MAANDAG 9 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 VAN DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS FeyenoordV.U.C. 20: De voorhoede van Feyenoord slaat een langdurig beleg voor het V.U.C.-doel, maar eerst na ver loop van een half uur weet van Luyk de thuisclub de leiding te geven (10). In de volgende minuut neemt Van Heel een vrijen schop op den rand van het beruchte gebied, waarbij de val via een V.U.C.-been in het net belandt, waarmede de voor sprong vergroot is (20). V.U.C. werkt zich dan los, zonder dat zij er in vermag te slagen de hechte Feyenoord-verdediging te passeeren. Bij Feyenoord verwisselen A. Paauwe en Vrouwdeunt na rust van plaats en bij V. U.C. doen van Gelder en Hendriks het zelfde. In den stand komt echter geen ver andering meer. A.D.O.V.S.V. 0—2: Voor rust had het A.D.O.-doel een voortdurende belegering te doorstaan van de veel beter spelende Rood-Witten. Dat er in die eerste helft slecht» éénmaal gescoord werd, n.l. in de 21ste minuut door Sterk op een voorzet van H. de Wolf, was beslist een onvoldoen de beloon ing voor het beter spel der gas ten. Na de rust is A.D.O. iets meer in den aanval geweest, maar het spel was te peu terig en te doorzichtig om succes te kun nen opleveren. Integendeel, de uitvallen van V.S.V. waren stuk voor stuk veel ge vaarlijker en A.D.O. mag dan ook van ge luk spreken, dan het bij één doelpunt, kort na de hervatting door Sterk gescoord, bleef. D.H.C.Excelsior 12: Reeds bij den aanvang bleek, dat D.H.C. het spel zeer kalm opvatte en in de veronderstelling verkeerde met Excelsior weinig moeite te zullen hebben. Deze veronderstelling werd nog versterkt, toen van Nellen, nadat nog geen tién minuten was gespeeld, D.H.C. de leiding gaf (10). De Delftenaren ge loofden het toen wel. Na de rust speelt D.H.C. met den wind in den rug. Het schijnt dat zij dit voordeel zal benutten, doch na 7 minuten kan Ex celsior door een val van keeper Boot, ge lijk maken. Daarna trekken de Rotterdammers zich voor het doel terug en hoe de D.H.C.-ers ook werken, zij slagen er niet in om den Excelsior-doelman, die in uitstekenden vorm is, te passeeren. Twee minuten voor het einde wordt een schot van Bouter D.H.C. nöodlottig. Boot grijpt naast den bal en het einde komt met een overwinning van 21 voor „Ex celsior". SpartaHaarlem 43: Na een gelijk op gaand begin, wist Voormolen zijn team de leiding te geven met een prachtig schot, onhoudbaar in het hoekje (10). 'n Poos je later scoorde Voormolen opnieuw keu rig uit een voorzet van Papenhove (20). Uitloopen van keeper Cohen bij een snelle Haarlem-aanval werd Sparta dan nood lottig. Cohen raakte den bal kwijt en de Winter kon in het verlaten doel schieten (21). Kort voor de rust loste Voormolen, na mooi vrijmaken van den bal weer een prachtig schot en het was 31. Van Papenhove zorgde voor 41. Daar na was het met de meerderheid van de Spartanen gedaan. Papenhove werd, om dat hij zich niet fit voelde, door een inval ler vervangen. Eerst ging het nog niet best bij de gasten, die de opstelling gewij zigd hadden, maar toen zag Smit kans alleen een ren op doel te ondernemen. Eerst stopte Cohen den bal nog, dien hij in de lucht stompte. Smit en Cohen sprongen voor het leden en de eerste wist het in net te loopen (42). Een vrije schop tegen Heshof kwam mooi voor den doelmond, maar Smit den bal met het hoofd in het net deponeerde (43). K.F.C.H.B.S. 1. Direct na den aan- van kreeg K.F.C. 'n kans waarbij keeper Mul den bal uit een voorzet nog juist corner wist te wippen, doch daarop kwam HBS geducht opzetten en Bakhuys kogelde wel dra tegen de Koogerdeklat. De internatio naal was zeer actief en verdeelde het spel naar de vleugels en K.F.C. had dan ook al haar aandacht aan de verdediging te bepa len. Toch waren de uitvallen der thuisclub niet van gevaar ontbloot, doch in laatste in stantie was Mul op zijn post. Er werd steeds in snel tempo gespeeld, waardoor de strijd uiterst spannend was. Ofschoon beide par tijen voor de rust een paar behoorlijke kan sen kregen, verstreek de eerste speelhelft zonder dat er werd gedoelpunt. Na de hervatting kwam de Kooger deklat bij een schot van Bakhuys weer te hulp. Toen H.B.S. opnieuw geducht aanviel, wist v. d. Vegt van een geweldige schrimmage voor het doel der thuisclub te profiteeren en gaf keeper Veen met een ferm schot het nakijken (01). H.F.C.D.F.C. 32. Na ruim 20 minu ten spelen kreeg H.F.C. een fraaie kans om de leiding te nemen, maar Koper schoot tegen de bovenlat, waarna de bal wegge werkt werd. Even later echter maakte Koper weer veel goed, door een fraaie pass van Hagenaar handig te benutten en daar mee H.F.C. de leiding te bezorgen (10). Kort voor rust krijgt H.F.C.'s linksbinnen Zü Mühlen den bal toegespeeld. Hij pas seert handig een tegenstander en geeft daar na den D.F.C.-doelman geen kans (20). Enthousiast hervatten beide partijen den strijd, waarbij de D.F.C.'ers het eerst in den aanval zijn. Een hoekschop op H.F.C.'s doel wordt verwerkt. Na ruim 10 minuten lost D.F.C.'s rechtsbuiten een fraai schot, het welk van de paal terugketst. De toeloopende C. Mijnders schiet opnieuw en de stand is 21. Na een half uur heeft een onverwacht schot van Westerhoven succes en de stand is 22. H.F.C. komt nu opzetten en D.F.C. moet heftig verdedigen. Spoedig heeft Drij ver voor H.F.C. succes als hij den bal van Koper krijgt toegespeeld (32). R.C.H.H.D.V.S. 3—1. Het begin van dezen wedstrijd was zeer zenuwachtig. Na enkele mjnuten spelen nam de thuisclub reeds de leiding, toen doelman Boon bij een corner den bal voor de voeten van Slot sloeg die kalm inschoot 10. Door de teruggetrokken binnenspelers waren de H.D.V.S.-aanvallen minder talrijk, doch na 20 minuten werd de stand gelijk, toen Smit een slecht weggewekrten bal van doelman Bergsma terstond afstrafte (11). Spoe dig hierna werden er verschillende wijzigin gen in het H.D.VS.-elftal gebracht, doordat Bergkotte moest uitvallen en door Van 't Hart vervangen werd. Tegen de rust kwam voor de gastheeren wederom succes, toen van der Horst een goed aangegeven bal op zekere wijze langs Beun plaatste (21). Ook in de tweede helft bleef het vertoon de spel op laag peil staan. Het ploegverband bij de Racing was nu echter veel beter en na een half uur bracht van der Horst na een vrije trap met een kopbal den stand op 31. AjaxXerxes 31. Het feit, dat Ajax van Reenen op de midvoor-plaats wegens een blessure, opgeloopen in den vriend- schappelijken wedstrijd AjaxB.V.V. de vorige week, bleek een funesten invloed uit te oefenen op het spel der geheele voor hoede. Tegenover het peuterige, aarzelende voor- hoedespel van Ajax, waarin zooals gezegd vrijwel geen verband zat, toonde de Rot- terdamsche voorlinie weer eens aan hoe gevaarlijk het snelle open vleugelspel kan zijn. Midvoor Lagendaal gaf afwisselend passes naar links en naar recht en telken male ontstonden er verrassende situaties voor het Ajax-doel, waar de verdediging zich niet altijd betrouwbaar toonde. Toen de heer Boeree rust floot en de stand nog steeds 00 was, zag het er voor de Am sterdammers, mede gezien het goede spel van Xerxes, niet erg hoop vol uit. De tweede helft begon met een offensief van Ajax .Een schot van Gischler tegen de paal had misschien beter lot verdiend Al spoedig ging het in het veld weer gelijk op en na ongeveer tien minuten spelen kwam er een doelpunt aan Ajaxzijde, hetwelk een van de allerslechtsten van het seizoen mag worden genoemd Twee achterspelers van Xerxes liepen bij een hoog naar voren ge speelden bal tegen elkaer op, de bal stuitte terug naar den vrijstaanden Gischler, die van de situatie profiteerde (10). Blom- vliet onderbrak een Xerxesaanval, plaatste den bal schuin naar voren, waar Gischler het leder naar den vrijstaanden Fischer kop te. Deze schoot direct keurig in den linker bovenhoek, onhoudbaar voor Wasserval. (20). Dit tweede doelpunt werd na 26 miinuten door een derde gevolgd van den voet van Gischler, die handig van een hiaat in de Rotterdamsche verdediging gebruik maakte. (30). Lagendaal wist op fraaie wijze een voorzet van rechts te benutten en van enkele meters afstand doelman Weppner te passeeren (31). D.W.S.Z.F.C. 3—1. Na 22 minuten scoorde Beuker het eerste doelpunt voor D.W.S., nadat zijn eerste schot mislukt was (10). Drie minuten later stelde Ditmeyer door goed spel den rechtsbuiten Klein in staat, den voorsprong te vergrooten (20). Dijkstra wist uitloopende een schot te stop pen, doch de bal kwam bij den invaller van Dongen, die in het verlaten doel schoot (3—0). Na de hervatting was het tempo aan vankelijk nog lager dan tevoren. Eerst tien minuten voor het einde wist de Haas uit een strafschop den stand op 31 te brengen. StormvogelsBlauw Wit 10. Het doelpunt, dat Stormvogels maakte, werd 8 minuten na den aanvang gemaakt. Toen loste Prins van vrij grooten afstand een prachtig schot, dat via den onderkant van de lat in het net verdween. Blauw Wit raakte toen de kluts geducht kwijt en Stormvogels domineerde geruimen tijd, zon der het echter Ferwerda al te lastig te ma ken. Pas tegen het einde van de eerste helft kwam Blauw Wit weer opzetten en hield Hollenberg op schitterende wijze een ge weldig schot van Westphal. Na de rust liep Blauw Wit hard van sta pel en de IJmuider verdediging hield zich slechts met moeite staande. Lang duurde dit overwicht niet en weldra ging de strijd ge lijk op, waarbij Stormvogels de beste kan sen kreeg, doch ze" door zwak schieten on gebruikt liet. L. F. C.—D. D. C. 0—0. In een door beide partijen slecht en ruw gespeelden wedstrijd, waarin beide voor hoeden niet in staat waren te doelpunten, zijn de punten verdeeld geworden. Dit gelijke spel geeft de verhouding juist aan. Geen van beide elftallen verdiende eetn doelpunt door hun onbesuisd spel. Vooral de bezoekers maakten zich nog al eens schuldig aan haken en natrappen, wat aan het spel niet ten goede kwam en waar dé scheidsrechter niet voldoende tegenop trad. Over den wedstrijd valt niet veel te ver tellen. Voor de rust speelde DDC met den van doel tot doel staanden wind mee en was gedurende tien minuten onafgebroken in den aanval. Door slecht schieten eener- zijds en stug verdedigen anderzijds lever de dit overwicht geen voordeel op. LFC probeerde het met enkele uitval len, doch ook deze strandden op de verde diging der gasten. Meer en meer ver streek de eerste helft, maar doelpunten kwamen er niet. De tweede helft kenmerkte zich door een LFC-o ver wicht mede door het wind- voordeel. Het spel werd er niet fraaier op. DDC probeerde het door forsch en ruw op te treden, maar ook dit mocht niet baten. De LFC-verdediging was en bleef meester van het .terrein, terwijl aan de overzijde de backs ook hun mannetjes stonden, zoo wel letterlijk als figuurlijk. Het bleef dan ook een doelpuntlooze wedstrijd, waar door LFC een kostbaar puntje rijker werd. ALPHEN—OVERIVfAAS 3—5 Voor deze kamp bestond zeer groote be langstelling, hetgeen wel te wijten was aan het feit, dat een der gegadigden voor de eerste plaats op bezoek kwam. Met spanning werd de afloop van dezen strijd tegemoet gezien en dat deze in het voor deel der bezoekers zou eindigen, kon nie mand vermoeden. De wedstrijd zelf had een zeer spannend verloop met talrijke mooie spelmomenten. Vooral tijdens de eerste helft had de thuisclub het beste spel en menigmaal ontsnapte 't Overmaas- doel aan ontboring. De ploegen wogen goed tegen elkaar op, alleen de aanvallen der bezoekers waren gevaarlijker en de kan sen om te scoren wist Overmaas beter te benutten. Onder leiding van scheidsrech ter Van der Kraats, wordt tijdig aangevan gen. Ondanks het nadeel van den wind, zit Alphen er dadelijk goed in, de bezoe kers daarentegen schijnen eenigszins ner veus, zoodat zij er aanvankelijk niet veel van terecht brengen. De voorhoede der thuisclub bestookt weldra het Overmaas- doel, waarbij een driemaal achtereen inge schoten bal tenslotte naast wordt getrapt. De thuisclub blijf nog eenigen tijd aan vallen, totdat ook Overmaas haar geluk eens aan de overzijde beproeft en de links buiten de hem geboden kans weet te be nutten (01). Een nieuwe aanval van de bezoekers wordt Alphen noodlottig, Als doelman Tuinenburg te ver is uitgeloopen heeft Goeree den bal maar voor 't intrap pen (02). Dan komt Alphen aan bod; Bezemer, die op de linkerwing zeer actief is, plaats goed voor, waarop de Greef geen fout maakt (12). De thuisclub neemt het spel nu weer in handen, een corner op het Overmaas-doel wordt door Windhorst in een doelpunt omgezet (22). De bezoe kers blijken gedeprimeerd. Weer een vin nig aanval der thuisclub, een kalm rol- lertje langs de outlijn belandt voor de voeten van de Greef, die ineens inschiet (3—2). Ook na hervatting blijft Alphen nog eenigen tijd het beste van het spel be houden, zij weet echter de kansen niet te benutten. Overmaas doet het beter, als na een kwartier spelen Verweij bij een corner voor de bezoekrs gelijk maakt (33). De strijd wordt steeds spannender, een ge vaarlijk moment ontstaat voor het Over maas-doel als Alphen een penalty krijgt te nemen. Het leder wordt tegen een der staanders geschoten en weer is deze kans verkeken. Het Overmaas-doel wordt heftig bestookt, waarbij een tweetal schoten nau welijks kunnen worden gekeerd. Het spel blijft zich zeer snel verplaatsen. Aan de overzijde ontstaat een corner, welke door den midvoor van Overmaas wordt benut (34). Als de bezoekers daarna door denzelfden speler nogmaals het net vinden, speelt Alphen een verloren strijd en breekt dan ook het einde weldra on gewijzigd aan. CELERITASLUGDUNUM 3—2. Reeds bij voorbaat stond vast, dat Lugd. in dezen wedstrijd weinig succes zou boe ken, daar zij met vier invallers naar de Residentie toog. Door blessures waren C. v. d. Berg en Binnendijk verhinderd, ter wijl Landesbergen en Ladan wegens fami lie-omstandigheden niet mee konden spelen. Tot overmaat van ramp moest Vermond kort na de rust na een botsing met een Ha genaar het veld ruimen. Desniettemin is het een gelijkopgaanden strijd geworden die het aankijken ten volle waard was. De thuisclub met het belang dezer kamp voor oogen, begon met een geweldig enthou siasme, dat echter door Bekkering es. re soluut werd bedwongen. Eenige misverstan den deden evenzoovele kansen voor het Celeritas-doel verloren gaan, doch na 20 min. wist van Weerlee met een fraai schot groen-wit de leiding te geven (01). Tot de rust bleven beide doelen verder ondoor- boord. Toen Vermond kort na de rust verdwe nen was, ontstond een groote Celeritas- overwicht en ondanks hardnekkig verdedi gen der groen-witte verdediging wist de thuisclub twee malen te scoren (21). Toch wist Lugd. zich weer los te werken en v. d. Mark slaagde er in den Celeritas-doelman met een goed schot te passeeren (22). Het spel der rood-gelen is niet bepaald zacht zinnig en meerdere Lugd. spelers zijn zicht baar bang. Juist voor het eindsignaal van den zwak leidenden scheidsrechter for ceerde de thuisclub nog een corner, die Lugdunum noodlottig werd De hoekschop werd door den Lugd. keeper, door de zon gehinderd, gemist en de linksbinnen joeg het leer in het Leidsche doel (32). Er werd niet meer afgetrapt. BODEGRAVEN—DONAR 10—2. Vanaf den aftrap namen de gasten het leder mee en scoorden reeds in de eerste minuut. Buitenspel deed dit doelpunt echter te niet gaan. Dan is de beurt aan Bodegra ven, dat tal van goed opgezette aanvallen telkens in laatste instantie ziet onderschept. Menigmaal blijft op vrijwel onverklaarbare wijze een doelpunt uit. De gasten doen het beter, want uit een der weinige tegenaan vallen weten zij na ongeveer 15 minuten spelen met een schot van korten afstand de leiding te nemen (01). Bodegraven komt terug en haar eerste corner is meteen raak. Freijee knalt het leder onhoudbaar in de touwen, Direct volgt weer een Bodegra- venaanval, waarbij een der Donarbacks hands maakt binnen de beruchte lijnen. De Jong neemt de strafschop en schiet hierbij keihard in handen van den doelman. Het is echter uitstel van executie, want van af den uittrap bemachtigt Bodegraven het leder, de Jong zet voor, Freijee kopt den bal netjes door en R. Jongeneel kogelt in eens in (21). Daarna schiet de middenvoor der gasten in het verlaten doel (22). Na de hervatting herneemt Bodegraven onmid dellijk de leiding, als Freijee uit een doel- worsteling scoort (3—2). Als even daarna de Bodegraven-spil A. Boelen het leder af gemeten door geeft aan den rood-zwarten linksbuiten, kopt deze de bal naar Freijee, die met een onmogelijken omhaal scoort (42). Bodegraven krijgt den smaak te pakken; bij een volgende aanval schiet de linksbuiten hard in, de Hilversumsche kee per heeft de bal niet klem vast en thans is het Groeneveld, die'van korten afstand in- kogelt (52). Nog geven de gasten zich niet gewonnen en bij een snellen aanval voor komt de deklat een zeker schijnend doel punt, terwijl bij een volgend schot het le der rakelings naast gaat. Een oorner van Bodegraven wordt door Freijee genomen, de bal wordt weggekopt door een Donar- back en vervolgens ineens door A. Boelen ingeschoten (62). Nadat bij een schitte rendschot van Freijee de Donar-keeper even fraai heeft gered, volgen enkele sen- sationeele oogenblikken. Freijee krijgt een bevlieging en scoort binnen 5 minuten vier fraaie doelpunten. Twee voorzetten van rechts worden door hem benut, door het leder ineens in te schieten, uit een voorzet van links wordt nummer 9 door hem inge kopt, terwijl fraai solospel van de rood zwarte middenvoor het tiende doelpunt oplevert. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN. De resultaten van de Zaterdag gespeel de wedstrijden luiden: Eerste afdeeling. ArsenalHuddersfield Town 11 BirminghamBolton Wanderers 00 Blackb. RoversWolverh. 10 ChelseaSheff. Wednesday 12 Grimsby TownPreston N. End 00 Leeds UnitedBrentford 12 LiverpoolPortsmouth 20 Manchester CityMiddlesbrough 60 Stoke CityAston Villa 23 SunderlandEverton 33 West Bromw. Alb.Derby Country 03 De stand is nu: gesp., gew. gel. verl. v.t. pnt. Sunderland 32 21 5 6 89—50 47 Derby Country 32 15 9 8 47—33 39 Hudd. Town 32 15 9 8 49—45 39 Stoke City 32 15 5 12 49—46 35 Arsenal 29 13 8 8 62—33 34 Birmingham 31- -12 10 9 43—40 34 Portsmouth 30 13 6 11 42—47 32 Manch. City 31 14 4 14 51—48 30 Preston N. E. 21 12 6 13 46—46 30 Bolton Wand. 31 10 10 11 50—57 30 Brentford 31 10 8 13 55—52 29 Liverpool 31 11 7 13 46—48 29 Sheff. Wedn. 31 11 7 13 56—61 29 Middlesbr. 32 12 5 15 62—55 29 Grimsby T. 32 12 5 15 44—54 29 W. Bromw. A. 30 13 2 15 69—59 28 Leeds Un. 30 10 8 12 46—44 28 Wolverh. 31 11 6 14 54—58 28 Everton 32 8 12 12 61—70 28 Chelsea 29 9 8 12 40—55 26 Aston Villa 32 10 6 16 62—90 26 Blackb. Rov. 32 10 6 16 42—71 26 Tweede afdeeling. BlackpoolBradford City 3—3 BradfordBurnley 2—0 BuryTottenham Hotspur 1—1 Done. RoversNewc. United 2—2 Leicester City- -Fulham 5—2 Norwich City— -Barnsley 3—1 Nottingh. ForestPlym. Argyle 0—1 Sheff. United— •Charlton Athletic 2—2 SauthamptonHull City 1—0 Swansea Town- —Port Vale 3—2 West Ham United—Manchester United 1—2 KORFBAL NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. De uitslagen. 1 e k 1. N,rH.: Blauw WitOlympia 93 (Blauw Wit kampioen); SportiefDVD 5—4. 1 e kl. Z.H.: Fluks—HKV 0—2; Het Zui den—Deetos 1—5: Ons Eibernest—DKC 2—4. Ie kl. Oost A.: VadaHellas 14; Rapiditas—Ekca 2—1: Onder Ons—Wils kracht 30. 1 e k 1. O os t B.: HKC—Zwart Wit 1—3; NaasRigtersbleek 04. 2e kl. Z.H. A.: Fluks II—HKV II 1—1; Die HagheA. S. C. R. 3—3; H. B. S.—A. L. O. 43; SpangenVelox 23; (Velox kampioen). FLUKS—H. K. V. 0—2. Fluks heeft invallers voor Mij link en van Nierop die echter geen slecht figuur hebben gemaakt. Vooral Crama- verdient om zijn spel een woord van lof. 't Is tel kens weer jammer, dat de Leidsche dames niet wat sterker zijn, want dan zou Fluks niet hebben behoeven te verliezen. Vóór rust was de wedstrijd het mooist. Toen gingen de partijen, ook aardig tegen el kaar op. Maar daarna kwam een inzin king, vooral aan den Leidschen kant die de Haagsche overwinning verdiend deed zijn. 't Verloop van den strijd was als volgt. De partijen gaan goed tegen elkaar op. In den Haagschen aanval doelt Nell zeer ver en bederft daardoor veel. De Leidsche verdediging heeft 't zwaar, maar Crama doet goed werk. De Fluksaanval vlot in 't begin goed, maar heeft geen succes. Te gen de rust gaat H.K.V. domineeren, en bestookt den korf, maar rust komt met blanken stand. Na de thee is H.K.V. de meerdere. In den Leidschen aanval gaat de bal telkens retour. Na 20 min. benut Nell van H.K.V. een vrije kans voor de paal en weet 10 minuten later nogmaals den mand te vin den (02). Dan is in de nieuwe opstel ling het domineeren van de Hagenaars afgeloopen en komt er geen verandering meer in den stand. FLUKS U—H. K. V. H 1—1. Van 1 tot 3 uur speelden de Fluks-reser- ven tegen die van H.K.V. Fluks II speel de een betere partij dan vorige week. 't Begin gaat gelijk op. Alleen is de Haag sche club meer in den aanval. Ook de Fluks-aanval krijgt genoeg ballen, maar ze blijven er te kort. Na twintig minuten spelens weet Steef Buys echter van een mooien voorzet gebruik te maken en zui ver in te schieten (10). Dan krijgt H.K.V. veel kansen, zonder deze in doel punten om te zetten. Na de rust blijft de krachtsverhouding vrijwel gelijk. Na 10 minuten wordt het 11 met een verdiend schot. Br wordt gewisseld, waarna het middenvak van Fluks goed werk doet, maar weer wil de aanval niet vlotten. Daar ook H.K.V. den mand niet meer weet te doorboren, is het einde een gelijk ge speelde wedstrijd, welke uitslag de krachts verhouding goed weergeeft. ZWEMMEN NIEUWE WERELDRECORDS De Amerikaansche zwemmer Adolf Kie- fer verbeterde gisteren het wereldrecord op de 150 yards rugslag te Chicago, door dezen afstand af te leggen in den tijd van 1 min. 32.3 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Kiefer zelf met een tijd van 1 min. 33.9 sec., gevestigd op 1 September 1935 te Aarhus in Denemarken. Tijdens internationale zwemwedstrij den te Düsseldorf slaagde de Deensche zwemster Valberg Christensen erin het wereldrecord op de 100 meter schoolslag dames te verbeteren en te brengen op 1 m. 22.8 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Hanni Hölzner met een tijd van 1 min. 23.4 sec., gevestigd op 16 Fe bruari van dit jaar te Halle in Duitsch- land. Zaterdagavond reeds had de Fin Jen sen een nieuw wereldrecord gevestigd op de 400 Meter schoolslag, op welken afstand hij een tijd noteerde van 5 min. 45 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van E. Rademachter (Duitschland) met een tijd van 5 min. 50,2 sec., gevestigd op 9 Maart 1926 te New Haven. DE ROTTERDAMSCHE ZWEMSTERS TE PARIJS De tweede avond, georganiseerd door de Parijsche Zwemvereeniging ,,Les Mouet- tes", waaraan een viertal Nederlandsche zwemsters deelnemen, is wederom een groot succes voor onze meisjes geworden. Willy den Ouden won zoowel de 100 Me er rug- als de 100 Meter vrije slag. De be langrijkste uitslagen waren: 100 M. rugslag: 1. Willy den Ouden (R. D.Z.) 1 min. 18.6 sec. 2. Miss Frampton (Engel.) 1 min. 23,2 sec. 3. Thérèse Blon- deau (Frank.) 1 min. 24.8 sec. 4. Annie Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 27.2 sec. 200 Meter schoolslag: 1. Greta Brou wers (R.D.Z.) 3 min. 11.2 sec. 2. Mej. Lu- tellier (Frank.) 3 min. 30 sec. 100 Meter vrije slag: 1. Willy den Ouden (R.D.Z.) 1 min. 6 sec. 2. Miss Bacham (Engel.) 1 min. 12 sec. 3. Marie O'sen (R. D.Z.) 1 min. 14 sec. 4 x 50 meter estafette: 1. Rotterdamsche Dames Zwemclub met de dames Olsen, Brouwers, Timmermans en den Ouden 2 min. 10.2 sec. 2. De Meeuwen (Frank.) met de dames Canal, Thérèse Blondeau, Smith en René Blondeau 2 min. 16 sec. 3. Cercle Natation de Paris met de dames Conopka. Motto, Collette en Fleuret, tijd 2 min. 35 sec. ZEILEN HET NIEUWE ZESMETER JACHT „DE RUYTER" VERNIELD. Uit Marseille vernemen wij, dat het nieuwe zesmeterjacht „De Ruyter", het welk voor deelneming aan de zeilwed strijden aan de Riviera 28 Februari j.l. ■per ss. „Djambi" van den Rotterdam- schen Lloyd naar Marseille was ver scheept, zeer zwaar beschadigd aldaar is aangekomen, doordat de „Djambi" den dag voor aankomst door zeer zwaar stormweer geteisterd werd. Het schip had van Rotterdam tot Gibral tar een voorspoedige reis gehad en zou, wanneer de reis even voorspoedig was verder gegaan, reeds Vrijdagmiddag te Marseille zijn aangekomen. Op de Mid- dellandsche zee heerschte echter slecht weer en op 130 mijl van Marseille af werd het een soort orkaan. Tijdens dit nood weer is de „De Ruyter" uit zijn bok ge vallen. Door den val ontstond een groot gat van 60 c.M. doorsnee boven de kiel. Acht huidgangen van het schip zijn stuk geslagen en verschillende spanten van de kiel losgebroken. Typeerend was wel, dat ondanks het feit, dat de „De Ruyter" boven op dek gesjord was, het jacht vol water was. De 6-meter mag als totaal verloren voor wedstrijden worden beschouwd. Mede tengevolge van het slechte weer is de Djambi" met een dag vertraging eerst Zaterdagmorgen te Marseille aangekomen. Bij nadere informatie is ons gebleken, dat de Rotterdamsche Lloyd onmiddellijk wederom gratis transport aan den heer Carp heeft aangeboden van de oude ,,De Ruyter", Woensdag a.s. per m.s. „Dempo", om op deze wijze den heer Carp alsnog in staat te stellen, nu met zijn oude schip, aan een gedeelte van de zeilwedstrijden in het Zuiden deel te nemen. De heer Carp heeft dit aanbod dank baar aanvaard en deze geste van één onzer grootste stoomvaartmaatschappijen mag wel als zeer lofwaardig worden be schouwd. Verder heeft hij zich. toen hij van de vernieling van het jacht kennis nam, on middellijk in verbinding gesteld met. de Noorsche werf, van Bjorne Aas te Frede- rikstad, teneinde inlichtingen in te win nen, hoe lang de bouw van een nieuwe zesmeter zou kunnen duren. De werf heeft geantwoord, dat. indien de opdracht nog dezer dagen zou kunnen worden ge geven, het jacht begin Mei geheel gereed zou kunnen zijn. Indien de verzekerings aangelegenheid in orde komt, hetgeen mr. Carp vertrouwde, zal de Nederlandsche zeiler de nieuwe opdracht onmiddellijk geven, waarbij vaststaat, dat het nieuwe 6-meter jacht wederom den naam „De Ruyter" zal krijgen. Met het nieuwe schip zal mr. Carp dan te Gothenburg en te Hangö in de tweede helft van Juni aan internationale wed strijden kunnen deelnemen en in deze races zal worden uitgemaakt of Dudok van Heel dan wel mr. Carp Nederland zal vertegenwoordigen bij de Olymp. spe'.en.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7