WOENSDAG 25 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WIELRENNEN. |>E AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Het voorprogramma. Naar wij vernemen heeft de directie van de vierd Amsterdaimsohe zesdaagsche op den openingsavond het volgende voorpro gramma samengesteld: De beste sprinters uit België, Duitschland en Nederland zullen in een landenwedstrijd tegen elkaar uitkomen. De wereldkampioen Scherens is natuurlijk van de partij, zoodat de toeschouwers op één avond drie wereld kampioenen aan het werk zullen zien, na melijk Scherens, Laquehaye (wereldkam pioen der stayers) en Jean Aerts (wereld kampioen op den weg). De Belgische kleuren worden behalve door Scherens ook door Arlet verdedigd, terwijl Duitschland vertegenwoordigd is door Richter en Engel en Nederland door Jacques van Egmond en Arie van der Lin den, Deze profs zullen een sprint, een tijdrace en een klassementrace over 20 ronden rij den. Verder zal er een wedstrijd voor ama- terus verreden worden, waaraan o.a. zullen deelnemen: Ooms, Zwartepoorte, Kropman, Westhoek, Kisling (Z. Afrika), Kramer, Hiddes, Loozer, Veen en anderen. De amateurs zullen een sprint, een ach tervolging en een klassemenrace over 50 ronden rijden. De voorwedstrijden vangen om half ne gen aan. GERARD LEENE BESLUIT ZIJN LOOPBAAN. De profsprinter Gerard Leene zal, naar hij aan de „Tel." mededeelde, in het a.i. zomerseizoen voor het laatst aan wedstrij den deelnemen. In dit seizoen, zijn vijf en twintigste, zal Gerard Leene zijn renners loopbaan met een jubileumavond afslui ten. G. Leene vervult ook in den aa. Am- sterdamschen zesdaagsche opnieuw de functie van lid der premie-commissie. On getwijfeld zullen de vele duizenden wieler sportenthousiasten in ons land Leene's af scheid van de actieve wielersport met leed wezen vernemen. SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Promotie- en Degradatie. Gisteravond werd door het eerste tiental der R.K. Schaakclub „De 2 Koningen" de eerste der promotiewedstrijden gespeeld te gen het le tiental van „Taveno". De wed strijd werd gehouden in Hotel Rijnland aan de Steenstraat. De uitslag is de volgen de geworden: 2 Koningen I Taveno I B. GeyerW. v. d. Broek 01 W. v. BeuzpkomH. J. Neuteboom 10 J. HuigslootK. Kanbier 10 A. Geyer—J. Smit xx P. H. KeesomA. Sjardijn y, D. v. GelderJ. Jansen xx H. ElemansJ. Snel G. v. AlphenH. C. Kriek 01 H. Q. DoeswijkA. Borkema 01 P. FohrJ. Scharloo xx Voorloopige uitslag 3xxx4xxx Taveno staat er het beste voor en zal vermoedelijk den wedstrijd wümen. De partij aan het 4e bord word^ is. Vrijdag KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN Gisteren is de 7e ronde van dezen wed strijd gespeeld, en langzaam aan komt er in de le klas teekening. G. Geerlings, G. Jansen, Ligtvoet en de Jeu, rijn er momen teel het best aan toe. In de 2e klasse moeten nu nog 2 ronden van.i den voor wedstrijd gespeeld worden, terwyl in de 3e klasse de voorwedstrijd is geëindigd. De drie bovenste van elke groep komen in den eindstrijd, te weten: J. Kan tebeen, P. v. d. Pot Jr., J. Verbiest, W. v. Ton eren, G. Penseel en D. Koudijs. De uitslagen zijn: le klas: A. G. de JeuA. Buurman 20, P. LigtvoetP. Geerlings afgebr., A. Jan senH. B. Stipdonk 11, G. JansenC. H. Klem 2—0,. J J. Bekker—A. v. d. Reij- den 11, N. DofferhofG. Geerlings uit gesteld. 2e klas: W. v. d. Veer—H. Eneeling 2—0, J. Th. BootP. Ouwehand 02, C. v. Gor- selH. v. d. Heyden 11. M. J. Moerkene C. v. Tongeren 02, J. H. Wegman vrij, G. v. d. WielA. Oudshoorn 20. J. Po- lanenTh. Barten 02. C. v. d. Heyden H. Batelaan 20, P. v. d. Pot Sr.J. Blans- jaar 20, Fr. MulderS. Willeme afgebr. 3e klas: P. v. d. Pot Jr.J. Karstens 2 0, W. MarksA. Kantebeen 02, J. Ver biestC. Ouwehand 20, J. v. WentN. v. Went 11, R. KeereweerW. v. Ton geren 02, D. KoudijsJ. Vermeulen 20 C. VermeulenG. Penseel 02, P. v. Went vrij. De eindstand der 3e klasee is: le groep: A. Kantebeen 12 uit 7, J. Verbiest 10 uit 7, P. v, d. Pot 9 uit 7, C Ouwehand 8 uit 7, W. Marks 5 uit 7. J. Karstens 4 uit 7, J. v. Went 3 uit 7, N. v. Went 3 uit 7. 2e groep: W. v. Tongeren 12 uit 6, D. Koudijs io uit 6, G. Penseel 9 uit o, K. Keereweer 7 uit 6, J. Vermeulen 5 uit 6, C. Vermeu len 2 uit 6, P. v. Went 2 uit 6. In den eindstrijd komen dus: Kantebeen, Verbiest, v. d. Pot Jr., W. v. Tongeren, D. Koudijs en G. Penseel. WATERSPORT DE A.N.W.B. OP DE „HISWA". Op de Watersport-tentoonstelling de „Hiswa", die van 27 Maart tot 5 April te Amsterdam in de Apollohal wordt gehou den, is, evenals op de vorige „Hiswa"-ten toonstellingen, de Koninkl. Nederl. Toeris tenbond A-N.W.B. vertegenwoordigd met een inzending, welke betrekking heeft op het door dezen Bond gepropageerde en ver zorgde watertoerisme. De bekende, voor den watertoerist onmis bare waterkaarten en de vele andere, door den A.N.W.B., in samenwerking met de Ko ninkl. Verbonden Nederlandsche Water- sport-vereenigingen en den eveneens op dezen „stand" vertegenwoordigden Neder- landschen Kano-Bond, uitgegeven nuttige zaken op het uitgebreide gebied van het toerisme te water, worden hier ter bezichti ging gesteld. Tot de nieuwste uitgaven behoort een nieuw boekje: „Verkeersteekjeins te Wa ter", dat hier verkrijgbaar is; een ander nuttig boekje, getiteld: „Binnenaanvarings- reglement in een notedop", dat een beknopt overzicht geeft van alles wat men met be trekking tot dit Reglement moet weten, zal weldra verschijnen. Van de Bondsuitgaven is natuurlijk het algemeen bekende geïllustreerde weekblad „De Waterkampioen" aanwezig, evenals „De Kanokampioen", orgaan van den Nederl. Kano-Bond; tevens is er gelegenheid, ken nis te maken met het nieuwste Bondsor gaan „De Toeristenkampioen". Het Bondspersoneel is gedurende de ten toonstelling weer op zijn post, om belang stellende bezoekers met inlichtingen en wat dies meer zij van dienst te zijn. ZEILEN DE INTERNATIONALE ZEILWEEK TE MONTE CARLO. „De Ruyter" start te vroeg en wordt daardoor zesde. Gisteren werd de derde en laatste race der internationale zeilwedstrijden te Mon te Carlo gehouden, hoewel deze race eerst voor vandaag aangekondigd was. Er stond een lichte wind, die het water van de Mid- dellandsohe Zee bijna niet in beroering bracht. Onze landgenoot, mr. Carp, met de „De Ruyter" werd, evenals het Deensche iacht „Dodo" wegens te vroeg starten terug geroepen en beiden werden daardoor voor het bezetten van één der eerste plaatsen uit geschakeld. Het Zwitsersche jacht „Thel- ma", dat eergisteren op de vierde plaats eindigde, won nu deze race vóór het Fran- sche jacht „Silena". De derde en vierde plaats werden resp. door de Fransche jachten „Davil" en „Qu'importe" bezet. Vijfde werd het Deensche jacht „Dodo", dat gisteren eerste werd, terwijl de zesde plaats door mr. Carp met „De Ruyter" werd ingenomen. UIT DE OMGEVING KATWIJK. Raadsagenda. Aan de agenda voor de raadszitting van Woensdag 25 Maart is alsnog toegevoegd punt 13a: Voorstel tot verhuring van een strookje grond op het kruispunt MolenwegMolentuinweg en tot het verleenen van dispensatie van art. 22 der bouwverordening aan Jac. Haas noot om alsdan op deze grond een laad- station met een tweetal benzine-pompin- stallaties te plaatsen. KATWIJK AAN ZEE. Nieuwe Parkaanleg in de Zuidduinen. Van gemeentewege is men sedert een zevental weken bezig met den aanleg van een duinpark, dat over eenige weken vol tooid zal zijn. De gemeentetuinman, de heer C. van Zijst, heeft de aanleg ontworpen en is daarin uitstekend geslaagd. Op een daar voor geschikt duinterrein, prachtig geac cidenteerd, 21/2 HA. groot, liggende aan de zuidzijde van het zeedorp, achter de Waal Malefij tstraat is de keuze gevallen. Het is een duinoppervlakte met mooie rondingen, meest zacht oprijzende duin heuvels. Aardig slingeren zich de wegen ter weerszijde geflankeerd door rijen verschil lende soorten heestergewas en andere plan ten, als botanische roos, vogelskers enz. Om een eentonigen, doodse hen indruk te voor komen, is in de aanplanting zooveel moge lijk afwisseling betracht en is naa6t de spar ook aan berk en eik een plaats inge ruimd. Deze plantenwereld verkeert natuurlijk, nog in haar beginstadium. Om vernieling te voorkomen is het terrein met een omras tering omgeven. Het zal zeer waarschijnlijk de eerste jaren voor het publiek gesloten blijven. De uitvoering van een en ander ge schiedde in werkverschaffing. Een enkele week waren er 20 of meer, thans, nu het einde nadert, nog een tiental werklieden aan den arbeid. Ligit het parkterrein nu nog buiten weg- verberd met de dorpskom, wanneer de Parkweg die in een breedte van 30 meter de Drieplaesenweg zal verbinden met het Oostelijk uiteinde van de Va rke visserstraat gereed is. zal door een korten toegangs weg het duinpark gemakkelijk te bereiken zijn. Is het uitzicht van eenige parkwegen nu reeds verrassend op het naastaangren- zende dorpegedeelte, n8ar het Zuiden oefent het gezicht van het zacht golvende groene landschap groote bekoring uit. Al zal het nog eenige jaren duren, alvo rens het hier geplante wat flinkere was dom heeft bereikt, hetgeen in de Zuiddui nen thans reeds in het leven is geroepen, zal straks een nieuw aantrekkingsprint vor men voor inwoner en vreemdeling. LISSE. E.H.B.O. Op de groote bovenachter- zaal van „De Witte Zwaan" hield de afdee- ling Lisse van de Nederl. Vereeniging „Eerste Hulp bij Ongelukken" gisteravond een vergadering met een eenigszins fees telijk karakter. Na het openingswoord van den voorzit ter werden door Mej. C. v. Gisehoven en kele zangnummers uitgevoerd, welke wer den begeleid door Mej. D. v. Parijs. Vervol gens werd door eenige jongelui een tooneel- stukje opgevoerd, getiteld „Een ongeluks dag", in één bedrijf, waarbij E.H.B.O.-ers demonstreerden. Het stukje vond luiden bijval. Vervolgens werden door den heer Burgemeester met een toepasselijk woord diploma's uitgereikt, waarbij Z.Edelachtb. wees op het groote nut van de E.H.B.O. Na een demonstratie met zuurstof koffer en verbandleggen, sloot de voorzitter met een woord van dank de goedgeslaagde bij eenkomst! Bloembollencultuur. De afdeeling van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur hield* gisteravond in de benedenzaal van „De Witte Zwaan" een vergadering onder voor zitterschap van den heer A. Verduijn Jr. en wel in hoofdzaak ter behandeling van den Beschrijvingsbrief van de 180e Algem. Vergadering, welke zal worden gehouden op Maandag 30 Maart, des namiddags te half twee in het Krelagehuis te Haarlem. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en wees er op dat als er nood is, de Regeering het bollen- vak niet in den steek laat, getuige de be schikbaarstelling van 500.000 voor het surplus vroege tulpen, waarvoor wij er kentelijk zijn. Hij dankte de leden, welke aanwezig waren, aangezien de agenda niet zoor belangrijk is. Door den secretaris, den heer W. Onder water, werden vervolgens de notulen ge lezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde is de benoeming van twee afeevaardigden naar de Alg. Vergadering. Op Voorstel van het bestuur werden hier voor aangewezen de heeren J. P. Segers en Jac. Th. de Vroomen. Hierna is aan de orde de behandeling van de Beschrijvingsbrief voor de o.v. Alg. Vergadering. De eerste punten gingen on der de hamer door, terwijl inzake de be grooting na amplee bespreking de houding der afdeeling werd vastgesteld. De heer J. W. A. Lefeber stelde voor bij de rond vraag van de Alb. Verg. den vraag te stel len of de bloembollenteelt geen recht heeft op een grooter uitvoercontingent naar Duitschland. De heer Veldh. v. Zanten vroeg of het bestuur iets wist van de uit betaling door de gemeente van de loonbij- slag. De heer J. W. A. Lefeber zette uit een, dat dit alhier een onverkwikkelijke geschiedenis is; in andere gemeenten is wel uitbetaald doch niet meer dan de door de inspectie genomen norm van 50 procent als maximum. In de gemeente Lisse schijnt de norm nog niet te zijn vastgesteld. De heer v. Zanten deelde mede, dat de loonbij- slag over Juli is uitbetaald, doch van de andere maanden niet. De heer Lefeber deed uitkomen, dat de verwarring is ont staan door het niet doorzenden van een des betreffende circulaire. De heer v. Til vond het niet-uitbetalen van de gemeente zeer onverstandig, omdat naburige gemeenten het wel doen en men zoodoende in de hand werkte het aanwerven van vreemde ar beidskrachten. Tenslotte stelde de heer J. W. A. Lefeber voor om ons als afdeeling te wenden tot het Gemeentebestuur van Lisse, om einde lijk deze zaak af te wikkelen. Hierover was men het unaniem eens. Na een verloting van eenige mooie kamer planten sloot de voorzitter de vergadering. Een noodlottige botsing. Een zekere Th. J. v. d. L., alhier kwam, gezeten op zijn rijwiel, nabij het pand van den heer Grullemans in botsing met een paaltje. Het gevolg hiervan was, dat hij kwam te vallen en een hersenschudding opliep. Dr. Haase verleende eerste hulp en liet hem vervoeren naar zijn ouderlijke woning per ziekenauto. RECHTZAKEN WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij ook soms inlichten of er nog kans is om in zwarte brandstof fen te gaan handelen, daar de menschen zeggen, dat je erkend brandstoffenhandelaar moet wezen? Antwoord: Wat „de menschen zeg gen" is dezen keer juist. Alleen als er in een pLaats dringende behoefte bestaat aan de vestiging van een brandstoffenhan- del, wordt vergunning door de Vereeniging van Brandstof-importeurs gegeven. EX-GEMEENTE-ARCHITECT VOOR GERECHTSHOF. Gisteren is voor het Hof te Amsterdam de behandeling voortgezet van de straf zaak tegen den 45-jarigen ex-gemeente architect van Huizen, S.M., die zich In hooger beroep te verantwoorden had we gens valschheid in geschrifte. De recht bank had hem van het ten laste gelegde vrijgesproken. Op of omstreeks 9 Februari 1931 zou de gewezen gemeente-architect door den boek houder der gemeente een certificaat van betaling hebben doen opmaken of velval- schen, waarin den kassier van het bedrijf van openbare werken werd opgedragen aan ge'brs. Loodsma te Amsterdam uit te betalen de som van 1364 wegens levering van 62.000 straatsteenen. Op 9 Februari 1931 zou verdachte dit certificaat ter uit betaling hebben aangeboden of doen aan bieden; dien dag zou hij het certificaat voorzien hebben van de volgende verkla ring: „bovenstaand bedrag door mij ont vangen den 9 Febr. 1931" en onderteekend hebben met den naam P. Loodsma. Bij een onderzoek, dat te Huizen plaats had, bleek, dat of de 62.000 steenen ver dwenen óf nooit geleverd waren, zoodat de 1364 aan „P. Loodsma", den schipper die de steenen geleverd zou hebben, ten onrechte zouden zijn uitbetaald. Doch „P. Loodsma" is nog steeds onvindbaar geble ven. Verschillende malen stelde het Hof de verdere behandeling van de zaak bij in terlocutoir vonnis uit. Verschillende getuigen werden gehoord. Verdachte blijft zijn onschuld volhou den. De procureur-generaal, mr. Versteeg, recapituleert kort het bewijsmateriaal tegen verdachte. Eerst stond spr. stil bij de wij ze, waarop de koop van de steenen zou tot stand zijn gekomen. In café „Neuf" zou hij onderhandeld hebben met zekere K., over levering van steenen. Men kwam toen ech ter niet tot overeenstemming wat betreft de prijzen. Getuige K. ontkent dit echter; er is nooit over prijzen gepraat( er heeft slechts een algemeen gesprek plaats gehad. Verdachte zou toen kennis hebben gemaakt met „Loodsma". K. heeft hiervan echter niet gemerkt. Het is onaannemelijk, dat verd. van een voikomen onbekenden man 62.000 steenen kocht. De prijs was wat lager, doch Loods ma kreeg vrijstelling van havengeld. Die vrijstelling was in uw systeem noodig, om dat uit geen enkel officieel gegeven blijkt, dat schipper Loodsma ooit in de haven is geweest. Van de lossing of het schip heeft iemand iets gezien. De havenmeester heeft uitdrukkelijk verklaard, dat het schip er niet is geweest. Nooit is het tekort aan stee nen te Huizen zóó groot geweest als juist in het jaar, dat de 62.000 steenen „aan kwamen". De waarde van de rapporten wordt uit sluitend bepaald door de betrouwbaarheid van getuige Schaap. Spr. meent, dat getuige Schaap op ver schillende punten onwaarheid heeft ge sproken; de grondslagen van het rapport zijn daarom ten eenen male ondeugdelijk. Men dient met heel ander materiaal te komen om het kluwen van aanwijzingen tegen verd. te vernietigen. Naar spr.'s mee ning heeft verd. opdracht gegeven het val- sche certificaat van uitbetaling uit te schrij ven; daarna heeft hij het met den naam „Loodsma" onderteekend of doen ondertee kenen. Op dit stuk is de 1364 uitbetaald. Terzelfder tijd had verdachte dit bedrag noodig voor zijn auto. Dr. Schrijver con cludeert in zijn rapport, dat de naam „Loodsma" door verdachte is geschreven. Komende tot de strafmaat, zeide spr„ dat hij de feiten hoogst ernstig vindt. Verd. was gemeente-ambtenaar en heeft zich niet ontzien zich van gemeentegelden meester te maken. Dit is niet de eerste keer; ook in 1929 zouden onvindbare steenen gele verd zijn. Het geld is door verd. buiten het gezinsverband besteed. Spr. requireert wegens vabchheid in ge schrifte, meermalen gepleegd en wegens gebruikmaken van het valsche geschrift een gevangenisstraf van anderhalf jaar, met bevel tot gevangenneming bij het uitspre ken van het arrest. Vervolgens hield d verdediger mr. Von- kenberg zijn pleidooi. PI. constateerde met leedwezen, dat zijn cliënt nu reeds vijf jaar lang door politie, justitie en een deel der Huizensche bevolking wordt „opgejaagd". PI. was van meenin, dat verschillende ge tuigen onjuist en onzekere verklaringen hebben afgelegd, terwijl hij nooit den in druk had gekregen, dat verd. oneerlijke handelingen had gepleegd. Verd. had naast zijn salaris inkomsten, die hem door de gemeente werden verweten, die echter eer lijk waren en wel bestonden. Zijn auto had hij gekocht van een deel van de erfenis van zijn schoonvader, die hem 3500 had nagelaten. PI. besprak vervolgens het opnemen van steenen enkele maanden nadat het werk was verricht. Dat is in Huizen gebruik en uit niets blijkt, dat de rapporten en de aanteekeningen onjuist waren, Wanneer men de juistheid van het rapport Boomsma aanneemt, blijkt, dat de steenen inder daad zijn gebruikt Uitvoerig- besprak pl. de wijze, waarop de steenen zijn gebruikt, de waarde van de magazijnbonnen, de metingen, de aantee keningen van den chef-werkman, waarop hij tot vrijspraak concludeerde. Arrest 7 April. MOORDAANSLAG OP ZIJN VROUW. Tot vier jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam veroor deelde gisteren den Haarlemschen los- werkman F. G. wegens poging tot doodslag gepleegd op zijn gescheiden vrouw, tot vier jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest en bevestigde hiermede het vonnis der rechtbank te Haarlem. De procureur-generaal had verhooging van straf geëischt, n.l. vijf jaar. Op 31 Augustus j.l. had verd. een revol verschot op zijn gewezen vrouw gelost; zij werd licht aan den arm gewond. DE WET OP DE ARBEID DOOR VREEMDELINGEN. De eerste overtreding voor de Haagsche Rechtbank. De Haagsche rechtbank heeft in hooger beroep de eerste overtreding behandeld van de wet tot regeling van den arbeid van vreemdelingen en wel in de zaak van den caféhouder R. uit Den Haag, die door den kantonrechter is veroordeeld tot 6 subs. 6 dagen wegens het zonder vergun ning laten spelen van buitenlandsche mu sici in zijn inrichting. Verdachte voerde als verweer aan, dat het orkest, dat bij hem werkzaam was, hem plotseling des Zaterdags in den steek had gelaten, zoodat hij, wilde hij de zaak gaan de houden, verplicht was onmiddellijk an dere musici te engageeren. Hij heeft toen als noodmaatregel een orkstje laten spe len waarin ook buitenlandsche krachten werkten, terwijl er dien dag geen gele genheid meer was tijdig een vergunning aan te vragen. Het O.M eischte bevestiging van het von nis. Uitspraak 7 April a.s. Geen overtreding van het colportage- verbod. De gymnastiekleeraar N. B. B. was door den Haagschen kantonrechter wegens op verboden wijze colporteeren met het num mer van „Volk en Vaderland" van 26 Oc tober 1935, veroordeeld tot 10. subs 10 dagen. De ambtenaar van het O. M., die een boete van 60 subs. 30 dagen had geëischt, was van dit vonnis in hooger beroep ge gaan. Door den officier van justitie werd door de rechtbank vrijspraak gevraagd op grond dat de wijze van colporteeren door B. niet in strijd is met artikel 12 der Algemeene Politieverordening. De rechtbank vernietigde het vonnis van den kantonrechter en ontsloeg den ver dachte van alle rechtsvervolging, op grond dat de wijze waarop de verdachte de aan dacht van het publiek had gevestigd op •het gedrukte stuk niet viel onder de be palingen van artikel 12 sub 3 der Alge meene Politieverordening. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door hot kantongerecht te Alphen wer den de navolgende verstekvonniasen ge wezen. Wegens overtreding der Visscheriy- wet: J. K te Den Haag 2.50 sufos. 2 d. met uitlevering hengel of ƒ0.50 subs. 1 d.; overtreding der Motor- en Rijwielwet: C. L. te Zwammerdam 2 subs. 2 d.; G. C. A. te Boskoop 2 subs. 2d.; Gh. de V. te Leiden 2 subs. 2 d.; Spoorwegwetovertre ding J. v. G. ƒ1.50 subs. 1 week tucht- schoolstraf; Art. .460 wetb. v. strafrecht P. F. S. te Den Haag 2 subs. 2 d.; overtre ding art. 424 wetb. v.n strafrecht H. J. v. d. D. te Zoeterwoude 8 subs. 8 d.; Art. 453 wetb. v. strafrecht K. E. en D. v. d. H. beiden zonder bekende woon- of verblijf plaats hier te lande resp. tot ƒ12 subs. 12 d. en 15 subs. 10 dagen. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 231. Nu nam de rooverkapitein een voor een de leer en- zakjes en de papieren rol en legde alles in de donkere ope ning die hij daarop sloot, door dezelfde manipulaties te ver richten als bij de opening. Pit nam den wand nog eens scherp op en prentte alles goed in zijn 232. Hij sloop nu verder de gang door, ging een wentel trapje glijdend langs de leuning af, uit vrees dat de trap zou kraken en kwam weer in een langen gang waarop de deuren van verschillende hutten uitkwamen. Luid gepraat steeg achter die deuren op en Pit probeerde door kieren en reten naar binnen te 'kijken om te zien wie er zulk lawaai maakten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10