[BAANDAG 9 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 UH DE OMGEVING HÜXEGOM Raadsvacature. Waar de heer J. Spreij zijn benoeming als lid van den Raad niet heeft aangenomen is thans de heer W. van der Marei gekozen verklaard. Men deelt ons mee, dat deze de functie zal aanvaar den. 100 gestolen. Bij een winkelier in de Meerstraat is waarschijnlijk in de avonduren een geldkistje met ongeveer 100 inhoud gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Werk opgedragen. Het bouwen van een drukkerij met winkel en kantoren aan de Hoofdstraat voor rekening van de firma Hamhurg alhier is opgedragen aan de firma B. Imthorn en Zn. alhier voor 18980, De firma was op één na de laag ste inschrijxster. LEIDSCHENDAM. „Stille Omgang". De leden van het ge nootschap van den Stillen Omgang afd. Leiden te Veur-Leidschendam worden er aan herinnerd, dat de spoorkaartjes, etc. verkrijgbaar zijn Zondag 8 Maart na alle H.H. Missen in het Patronaatsgebouw en voor het laatst nog uiterlijk Woensdagavond itusschen 7.45 en 8.30 uur. Men vergete niet de witte contributiekaart mede te brengen voor afstempeling, daar anders geen spoor kaartjes of anderszins worden afgegeven. St. Josephsgez ellen. Dinsdagavond: Maria-Congregatie en wel op veler ver zoek te 7 uur, daarna ontspanningsgelegen heid. Donderdag 12 Maart te 8 uur precies al- gemeene vergadering. De heer Anton de Gruijter zal behandelen: „De consequenties van verbroken eenheid". Zaterdagavond ontspanning. KJ.M.V. Maandagavond te 8.30 uur precies interessante lezing met lichtbeelden over „De expeditie van Kapt. Scott naar de Zuidpool", door een der eigen leden n.l.' C. v. d. Velde. Dinsdag: Maria-Congregatie. Woensdag: Cursus Jonge Bakkers. Donderdag: Middenstandscursus. Vrijdag: societeitsavond. NOORDWIJKERHOUT „Stille Omgang". In het patronaat van de St. Victor Parochie alhier vergaderde het Genootschap van den Stillen Omgang. De voorzitter verzocht Pater Frigge de vergadering te openen, waarna de verga dering met gebed begon. De voorzitter heette hierna de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den weleerw. pater Frigge uit Leiden, die nu reeds voor de tweede maal hier in de vergadering aan wezig is en de weleerw. heer kapelaan Hofstede van de St. Victor Parochie. Ook verwelkomde hij in het bijzonder den Centralen President, den heer Schrijvers. Het deed de voorz. genoegen, dat zoovele leden ter vergadering waren gekomen. Spr. herdacht het overlijden van Pastoor Quant en verzocht voor diens zielerust in de nacht van den omgang te bidden. Vervolgens kwam aan de orde punt 3 van de agenda „mededeelingen". De voorz. deelde mede, dar er eenigen tijd geleden een verzoek bij het bestuur was binnen gekomen om de kosten, verbonden aan de deelneming van den Stillen Omgang in ter mijnen te innen, om den leden de deel name gemakkelijker te maken. Het be stuur had gemeend aan dit verzoek te moeten voldoen en heeft een plan daarvoor uitgewerkt. De contributie zal in het ver volg door een door het bestuur te benoe men bode worden geind en wel gedurende 20 weken, loopende van Mei tot October a 10 ct .per week. Men mag ook meerdere weken tegelijk betalen. Hierna werd de regeling voor het op halen van de contributie en de kosten voor deelname aan den omgang voorgelezen. Onder applaus werd de regeling aangeno men. Hierna volgde de bespreking rege ling bedevaart. De spoorkaartjes-verkoop geschiedt Maandag 9 Maart (dus heden avond) bij mej. Brama, café „De Zwaan", van 7.309 uur en verder tot uiterlijk Donderdagavond 7 uur bij A. Broekhof, Kerkstraat en W. Warmen hoven, Nieuwe Duinstraat. Noordwijkerhout behoort tot groep A en vertrekt Zaterdag a.s. 14 Maart cm 23.07 vanaf het station Piet-Gijzen- brug. Om kwart voor 10 uur zal voor de deelnemers in de St Victorkerk een Lof gehouden- worden met toespraak van den hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt. Het vertrek uit Amsterdam Zondagmorgen is bepaald op 5.40 uur, aankomst Noordwij kerhout 6.12 uur. Bij de verdere besprekingen beloofden alle ordecommissarissen hun functies in de bedevaart weder te zullen vervullen. Na de pauze verkeeg Pater Frigge het v/oord. De Pater schilderde ons het ont staan der afdeeling Leiden, welke begon met 40 man, doch na 4 jaar was de afdee ling reeds uitgegroeid tot 1100 leden en thans tellen we 2000 leden. Bij de rondvraag kreeg de heer Schrij vers het woord om dank te brengen aan 't afdeelingsbestuur van Noordwijkerhout voor zijn activiteit. De vergadering werd vervolgens met gebed door pater Frigge gesloten. Bijz. Vrijw. Landstorm. Te beginnen met Dinsdag, 10 Maart a.s., vangen weder om de schietoefeningen van de Bijz. Vrijw. Landstorm aan in de groote zaal van het café van mej. de v/eduwe J. L. Brama aan de Dorpsstraat alhier. Van 7.309.30 uur kan iedr B.V.L.'r op den tijd, die hem het beste schikt, daar komen schieten. Ver volgens zal worden geschoten telkens op genoemden tijd op den derden en eersten Dinsdag van iedere maand. De eerstvol gende oefeningsdagen zijn dus 10 en 17 Maart, 7 en 21 April, 12 en 26 Mei, 9 en 23 Juni, enz. Het ligt in de bedoeling om na eenigen tijd een schietwedstrijd te organiseeren en deel te nemen aan den wedstrijd, welke door de Landstormcom missie Zuid-Holland-West dezen zomer wordt georganiseerd. Verwacht mag worden, dat iedere recht geaarde B.V.L.'er met enthousiasme van de schietgelegenheid zal profiteeren. Komt allen Dinsdag, 10 Maart a.s. en blijft trouw aan de schietoefeningen deelnemen. ROELOFARENDSVEEN Damclub. Deze dagen had onder het bestuur van de R.K. Schaakver. een ver gadering plaats van damliefhebbers uit Roelofarendsveen. Ofschoon de opkomst niet groot was te noemen, werd toch besloten tot oprichting van een damclub over te gaan, daar alle aanwezigen, ten getale van 12 personen, zich opgaven.. De contributie zal 15 cent per maand bedragen. Liefhebbers kunnen zich opgeven bij de bode P. Boek Frz. B. 166, en bij een der bestuursleden van de R.K. Schaakclub „Utile Dulci". De wekelijksche oefenavond is Dinsdag, maar zal wegens omstandigheden deze week verplaatst worden naar Donderdag 12 Mrt. VOORHOUT. Geitenfokvereeniging „De Eendracht". De voorzitter, de heer H. P. v. d. Maat, opent de vergadering met een welkomst woord en geeft dan den secretaris, den heer L. Borst, gelegenheid tot het voorlezen der notulen, welke vervolgens onveranderd worden geteekend. De secretaris leest nu ook het verslag geitenkeuring voor; 11 geiten waren op deze keurig aanwezig waarvan er 8 werden ingeschreven. Volgde jaarverslag secretaris, waarin o.a. voorkwam, dat de vereeniging 23 leden telt, dus een achteruitgang van 7 leden. Volgde jaarverslag van den penningmees ter, den heer P. v. d. Berg. Inkomsten wa ren 55.40, uitgaven 45.19. Door eenige leden werden de bescheiden van den pen ningmeester nagezien, welke in. de beste orde werden bevonden. De voorzitter dank te deze commissie en tevens den penning meester voor zijn goed beheer. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren C. v. Velzen, 1ste com missaris en P. v. d. Berg, penningmeester, die beiden weer herkozen werden. Voor den aftredenden secretaris, den heer L .Borst, werd gekozen de heer P. Peute, die zich zelf als candidaat beschikbaar had gesteld. Na afwerking dezer werkzaamheden bracht de voorzitter dank aan den secretaris, die wegens zijn hoogen leeftijd heeft moeten bedanken, maar ondanks zijn 76-jarigen ouderdom, met buitengewoon veel energie heeft gewerkt in het belang der vereeni ging. Zeer noode zien we hem dan ook ver trekken, aldus de voorzitter. Twee afgevaardigden naar de Bondsver gadering werden gekozen en wel de heeren H. P. v. d. Maat en C. v. Wouw. Nu volgde een besluit tot het houden van 2 vergade ringen per jaar. Hierna sluiting door den voorzitter. TER AAR „Stille Omgang". Bijzonder groot was de belangstelling niet voor de algemeene leden-jaarvergadering, waarin immers het tweede, lustrumfeest herdacht werd van dit Genootschap. Ongeveer acht uur wordt de bijeenkomst geopend door den voorz., den heer J. A. Koelman, en na het uitspre ken van den chr. groet en verwelkoming, wordt voor de zielerust van twee onzer leden, die ons dit jaar door den dood zijn ontvallen, gebeden. De notulen verkrijgen ongewijzigd de goedkeuring en dan vergast de secr., de heer H. Volgering, ons wederom op een keurig uitgebreid jaarverslag, waaruit wij het volgende aanstippen: het ledental is geklommen naar 261, de bedevaart we. d meegemaakt door 210 pelgrims; in enkele treffende woorden wordt het overlijden herdacht van onzen oud-pastoor Bonnet, onder wiens pastoraat de vereeniging is opgericht Tot slot herinnert de secr. aan het heuglijk feit: „het tien-jarig bestaan". De zeereerw .heer pastoor hield nu een mooie lezing met lichtbeelden over de plechtigheden in de Goede Week. De ver schillende handelingen, die plaats hebben op Palm-Zondag, Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Paasch-Zaterdag, kregen we te aanschouwen op het doek, en dank zij de heldere uiteenzettingen van den pastoor kon alles goed begrepen worden, waar door wij voortaan de plechtigheden beter kunnen volgen. De penningmeester, de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., doet rekening en verantwoor ding over zijn financieel beleid. De ont vangsten zijn ƒ389.68, uitgaven ƒ282.49, een batig saldo van ƒ107.19 (vorig jaar ƒ112.83). De boeken en bescheiden zijn door den hoogeerw. Deken op z'n jaarlijk- sche visitatie-reis, 17 Oct., goedgekeurd. Vervolgens wordt door den voorz. me dedingen gedaan betreffende de bedevaart. Wij mogen wel zeggen „de traditie ge trouw" heeft onze afdeeling de beschik king dit jaar over het Begijnhof, en de weleerw. heer kapelaan zal de omgang meemaken. De algemeene intentie luidt: „Vrede en rechtvaardigheid onder de vol keren" Vooral benadrukt de voorz. dit, wijzende op het groote oorlogsgevaar, wat steeds dreigender wordt. In afwijking met voorgaande jaren is het bestuur over eengekomen de beevaart te maken per autobus bij wijze van proefneming; de kos ten bedragen zoo ongeveer een gulden. Naar aanleiding van deze mededeeling, bedoelende het gaan per autobus, ontspon zich weldra een debat of anders gezegd om meer in de sfeer te blijven een ge dachten wisseling. Vele woordvoerders hiel den een warm pleidooi voor de boot met als motief: „het is altijd goed gegaan, wij huiveren van een bus, 'indien het mistig mocht zijn". Anderen daarentegen toen zij zagen, dat het bestuursvoorstel ernstig gevaar liep brachten de laatste reis in herinnering, en met een sneller vervoer volgt veel vroeger thuis zijn. Er heerschte twee stroomingen. Om tot een goed oplossing te komen lokte het be stuur een stemming uit met de logische voorwaarde „de minderheid moet zich bij de meerderheid neerleggen". Het resultaat? Een verpletterende nederlaag voor de auto liefhebbers. Cijfers? 96 voor boot, 30 voor atuobus. Dus gaan wij weer per boot. De voorz. zal zorgen voor een magnifiek zin delijk vervoermiddel. Vertrek kwart voor negen vanaf Papeveer. Eerst de omgang maken, twee uur vangt de H. Mis aan. Opnieuw werd de leden op het hart ge drukt zich tijdens de rondgang stichtend te gedragen en zich geheel te houden aan de leiding van het bestuur. De kosten per boot zijn gelijk aan vorig jaar, n.l. tachtig cent per persoon; mochten sommigen iets meer willen betalen, om zoodoende min der gegoede menschen te laten meegaan, dan zal deze daad op hoogen prijs gesteld worden. Nadere bijzonderheden omtrent de regeling der beevaart volgen nog. De secr., die belast is met den verkoop der kaarten, doet een ernstig beroep op de leden, dat zij toch eerder him kaart komen afhalen en niet wachten tot den laatsten avond. Alleen is dit niet voor hem per soonlijk onaangenaam, doch evenzoo voor het bestuur, dat graag een dag van te vo ren overzicht heeft over het aantal deel nemers. Vanaf Dinsdagavond zijn de kaar ten verkrijgbaar en Woensdagavond houdt de secr. zitting-in het Patronaatsgebouw. Vermelden wij nog, dat een achttal le den van het zangkoor onder leiding van den heer C. van Dam met pianobegeleiding van den heer G. Mounts, verschillende prachtige gezangen uitvoerden, waarvan wij noemen: Veni Creator, Te Deum, Be- nedictus. Na het gezamenlijk zingen van het „Roomsche Blijdschap", ging de voorz. over tot sluiting. Bracht dank aan allen voor hun getoonde medewerking, bijzonder den pastoor, kapelaan en de zangers. WARMOND. „Stille Omgang". Onder groote belang stelling had in Hotel „de Zon" een alge meene vergadering plaats van het Genoot schap van den Stillen Omgang alhier onder voorzitterschap van den heer A. H. H. Burcksen. Nadat deze in de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze had geopend, sprak hij een woord van welkom tot de aanwezi gen inzonder tot den spreker van dezen avond, Kapelaan H. F. Jansen uit 's-Gra- venhage, Kapelaan van Drunen en den heer Bergsma, lid van het Hoofdbestuur uit Lei den. In korte trekken zette spreker nog eens het doel van dezen omgang uiteen waarbij hij wees op de intentie van dit jaar, n.l. voor rechtvaardigheid en vrede onder de volkeren. Voor de zielerust van de leden Beugelsdijk en Paardekooper werd gebe den. Nadat door het R. K. Parochiaal Zang koor een paar mooie zangnummers waren uitgevoerd, deed de voorzitter enkele mede deelingen met betrekking tot den te hou den omgang. Hij deelde o.m. mede dat Za terdag a.s. om 9.45 uur het lof zal worden gehouden en dat de spoorkaartjes kunnen worden afgehaald Woensdag 11 Maart a.s. des avonds van half acht tot half negen in „De Burcht" alhier. Overgegaan werd tot verkiezing van twee bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren Burcksen en Sikking. Bei den werden bij acclamatie herkozen. Het woord was hierna aan Kapelaan Jansen tot het uitspreken van zijn rede ge titeld „Onvervreemdbaar Katholieke rijk- rijkdom". Het was een mooie en boeiende lezing, fijn van woordenkeus en inhoud; de spreker had dan ook een daverend ap plaus in ontvangst te nemen. Hierna werden door het Zangkoor weder om eenige zangnummers ten gehoore ge bracht," waarna deze zeer geslaagde bijeen komst met het zingen van „Aan U, o Ko ning der eeuwen" werd gesloten. Zwanenburgerpolder. In Hotel „de Zon" had de gewone jaarvergadering plaats van de stemgerechtigde ingelanden van den Zwanenburgerpolder, welke vergade ring voor de eerste maal gepresideerd werd door den nieuwen voorzitter, den heer A. Nederburgh Pzn. Deze stelde vast dat van de 94 stemmen die in totaal kunnen wor den uitgebracht 59 stemmen vertegen woordigd waren. Medegedeeld werd dat de rekening over 1935 door de heeren Ir. P. H. A. Rosenwald, S. van Schie en A. P. J. Overes was onderzocht en in volkomen orde was gevonden. Hieruit bleek dat de inkomsten hadden bedragen 2448.52 en de uitgaven 1595.35 zoodat een batig slot te boeken viel van 853.17. De omslag be droeg 6.per H.A. De rekening werd al- dms vastgesteld terwijl den penningmees ter dank werd gebracht voor zijn keurig RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Al te vroolijke Oudejaars avond gasten. Plv. Kantonrechter de heer C. Bannier. Allereerst had zich te verantwoorden van A. uit A1 p h e n, die blijkens de dag vaarding op Oudejaarsavond 1935 in wat blijkbaar al te vroolijke stemming zich aan baldadigheid te buiten was gegaan en in den tuin voor het café „Centraal" aan de Hooftstraat planten uit daar staande kui pen had getrokken. Verdachte ont kende. Hij was ter plaatse wel met eenige vrienden gepasseerd, doch had geheel rechts van den weg geloopen. Een tweetal getuigen verklaarden even/wel pertinent, dat verdachte het feit had gepleegd en hem als zoodanig ook hebben erkend. Eenige vrienden, die voor verdachte als getuigen a décharge optraden en met wie hij Oude jaarsavond had doorgebracht, verklaarden allen eenparig, dat verdachte steeds zij hen was geweest en zij geheel rechts van den weg hadden gewandeld en in het geheel niet links van den weg ter plaatse van genoemd café waren geweest. De ambtenaar was evenwel een andere meening toegedaan en meende, dat het tenlaste wel degelijk wet tig en overtuigend bewezen was. Reeds ver schillende keeren heeft verdachte terecht gestaan en altijd ontkent hij. De baldadig heid der jeugd in Alphen is meer dan er- - gerlijk en hoewel de ambtenaar voorne mens was geweest hier een einde aan te maken door een zware straf te vorderen, wilde hij er ditmaal nog rekening mede houden, dat het op Oudejaarsavond was en de jongelui blijkbaar wat al te vroolijk wa ren geweest. Hij vorderde derhalve een geldboete van 5.subs. 10 dg. Verdachte bleef ontkennen, doch de kantonrechter, die hem eveneens een ernstige reprimande gaf en het optreden der straatjeugd hier te Al phen ook als zeer ernstig en liederlijk kwa lificeerde waartegen streng moet worden opgetreden veroordeelde verdachte con form. Groene Zwanen, Witte Zwanen en van een wat al te driftig eigenaar.. Onwillekeurig zal by velen het liedeke zijn opgekomen: groene zwanen, witte zwanen, wie wil er mee naar Engeland va ren, toen A. v. L. uit Nieuwerbrug terecht moest statin, wegens het gooien en bekogelen van een tweetal personen in een roeibaot met steenen. De aanleiding hiertoe was, dat bedoelde 2 personen in een roeiboot achter een zwaan, hem toebehoorende, voeren. Verdachte had aan de politie verklaard: ik was kwaad en had zin om te gooien! Wat de kantonrechter deed opmerken dat dit geen manier was en indien hy meende, dat iemand achter zyn zwanen zat, hij zich dan tot de politie had moeten wenden. Verdachte voerde echter ter verdediging aan, dat 1 der personen een knecht van zijn broer was, die zyn broer al meer had geholpen om zwanen van hem te stelen, waarvoor zijn broer de vorige week terecht heeft moeten staan voor de Utrechtsche rechtbank. Ook nu had hy gemeend, dat men de zwaan wil de vangen en hij had zich daarop kwaad gemaakt. Als getuigen werd gehoord v. O., inzit tende der roeiboot, die verklaarde, dat ver dachte op eenige meters afstand had ge gooid en hem wel dood had kunnen gooien. Tevens deelde deze getuige mede, dat verdachte altijd meent, dat zijn zwanen worden ontvreemd. Hoe het echter ook zij, de ambtenaar vond het optreden van ver dachte geen methode en vorderde een geld boete van 15.subs. 15 dg. Veroordee ling 7.50 subs. 10 dg. Toen getuige zijn taxe zou worden toegeschat had verdachte hierover een opmerking, wat ambtenaar en kantonrechter aanleiding gaf tegen hem de bemerking te maken: man, ga nu maar naar huis, anders maak je je alweer kwaad en driftig. Overtreding Vleeschkeuringswet. H. J. v. d. L. uit Alphen, die reeds meerdere malen wegens overtreding der vleeschkeuringswet is veroordeeld, had zich thans te verantwoorden wegens het slach ten van een schaap zonder vergunning, het in voorraad houden van ongekeurd vleesch en het slachten in de keuken van zijn wo ning, dus een slachtplaats die niet voldoet aan de voorschriften der wet. De ambte naar maakte de opmerking tot verdachte: man je knoeit van alle kanten en je be grijpt dat dat mis loopt. Verdachte gaf dit toe en was zich hier terdege van bewust. Hij beweerde en voerde ter verdediging aan, dat hij werkloos was en een hekel te hebben aan stempelen en op deze wijze trachtte zyn kost te verdienen. Hij had zelfs een onderhoud met den burgemeester gehad om te mogen slachten in de nood- slachtplaats tegen een verminderd slacht- loon, hetwelk hem niet was toegestaan. Uit dien, hoofde had hij dus maar zijn keuken als slachtplaats gebruikt. Hy deed het nu maar zoo: 1 schaap slachten aan de nood- slachtplaats en 1 thuis. Hy vroeg reeds by voorbaat om een voorwaardelijke veroor- deelimg omdat dat misschien een rem voor hem zou zijn, dat hij geen overtreding zou begaan, daar hij de boeten niet zou kun nen betalen, wat de ambtenaar deed op merken: man schei er dan toch mee uit, er is niets met je aan te vangen, want dan verzin je dit en dan weer dat. Wat ver dachte aanleiding gaf te doen opmerken tot groote hilariteit van het publiek: „Ik mag toch mijn best doen om er uit te springen". De ambtenaar daarop zijn requisitoir ne mende overwoog hoe hij verdachte 8 fei ten ten laste had gelegd en hem nog voor 2 feiten had ontzien. Hij vorderde thans reap, een geldboete van ƒ50.subs. 25 dg.; 100.subs. 50 dg. met openbaarma king van het vonnis, de kosten hiervan be groot op 10.en subsidiair bij niet beta ling 5 dg. en 50.subs. 25 dg. De kantonrechter veroordeelde verdach te hierna tot resp. 25.— subs. 25 dg.; 75.— subs. 50 dg. met openbmaking v. h. vonnis en 1 maand hechtenis voorwaardelijk met een proefstijd van 2 jaar. Verdachte had hiertegen bezwaar en vond het erg, dat men voor 1* schaap 3 feiten ten laste leg de, zoodat hij reeds nu mededeelde, dat hij in hooger beroep zou gaan. beheer. De begrooting voor 1936, ontwor pen door het bestuur, gaf in inkomsten en uitgaven een bedrag te zien van 2566.37 met een omslag van 6.per H.A. De be grooting werd met algemeene stemmen con form het ingediende ontwerp vastgesteld. Tot leden en plaatsvervangende leden der oommissie voor het onderzoek van de reke ning 1936 werden aangewezen de heeren J. W. v. d. Geest, A. C. van Rijn, Alb. Ouds hoorn, P. C. J. Heemskerk, Dr. L. P. Krantz en J .de Haas. Ingevolge het bepaalde bij art. 72 en 117 van het A.P.R. werd de ze kerheidsstelling van den penningmeester vastgesteld op 1000.Het a.s. jubileum (50 jarig) van den molenaar A. Cozyn, welk feit herdacht wordt op 16 Maart a.s., vormde een onderwerp van aangename ge dachten wisseling. Door omstandigheden is bedoelde herdenking op verzoek uitgesteld tot 30 Maart a.s. Na enkele vragen en be sprekingen betreffende de mollenvangst en het maalpeil, waarbij door het bestuur een nader onderzoek werd toegezegd, sloot de voorzitter de vergadering. ZOETERMEER Dammen. Onder groote belangstelling had in café „De Gouden Leeuw", het club lokaal van de damvereeniging D.I.D., een simultaandam-séance plaats. Simultaan-spe- ler was de heer P. Kleute Jr., darnkam- pioen van Den Haag. De voorz. van D.I.D., de heer A. P. van Wens veen opende met een woord van welkom aan den heer Kleu te, en introduceerde dezen bij de spelers. Aan 30 borden werd gespeeld. De heer Kleute speelde met zwart. De eerste zet ten verliepen zeer vlot. Na 5 zetten viel het eerste slag-offer. Het resultaat was tenslotte, dat de heer Kleuten 26 partijen won, 1 partij verloor tegen den heer A de Wilde, alhier en 3 remise tegen de heeren A. P. van Wensveen, P. Maaskant en P. Adegeest, allen alhier. De laatste partij' was na 4 uur spelens beëindigd. Parkeerende auto's op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er im mersongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZIJN EIGEN WEG! DE GEBROEDERS „GOCHEM" 203. De ballon daalde onmiddellijk. Pit huilde van angst, wat de gevaarlijke toestand toch niet verbeterde. Wees nu flink en let goed op, zei Pat kordaat, je springt gelijk met mij uit de gondel en zwemt dan vlug weg, vóór dat de brandende ballon op het water terecht komt. j 204. Het waagstuk liep gelukkig goed af en daar dreven zij nu op een onbekende zee rond, terwijl zij beiden niet J durfden denken, wat hiervan het einde zou worden. Tus- schen het geruisch van de golven door meenden zij opeens riemslagen te hooren en werkelijkzij zagen een bootje j in hun richting komen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11