DINSDAG 3 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 KERKNIEUWS PASTOOR HOGEMAN. f In den ouderdom van 65 jaar is te Haar lem, waar hij sinds zijn emeritaat in Maart 1933 bij goede vrienden verbleef, zacht en kalm overleden de zeereerwaarde heer G. L. J. Hogeman, oud-pastoorvan het Am- bonplein te Amsterdam. Z.Eerw. was reeds meerdere malen voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, het laatst j.l. Zaterdag. In de laatste maanden was de ziekte van dien aard, dat hij voortdurend het bed moest houden. Verleden week Don derdag bracht Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, den zieke een be zoek. SPORT VOETBAL C. G. W.—STUDENTEN. Morgenmiddag 2 uur speelt op het ter rein aan den Haagweg C. G. W. tegen Ge- ref. Studenten. HALVE EINDSTRIJDEN ENGELSCHE CUP. De loting voor de halve eindstrijden in het tournooi om den Engelschen Cup, had tot resultaat, dat op 21 Maart as. te Hud- dersfield Grimsby Town tegen Arsenal speelt en Fulham tegen Sheffield United te Wolverhampton. HET GEBEURDE IN DEN WEDSTRIJD AJAXV. S. V. Met ingang van 27 Februari j.l. is, in afwachting van een nader te nemen beslis sing in verband met zijn optreden in den op 16 Februari gespeelden wedstrijd Ajax- V. S. V., de V. S. V.-speler C. Broek voor- loopig geschorst. ZWEMMEN RECORDS ERKEND. De Recordcommissie van den K. N. Z. B. heeft de volgende prestaties als Neder- landsch record erkend: 3 x 50 Meter wisselslag estafette hee- ren: Zwemvereeniging „IJ" tijd 1 min. 33.4 sec., gevestigd te Den Haag op 13 Novem ber 1935. 100 Meter schoolslag dames: Gr Brou wers, tijd 1 min. 25,3 sec., gevestigd op 8 Februari 1936 te Rotterdam. RECORD 200 M. VRIJE SLAG VERBETERD Aneta meldt uit Batavia: De heer P. Stam verbeterde, tijdens de zwemwedstrijden in het Tjikini-zwembad het Nederlandsch record 200 meter vrije slag met 0.6 sec. tot 2 min. 21.6 sec. UIT DE OMGEVING SCHAKEN LANDAU—SPIELMAN De vierde partij van den tweekamp LandauSpielmann, gisteravond in hotel Bristol te Rotterdam gespeeld, is geëin digd met remise. De stand is thans: Spielmann 2 gew., 2 remise, totaal 3 pt. Landau 2 verloren, 2 remise, totaal 1 p. DAMMEN DAMWEDSTRIJDEN K. D. C. Donderdag a.s. wordt alhier de laatste wedstrijd voor den H. D. D. B. gespeeld, n.l. K. D. C. I—Leiderdorp I. A.s. Woensdag 4 klaart wordt begon nen met den wedstrijd om het kampioen schap van Katwijk en Omstreken. De le ronde wordt gespeeld as. Woensdag in het clublokaal te Katwijk aan Zee. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De uitslagen van de vcm Drtgei :ette wed- strijden luiden: J. Diederiks 200 34 39 5.88 P. Duivenvoorden 195 34 23 5.73 P. Duivenvoorden 200 41 27 4.87 S. v. Rijn 189 41 25 4.60 C. Th. Duivenvoorden 200 34 22 5.88 J. Diedericks 168 34 21 4.94 C. Th. Duivenvoorden 200 34 22 5.88 G. C. Degger 172 34 26 5.05 J. Diedericks 200 48 17 4.16 S. v. Rijn 119 48 11 2.47 A.s. Donderdagavond wordt de laatste en beslissende wedstrijd gespeeld tusschen C. Faas en C. Th. Duivenvoorden. Beide spe lers zijn nog ongeslagen. De wedstrijd vangt om 8 uur aan in de R.-K. Volksbond te Lisse. De uitslagen voor de 2e klasse luiden: 150 27 34 5.55 101 27 13 3.74 K. Stuhdrayer A. van Dijk G. van Eik 150 31 46 4.83 A. van Dijk 110 31 13 3.54 150 34 24 4.41 116 34 12 3.41 J. Langeveld C. Elfering G. van Eik K. Stuhldrayer G. van Eik C. Elfering G. van Eik J. Langeveld 150 29 16 5.17 150 36 22 73 36 11 150 41 15 122 41 16 4.17 2.02 KATWIJK. Stand der werkloosheid. Opperlieden 31, grondwerkers 86, timmerlieden 37, met selaars 28, fabrieksarbeiders 12, kuipers, 46, schilders 16, losarbeidersi 172, landarbeil ders 161, visschers 185, binnenschippers 14, stokers9, varensgezellen 3, machinisten 2, loodgieters 3, tuinlieden 4, molenaar 1, mandenmaker 1, autogeenlasscher 1, kok 1, kelner 1, scheepmakers 8, letterzetter 1, chauffeurs 4, stucadoors 1, winkelbediende 1, straatmakers 2, behanger, 1, smid 1, kleer maker 1, bloemisten 3, venters 16, brood bakkers, 4, motordrijvers 5, kooplieden 2, slager 1, verwarmingsmonteurs 2, verple ger 1, schoenmaker 1, typograaf 1, dienst meisjes 1, jongens 131, meisjes 61, totaal 1063. Bij de werkverschaffing zijn deze week werkzaam 35 arbeiders. „De Verpleging". De Ver. „De Ver pleging" hield haar jaarvergadering in de gemeentezaal onder leiding van den voor zitter, den heer D. C. van Leeuwen. De secr., de heer K. Dijkdrent, bracht het jaarverslag uit, waaraan het volgende is ontleend: Het afgeloopen jaar 1935 is een jubileumjaar geweest. De eerste October j.l. was het 12 H jaar geleden, dat onze ver- eeniging in werking werd gesteld. Het eer ste boekjaar telde 7800 leden en einde 1935, dus na bijna 13 jaar, 14.013 leden. De vereen, betaalde het eerste jaar 3774.50 uit en dit afgeloopen jaar 19.000.Er werden het eerste jaar 65 leden-patiëntén opgenomen en dit jaar 323. In die bijna 13 jaren zijn er 2950 leden verpleegd met 69999 verpleegdagen met een bedrag van ƒ165.481.50. Alle jaren hebben een batig saldo opgeleverd, uitgezonderd 1928, toen er een nadeelig saldo van 1907.28 te boe ken was. In het afgeloopen jaar werden 323 leden in een der Leidsche ziekenhuizen opgenomen met 7836 verpleegdagen. Wat een bedrag vorderde van ruim 19.000. Er overleden dit jaar in een der Leidsche zie kenhuizen 17 leden. Het ledental bedroeg einde 1935: 14013, waarvan 8890 betalende, een vermeerdering van 53 leden. Door ver trek en bedanken werden er 453 afgevoerd; door geboorte werden er 438 kinderen bij geschreven. Ons ledental bestaat uit 3320 zinnen of op zichzelf staande personen. Ook het Operatiefonds kan met een batig saldo sluiten. Er werd aan 31 patiënten uitkeering gedaan daar voor hen geen plaats was in het Academisch ziekenhuis. Het ledental be droeg 13463, een vermeerdering van 218 le den. Van de ziekenauto hebben op advies van de doctoren 461 leden gebruik gemaakt. Er werden voor particulieren 67 ritten ge daan en 11 keer werd de auto voor eerste hulp bij ongelukken gebruikt. De penningm., de heer Jer. Varkevisser, bracht zijn verslag uit. De winst- en ver liesrekening sluit met een bedrag van ƒ28.024.47, waarbij een batig saldo is van 1115.16. De winst- en verliesrekening van het Operatiefonds sloot met een bedrag vau 3658.79, waarbij een batig saldo is van 578.99. De kascommissie, bestaande uit de heeren Chr. Minnee, G. v. d. Voort en D. Noppe, verklaarde bij monde van laatstge noemde, dat alle boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Bij de bestuursver kiezing werden de aftredende leden, de heeren G. Koelewijn en J. Vooys, met over- groote meerderheid herkozen. Door het overlijden van den heer Eerdbeek en het vertrek van den heer M. v. d. Bent, waren 2 vacatures ontstaan in de commissie van Toezicht; door de vergadering werden ge kozen de heeren notaris Matthijs en J. Houwaard, die beide hun benoeming aan namen. Lang werd gediscussieerd over het voorstel van het bestuur om een kleine be taling voor het gebruik van de ziekenauto, welk voorstel door het bestuur werd terug genomen. NOORDWIJKERHOUT. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool aan den Heerenweg al hier, is benoemd mej. M. J. A. A. Hazevoet, te Beverwijk. Bouwen. Door B. en W. is vergunning verleend aan A. v. Berkel en Th. Smit, alhier voor het bouwen van een woonhuis langs den Zilkerduinweg en aan de N.V. Wijnschout te Haarlem voor het bouwen van 10 woningen, eveneens langs den Zil kerduinweg. TER-AAR. Staatspartij. In het R. K. Verenigings gebouw werd de ledenvergadering gehou den van de R. K. Staatspartij afdeeling „Ter-Aar", onder praesidium van den heer M. Robertz. Tegen acht uur werd deze matig bezoch te bijeenkomst geopend met den Chr. groet door den voorzitter en allen verwelkomd, in het bijzonder de eere-voorzitter Pastoor Bilars, het Tweede Kamerlid M. P. v. d. Weijden, Mr. Geise en het raadslid Hoo- genboom. Na voorlezing der Notulen, welke onver - TWENTE LOS VAN DE K.N.A.U In een te Enschedé gehouden druk be zochte vergadering van diverse vereeni- gingen in Twente is besloten tot de stich ting van een zelfstandigen Twentschen Athletiekbond, los van de Koninklijke Ne- derlandsche Athletiek Unie. Men was van oordeel dat het vooral in verband met de financiën, onmogelijk is voor de vereeni- gingen om lid van de K.N.A.U. te blijven. Een twaalftal vereenigingen trad direct als lid toe. Deze vergadering was belegd op initia tief van het afgetreden bestuur van het district Twente der K.N.A.U. anderd de goedkeuring verkregen, werd meegedeeld, dat weth. v. d. Hoorn wegens lichte ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. In verband met het niet naleven van het reglement bij de j.l. gehouden gemeente raadsverkiezing is één der leden geroyeerd als lid der vereeniging. Traditie-getrouw bracht de secretaris H. Volgering nu een keurig uitgebreid jaar verslag uit. Wij mochten tot groote verheu genis vernemen, dat alle leden op de Ka tholieke lijst hebben gestemd. Een minder prettig geluid klonk over de uitslag van de gemeen teraadsverkiezing. Gememoreerd werd nog de oprichting van een propagan- daclub en een overzicht werd gegeven van het ledental, dat momenteel 421 bedraagt. Tot slot werd dank gebracht aan de afge treden raadsleden. Dan zijn we beland aan een causerie over het monotaire vraagstuk. Het bestuur had gemeend dit belangrijke vraagstuk eens van beide kanten te laten belichten. Als eerste spreker trad op Mr. Geise, genoegzaam be kend door z'n vele artikelen over dit pro bleem in de „Leidsche Courant'In den aanvang van zijn duidelijk betoog liet spre ker uitkomen dat hij geen principieele tegenstander was van devaluatie. Hij con stateerde dat de oorzaak van de ellende gelegen is in een defect van de verbindings schakel tusschen vraag en aanbod. Om te kunnen exporteeren moeten wij op het prijsniveau van andere landen komen, wat de een tracht te bereiken langs den weg van deflatie, de ander in veel sneller tem po door devaluatie Spr. zette vervolgens uiteen, welke de voor- en nadeelen van de valuatie zijn voor de verschillende groepen der bevolking. Onze huidige Regeering tracht door ver sobering, aanpassen, op het niveau te komen van het buitenland, doch spr. is de mee ning toegedaan met vele anderen, dat dit systeem niet gelukken zal. De conclusie van Mr. Geise's betoog is: In z'n geheel kan door de moelij kheid van loonender export, een opleving in alle lagen der bevolking teweeg gebracht worden bij devaluatie. Een geneesmiddel voor alle kwalen is devalu atie niet, maar door de omstandigheden zul len wij waarschijnlijk gedwongen worden den weg der aanpassing te verlaten. Thans verkrijgt het Tweede Kamerlid M. P. v. d. Weijden het woord om het mone taire vraagstuk van zijn kant nogeens op nieuw te belichten. Deze uitgesproken de- valuïst, een vlot redenaar, weidt in den breede uit over het deflatie-proces en de verschillende maatregelen welke genomen worden buiten die welke sinds langen tijd in voorbereiding zijn waarvan het resultaat zeer gering zal zijn. Een conse- kwente deflatie-politiek is alleen mogelijk in een land waar de regeering vele vol machten bezit. Door tegenstanders van de valuatie wordt meerdere malen gesproken over een verkapte loonsverlaging, doch nu is nog maar een deel van den weg der de flatie afgelegd en hoe groot is de loonsver laging reeds eji waar zal het einde zijn? Als spr. nog een uiteenzetting geeft over het moreel geoorloofde van devaluatie en een warm pleidooi voert voor muntcorrec- tië, doet hij een beroep op de Regeering om een onpartijdige commissie rapport te laten uitbrengen over dit actueele vraagstuk. Een dankbaar applaus mochten beide sprekers in ontvangst nemen en van de gelegenheid tot vragen stellen werd een ruimschoots gebruik gemaakt. Eenmaal in de sfeer zittende van het geld wezen krijgen we nu het financieel verslag van den penningmeester. De ontvangsten zijn 334.72, uitgaven 359.75, alzoo een nadeelig saldo van 25.03. Zou hier deva luatie ook nog een rol kunnen spelen? Wij laten ons er liever niet over uit. Als leider van de controle-commissie rapporteert de heer Bontje, dat alles correct in orde is be vonden. Wegens het vertrek van den heer H. Markmafi werd bij enkele candidaatstel- ling als bestuurslid gekozen B. Zwirs. Door den afgevaardigde, M. Robertz, werd met een sneltreingangetje een verslag gegeven van de vergaderingen te Gouda en te Lei den. Zonder op- of aanmerkingen werd de contributie vastgesteld' op dertig cent, wat een verlaging beteekent van tien cent. Tot afgevaardigde naar de Statenkieskring en Kamerkieskring werd bij acclamatie be noemd M. Robertz, als plaatsvervanger L. Hoogervorst. Bij de rondvraag opperde de heer Togni het idee om voor een bijeenkomst van de Staten- of Kamerverkiezing ook vanuit onze afdeeling een vergadering te beleg gen, zulks ter behandeling van mogelijk gewichtige aangelegenheden, die daar ter sprake zouden komen. De voorzitter zegt toe, steeds op de bres te staan voor de be langen der leden. Ook maakt hetzelfde lid aanmerkingen over de loonstandaard van onze gemeente, vraagt meer aandacht van de fractie voor de groote gezinnen en her ziening electriciteits-tarieven. De vaststel ling van de loonnorm behoort tot de com petentie van B. en W., alhoewel onze frac tie t.z.t aangedrongen heeft, hem te bren- I gen op het bedrag van de plaatselijke col lectieve contracten; de andere genoemde punten hebben al geruimien tijd de volle aandacht. Een verzoek, n.l. in de winter de school uren te laten beëindigen om d-rie uur voor de kinderen, die ver weg 'wonen wel van belang wordt verwezen naar het plaatselijk schoolbestuur. Door enkele leden weid de minder pret tige kwestie opgehaald, waaruit royement is gevolgd en tot slot drong de heer A. Uyt- tewaal er op aan een andere basis te nemen voor de waterleidingtarieven. Des nachts om half één ging de voorzit ter over tot sluiting met een opwekking vereenigd te blijven en van onze taak be wust te zijn. Laat U niet verleiden door den bekenden politieken vogelaar. Onder het pa rool „Samen sterk" keerden wij huiswaarts. WARMOND. Jubileum Wethouder Oudshoorn. Wet houder Alb. Oudshoorn, die morgen (Woensdag) zijn 12)4-jarig jubileum als wethouder herdenkt, zal des voormiddags tien uur officieel op het Raadhuis door den Raad en het gemeentepersoneel worden ge huldigd. Des namiddags zal de huldiging plaats vinden door een commissie uit de in gezetenen, terwijl zij, die den heer Ouds hoorn eveneens persoonlijk willen compli menteeren, hiertoe in de gelegenheid wor den gesteld tusschen 3 en 4 uur namiddag ten huize van den jubilaris. Wij twijfelen niet of velen zullen van deze gelegenheid gebruik maken. Winkeliersactie „Kindergenot". Con form de bestaande statuten heeft het Co mité „Kindergenot" een deelnemersverga dering gehouden teneinde rekening en ver antwoording af te leggen over het laatst gehouden kinderfeest. De heer van Stijn opende te ruim half negen de bijeenkomst met een woord van welkom tot de aanwe zigen en betreurde het, dat verschillende middenstanders nog af wijzig of onverschil lig tegenover deze actie bleven staan, die toch uitfluitend is opgezet in het belang van den middenstand. Gebleken is toch, al dus spreker, dat in de enkele maanden, dat deze actie werkt reeds van een groot succes gesproken kan worden, want op het uitste kend geslaagde kinderfeest waren reeds 102 kinderen aanwezig. Alvorens echter een definitief oordeel uitgesproken kan worden aldus de voorzitter, moet eerst nog enkele maanden gewacht worden en mocht dan blijken, dat niet het gewenschte resultaat bereikt wordt, zal de commissie zelf hieruit wel de conclusie trekken. Een commissie bestaande uit de heeren van Stijn en Ouds hoorn werd aangewezen om de kas, boeken en bescheiden van den penningmeester te onderzoeken en deze commissie verklaarde na onderzoek alles in de beste orde te heb ben bevonden. De inkomsten bestaande uit inleggelden, verkoop zegels en formulieren hadden bedragen ƒ401.28, terwijl was uit gegeven een bedrag van 264.25, zoodat een batig saldo te boeken viel van 137.03. Van de hierna gehouden rondvraag werd door verschillende leden gebruik gemaakt. Alge meen was men van oordeel, dat men nog niet die medewerking ondervond, die voor het welslagen van deze actie noodzakelijk was en betreurde men de houding van som mige deelnemers, die het Comtié in den rug aanvielen. Verzocht werd nogmaals po gingen in het werk te stellen om degenen, die nog geen deelnemer zijn alsnog tot deelname te bewegen. Met een opwekkend woord sloot de voorzitter deze zeer geani meerde bijeenkomst. Tot de middenstanders zouden wij willen zeggen: „Let op uw saek", verzet de bakens als het getij ver loopt en houdt goed het doel van deze actie voor oogen n.l. „bevordering van het con tant en in Warmond koopen". Zoo bezien moet deze actie slagen en zal zij ook sla gen. WASSENAAR Tegen een paal gebotst. In Meijendell reed de 21-jarige V. uit den Haag, die mo torrijden leerde, tegen een telefoonpaal. Hij bekwam een linkerdijbeenbreuk en is na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling, per ziekenauto overgebracht naar het zie kenhuis aan den Zuidwal te den Haag. ZOETERMEER. Huizenverecniging „Eendracht maakt macht". Een dezer dagen kwamen de leden der huizenvereeniging „Eendracht maakt macht" in vergadering bijeen ten huize van den heer C. Veelenturf. De voor zitter opende de vergadering en heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deelde mede dat deze voor de huiseigenaren zoo nuttige vereeniging op 26 September van dit jaar 60 jaar zal bestaan hebben. Hij stelde voor adit jubilé niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, waarmede de vergadering zich kon vereenigen en dientengevolge het bestuur machtigde de noodige voorberei dingen daartoe te treffen. De secretaris verkreeg daarna de gelegen heid tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, welke met een kleine aanmerking in dank werden aanvaard. Vervolgens bracht de penningmeester ver slag uit van zijn gehouden financieel be heer. Hieruit bleek, dat er een aanmerke lijk voordeelig saldo in kas was. Twee leden werden belast met het nazien der rekenin gen. Daar alles in orde bleek te zijn, dank te de voorzitter den pennigmeester voor zijn getrouw, beheer. Hierop werd aan de hand van de gegevens der leden opnieuw de zoogenaamde zwarte lijst, de lijst der wan betalers, vastgesteld, en er nog eens uit drukkelijk op gewezen, dat het den leden niet geoorloofd is aan een der op deze lijst voorkomende personen hun woning te ver huren. Bij de rondvraag werden verschillende vragen door het bestuur beantwoord en sloot de voorzitter de vergadering met een tot weerziens in September. Landbouwvoorlichtingen nog wat! Dezer dagen kwamen de leden van den L.T.B. in voorvergadering bijeen teneinde hunne houding te bepalen bij een gecom bineerde vergadering van de drie stands organisaties, welke bijeen kwamen om vol gens instructie van den bedrijfsconsulent een vereeniging op te richten voor bedrijfs voorlichting. De vrees werd geuit dat het oprichten en deelnemen der leden van den L.T.B. wel eens de oorzaak zou kunnen zijn, dat men zich van zijn standsorganisatie zou afwen den, vooral als ongewenschte verhoudingen onder de leden der afd. worden bevorderd. Vervolgens werd besloten de gemengde vergadering te bezoeken, welke bij Veelen turf werd gehouden en door den voorzit ter der Holl. Mij v. Landbouw werd ge presideerd. Aanwezig was ook de bedrijfs consulent, de heer van der Meer. Na een ruime uiteenzetting door genoem den consulent, waarbij het doel der regee ring duidelijk werd uiteengezet, n.l. meer contact met de directie van Landbouw, re- gistreeren van koopprijzen, land-hypotheek en andere schudzaken, adviezen in de loontoeslagen, overzicht in de bedrijfsren- tabiliteit door bevorderen beter boekhou den en overleggingen daarvan, gebruik ma ken van het landbouwonderwijs en dit te vervolgen door voorlichting. De bedoeling is een contributie te heffen van de leden a 10 ets. per H.A. waarvoor bestrijding kosten van den assistent, te be noemen uit de oud-leerlingen van een der Landbouw wint erscholen. Na nog verdere inlichtingen aan de aan wezige tuinders te hebben gegeven, die via de veiling zich tot den heer Riemens moe ten wenden, gaven verschillende leden zich op en werd besloten den volgenden avond te Moerkapelle de vereeniging definitief op te richten. Op deze derde bijeenkomst, waarbij alle drie de standorganisaties vertegenwoordigd waren, werden de statuten en huishoudelijk reglement goedgekeurd. Het had nog al wat voeten in aarde eer dit belangrijke docu ment gereed was, maar nu volgde de be stuursverkiezing. Besloten werd 7 leden in het bestuur te kiezen, vooraf de voorzitter. Als zoodanig werd de heer de Kroes, de voorzitter der der Holl. Mij van Moerkapelle, gekozen. Toen kwamen de moeilijkheden en de pop pen aan het dansen, de Holl. Mij wilde nog drie leden in het bestuur. De C.B.T.B. bij name van den heer Biemans eischte twee leden, een zetel voor zijn zoon, terwijl voor den L.T.B. twee zetels beschikbaar bleven. Een zeer scherp debat was 't gevolg; onder protest verlieten eenige aanwezigen de ver gadering. De heer Duynisveld waarschuw de dat op deze wijze de bedoelingen van de regeering gemaskeerd worden en men onmogelijk tot het gewenschte doel zou ge raken; tevens werd door spr. geprotesteerd dat een zetel voor den L.T.B. wegens niet tegenwoordigheid van de afd. Bleiswijk on bezet bleef, waar deze toch met reservé kan worden vervuld. 't Mocht niet baten. De L.T.B. werd weder in de luren gelegd. Uitslag was 1 L.T.B., 2 C.B.T.B., en 3 Holl. Mij. Wat er nu van een te benoemen secretaris en assistent-consu lent terecht komt is licht te begrijpen. De vereeniging omvat elf gemeenten. Moerkapelle, Zevenhuizen, Zoetermeer, Benthuizen, Bleiswijk, Bergschenhoek, Wad- dinxveen, Hazerswoude (ged.), Pijnacker (ged.), Berkel (ged.) en Moordrecht, DE GEBROEDERS „G0CHEM" 193. Oogenblikkelijk de deur uitgooien, antwoordde de eigenaar. Piet stond op en terwijl hij zich vlug uit de voe ten maakte, zei hij, op Pat wijzend: Begint U dan maar bij hem, want wij kunnen het niet betalen. De verbijsterde Pat, die nergens op bedacht was, had, vóór hij «e deur bereikte een paar flinke schoppen onder zijn broek te pakken. 194. Nog wrijvend over de pijnlijke plek kwamen zij weer terug op de kermis en liepen achter de tenten om naar het feestterrein. Hier zagen zij een groote luchtballon, waar onder een gondel, die met een dikke kabel aan de grond geankerd was. Zij keken hun oogen uit, want zooiets had den zij nog nooit gezien.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10