ELTAX ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Betrokken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk eenige re gen of sneeuw. eWinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 780.8 te Myggbukta, aan de Oostkust van Groenland. Laagste barometerst.: 740.1 te Brest. Op het continent en in het Noord-Oos ten wijzigen de luchtdruk veranderingen zich zeer snel. Thans daalde de luchtdruk in Noord Duitschland en in he' Oostzee gebied, in het laatste etmaal 15 m.m. Ter wijl de barometers in het Noord-Westen, Westen er Zuid-Westen nagenoeg statio nair blijven, stijgen nu de luchtdrukker, snel in Zuid-Duitschland. Betrekkelijk warme luchtmassa's worden met Zuide lijken wind over Oost-Europa naar het Ooscalyk Oostzeegebied geveerd De kou dere winden van polairen oorsprong dron gen die Westelijke wind over Zuid-Frank- krijk. Centraal Europa en gaven aldaar ;n Zwitserland en Oostenrijk in de Duit- s%he Middelgebergten en in Noord-Duitsch land zware neerslagen. (Felberg in het ■Schwarzwald 17 m.m. neerslag). In het Noord-Westen en Westen verandert de temperatuur weinig. Tot aan de 20ste leng tegraad transporteeren Noord-Oostelijke winden onafgebroken polaire luchtmassa's naar de Golf van Biscaje en de kusten van Spanje. Het hooge drukgebied bij de Azo- ren is weinig krachtig ontwikkeld. Bij de zen toestand blijft ons land in de as van het gebied van lagen luchtdruk, waardoor de windrichting in sterkte snel en onre gelmatig kan veranderen en perioden van neerslag en opklaring elkaar snel kunnen opvolgen. LUCHTTEMPERATUUR. 4.2 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 6.08 uur tot Zondagmorgen 6.20 uur en van Zondagna middag 6.08 tot Maandagmorgen 6.18 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 1 Maart voorin. 8.20 en nam. 9.05 uur en Maandag 2 Maart voorm. 9.49 en nam. 10.40 uur. 3 STATION-COBETSTR. v. v. OP I MAART NIEUWE BUSSEN NIEUWE PR IJ ZEN Maandabonnement v. volw. f5.00 Scholierweekkaart t,m. 18 j. f 0.75 Retours f 0.15 "&Q ST. ELISABETHVEREENIGING. De St. Elisabethver. viert binnenkort haar 75-jarig bestaan. Wij komen hierop nader terug. Doch reeds nu willen wij met een enkel woord op dit jubileum wijzen, om al onze lezers in Leiden te vragen, aan deze zoo sympa thieke organisatie een stoffelijk bewijs te geven van waardeering al is 't nog zoo gering! Wij mogen zeggen: Deze charitatieve vereeniging maakt er aanspraak op, en de door haar gesteunde zieken vragen 't van u met allen aan drang. De wijze, waarop u een gave kunt geven, is zoo aangenaam mogelijk. U doet uw gift in het u toegezonden zakje.De linker hand weet niet, wat de rechter geeft. Bijna iedereen kan aldus iets geven. Wij hopen,-dat de jubileerende Ver. niet teleur zal worden gesteld. Dat zij aan de door haar ondersteunden ter gelegenheid van haar jubileum een feestgave zal kunnen schenken. Allen werken zooveel mogelijk mede, om die mooie bedoeling te verwezenlijken; men werpe royaal zijn gave in het toegezonden zakje, dat in de eerstvolgende dagen zal worden teruggehaald. De Leidsche Belasting-Ophaaldienst heeft in de afgeloopen maand 11.557.66 aan de Piijksontvangers afgedragen, benevens 241.33 aan den Gemeente-Ontvanger. De aandacht wordt er op gevestigd, dat aanslagen en beschikkingen zoo spoedig mo gelijk ten kantore van den dienst Nieuwe Rijn 22 moeten worden ingeschreven. Genootschap „Kennis is Macht" Bij het Zestigjarig bestaan. Zooals wij reeds met 'n kort woord heb ben gememoreerd, zal het op 4 Maart zes tig jaar geleden zijn, dat de Middelbare Handelsavondsschool „Kennis is Macht" te Leiden werd opgericht. Het verlangen naar een dergelijke school was reeds meermalen tot uitdrukking ge komen, o.m. in een ingezonden stuk in het Leidsch Dagblad van 25 Januari 1876, waar in door een belanghebbende" de vraag werd gesteld of heeren fabrikanten en kooplieden hier ter stede zich niet zouden willen vereenigen om hunne bedienden 's avonds gelegenheid te verschaffen, om zich te beKwamen in boekhouden en mo derne talen. De redactie van het blad meende hierbij den volgenden noot te moeten plaatsen: „De inzender schijnt niet te bedenken, dat de gelegenheid om onderwijs te ontvan gen tegenwoordig gunstig genoeg is; zoo dat kantoor-, magazijn- en winkelbedien den niet zonder voldoende kennis van mo derne talen en dubbel boekhouden in be trekking behoeven te komen". Van patroonszijde werd er echter niet al dus over gedacht, want reeds den daarop volgenden dag kwam er een adhaesiebetui- ging van mr. H. L. A. Obreen Jr., die het idee zeer sympathiek vond en den nood der kantoorbedienden zeer goed begreep. Op zijn verzoek aan „belanghebbende" om zich met hem te verstaan, vervoegde zich den zelfden avond de heer J. F. Keule- mans ten huize van den heer mr. Obreen en enkele weken later vond een bespreking plaats ten huize van laatstgenoemde aan het Noordeindsplein, waar in beginsel werd besloten om een cursus op te richten tot het geven van handelsonderwijs. Een definitief besluit daartoe werd op 4 Maart genomen en nog geen veertien dagen later vingen de eerste lessen met 14 leer lingen aan. In den loop van het cursusjaar bedankten er hiervan vier, zoodat de cur sus met tien leerlingen geëindigd werd. Er werd slechts onderwijs gegeven in de Fran- sche en Duitsche taal, door de heeren P. J. Bom en C. H. Dee voor het Duitsch en door de heeren J. F. D. Blöte en C. Goedeljee in het Fransch. Onder leiding van den heer H. Tillema breidde het onderwijs zich eenigen tijd later ook uit tot het boekhouden. Als bijzonderheid zij erop 'gewezen, dat Mr. Obreen de eerste onderwijzers benoem de en wel nadat hij inlichtingen ingewon nen had bij den heer J. A. van Dijk, toen maals hoofd eener school te Leiden. Het eerste bestuur bestond uit de vol gende personen: J. F. Keulemans, president, C. C. W. T. Schnabel, secretaris, D. C. H. Selier, penningmeester, terwijl de heer mr. H. L. A. Obreen het beschermheerschap op zich had genomen. De eerste jaren waren voor de jonge ver eeniging hoe kon het haast anders? zeer zwaar. De oprichters stonden nJ. voor de taak een geheel nieuw terrein tot ont- ginninig te brengen Men had met tal van bezwaren te kampen, vooral als men be denkt, dat er onder de leerlingen personen waren, die al sedert jaren niets meer aan het onderwijs hadden gedaan. Dit had blijk baar veel wrijving ten gevolge, zoodat er na het eerste jaar reeds wisseling in het be stuur was gekomen. Met de financiën stond het er al even min rooskleurig voor. Het streven was erop gericht de exploitatiekosten zoo laag moge lijk te houden. Door bemiddeling van den heer mr. Obreen wist men gedaan te krijgen, dat de heer Knsppelhout aan de Vereeniging „Nut en Genoegen" opdroeg, om aan de jonge vereeniging gratis twee avonden per week eenige lokalen af te staan. Het eerste leerjaar sloot met een nadee- lig slot van 42.96, maar de nadeelige saldi groeiden met de jaren en in de eerste vier jaren had de heer Obreen die de tekor ten voor zijn rekening nam reeds f 484.70 betaald. Op mr. Obreen bleef jarenlang die tekor ten-last drukken. De bescheiden uit de eerste jaren toonen zulks aan. Naast zijn begeerte om de handels- en kantoorbedienden in de gelegenheid te stellen zich verder te ontwik kelen, toonde hij dus ook groote financieele interesse voor de school. Naast hem vond „Kennis is Macht" in den heer J. A. van Dijk een waren verdediger van zijn belangen en zonder deze beide krachtige figuren had het Genootschap de moeilijke eerste jaren niet kunnen over leven. De Vereeniging ging met haar onderwijs inrichting langzaam maar zeker vooruit. Van de bestuursleden, die hiertoe hebben bijdragen, mogen zeker wel genoemd won den de heeren J. Adriaanse, P. J. C. Dee, W. F. Hofkes, R. G. M. Hueber, C. C. van Ingen, J. C. v. d. Kam en J. F. Keulemans. Van het onderwijzend personeel uit die dagen noemen we den heer D. J. M. de Hondt, die eerst als onderwijzer en later als directeur er veel toe heeft bijgedra gen de onderwijs-inrichting tot grooteren bloei te brengen. In het jaar 1892 trof de vereeniging een zware slag door het overlijden van haar beschermheer, mr. H. J. A. Obreen, zonder wiens finantieele steun de taak van het schoolbestuur er niet gemakkelijker op werd. In 1894 men leefde toen in een pro- paganda-periode voor het handelsonderwijs is het den toenmaligen voorzitter, den heer J. C. v. d. Kam, gelukt de gemeente voor dit onderwijs te interesseeren door een bedrage van f 250 per jaar. Bij raadsbesluit van 15 Nov. 1906 werd de subsidie gebracht op 1260 en werd het bestuur de beschikking gegeven over de lo kalen van de school aan de Oude Vest. De Provincie en het Rijk gaven toen eveneens subsidie. Omstreeks 1910 werd de inrichting van de school in andere banen geleid, daar het bestuur de voorwaarden, die door de sub- aidieerende lichamen werden gesteld, meende te kunnen aanvaarden. Langzaam maar zeker ontwikkelde de school zich tot 'n modern handelsonderwijs instituut, dat met eere in den lande kon worden genoemd en zelfs een uitzonderlijke positie kon innemen. Na het overlijden van den heer de Hondt, werd de heer A. J. J. Verbrugge tot direc teur der school benoemd en onder zijn di recteurschap werd het gouden bestaansfeest van het Genootschap op feestelijke wijze herdacht. De heer Verbrugge werd na zijn aftreden als directeur opgevolgd door den heer H. D. M. Knol, tevens als leeraar aan de school verbonden. Het zestig-jarig jubileum valt onder wel geheel andere tijdsomstandigheden dan het gouden feest. Rede waarom de herdenking tot de meest bescheiden proporties is terug gebracht. Hoe deze herdenking ook zij, de school staat ongeschokt in den strijd tot verbrei ding van meerdere kennis. Eén wensch slechts: mogen de tijdsomstandigheden velen spoedig in de gelegenheid stellen met hoop op 'n goede toekomst haar onderwijs te volgen. GENOOTSCHAP VAN DEN STILLEN OMGANG. In het gebouw van de St. Joseph-Gez. Vereeniging hield de afdeeling Leiden van het Genootschap van den Stillen Omgang gisteravond een ledenvergadering en wel de laatste voor den Stillen Omgang. Na de opening met gebed sprak de voor zitter, de heer L. C. Schrijvers, een wel komstwoord. In 't bijzonder tot den geest, directeur, den weleerw. pater P. C. Frigge O.F.M. en tot de correspondenten uit de omgeving. Een bijzonder woord van dank had spr. voor de Leidsche Courant die steeds haar kolommen afstaat voor de katholieke zaak. De katholieke pers is een machtige bond genoot, wat niet genoeg te waardeeren valt voor de katholieken. Moge deze vrij heid van drukpers, aldus spr., altijd zoo blijven en niet den weg opgaan zooals in andere landen. Spr. hoopt, dat allen dit zullen waardeeren en voor oogen houden. De notulen werden onveranderd goed gekeurd. Een belangrijke mededeeling volgde voor hen, die voor de eerste maal den Omgang mee zullen maken. Deze worden er op gewezen, dat de Omgang trekt dwars door het Amsterdamsche nachtleven. La ten zij er vooral om denken zich door niets of niemand af te laten leiden. Uitgaand Amsterdam bestaat voor deel nemers aan den Omgang niet. "Punt vier van de agenda was de bespre king van de regeling. De bedevaart wordt gehouden in den nacht van 14 op 15 Maart. Zij begint met een korte godsdienstoefe ning in de Hartebrugskerk op Zaterdag 14 Maart 'savonds te half 11 uur. By het verlaten der kerk begeven de pelgrims zich in stilte naar het station. Als algemeene regel is vastgesteld: a. Het luide bidden of zingen vangt eerst aan, na het verlaten van het station. b. Bij het stilstaan der treinen wordt overluid zingen of bidden achterwege ge laten. c. Het rooken moet nagelaten worden tot na de ontnuchtering. Van het Centraal-station begeven zich allen in aanééngesloten ryen naar de Mo- zes- en Aaronkerk en wordt gezamenlijk een Rozenhoedje gebeden tot intentie van de bedevaart. Alleen leden op vertoon van de afge stempelde kerkkaart, welke geheel open moet getoond worden, hebben toe gang tot de kerk. Daarna in alle stilte zich voor de kerk opstellen in rijen van vier. Verboden te spreken en rozenkransen zichtbaar te dragen. 1. Op den Dam wordt gebeden voor Koningin en Vaderland. 2. Op de Nieuwe Brug voor de zeeva renden en voor hen, die op zee zijn omge komen. 3. Op de Lange Brug: voor de Kerk, voor den Paus en voor de eenheid der Christenen. 4. Tijdens den omgang rond de H. Stêe wordt gebeden „Voor rechtvaar digheid en vrede onder de vol- k e r e n". Na het eindigen van den Omgang blijft de processie aaneengesloten en begeeft zich weer naar de M. en A.-kerk. Verder wordt aan de deelnemers drin gend verzocht zich te houden aan de aan wijzingen van het bestuur. De leden mogen de kerk niet verlaten dan nadat „het gezamelijk Kruisgebed is verricht" en het Mirakellied is gezongen. Het Mirakellied wordt gezongen door het koor van Katwijk, terwijl de deelnemers alleen het refrein meezingen. Nadat deze regeling na eenige opmer kingen was vastgesteld sprak de eerw. pa ter P. C. Frigge O. F. M. en opwekkend slotwoord. De eerw. spreker vond het jammer, dat nog niet meerderen dezen voorbereidingsavond hebben bezocht. Alle deelnemers moesten eigenlijk evengoed hier tegenwoordig zijn, maar dat zal wel tot de vrome wenschen blijven. Zich tot de aanwezigen richtend gaat spr. verder: Laten wij in deze dagen van voorberei ding toch vooral denken aan Jezus in het H. Sacrament. Er zijn in onzen tijd zoo velen, die niet denken aan Hem, dien wij juist nu zoo hard noodig hebben. Over gansch de we reld worden wij, Katholieken, aangevallen om ons af te brengen van God. Even na de instelling van het H. Sa crament begon de vervolging en moesten de H. Diensten gehouden worden in de catacomben. In 1500, toen wy onze rechten kwijt raakten kwam de priester 's nachts in stil te en offerden geloovigen heele nachten op om God te dienen. En nu het ons zoo gemakkelijk is, zijn er zoo velen, die zich nergens om bekom meren. Laten wy als Stille Omgangers een voor beeld zijn voor anderen en Hem verheer lijken, ook al kost het een offertje of wat moeite. Dikwijls hem een bezoek brengen, ver trouwelijk en vertrouwend met Hem om gaan in zijn H. Sacrament. De voorzitter bracht den eerw. spr. dank voor zijn begeesterend woord waarna de vergadering met gebed wordt gesloten. Medegedeeld zij nog, dat de orde-com missarissen, die op eenige uitzondering na, dezelfde zijn als verleden jaar, Woensdag voor den Omgang verwacht worden des avonds acht uur in de Romanuszaal achter de Hartebrugskerk (ingang Mare) voor bespreking der werkzaamheden. Het bestuur zal zitting houden voor het afgeven der reisbiljetten op Zondag 8 Maart, na de H.H. Missen van 9 en 11 uur, in de Romanuszaal en voor het laatst op Woensdag 11 Maart 's avonds van 8 tot 9 uur in dezelfde localiteit; nadien worden geen kaartjes meer afgegeven. Contribu- tiekaart medebrengen. Zij die buiten Lei den wonen vervoegen zich by plaatselijk bestuur en correspondenten. „SANCTA VERONICA". Hier zijn wy weer om de zitting van Maart aan te kondigen! Wat vliegt de tijd toch. Dit is weder de derde zitting van 1936. Laat 't één van de druksten worden, want door de ontelbare aanvragen van dezen winter is er ontzettend veel uitge geven en vertoont onze linnenkast hier en daar hiaten. Nog te weinig dames zijn van onze werkwijze op de hoogte, anders zou den er nog veel meer bij ons werk komen halen. Wij zijn uiterst dankbaar voor de onmis bare steun van onze medewerksters, doch deze trouwe schare moet steeds uitge breid worden, door de nog steeds toene mende stille armoede. A.s. Donderdag 5 Maart is er zitting in de bovenzaal van 't Vineentiusgebouw, Hoogl. Kerkgracht 32 van 35 uur. Veel materiaal om te naaien en te breien ligt dan gereed. Komt o o k U eens bij ons kij ken en neemt tevens 't een of ander mee om te werken. U doet er een zeer verdien stelijk werk mee voor uw eigen stadge- nooten. Juist deze tijd van de H.. Vasten leent er zich zoo prachtig toe, eens een extra .\verk van barmhartigheid te ver richten," tot uw eigen geestelijk welzynl Tot as. Donderdag dus! OPRICHTING R. K. LEESBIBLIOTHEEK. De belangstelling voor de oprichting van een R. K. Leesbibliotheek wordt steeds grooter, dit is voor het comité een groote voldoening. Langs dezen weg mag ik alle gevers en geefsters dank brengen voor hun finan cieele bijdragen. Ook de schenkers van prachtige boeken zijn wij dankbaar. Hier waren er bij die ons zelf uit Oegstgeest werden toegezonden. Toch vragen wij meer directe belangstel ling, en waarom? Omdat er nog zoo velen zijn, die willen wachten met hun bijdrage, totdat de R. K. Leesbibliotheek er zal zijn. Wij zouden aan dezulken zeer beleefd wil len verzoeken, zendt uw bijdrage toch na, want door het wachten belemmert gij zelf de oprichting. Het comité werkt zeer hard, en zag gaarne de opening van de R. K. Leesbiblio theek tegemoet, a.s. winter. Katholieken helpt allen mede! Gij kunt dit doen, door uw bijdrage te storten op Giro No. 169496 ten name van de penning- meesteresse Mevr. Kluijtmans, Oranje laan 16, Oegstgeest, met vermelding: „Bij drage R. K. Bibliotheek" Goede boeken zijn ons eveneens welkom. Weet gij de adressen? Deze zijn: Mevr. MandersVermeulen, Oegstgeesterlaan 12; mevr. Kluijtmans, Oranjelaan 16, Oegst geest; mej. Doove, Papengracht 40; de heeren: P. Melief, Leliestraat 126; D. Ha- verkorn, Bloemistenlaan 45; H. Bull, Hugo de Vriesstraat 1; W. J. Kriek, de Laat de Kanterstraat 20. LEIDSCH UNIVERSITEITS-FONDS. Tot den Universiteitsraad van het Leidsch Universiteitsfonds zijn, krachtens besluit van de vergadering van den Uni versiteitsraad OQk.8 Februari 1936, als lid toegetreden: mejt' dr. C. Hovens Greve t.e Leiden en de heeren mr. D. Crena de Iongh, te Amsterdam; mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, te Leeuwar den; mr. E. N. van Kleffens, te 's-Graven- hage; mr. C. de Kempenaer, te Arnhem; jhr. mr. F. H. van Kinschot, te Alkmaar; dr. A. J. Korteweg, te Alkmaar; mr. R. W. graaf van Lynden, te Middelburg; mr. E. E. Menten te Warmond; jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, te 's-Gravenhage; J. F. van Royen, te Rotterdam; dr. J. Siegenbeek van Heukelom, te Rotterdam; dr. J. H. Smidt van Gelder, te Arnhem; mr. R. H. baron de Vos van Steenwyk, te Assen. Krachtens een wijziging van de Statu ten van het Fonds zijn op genoemden da tum lid voor het leven geworden de hee ren: jhr. mr. A. Röell, te Haarlem; dr. J. van der Hoeven, te Eefde; jhr. mr. N. C. de Genselaar te Wassenaar; mr. J. B. W. H. baron van Hugenpoth, te 's-Hertogenbosch; jhr. mr. A. F. O. van Sasse van Ysselt, te 's-Hertogenbosch; dr. P. Zeeman, te Am sterdam; mr. G. Vissering, te Bloemen- daal; mr. A. Philips, te 's-Gravenhage; dr. J. M. Dutilh, te Rotterdam; A. A. Hum- me, te Scheveningen; mr. R. J. H. Patijn, te 's-Gravenhage. Aan de rijksuniversiteit alhier zijn thans vier studenten in opleiding ten einde later als officier van gezondheid bij de zeemacht te dienen. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. De toestand in Tokio nog niet opgehel derd. (2de blad). Een nieuw Italiaansch succes in Abessy- nië. De berg Amba Alagi bezet. (2de blad). Hitier steekt Frankrijk opnieuw de hand tot verzoening toe. (2de blad) Revolutie-poging in Chili. (2de blad). BINNENLAND. Nieuwe regeling van de ba?on-onderne mingen; inschrijving in plaats van toewij zing van een percentage. (2de blad). De regeling van den steun uit het Land bouwcrisisfonds bij slooping van visschers- vaartuigen. (2de blad). De minister van oeconomische zaken heeft aan de vaste commisie uit den oeco- nomischen raad advies gevraagd inzake de verbindendverklaring van de onderne mersovereenkomst in de baksteenindustrie. (2de blad). Vergadering van den partijraad der R.K. Staatspartij te 's-Hertogenbosch. (2de blad). AGENDA LEIDEN. Maandag „Voorloopige invrijheidstelling- door „het Masker". Schouwburg 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren: Jasperse, P. v. Es, Meyboom, Poort man en Verbrugge. De Zondagdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. DE GEMEENTE-SECRETARIS. Enkele weken geleden was de gemeente secretaris, mr. dr. C. E. v. Strijen 25 jaren in functie. Het feest is „gevierd" geheel in den geest van den jubilaris, die zijn voorname taak in onze gemeente nu 25 jaren vervult met even groote bescheidenheid als be kwaamheid. Er was n.L niet de minste ruchtbaarheid aan gegevende secretaris en zyn gezin waren „op vacantie" gegaan; en den enkelen, die van het jubileum op de hoogte waren, was verzocht, er geen rucht baarheid aan te geven. Aan dit verzoek is ook voldaan. Een enkel blad heeft daags na den eigenlijken jubileuim-dag een bericht geplaatst. Nu enkele weken na den datum, nu er voor den seoretaris niet het minste gevaar meer bestaat voor gelukwenschen en een huldiging of iets dergelijks, mogen wij wel van het jubileum melding maken. Niet om het feit zelf dat voor een nieuwsbericht al weer veel te oud is! maar omdat wij er aanleiding in vinden, om 'ns publiek te zeggen, wat 'ns publiek gezegd mag en moet worden! Nog pas by de begrootingsdebatten in den Leidschen Gemeenteraad is weer onze meening versterkt, dat Leiden in den ge meente-secretaris bezit een uitnemende functionaris. De heer v. Stryen zorgt voor alles. Er is niets, wat iemand van den gemeente secretaris kan verwachten, of hij heeft reeds bij voorbaat aan de verwachting vol daan! Hij weet alles, wat men wenschen kan, dat een secretaris weet! Als iemand inlichtingen wil, de heer v. Strijen staat steeds klaar, om hem die te verschaffen of te doen toekomen. En steeds met vriendelijke welwillendheid en steeds met vlekkelooze politieke onparty- digheid. En bij dit alles blijft hij ofa den achter grond staan, treedt hij zeer bescheiden op. Waar de gelegenheid zich voordoet, om anderen een attentie te bewijzen, benut die klaarblijkelijk steeds met veel graagte. Als hy zyn jubileum nie had laten passee- ren, dan zouden velen hem oprecht blijk hebben gegeven van hun hoogachting en waardeering. Zijn nuchtere zin en zijn be scheidenheid hebben het anders gewild. Moge de gemeente Leiden nog vele jaren mr. dr. v. Strijen bezitten als haar secreta ris. Dezen wensch willen we hier 'ns openlijk met oprechte waardeering uitspre ken I Gistermiddag te ongeveer half één is de 60-jarige mej. A. v. d. P., huisvrouw van R. uit Haarlem, op het stationsemplace ment alhier uit de nog rijdende Noord- wijksche tram gestapt. Zy kwam tus- schen de twee wagens terecht, hetgeen een bestuurder van een stadstram be merkte. Deze gaf een noodsignaal waar op de bestuurder de tram deed stoppen. Met een gebroken rib werd de juffrouw naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2