DONDERDAG 12 MAART 1936 DE LEJDSCHE COURANT fWEEDE KLAD PAG. EIEREN-EXPORT NAAR ENGELAND. Blijdschap over tijdelijke opheffing der contingenteering. Te Arnhem is een gecombineerde verga dering gehouden van de Landelijke Ver- eeniging van Eierenexporteurs met de Gel- dersch-Overijselsehe en de Limburgsche Vereeniging van Eierenexporteurs. Beslo ten werd een adres te richten tot den Mi nister van Landbouw en Visscherij, waar in blijdschap wordt uitgesproken over het feit, dat de contingenteering van den eierenexport naar Engeland voorloopig is opgeheven en waarin aangedrongen wordt, deze contingenteering zoo mogelijk duur zaam op te schorten en indien dit niet mo gelijk zal zijn als basisjaar niet 1931 doch 1934/35 te blijven handhaven. UITKEERING VROEGE TULPEN. Niet meer dan 56 pet. van minimumprijs? Naar de „Standaard" van den redacteur van het „Kweekersblad", die tevens secre taris is van het Bloembollensurplusfonds, verneemt, betreft de 66 pet., die hij ver wacht, dat uit het Bloembollensurplusfonds voor de ingeleverde bollen zal worden uit gekeerd, niet den vastgestelden minimum prijs, maar 85 pet. van dezen prijs, die aanvankelijk in uitzicht is gesteld. De kweekers zullen dus vermoedelijk niet meer dan 56 pet. van den minimumprijs ontvangen. DISTRIBUTIE VAN PEULVRUCHTEN. Binnenkort zal, naar wij vernemen, wor den overgegaan tot de verstrekking van goedkoope groene erwten en bruine boo- nen aan de gezinnen der ondersteunde werkloozen. De verstrekking van eieren is nog niet definitief geregeld, maar een gezamenlijke beslissing van de minister van Landbouw en van Sociale Zaken hier omtrent zal spoedig worden genomen. De verstrekking van erwten en boonen zal voorloopig worden ter hand genomen in gemeenten, die reeds goedkoope groen ten verstrekken. Mogelijk zal daarna nog een uitbreiding over een grooter aantal ge meenten plaats vinden. De voorraad erw ten is heel groot; de voorraad bruine boo nen echter beperkt. „Vooruit". DE VERDERE ELECTREFICATIE VAN SPQORWEGEN. Nog niet door de regeering goedgekeurd; nader overleg. Er wordt nog eens de aandacht op ge vestigd, dat de plannen tot verdere electri- ficatie van spoorwegen, waaromtrent in de pers een bericht is verschenen, door de regeering nog niet zijn goedgekeurd. Daar omtrent wordt nader overleg gepleegd, mede in verband met andere plannen, de reorganisatie van het spoorwegbedrijf be treffende. INGEZONDEN STUKKEN DE GEMEENTERAADSVERKIEZING TE NOORDWIJK EN DE HOUDING DER CANDIDATEN. Noord wijk, 10 Maart 1936. M. de E. Bij een verslag van een vergadering afd. Noord wij kerhout der R. K. Staatspartij, hetwelk voorkomt in Uw blad van 22 Febr., zouden wij het volgende willen opmerken, met het beleefd verzoek om dit in Uw blad te willen plaatsen waarvoor by voorbaat onze dank. Volgens dit verslag werd op deze verga dering o.m. behandeld de candidaatstelling voor het Bestuur der R. K. Kamercentrale en werd door den voorzitter, den heer Roe- lin, opgemerkt, dat het Bestuur de candi- datuur van den heer A. C. Meyer niet kon aanbevelen, omdat genoemde persoon by de jongste raadsverkiezing te Noordwijk een onorganisa' -.ische daad zou hebben gesteld, daar hij buiten de kiesvereeniging om propaganda heeft gemaakt voor be paalde personen, en daardoor het verkie zen van voorkeurstemmen in de hand ging werken. Tevens heeft hij buiten weten van de kiesvereeniging om een pamflet onder teekend. dat voor genoemd doel werkzaam was. Het gevolg zou zijn geweest dat de staatspartij te Noordwijk ontbonden was en tot op dit oogenblik de zaak niet her steld is kunnen worden. Degenen nu, die met den toestand in Noordwijk op de hoogte zijn en het verloop van de verkiezing van zeer nabij hebben gevolgd, zullen vermoedelijk wel naar de datum hebben gekeken, of het soms nu al 1 April was, en zich daarna de oogen heb ben uitgewreven na het lezen van het be richt, daar de zaak waar het hier om gaat precies op haar kop wordt gezet, of om het nog scherper te zeggen geheel onjuist wordt voorgesteld. Om de zaak nu tot haar juiste proporties terug te brengen, willen wij hier het juiste verloop releveeren. Zooals iedere ingewijde weet, moest het vorige jaar het reglement herzien worden en bepaalde regelen worden vastgesteld, voordat er tot candidaatstelling voor den gemeenteraad mocht worden overgegaan. Voordat het bestuur met voorstellen bij de ledenvergadering kwam, heeft het eerst en kele malen een commissie-vergadering be legd, om, alvorens er bepaalde voorstellen gedaan zouden worden, deze eerst te toetsen aan de meening van bovengenoemde com missie (welke uit alle rangen en standen bestond) opdat de candidaatstelling en ver kiezing zoo'n vlot mogelijk verloop zou heb ben. Op deze commissie-vergadering kwam men volledig tot overeenstemming, zoodat de reglementen op de eerstvolgende leden vergadering met vlag en wimpel werden aangenomen. Op deze reglementen werd duor de Kamer-centrale geen enkele be merking gemaakt. In bovengenoemde rege len werd nauwkeurig omschreven de plaatsverdeeling op de candidatenlijst voor arbeiders en niet-arbeiders, wie wel en niet arbeiders waren en dat iedere candi- daat, voordat hij op de groslijst zou voor komen, eerst een schriftelijke verklaring moest teekenen, waarin onder meer voor kwam, dat hij genoegen nam met de plaats die hem na de stemming op de definitieve •lijst zou worden aangewezen, en hij onder geen beding zich met voorkeurstemmen zou laten verkiezen. Van de 7 te verwachten zetels, waren er 3 voor de arbeiders en 4 voor de niet-ar- beiders gereserveerd. De nu volgende stem ming had tot resultaat, dat de heer v. d. Meer als no. 7 op de lijst kwam te staan, een resultaat, dat de meeste Noordwij kers •niet verwacht hadden, gezien de openbare meening omtrent boven genoemden persoon. Doch later bleek, dat tot iederen prijs om de eenheid te bezwaren verschillende voor aanstaande arbeiders toch hun stem op v. d. Meer zouden uitbrengen. Dit resultaat was niet naar den zin van sommige heeren (niet-arbeiders), die on danks alle vastgestelde regelen en getee- kende verklaringen de gesloten overeen komsten beschouwden als vodjes papier, en doodleuk met 2 dissidenten-lijsten uitkwa men, N. L. de lijst: Braun en v. d. Meer. Men kan zich den indruk bij de arbeiders voorstellen, die zich ondanks alles aan de gesloten overeenkomsten en de getroffen regelen hadden gehouden. Een dergelijke •daad werd door hen dan ook als verraad beschouwd. Vooral toen de namen bekend werden, waarmee bovengenoemde lijsten geteekend werden. Daar kwamen o.a. op voor een Kerkmeester, de Kath. Dokter en vele vooraanstaande burgers, terwijl een Armvader den euvelen moed had om te zeggen: de zaak d.i. de'R. K. Staatspartij, moet nu maar uit elkaar.^ Voordat er tot de officieele candidaat stelling, op den 2en Dinsdag in Mei, werd overgegaan, heeft het Bestuur van de Ka mercentrale ernstige pogingen in het werk gesteld om de eenheid te bewaren. Het heeft o.a. meer de voornaamste opposanten in een vergadering bijeengeroepen, maar het re sultaat van dit alles was, dat deze het ge woon vertikten en toch hun eigen weg gin gen. Tot goed begrip moet dienen, dat de zetelverdeeling om en om was, de niet- arbeiders welke op de lijst van de Staats partij voorkwam bleven rustig staan, ter wijl alleen no. 7, de heer v. d. Meer, van zijn plaats was weggegaan, de uitslag van de groslijst zag er als volgt uit: No. 1 A. C. Meijer, arbeider. No. 2 C. C. J. Alkemade, niet-arbeider. No. 3 W. Schelvis, arbeider. No. 4 J. G. v. Eeden, niet-arbeider. No. 5 P. Vink, arbeider. No. 6 A. Casper, niet-arbeider. No. 7 J. C. v. d. Meer, niet-arbeider. Gezien de namen van de onderteekenaars van de dissidentenlijsten, begon er bij de arbeiders ongerustheid te komen, dat nu no. 5 niet gekozen zou worden. Het is toen een punt van ernstige overweging geweest, wat ons le doen stond. Vooral gezien de handelwijze van v. cL Meer en anderen, die hun gegeven verkla ring hadden opgevraagd en de houding van bovenbedoelden Armbestuurder die heel ge woon verklaarde: mijn Vader staat toch op no. 2, dus kan ik gerust op de dissidenten- lijst stemmen. En nu de eenheid toch hope loos naar de maan was, werd er tenslotte besloten tot het oprichten van het comité, wat in het begin van dit artikel is vermeld. Wij hebben altijd gestreefd naar samenwer king, maar hiervan kon toch moeilijk meer sprake zijn. Dat onze ongerustheid niet ongegrond is geweest, bleek na de stemming, toen er ongeveer 700 stemmen op de dissidenten- lijsten werden uitgebracht, tegen 1300 op de Staatsparty. Wanneer wij dus organisa torisch hadden gestemd, dan begrijpt men wat hiervan het gevolg was geweest. Wij gevoelden ons niet meer gebonden aan de getroffen regeling, welke door een groot deel niet-arbeiders toch gesaboteerd was, en wy bedankten er feestelijk voor om de dupe te worden van woord- en contract brekers. Het gevolg is geweest, dat door het uit brengen van voorkeurstemmen van de 7 R. K. Raadszetels er 3 door de arbeiders zijn bezet, en ook, daar de bovengeplaatste niet-arbeiders gevaar liepen, er verschillen de kiezers noodgedwongen op de Staatspar tij moesten stemmen, daar anders die perso nen gevaar iepven niet gekozen te worden (op de bovenste 2 niet-arb. plaatsen waren er ongev. 325 voorkeurstemmen uitgebracht. En tot toelichting moge dienen, dat de circulaires van genoemd comité alle zijn onderteekend- en die van de dissidenten- groepen alle anoniem waren. De heer Meyer is bij de arbeiders door bovengenoemde handeling allerminst in hun achting ge daald, maar men vond het sympathieke van hem, dat hij zijn collega, die op no. 5 stond, niet in den steek liet en zich solidair met hem verklaarde. Dat de kiesvereeniging is ontbonden is een fabel, zij bestaat uit minstens 75% ar beiders, meest werkloozen, die van hun ka- rigen steun nog de contributie willen be talen, wat toch zeker vermeldenswaardig is. Het strekt dezen eenvoudigen menschen tot eer, dat zy ondanks alles nog hun ver trouwen aan de Staatspartij verpanden en er zich offers voor getroosten. Doch het af- geloopen jaar zijn er wel 450, bijna allen niet-arbeiders, gedeserteerd. Aan den lezer het oordeel wie de schuld draagt van de moeilijkheden, waarin de kiesvereeniging zich bevindt. Doch dat de heer Meyer hier de schuld van zou zijn, is toch op zijn zachtst gezegd onzin. Nu zouden wij de vraag willen stellen, of onder alle omstandigheden, het uitbren gen van voorkeur-stemmen ongeoorloofd zou zijn. Eenige leden van het comité P. SMIT C. v. d. HULST J. A. CASPERS C. RUIGROK. UIT DE OMGEVING NOORDWUKERHOUT. Vertrokken: J. M. Witteman naar Vogelenzang; J. Bos naar Rotterdam; A. Wouda naar Haarlem; J. Slingerland naar Aerdenhoirt; A. Krijgsman naar Zaandam; J. M. Bijleveld naar Oegstgeest; Th. M. Duyvenvoorde naar Voorhout; D. Westrik naar Den Haag; M. Marijnus naar Den Haag; J. J. A. van der Burg naar Sassen- heim; T. J. Weyers naar Wormerveer; A. K. Klaassen naar Hillegersberg; A. J. v. d. Voet naar Leiden; L. J. J. Bosman naar Amsterdam; A. M. Wessels naar Haarlem; A. de Wit naar Lisse; P. J. Weyers naar Lisse; N. Barnhoorn naar Noordwijk; J. C. van Akkeren naar Delft; G. M. Warmer dam naar Velsen, IJmuiden-Oost; J. Klijn naar Velsen, Driehuis; J. J. P. van Berkum naar Haarlem; P. A. P. Simons naar Rot terdam; P. M. van Oerle naar Terheijden; A. van Grosens naar Terheijden; G. B. Rooyakkers naar Lisse; P. van Schaik en gezin naar Leiden; M. W. van Ooyen naar Groesbeek; C. M. Hoogervorst naar Haar lem; A. B. P. 'j; Zegwaart naar Haarlem; M. C. Geurs naar Amsterdam. Ingekomen: J. Koemans, van Noord^ wijk; H .van Wershoven, van Dave, België; W. H. A. Vliegenberg, van St. Truiden, Bel gië; F. A. v. d. Werff, van Eindhoven; A. van Zuylen, van Hillegom; J. P. Annard, van Haarlemmermeer; D. Gram, van Naald wijk; L. J. Kerklaan, van Kethel; C. Verbij, van Reeuwijk; A. H. van den Berg, van Hil legom; J. Verbij, van Reeuwijk; N. W. J, Dekker, van Den Haag; C. J. Peek, van Den Haag; J. G. J. van der Zijden, van Rotterdam: P. A. B. van Kempen, van Gent, België; C. H. den Elzen, van Voorhout; M. J. van den Burg, van Voorhout; A. C. M. Wösten, van Amsterdam; L. A. A. M. Wes- terwoudt, van Haarlem; P. van den Bergh, van Amsterdam; C. B. Huiskamp, van Haar lem; J. J. Geerlings. van Monnikendam; C. J. van Vlijmen, van Leiden; H. J. Huiskamp van Haarlem; P. G. van Vlijmen, van Lei den; J. C. Hogendoorn, van Haarlem; H. van der Niet en gezin, van Katwijk; A. J. Pels, van Heiloo; A. van Slot, van Eindhoven; L. C. P. M. de Lang van Voorburg; M. Waas dorp, van Hillegom; A. Karman, van Am sterdam; J. Koster, van Hillegom; M. M. Wijngaarden, van Hillegom. ZILK „Stille Omgang". Gisteravond hield het Genootschap van den Stillen Omgang te De Zilk haar algemeene ledenvergade ring in het Parochiehuis, welke tjokvol was. Te pl.m. 8 uur opende de voorzitter, de heer H. v. d. Vossen, de vergadering en verwelkomde ale aanwezigen, in het bij zonder pater Hermanus, spreker van de zen avond, den zeereerw. heer pastoor P. J. de Kok, herder der parochie. Spreker memoreerde het verscheiden van den heer J. Beelen, voor wiens zielerust werd gebeden. Het woord werd hierna aan den secretaris den heer Jan Remmerswaal ge geven. De voorzitter dankte den heer Rem merswaal voor zijn keurige weergave. Het financieel verslag van den penning meester, den heer Jac. Nederstigt, bracht aan het licht, dat de inkomsten bedroegen 162,83 en de uitgaven 69.98. Alzoo een batig saldo van ƒ92.85. De voorzitter rele veert hierna het reisplan voor den Om gang. De omgang heeft plaats per bus, waarvan de kosten zullen bedragen retour per persoon 0.90. Zondag a.s. zal er ge legenheid worden gegeven zich op te ge ven na de vroeg- en hoogmis in het Pa rochiehuis, alhier. Hierna kwam het man nen- en knapenkoor onder leiding van den dirigent Jac. Remmerswaal op het tooneel en bracht ten gehoore: O Sacrum Convi- vium, Panis Angelicus van pastoor W. P. H. Jansen, welke gezangen onder groote stilte werden aangehoord en met een da verend applaus beloond. Hierna besteeg pa ter Hermanus het podium en hield een le zing over het H. Sacrament, het Mirakel van Amsterdam. Spreker spoorde ieder der deelnemers aan te bidden voor den we reldvrede. Het jongens- en mannenkoor bracht hierna ten gehoore: Sanctus en Be- nedictus uit de Mis ter eere van St. An- tonius van Padua, van pastoor W. P. H. Jansen. Hierna rondvraag. Er werd vastgesteld, dat, indien een persoon de reis niet bekos tigen kan, hij zich melden moet bij het be stuur om een gratificatie te krygen. Na dankwoord van den voorzitter werd door allen staande het jubillied ter. eere van het H. Sacrament van Mirakel gezongen. RIJPWETERING. Oprichting pluimveevereeniging. In het café van den heer Th. Zoetemelk alhier had Maandagavond een vergadering plaats, waarvan het doel was: de oprichting van een vereeniging, welke zich ten doel zou stellen een wekelyksche veiling te houden van eieren, pluimvee en zoo mogelijk meer dere artikelen. Een vrij groot aantal personen had aan de oproep van het comité van voorberei ding gehoor gegeven en werd welkom ge heet en door den heer Verwey, die welwil lend de leiding dezer opriefttingsbij een komst op zich had genomen. In zijn ope ningswoord stelde spreker de volgende twee vragen: 1. Zal de op te richten ver eeniging in een bestaande behoefte voor zien? 2. Zal bedoelde vereeniging levens vatbaarheid hebben en zal zij er toe kun nen bydragen de pluimveehouderij in onze gemeente op te voeren tot meerdere renta biliteit? Op de eerste vraag durfde spreker niet onvoorwaardelijk bevestigend ant woorden, doch wat de tweede vraag be treft, zal naar zijn meening de vereeniging een zeer vruchtbaar arbeidsveld vinden. Uit eigen ervaring weet spr.-mede te dee- len, dat in normale tijdsomstandigheden het pluimveeÖedxijf, mits daaraan de noodige aandacht wordt gewijd, éen zeer rendabel nevenbedryf kan zyn en hij wenscht dan ook van harte, dat de vereeniging, als ze wordtopgericht. in die richting zeer nuttig werk zal verrichten en daardoor zal bij dragen tot verhooging van de welvaart in onze gemeente. En dien dit doel werkelijk zal worden bereikt, dan is daarmee niet al leen de levensvatbaarheid, maar ook de noodzakelijkheid eener pluimveevereeni ging bewezen. Na deze inleidende woorden werd door een der aanwezigen rapport uitgebracht van een bezoek aan de veiling der V.P.V. te Voorschoten, alsook van een onderhoud, dat een paar leden van de voorbereidings commissie mochten hebben met den heer Anker, secretaris dier vereeniging. Hierna werden door verschillenden der aanwezigen vragen gesteld, en ontspon zich een aan gename gedachtenwisseling, welke eindigde met het besluit om tot de oprichting over te gaan. Onmiddellijk gaven zich ruim twintig der aanwezigen als lid op, wat ze ker een bemoedigend begin mocht heeten. Dan werd een ontwerp statuten en huis houdelijk reglement voorgelezen en met enkele kleine wijzigingen aangenomen en vastgesteld. Ten slotte werd in een besloten vergadering der genen, die als lid waren toegetreden, het bestuur gekozen, dat be staat uit de heeren J. Verwey, H. Beelen, P. de Graaf, S. v. d. Geest en C. Jagers. Nadat nog de vraag ter sprake was ge bracht, welke de meest geschikte avond zou zijn voor het houden der veilingen, werd de regeling van dag, uur en plaats ten slotte aan het bestuur overgelaten, dat hier bij zeker met de geuite wenschen rekening zal houden. Hiermede was het woord aan den heer Verwey, die de aanwezigen dank bracht voor de betoonde medewerking aan het welslagen dezer vergadering en namens al de gekozen bestuursleden voor het in hen gestelde vertrouwen. Spr. besloot met een opwekking tot het aanwerven van meerde re leden, die nu nog zonder entrée-geld kunnen toetreden en eindigde met de toe zegging. dat zeer spoedig de bekendmaking te verwachten is van dag, tijd en plaats der eerste veiling. Moge de jonge vereeniging groeien en bloeien! SASSENHELM. Coöp. Land- en Tuinbouwers-aankoop- vereen. Gisteren hield de Coöp. Land- Tuinbouwersaankoop vereeniging haar j aarlij ksche ledenvergadering in Hotel „Het Bruine Paard" te Sassenheim. De voorzitter, de heer W. Warnaar open de de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom, waarna voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Door den Administrateur, den heer N. Slingerland, werd een overzicht gegeven van de gang en stand van zaken over het afgeloopen boekjaar. Uit deze mededee- lingen bleek, dat van de Coöperatie wa ren afge.nomen aan verschillende kunst meststoffen 156 wagons, benevens nog ver schillende bestrijdingsmiddelen. Het steeds stijgende aantal afnemers gaf wel een be wijs, dat genoemde coöp., het vertrouwen van vele gebruikers geniet. Het gunstig accountantsrapport over 1935 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Verkiezing van een bestuurslid. Aftre dend was de heer A. Frijlink, die met al gemeene stemmen herkozen werd. Ver kiezing van een lid van de Commissie van Toezicht. Aftredend is de heer G. Aten, die niet terstond herkiesbaar is. Met alge meene stemmen werd gekozen de heer Joh. van Konijnenburg te Noordwijk. Van de rondvraag werd geeen gebruik gemaakt waarna de voorzitter dank tracht voor de aangename samenwerking tusschen be stuur en leden, en de vergadering sloot. S. A. N. T. O. S. Het comité van bo vengenoemde instelling, houdt op Zondag a.s. een bloempjesdag. Geeft daarom gaar ne uw steun aan Nederlandsche tuber culose onbemiddelde standgenoten. WASSENAAR. Burgerwacht. Onder voorzitterschap van Jhr. W. K. von Weiier, hield de Wass. Burgerwacht in Café-Rest. „Den Ouden Deijl" haar algemeene ledenvergadering. Het overzicht van het financieel beheer over 1935 werd, wegens verhindering van den penningmeester, door den secretaris gegeven. De commissie bevond de boeken en bescheiden in orde en stelde de verga dering voor den penningmeester décharge te verleenen. Conform werd besloten. De bestuursverkiezing, welke nu volgde, had tot resultaat, dat de beide aftredenden* voorzitter en penningmeester met alge meene semmen werden herkozen en hun benoeming ook aannamen. Daarna was het woord aan den Comman dant der Burgerwacht voor het houden van het overzicht over het afgeloopen jaar en het uitreiken van diploma's en medail les. Voor dit laatste kwamen in aanmerking de leden, Grundeken, R. C. de Borst en Van der Hulst. Zij werden door den Com mandant en voorzitter met het behaalde succes gelukgewenscht. Bij de gebruikelijke rondvraag liet de commandant, nog een opwekking hooren om de oefeningen zoo geregeld mogelijk te bezoeken. Daarna sluiting. G e -b o r e n Ajdrianus Johannes, zoon van H. G. AltorfJ. C. Kokee Maria, dochter van M. J. KruyswijkE. W. van Wijk. Overleden: Jacoba Remmerswaal 60 jaar echtgen. van L. H. v. d. Berg Ma ria Wilhelmina van der Meer 78 jaar we duwe van J. Kuijper. Getrouwd: H. van der Maat en T. Herdejurgen. Gevestigd: L. Ph. Breederland, NH. dienstbode, uit Den Haag, Raadhuislaan 9 L. Beetz, vreemd, R.K., dienstbode, uit Duitschland, Stoeplaan 4a J. Degen, R.K., z.b., uit Poortugaal, Molenplein 1 M. A. Dijkstra, G.K., dienstbode, uit Voor schoten. Santhorstlaan 43 A. Elink, Schuurman, geen, z.b., uit Brussel, Kie vitslaan 21 A. Evertse en vrouw. N.H., landbouwersknecht, uit Burgh, Oostdor- perweg 108 W. de Haan en vrouw, geen, mijningenieur, uit Den Haag. Amazone laan 13 M. Harl, vreemd. R.K.. dienst bode, uit Oostenrijk, Park Oud-Wassenaar 1 W. Koek, N.H., gouvernante, uit Den Haag, Sahouwweg 61 J. A. Kruithof, N.H., boerenknecht, uit Heerjansdam, Bloemluststraat 4 K. Noll, vreemd, R.K. dienstbode, uit Duitschland. Prinses M3- rialaan 10 C. J. J. Scheepmaker en vrouw. N.H., behanger, uit Waalwijk, Ach terweg 38 A. H. van Straten en vrouw, N.H., z.b., uit Delft, Burchtstraat 10 H. Thomas, vreemd, Ev„ dienstbode, uit Den Haag, Backershaegenlaan 72 Th. J. Vink. N.H., z.b., uit Rotterdam. Rijks straatweg 689 K. van Wijngaarden, N.H., dienstbode, uit Sliedrecht, Wittenburger- weg 128. Vertrokken: P. J. Remmerswaal naar Leiden. Vestestraat 38 C. G. van Diest, naar den Haag. Anemoonstraat 15 W. E. Gras, naar Amsterdam, Moluk- kenstraat 24 E. den Hartoj. naar Utrecht Jac. v. d. Borchstraat 71 P. Th. Utermöh- len, naar Eindhoven, Vrijstraat 14 L. M. Lankkamp, naar Utrecht, Bladstraat 23 E. Hieber naar Den Haag. Alex. Gogel- weg 4 H. Th. M. Müller en vrouw naar Voorburg, L. van Leeuwensteijnstraat 61 J. H. G. P. de Rouw en gezin naar Zuid- Afrika R. Hitzier geb. Kochler. naar Den Haag. Bankastraat 116 C. Lennertz naar Den Haag. Frankenslag 154 E. Mordau naar Den Haag, v. Aastraat 128 van der Bilt geb. de Bruijn van Melis en Mariekerke naar Medan (N. O. I.) A. J. Bouwensch en gezin naar Bandoeng (N. O. I.) A. J. Beek naar Frankrijk R. Rachel naar Den Haag. Johan de Witlaan 12 G. H. van den Hoek naar Den Haag, Schiestraat 84 D J. Mevensen naar Edegem (België) N. en M. Volker naar Eelcoo (België) Wed. J. Verdam geb. Th. M. Paternotte naar de Bilt (U.), Groe- nekamscheweg 110 J. A. M. Moltzer geb. van Mens naar N. O. I. A. P. van der Kleij naar Alphen aan den Rijn, Juliana- straat 25 K. Gasparin naar Den Haag, Schouwenstraat 52. WARMOND. Vereenigde Hof Groot en Kleinhenmeer- polder. Onder voorzitterschap van den heer Ch M. B. v. d. Geest had in Hotel „De Zon" de gewone vergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van de Vereenigde Hof-Groot en Klein Hen- meerpolder. Vertegenwoordigd waren 33, 12 en 29 stemmen van de respectievelijk 44, 12 en 35 stemmen welke voor ieder onderdeel in totaalv kunnen worden uit gebracht. De hierna volgende rekening over 1935 werd als volgt vastgesteld: Voor de Groot- en Klein-Henmeerpolder aan in komsten een bedrag van 3274.42 en aan uitgaven een bedrag van 2646.57 zoodat hie" een batig saldo te boeken viel van 627.85; Voor de Hof polder aan inkomsten een bedrag van 439.35 en aan uitgaven een bedrag van 349.65 alzoo eveneens een batig saldo van 89.70. De Vereenig de polder (gemeenschappelijk beheer) de inkomsten op 221.70 en de uitgaven op 181.76 alzoo een batig saldo van 39.94. De controle commissie, bestaande uit de heeren J. Warmerdam, Dr. L. P. Krantz, en J. P. de Haas, verklaarde de kas. boe ken en verdere bescheiden van den pen ningmeester te hebben nagegaan en on derzocht, en alles in volkomen orde te hebben bevonden. Hieflna werd overge gaan tot vaststellen der begrootingen voor 1936 en werden deze in dezelfde volgorde als bovengenoemd vastgesteld aan in komsten en uitgaven respectievelijk op 3039.60 en f 435.— en 225.76 met een omslag per H.A. van respetievelijk 19.50, 12.— en .f 1.70. Besloten werd aan den motordrijver B. Kraan, als tegemoetkoming in het pen sioenspremie-verhaal over de jaren 1931 1934 een gratificatie toe te kennen van 125.Ter voldoening aan de artt. 72 en 117 van het A. P. R. werd op voorstel van het bestuur de borgtocht van den pen ningmeester met algemeene stemmen be paald op 1000.Aan enkele leien van het bestuur werd door den Poldermeester, den heer Alb. Oudshoorn, dank gebracht voor het belangloos beschikbaar stellen van gelden ter voorziening in de behoef ten aan kasgeld over het afgeloopen dienstjaar. In behandeling kwam nu de bespreking tot instandhouding van de hofpoldermo- len. Nadat in 1935 de roeden ten gevolge van slytage aan de as moesten worden af genomen, bleef er van het eens zoo sierlijke molentje niet veel meer dan een romp zonder hoofd over. De kas van het in 1926 gestichtte molenfonds bleek. nadat de schilder de molen nog eens met een nieuw wit groen kleed had overtrokken uitge put. De heer Oudshoorn, die het vorige- jaar van een natuur-vriend f 50.heeft weten los te krijgen voor instandhouding v. d. molen en hield een warm pleidooi voor de instandhouding van „het ->ude molen tje van Jan de Kikker". Spontaan werd staande de vergadering de toezegging ge daan 100.te geven als bijdrage in de kosten van het onderhoud. Voorwaar een mooie geste. Wanneer nu nog enkele r.a- tuurvriendeui gevonden zouden kunnen worden die eveneens 100.beseh kbaar stelden, zou het behoud van de molen weer voor geruimen tijd verzekerd zijn. De heer "A. Oudshoorn, aftredend lid van het bestuur van den hofpolder werd als zoodanig herkozen en nam zijm benoe ming aan. Na de gewone rondvraag waar bij nog enkele punten onder de aandacht van het bestuur werden gebracht, sloot de voorzitter de vergadering. School m. d. Bijbel. Als kweekeling met akte aan de school met den Bijbel al hier is benoemd Mej, Gerrevink uit Oegst geest. Inenting. Op Woensdag 18 Maart a.s des nam. 1.30 uur zal in een der lokalen van de O. L. School alhier gelegenheid bestaan voor kostelooze inenting en her inenting.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7