KIPPENVOER MAIS0N BERNSEN Als U goed taalonderwijs J. DE LA BIJE, Leiden I TROUWRINGEN M. BRINKS, Turfmarkt 11 l i— zoekt Is 't zeker dat 11 als leerling boekt. Bontwerkerij „Canada" DONDERDAG 19 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANTTWEEDE KLAD - PAG. 7 4W* Firma J. Dingjan (a.j. Verheul) Haarlemmerstraat 86, Leiden Breestraat 157, Tel. 563 Uitzending vnn diners vanaf f 0.70, per abon nement f 0.60. Den geheelen dag Ind. Rijsttafel vanaf f060, per abonnement, van 12—2 uur rijsttafel t 0.55. Wordt in LEIDEN EN OEGSTGEEST zonder prijsverhooging thuis bezorgd R.K. BEGRAFENIS-ONDERNEMING PIETERSKERKHOF 26, TEL. 1286 Gevestigd sinds 1869 - De oudste hier ter stede Regeling van alle Begrafenissen en Transporten Onze ruim 66-jarige reputatie verzekert U in alle opzichten een oorrecte bediening Aanbevelend, naar VAM DEtNE BREE5TR.I2 LEIDEN TEL.123 P. J. v. KAMPENHOUT edelsmid - juwelier dol loger Haarlemmerstraat 125-127 Eerste H. Communie Groote keuze: Gouden- en Zilveren Kruisjes, Medailles en Rozenkransen. Tafelcouverts, Servetbanden. 9^- Horloges: de nieuwste modellen. Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U Toor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 857 PLUIM VEEVOEDERFABRIEK JOS. J. SLEGTENH0RST ZEGELRINGEN s fe FANTASIE RINGEN I e CC GRAVURE GRATIS e TELEFOON 2336 f BERLITZ PRINS HENDRIKSTRAAT 54 DEN HAAG - TEL. 391789 LANGE BONTMANTELS vanaf f 72.- MANTELS f 59.- LEEST DE ADVERTENTIES IN UW DAGBLAD. EERSTE KAMER DE BEGROOTING VAN WATERSTAAT AANGENOMEN. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van waterstaat. De heer d e 1 a B e 11 a (S. D.) merkt op, dat de zaak van het werkfonds niet zoo forsch is aangepakt, als mocht worden ver-: wacht; zijn outillage is onvoldoende. Hoe veel arbeiders vinden nu werk door het werkfonds? Overleg worde gepleegd met de organi saties over loon, secundaire arbeidsvoor waarden en de vraag, welke arbeiders bij werkverschaffing worden te werk gesteld. De Minister van Waterstaat, de heer v. Lidth de Jeude, zegt, dat voor werk- fondswerken van eenige beteekenis meesten tijds een zeer langdurige voorbereiding noodig is. Men vrage niet steeds, hoevelen er op het oogenblik aan het werk zijn voor het Werk fonds. Men doet beter, acht te slaan op het aantal manweken, dat wordt besteed. On geveer een kwart der gelden betreffen de directe loonen, die worden besteed. Rekent men erbij de loonen voor vervaardiging en transport van materialen, enz., dus de in directe loonen, dan vindt een verdifbbeling plaats van het loonbedrag. Van 60 millioen gld. hebben 20.000 man 42 weken werk in directen loondiens* en 40.000 man in indi- recten loondienst. De belangen der bouwarbeiders kunnen inderdaad wel eens in het gedrang komen door uitvoering van werken in werkver schaffing. Maar het is niet gemakkelijk een 6cherpe grens te trekken tusschen werk verschaffing en werkverruiming. Er is ech ter een loonregelingscommissie, die het vertrouwen der arbeiders geniet en die de trait d'union is tusschen werkfonds en ar beiders. Op overleg met de organisaties stelt spr. wel degelijk prijs. Maar de loonen der collectieve contracten passen niet in zijn gedachtengang op dit punt. Spr. heeft er geen bezwaar tegen, dat de secretaris-generaal van het departe ment tevens- president-commissaris der spoorwegen is. Nu verandering in de combinatie van functies te brengen, ware niet raadzaam jegens een hoogst verdienstelijk ambtenaar die binnenkort den pensioengerechtigden leeftijd zal hebben bereikt. Bovendien wordt bij de reorganisatie van het spoor wegbedrijf een andere bestuursvorm over wogen. De Kamer neemt de begrooting zonder hoofdelijke stemming aan, met aanteeke- ning, dat de N. S. B. tegen is. HET VERKEERSFONDS. Aan de orde is de begrooting'van het ver- keersfonds. De heer Andriessen (R.-K.) pleit voor de belangen van de vaderlandsche baksteenindustrie, die zwaar door de crisis is getroffen en haar product-moet kunnen afzetten voor wegenaanleg. Klinkers zijn zeer goed voor wegen. De werkloosheid in de baksteenindustrie is groot, getuigen cij fers der katholieke vak-organisatie. De he,er Ter Haar (C.-H.) kan zich moeilijk vereenigen met de passieve hou ding van den minsters tegenover het voort bestaan van de tollen, ook wat de gemeen- tetollen betreft. Waar een wil is, is een weg. De heer Janssen (R.-K.) bespreekt de spoorwegtekorten in ons land, bestrij dende een in het voorloopig verslag voor komende bewering, dat de Duitsche spoor wegen winst zouden maken. Hij berekent 86 millioen Marktekort in 1934. 223 mil lioen tekort in 1932 en 309 millioen Mark tekort in 1933. Bij de Duitsche spoorwegen zet men verlies in winst om, op papier, wat heel gemakkelijk is, maar geen zuiver beeld geeft van de bedrijfsuitkomsten. Spr. noemt exploitatie-coefficienten in verschil lende jaren in België, Duitschland en Ne derland. Bij een vergelijking maken de Nederlandsohe spoorwegen een alleszins gunstig figuur. Met dat al boeken ook onze spoorwegen groote tekorten. Er zullen o.m. verkeers- coördinatie en vermindering van kapitaals- lasten moeten komen. Van te zware kapi- taalslasten hebben de Duitsche spoorwegen weinig last, omdat daar de vooroorlogsche schulden verdwenen zijn. De bruto-ont- vangsten der Nederlandsche spoorwegen bedroegen 204 millioen in 1920, 112 mil lioen in 1934 en nauwelijks 100 millioen in 1935. De exploitatiekosten waren 181 mil lioen in 1920 en 104 milioen in 1934. De commisie-Van Doorninck raamde den on- productieven kapitaalslast op 229 millioen. Van de te zware lasten moeten de spoor wegen het eerst af. Het ontbreekt den spoorwegen niet aan een doeltreffend en zuinig beheer. Niet het beleid, maar de Bestrijding van Radio- omroepstoringen Van de drie bronnen van radiostoringen, de atmosfeer, de andere zenders en de zich in de omgeving van het ontvangende toe stel bevindende electrische toestellen en inrichtingen, kan de laatste, in de practijk veelal de meest hinderlijke, in verschei dene gevallen betrekkelijk gemakkelijk worden opgeheven. De in zijn ontvangst gehinderde luiste raar heeft echter tot dusverre geen wette lijke middelen in de hand om zich tegen deze storingen te weren. De Telegraaf- en telefoon wet 1904 en de daarop gebaseerde uitvoeringsvoorschiriften beschermen in het algemeen alleen het openbaar en daar mede wettelijke gelijkgestelde telegraaf- en telefoonverkeer. Ook de Hinderwet geeft den gestoorden luisteraar, waar de storingsfactoren meest kleine, niet onder die wet vallende elec trische apparaten (stofzuigers e.d.) zijn, geen rechtsmiddelen in de hand. Wel kan de gehinderde zich met zijn klacht wen den tot het hoofdbestuur der P. T. T., dat dan door de Radiocontroledienst de zaak laat onderzoeken en, indien de klacht ge grond blijkt, tracht, langs minnelijken weg verhelping van het euvel te bereiken. Teneinde middelen te beramen, om in deze leemte te voorzien, is door den mi nister van Waterstaat een Commissie in zake Radio-omroepstoringen ingesteld, welke op 30 September 1931 namens den minister door dr. M. H. Damme, directeur- generaal der P. T. T., is geinstalleerd. Dez? commissie is thans, na vier jaren arbeid, met haar voorstellen gereed gekomen. Daar het uitstralen van hoogfrequentie- energie door de radio-ontvangtoestellen zelf de z.g. Mexicaansche hond reeds in het Radioreglement 1930 strafbaar is ge steld, viel deze storingsbron buiten het door de Commissie beschouwde gebied. Waar de Commissie het storings vraag stuk beschouwt als een conflict tusschen twee partijen, de gebruikers van electri sche toestellen en inrichtingen eenerzijds en de luisteraars onderzijds, meent zij, dat de oplossing van het storingsvraagstuk ge vonden moet worden door het nemen van maatregelen door beide belanghebbenden en zullen aan het ontvangtoestel van den klager, wil deze recht van spreken heb ben, zekere eischen van storingsongevoe ligheid moeten worden gesteld. Bijzondere voorzieningen als een afgeschermde invoe ring der antenne zullen echter om daar aan verbonden hooge kosten van voorzie ning en de niet vaststaande afdoendheid van dit middel, niet worden geëischt De Commissie heeft getracht de te tref fen maatregelen zoodanig te formuleeren, dat deze gemakkelijk kunnen worden aan gevuld en gewijzigd, weshalve zij instel ling van een permanente adviescommissie, welke desgevraagd en uit eigen beweging voorstellen aan de Regeering zal doen, aan beveelt. Wat de storende inrichtingen betreft worden onderscheiden: 1. Apparaten dieregelmatig storen en gemakkelijk ontstoord kunnen worden. Voor deze toestellen (electrische huishou delijke toestellen) wordt voorgesteld dat zij, na een bepaalden datum, alleen ont stoord in den handel zullen mogen worden gebracht. 2. Apparaten, welke niet per se behoe ven te storen, doch in bepaalde gevallen storing kunnen veroorzaken en zonder groote kosten ontstoord kunnen worden. Voorgesteld wordt, deze gevallen inciden teel te behandelen en den betrokken amb tenaar te doen beoordeelen of bepaalde voorschriften voor de ontstoring moeten worden gegeven dan wel een verbod van het gebruik van bedoelde apparaten op be paalde uren moet worden voorgeschreven. Het is de bedoeling daarbij beroep op den minister open te laten. Wat de kosten van ontstoring, ook van de onder de eerste ca tegorie vallende, doch vóór den vastgestel- den datum in gebruik genomen apparaten betreft, is het voorstel om deze over den i omstandigheden zijn oorzaak der tekorten. De heer De Marchant et d'A ntem- bourg (Nat.-Soc.) pleit voor aanleg van speciale autowegen, waarover de heer Mussert een brochure geschreven heeft. De heer Janssen heeft als commissaris van de Nederlandsche spoorwegen behoefte ge voeld, deze te verdedigen. De. Duitsche spoorwegen hebben enorme bedragen be schikbaar gesteld voor werkverschaffing en hebben 30.000 man personeel meer in dienst genomen. Dit ziet de heer Janssen over het hoofd. De vergadering wordt tegen half vijf ver daagd tot vanochtend elf uur. houder en de(n) luisteraar(s) te verdeelen volgens een door den betrokken ambtenaar te treffen regeling. 3. Electrische installaties, welke slechts met groote moeite en kosten storingsvrij te maken zijn (electrische tractie, hoogspan ningslijnen, groote geneeskundige instal laties enz.). Hier zal, stelt de Commissie voor, na bestudeerdng van elk bijzonder geval, door den minister na het hooren can de Commissie van Advies, een beslis sing worden genomen. De Commissie stelt ten slotte voor, dat de Storingsdienst zal worden toegvertrouwd aan het Staatsbedrijf der P. T. T., als zijn de een onpartijdig lichaam dat bovendien op dit gebied reeds eenige ervaring heeft. Uit practische overwegingen worden daar bij eenige beperkende bepalingen aange geven, n.1. dat een klacht in het algemeen slechts In behandeling zal worden genomen indien deze wordt ingediend door ten min ste drie houders van aan de eischen vol doende ontvangtoestellen; dat alleen klach ten over de ontvangst van Nederlandsche zenders voor onderzoek in aanmerking zul len komen; dat een verhouding van 40 de cibels of minder tusschen nuttig signaal en stoor geluid als hinderlijke storing zal worden beschouwd en dat, indien de klacht geheel en al ongegrond blykt, dat klagers de kosten van het onderzoek zullen moeten betalen. Het rapport van genoemde commissie zal zoodra de zeer bewerkelijke bijlagen ge reed zijn, voor het publiek verkrijgbaar worden gesteld. Hieromtrent zal nog een nadere mededeeling volgen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHEND AM. Hanze. Onder voorzitterschap van den heer G. C. Scholtes hield de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" te Leid- schendam hare jaarvergadering. Uit het keurige jaarverslag van den se cretaris, den heer H. J. Mol, hetwelk z. h. s. werd goedgekeurd, stipten wij o. m. aan, dat het ledental'momenteel 69 leden be droeg en dat door de Hanze in het afgeloo- pen jaar enkele tastbare resultaten zijn bereikt, o.m. verlaging electriciteitstarie- ven en personeele belasting. De Penningmeester, de heer A. Haagen bracht een keurig finantieel verslag uit, waaruit bleek, dat de inkomsten hebben bedragen 742.01 en de uitgaven 594.44, zoodat het batig saldo 147.57 bedroeg. In de commissie van Onderzoek werden be noemd de heeren W. Blonk en J. Kloos terman. De begrooting 1936 vermeldde in totaal aan inkomsten een bedrag van 812.57 en aan uitgaven van 857.57. Bij de bestuursverkiezing werden de 8 aftredende leden, de heeren G. C. Schol tes, M. A. Hollen en H. van Kampen, met vrijwel algemeene. stemmen herkozen. Als afgevaardigden naar den Centralen Raad zullen door het Bestuur worden aan gewezen een lid van het Bestuur en een gewoon lid der Vereeniging. Het woord is dan aan den Geestelijk Ad viseur, kap. J. Dunselman, die een leer zame en mooie lezing hield over „De Middenstand en de Staat", waarin hij op duidelijke wijze uiteenzette, wat de staat eigenlijk is, de oorsprong en het doel van den staat en wat de staat moet zijn en hoe wij ons moeten gedragen ten opzichte van den staat, enz. Een Interessante gedachten- wisseling besloot deze mooie lezing, waar voor zijn eerw. dank en applaus had te accepteeren. Na rondvraag sluiting. NOORD WIJK. Geboren: Dirk, zoon van J. v. d. Bent en A. Duindam Wilhelmus Huber- tus Jacobus Jozef, zoon van A. J. van Wetten en H. F. M. Peperkorn Jacobus zoon van Th. J. Beurse en L. Wassenaar Neli, dochter van H. van Leeuwen en M. van Harberden Johannes, zoon van J. A. Caspers en A. M. Vertuin. Ondertrouwd: J. F. van Halm en M. M. Foray L. van Rooien en D. van Rooien. Getrouwd: C. v. d. Berg en C. A. Wanninkhof. Overleden: Leuntje Haasnoot, 82 jaar, wed .van C. Passchier Johanna Heemskerk 78 jaar, wed. van J. Vliet, Vlieland Johannes v. d. Zon, 84 jaar Jacob van Duin 35 jaar gehuwd met M. Haasnoot Johanna v. d. Kooij, 47 jaar gehuwd met C. Waasdorp Theodora Maria Kneppers 73 jaar, gehuwd met Ch. F. Droogh. LISSE. Coöperatie. De R. K. Coöperatie „On- Belang D.S.V." hield gisteravond haar 17de jaarvergadering met een goede opkomst onder voorzitterschap van den heer C. Schrama. Spr. zeide, dat de bedrijven der coöperatie een tijdperk gehad hebben van bloei. En nu? Allen kwijnende. Toch kan het beter. Als alle leden voor 100 procent coöperator waren, konden onze zaken nog bloeien. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Uit het verslag van d en penningmeester- boekhouder over de bedrijven, bleek dat aan inkoopen was uitgegeven 170.388.27; brandstoffen 111.78; loonen 26.104.52; onkosten bedrijf 7117.72; onkosten beheer 5536.37; onkosten expeditie 2695.31 1/2; exploitatie gebouwen 2670.14; interesten 1319.26; afschrijving electr. installatie 310.54; afschrijving inventaris 329.92; reserve debiteuren 300.gegarandeerde korting 1644.18; overschot 3709.40 1/2, te zamen alzoo 223.237.42. Ontvangsten verkoopen 223.109.54 1/2; saldo Ao Po 127.88 ook tezamen f 223.109.42 1/2. Namens den Raad van Toezicht bracht de heer J. Kortekaas rapport uit over de con trole, door dezen Raad uitgeoefend. Hij bracht een woord van lof over het werk van den penningmeester. Hij ging vervolgens de verschillende bedrijven na en kwam tot de slotconclusie dat de coöperatie in zijn alge* meenheid er niet ongunstig voorstaat. De R. v. T. is van meening, dat in de afdeeling kruidenierswaren een halfjaarlijksche ba lans de eindcijfers in 'n gunstiger daglicht zullen komen te staan, doordat er alsdan minder ingevangen wordt. De voorzitter bracht een woord van dank aan den penningmeester voor zijn beheer en aan den Raad van Toezicht voor htm werkzaamheden. Hierna zijn aan de orde voorstellen van het bestuur ten opzichte van Moederzorg, lighal, liefdadigheid, gratificatie, gegaran deerde korting en dividend. Voor Moeder zorg stelde het bestuur voor om van iedere 100.verbruik 1.uit te kiezen tot een maximum van 6.Lighal weer 2 per week in natura. Voor liefdadige doel einden werd uitgetrokken 200.en wel 100.voor liefdadige instellingen en 100.voor de werkloozen. In zake de gratificaties stelde het bestuur voor de gra tificaties met 10 procent te verlagen en de gegarandeerde korting weer vast te stellen op 5 procent voor de bakkerij en het verde re dividend vast te stellen op 11/2 pro cent. Deze voorstellen werden na ampele besprekingen aldus vastgestled. Hierna gaf de boekhoeker, de heer A. H. Schrama, een duidelijk overzicht der be drijven, waaruit ook geen opgewekte tonen vielen te beluisteren. Aan de orde is voorts de verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke af treding van de heeren C. Schrama en A. H. Schrama en het lid van den Raad van Toe zicht, den heer A. Th. van Kesteren. Allen werden bij enkele candidaatstelling als her kozen verklaard. Medegedeeld werd, dat het ledental met 17 vermeerderde, zoodat thans de numme ring boven de 1000 is gestegen; nog onge veer 800 leden of verbruikers hebben con tact met de coöperatie. Na de rondvraag sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. SASSENHEIM. Gezinsavond. Gisterenavond had in het K.S.A.-gebouw een Gezinsavond plaats, georganiseerd door de Katholieke Sociale Actie. Om ongeveer half negen opende de voor zitter der K.S.A., de heer A. J. Verkleij, met den Christelijken groet. Spr. vond het een genoegen te zien dat de geheele zaal bezet was en richtte tot allen een hartelijk welkom, vooral tot den spreker van dezen avond Prof. A. Steger. Na allen een leerzamen avond te heb ben toegewenscht was het woord aan Prof. Steger. Spreker had als onderwerp voor de zen avond „Ouderplichten". Op den aller eerste plaats, aldus spr., ligt bij de ouders de plicht hun kinderen op te voeden op den grondslag van Kerk en Staat. Spr. toont aan met voorbeelden wat de plicht is van ouders tegenover kinderen. Wat de ouders moeten doen, legt spr. in één woord: „offeren". Verschillende voorbeel den haalt spr. aan wat de ouders moeten doen en laten om hun kinderen een Katho lieke opvoeding te geven. Doch hiervoor staan niet alléén de ouders, maar hierbij helpt ook de Kerk. Uit de Pauselijke En cycliek van 1929 over huwelijk en huisge zin haalt spr. eenige mooie voorbeelden en beval het lezen van deze encycliek bijzon der aan. De opvoeding der kinderen moet gods dienstig, zedelijk en geestelijk zijn. Vóór alles eerst godsdienstig. Dit begint reeds bij de geboorte van het kind door de moeder. Moeder zorgt voor een kruisje in de wieg, moeder leert het eerste kruisteeken maken en een gebedje bidden. Moeder zorgt dat het kind eerbied krijgt voor het kruisbeeld, moeder is hierin reeds de eerste schoolbank. Zij brengt begrip bij van verschil tusschen goed en kwaad, tusschen zinnelijke en zedelijke natuur. Vooral als de kinderen ouder worden moet hier steeds op gewezen worden. De kinderen moeten worden opgevoerd in kuischheid en een afschuw krijgen van de onkuischheid. Spr. behandelt het leven van de kinderen die op rijperen leeftijd zijn ge komen. Hy behandelt de natuurdrift bij den man en het zielsverlangen by het meisje en de vrouw. Vooral wijst spr. op het ge vaar in den verkeeringstijd der oudere kin deren. De groote strijd, die door ons allen moet worden gevochten. Dit alles kan men overwinnen door zich te wenden tot Hem, die ons nooit in den steek laat. Door dik wijls naar de H. Mis te gaan en te com- municeeren. Een daverend applaus was sprekers loon voor zijn leerzame rede. Hierna betrad de zeereerw. heer pastoor het spreekgestoelte. Spr. legde in korte woorden het doel der Katholieke Actie uit een. Hij haalde met eenige voorbeelden aan wat een ideaal katholiek huisgezin is. Pas toor bracht dank aan den leekenapostel Prof. Steger voor diens geestelijke lezing. Hy sprak een woord van waardeering tot Kap. Westerkamp, die direct bereid was ge vonden om met zijn leekeleiders en leid sters het verdere gedeelte van den avond te verzorgen na de pauze. Kap. Westerkamp hield een inleiding over Kath. Gezinsgebruiken. Op het tooneel liet men ons zien hoe een echt kath. huiskamer er uitzag. Door een Graallid werd een declamatie gehouden. Vervolgens kregen we verschil lende tooneelen te zien. Hoe in een kath. gezin het ochtend-, middag- en avondgebed wordt gebeden. Een lid der Gezellenver. las een 3-Koningenverhaal voor, waarna wy konden zien hoe een 3 Koningenfeest in het gezin werd gevierd. Door een heraut der K.J.C. werd een gedicht van Guido Ga zelle en door een lid der K.J.M.V. een ge dicht van Vondel gedeclameerd. Door eenige Graalleden werden liederen gezongen. Aan het eind dankte de voorzitter allen, die hadden medegewerkt om dezen avond zoo schitterend te doen slagen. ZOETERMEER. K.R.O. Wij hebben natuurlijk als goede katholieken Dinsdagavond weer voor onze luidspreker gezeten en den adem ingehou den om toch maar geen enkel woord van on zen beroemden redenaar, pater Borromaeus de Greeve te missen. Wat was dat mooi! Den geheelen nacht door hadden wy gaarne blijven zitten voor dat toovertoestel, als hij maar had blijven spreken. Ademloos heb ben wy geluisterd en verlangen reeds weer naar volgende week Dinsdag. Dat alles dan ken wy aan den K.R.O. Hij was het die ons in staat stelde pater Borromaeus te be luisteren. Maar is het dan ook niet onze plicht er voor te zorgen, dat de K.R.O. steeds in staat blyft ons dergelijke aangename uren te bezorgen? Natuurlijk zult gij zeg gen en daarom juist ben ik lid van myn eigen omroep en daarom ook lees ik myn eigen katholieke radiogids. Maar helaas, er zijn er ook altijd nog die met beschaamde kaken moeten erkennen, dat zij tot nog toe alleen de lusten maar niet de lasten van den K.R.O, gewild hebben. Er zijn er he laas altijd nog, die beslist weigeren him 20 cent per week te geven voor de instand houding van deze toch ook voor hen van zoo groot belang zijnde instelling. Verander dit nu en geef u nog heden op ais lid aan de bekende propagandiste van den K.R.O. Mej. Adegeest. Zeg niet daar komt zy al weer aan zeuren, wij zullen haar wel gauw afpoeieren.maar sta haar vriendelijk te woord en bedenk dat zij niet komt voor eigen winst maar dat zij haar tyd en haar kracht geeft ten dienste van de katholieke zaak. Zij komt niet bedelen voor zich zelve, zij komt alleen vragen of u genegen bent aan uw verplichtingen ten opzichte van den K.R.O. te voldoen. Welnu, neem u dan nu voor, nu in dezen vastentijd, nu u door uw K.R.O. iederen Dinsdagavond pater Borro maeus kunt beluisteren, nu u toch door deze lijdensmeditaties glashelder het belang van uw eigen omroep blijkt, neem u dan nu voor lid te worden van uw eigen omroep voor 20 ets per week. De gids wordt u dan iedere week gratis thuis bezorgd. Ook bij 'hen, waar zij tot nu toe werd af gewezen zal Mej. Adegeest nog eenmaal komen vragen in de hoop en met de vaste overtuiging, dezen keer succes te hebben.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7