MAANDAG 23 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANi TWEEDE BLAD - Pau. o ZWEMMEN DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN HET Y. De recordpoging op de 500 yards vrije slag. Op het programma der internationale zwemwedstrijden van het Y is het nummer 500 yafrds vrije slag voor dames geplaatst, waarbij het in de bedoeling ligt, dat de Y- zwemster Tini Wagner, zal trachten het wereldrecord op dezen afstand, staande op naam van de Deensche zwemster Ragnhild Hveger, te verbeteren. Naar wy vernemen zullen ook Willy den Ouden van de R.D.Z. en Rie Mastenbroek van de O.DZ. aan deze recordpoging deelnemen, terwijl de Tech nische Commissie van den K.N.Z.B. haar goedkeuring aan een en ander heeft ver leend. Nu deze poging door onze meest promi nente zwemsters wordt gedaan, mag het vrijwel zeker heeten, dat de poging met succes zal worden bekroond. NIEUW EUROPEESCH RECORD 200 M. SCHOOLSLAG DAMES. Tijdens de jubileum zwem wedstrijden van de zwemvereeniging Westfalen te Dort mund verbeterde Martha Genenger het Europeesch record 200 M. schoolslag voor dames, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 3 min. 0,5 sec. Zij zelf was re cordhoudster op dezen afstand met een tijd van 3 min. 0.8 sec. gevestigd op 16 Maart 1935 te Düsseldorf. Het wereldrecord staat op naam van de Japansche zwemster H. Mayehatta met een tijd van 3 min. 0,4 sec. gevestigd op 30 Sep tember 1933 te Tokio. Martha Genenger bleef dus slechts 0,1 boven het wereld record. JAARVERGADERING KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE ZWEMBOND. Een rustige bijeenkomst. In „Krasnapolsky" vond Zondagmiddag de jaariijksche algegmeene vergadering plaats van den Koninklijken Nederland- schen Zwem bond. In zijn openingswoord heette de voorzit ter, de heer Jan de Vries, alle aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder de eere leden mevr. Triebels-Koens en den heer Kellenbach, benevens den oud-Rijksinspec teur voor de Lichamelijke Opvoeding, den heer Graafland. Hij memoreerde, dat het totaal aantal leden van den Bond vooruitgaande is, het geen hij een zeer verheugend feit achtte. Voorts besprak hij de aansluiting van den Nederlandsch-Indischen Zwembond bij den K.N.Z.B., hetgeen spr. zeer toejuichte. Wat de samenwerking tusschen de commissies en kringbesturen met het bondsbestuur be trof, zeide spr. dat deze steeds zeer goed te noemen was. Het wedstrijdzwemmen, zoo zeide de heer De Vries verder, beweegt zich steeds in stijgende lijn, hetgeen de vele nieuwe Ne- derlandsche en wereldrecords bewezen heb ben. Voorts memoreerde de heer De Vries nog het verscheiden uit de zwemwereld van de heeren v. d. Kplk, die zeer veel voor den Bond in het Oosten gedaan heeft en van den bekenden en sympathieken schoonspringer Joop Stotijn, welke woorden staande door de vergadering werden aangehoord. Door den Bondsvoorzitter werd nog mede gedeeld, dat besloten was den heer Manger uit Amsterdam, die in de propaganda-com- missie zeer veel voor den Zwembond heeft gedaan, tot lid van verdienste te benoemen, welke beslissing krachtig door de vergade ring werd onderstreept. De verkiezingen hadden tot resultaat, dat de aftredende bestuursleden, Mevr. De Dood-Koenen. Mevr. Suttorp-van der Berg, en de heer Steenhuis, werden herkozen, terwijl in de plaats van den aftredenden tweeden voorzitter, dr. J. J. Kolff, de heer A. W. Sabel Tzn. werd benoemd. Door het bedanken van de heeren Braam Van Goor en Sabel werden in de polo-com missie gekozen de heeren J. Kabboord, H. Pot, C. Janus, W. C. M. Scheevelenbos en J. Lieftinck, waarvan laatstgenoemde na herstemming met den heer G. Huig. De heer C. Janus zal als competitieleider optreden. De voorgestelde wijzigingen in het huis houdelijk reglement werden, nadat hier over uitvoerig gediscussieerd was, aange nomen, zooals door de reglementscommissie deze waren voorgesteld. De wijzigingen in het wedstrijd- en kam- pioenreeglement, zooals deze door de Tech nische Commissie waren voorgesteld, wer den eveneens goedgekeurd. Wat de butter flyslag betreft, is het reglement hierom trent in overeenstemming gebracht met de F.I.N.A.-voorschrift en. Door de Rotterdamsche Dames Zwemolub werd als erkenning voor de prestaties van wijlen Joop Stotijn aan den K.N.Z.B. een wisselbeker geschonken, welke bestemd zal worden voor het schoonspringen heeren. WIELRENNEN NEDERLANDSCHE WIELERBOND. Propaganda-vergadering te Leiden. Dinsdag 24 Maart om 8 uur, zal er in de zaal van den heer Van Melsen, Beesten markt 13, een propaganda-vergadering worden gehouden van den Nederlandschen Wieier Bond. Sprekers voor dien avond zijn de vol gende heeren: M. J. Dekkers (Breda), C. J. Eine (Oudenbosch) leden van het provin ciaal bestuur voor Noord-Brabant en den heer W. Gerritsen, secr. hoofdbestuur uit Amsterdam. Na het succesvolle optreden van den N. W. B. in Brabant en Limburg, verwachten wij dat voor deze vergadering, onder de Leidsche renners en wielersportmenschen, veel belangstelling voor deze vergadering zal bestaan. Voor de renners, die reeds lid van den bond zijn, is deze avond eveneens belang rijk voor het afsluiten van contracten met de Brabantsche banen. De huldiging van J. van Kempen (links) en Peiler>aars, de winnaar» van den drie uurs koppelwedstrijd welke Zondagavond op de wielerbaan in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam is gehouden INTERNATIONALE DRIE-UURS- KOPPELWEDSTRIJD. In het R. A. L-gebouw. Op de baan in het R. A. I.-gebouw vond gisteravond als een klein voorproefje van de as. Zesdaagsche een internationale drie- uurs-koppelwedstrijd plaats. De belangstel ling was niet bijzonder groot en alle ran gen vertoonden dan ook vele leege plek ken. Na de gebruikelijke eererondjes en het spelen der volkslieden werd het start schot gelost en reeds direct ging het er lustig op los. Het eindresultaat was: 1. Jan van KempenPellen aars (Ne derland) 34 punten, afgelegd in 3 uur 134.833 K.M. Op twee ronden achterstand: 2. DiotIgnat (Frankrijk) 54 punten. 3 ZimsKust er (Duitschland) 32 p. 4. Billiet—Loncke (België( 30 punten. 5. SlaatsRieger (NederlandDuitsch land) 6 p. Op drie ronden achterstand: 6. RauschSchön (Duitschland) 0 p. Op vier ronden achterstand: 7. Van HoekVaessen (Nederland) 24 punten. Op tien ronden achterstand: 8. Van SchijndelVan den Broek (Ne derland) 21 punten. Op dertien ronden achterstand: 9. Oude KeyzerCoridon (Nederland) 14 punten. RIETHOVEN—VEGER HET SNELSTE TANDEMKOPPEL VAN EUROPA. Zaterdagavond wist J. Riethoven met z'n koppelgenoot Veger in het Sportpaleis te Antwerpen de achtervolgingswedstrijd over mex. 4 K.M. op tandems te winnen van MertensBalemans met 55 meter voor sprong. Tijd over de 4 K.M. 4 m. 36 1/5 sec. Hiermede wonnen zij den gouden armband en een premie van 1000 francs. NIEUW-SWIFT. Gistermorgen werd onder groote belang stelling de tweede rit der voorjaarscompe titie verreden, bestaande uit een sprint over 500 meter voor alle categorieën. In de A- klasse verscheen J. Geertsma weer aan start en verraste ieder door slechts één rit te verliezen. Jammer is het, dat deze renner zich niet meer op de lange af stand gaat toeleggen. Hij zou zeker een goed figuur slaan. Ook Riethoven verloor één rit en wel tegen Geertsma, hetgeen ze ker niet noodig was geweest. Deze renner heeft in de A-klasse geen tegenstand en won de laatste maanden iedere wedstrijd, die hij wenschte te winnen. J. Bergman bewees uit het goede hout te zijn gesneden, door slechts van Riethoven en van Diemen te verliezen. Zijn plaats in de A-klasse is hij zeker waard. Alb. Strijk en van Diemen reden met wisselend suc ces. Beiden reden op dezelfde fiets en door steeds van stand te veranderen gaf dit him geen voordeel. K. de Haas won van J. Benning, die hiermede de laatste plaats bezette. De uitslag was: 1. J. Geertsma en R. Riethoven, 10 punten; 2. J. Bergman, 8 punten; 3. C. van Diemen en Alb. Strijk, 6 punten; 4. K. de Haas, 4 punten; 5. J. Benning 2 pnt. In de B-klasse was Joop Bosman uit Noordwijk sterk favoriet. Door zijn sterke demarage wist hij alle ritten met gemak te winnen. Doordat hij te weinig aan de wed strijden deelneemt, komt hij steeds in pun ten ten achter in de competitiestand, het geen zeer jammer is, daar hij met groot succes kan deelnemen. J. Ritbot bezette de tweede plaats en moest alleen in Bos man zijn meerdere erkennen. De rit Ribot Burgy was de mooiste van den dag en na een keer onbeslist te zijn geëindigd won Ribot de tweede serie. W. van Rooyen wist de derde plaats te bemachtigen. Ook hij verloor van Bosman, terwijl hij door niet te rijden tegen Ritbot dezen rit gewon nen moest geven. J. Sinteur viel tegen, vooral zijn rit tegen van Rooyen was zeer ontactisch. Burgy reed goed, doch kwam daar hij nog te kort deelneemt aan tactiek tekort. Uitslag: 1. Bosman 10 punten; 28. J. Ribot 8 p.; 3. W. van Rooyen 6 p.; 4. J. Sinteur 4 p., 5. W. Burgy 2 p.; 6. J. Krimp, 2 p. Bij de C-klasse was de krachtsverhou ding uiterst gering en vooral om de eerste plaats werd zwaar gestreden. Temeer is het daarom te betreuren dat J. Hintzbergen, die een der favorieten was, door een bles sure aan zyn hand na één gewonnen rit werd uitgeschakeld. Opvallend was het goede rijden van Wim Rijsbergen, die al leen tegen J. van der Leest het onderspit moest delven. Zijn ryden gaat steeds voor uit en vooral zijn tactiek viel te loven. Ouwehand en v. cL Leest hebben evenals Wim Rijsbergen slechts één rit verloren en zoodoende staat het drietal aan den kop. Het lid M Segaar verloor van Ouwehand, v. d. Leest en Rijsbergen en bezette hier door de tweede plaats. Ook C. Kapaan wist twee ritten te winnen, hetgeen niet on verdienstelijk is te noemen. De uitslag was hier: 1. J. van der Leest, C. Ouwehand en W. Rijsbergen, ieder 10 punten; 2. M. C. Se gaar, 8 pnt; 3. C. Kaapaan 6 p.; 4. J. Hintz bergen en P. Keyzer, ieder 4 p.; 5. W. Huis man 2 p.; 6. C. L Boot, opgegeven Voor de open wedstrijd, uitgeschreven door de Rennersclub „Rijswijk" hebben de navolgende renners zich opgegeven: J. Sinteur, J. Ribot, W. van Rooyen, W. Bur gy, C. Ouwehand, C. van Diemen, J. Berg man, J. Bosman, A. Strijk, J. de Haas, K. de Haas, J. Benning en J. van der Leest. Tot hedenavond is de inschrijving nog open gesteld, terwijl in verband met de groote deelname voor Rijswijk de Sportcommissie heeft besloten de teamwedstrijd van a.s. Zondag te laten vervallen en een club- tocht naar Rijswijk te organiseeren. SWIFT. Onder buitengewoon groote belangstel ling werden er gisteren te Noordwijker- hout klassementswedstrijden verreden. Waar de meeste A-klassers gecontracteerd waren voor de baan was daar de deelname al buitengewoon klein; slechts 2 renners kwamen er aan den start ni. W. Severij- nen en C. Paats, waarvan eerstgenoemde 4 van de 5 klassementen wist te winnen en daardoor als le geklasseerd werd. De eerste plaats in de competitie kan W. Severijnen 'oijnae niet meer ontgaan. De B-klasse was sterker vertegenwoor digt. 11 renners bonden hier den strijd aan. Door banden- en kettingpech vielen er al spoedig 6 renners uit, zoodat er met slechts 5 renners deze ritten werden uit gereden. J. Riethoven Azn. won alle klassemen ten, doch doordat hij een ronde achterstand had kon hij niet geplaatst worden, wat eenige protesten tot gevolg had. De sport commissie handhaafde, zeer terecht, haar beslissing. De uitslag werd nu als volgt: 1. W. Bakker, 2 W. Mens, 3. G. Groene- weg, 4. A. Maat. P. v. d. Meer heeft zich gisteren op de Goudsche wielerbaan schitterend geweerd. In een achtervolging over 5 K.M. wist hy C. van Weijen na 12 ronden in te loopen. Een heel keurige prestatie. Op dezelfde baan reed C. Verburg een wedstrijd over 15 K.M. eigen kracht met 3 klassementen. Hij wist zich met 2 ron den voorsprong le te plaatsen met 10 pun ten, gevolgd door P. v. d. Meer met 9 pun ten en als derde J. Schüller met 8 punten. J. RiethovenVeger wonnen in het Sportpaleis te Antwerpen in den wedstrijd op tandem gedecideerd de Brassard. De kamp ging over 4 K.M. welke werd afge legd in den tijd van 4 min. 36.2 sec. De Belgische bladen noemen hen de meesters op de tandem, en rekenen hen tot de groot ste specialiteiten in deze soort wedstrijden. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Op Tweeden Paaschdag, 13 April, opent de Rijswijksche Wielerbaan het seizoen met een zeer belangwekkend programma. Op dezen openingsdag zal wereldkampioen Scherens zijn debuut op Rijswijk in de sprint maken en hij zal in matches k deux uitkomen tegen een Franschman, een Duitscher en natuurlijk een onzer landge- nooten, vermoedelijk een Hagenaar, Sche rens wil een poging doen op de Rijswijk sche Wielerbaan het wereldrecord over 400 meter te verbeteren. Gezien zyn tijden op de 250, 500 en 1000 meter zou het ons I niet verwonderen als de Belg hierin slaagt. DE ITALIAAN GUELFI VERONGELUKT. Over 281 K.M. ging gisteren de wegwed strijd MilaanSan Remo. Bij het plaatsje Novi vond een ernstige valpartij plaats, waarbij de renners Binda, Guerra en Guelfi betrokken waren. Guelfi was er het ergst aan toe en liep een sche delbreuk op. Hij is in het ziekenhuis, waar heen hij gebracht was, overleden. Binda brak zijn rechterarm, terwijl Guerra licht gewond werd. De laatste moest natuurlijk ook opgeven. Winnaar werd Varese in den tyd van 7 uur, 42 min., waarby hij het bijzondere ge middelde van 36,5 K.M. noteerde. Op de tweede plaats arriveerde Romanotti, derde werd Bezzi, vierde Gotti, vijfde was Vioneli en zesde Olmo. PARUS—NICE. Archambaud winnaar. De wegwedstrijd ParijsNice, de koers naar de zon, is gisteren met de zesde étappe Cannes—Nice beëindigd. Winnaar werd de Belg Cogan in den tyd van 3 uur, 52 min. 57 sec. In het algemeen klassement kwam Archambaud heden op de eerste plaats en won daarmede dezen belangrijken openings wedstrijd van het seizoen. Winnaar van den geheelen wegwedstrijd ParijsNice werd Archambaud (Frankrijk) met een totaal tijd van 36 uur, 26 min. 44 sec. Tweede werd Fontenay (Frankrijk) 36 uur, 29 min. 52 sec.; derde A. Deloor (Bel gië) 36 uur, 37 min.; 4. Marcel Kint (Bel gië) 36 uur, 37 min. 26 sec. en 5. Felicien Vervaecke (België) 36 uur, 40 min. 42 sec. DE ZESDAAGSCHE TE CHICAGO. KilianVopel winnaars. De Zesdaagsche te Chicago is gewonnen door het Duitsche koppel KilianVopel, die daarmede hun zevende overwinning in dit winterseizoen by Amerikaansche Zes daagsche Wielerwedstrijden hebben be haald. In totaal legden zy af 4191 K.M. en ver kregen een puntenaantal van 1105. Op de tweede plaats eindigden de Canadeezen Peden—Audy met 601 punten. Op de der- de plaats lagen met een ronde achterstand Got manThomas met 541 p. vóór Gior- gettiGrillo met 505 punten. JAARVERGADERING NED. WIELREN UNIE Naar de Olympische Spelen. Geen licentie verlaging In het Jaarbeursgebouw te Utrecht vond gistermiddag d^ jaarvergadering plaats van de Nederlandsche Wielren Unie, onder leiding van den voorzitter, jhr. I. L. v. d. Berch van Heemstede, die in zijn ope ningswoord wees op de beteekenis van het jaar 1936 wegens de Olympische Spelen. Er zijn momenteel besprekingen gaande met het Nederlandsch Olympisch Comité over de grootte van de ploeg, die door de N. W. U. zal worden uitgezonden. De N. W. U. heeft medegedeeld gaarne een zoo sterk mogelijke ploeg uit te zenden, waar- bij de verzekering is gegeven, dat alles in I het werk gesteld zal worden om het sue- ces zoo groot mogelijk te doen zyn. Het witte spatbord, zoo merkte de voor- zitter verder op, vormt een kwestie, die vele moeilijkheden brengt voor de wiel- renners. Jhr. v. d. Berch deelde mede be- sprekingen te hebben gevoerd op het mi- I nisterie van Waterstaat. De minister heeft toen medegedeeld, het verzoek om wijzi ging der betrokken bepalingen in welwil lende overweging te zullen nemen, maar tenslotte is er afwijzend beschikt. Zonder op- of aanmerkingen werd het jaarverslag goedgekeurd, evenals de re kening der N. W. U. over 1935 Bij de behandeling der begrooting over 1936 informeerde de heer Mellema naar de mogelijkheid van een Ronde door Ne derland, in navolging van de Tour de France. De voorz. deelde mede, dat de N. W. U. daar welwillend tegenover staat, maar de kosten zijn zeer hoog. De toestem ming tot een dergelijken toer zal zeer moeilijk te verkrijgen zyn. Licentieverlaging De heer Swaab de Beer wees erop, dat als een sluitpost in de begröoting voor komt een bedrag van ƒ7000 voor licen ties. Men heeft nu gevraagd om verlaging der licenties, maar daardoor zou in hoofd zaak de sport zelf in het gedrang komen. Het hoofdbestuur acht deze licenties niet te hoog; de kosten stemmen overeen met het peil van vóór 1914. Een verlaging met 20 of 25 pet. zou met zich brengen, dat veel minder geld beschikbaar komt voor sportieve uitzendingen en oefening. De heer Schlebaum deelde mede, dat de licentiehouders allen gaarne een verlaging zouden zien. De heer Schreinemacker vroeg of men niet minder geld zou kunnen besteden aan de uitzending der beroepsrenners naar de wereldkampioenschappen dan het vorig jaar werd uitgegeven. Het schynt, dat de te Floreffe behaalde resultaten geenszins in overeenstemming waren met de hooge kosten van de uitzending. Repliceerend merkte de heer Swaab de Beer op, dat hij het bleef betreuren, in- j dien de licenties zouden worden verlaagd De wielersport is een zeer dure volkssport en kost per jaar minstens 100 tot 150 gul den aan materiaal, waarbij dan nog boven de tien gulden clubcontributie komt. I De groote kosten, internationaal besteed aan de verzorging der renners, noopt de N. W. U. tot een even goede verzorging. Daarom moet de penningmeester een ver laging der licenties afwijzen. Inderdaad is door het optreden der beroepsrenners Flo reffe een mislukking geworden; dit zal voor de N. W. U. aanleiding zijn het ko mend jaar aan de uitzending der beroeps renners minder aandacht te besteden. De voorzitter oordeelde, dat men de kos- I ten der licenties niet zal kunnen verlagen, temeer niet daar de kosten de uitzending naar de Olympische Spelen vrijwel zeker geheel voor rekening van de N. W. U. zul len komen. Het jaar 1936 zal zeer kostbaar worden, maar daarna zal men een verla ging der licenties kunnen overwegen, waar mede de vergadering zich vereenigde,. De begrooting werd vervolgens z. h. st. goedgekeurd. Aan het einde der vergadering hield de voorzitter een korte rede, waarbij hij aan gaf, dat hij het gewenscht achtte op van verschillende zijden gedane mededeelingen het juiste licht te doen vallen en nam hij stelling tegen de houding van eenige di recties van wielerbanen in het Zuiden des lands. Bij herhaling wordt beweerd, dat van de zijde der Unie niet voldoende pogingen in het werk worden gesteld om het houden van weg-wedstrijden mogelijk te maken. Spr. stelde er prijs op hier mede te deelen, dat bij herhaling deze aangelegenheid door hem op het ministerie van Waterstaat en met den minister persoonlijk besproken is. Van bestuurszijde is alles gedaan om te trachten, de weg-wedstrijden, welke in alle landen gehouden worden, ook in ons land op de .rijkswegen mogelijk te ma ken, maar altijd en altijd weer wordt zulks geweigerd. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NOORDWIJK. In café Flora te Noordwijk zijn de wed strijden gespeeld om het kampioenschap van Noordwijk. Het verloop was als volgt: car. brt. h.s. gem. C. van Dam 115 45 14 2.55 C. H. Polm 175 45 25 3.88 N. v. d. Kraan P. van Schie 175 28 19 6.25 82 28 12 2.92 J. Koelewijn 80 18 15 4.44 P. Smith 175 18 73 9.72 Ch. v. d. Voort 161 41 22 3.92 C. van Dam 175 41 25 4.26 H. v..d. Voort 175 24 22 7.33 C. H. Polm 69 24 13 2.87 W. v. d. Kraan 130 40 15 3.25 C. H. Polm 175 40 20 4.37 C. van Dam 94 26 14 3.61 H. v. d. Voort 175 26 27 6.73 W. v. d. Kraan 89 16 18 5.56 P. Smith 175 16 51 10.93 j. Koelewijn 33 10 13 3.30 H. v. d. Voort 175 10 48 17.50 W. v. d. Kraan 175 32 23 5.47 Ch. v. d. Voort 144 32 15 4.50 J. Koelewijn 175 38 25 4.60 Ch. v. d. Voort 175 38 26 4.60 P. Smith 175 10* 69 17.50 P. van Schie 29 10 8 2.90 Ch. v. d. Voort 175 35 21 5.— C. H. Polm 148 35 31 4.22 P. van Schie 57 17 9 3.35 H. v.d. Voort 175 17 60 10.29 P. Smith 175 16 65 10.93 C. v. Dam 87 16 15 5.43 J. Koelewijn 175 53 15 3.28 P. van Schie 174 53 22 3.28 Ch. v. d. Voort 62 13 17 4.76 H. v. d. Voort 175 13 36 13.45 C. van Dam 143 50 17 2.86 P. van Schie 175 50 16 3.50 P. Smith 175 18 47 9.72 C. H. Polm 136 18 22 7.55 J. Koelewijn 131 30 18 4.36 W. v. d. Kraan 175 30 33 5.83 Ch. v. d. Voort 175 30 24 5.83 P. van Schie 91 30 19 3.03 W. v. d. Kraan 87 28 16 3.11 H. v. d. Voort 175 28 27 6.25 Ch. v. d. Voort 69 17 13 4.05 P. Smith 175 17 43 10.29 C. H. Polm 175 43 19 4.06 J. Koelewijn 154 43 20 3.58 C. v. Dam 113 41 15 2.76 J. Koelewijn 175 41 21 4.26 C. van Dam 175 38 29 4.61 W. v. d. Kraan 166 38 19 4.37 C. H. Polm 175 50 19 3.50 P. van Schie 168 50 18 3.36 P. Smith 175 15 40 11.66 H. v. d. Voort 104 15 28 6.93 De stand werd: gew.verl.gel.h.s. P. Smith 7 73 17.50 11.13 H. v. d. Voor 6 1 60 17.50 8.67 C. H. Polm 4 3 31 7.55 4.13 W. v. d. Kraan 3 4 33 6.25 4.70 Ch. v. d. Voort 2 4 1 26 5.83 4.66 J. Koelewijn 2 4 1 25 4.60 3.96 C. v. Dam 2 5 29 5.43 3.50 P. v. Schie 1 6 22 3.50 3.26 OLYMPISCHE SPELEN 51 LANDEN NAAR BERLIJN. De jongste leden van het Internationaal Olympisch Comité, Panama en Costa Rica hebben thans toezegging gedaan deel te ne men aan de Olympische Spelen te Berlijn. Het aantal landen, dat te Berlijn vertegen woordigd zal zijn, is daarmede gestegen tot 51. Het zijn Egypte, Afghanistan, Argen tinië, Australië, België, Brazilië, Bulgarije, Chili, China, Columbia, Costa Rica, Dene marken, Duitschland, Estland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Engeland, Haiti, Nederland, Honduras, Britsch Indië, Ier- sche Vrijstaat, IJsland, Italië, Japan, Yoe- goslavië, Canada, Letland, Lichtenstein, Luxemburg, Mexico, Monaco, Nieuw Zee land, Noorwegen, Oostenrijk, Panama, Pe ru, Philippijnen, Polen, Portugal, Roemenië, Zweden, Zwitserland, Spanje, Zuid-Afrika, Tsjecho-Slowakije, Turkije, Hongarije, Uru guay en de Vereenigde Staten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8