MAANDAG 16 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 GEMEENTERAAD Hedenmiddag te 2 uur kwam de Raad der Gemeente Leiden in vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester mr, A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving wethouder Splinter en de heer Vos. De heer Goslinga (A.R.) krijgt ver lof om aan het College van B. en W. de volgen vragen te stellen: 1. Om welke reden is zelfs nog geen be gin van uitvoering gegeven aan het Raads besluit van 27 Mei tct bouw van een nieuwe Rijnbrug, hoewel dit besluit reeds lang door Ged, Staten is goedgekeurd. 2. Achten B. en W. het verantwoord om in dezen tijd van groote werkloosheid de uitvoering van een openbaar werk, waarin toch een stuk werkverschaffing zit, zoolang uit te stellen. 3. Indien de uitvoering mocht gestuit zijn op technische bezwaren, die door Gemeen tewerken niet of althans niet spoedig kun nen worden ondervangen, willen B. en W. dan niet overwegen om den Raad nogmaals voor de stellen de Kraaiersbrug te verbroe den? Deze interpellatie zal gehouden worden aan het eind der agenda. GROENTENDISTRIBUTIE GAAT NIET DOOR. Vervolgens deelde de voorzitter imede, dat het college van B. en W. tot de overtuiging is gekomen, dat inschakeling van den kleinhandel bij de voorgenomen groentendistributie aan ondersteunde werk- loozen en armlastigen niet uitvoerbaar is'. In verband daarmede hebben B. en W. beslo ten de groentendistributie op te schuiven tot betere tijden. NIEUWE GASTARIEVEN NIET TE HANDHAVEN. Voorts deelt de voorzitter mede, van de directie der Lichtfabrieken mededeeling te hebben ontvangen, dat het verzet tegen de nieuwe gastariefregeling dusdanige vor men heeft aangenomen, dat de regeling niet langer te handhaven is. B. en W. zullen zeer binnenkort met nieuwe voorstellen komen. Daarna wordt de agenda aan de orde ge steld. il o. Praeadvies op het verzoek van J. A. W. van Kluyve om ontslag als onderwijzer aan de Jongensschool voor u.l.o. Goedgekeurd. 2o. Benoeming van een onderwijzer aan de Jongensschool voor u.l.o. De heer Groene veld (S. D. A. P.) vraagt, waarom er geen geschikte candi- daten in Leiden zelf gevonden konden worden. Wethouder Tepe (R.K.) antwoordt, dat er een candidaat vereischt is met wiskun- de-acte. De heer v. Ek is de eenige candi daat, die deze acte bezit. Binnenkort zul len echter nog meerdere vacatures aan deze school moeten worden vervuld, waar voor dan Leidsche krachten in aanmerking komen. Benoemd wordt daarna Ue heer A. van Ek uit Rotterdam. 3o. Benoeming van .een tijdelijk lee- raar in de paedagogiek aan de Gemeentelij ke Kweekschool voor onderwijzers en on derwij zeressen. Benoemd wordt de heer A. F. A. van Makkelenberg. 4o. Benoeming van een tijdelijk leerares in de Wiskunde aan de Hoogere Burger school voor Meisjes. Benoemd wordt mej. A. Keesom. 5o. Benoeming van 3 stadsgeneesheeren voor het tijdvak 1 Januari 19361 Januari 1938. De heer Jon ge leen (S. D. A. P.) maakt de opmerking dat meer by derge lijke voordrachten meer rekening moet houden met jongere geneesheeren, die nog een practijk moeten vormen en daarbij groote moeilijkheden ondervinden. Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.) zegt, daarmede in de toekomst rekening te zullen houden. De artsen Veldhuijzen, Niemer en Poort man werden in deze functie bestendigd. 6o. Praeadvies op het verzoek van mr. P. J. Idenburg om ontslag als regent van het Heilige Geest- of Arme Wees- en Kin derhuis. Mevr. Bragg aar—De Does (S. D. A. P.) dringt er nogmaals op aan, bij een eventueele vacature een vrouw uit arbei derskringen voor te dragen. Weliswaar doen B. en W. geen voordracht, doch de regenten. Wanneer regenten met dit ver-, zoek geen rekening houde. vraagt spr. B. en W. er bij hen op aan te dringen met deze wensch rekening te houden. De v o o r z. ziet daa'rtoe geen reden. Daarna goedgekeurd. 7o. Rekening, dienst 1934, van den Ar menraad. Goedgekeurd. 8o. Rekening, dienst 1934, van de Stede lijke Werkinrichting. Goedgekeurd. 9o. Begrooting, dienst 1936, van het Ge reformeerde Minne of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. Goedgekeurd. lOo. Suppletoire begrooting, dienst 1934, van het College van Vrouwenkraammoe- ders. Goedgekeurd. 11 o. Rekening, dienst 1934, ban het Col lege van Vrouwenkraammoeders. Goedgekeurd. 12o. Begrooting, dienst 1936, van het College van Vrouwenkraammoeders. Goedgekeurd. 13o. Voorstel in zake het aangaan van kasgeldleeningen gedurende het 2e kwar taal 1936. Goedgekeurd. 14o. Voorstel tot verpachting van de ex ploitatie van de buffetten in de Stadsge hoorzaal aan W. .F. van Ingen Schenau Jr. De heer Goslinga (A. R.) vraagt of het ophangen van de consumptie-prijzen in de voorwaarden is opgenomen. De v o o r z.: Dat weet ik niet uit mijn hoofd. Daarna goedgekeurd. 15o. Voorstel tot het instellen van een rechtsvordering tegen C. P. Borst, te Wou- brugge, strekkende tot vergoeding aan de gemeente van de schade, haar toegebracht door aanrijding van een gaslantaarn. Goedgekeurd. 16o. Voorstel tot vaststelling v&n een nieuwe verordening, houdende voorwaai-- den van opneming en verpleging van lij ders in het Sanatorium voor zenuwlijders „Rhijngeest" te Oegstgeest. Goedgekeurd. 17o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbrengen van eenige verbeteringen aan de groote zaal van de Stadsgehoorzaal. De heer Groene veld (S. D. A. P.) wijst op eenige verbeteringen, die alsnog zouden kunnen worden aangebracht, o.a. acht hij het podium te laag. De v o o r z. zegt overweging toe. Ver hooging van het podium heeft echter z'n bezwaren, technische zoowel als finan- cieele. De kwestie van de verbetering der accoustiek moet wegens de kosten worden uitgesteld. Daarna goedgekeurd. 18o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening, regelende de heffing van belas tingen voor het gebruik van het Openbaar Slachthuis. De heer Bergers (R.-K.) maakt de opmerking, dat de Raad van Beheer alleen gezwicht is voor de vrees, dat een groote fabriek als die van Tieleman en Dros zou worden gesloten. Overigens geldt het cri sis-argument voor allen. Spr. levert ver volgens critiek op de Crisis-varkenswet. Daarna z.h.s. aangenomen. 19o. Voorstel: a. tot beschikbaarstelling van gelden wegens deelneming ^n het garantiefonds voor de in September 1935 gehouden vee- en zuiveltentoonstelling; b. tot verhooging van het bij Raadsbe sluit van 27 Mei 1935 beschikbaar gestelde bedrag voor het in gereedheid doen bren gen van een gedeelte van de veemarkt tot tentoonstellingsterrein. Wethouder V e r w e y (S. D. A. P.) deelt mede, dat B. en W. thans voorstellen om de bijdrage van de gemeente van ƒ600 te brengen op 1333.90. De heer Goslinga (A.-R.) trekt na deze mededeeling zijn amendement in. De heer Wilbrink (C.-H.) is het met de motiveering van de verhooging niet eens. Dit bedrag is niet vereischt geweest voor de inrichting van het terrein. Er was een garantie-bedrag uitgetrokken o.a. voor eventueele stormschade. Nu heeft zich in derdaad stormschade voorgedaan maar nu vraagt men daarvoor extra vergoeding. Men is blijkbaar te optimistisch geweest bij de organisatie van de tentoonstelling, re kenende op de gemeentelijke garantie. De uitgaven hebben het dubbele bedragen van de oorspronkelijke opzet. Dat is geen rekening houden met de belangen van de gemeente, doch spr. ziet in de houding van het tentoonstellingsbestuur een tekort aan verantwoordelijkheidsgevoel. De se cretaris van het bestuur leverde tevens het drukwerk en diende een zoo hooge re kening in, dat het bestuur deze eenvoudig verminderde van 2500 tot 1500. Dat de functionarissen als secretaris en penning meester geen salaris in rekening hebben gebracht, spreekt vanzelf, maar eigenaar dig doet het aan, dat de voorzitter 500 in rekening brengt voor administratieve hulp van secretaris en penningmeester. Het geeft geen hoog idee van het verant woordelijkheidsgevoel, dat men onder deze omstandigheden direct aanklopt bij het ge meentebestuur. Over het voorstel van oud wethouder Goslinga heeft spr. stom ver baasd gestaan, want hier wordt geld uit gegeven, dat niet ten volle verantwoord is. Spr. kan met het jongste voorstel van B. en I W. niet meegaan. De heer Bergers (R.K.) herinnert er- aan, dat bij den opzet alles gedekt was en dat er dus geen aanspraak werd gemaakt op de gemeentelijke garantie. De storm heeft een groote chaos veroorzaakt. De heer Wilbrink (C.H.): Zes hon derd gulden. De heer Bergers (R.K.): Neen, de werkelijke schade is veel grooter geweest dan deze directe schade. Wij moeten alles doen om de veemarkt van Leiden in stand te houden en naar voren te brengen. Spr. dringt aan op aanvaarding van het voor stel van B. en W. De heer Goslinga (A.R.) verdedigt zijn houding in deze zaak. Onze markt liep achteruit en de nieuwe veemarkt was on bereikbaar. Daardoor zijn plannen ont staan om de bestaande veemarkt te verbe teren, en om de opening van deze verbeter de veemarkt te vieren is een tentoonstel ling georganiseerd. B. en W. hebben van harte meegewerkt aan de tot stand koming van een comité. De raad heeft toen 1000.crediet gege ven aan B. en W. om het terrein geschikt te maken. Dat crediet is overschreden met 1333.90, vooral tengevolge van de groote toeloop van deelnemers. Wanneer het weer zich goed gehouden had, zou de garantie van de gemeente niet zijn aangesproken. De storm heeft echter enorme schade aange richt, niet in 't minst door terugloop van het bezoek. Leege kisten geven twisten. De goede trouw tegenover de commissie eischt, dat de gemeente het overstreden crediet voor zijn rekening neemt. De heer Wilbrink heeft geen enkel bewijs voor zijn bewering, dat het comité ervan uit is gegaan, om het garantie-bedrag op te maken. Juist het voorbeeld, dat een enkele rekening van 2500.— verlaagd is tot ƒ1500.—, bewijst, dat het comité getracht heeft de onkosten zoo laag mogelijk te houden. De heer Vallentgoed (S.D.A.P.) had aanvankelijk bezwaren tegen het voorstel van B. en W., doch is bij nader inzien van meening, dat hij met het voorstel kan mee gaan. Wethouder Verwey (S.D.A.P.) zegt, dat het onaangenaam is, te moeten ervaren, dat de opzet niet is geslaagd, doordat er niet voldoende deelname geweest is. De om standigheden zijn de tentoonstelling on gunstig geweest. De directe stormschade is te schatten op 600.doch de indirecte schade wordt gevormd door het sterk ver minderde bezoek tengevolge van het slechte weer. Het organiseeren van dergelijke ten toonstellingen is een gemeente-belang. Het comité van deze tentoonstelling heeft in alle opzichten aan haar taak voldaan. Wel is spr.'s indruk, dat de financiën de commissie wat over het hoofd zijn gegroeid, zoodat zij er niet die aandacht aan heeft gewijd, welke wel wenschelijk zou zijn geweest. Doch onverantwoord is het voorstel van B. en W. niet. (Wordt vervolgd). Zaterdagavond tegen 12 uur is de 31-ja- rige wielrijder D. v. L. op de Princessekade aangereden doqr een autp, bestuurd door I. P. De aangered ene bekwam een lichte her senschudding en werd door den E. H. D. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN". Eva Liebenberg. Wij vestigen nog eens de aandacht op het concert van de Leidsche Kunstkring „Voor Allen", Donderdagavond a.s., waar op de zangeres Eva Liebenberg zal optre den. Daar dit concert op een buiten het programma vallenden datum zal worden gegeven, mogen de leden der L. K. K. en andere belangstellenden hiervan goede no ta nemen. Over een concert van Eva Liebenberg schreef de bekende muziekrecensent L. M. G. Arntzenius de volgende interessante be schouwing: Zij begintge hoort gebreken. Zij vervolgt, en de aestheet in u vertwijfelt, om de twintig zaken, die een kind kan hooren, die niet deugen, niet meer deugen. En dan wint zij, trotsche, groote vrouw ge lijk zij is, en laat een „Erlkönig" voor u leven tot het u ijskoud en gloeiend om het hart wordt. Een „Erlkönig" dien ge ziet, waartegen ge vecht in het kokende geluid van Van der Pas' furieuzen aanval, die u den adem neemt in deze worsteling der zangeres: een „Erlkönig"!.... De aestheet in u is stil geworden. En uw oogen kijken en uw hart ervaart, door heel dat verdere programma. Uw geresigneerde ooren slaan gedeeltes over en zoo noodig gansche liederen, doch alle poriën waar door de mensch een macht, een groot ge voel in zijn nabijheid ondergaat, ontvangt zijn open. En zoo leeft ge mee, door Brams, door Wolf; tot de enorme dooden- liederea en -dansen van Moussorgsky u be dwelmen en ge kijkt en kijkt naar deze vrouw, die alles wat zij uitbeeldt zelve wórdt, wier lichaam en- wier ziel bezeten zijn van kunst, en die in haar gevecht zóó'n kracht vergaarde, dat zij zich kon dóór slaan tot de hoogste hoogten der vertol king. En daar staat zij, levend, in het machtige bewustzijn van te kunnen doen wat slechts de allereersten kunnen, en ge laden en grandioos in ieder woord en iedere expressie. En zoo neemt zij Van der Pas mee, die een ongehoorden klank vindt en die musiceert in één verrukking, en zoo neemt zij deze heele dolgeworden zaal mee die om extra's smeekt en die de exaltatie der vereering, deze weelde, niet meer kan en wil verbreken. En zoo zingt zij en zoo stroomt haar kracht de zaal in en de zaal j*eeft golven terug van admiratie; spanning tusschen haar en ons, en wisselwerking van geladenheid die haar de kunst, en ons de barstende explosie van de hulde op- dwingt. En zoo mógen dan de jaren gaan. Dit: blijft. LAATSTE BERICHTEN ERNSTIGE BRAND TE BREDA. Drie jongens, drie meisjes en hun ouders met moeite gered. Zondagavond ongeveer half elf keerde de zoon van den spoorwegarbeider Wete- rings te Breda huiswaarts. Bij de eenzaam in de Demer gelegen ouderlijke woning ge komen bemerkte hij rook en vuur tusschen de dakpannen. Wetende, dat zijn ouders, broers en zusters reeds naar bed waren en hij niemand in de nabijheid van het huis opmerkte, stormde hij op de woning af en trachtte door geweldig beuken op de luiken de aandacht der slapenden te trekken. Drie broers, door het geweld wakker ge worden, wisten, daar ze niet meer langs de trap weg konden, zich uit het dakvenster te redden. Een meisje van 12 jaar, dat met geweld de trap af wilde, kon nog bijtijds door een der jongens worden gegrepen en door het dakvenster worden gehaald. Het meisje bekwam hierbij ernstige kneuzin gen. Met vereende krachten konden de broers twee meisjes, die in het opkamertje sliepen, door inslaan van het raam redden. Nadat ook het raam van de slaapkamers der ouders was vernield, konden zij ook deze in veiligheid brengen. Het huis brandde tot den grond af. Twee koeien en een geit kwamen in de vlammen om.„Mndmrg." KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen te omstreeks zes uur is de kapitale boerderij van den heer E. Gomarus uit Ruinerwold, bewoond door den land bouwer H. de Groot, gelegen in Eursinge, gemeente Havelte, door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Vier koeien en eenige kalveren, varkens, schapen en geiten kwamen in de vlammen om. Een aantal dieren bekwam zoodanige brandwon den, dat zij vermoedelijk zullen moeten worden afgemaakt. Een groote voorraad hooi verbrandde eveneens. Van den inboe del kon vrijwel niets behouden blijven. Doordat de windrichting vrij gunstig was gelukte het de brandweer van Havelte, die met de brandspuit aanwezig was, de omlig gende boerderijen te behouden. De schade wordt door verzekering ge dekt. BURGERLIJKE STAND GROOTE BOERDERIJ AFGEBRAND. De bekende boerderij „Zonneweelde" te Arnhem van den heer A. J. A. van Maanen, gelegen nabij den Velperweg, is hedenmor gen geheel afgebrand. De brand, welke om streeks half zeven ontdekt werd, nam di rect een grooten omvang aan. De bewoners konden zich bijtijds in veiligheid stellen. Ook was er nog gelegenheid het vee naar buiten te drijven. De brandweer, die met groot materiaal ter plaatse verscheen, had aanvankelijk met gebrek aan water te kampen. Dit moest over grooten afstand .worden aangevoerd, waarmede veel tijd verloren ging. Te om streeks negen uur hedenmorgen stonden nog slechts eenige muren overeind. Deze werden door de brandweer omver gehaald. Vermoedelijk is de oorzaak van den brand te zoeken bij de centrale verwarming, wel ke des morgens in de vroegte was aange stoken. De boerderij was op beurspolis verzekerd. DE ROOFOVERVAL TE WESTZAAN. Nog twee arrestaties. Met betrekking tot den roofoverval te Westzaan, welke gistermorgen is gepleegd, wordt medegedeeld, dat vermoedelijk nog twee ingezetenen van Westzaan tot het complot behooren. Het is nJ. komen vast te staan, dat de auto waarmede de daders zijn gekomen toebehoort aan twee broers, S. genaamd, uit Westzaan. Deze beide man nen zijn op grond hiervan hedennacht ge arresteerd en eveneens in het politiebureau te Zaandam ingesloten. Zij worden er van verdacht aan de drie Amsterdammers de noodige inlichtigen te hebben verstrekt. Zoowel de Amsterdamsche als de Westzaan- sche verdachten staan bij de politie niet gunstig aangeschreven. Behalve het gouden horloge van ds. van Dokkum en het beursje van de huishoud ster, mejuffrouw Staal, zijn ook verschil- lennde inbrekers werktuigen op de bedrij vers van den overval gevonden. Het onder zoek in deze zaak duurt nog voort. AUTO IN EEN SLOOT GERAAKT. Bestuurder gedood. In den afgeloopen nacht te half één reed te Dubbeldam een personenauto, bestuurd door den heer R. H. M. A., uit Eindhoven, in de richting Moerdijk. In een bocht van den weg geraakte de wagen aan het slin geren en kwam daardoor in aanraking met een langs den weg staanden boom. De wa gen kantelde, waarbij het portier werd af gerukt. De heer A. werd in de sloot geslin gerd, waarna de wagen op hem terecht kwam. Hij was op slag dood. De politie was spoedig ter plaatse en heeft het lijk naar het kerkhof te Dubbel dam vervoerd. De auto is later gelicht. LEIDEN. Geboren: Fredericus Petrus Paulus, z. van F. Clemens en M. P. v. Noort Wille- mina Jannie, d. van H. F. Barg en M. Wa genaar. Ondertrouwd: G. v. d. Post jm. 24 j. en H. A. de Ruiter jd. 25 j. H. J. Tuin- hof de Moed jm. 25 j. en H. v. Strater jd. 22 j. J. Gressie jm. 24 j. en E. Te Water jd. 20 j. J. Singeling jm. 26 j. en A. S. Stavleu jd. 26 j. I. de Feij jm. 22 j. en E. F. Selier jd. 22 j. J. L. H. Vierkant jm. 22 j. en E. Boezelijn jd. 24 j. C. J. v. d. Wilk jm. 27 j. en J. v. d. Zeeuw jd. 23 j. A. Develing jm. 28 j. en H. C. v. Heus- den jd. 30 j. O verled en:-F. v. d. Nat wedn. 79 j. J. J. H. den Hollander ongeh. vr. 86 j. J. Langeveld zn. 2 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Afgekeurd. OVERSTROOIVnNGEN TE SMYRNA SMYRNA 16 Maart. Wolkbreuken hebben te Smyrna overstrobmingen ver oorzaakt. Verscheidene huizen zijn inge stort, en talrijke personen hebben verwon dingen opgeloopen. OVERVAL OP EEN DORP BUENOS AIRES, 16 Maart (A.N.P.) Zondag hebben vierhonderd links-radica len een overval gedaan op het dorp Obera in de nabijheid van de stad Posadas. Na een heftig vuurgevecht, waarbij de politie door de bewoners gesteund werd, werden de aanvallers afgeslagen; honderd' hun ner werden gearesteerd. Bij het gevecht viel een doode. terwijl zes personen ge wond werden. De overval staat in verband met het verbod van een demonstratie, die door landarbeiders georganiseerd was. Zij wil den protesteeren tegen de wet tot beper king der yerbameta-aanplantingen en te gen de wet, die den minimum-prijs voor tabak op 6 pesos stelt. In het gebouw van den landarbeidersbond zijn drie roode vlaggen in beslag genomen. MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN DE „VERKIEZINGEN" IN DUITSCHLAND. WARSCHAU, 16 Maart. (A. N. P.) De „Gazeta Polska" meldt uit Berlijn, dat de Bond van Polen in Duitschland bij het Duitsche ministerie van binnenlandsche zaken inlichtingen heeft ingewonnen t. a. v. het opstellen van candidatenlijsten voor de Rijksdagverkiezingen op 29 Maart a.s. Het ministerie heeft geantwoord, dat geen andere candidaten worden gesteld, dan die welke voorkomen op de eenige nationaal- socialistische lijst. Naar aanleiding van dit antwoord acht de Bond deelneming der Polen aan de ver kiezingen overbodig. FEESTDAG VOOR DE DUITSCHE WEERMACHT BERLIJN, 16 Maart Alle Duitsche garnizoenen vieren heden den eersten ver jaardag van het herstel van den militai ren dienstplicht in Duitschland. Van alle gebouwen der weermacht waait de oor- logsvlag. In de hoofdstad is hedenmorgen in de kazernes van de Pruisische garden, van het regiment Goering en van Tiet 67e re giment infanterie van Spandau het Groote Réveil geblazen, dat op een meer dan 100- jarige traditie terug kan zien. Overal op straat worden de door de stad trekkende soldaten luide door de bevolking toegejuicht. AMSTERDAM, 16 Maart. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 495 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4954, 4047 en 3338 cent per kg. slachtge- wicht, 93 melk- en kalfkoeien 140190 per stuk, 77 vette kalveren 2e kwal. 48 56 en 3e kwal. 3746 cent per kg. levend gewicht; 125 nuchtere kalveren 3.50 6.50 per stuk, 36 schepen 1318 per stuk. 441 varkens, wegende van 90110 kg. 42 tot 43 cent, zware 4041 cent en vette 39 tot 40 cent per kg. Overzicht: Runderen matige aanvoer, handel stug, le kwal. hoo- ger, andere soorten prijshoudend. Vette kalveren korte aanvoer, handel vlug, prijs houdend, nuchtere kalveren, gewone aan- j voer, handel goed, prijshoudend. Schapen korte aanvoer, handel kalm, prijshoudend Varkens korte aanvoer, handel slepend, nauwelijks prijshoudend. ROTTERDAM, 16 Maart. Vee. Aanvoer: 1818 stuks, totaal 119 vette runderen, 275 vette kalveren, 315 schapen en lammeren, 587 varkens, 23 nuchtere kalveren. Prij- zenn: vette koeien 48, 42 en 2834 cent. vette ossen 44, 40 en 3034 een, vette kal veren 90, 72 en 4757 cent, varkens (le vend gewicht) 34( 33, 50 en 33 cent, scham pen 40, 38 en 30 cent, lammeren 41, 38 en 29 cent. Prijzen per stuk: schapen 19-*- 1712, lammeren 171410. Overzicht: Vette koeien en ossen: aanvoer korter, handel kalm, prijzen als vorige week; vette kalveren aanvoer ruimer, handel stug, prij zen voor le en 2e kwaliteit onveranderd. 3e kwaliteit lager. Schapen en lammeren: aanvoer korter, handel stroef, prijzen la ger. Varkens: aanvoer minder, handel slap prijzen lager. UTRECHT, 14 Maart. Vee. Aanvoer 3030 stuks. Handel matig. Stieren 1720 cent. slachtkoeien 2de soort 2023 cent, 3de soort 1719 cent, alles per pond. Vaar zen 80140, pinken 5070, melkkoeien 120—190, kalfkoeien 130—200, vare koeien 80140, magere kalveren 40 65, nuchtere kalveren 34.50, magere varkens 1828, schrammen 1218. biggen 812, magere schapen 1020 per stuk. Boter. 8590 cent, kaas 2030 cent per pond. Eieren 2.353.00 per 100 stuks NEGEN DOODEN BIJ DEN STORM IN ARGENTINIË BUENOS AIRES, 16 Maart. (A.N.P.) Bij den storm, die Zaterdag de streek ten Zuidwesten van Buenos Aires en in het bijzonder de stad Chillar heeft geteisterd, zy'n negen menschen om het leven geko men. Vijftig personen werden gewond. Ook de schade is zeer groot: vele huizen werden- volkomen verwoest. WISSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.10 Londen 7.261 New YorkI 461 j6 Parijs 9.701 Brussel 24.80 Zwitserland 48.— Milaan Madrid 20.10l/2 Oslo36.55 Kopenhagen32 47*/2 Stockholm37.50 Praag 6.091/2 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3