STADS NIEUWS DINSDAG 3 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURAN EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige zuidelijke tot ooste lijke wind, afnemende bewolking, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vries punt tot lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering. Hoogste barometerst.: 759,8 te Dantzig. laagste barometerst.: 747,1 te Vardö. Sinds gisteren zijn de depressies overal in beteekenis afgenomen en vooral in Scan dinavië ontwikkelt zich snel hooge druk king. terwijl in Zuid-Frankrijk de baro meter nog het laagst blijft en de rug van hooge drukking in het Zuidwesten den aan voer blijft versperren. Op de Britsche Ei landen xs bij zwakken wind de lucht meest zwaarbewolkt, in Schotland kwam lichte vorst en sneeuw voor. Frankrijk heeft nog regen in het Zuiden en mist bij windstilte in het Noorden. Ook in Duitschland is de lucht nog nevelig of zwaarbewolkt met lichte regen in het Zuid oosten. In Scandinavië klaart de lucht op, de strenge vorst handhaafde zich in het Noorden en in het Zuiden wordt weer meer vorst gemeld. Bij het toenemen van de hooge drukking in Scandinavië is Oostelijke wind met eenige opklaring te wachten, waarbij des nachts de temperatuur even onder het vries punt kan dalen en overdag de zon de tem peratuur minstens even hoog brengt als vandaag. LUCHTTEMPERATUUR. .5.3 gr. C. L1CHI OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 6.11 uur tot Woens dagmorgen 6.12 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 4 Mrt. voorm. 0.20 uur en nam. 12.49 uur. KERKNIEUWS FRANCISCAANSCH DERDE-ORDE HUIS. Te Wychen (Alverna) is door het bestuur der Federatie van Franciscaansche Ver- eenigingen van Tertiarissen, gevestigd te Weert, aanbesteed {iet bouwen van een Der de Orde-Huis. Het gebouw zal verrijzen te Wychen in de boschrijke omgeving achter het bestaan de klooster der Paters Franciscanen. Het wordt gebouwd naar ontwerp en onder lei ding van de architecten G. en ir. C. G. Gee- nen b. i. te Eindhoven. De laagste inschrijfster was de firma TyseKlase en Wessels te Wychen voor 15.869. RECHTZAKEN DE MOORD OP DE JULIANA VAN STOLBERGLAAN TE DEN HAAG. 12 jaar gevangenisstraf. De Haagsche Rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen den 22-jarigen sla gersknecht P. N. d. R., tegen wien op 18 Februari j.l. door het O. M. 14 jaar gevan genisstraf is geëischt wegens moord op zijn gewezen verloofde, de 22-jarige Hendrika van der Kaai, gepleegd in den ochtend van 7 October op de Juliana van Stolberg laan. Hij heeft het meisje, na een korte woordenwisseling, met een mes in de lin kerborst gestoken. De rechtbank sprak verdach tevTij van den hem ten laste gelegden moord, ver klaarde hem schuldig aan doodslag, en veroordeelde verdachte met verwerping van het oordeel van deskundigen, hem vol ledig toerekenbaar achtend tot 12 jaar ge vangenisstraf. RECHTSTRIJD OM HONORARIUM. Eisch tot betaling afgewezen; schilder moet bovendien kosten betalen. Een kunstschilder schilderde eenigen tijd geleden het portret van het dochtertje van een Amsterdamsche dame. Toen het por tret gereed was accepteerde zij het, hing het in haar salon, doch.... weigerde be taling. Volgens haar was het kunstwerk niet voldoende gelijkend. Er was zooals dat in dergelijke geval len meestal gaat een schriftelijke over eenkomst gemaakt en de schilder kon naar zijn 190 fluiten. De kantonrechter, wiens oordeel in deze zaak werd ingeroepen, achtte het bewijs van de overeenkomst niet geleverd; hij ont zegde de vordering. De dame voerde aan, dat afgesproken was, dat zij zou betalen, wanneer zij het schilderij mooi vond. De rechtbank bevestigde vandaag het vonnis van den kantonrechter. De schilder krijgt zijn honorarium niet en moet boven dien 120 proceskosten betalen. UIT DE OMGEVING LEIDSCHE ND AM Staatspartij. Onder voorzitterschap van den heer N. J. M. Willemse hield de R.K. Kiesvereeniging „Kiesrecht is Kies plicht", afdeeling Leidschendam haar jaar vergadering in het Patronaatsgebouwd. Na voorlezing en goedkeuring der no tulen en behandeling van enkele ingeko men stukken, brengt de secretaris, de heer N. Bolleboom een keurig jaarverslag uit, waarover de voorzitter hem, benevens voor de vele werkzaamheden voor de ver- eeniging gedaan, nu hij wegens vertrek naar elders moet heen, zeer hartelijk dank brengt. Volgt nu een keurig verslag der finan ciën, waaruit wij o.m. aanstipten, dat het batig saldo f 12.49 bedroeg; een en ander was door de verificatiecommissie in keu rige orde bevonden. In de commissie van verificatie voor 1936 werden benoemd de heeren I. Rijper en H. van Dorp. Bij de bestuursverkiezing werden met meerderheid van stemmen gekozen de heeren N. WiUemse, W. Boekraad, J. Scheenaard, F. Strampraat, M. de Groot, B. de Hoog en J. Bontje, terwijl tot voor zitter werd herkozen de heer N. J. M. Willemse. Als afgevaardigde voor Kamer-Centrale en Statenkieskring werd gekozen de heer H. van Dorp en als plaatsvervanger de heer W. Vader. Van de rondvraag werd door enkele le den gebruik gemaakt, waarbij allen naar genoegen werden beantwoord, terwijl de voorzitter hierbij de mededeeling deed, dat de „Opmarsch" nogmaals ter kennis making onder de leden zal worden ver spreid. Hierna sluiting. K.J.M.V. Onder voorzitterschap van den heer Wim Bleijs hield de K.J.M.V. wederom een alleszins geslaagde bijeen komst. Na opening met den gebruikelij- ken groet en een kort inleidings- en wel komstwoord, verkreeg de heer J. S. van Haselen, chef van het vervoer op de Am sterdamBatavialijn het woord. Op inte ressante en prettige wijze behandelde spr. zijn onderwerp over „Moderne verkoop". Het komt er op aan relaties te kweeken en om reëel zaken te doen, waarvoor ech ter naast kennis, verstand en bekwaam heid nog heel wat noodig is, wat spreker nader demonstreert en op geestige wijze met voorbeelden duidelijk toelicht. Er ontspon zich hierna een zeer leerzame en aardige gedachtenwisseling. STOMPWIJK 25-jarig jubileum. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de gemeente-se cretaris, de weled. heer H. J. van Delft in dienst trad als ambtenaar ter secretarie van deze gemeente. In officieuze kring is dat jubileum Maandagmorgen (2 Maart), nadat de heer van Delft, die door onge steldheid eenigen tijd afwezig was ge weest, zijn dienst weer had hervat, in te genwoordigheid van den burgemeester, de ambtenaren ter secretarie, ambtenaren van Gemeentewerken en de politie op het Raahduis herdacht. Den jubilaris werd namens de ambtenaren een fraaie bloe menmand aangeboden. Al spoedig in 1911 wierp de heer van Delft zich, mét den weleerw. heer kape laan Schiphorst, in het organisatiëleven. Tot 1915 was hij voorzitter van den R.K. Volksbond. Alle pogingen heeft hij aange wend om gelden bijeen te brengen voor de oprichting vanu een R.K. Harmonie. Wij herinneren ons nog 12J4 jaar geleden, toen de R.K. Harmonie „St. Cecilia" den toen jubileerenden een serenade bracht. Op 1 Juli 1912 werd de heer Van Deltt secretaris van deze gemeente en op 1 Juli 1915 tevens secretaris van de gemeente Veur, redenen, waarom hij zich door druk ke werkzaamheden uit het organisatie- leven moest terugtrekken. De jubilaris is thans nog secretaris penningmeester van den Starrevaartpol- der en voorz. van den Zijdepolder. De R.K. organisaties in de gemeenten Stompwijk tn Veur hebben veel aan hem te danken, want behalve, dat hij leiding gaf in den R.K. Volksbond, was hij de op richter van vele onderafdeelingen. De gemeenten hebben aan den heer van Delft een ambtenaar van den eersten rang die zijn geheele leven stelt in dienst van de gemeenschap; ieder kent den heer van Delft als een eerlijk en oprecht mensch. Wij meenen daarom uiting te mogen en moeten geven aan onze gevoelens en den heer van Delft feliciteeren met zijn 25- jarig ambtsjubileum, daarbij de hoop uitsprekende, dat hij, met zijn gezin, nog _vele jaren in gezondheid onze gemeenten moge dienen. Paard op hol. Gistermiddag omstreeks half vier sloeg het paard van den slager C. van Veen op hol. Bij de hoek van de Meerlaan viel het hollende dier en ver wondde zich bloedend. Gelukkig was de school nog niet uit, daar er in dat geval zeker ongelukken waren gebeurd. Geboren: Johanna Clasina Margare- tha Maria d. van J. H. B. van Wensveen en C. B. Overvliet. VEUR Geboren: Arnoldina Petronella Ma ria d. van P. van Oosten en H. D. C. Heemskehrk. Getrouwd: J. E. Vredeveld en W. Stijsiger. VOORHOUT. Bloemententoonstelling. Onder groote belangstelling werd alhier in het Parochie huis een tentoonstelling gehouden van bloe men, gebroeid als hoofdzakelijk huisbroei door de St. Josephsgezellen en K. J. C.- jongens. De heer C. J. Zonneveld verwelkomde alle aanwezigen en maakt dan plaats voor den Edelachtb. heer Burgemeester G. Bul ten, die deze tentoonstelling officieel zal openen. Ik heb volgaarne, aldus spr., gevolg ge geven aan den wensch om hier tegenwoor dig te zijn. Er zijn den laatsten tijd (en dat is in het winterseizoen alhier een gewoonte als 't ware) meerdere tentoonstellingen ge organiseerd in deze bloembollenstreek, b.v. Bloemlust in Sassenheim. Van deze ten toonstelling gaat een waarde uit, welke we in alle onderdeelen kunnen zoeken en vin den. Die waarde ligt zeer hoog en wel hier in, dat het St. Josephsgezellen en K.J.C.- jongens zijn, welke hier hun willen en kun nen laten zien en waar zij en wij zeker trotsch op mogen gaan. Deze jongens wed ijveren met elkaar en hierin is verschil te bespeuren, maar waarin zij één zijn, dat is in de uiting van liefde voor de bloemen. Veel zorg en volharding is voorafgegaan aan dit succes en het is in onze jongens te prijzen dat zij hierin volhard hebben. Te vens geeft spr. dit werk weer als een op voedingsmiddel. Men kan wel zeggen „het doel is bereikt". Tesamen met liefde voor het bloembollen vak laten deze Josephsgezellen en K.J.C.- ers ook zien dat zij bezitten een zorgzaam heid, welke respect afdwingt aan allen, die deze tentoonstelling komen bezichtigen. Wij moeten dan ook een groote sociale en pae- dagogische waarde hechten aan wat hier door deze jongens gewrocht is. De hoop uitsprekende, dat deze tentoonstelling een groot succes moge worden, eindigt spr. zijn hartelijke openingsrede. De heer C. J. Zonneveld brengt nu dank aan de St. Josephsgezellen en K.J.C.-jon- gens voor hun arbeid en zegt dat door het bestuur hun medewerking ten volle gewaar deerd wordt, daar deze tentoonstelling zon der him medewerking zeker niet tot zyn recht gekomen zou zijn. Jongens, die zoo veel van bloemen houden, aldus spr., zijn „goede" jongens. Vervolgens maakt spr. bekend, dat onze geachte pastoor verhinderd was hier aan wezig te zijn, maar zeker hoopt de ten toonstelling te komen bezoeken. Spr. brengt nu dank aan Kapelaan Kragtwijk als hoofd en leider der St. Josephsgezellen en K.J.C.- ers. Dank werd vervolgens gebracht aan den heer Burgemeester, de heeren wethou ders en de leden der Bank. Aan de jury, bestaande uit de heeren L. v. d. Geer, P. Warmerdam en J. A. Verdegaal, werd ook dank gebracht voor hun zeker niet gemak kelijk baantje. Nu wordt door den heer G. M. Prins be kend gemaakt welke de prijswinnaars zijn. De uitslag is als volgt: Verplichte huisbroei: le pr. H. Duiven voorde, 2e pi. Theo Diemei, aan welke twee de medailles uitgereikt werden, door de vereen, het H.B.G. geschonken. Opge merkt zij hiervan dat eerstgenoemde een medaille ontving met drie tulpenbloemen erop als inscriptie en Theo Diemei met drie hyacinthen-bloemen; 3e pr. A. v. Kampen, Jz., 4e pr. C. Kortekaas, 5e pr. H. v. d. Plas, 6e pr. C. v. d. Lans. Verplichte kasbroei: le pr. J. Boere, 2e pr. Th. Ruigrok. Huisbroei vrije inzending: le pr. D. v. Werkhoven Pz., 2e pr. Jac. Duivenvoorde. De Burgemeester vraagt nu even het woord en maakt bekend, dat bij een vol gende tentoonstelling door hem beschik baar zal gesteld worden een mooi kunst voorwerp voor de beste collectie huisbroei, hetwelk met een applausje beantwoord werd. Een eereprijs werd nog gewonnen door Th. v. d. Hulst en C. J. Vester. Een eervolle vermelding door Nic. Berk hout voor kasbroei; door J. v. Gent voor mooiste pot hyacinthen huisbroei; door H. Duivenvoorde voor mooiste pot tulpen huisbroei Ten laatste een le prijs door Gebrs. v. Werkhoven P.zns voor grootste collectie huisbroei. Door den heer P. L. v. d. Hulst wordt nu een woord van dank gebracht aan de ouders der „broeiers", want zij hebben ook hun moeite gehad voor het welslagen dezer ten toonstelling. Dan wordt alle aandacht gevestigd op de buitengewoon mooi aangelegde stand bloe men en planten van den heer H. v. Wierin- gen, welke toch wel zeker waardeering af dwingt bij een ieder, die dit moois aan schouwt. Ook kan met bewondering gesproken wor den over den stand van den heer Adr. Vlasveld met z'n collectie cactussen. Bekend gemaakt wordt nog, dat aan alle jongens welke hebben meegeholpen tot het welslagen dezer tentoonstelling a.s. Zondag een attractie zal aangeboden worden. SPORT WIELRENNEN. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE Rausch geëngageerd Naar wij vernemen heeft de bekende Duitsche Zesdagenrenner Rausch heden gecontracteerd voor de Amsterdamsche zesdaagsche. Rausch heeft inmiddels zijn tenten opgeslagen in Parijs en traint op de Winterbaan eiken dag om in zoo goed mogelijke conditie te Amsterdam aan den start te kunnen verschijnen. Rausch zal tevens aan den grooten in ternationalen koppelwedstrijd welke op 22 Maart a.s. in het R.A.I.-gebouw wordt ge organiseerd deelnemen. De directie verzoekt ons nog te willen mededeelen, dat de berichten omtrent het engagement van de Frnschen IgnatDiot onjuist zijn. Wel zijn onderhandelingen met den ma nager van dit koppel gaande, evenals met andere ploegen, maar definitieve contrac ten zijn nog niet afgesloten. VAN ONZE ADVERTEERDERS. Sigarenmagazijn H. Heestermans. Het Hillen's filiaal Steenstraat 24, hoek Beestenmarkt is in andere handen overge gaan. De heer H. Heestermans heeft deze zaak overgenomen en, op nieuwen leest geschoeid, zal hij deze zaak voortaan drij ven onder eigen naam. Het spreekt van zelf, dat het karakter der zaak een alge- heele wijziging heeft ondergaan. Voortaan zullen alle meest gevraagde sigaren- en sigarettenmerken en alle tabakssoorten bij hem verkrijgbaar zijn. Deze verandering en uitbreiding zal wel niet nalaten een zeer goeden invloed op deze zaak uit te oefenen. Wij verwijzen naar de annonce in dit nummer. „SANCTUS AUGUSTINUS". Prof. Carp over: „Critiek". Gisterenavond sprak prof. dr. E. A. D. E. Carp voor de R.K.S.V. „Sanctus Augusti- nus" over het onderwerp: „Critiek". Nadat Praeses R. v. d. Lugt de zeer druk bezette vergadering geopend had, sprak hij ene hartelijk welkomswoord tot den ka tholieken hoogleeraar. Prof. C-arp begon zijn lezing met de schijnbaar paradoxale zinsnede: „men moet den mensch de vijanden geven, die hij noo dig heeft". Bij nader toezien van de agressiviteit van den mensch in verband met het wezen der critiek blijkt er veel waars m te schuilen. Critiek is een waarde-oordeel over een persoon of over zijn praestaties. Deze defi nitie is echter onvoldoende: er spreekt te vens een waarde-oordeel over ons zelf mee. Het is niet juist om subjectieve tegenover objectieve critiek te stellen. Ideale objectie ve critiek is een onmogelijkheid zelfs. Ieder waarde-oordeel bevat noodzakelijk een sub jectief element, waarbij echter natuurlijk groote gradueele verschillen kunnen be staan. Doordat nu de waardeering- voor het eigen ik bij critiek een rol speelt, m.a.w. de eigenliefde, komen critiek en afgunst zoo vaak naast elkaar voor. Daarom is het voor de meeste menschen zoo moeilijk om een juiste critiek te leveren op de praestatie van iemand anders, zonder dat de eigenlief de en de persoon in het geding komen. Vooral in het adolescentietijdperk bestaat een hypercritische instelling. Dit is een ver schijnsel der geestelijke rijping en kan uit de ontwikkeling van het driftleven worden verklaard. Op wetenschappelijk gebied ziet men vaak scherpe critiek geleverd door perso nen, die zich op dit of dat bepaalde terrein juist niet al te vast voelen. Dat berust hier op, dat deze nie^ sociaal genoeg kunnen denken, anders gezegd zich niet genoeg kunnen indenken in de rol van hem, op wie de critiek geleverd wordt. Hier ging spreker over tot de groote be teekenis van het egoïstische en het sociale driftleven met betrekking tot het waarde oordeel. Wat het eerste betreft, iedere praestatie van een ander verkleint ons in onze zelf- waardeering, en roept insufficientiegevoe- lens en rivaliteit wakker. Deze mindere waardeering van ons zelf projecteeren we op ons oordeel over die andere persoon, en we zijn dus krachtens onze egoïstische drift geneigd om afbrekende critiek te ge ven. Wat het tweede aangaat, dit driftleven staat in zekeren zin tegenover het vorige, het streeft naar gemeenschapszin, doet ons deelen in de praestatie van den ander, zijn praestatie aanzien, alsof ze van ons zelf was. Door deze tweede drift zijn we dus ge neigd om een ander te hoog aan te slaan. Objectief zoo goed mogelijke critiek ont staat uit de ideale versmelting van deze twee waardebepalingen tot één geheel. Adler vooral plaatst deze controverse der zooeven genoemde driften in het centrum der zielkunde. Het sociale driftleven compenseert wat in het egoïstische niet bereikt kan worden, zoodat een conflict vermeden wordt en er een harmonisch geheel ontstaat. Hieruit is ook het hypercriticisme der adolescenten te verklaren: Bij hen is het sociale drift leven nog onvoldoende ontwikkeld en biedt dus geen voldoende compensatie. Nu wordt ook dit duidelijk: de agressivi teit (uiting der egoïstische drift) moet ge richt worden op iets bepaalds. Maar tevens moet er aan toegevoegd worden: het sociale driftleven en vooral het bovennatuurlijke (suprasociale) leven is noodzakelijk, om tot een eenheid te komen, om te compensee- ren, wat aan het lagere ontbreekt. Gouden echtpaar. Morgen hoopt het echtpaar L. van Es- Goddijn, wonend in het Paulushof aan de Ververstraat, zijn gouden huwelijksfeest te herdenken. Wijl de tijdsomstandigheden ook voor deze feestelingen niet zonder in vloed zijn geweest, publiceeren we hun hun adres. Wellicht vindt de een of andere belangstellende hierin aanleiding wat hulp te bieden. Op uitnoodiging van het Anti-Fascistisch Studenten-Comité alhier zal dr. Menno ter Braak op Donderdag 5 Maart om 20 uur in de Harmonie, Br eestraat, een lezing hou den, getiteld: „De Europeesche Heldenker- mis", waarbij hij het probleem cultuur en fascisme, en in het bijzonder de verhouding student en fascisme zal bespreken. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseerlngsvereen!- ging, zitting gebouw St. Vincen- tiusvereeniging, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag. Geloof en Wetenschap, lezing „Hoe de Dempo gebouwd werd", den Burcht, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wondt van Maandag t tot en met Zondag 8 Maart a.s. waarge nomen door de apothekers: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. VEREENIGING LUCAS VAN LEYDEN. In een bijeenkomst van de Vereeniging Lucas van Leyden in het Prentenkabinet der Rijks-Universiteit alhier, heeft mej. Guda E. G. Duyvis gisteravond gesproken over Monumenten der Oud-Mexicaansche Beschaving, na door den voorzitter prof. Byvanok te zijn ingeleid. In het „Groot-Mexicaansche cultuurge bied", dat zich vóór de komst der Spanjaar den in Mexico en de aangrenzende Cen- traal-Amerikaansche republieken had ge vormd, waren twee middelpunten van be schaving: het eene, meer specifiek Mexi- caansche op het hoogland van Mexico, het andere in de zuidelijke staten van Mexico, de republieken Guatemala, Honduras en Britsch Honduras; het land der Mayas. In hoeverre deze in veel opzichten verschil lende culturen der Mayas en der Mexica nen elkaar beinvloed hebben, en welke daarbij primair was, of dat beide op een gemeenscbappelijken grondvorm terug gaan, is een der groote problemen, die zich bij de bestudeering dezer volken voor doen. Beide volken hadden schrift in den vorm van hieroglyphen, ons bewaard gebleven in de verschillende codices, en bezaten een zeer nauwkeurige tijdrekening, vastgelegd in .een kalender-systeem. Er bestonden twee kalenders naast elkaar Het „tonala- mati", het boek der goede en booze dagen omvatte een periode van 260 dagen, het was de kalender, waaruit door de pries ters werd waargezegd. De andere kalender was aan de zon aangepast. Het jaar werd verdeeld in 18 periodes van 20 dagen; de vijf dagen, die overbleven werden inge- lascht. Zoowel de 20 dagen, als de 18 perio des hadden namen en werden voorgesteld door hiergoglyphen, iedere dag werd be geleid door een cijfer, waarbij echter maar tot 13 geteld werd. Wat de Mayas onderscheidt van de Mexicanen is het feit, dat zij hun monu menten dateerden. Zij gingen daarbij uit van een nulpunt. Wanneer dit nulpunt in onze tijdrekening valt, is nog steeds een open vraag, de meening loopen hierover zéér uiteen. Vooral in het zuiden in de ruines van Copan (Honduras) en Quirigué (Guate mala) komen veel gedateerde monumen ten voor. De groote ruinesteden in het noorden, in Yucatan, onderscheiden zich van deze eersten door de groote bouwwer ken, paleizen en tempels op terrassen en pyramides opgericht. In Chichen Itza is een ouder Maya-deel en een jonger deel, waar Mexicaansche invloeden duidelijk waar te nemen zijn. Een andere stijl vertoonen de gebouwen in de ruines van Palenque, in het Usuma- cintagebied, in den staat Chiapas gelegen. Na afloop der lezing was er gelegenheid tot het bezichtigen der tentoonstelling van werk van wijlen Theo van Doesburg. Ook een deel der nieuwe aanwinsten van het Prentenkabinet (o.a. fraaie etsen van Thys Maris, James Ensor enz.) waren voor de zen avond ter bezichtiging gesteld. Er was veel belangstelling. Op het station overleden. Gistermiddag werd een reiziger op het 2de perron van het station alhier, die met den trein naar den Haag wilde vertrekken, plotseling onwel. In bewusteloozen toestand werd hij naar een der wachtkamers gedra gen, waar een te hulp geroepen geneeskun dige den dood constateerde. Uit papieren, op hem bevonden, bleek het de heer W. Mooyen uit Delft te zyn, die alhier tijdelijk werkzaam was. Gisteren heeft de afdeeling Leiden van den Nederlandschen Blindenbond haar jaarvergadering gehouden in de boven zalen van café „De Harmonie". In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer L. Rombout, het wel en wee der afdeeling, vooral wat betreft de sluiting der werkplaats der blinden. Een woord van dank werd gebracht aan mej. v. Eek, voor het vele, dat zij heeft gedaan om de afdeeling Leiden op te wer ken om het doel te bereiken. Voorts werd een woord van dank gebracht aan den ad viseur, den heer v. Setten v. d. Meer, voor het vele door hem belangloos gedaan in het belang der Leidsche blinden. De voorz. deelde mede, dat in 1937 de afdeeling het 10-jarig bestaan op waardige wijze hoopt te herdenken, waartoe een commissie werd benoemd. Na sluiting van het officieele dedeelte bleef men een tijdje gezellig bijeen, waar bij geheel belangloos hun medewerking verleenden de heeren Hozes, Jean Gal- jaard en de humorist L. Zitman, wien een dankbaar en welverdiend applaus werd ge bracht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2