MAANDAG 23 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HELLEGOM Raadsvacature. Tot heden bedankten de candidaten voor de vacature in den Raad. ontstaan door het bedanken van den heer J. D. Jansen, regelmatig. Ook de heer W. van der Marei heeft zijn benoeming niet aangenomen. Opvolger op de lijst is de heer A. Haster. De zetel behoort aan de C.H. Partij. Winkels open. In verband met den bloementijd mogen de winkels in con sumptie-artikelen en dergelijke tot 15 Mei a.s. des Zondags geopend zijn. Gem. Arbeidsbeurs. Volgens de laat ste opgave van het Gemeentelijk Arbeids bemiddelingsbureau bedraagt het aantal tPerkloozen thans 602 tegen 699 voor een Week. Vorig jaar was het aantal op den zelfden datum 667. Geslaagd. Voor het machinisten-exa men diploma B slaagde onze plaatsge noot de heer J. Schoutenbeek. KATWIJK Gemeenteraad. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Woens dag 25 Maart, 's namiddags 7.30 uur. Pun ten van behandeling: 1. Vaststelling der notulen van de vergaderingen van 28 Oc tober en 13 November 1935 nos. 340 en 341. 2. Mededeeling van ingekomen stuk ken. 3. Aanwijzing van raadscommissies voor het onderzoek van de gemeentereke ning en van de rekeningen van afzonder lijke diensten en bedrijven. 4. Herstem ming over het voorstel van den heer van den Marei inzake de huur van de woning Zuidstraat 83b, waarover in de vorige ver gadering de stemmen staakten. 5. Herstem ming over het prae-advies van B. en W. op het voorstel vain den heer van Rijs e.a, inzake regeling in het Ambtenaren- en Werkliedenreglement, waarover in de vo rige vergadering de stemmen staakten. 9. Voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning. 7. Voorstel tot aankoop van het per ceel Hoogstraat 13. 8. Vaststelling van de verordening inzake het toekennen van een kindertoeslag. 9. Voorstel tot herziening van de jaarwedde van den gemeentelijken deurwaarder, tevens controleur der be volking. 10. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1936. 11. Prae-advies met betrekking tot het verzoek van den Minister van Binnen- landsche Zaken inzake salariskorting. 12. Voorstel tot het verleenen van uitstel van bebouwing van een deel van het v.m. Bad hotelterrein, enz. 13. Voorstel tot het ver leenen van dispensatie van artikel 22 der bouwverordening aan B. Mulder. 14. Rondvraag. Geboren: Geertruida d. van J. de Duik en M. Hiemstra Jan z. van A. Imthorn en A. Nijgh Teunisje z. van D. van Duyn en D. van der Bent Elisabeth d. van K. Jonker en A. Rijnsent Ame- rik z. van J. Vlasman en N. van Duiven voorde Johannes z. van C. Schaap en G. de Best. Ondertrouwd: W. de Vreugd en C. de Jong C. Ouwehand en C. van der Plas. Getrouwd: J. van der Marei en J. Ouwehand A. van Katwijk en E. van Delft K. Mugge en G. van Duiven voorde. Overleden: Agatha Verburg 62 j. ge huwd met C. Zuyderduin. LEIDSCHENDAM. L. T. B. Onder voorzitterschap van den heer C. van Heiningen hield de L. T. B. af- deeling Leidschendam en Omstreken hare jaarvergadering. Na opening met den christelijken groet en een hartelijk wel komstwoord van den voorzitter, verkrijgt de Weded. heer M. P. v. d. Weijden, lid van de Tweede Kamer, het woord, die op zeer duidelijke wijze zijn onderwerp: „De be- teekenis van het platteland voor de wel vaart van Nederland" uiteenzette, waarin spreker meer bijzonder 3 gedachten nader uitstippelde en behandelde en wel: le de cultureele waarde van het platteland; 2e de taak van het platteland zelf en 3e het recht van prijscorrectie, landbouwcnsispo- litiek, etc. Na deze interessante lezing, waarvoor spreker een hartelijk dankwoord en applaus had te accepteeren, werden en kele vragen door spreker duidelijk, beant woord. Het keurige jaarverslag en de rekening en verantwoording van den secretaris-pen ningmeester werden z. h. a. goedgekeurd. In de Commissie tot nazien der rekeningen werden benoemd de heeren Meeuwisse, Woning en Hendriks, die verklaarden alles in orde bevonden te hebben. Het voorstel van het bestuur tot terug betaling rentelooze aandeelen werd met al- gemeene 6temmen aangenomen, evenals een voorstel van het bestuur om de contri butie maandelijks te doen innen; men kan echter ook in eens of in 2 maal betalen. Bij de bestuursverkiezing worden bij le stemming gekozen, nadat een voorstel van het bestuur om het bestuur met 2 leden uit te breiden met algemeene stemmen was aangenomen, de heeren J. Over gauw en A. Westgeest en bij 2e stemming den heer D. v. d. Berg. Na een duidelijke toelichting van den Geestelijken adviseur, Kap. J. Dunselman, wordt het bestuursvoorstel om een pro- pagandaclub op te richten van jonge tuin ders en boeren, met algemeene stemmen aangenomen. Bij de rondvraag wordt om. een voor stel van den heer Zuijdwijk om stappen te doen om te komen tot verlaging van sluis- gelden voor de tuinders met algemeene stemmen aangenomen. Verder zal het be stuur stappen doen enkele geuite wenschen, om. betreffende steun koude grond-produc- ten, verwezenlijkt te krijgen, waarna de geslaagde vergadering onder dank wordt gesloten. STOMP WIJK. Gemeenteraad. Woensdag 1 April a_s. des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Stompwijk in openbare verga dering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Benoeming leden Bur gerlijk Armbestuur. 4. Voorstel tot ophef fing voorschotten gemeentelijke vergoeding ten behoeve der bijzondere lagere scholen over 1936. 6. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex artikel 101 L.O.-wet 1920 over 1932. 7. Voorstel tot aanvulling der leges-verordening. 8. Voorstel tot vaststel ling verordening op de heffing schoolgel den. 9. Voorstel tot opnieuw vaststelling evrordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. 10. Voorstel om de kosten van overdracht van grond aan den Westvlietweg van J. A. J. van Rijn voor rekening der Gemeente te nemen. 11. Voorstel tot verleening van ont heffing van het bepaalde in artikel 1 der bouwverordening. 12. Voorstel tot vergoe ding aan A. van Kampen e.a. krachtens art. 13 L.O.-wet 1920. 13. Voorstel tot aanvul ling raadsbesluit inzake opzegging gemeen schappelijke regeling met Voorburg over levering gas en electriciteit aan den West vlietweg. 14. Bezwaarschriften schoolgeld. Geboren: Cornells Theodorus Maria, z. van Th. C. Ammerlaan en P. J. Onder water Margaretha Maria Josephina, d. van A. C. Overdevest en C. M. Olsthoorn Daniël Jacobus, z. van D. A. v. Eijk en A. M. Haket Hendrikus Arnoldus Joseph, z. van H. J. de Groot en C. J. Ammerlaan. Ondertrouwd: H. A. Booman en W. M. M. de Römph. Overleden: Theodora Maria Rjjsdjjk 20 mnd. A. Granneman 84 j. STOMP WIJK-VEUR. Gemeenteraad. Donderdag 26 Maart as. des avonds te 7.15 uur komen de Ra den der Gemeenten Stompwijk en Veur in openbare gecombineerde vergadering bij een. Agenda: 1. Notulen, 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging begrooting dienst 1936 van het Lichctbedrijf; a. wijziging electrici- teitstarief en b. inbouw nieuwe oven. 4. Voorstel tot invoering van den vrijen Za terdagmiddag. 5. Herziening salarissen en loonen ambtenaren en werklieden. 6. Voor stel tot toekenning vergoeding aan den heer H. C. v. d. Akker te Stompwijk ter zake berging van huis- en straatvuil over de jaren 1935 en 1936. 7. Voonstel tot toe kenning eener gratificatie aan de volontoirs ter secretarie. 8. Verder voorkomende za ken. De electriclteits-tarieven. De commis sie van Beheer der Lichtbedrijven doelen den Raden van Stompwijk en Veux mede, dat bij de behandeling der bedrijfsbegroo- tingen 1936 o.m. werd besloten den elec- i triciteitsprijs te verlagen van 24 op 22 cent, waarmede gepaard moest gaan een veria- ging van de raming der winstuitkeering alsmede een verhooging der raming wegens extra-bijdrage uit het werkloosheidsubsi- diefonds. De commissie heeft zich tot Ged. Staten gewend en Ged. Staten staan op het standpunt, dat voor 1936 iedere verdere verlaging der electriciteitstarieven moet achterwege blijven. Nader geeft de Com missie een uiteenzetting en stelt den Ra den voor, voor zoover noodig, onder intrek king der genomen besluiten, alsnog te be sluiten: a. het enkel tarief voor lichtstroom te brengen van 24 op 23 cent per K.W.U.; b. het vastrechttarief voor ichtstroom te bren gen van 8 op 7 oent per K.W.U.; c. het ta rief voor etalageverlichting te brengen van 30.op 25.per jaar; d. het krachtta- raef buiten spertijd te brengen van 12 op 11 cent per K.W.U.; e. het tarief voor stroomlevering ten behoeve van de straat verlichting te brengen van 24 op 23cent; f. de huur van een schakelblok bij een dub bel transformator te brengen van 75 op 50 cent per maand, en deze wijzigingen te doen .ingaan met ingang van den eersten der maand volgende op die, waarin de Gemeen- tebegrootingen 1936 door Ged. Staten zul len zijn goedgekeurd. Vrije Zaterdagmiddag. De Commissie van Beheer aan de Lichtbedrijven deelt den Raden van Veur en Stompwijk mede, dat reeds meerdere malen in de vergaderingen werd aangedrongen met een voorstel te ko men tot invoering van den vrijen Zaterdag middag voor het BedrijfspersoneeL Na toe lichting, enz. stelt de Commissie voor tot invoering te besluiten en wei met ingang van den datum, waarop de nieuwe meter- cpnemer-incasseerder zei zijn benoemd. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdag 27 Maart aji. des avonds te 7.15 uur komt de Raad der Gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging der bouw verordening. 4. Voorstel tot het doen vast stellen van schade ingevolge artikel 2 der schadevergoedingsverordening aan A. Wol- ters en Th. Ramijn. 5. Voorstel tot wijzi ging, reep. het geven van straatnamen. 6. Benoeming leden burgerlijk armbestuur. 7. Voorstel tot opheffing betrekking van onderwijzer O. L. School. 8. Vaststelling voorschotten gemeentelijke vergoeding ten behoeve der bijzondere lagere scholen over 1936. 9. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex artikel 101 L.O.-wet 1920 over 1932. 10. Voorstel tot aanvulling der leges-verordening. 11. Voorstel tot vaststel ling verordening heffing van schoolgelden. 12. Voorstel tot opnieuw vaststelling ver ordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der Gemeente-fonctóbelasting. 13. Voorstel tot wijziging en opnieuw vaststel ling gemeenschappelijke regeling recon structie, enz. van de Looierslaan. 14. Wijzi ging gemeentebegrooting 1935 en 1936. 15. Kohier straatbelasting dienst 1935. 16. Be zwaarschriften schoolgeld. Straatnamen. - B. en W. van Veur doe len den Raad mede, dat de tot standgeko- men reconstructie van een gedeelte van den Veurschenstraatweg en der Smisdaan, als mede de tot standgekomen nieuwe straten en plein in de omgeving Smidslaan, het gewenscht maken, resp. noodzakelijk, dat de benaming van den Veurschenstraatweg en die van een gedeelte Smidslaan wordt gewijzigd en aan die nieuwe straten een benaming wordt gegeven. Het wil B. en W. voorkomen, dat er alle aanleiding be staat bij het géven van nieuwe namen aan straten in het gedeete der Gemeente, be grensd door Veurschenstraatweg, Smids laan, Achterweg en St. Jozefstraat gebruik te maken van namen van leden van ons Ko ninklijk huis. B. en W. achten het voorts juister de benaming van het gedeelte Veurschestraatweg tot aan de grens van Voorschoten te wijzigen in Voorschoterweg. B. en W. stellen voor te besluiten overeen komstig het ontwerp-beskiit, alsmede be schikbaar te stellen een bedrag ad 110. zijnde de kosten voor aanschaffing van de benoodigde straatnaamborden en voor ver nummering der perceelen. Geboren: Willem, z. van J. Grooten- dorst en R. Verweij. Gehuwd: H. J. J. Sunter en H. v. d. Berg. Overleden: J. de Bruijn 94 j. NOORDWIJKERHOUT Installatie van Pastoor Maas A.s. Vrijdagavond, 7 uur, zal de nieuwe pastoor van de St. Jozef Parochie aan het station Piet Gijzenbrug arriveeren. Op het perron zullen de leden van het Kerk en Armbestuur den nieuwen herder ver welkomen, waarna naar het dorp wordt gereden. Aan den ingang van de parochie zal de muziekvereeniging St. Jeanne d'Arc staan opgesteld om den pastoor feestelijk in te halen. Na aankomst in de parochie zal een plechtig Lof worden opgedragen. Voor de Hoogmis en wel om 10 uur, Zondag a..s, zal de pastoor door deken Borstboom van Noord wijk worden ge ïnstalleerd. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdagnamiddag te twee uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. om onbewoonbaar te verklaren de woningen Dorpsstraat 39 en 41, Hardepad nos. 2, 4, 0, 8, 10, 12, 14, 16, 18 en 20, Ze,weg no. 58, Zeestraat nos. 39, 31, 33, 35 en 37, Schoolstraat nos. 27, 29, 31 en 33. 3. Voorstel van B. en W. om met de N.V. „Gekro" te Overschie een over eenkomst aan te gaan terzake van de des tructie van afgekeurd vee en vleesch. 4. Wijzigng begrooting, dienst 1935. 5. Wijzi ging begrooting, dienst 1936. 6. Schrijven van Gedeputeerde Staten ter zake van de Monumentenverodening. 7. Voorstel van B. en W. om van N. J. Alkemade, alhier, aan te koopen een strookje grond, gelegen langs de Kortebachstraat. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de heffing van rechten voor het ophalen van vuilnis. 9 Reclames tegen belastingen.- ZILK Bouwen. Door den aannemer W. uit Hillegom zullen aan den Zilkerduinweg al hier een tiental woonhuizen gebouwd wor den. Vaccinatie. Op Vrijdag as., des mid- dage 12 uur, zal in de R.K. school van het H. Hart van Jezus, wederom gelegenheid gegeven worden tot kostelooze vaccinatie. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergade ring worden voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Aangezien het de eerste vergadering in het nieuwe jaar is, wil de voorzitter de ge woonte getrouw een enkel woord tot de leden van den Raad spreker. Spr. consta teert met vreugde dat alle leden van den Raad weer in de beste gezondheid bijeen zijn. Het doet hem veel genoegen dat het laatste jaar er weer veel in de onderlinge verstandhouding is verbeterd. Er is in het afgeloopen jaar in het welzijn der gemeente gewerkt. De voorzitter wijst op de schitte rende verbetering van den Heeren weg. Spr. hoopt dat 1936 voor de leden van den Raad een gezegend jaar zal zijn en dat God hen de lucht en de kracht moge geven om in het welzijn der gemeente werkzaam te zijn. De voorzitter doet daarna mededeeling van een heel groot aantal ingekomen stuk ken waarvan de voornaamste zijn: Schrijven van Ged. Staten waarbij de Gemeenschapelij ke regeling inzake den Vleesc hkeur ingsdienst met de gemeente Leiden verlengd wordt tot 1 Januari 1937. Schrijven van Ged. Staten waarbij mede gedeeld wordt dat in de gemeente Rijnza- terwoude de betrekkingen van burgemees ter en secretaris gecombineerd zullen zijn. Schrijven van den voorzitter van het Col lege van Ged. Staten ad 11 Jan. 1936 waar bij de verordening regelertde de heffing van besmettelijke ziekten gelden goedgekeurd wordt teruggezonden. Schrijven van de voorzitter van het Col lege van Gedep. Staten der provincie Zuid- Holland waarbij de verordening op de hef fing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting goedgekeurd terug gezonden wordt. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten deelen B. en W. mede dat aan den gemeente-opzichter is opgedragen het maken der nieuwe legger van wegen en voetpaden ingevolge den Wegenwet. Rapport naar aanleiding van de opne ming van kas en boeken bij den gemeente ontvanger op 6 Febr. j.l. Het bureau van Verificatie der Vereeniging van Ned. Ge meenten deelt mede dat geen bijzondere opmerkingen zijn te maken. De voorzitter deelt mede dat de gemeente Rijnzaterwoude sedert 1 Maart ji. valt on der het keuringsgeboed van den Keurings dienst van Waren district Haarlem. Tot lid van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim wordt met bijna algemeene stemipen benoemd het aftredende lid de heer W. Compeer. De heer W. Compeer deelt desgevraagd mede, dat hij zijn benoeming aanneemt. Vastgesteld wordt een gemeenschappe lijke regeling omtrent de toelating van kin deren uit de gemeente Woubrugge op de openbare school voor gewoon lager onder wijs der gemeente Rijnzaterwoude. Nadat nog vastgesteld is een besluit nodel D tot wijziging van de begrooting dienst 1935 komt de rondvraag aan de orde. De heer de Bruyn vraagt of de plannen in zake de vernieuwing van de Vriezenbrug nog doorgaan. De voorzitter deelt mede, dat de plannen reeds in een vergevorderd sta dium verkeeren en dat deze binnenkort den Raad zullen bereiken. De heer de Bruyn wijst er ook nog op dat veel puin dat langs den Heerenweg gestort is, in het naast liggende land terecht komt. De voorzitter zegt een onderzoek en indien het noodig is, verbetering toe. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende wordt de ver gadering gesloten. SASSENHEIM. Tentoonstelling. Tot groo te voldoening van de Eerw. Zusters van de kleuterschool aan de Kerklaan had gisterenmiddag de tentoonstelling plaats van de gemaakte fröbelwerkstukken in de genoemde school. Groot was de toeloop van ouders en fami lie, welke blijk gaven vol bewondering te zy'n over het geëxposeerde. Het kan dan ook niet anders of het werk der Zusters wordt hoog gewaardeerd, daar het onbegrij pelijk is wat door haar aan de kleintjes wordt bijgebracht. Volgende week zal de tentoonstelling van werkstukken, zoowel van kleinen als groe ten in de school van het St. Anna-Gesticht worden gehouden. WARMOND. Ontspanningslokaal. Door den heer M. J. Hogenboom, voorzitter van den R.K. Volksbond is het ontspanningslokaal voor de werkloozen im deze gemeente gesloten. Spreker bracht een woord van dank aan Burgemeester en Wethouders voor de be reidwilligheid, waarmede zij het oude raadhuis voor dit doeleinde beschikbaar hebben gesteld en aan den Raad voor de toegekende subsidie. Spreker sprak den wensch uit, dat dit de laatste maal ge weest zou zijn, dat van het lokaal gebruik gemaakt is. Ook bracht spreker een woord van dank aan dr. H. A. G. M. Walenkamp alhier, die geheel belangloos voor de jeugd- werkloozen een cursus heeft gegeven in eerste hulp bij ongelukken, voor welken cursus groo te belangstelling bestond. Goed afgeloopen. Het twee-jarig kind van den heer H. van Seggelen alhier ge raakte te water en de heer Slingerland, die toevallig hiervan getuige was, bezon zich niet en sprang eveneens te water. Zijn po gingen werd met succes bekroond en hij kon de kleine op het droge brengen. Jubileum. Wegens familieomstandig heden is de huldiging van A. Cozijn, die deze maand zijn 50-jarig jubileum viert als molenaar van den Zwanenburgerpolder uitgesteld tot 15 April a.s. ZOETERMEER. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond een propagandavergadering bij den heer A. van WelL De voorzitter, de heer J. Baars, opende de vergadering met den christelijken groet en heette alle heeren, in 't bijzonder de beiden sprekers van dezen avond, van harte welkom. Hij sprak er zijn leedwezen over uit, dat niet alle arbeiders van Zoetermeer tegenwoordig waren. Maar, zoo zeide hij, wij zijn hier gewoon aan slecht bezette vergaderingen. Vervolgens gaf hij het woord aan den eersten spreker van dezen avond, den heer Angenent, die sprak over het onderwerp: Voorzorg biedt Waarborg. Spreker zette in een keurige rede uiteen het groo te belang van den ar beider om zich te organiseeren. Duidelijk toonde hij aan wat de organisatie in de ja ren van haar bestaan reeds voor de arbei ders tot stand gebracht had. Men spreekt wel eens van den goeden ouden tijd, zoo zeide hij, maar die is er niet geweest voor den arbeider. Voor vijftig en nog minder jaren terug waren zij genoodzaakt 12, soms 14 uren per dag te werken voor een klein loontje. Vrouwen en kinderen werden de fabriek ingestuurd om mede te helpen ver dienen. Veel is er in de laatste 50 jaren voor den arbeiders veranderd ten goede, en dat danken zij op de eerste plaats aan hem, die de groo te stoot daartoe gaf n.l. Paus Leo Xin, aan zijn encycliek Rerum Novarum. De arbeidersorganisatie is in de laatste ja ren uitgegroeid tot een machtig instituut wat altijd klaar staat om de belangen der arbeiders te dienen. De tijden zijn weer slecht voor den arbeider geworden, maar zijn in ieder geval nog beter dan vroeger. Wij hebben onze sociale wetten, de werkloo- zenzorg, de ziekten- en ongevallenverzeke ring enz. enz., dat alles danken wij aan cm- ze arbeidersorganisaties. Daarom is het de plicht van iedere arbeider mede te helpen tot het nog groo ter maken van zijn bond. Als tweede spreker trad op de heer van Bommel over het onderwerp „Kankeren of Aanpakken". In een gloedvolle rede hekel de hij de kankeraars, die altijd kankeren zonder ooit aan te pakken. Van deze verga dering verwachtte hij dan ook, dat zij niet zouden kankeren over zijn rede, maar een daad zouden stellen. Na de toestanden van vroeger' voor den arbeider in felle kleuren te hebben geschilderd en de crisis van thans voor den arbeider te hebben besproken, toonde hij aan, dat er geen uitkomst te ver wachten was van Communisme en Natio naal-Socialisme, maar van een eendrachtige samenwerking in eigen organisatie. Als middel tot meerdere ontwikkeling van den arbeider prees hij aan het lezen van de R.K. Volkskrant, waarvan hij, zooals later bleek, de vertegenwoordiger was. De voorzitter dankte den heer van Bom mel voor zijn keurige rede en gaf daarna gelegenheid voor de rondvraag, waarvan enkele gebruik maakte. Hierna sloot de voorzitter de vergadering als gewoonlijk. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV MAATSCH. NEDERLAN» TAWALI (thuisr.) vertr. 20 Maart van Singapore. KON. NED. STOOMB. MIJ. JUNO vertr. 21 Maart van Amsterdam naar Aarhus. KON PAKJE TV MAATSCHAPPIJ. HOUTMAN vertr. 19 Maart van Singa pore naar Hongkong. ROGGEVEEN vertr. 19 Maart van Ma nila naar Saigon. VAN REES vertr. 20 Maart van Sydney naar Singapore. LOCHKATRINE, Vancouver naar RoV- HOLLAND—AMERIKA-LIJN. terdam arr. 20 Maart te Liverpool. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. DOLIUS, Ja va-Amsterdam vertr. 31 Maart van Padang. VEREEN. NEDERL. SCHEEPVAART MIJ, HollandAustralië Lijn). MELISKERK (thuisr.) arr. 20 Maart te Fremantle. (Holland—Britsch-Indië Lijn). HOOGKERK (uitr.) vertr. 19 Maart van Madras. (Holland Oost-Azië Lijn). MEERKERK arr. 21 Maart van Rotter dam te Antwerpen. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 20 Maart te Singapore. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 227. „Ach, ach, zuchtte Pit. Al had ik ma_r een paar van die goudstukken, wat zou ik vader en moeder daar mee kunnen helpen. Zijn aandacht werd nu weer sterker door dat de Chinees verschillende leeren zakjes uit een tafella haalde. 228. Met groote zorg sorteerde de roover eerst de edel- steenen en deed vervolgens elk hoopje in een leeren zakje. Hetzelfde deed hij met het goudgeld en toen hij klaar was stonden er zes zakjes op tafeL Daarna haalde hij een rolle tje papieren voor den dag, bond er een touwtje om en leg de dit naast de zakjes.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10