(VOROL DC. -^ioaü 13 MAART 1»36 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? HELDER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, koude nacht, overdag weinig veran dering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 770.1 te Boedapest. Laagste barometerst.: 751.1 te Vardö. De depressie in het Noord-Oosten trok af. De koude luchtmassa's aan haar West zijde brachten weer vorst in Zweden, ter wijl de luchtdruk aldaar sterk stijgt. Het ^ebied van hoogen luchtdruk in Centraal Europa is daardoor bezig zich naar het Noorden uit te breiden. In het midden kwam de v leniging tot stand van de de pressies bij IJsland en de stationnaire de pressie ten Westen van de Golf van Biscaje. Langs de Westzijde van dit gebied van la gen luchtdruk stroomt vochtige Oceaan- lucht naar het Noorden, die regen geeft langs de Westkust van Frankrijk, voor den ingang van het Kanaal en in Ierland. Daar entegen brengen winden uit dezelfde rich tingen zeer droge continentale lucht over Centraal- en Oost-Frankrijk naar de om geving der Noordzee. De stations in de Middelgebergten melden alle hooge tem peraturen en zeer groote droogte. In de Fooizee is het zeer koud, evenzoo blijft de vorst op IJsland aanhouden. Voor onze omgeving is te rekenen op voortduren van het gunstige weer met temperaturen te gen het vriespunt in den nacht. LUCHTTEMPERATUUR. 13.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 6.40 uur tot Vrijdagmorgen 5.35 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 20 Maart voorm. 0.24 uur en nam. 12.48 uur. BINNENLAND DE NEDERLANDSCHE VLAG OP NED. OORLOGSSCHEPEN. Oranje-Blanje-Bleu in Indië? Het Tweede Kamerlid Schaepman heeft aan den minister van koloniën, voorzitter van den raad van ministers de volgende vragen gesteld: Is het juist, dat aan boord van Hr. Ms. kruiser Sumatra en ook aan boord van an dere schepen der Koninklijke Marine bij de overdracht van het commando over de vloot te Soerabaja in plaats van de Neder- landsche vlag een vlag Oranje-Blanje-Bleu geheschen was? Indien de eerste vraag bevestigend wordt beantwoord, wil de minister dan maatregelen treffen, dat aan boord van Nederlandsche oorlogsschepen geen andere dan de Nederlandsche vlag geheschen wordt? GEMEENTERAAD VAN GOUDA. In de gisteravond gehouden vergadering van den Raad van Gouda werd mededee- ling gedaan van de goedkeuring bij Kon. besluit van de raadsbeslissing tot invoe ring van een korting op de aan oud-wet houders der gemeente Gouda toegekende c.q. toe te kennen pensioenen. In de vol gende zitting van den raad zal een voor stel aan de orde komen, dat den datum van invoering dezer korting bepaalt. In de Commissie voor het Georganiseerd Overleg inzake ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente werden uit <len raad benoemd de heeren Heerkens (R.K.) en Prevoo en Stalenberg (beiden S.D.A.P.) De Prot. Chr. groep en de Vrijheidsbond wilden niet in het G. O. vertegenwoordigd zijn, omdat de raadsleden van deze par tijen zich met den nieuwen vorm van sa menstelling niet kunnen vereenigen. Voor- loopig zullen twee plaatsen in het Geor ganiseerd Overleg onbezet blijven. B. en W. stelden voor eervol ontslag te verleen en aan den directeur van den Ge meentelijken Dienst voor Arbeidsbemidde ling en Werkloosheidsverzekering, den heer C. J. van As, referendaris ten stad- huize, zulks op eigen verzoek en om ge zondheidsredenen, en den heer Th. Dijkx- hoorn, ambtenaar bij dezen dienst, voor- loopig voor een proeftijd van hoogstens één jaar, in afwachting van nadere voor stellen tot definitieve benoeming, met de waarneming van de directie te belasten. De vergadering ging na eenige discussie met dit voorstel accoord. De salarissen van het politiepersoneel en van het administratief personeel bij den politiedienst werd op verlangen van den minister eenigszins verdergaand verlaagd dan waartoe de raad onlangs reeds beslo ten had. DE MIDDENSTANDERS EN DE DEVALUATIE. OP UITSPRAAK VAN DEN RAAD VAN OVERLEG AANGEDRONGEN. De Bossche R.K. Middenstandsbond hield Woensdag een buitengewone vergadering in hotel Noord-Brabant te 's-Hertogen- bosch. Dr. F. L. van Muiswinkel, directeur van het Economisch Instituut voor den Midden stand, behandelde het vraagstuk der vaste lasten. Het vraagstuk is vooral de laatste 10 jaar aan de orde gekomen door de daling van het prijsniveau waarmede niet gepaard ging een evenredige daling van productie- en distributiekosten. De nijvere midden stand is nagenoeg van dezelfde beteekenis als de distribueerende middenstand. 70 pet. der bevolking behoort tot den middenstand. Het publiek heeft weinig inzicht in de be drijfskosten. De bruto winst is vaak lager dan de kosten. Vele bedrijven werken met negatief resultaat. Slechts drogisterijen en apotheken blijken nog positief te resultee- ren. De middenstander verdient niet meer een normaal arbeidsloon. De oorzaken van dezen noodtoestand na gaande, noemde spr. allereerst de daling der koopkracht, verder de aanpassing tus- schen groot- en kleinhandelsprijs. Spr. lichtte toe ,dat het geroep van aanpassing niet steeds te verdedigen is. De midden stander heeft een zelfstandige functie en is geen onderdeel van den producent. De middenstander wordt fijngeknepen in het systeem van gedaalden omzet en ver starde bedrijfskosten. Door devaluatie zou de kleinhandera- prijs minder stijgen dan de groothandels- prijs, waardoor de bruto winstmarge voor den middenstander verkleint. Met statistie ken uit het buitenland toont spr. aan, dat na devaluatie de toestand nog slechter zal zijn dan hij nu reeds is. Een enorm aantal werkloozen zal moeten verdwijnen om goed te maken wat de arbeiders door devaluatie aan Koopkracht verliezen. Ten aanzien van de vestigingseischen be toogde spr., dat men in ons land op 52 in woners een winkel heeft. Het aantal win kels moet niet in verhouding staan tot het getal doch tot de koopkracht der inwoners. Door daling van de gezinssterkte worden de bezuinigingskosten te groot; ze drukken 50 pet. meer dan een generatie geleden. De overbezetting is mede een gevolg van het merkartikel, dat geen vakkennis meer eischt. Het voornaamste van de vestigings eischen is, dat de kwaliteit der distribuan- ten verbetert en daardoor de kracht tegen over het grootbedrijf. Werkelijke verbete ring kan slechts tot stand komen door ver laging der kosten of verhooging van de bruto winstmarge. Wat de verlaging der vaste lasten be treft, merkte spr. op, dat de regeering dili gent is inzake h uurverlaging. Is het echter voor vele middenstanders wel noodig op zoo duren stand te zitten? De middenstan der denkt weinig aan ontslag van personeel ondanks teruggang van den omzet. Het is beter met één man personeel te leven dan met drie man om te komen. Men moet niet, omdat men het aan zijn stand verplicht acht over motorisch vervoer beschikken, als het niet noodzakelijk is. Men moet door de prijzen de trek naar de eenvoudige winkels bevorderen, waardoor de bezor- gingspost vervallen kan. Overigens bestaat de mogelijkheid van een centralen bezor- gingsdienst. Spr. concludeerde tenslotte: Devaluatie zal den middenstand geen voordeel brengen. Het invoeren van vestigingseischen kan helpen, doch is geen afdoende remedie. Werkelijke verbetering kan slechts wor den bereikt door verlaging der bedrijfs kosten en/of verhooging der bruto winst marge. Op de inleiding volgde een uitvoerige gedachtenwisseling. De vergadering nam op voorstel van het bestuur een resolutie aan, waarin de Bond als zijn meening uitspreekt, dat de econo mische politiek van de regeering heeft ge faald, het ontwerp vaste lasten niet heeft bevredigd en meer afdoende maatregelen worden verlangd. Uti de vergadering werd er nog op aan gedrongen, dat de R.K. Staatspartij een stu diecommissie zal benoemen, om spoedig over het devaluatie-vraagstuk een rapport uit te brengen. Verschillende sprekers uitten him teleur stelling over het verloop der vergadering, die geen klaarheid bracht. De Zeereerw. heer dr. van Beurden noemde de devaluatie een zeer moeilijk probleem. Als men het beziet, is men sociaal en moreel verplicht het te zien in het be lang der gansche maatschappij en hier Is het alleen bezien in het belang van den middenstand. Spr. stelt de vraag of het niet gewenscht is den Raad van overleg een uitspraak te verzoeken, dus door de vier nationale orga nisaties. Dat is wellicht van invloed op het beleid van de regeering. Dit voorstel werd onder applaus bij acclamatie aangenomen. „Msbd." DE TOELATING TOT ONZE UNIVERSITEITEN. In een naschrift op een viertal artikelen van U. N. over de toekomst der academisch gegradueerden in Nederland pleit de „Msb." voor een dubbel eind-diploma. Een diplo ma, toelating gevend tot de universiteit, moet niet worden uitgereikt, zoo schrijft het blad, aan voor universitair onderwijs ongeschikte candidaten. Aan dergelijke eind-examen-candidaten zou wel een eind diploma kunnen worden gegeven, maar dat den toegang tot de universiteit niet opent. De Rijksmiddelen over Februari De staat der rijksmiddelen over Februari 1936 is gepubliceerd. De directe belastin gen blijven meteen 8.1 millioen hooger dam in de overeenkomstige maanden Ja nuari en Februari van 1935. Dit zegt na tuurlijk op zichzelf niets. De directe belas tingen zijn vastgesteld; de Regeering weet precies, wat er zal binnenkomen en, al moet men hier en daar rekenen op eenige du bieuze posten, deze blijven ten opzichte van het geheele bedrag gering. De eene keer vloeit deze belasting iets vlugger binnen dam den anderen keer, maar dat is een bij zaak. De overige middelen, dus de indirecte belastingen zijn echter, ongetwijfeld, baro meters van de welvaart, van de volkskoop kracht Wat Januari en Februari hier te zien gegeven heeft, stemt niet tot opbeu ring. Het is nagenoeg alom achteruitgang, ook bij de raming. Hat er minder in de schatkist vloeit dan verleden jaar, is op zichzelf begrijpelijk, want de economische conjunctuur in ons land is nog verre vam fraai. De ramingen echter worden door de Regeering opgemaakt, rekening houdende met haar inzichten in de economische ont wikkeling. Wanneer deze ramingen niet worden gehaald, wanneer het bedrag, dat binnenkomt, belangrijk lager ligt dan die ramingen, welnu dan kan men aan de eene zijde zeggen: de Regeering heeft zich vergist, heeft te hoog gegrepen, maar aan den anderen kant: zij voelt nog niet vol doende, hoe de situatie zich ontwikkelt De maanden Januari en Februari 1936 brachten voor de „overige middelen" 55.209.011 tegen 60.420.437 in de over eenkomstige maanden vam het vorige jaar, hetgeen circa 5.2 mililoen minder is. De raming voor beide maanden van het loo- pende begrootingsjaar bedraagt 61.920.833 en de werkelijkheid toonde dus een ver mindering van 6.7 millioen! De raming voor dit jaar is dus zelfs hoo ger dan den inkomsten van verleden jaar! De Regeering was dus hoopvol gestemd, dacht dat de situatie voor ons land zou verbeteren en hoe bitter moet zij dan zijn ontgoocheld. De omzetbelasting is een der belangrijke symptomen van den nog steeds voortschrij denden achteruitgang. Het vorige jaar, Ja nuari en Februari leverde deze op 9.198.840 en nu 1.879.276, wat minder is 320.000! Bij een percent van 4 pot. betee- kent deze vermindering een omzetreductie van 25 maal dit bedrag of 8 millioen bij het toch al zoo verminderde cijfer van 1935! De raming voor deze twee maanden was 10 millioen, een teruggang derhalve van 1.1 millioen. Er zijn nog maar drie pos ten, die boven de raming uitkomen, t.w. de accijns op geslacht, de couponbelasting en de loodsgelden. Alle andere liepen terug, de een bedenkelijker dan de andere. Na tuurlijk de invoerrechten. Ten eerste door de oontingenteeringspolitiek, ten tweede, door het hoogere recht en ten derde door de leuze: koopt in eigen land. De ra ming bedroeg ƒ14 millioen, de op brengst 12.500.000. Ook de accijns' op tabak vermindert. In 1935 werd hierop geïnd ƒ6.031.983 nu ƒ5.625.813 dus minder 400.000. Waar het aantal ver rookte sigaren toeneemt, is de accijnsver mindering dus gevolg van het nog verder overgaan naar de goedkoopere soorten. Wat ten slotte opnieuw een bewijs Is van de dalende koopkracht. Hetzelfde geldt voor het bierverbruik, waarop 116.000 minder werd gebeurd, voor de suikerac cijns, die een teruggang vertoont van 9.247.219 op 8.430.725 bij een raming van 8.833.333. Zoo kunnen wij doorgaan. Neen, het is een pover symptoom van ons economische leven, dat in deze cijfers opgesloten ligt. Laten wij hopen, dat het spoedig moge veranderen! CARILLONSPEL ZONDER KLOKKEN. Elk dorp, dat geen klokkespel heeft, kan toch het carillon laten spelen. Geruimen tijd geleden hebben wij ge meld, bij Philips een carillonspel gehoord te hebben, zonder dat er een enkele klok aanwezig was. Dat kan natuurlijk door de gramofoon, electrische versterkers en luid sprekers te hulp te roepen. Vrijdag 27 Maart zal des avonds te 7 uur op den kleinen Stadhuistoren te Purmer- end een demonstratie gegeven worden met zulk een nieuwe installatie. Gegeven zal worden carillon-muziek van .J. Vincent, gespeeld op de carillons resp. van het Koninklijk Paleis te Amster dam en den St. Libuinustoren te Deven ter. Zoodoende kan elk dorp, dat geen klokkespel bezit, toch carillonbespelingen geven. HERBEREKENING VAN PENSIOENEN. Het oordeel van Georganiseerd Overleg. De commissie voor georganiseerd over leg voor het voorbereidend hooger en mid delbaar onderwijs heeft beraadslaagd over het ontwerp van wet tot herberekening van pensioenen van burgerlijke- en mili taire ambtenaren. Hierbij bleek, dat de in de commissie vertegenwoordigende organi saties van oordeel waren, dat de pensioe nen zoolang mogelijk onaantastbaar dienen te blijven en dat het tijdstip voor een re- gularisatie der pensioenen nog niet is aan gebroken. Mocht niettemin het ontwerp tot wet worden verheven, dan dienen de lage invaliditeitspensioenen gesauveerd te wor den. DE KONINGIN NAAR DE K XVHI-FILM. H. M. uitte Haar groote bewondering voor het werk van den heer Wytema. H. M. de Koningin, Pi'inses Juliana en de Groothertogin van Oldenburg hebben Woensdag een bezoek gebracht aan het Capitool-theater te Den Haag ter bijwo ning van een vertooning der K XVIII- film. Het was voor de eerste maal dat H. M. een bioscoop-theater bezocht en voor de eerste maal, dat zij de vertooning van een Nederlandsche geluidsfilm heeft bijge woond. Precies 11 uur verscheen de auto met den Koninklijken Standaard voor het Ca- pitool-theater, waar reeds tevoren het ge volg van H. M. was gearriveerd. Ter be groeting waren aanwezig dr. I. Kahn, di recteur van het Capitool-theater, de heer B. D. Ochse, directeur van de N.V. Poly goon, Haarlem, in wiens opdracht de film werd vervaardigd, zoomede de heer M. S. V' tema, de oudste officier aan boord van de K. XVIII, die de opnamen vervaar digde. Nadat H. M. genoemde heeren aan zich en haar gezelschap had laten voorstellen, werd zij door den heer B. D. Ochse naar den voor haar bestemden zetel geleid. De heer M. S. Wytema begeleidde Prinses Ju liana, terwijl dr. Kahn de Groothertogin van Oldenburg naar de theaterzaal geleid de. In de smaakvol met Perzische tapijten en planten gearrangeerde loge werden aan de vorstelijke bezoekers bloemen aangebo den. De heer Ochse dankte H. M. voor de hooge onderscheiding (ridder in de Orde van Oranje-Nassau), die hem juist dezen morgen verleend was. Voor de filmvertooning een aanvang nam, liet H. M. zich door den heer Wyte ma inlichten omtrent de wijze, waarop het hem mogelijk geweest was naast zijn om vangrijke werkzaamheden als oudste of ficier a.b. van de K. XVIII, de filmopna men te vervaardigen. Vol aandacht volgden H. M. en Haar vorstelijke gasten de voorstelling en nadat de laatste tonen van het Wilhelmus door de zaal hadden geklonken, applaudisseerde H. M. en complimenteerde zij de heer Wy tema met de prachtige fotografie en de in teressante opnamen. Het bleek dat H. M. op de hoogte was van het feit, dat de film in geheel Nederland vertoond wordt en overal volle zalen trekt. Deze Koninklijke belangstelling is voor den heer Wytema zeer zeker de grootste voldoening voor het werk, dat hij heeft mogen vervaardigen. H. M. was over de voorstelling ten zeer ste voldaan en informeerde zeer belang stellend hoe de vertooningen verder in het land verliepen. De heer Ochse deelde H.M. mede, dat de film thans gelijktijdig in tien theaters in Nederland vertoond wordt, dat begin Mei de vertooningen in Indië zullen aanvangen, waarvoor zeer groote belang stelling bestaat, en dat in den herfst de film vertoond zal worden in de hoofdste den van Europa, zoodat het buitenland op nieuw, thans vanaf het witte doek, de ver richtingen van Hr. Ms. onderzeeboot K. XVIII zal kunnen aanschouwen. Daarna namen de vorstelijke bezoekers afscheid. Toen H. M. het Capitool-theater uitkwam, stonden duizenden in dikke rijen en juichten de Koninklijke Familie harte lijk toe. „Tijd". De landgoederen van Prins Hendrik. Naar aanleiding van het bericht betref fende de veiling van landgoederen van wij len Prins Hendrik in Mecklenburg, verne men wij nog, dat deze goederen zijn inge bracht in een stichting, welke door samen werking van verschillende groepen, tot stand is gekomen en welke tot doel heeft de opleiding van jonge menschen tot land bouwkundigen. Ook het Duitsche Rijk is, evenals Sir Henry Deterding, in het be stuur dezer stichting vertegenwoordigd. Behoudens goedkeuring van enkele of- ficieele instanties van het Duitsche Rijk, is de koop definitief gesloten. DE INVOER VAN KOFFIE GECONTINGENTEERD. Een tijdelijke maatregel. In de „Staatscourant" van 18 dezer is een Koninklijk Besluit verschenen, waarbij de invoer van koffie in Nederland voor den tijd van drie maanden wordt gecontingen- teerd, zulks op basis der gemiddelde in voeren van 1935. Van officieele zijde deelt men ons mede, dat het hier een tijdelijken maatregel geldt, welke verbond houdt met de plannen tot steunverleening aan d(e Indische koffie cultuur, welke thans met mr. G. H. C. Hart, directeur van Eceonomische Zaken, tij dens zijn verblijf in Nederland worden be sproken. Het is niet uitgesloten, dat deze contin- genteering aanvankelijk eenig ongerief voor den handel met zich zal brengen; dit zal echter van zeer korten duur zijn, ter wijl verwacht kan worden, dat de contan- genteering zelve binnen betrekkelijk kor ten tijd kan worden opgeheven. INTERN. KOUDE-CONGRES. In Juni a.s. voor de eersgte maal in ons land te beleggen. Op uitnoodiging van de Regeering zal van 16 tot 27 Juni a.s. het zevende inter nationale koude-congres hier te lande wor den gehouden. Het is voor de eerste maal, dat een dergelijk congres in ons land wordt belegd. H. M. de Koningin heeft het be schermvrouweschap over dit congres aan vaard. Er hebben zich tot heden 300 deelnemers uit 50 landen opgegeven. De werkzaamheden van het congres zijn over vier secties verdeeld: de wetenschap pelijke sectie, koelmachines en materiaal, algemeene toepassing der koeltechniek en koeltransport. De officieele opening en de zittingen van het congres worden in de Ridderzaal te Den Haag gehouden en de officieele sluiting te Amsterdam. Van 22 tot 27 Juni worden uitsluitend excursies door Nederland gemaakt. AGENDA LEIDEN. Donderdag. Leidsche Kunstkring „Voor Al len". Eva Liebenberg. Stadsgehoor zaal, 8.15 uur. Donderdag. R.-K. Reclaaseeringsvereenl- ging. St. Vincentlusgebouw, Hoog- landsche Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag en Zaterdag. „Litteris Sacrum", Leidsche Schouwburg, 8 uur. Maandag. Zevende Abonnementsvoorstel ling „Komedie Spelen" door het Hofstadtooneel, Schouwburg 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 16 tot en met Zondag 22 Maart a. s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136; A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Officieele Crisisberichten STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steun vergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 1 Maart tot en met 7 Maart voor de kwaliteitsklas sen C. en D. respectievelijk 3.60 en 3.10 per 100 kg. zal bedragen; de steun- vergoeding voor in dat zelfde tijdvak ge- dorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D., zal respectie velijk 3.en 2.50 per 100 kg. bedra gen. Oefledec&wdsche Jandfiasta I nOQS 20 CT.-TUBE 40 en 60 CT. I DIENSTPLICHTIGE LAND- EN TUIN BOUWERS DIE LANGER ONDER DE WAPENEN MOETEN BLIJVEN. De kringen Kennemerland van de drie land- en tuinbouworganisaties hebben een brief gezonden aan de hoofdbesturen dier bonden, waarin verzocht wordt, zich tot den minister van oorlog a.i. te richten, ten einde te verkrijgn, dat zoons van tuinders en landbouwers, welke thans wegens bui tengewone omstandigheden onder de wa penen moeten blijven, een tijdelijk verlof wordt verleend, ofwel een verlof van eeni ge dagen per week, teneinde hun ouders bij te staan in het werk op de tuinbouwbe drijven. Ter toelichting wordt hieraan toegevogd, dat op de bedrijven momenteel weer groo te drukte heerscht, waarbij komt, dat het financieel niet mogelijk is, een werkkracht in dienst te nemen, ter vervanging der zoons, zelfs niet met een bijslagregeling op het loon. Mocht het verzoek niet voor in williging vatbaar zijn, dan wordt ge vraagd, o<m een vervanging door werk- looze landarbeiders, in welk geval de kos ten geheel door het rijk zouden moeten worden gedragen. Natriumverllchtlng op den weg AmsterdamHaarlem. Naar aanleiding van het onlangs gepubli ceerde bericht over den aanleg van een na- triumverlichting op den weg Amsterdam Haarlem, deelt men ons mede, dat het niet in de bedoeling ligt voedingsdraden over den weg te spannen voor het voeden van de lampen aan den Noordelijken berm van den weg. Weliswaar was dit het oor spronkelijke plan, doch daar het wegdek tezelfder tijd moest worden herzien, is het mogelijk gebleken op bepaalde plaatsen kabels onder den weg dooh te brengen, waardoor de lichtmasten op den Noorde lijken berm worden gevoed, zoodat dra den over den weg evrmeden zullen wor den. UITBREIDING DIESELELECTRISCHE TRACTIE. Naar wij vernemen zal, ingaande 23 Maart a.s. de Dieselelectrische tractie der Nederlandsche Spoorwegen weer worden uitgebreid van 175.000 tot 200.000 treinstel kilometer per maand. KERKNIEUWS Benoemingen bisdom Den Bosch. Door Z. H. Exc. den Bisschop van den Bosch, Mgr. Diepen, is benoemd tot pastoor ite Tilburg (parochie Heikant) F. J. W. Hoff- mans, kapelaan te 's-Hertogenbosch; tot pastoor te Hooge Mierde de zeereerw. heer F. A. Muselaers. rector te Best en tot deser- vitor van de parochie St. Jacob te 's-Her togenbosch (de pastoorsbenoeming moet door den Paus geschieden) de zeereerw. heer P. J. A. M. van Grinsven, professor aan het Groot Seminarie te Haaren. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats-examen Rechtsgeleerdheid mej. E. B. H. Eisenga, Den Haag, mej. M. E. Smidt van Gelder, Arnhem, en de hee ren F. G. Kool, Amsterdam, J. H. Fran sen van de Putte, Oegstgeest, F. Har tong, Rotterdam; candidaats-examen Indisch Recht de heer F. H. Ermers, Leiden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2