Qytét! Instantine HET ONTWERP REISBELASTING DINSDAG 3 MAART 1936 Of LEIDSCHE COURANT TWEEDE HLAD - PAG. 7 VERPLICHTE TERUGLEVERING VAN ONDERMELK De Nederlandsche Zuivelcentrale maakt naar aanleiding van het bericht betreffen de de regeling inzake verplichte terugleve ring van ondermelk bekend, dat met dit stelsel getracht zal worden een netto- kaaswaarde per k.g. ondermelk te berei ken van 0.5 cent gedurende de tweede helft der maand Maart, van 0.4 cent gedurende de maand April en van 0.3 cent in het tijd vak van Mei tot en met Augustus 1936. Indien de gemiddelde netto-kaaswaarde der ondermelk gedurende een tijdsverloop van 4, respectievelijk 5 weken mocht blij ken gestegen te zijn tot of boven de waar den, hiervoren genoemd echter verhoogd met 10 pet. voor de tweede helft van Maart en de maand April en met 20 pet. voor elk der volgende maanden en dus de ge middelde netto-kaaswaarde in de bedoel de tijdvakken meer zou hebben bedragen dan respectievelijk gemiddeld 0.55, 0.44 en 0.36 cent per kg. ondermelk, zal worden overgegaan tot buitenwerkingstelling van de regeling. Dit laatste zal echter achterwege kun nen blijven, wanneer gedurende de beide laatste weken van een 4- of 5-weeksch tijdvak, als waarin het tijdsverloop, waar voor een regling geldt, zal worden onder verdeeld, de netto-kaaswaarde der onder melk gelegen heeft beneden de meerbe- doelde prijzen van achtereenvolgens 0,5, 0,5 en 0.3 cent per kg. ondermelk. Nadere bijzonderheden over de uitwer king van het stelsel zal de Nederlandsche Zuivelcentrale aan belanghebbenden rechtstreeks mededeelen. STEUN FRUIT EN WARMOEZERU- GEWASSEN. De Minister van Landbouw en Visscherij heeft uit het Landbouw-Crisisfonds aan hen, die als teler van gewassen van den tuinbouw zijn aangesloten bij de Stichting Nederlandsche Groenten- en Friutcentrale, gevestigd te 's-Gravenhage en op den dag der uitkeering geacht kunnen worden hun bedrijf alsnog uit te oefenen, steun verleend overeenkomstig de bepalingen van deze beschikking, tot een totaal bedrag van ten hoogste 3.900.000. De Minister heeft bepaald dat steun wordt verleend over de hoeveelheden van de hierna vermelde rechtmatig geteelde producten, welke in het achter elk product vermelde tijdvak van het jaar 1935 door de hierboven bedoelde telers van die pro ducten over een door de genoemde Stich ting erkende veiling of veilinghouder zijn verhandeld, tot de daarbij vermelde be dragen per eenheid: Zwarte bessen 1 Jan31 Dec. 1.30, Blauwe druiven 1 Juli18 Aug. 2.30, 19 Aug.—27 Oct. 5.40, 28 Oct.—31 Dec. 9.40, Witte druiven 19 Aug.31 Dec. 5.50, Frambozen voor zoover aangevoerd in tuba 1 Jan.31 Dec. ƒ5, Kruisbessen 10 Juni 7 Juli 1.60, alles per 100 K.G.; Meloenen 1 Juli—15 Sept. 3.20 per 100 stuks; An dijvie 17 Juni—22 Sept. 0.10 per 100 st.; Augurken A en B 1 Jan.29 Sept. ƒ3.80, Augurken C en D 1 Jan.29 Sept. 0.50, Augurken A en B. stippel 1 Jan.29 Sept. ƒ1.70, Augurken C en D stippel 1 Jan.— 29 Sept. ƒ0.70, alles per 100 K.G.; Bloem kool 22 April16 Juni ƒ0.25 per 100 st., 17 Juni14 Juli ƒ0.50 per 100 st.; Stok- princesseboonen 1 Jan.14 Juli 3, 15 Juli—15 Sept. ƒ0.40, Snijboonen 1 Jan.— 14 Juli 3; 15 Juli15 September 0.40, Spekboonen 1 Januari14 Juli 3, 15 Juli 15 Sep. ƒ0.40, Doperwten 17 Juni30 Juni 1.30, Peulen 10 Juni—30 Juni 1.70, 1 Juli28 Juli ƒ1, alles per 100 K.G.; Kaskomkommers 1 Jan.30 Juni 2.50, 1 Juli4 Aug. 2.80, 5 Aug.—1 Sept. 1.10, Platglaskomkommers 1 Jan.30 Juni 0.40 1 Juli—4 Aug. 1.30, 5 Aug.—1 Sept. 0.10, alles per 100 st.; Bieten 1 Jan.—2 Juni 0.25( Spitskool 1 Jan.—9 Juni ƒ1.70, 10 Juni—1 Sept. ƒ0.90, Bospeen 17 Juni—1 Sept. ƒ0.40, Breekpeen 3 Juni—31 Dec. ƒ0.50, Waschpeen 29—Juli—31 Dec. ƒ0.30, Schorseneeren 1 Jan.26 Mei 1.30, alles per 100 K.G.; Sla 1 Jan.—17 Maart ƒ0.90, 18 Maart—14 April 0.40 per 100 stk; Spi nazie 1 Jan.—17'April ƒ1.30, Glastomaten 17 Juni—14 Juli ƒ1.90, 15 Juli—27 Oct. ƒ0.80, alles per 100 K.G. Bepaald is, dat, behoudens voor het koel huis bestemde druiven, de producten, hier boven vermeld, niet voor bedoelden steun in aanmerking komen, indien deze adrni- nistatief zijn geveild. De krachtens deze beschikking door de Stichting Nederlandsche Groenten- en Fruit-centrale uit te keeren gelden zullen worden verstrekt in nadere verrekening uit de saldi van die Stichting. Deze beschikking kan worden aange haald onder den titel: Crisis-Steunbe- echikking 1935 (fruit en warmoezerij gé- wassen I). (Tot onze spijt is eenige dagen geleden dit bericht in een gedeelte onzer oplage uit gevallen. Red.). AALSMEERSCHE SERINGEN NAAR CANADA. De heer C. Eveleens Pzn., te Aalsmeer, die door den Aalsmeerschen Tuindersbond en exporteurs is afgevaardigd naar Canada, om daar een afzet voor de Aalsmeersche seringen te bevorderen, heeft reeds eenig succes geboekt, meldt het „Hbl." Reeds drie zendingen van ongeveer 1000 tak seringen zijn in Toronto aangekomen; zij vonden af zet. Hoewel de reis 10 12 dagen duurt, zijn de seringen in 3 k 4 uren weer geheel frisch. De voorloopige indruk is, dat Cana da zich voor dit Aalsmeersceh product in teresseert en dat het voor niet te hooge prijzen verkoopbaar is. Met verzending zal worden voortgegaan, zij het dan alleen op order van Canada, dus niet in commissie. Ook naar de Vereenigde Staten worden reeds zoodanig seringen gezonden, dat dit de markt op sommige tijdstippen gunstig beïnvloedt. bij de eerste kenfeetcenen van een of andere pijn, als hoofd-en kiespijn, migraine, neuralgie, neemt U vol ver trouwen; INSTANTINE Instantine stilt niet alleen, maar voorkomt ook het optreden van pijnen. Prijs per doosje slechts 50 ets. stilt en voorkomt pijnen! Instantine is voortrelfe- lijk te verdragen, abso luut onschadelijk en vrij van ctke nevenwerking LAND- EN TUINBOUW Voor Iedere reis afzonderlijk wordt per reiziger gedurende de eer ste acht dageh 0.50 geheven, de volgende vier dagen 0.75 en verder 1 per dag. Afzonderlijke regeling voor grensbewoners en beroepsreizigers. Geen uitzondering voor gezondheidsreizen. Schoolreisjes en kinderen beneden 17 jaar vrijgesteld. Bij de Tweede Kamer ia een wetsont werp ingediend tot heffing van een reisbe- lasting. Over het algemeen wordt geen on derscheid gemaakt tusschen pleizierreizen en andere reizen.Voor grensbewoners en be roepsreizigers is een afzonderlijke regeling gemaakt. Aan enkele categorieën van per sonen wordt algeheele vrijstelling ver leend. Doel van het wetsontwerp. Volgens de toelichting heeft dit wetsont werp in de eerste en voornaamste plaats ten doel, de algemeene Rijksmiddelen te stijven door het heffen van een verterings belasting van het in de laatste jaren aan zienlijk gestegen aantal van de inwoners des Rijks, die een deel van hun inkomen aan reisgenoegens in het buitenland plegen te besteden. Om dat fiscale doel te bereiken dient de heffing op een matig bedrag ge steld te worden, zoodanig, dat de remmen de en beperkende werking ten aanzien van buitenlandsche reizen, die er het gevolg van kan zijn, tot een minimum wordt be perkt. Mocht de voorgedragen heffing naast verkrijging van de gewenschte bate voor de schatkist er toe leiden, dat hetgeen min der aan buitenlandsche reizen wordt uitge geven niet ten volle aan belasting wordt op gebracht, maar deels ook aan het Neder landsche reis- en bedrijfswezen ten goede komt, dan zal dit als een bijkomend voor deel der heffing zijn te beschouwen. Ieder streven naar een gedwongen ombuiging van het reizigersverkeer van het buitenland naar het binnenland of naar eenige an dere beperking van de bewegingsvrijheid is dus aan deze heffing vreemd. Het voordeel van deze nieuwe belasting is, dat z(j, evenals de personeele belasting den belastingplichtige voor de door hem ge maakte verteringen direct treft; in dit ge val is bovendien sprake van een vertering welke in nagenoeg alle gevallen onbetwist baar van draagkracht blijk geeft. Al wordt deze belasting in tegenstelling met de zoo juist genoemde personeele belasting in fiscaal technisch opzicht als een indirec te geconstrueerd, economisch heeft zij stel lig het karakter van een directe belasting. Immers de persoon, die haar betaalt, draagt haar eveneens. Het bedrag der belasting. De belasting is voor elke reis afzonder lijk per reiziger gesteld op f 0.50 per dag voor de eerste 8 dagen, op 0.75 per dag voor de volgende vier dagen en op 1 voor eiken volgenden dag. In het algemeen zegt de toelichting verder is het niet mogelijk onderscheid te maken tusschen pleizierreizen en andere reizen. Vele reizen toch hebben een ge mengd karakter waarbij het een onbegon nen werk zou zijn om vast te stellen, in hoeverre het pleizier door andere factoren wordt overheerscht. Er zijn echter enkele categorieën van per sonen, van wie zonder meer aangenomen kan worden, dat hun reizen buitenlands veelal niet of niet in de eerste plaats het karakter van pleizierreizen hebben. Dit is het geval met grensbewoners en met al de genen, die zich uit hoofde van hun beroep of bedrijf regelmatig naar het buitenland dienen te begeven. Voor deze categorieën is in het algemeen aangenomen, dat alle buitenlandsche reizen te zamen in een ge heel jaar hun evenveel genot zullen ver schaffen als een reis van vijftien dagen aan een ander geeft. Voor grensbewoners of be roepsreizigers met een gering inkomen en vermogen zou echter ook een belasting van tien gulden per persoon per jaar te zwaar zijn. Voor hen is daarom een van vijftig cents tot tien gulden oploopende schaal ont worpen, verband houdende met de belast bare som voor de gemeentefondsbelasting. Enkele categorieën van personen komen naar de meening van den minister voor al geheele vrijstelling in aanmerking, n.l. de vreemde diplomaten en beroepsconsuls met hunne gezinnen en het personeel van de het verkeer hiet het buitenland onderhou dende vervoermiddelen; aan welke catego rieën nog zijn toegevoegd jongelui, die een schoolreis maken en alle kinderen en jon gelieden niet ouder dan zeventien jaar. Op gemerkt wordt nog, dat een onderscheid naar de plaatsen of landen waarheen de reizen gemaakt worden niet in het stelsel van het ontwerp zou passen. Voor reizen naar de Nederlandsche overzeesche gewes ten zijn dus geen afwijkende bepalingen gemaakt. Ook voor gezondheidsreizen zijn geen uitzonderingen gemaakt. Bijna elke vacan- tiereis dient de gezondheid tevens. Een grens is hier niet te trekken. De minister stelt zich echter voor bij langdurig verblijf om gezondheidsredenen in het buitenland (bijv. in een inrichting te Davos) vrijstel ling of vermindering te verleenen met be hulp van de hem in artikel 18 toe te ken nen bevoegdheid. Aangezien het een volkenrechtelijk ada gium is, dat een zeeschip geldt als grond gebied van het land, onder welks vlag het vaart, is in artikel 1 de mogelijkheid ge opend, dat reizen onbelast blijven, zoolang men op een Nederlandsch zeeschip ver blijft. Het systeem van de belasting. Het systeem van de belasting komt op het volgende neer: Degene, die niet in aanmerking kan of wil komen als grensbewoner of als be roepsreiziger, moet, vóór het verlaten van het land, in zijn paspoort of eenig ander daarmede gelijkstaand bewijs den dag van zijn vertrek uit Nederland doen vast leggen. Bij zijn terugkomst in Nederland moet hij in zijn paspoort voor een voldoend be drag aan zegels hebben gehecht en deze on bruikbaar hebben gemaakt. Deze zegels zullen behalve op de kanto ren der invoerrechten en accijnzen zooveel mogelijk ook op andere plaatsen verkrijg baar worden gesteld. De reiziger die bij binnenkomst geen of te weinig zegels aan zijn paspoort heeft gehecht, zal het dus aan zich zelf hebben te wijten, indien hij bij terugkomst aan de grens belangrijk oponthoud ondervindt. Hetzelfde geldt voor den reiziger die heeft nagelaten, den dag van zijn vertrek uit het Rijk te doen vastleggen. Dergelijke reizi gers zullen het dubbele van de te weinig betaalde belasting moeten voldoen. Willen zij hiertoe niet overgaan, dan zal van hen geldelijke zekerheid voor dit dubbele be drag worden geëischt en kunnen hun ba gage en hunne particuliere vervoermidde len worden aangehouden, waarop dan later de dubbele belasting wordt verhaald. De reiziger, die bij het uitgaan den dag van zijn vertrek niet doet vastleggen, zal niet alleen de kans loopen, dat hij bij we- derbinnenkomst dubbele belasting moet be talen omdat n.l. moeilijk kan blijken hoeveel dagen hij op reis is geweest doch zal bovendien bij het verlaten van het land voor de mogelijkheid komen te staan, dat reeds dan van hem zekerheid zal worden geëischt voor de belasting welke hij bij we der-binnenkomst redelijkerwijze verschul digd kan worden en dat ook dan reeds zijn bagage en particulier vervoermiddel wor den aangehouden. De formaliteiten, welke hierboven zijn aangegeven, zullen aanmerkelijk kunnen worden vereenvoudigd voor degenen, die in groepsverband een reis maken. Door een tijdelijke versterking van de posten aan de grenzen gedurende het reis- seizoen, zal worden bewerkt, dat de trei nen niet zullen worden opgehouden en dat ook het toeristenverkeer zoo vlot mogelijk zal verloopen. In het algemeen zullen personen, die buiten de zoogenaamde eerste linie aan de landzijde wonen, d.wj. meer dan een uur gaans van de grens, niet als grensbe woner aangemerkt dienen te worden. De duur van de wet. Waar de reisbelasting een uitvloeisel is van of althans ten nauwste samenhangt met de abnormale onevenwichtige economische omstandigheden hier en in het buitenalnd, heeft de minister gemeend, dat het ge- wenscht' is den werkingsduur van de ont worpen wet voorshands tot een drietal ja ren te beperken. UIT DE OMGEVING TUINDERSVAKGROEP L.TJt. Geheimzinnigheid omtrent de steunregeling. In de namiddagvergadering van de jaar lijkse he bijeenkomst van de Tuindersvak groep van den L.T.B. voerde allereerst het woord de heer drs. Brakman, bedrijfscon- sulent voor den landbouw in Noord-Hol land. De heer Brakman sprak over de voor uitzichten van aardappel- en tomatenteelt en sprak als zijn meening uit, dat de pers pectieven, waarover de voorzitter in zijn openingswoord had gesproken, inderdaad juist zijn. Vervolgens ging de vergadering over tot de behandeling van de voorstellen uit de afdeelingen. Het bestuur zegde toe het voorstel van de afd. Limmen om zooveel mogelijk actie te voeren tegen een saneering van crocus- sen en bolirissen nader te zullen overwe gen. De voorzitter kon nog niet mededee len, of de uitbetaling der opgenomen sur plus bollen 1935 tot 85% zou plaats hebben. Zou dit niet het geval zijn, dan zou het vertrouwen in de saneering ernstig worden geschokt. Wat betreft de opheffing of verminde ring van lasten op kassen en warenhuizen, had het bestuur geadviseerd, hierop niet te zeer aan te dringen, daar dit zeer inoppor tuun zou zijn. Desondanks ontspon zich een politiek debat, waarin algemeen stemmen opgingen ten gunste van de devaluatie. Al meende de voorzitter, dat deze bespre king niet politiek behoefde te worden ge noemd. Hij sprak als de meening van het bestuur uit, dat een vergadering van den L.T.B. zich niet voor of tegen devaluatie behoeft uit te spreken. Veel beter is het op een algemeene verlaging van de vaste las ten te blijven aandringen, daar de nu in gediende voorstellen niet het noodige ver trouwen bezitten. In dezen zin werd het prae-advies van het bestuur aangenomen. De afd. Loosduinen gaf een levendige beschrijving van de rampen der volkstuin tjes rond de groote steden. Zij wilde een verbod van volkstuintjes boven de 10 roe. Nadat ook andere afgevaardigden uitvoe rige beschouwingen aan de volkstuintjes hadden gewijd, besloot het bestuur het vraagstuk te zullen onderzoeken. Alvorens de vergadering te verlaten, sprak prof. Cleophas, geestelijk adviseur van den L.T.B., zijn waardeering uit over de prettige sfeer, welke in deze vergadering heerschte. Hij dankte bestuurders en lei ders der afdeelingen, die in den bijna afge- loopen winter met succes ontwikkelings avonden voor den L.T.B.-leden organiseer den. De levensbeschouwing, die de N.S.B. aan het Nederlandsche volk, en den laatsten tijd bijzonder aan den boeren- en tuinders- stand wil opdringen, staat lijnrecht tegen over de Katholieke beginselen. Deze, onze eigen beginselen moeten de L.T.B.-ers be leven, nooit marchandeerend, maar de Katholieke waarheid uitdragend in liefde en rechtvaardigheid, De geestelijk adviseur deelde nog mede, dat de j aarlij ksche processie naar Heiloo wegens de zeer groote belangstelling dit jaar op twee verschillende dagen zal wor den gehouden, afzonderlijk voor Zuid- en Noord-Holland. Aan de hand van vele feiten en onder vindingen deelden vele afgevaardigden hun grieven mede over de tuinbouw-steunrege- ling, voornamelijk over de onzekerheid van den steun in de toekomst. De voorzitter gaf toe, dat het inderdaad zeer moeilijk is, voor de toekomst een beeld van de steunregeling te krijgen, daar speciaal voor den tuinbouw deze plannen diep geheim worden gehouden. Wel meen de hij, dat het niet redelijk is om, afgaan de op den toestand in één bedrijf of voor één gewas, de wenschelijkheid voor een be paalde regeling te bepleiten. Wel heeft het bestuur, dat zelf ook onkundig gehouden is van richtprijs en ondersteuning, er bij de regeering op aangedrongen om de richt prijzen zoo juist en rechtvaardig mogelijk te stellen. O.m. heeft het voorgesteld de richtprijzen te berekenen volgens een klei ner termijn. In verband met vragen over steun aan aardappelteelt deelde de voorzitter mede, dat de goedgekeurde aardappelen dit jaar ook na 1 Augustus zullen worden gesteund en dat nog deze week de steun zal worden uitgekeerd voor de ongekuilde, zieke aard appelen. De heer ir. v. d. Plasschen, die namens het departement de vergadering bijwoonde, zeide, dat niet alleen de nood van de tuin ders de volle aandacht van de regeering heeft, maar ook het peil van de cultures dat bij gebrek aar. geld in het gedrang zou komen. Als dit peil zou dalen, zou de Nederlandsche tuinbouw een onherstel baar nadeel ondervinden. Daarom moeten, ondanks de zeer slechte tijdsomstandig heden en sombere vooruitzichten, het tuin- bouwonderwijs en voorlichting de volle aan dacht behouden. Blijkens de ingekomen voorstellen en de algemeene klachten, was het duidelijk, dat ook in kringen van den L.T.B. voor de voor 1936 afgekondigde teeltbouwbeperking en teeltoverdracht weinig sympathie bestaat. Ook het bestuur was van meening, dat er juist voor deze regelingen een veel groo- tere decentralisatie noodig is, daar één en kele commissie nooit de afzonderlijke ge vallen voldoende kan beoordeelen. Op het oogenblik is een normale overdracht dik wijls onmogelijk Reeds nu doet men ech ter reeds moeite, de practische uitvoering van de overdrachtsbepalingen zoo soepel mogelijk te doen zijn. Het prae-advies van het bestuur, waarin het toezegt voor 1937 een betere regeling te zullen bepleiten, werd met instemming aangenomen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de vergadering gesloten. LISSE. „Stille Omgang". Onze afdeeling van het Genootschap van den Stillen Omgang hield gisteravond in het Bondsgebouw hare 12e jaarvergadering met een goede op komst. De voorzitter, de heer Chr. v. d. Eist, opende met den christelijken groeten heette allen, in 't bijzonder de Zeereerw. heer Pas toor Thomann, benevens de Weleerw. heer Kapelaan H. J. Brans van de parochie van den H.H. Engelbewaarders, den spreker van dezen avond, van harte welkom. Door den secretaris, den heer F. v. Rooyen, werden de notulen gelezen en vastgesteld. Voorts bracht deze functionaris zijn jaarverslag uit. Hieruit stippen we aan, dat het ledental 378 bedraagt, terwijl er twee leden door den dood aan de afdeeling zijn ontvallen voor wier zielerust een H. Mis in de pa rochiekerk van St. Agatha is opgedragen. Alsnu is 't woord aan den penningmeester, den heer F. v. d. Vlugt. Uit diens finantieel verslag bleek, dat was ontvangen 254.02 en uitgegeven 245.98, al zoo een voordee- lig saldo van 8.04. Intusschenkwam Pastoor Sentenie van de parochie van de H. Engelbewaarders ter vergadering en werd door den voorzitter verwelkomd. De aftredende bestuursleden, de heeren Chr. v. d. Eist, F. v. d. Vlugt, N. P. van Riek en J. Dames, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Hierna was het woord aan Kapelaan Brans, om zijn on derwerp in te leiden. Spreker begon met te zeggen, dat we den Stillen Omgang kun nen opvatten als „van de nood een deugd maken", Want anders kunnen we het niet zien; wii, die den waarheid bezitten, mo gen daarvan slechts openbaar uiting geven in het diepst van den nacht. Spreker schet ste dan hoe het vroeger was vóór de z.g. „Hervorming". De Stille Omgang begon in 't klein, doch is langzamerhand uitgegroeid tot een massale geloofsuiting, waaraan ge heel Katholiek Nederland deelneemt. Spre ker ging dan na, hoe wij dit jaar den Stillen Omgang zullen houden. Deze moet staan in 't teeken van geloof en van liefde. Het is een daad van geloof en liefde tot Jezus in Zijn H. Sacrament van Mirakel. Wy bren gen in dien nacht een offer en daarom is die nacht van zoo groote beteekenis voor ons. Het hoogtepunt van dezen nacht wordt bereikt in de H. Mis en de Gemeenschap pelijke Communie na den Omgang. Wij moeten den Omgang maken met een heilig verlangen naar de H. Mis en de H. Com munie. Als we zoo de Omgang maken, dan zal deze bedevaart buitengewoon vrucht baar voor ons zijn. Een dankbaar applaus brak na deze heerlijke rede los. Uit de mededeelingen bleek, dat Lisse de Stille Omgang houdt in den nacht van 21 op 22 Maart. Des avonds te half 12 wordt in de kerk van St. Agatha een kort Lof gehouden, waarna men zich begeeft naar Bondstraat, waar autobussen gereed staan om ons naar Amsterdam te brengen. Na de Stille Omgang zal te half vier in de H. Hartkerk de H. Mis worden opgedragen. Vlak by de kerk is gelegenheid tot ont nuchtering en te half zes vertrekken we weer van 't Spui naar huis. De kaartjes voor de bus kosten 95 cent en zijn te ver krijgen op Zaterdag 14 Maart in den Volks bond, op Woensdag 18 Maart in het Patro naatsgebouw in de parochie van de H. En gelbewaarders en op Donderdag 18 Maart weer in 't Bondsgebouw, telkens des avonds te 8 uur. Voorts zal Kapelaan Kuypers in het korte Lof te half 12 preeken en voorts de Omgang maken, terwijl vermoedelijk de weleerw. heer Slijkerman eveneens zal meegaan. Voor hen, die bezwaar tegen de kosten hebben, kunnen op Zaterdag 14 Maart daarvan mededeeling doen, doch men make hier geen misbruik van. In onze parochiekerken zal op Zondag 22 Maart een H. Mis werden opgedragen, even eens met de intentie „rechtvaardigheid en vrede", opdat ook de thuisblijvers zich in den geest met de Ommegangers kunnen vereenigen. Op 11 Augustus herdenken we ons 12 H-jarig bestaan, hetgeen op een feestelijke vergadering zal geschieden. Na rondvraag sluiting. SASSENHEIM. Cursusavond RJK. Kapperspatroonsbomd. In „Het Bruine Paard" werd gisteren avond en cursusavond gehouden van den Kapperspatroonsbond Afd. Bloembollen streek. De opkomst van de kappers was voldoende, al was deze niet zooals de vo rige keeren. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer P. de Zwart, werd een aanvang gemaakt met het ondu- leeren en knippen der modellen. De 1 eeraar, de heer N. van Loenen, gaf verschillende aanwijzingen en opmerkingen, die na af loop werden besproken. Ook werden onder ling verschillende aanwijzingen gegeven, dei de vakbeoefenaren van nut bleken te zijn. Het kan niet anders, of dergelijke avonden moeten nut afwerpen en zullen het vakbelang dienen. Huisbroei-tentconstelling. Gisteren was het slot van de tweedaagsche. Het be zoek was weer goed te noemen; de belang stelling was ook welverdiend. Na het einde van de tentoonstelling werden de diverse prijzen bekend gemaakt, waar veel animo voor was. De laatste prijzen, welke niet waren uitgeloot, werden met het rad van avontuur verdraaid en waren spoedig van de hand. Hierna volgde de uitslag van den ver koop van loten voor een reis naar Lourdes, voor een zieke in de parochie. De fiets is gevallen op no. 313, waschmandje 89, 2 schilderstukjes 728, ontbijtlaken op 625, sprei op 102. De fruitmand woog 18 pond K ons. Dit gewicht werd niet geraden en is later verdraaid. Hiermede was de ten toonstelling afgeloopen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7