PflNCIHG PALAIS DE PflHCE, ZDMERLÜST - leileren Zondag 8 uur n.m. Klein entree. Groot Orkest. Correcte leiding DWARS DOOR THIBET. ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT 4\„Tsl>£ BLAD - PAG. 12 De monniken van den St. Bernard. Na een eindelooze reeks van voor bereidingen hebben de monniken van den Grooten St. Bernard thans een begin gemaakt met den bouw van een gastenverblijf aan de Si-la-pas, aan de grens van Szechwen en Thibet. Vijf jaar ge leden hebben twee monniken dit gebied bezocht om te zien of het mogelijk zou zijn daar een kloos ter te bouwen. In 1933 vertrokken zij andermaal naar de grens van Thibet om daar hun werkzaam heden aan te vangen. •Na tallooze moeilijkheden te heb ben overwonnen kwamen de moe dige monniken in 1934 op hun plaats van bestemming aan, waar zij een kliniek openden om de lij dende mensohheid aldaar hulp te verschaffen. Thans is men zoover gevorderd, dat enkele Ti be tanen begonnen «ljn met de effening van het ter rein, teneinde met de bouw van een klooster een aanvang te kun nen maken. Een architect heeft reeds opdracht gekregen, de teekeningen te ver vaardigen, en weldra zullen deze monniken him volledige arbeids kracht in dienst kunnen stellen van de arme noodlijdende bevol king van Thibet. Op 26 Februari vertrokken vanuit Genus weer drie monniken, die hun medebroeders in het onherbergzame land zullen gaan bijstaan in him moeilijke taak. Over land en volk van Thibet geeft Guiseppe Tucci de volgende in teressante reisbeschrijving. Thibethet geheimzinnige land van den Dalai-Lama. Ofschoon de Europeanen reeds tientallen jaren het land vrij in- en uitgaan, is dit typisch Aziatisch gebied toch nog steeds in een waas van geheimzinnigheid gehuld gebleven. Vooral de Oostelijke Provincies bethoo- ren ongetwijfeld tot het „terra incognita" het onbekende land, en zijn uit dien hoof de een aanlokkelijk gebied vor ontdek kingsreizigers enavonturiers. Zeker, Lhasa, de hoofdstad heeft voor ons Westerlingen geen bijzondere aan trekkingskracht meer, sedert in de 18e eeuw de eerste Missionarissen; de Jezuiet Desideri en de Franciscaner monnik Beli- gattin in de stad van den Dalai Lama wa ren doorgedrongen. Zij werden spoedig gevolgd door talrijke ontdekkingsreizigers en avonturiers, die al lerlei beschrijvingen gaven over deze ge heimzinnige hoofdstad des lands, dat over dekt is met tal van kloosters, waar legioe nen monniken gehuisvest zijn. 'n Onherbergzaam land. Eenzaam en verlaten liggen, daar de Oostelijke provincies van Thibet, waar over we nog zoo weinig weten. Wanneer men Sven Hedin en een zeldzame Engel- sche ontdekkingsreiziger uitzondert, is er geen enkele Europeaan, die er iets voor voelt, om in deze onherbergzame oorden avonturen te gaan beleven. Men kan het ook kwalijk een vacantie-reisje noemen, om over de eindelooze plateau's te trek ken, en voor een zonderling zou dit mis schien nog niet zoo erg zijn, wanneer deze vlakten niet op een hoogte van 4 5000 M. waren gelegen. En dan spreken we nog niet van de bergen, die er de bevallige hoogte bereiken van 6000 Meter, wier top pen verdwijnen in het diepe van den he mel. Wegen bestaan hier niet. Zelfe de groot ste optimist zou hier niets kunnen vinden, wat ook maar eenige gelijkenis daarmee heeft. Alleen daar, waar diepe afgronden den reiziger angstwekkend toegapen, vindt men gedeelten, die aanspraak zouden kun nen maken op de benaming van een berg pad. Dwars door de vlakten loopen kris-kras vage lijnen dooreen, waarlangs sedert eeuwen de karavanen trokken. Dafs al.... Men kan zich de genoegelijkheid van een reisje door dit maagdelijke gebied voor stellen, wanneer ik nog vertel, dat men zich vaak voor een wilde bergstroom of rivier ziet geplaatst, die, wilt ge verder komen, behoort te worden overgestoken. Bruggen zijn een onbekende weelde, zoo dat men het stevigste paard en de groot ste ondiepte moet uitzoeken, om op die wijze veilig de andere over te bereiken. Slechts in de uiterste gevallen bedient men zich van een touw, dat naar de overzijde wordt geworpen, in uiterste gevallen, want u begrijpt, dat we onze kostbare lastdie ren moeilijk langs dit lijntje naar den over kant kunnen expedieeren. U hebt nu eenig begrip gekregen van de genoeglijkheden die een toerist in Oost-Thibet te wachten staan, maar ik heb nog vergeten, u ken nis te doen maken met een andere, niet minder belangrijke factor: de temperatuur. Deze heeft hier namelijk de eigenschap om tusschen dag en nacht met ruim 30 graden te verschillen. Dat brengt vooral voor de nachten, die ijzig koud zijn, de grootste moeilijkheden mee, want er zijn geen herbergen en stallen voor de paar den, terwijl de koude, rotsige bodem bijna nergens eenige slaapgelegenheid biedt. Yaks en Nomaden.... Nuttig gebruik makend van de gege vens, die wij bezaten van voorgangers, hadden wij een volledige karavaan inge richt, alvorens de tocht te ondernemen. Wij hadden voor zes maanden levensmid delen meegenomen en voldoende klee- dingstukken om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn. Op een veemarkt in een grensstadje, had ik een behoorlijk aantal Yaks, Hima- laya-ossen gekocht. Traag maar sterk be klimmen deze dieren zonder eenige moeite zelfs de steilste berghellingen. Slechts één gebrek hebben de Yaks: zij kunnen riet tegen lange tochten. Het gevolg was dan ook, dat, na een reis van 800 kilometer de helft van deze kostbare dieren reeds van vermoeienis of uitputting gestorven was. Men zal zich nu wellicht afvragen, wat dan toch nog de reis naar dit onherberg zame gebied zoo aantrekkelijk maakt? Het aanschouwen van de onbeschrijf lijke schoonheid van het landschap en van de vele godsdienstige monumenten beloo- nen ruimschoots de ontzaggelijke moeiten die we ons moesten getroosten. De uitge strektheid der woestijnen, de imponeeren- de stilte der bergen, wier toppen bedekt met sneeuw, als met hermelijnen mantels omhangen schijnen, de Turksch-blauwe hemel, dat alles maakt van dit geisoleerde land een van de schoonste streken der aarde. Terwijl in onze Westelijke streken de mensch het middelpunt van alles schijnt, is de verhouding in Thibet, vooral Oost-Thibet, geheel anders. Hier gelijken de weinige menschen, de Nomaden, zelf 'n eenvoudig natuurverschijnsel te zijn. Gedurende onze reis troffen wij er slechts enkelen aan.. Een schamel tentje beschutte de arme herders des nachts te gen de felle koude. Een kleine kudde Yaks, een paar tapij ten en vier of vijf metalen schalen vorm den heel hun bezit. Nergens trof ik men schen aan, die zoo eenvoudig, zoo armoe dig leefden. Zelfs him voedsel was meer dan eenvoudig, ondanks het sterk afwisse lend klimaat: een weinig gerstmeel met water, thee vermengd met soda, boter en wat zout.... dat is allesDes winters als dessert wat gedroogde vruchten, voor al abrikozen. Bijna nooit vleesch, of ver- sche groenten Optimisme en blijheid. De droogte en het klimaat van Oostelijk Thibet maakt het den bewoners van de enkele dorpen, die wij op onze reis ont moetten, nagenoeg onmogelijk, om lang op één plaats te blijven en op enkele vier kante meters grond hun bestaan te vin den. De onvruchtbare bodem maakt het noodzakelijk, irrigatie-werken aan te leg gen: kanalen te graven tot aan de grenzen van de eeuwige sneeuw of in verbinding met de bergstroomen, die van een hoogte van vijf tot zesduizend meter naar bene den storten. Ondanks deze harde strijd om het be staan, ondanks de verlatenheid van het gebied, dat zij bewonen, ondanks het im mer dreigend spook van den honger, heb ben wij op onze reis nooit een Thibetaan ontmoet, die wanhopig, moedeloos of ook maar melancholiek was, zooals vele Hin doo's. Integendeel, overal bespeurde ik een gemoedsrust en 'n bewonderenswaardig optimisme. Ik leerde hun taal sprak met de arm- sten der armen en ook met den Boedhis- ten-priester, maar steeds weer ontmoette ik dat eeuwig opgewekte in hun harde le ven. Verschillende malen zagen wij des nachts kluizenaars naar de kerkhoven gaan, om daar te mediteeren over de ver gankelijkheid van het leven, en nooit heb ik vroolijker menschen ontmoet dan zij, die met beenderen hun hut hebben bedekt, die uit schedels drinken en hun trom rof felen met knoken.... Het groote gebrek.... Eén ding troffen wij aan, waaraan wij ons, ondanks onze goede wil, niet konden gewennen. Evenals de Eskimo's en nage noeg alle volken, die in een ruw klimaat leven, zijn de Thibetanen afschuwelijk vuil. Ongetwijfeld is dat toe te schrijven aan allerlei omstandigheden van geografi- schen als biologischen aard. De hevige koude, gebrek aan water, onvoldoende kleeding, dat alles maakt van de Thibeta nen nu juist niet de meest hygiënische wezens. Het eenigst bad dat zij nemen is nog gedwongen: namelijk wanneer zij zwem mende een rivier moeten oversteken. Slechts dan bestaat er eenige kans, dat een weinig van de dikke laag vuil, waarmee de huid van den Thibetaan of de Thibe- taansche is bedekt, wordt afgespoeld. Men kan zich voorstellen, welke reuk rond deze menschen hangt en het zal nie mand verwonderen, dat ik vaak de groot ste moeite moest doen, om hiervan niets te laten merken. De Thibetaansche vrouwen zijn schoon, zoolang zij jong zijn. Hebben zij den der tig jarigen leeftijd bereikt, dan worden zij oude, rimpelige vrouwtjes, waarbij ieder spoor van schoonheid zoek is. De ontbe ringen, de zware arbeid, de slechte voeding dat alles doet haar oorspronkelijke schoon heid ras verdwijnen en maakt zelfs jeug dige menschen vroegtijdig oud. De grootste invloed in dit land hebben de priesters en monnikken. Alles wat in deze arme streken nog aan rijkdom te vin den is, wordt in de tallooze kloosters bijeen gebracht. Maar het ontzag, dat deze men schen inboezemen, berust op geen religieus motief, of hooger geestelijke gedachte. Terwijl de arme, hongerige nomaden door de uitgestrekte vlakten trekken, trachten de priesters en monniken op een zoo con- fortabel mogelijke wijze hun ritueele for mules af te lezer, waarmede zij de vrees en het bijgeloof bij de armoedige bevol king levendig houden.... KATWIJK AAN DEN RUN. Tuinbouw. Bij de verhuring van een drietal perceelen teelgrond door de Tuin- bouwvereeniging K. en O., welke verhuring geschiedde bij inschrijving, waren de hoog ste inschrijvers voor perc. 1 T. Noort, voor 2 G. Rous, voor 3 C. Korpelshoek. LISSE Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar W. Hoogendoorn en C. Hoogendoornv. Diest hoopt Maandag 2 Maart a.s. den dag te herdenken, dat het 50 jaar geleden in den echt werd verbonden. Het zal deze nog krasse ouden op dien dag zeer zeker niet aan blijken van belangstelling ont breken! NOOTDORP. Geboren: C. A. Koot-van Marrewijk, d.; Q. G. van Dijk-Kneppers, d.; O. Noten boom-de Bruin, d.; N. de Bruijn-Goeman, d.; B. L. van der Kraan-Opdam z. Gehuwd: L. Sonneveld, jm 30 j. en J. C. H. van der Marei jd. 24 j. Overleden: P. van Eijk, 78 j., echtg. van A. Opstal; C. M. Rotteveel, 70 j., echtg. van J. Opstal. Ingekomen: A. K. H. Breebaart, van Voorburg; Th. G. van Veen, van Amster dam; J. M. van Heeckeren-Boon, van Am sterdam; A. L. Elderhorst, van Naaldwijk; E. M., M. A., C. A. en A. M. E. Mooyman, van Voorburg. Vertrokken: P Versloot naar Over- schie; N. Oudejans naar Uitgeest; A. M. Woltman Elpers naar Baarn; E. Albers naar Delft; L. den Duik en gezin naar Utrecht; J. C. H. Sonneveld-van der Marei naar Pijnacker; B. H. Kenepohl en gezin naar Berkel en Rodenrijs; A. H. van Haastrecht naar Pijnacker. NOORDWIJKERHOUT. Volksbond. Afscheid voorzitter van Noort. In café „De Zwaan" hield de R.- K. Volksbond, afd. Noord wij kerhout zijn jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. H. van Noort, op>ende de vergadering met den chr. groet en herdacht in eenige ge voelvolle woorden den overleden pastoor Quant, waarna gezamelijk een Onze Vader en een Wees Gegroet voor diens zielerust werd gebeden. Daarna werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna werden met een toepasselijk woord eenige nieuwe leden geïnstalleerd. Ver volgens las de secretaris de heer C. v. d. Klauw een keurig verzorgd jaarverslag voor, waarin het wel en wee van den bond met zijn onderafdeelingen over het jaar 1935 werd gememoreerd. Uit het verslag stipp>en we o.a. aan, dat het aantal leden van de afdeeling thans 310 bedraagt, 23 leden traden uit de bond en 10 nieuwe werden ingeschreven, terwijl nog 10 adspi- rant-leden werden aangenomen. Voorts bleek uit het verslag, dat de onderafd. Winter zorg 75 ton kolen had gedistri bueerd, en dat het aantal leden van St. Isidoris van 287 op 278 is gekomen. Het aantal leden van de bouwvakarbeiders bond bedroeg op het einde van het jaar 28. Ook werd een kort verslag uitgebracht over de tooneelvereeniging en de werk zaamheden van het comité Werkloozen- zorg. De voorzitter bracht namens de ver gadering den secretaris dank voor het keu rige verslag. Hierna bracht de penning- mester zijn jaarverslag uit. De inkomsten bedroegen 1408.70 en de uitgaven 1465.83. Het saldo op 1 Januari bedroeg 140.06, zoodat het saldo per 1 Jan. 1936 bedraagt 82.93. Den penningmeester werd dank ge wacht voor zijn beheer en hij werd gede chargeerd, omdat de controle-commissie alles in orde bevonden had, Hierna bracht de heer Wesselt verslag uit over het fonds „Hulp in Nood". Uit dit verslag bleek, dat veel is gedaan voor zie ke leden en hun gezinsleden. De voorzitter bracht dank aan den beheerder van het fonds en de controle-commissie bracht verslag uit, dat alles in de beste orde be vonden was. Tot nieuw lid van deze oom- misie werd benoemd in plaats van den heer A. Berg de heer P. de Maas Jr. Hierna kwam aan de orde bestuursver- keizing. De voorzitter deelde mede, dat een brief was ingekomen onderteekend door 2 leden, waarin 3 vragen werden ge steld: le. Hoe was de samenwerking in het bestuur den laatsten tijd; 2e. Als de samenwerking goed was, hoe komt het dan, dat de voorzitter zich niet herkiesbaar stelt; 3e Als de samenwerking niet goed was, welke feiten hebben hiertoe geleid. Op vraag 1 werd door den voorzitter ge antwoord, dat de samenwerking goed was, op vraag 2 antwoordde deze, dat hij sinds verleden jaar de meening was toegedaan, dat hij als voorzitter moest aftreden en zijn plaats aan een jongere kracht moest afstaan. De beantwoording van vraag 3 werd hierna overbodig geacht. Alvorens tot bestuursverkiezing werd overgegaan, nam de scheidende voorzitter het woord en sprak o.m. als volgt: Nu ik mijn laatste vergadering leid, breng ik mijn bijzonderen dank aan de besturen, waarmee ik 21 jaar als bestuurslid en 16 jaar als voorzitter heb samengewerkt. Vooral de 16 jaar, waarin ik voorzitter was, is een stuk le venswerk voor mij geweest. Ik heb alles als het ware van het begin meegemaakt. Wat is er in den beginne niet geploe terd om de organisatie voet te laten krij gen, maar het doet mij genoegen, dat wij thans gewonnen hebben. Wat zouden wij ongelukkig geweest zijn als er in het be gin geen harde werkers geweest waren en er geen offers gebracht waren. We zouden er thans de wrange vruchten van plukken. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de leden, ook die critiek hebben gele verd voor hunne medewerking. Hij zeide, dat hij steeds naar beste weten de belan gen van den bond met op zijdestelling van eigen belangen heeft behartigd. Als voorzitter meen ik, vervolgde spreker, dat hedenavond een voorzitter gekozen moet worden, die eerlijk en onpartijdig is en een jonge kerel is. Hij deelde mede, dat het bestuur Candida at heeft gesteld, de af tredende leden v. d. Werf, W. Kaptein, J. v. d. Bosch en Wessels. Na eenige discus sies en nadere uiteenzettingen van den voorzitter werd door het bestuur ook can- didaat gesteld, de heer M. v. <L Togt, Hier na had de stemming plaats. Onder de stemopneming gaf de heer J. P. v. d. Ploeg een algemeen verslag vanaf de oprichting in 1913 van den bond. Nadat dit verslag vanaf de oprichting in 1913 van den bond. Nadat dit verslag over eenige jaren was voorgelezen werd de uitslag van de stem ming bekend gemaakt en bleek, dat geko zen waren de aftredende leden en de heer M. v. d. Togt. De voorzitter feliciteerde de herbenoemden en het nieuwe lid. Hier na had de verkiezing van een voorzitter plaats. Onder de stemopneming deelde de voorzitter mede, dat getracht zal worden in deze gemeente groentedistributie te krij gen. Hierna kwam de rondvraag aan de orde. Van deze gelegenheid nam de heer J. v. d. Voet gebruik om den scheidenden voorzitter te bedanken voor al hetgeen hij in de afgeloopen 16 jaar in het belang van den bond heeft verricht. Hij besprak het verloop in die 16 jaar van alles wat door de afdeeling Noordwijkerhout onder leiding van den heer van Noort is bereikt. Hij bracht dank voor de beste krachten welke de voorzitter heeft gegeven voor den Volksbond en hoopte, dat de nieuwe voor zitter al het goede van den ouden zou over nemen en zeide de tolk van de vergade ring wel te zullen zijn als hij voorstelde den heer van Noort tot eerelid van de vereeniging te willen maken. De voorzit ter dankte v. d. Voet voor zijn welwil lende woorden en zijn medewerking welke hij altijd van hem Leeft ondervonden. Hij zeide altijd alles met liefde voor den bond te hebben gedaan en dankte God voor de kracht welke hij hiervoor heeft gekre gen. De heer H. Zwaan dankte eveneens in eenige hartelijke woorden den voorzitter voor alles wat hij in het belang van de St. Barbaravereeniging heeft gedaan. Ook de secretaris, de heer C. v. d. Klauw bracht den voorzitter dank voor alles wat hij voor den bond heeft verricht. Spreker zeide te weten dat het den voorzitter aan zijn hart gaat te scheiden daar het een stuk van zijn leven is' geweest. Hij hoopte dat het den heer van Noort gegeven moge zijn nog menig jaar pleizierig met zijn gezin te mo gen doorbrengen. De voorzitter bedankte alle sprekers voor hun welgemeende woor den. Hierna werd de stemming bekend ge maakt van den nieuwen voorzitter. Er bleek dat gekozen was met 55 stemmen de heer M. v. d. Togt. De voorzitter feliciteerde deze benoemde met zijn voorzitterschap en reikte hem de voorzittershamer over. De heer van der Togt het -voord nemend zeide er heelemaal niet opgerekend te hebben tot voorzitter benoemd te worden. Hij dankte voor het vertrouwen, dat de vergadering In hem had gesteld en hoop, te, dat het bestuur zijn volle medewer king in de toekomst zal verleenen. De heer J v. d. Voet feliciteerde den heer van der Togt met zijn benoeming en beloofde na mens de vergadering steeds achter hem te zullen staan. Nadat de heer van Noort hartelijk dank had gezegd voor zijn eerlidmaatschap werd de vergadering gesloten. Jubileum. Den lsten Maart hoopt de heer N. J. Alkemade, alhier den dag te herdenken dat hij voor 25 jaren in dienst kwam bij de Firma P. v. Reisen in Zonen te Voorhout, ZELK Beterschap. Naar wij vernemen is in de toestand van den motorrijder B., die verleden week alhier tegen een stilstaande vrachtauto opreed, vooruitgaande. Na eenige dagen volkomen bewusteloos te zijn geweest, is de patiënt to kennis ge komen, maar wist zich het voorgevallene niet meer te herinneren. R.K.V.V. „Van Nispen". Gisteravond hield bovengenoemde vereeniging haar 3e algemeen jaarvergadering in het R.K. Pa rochiehuis alhier. Wanneer pl.m. 8 uur de vergadering door den vic-praeses, den weleerw. heer kapelaan J. J. Tijp, wordt geopend met en christelijken groet, blijkt dat alle le den aanwezig zijn. De geestelijk adviseur zeide, dat toch vooral alle leden onderling met elkaai moesten medewerken, om steeds de goede clubgeest te handhaven en te versterken. Hierna werden de notulen Voorgelezen door den secretaris, den heer J. Neder- stigt, en zonder op- of aanmerking doeg- gekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris en den penningmeester, den heer C. de Winter, blijkt dat de kas een klein batig saldo rijk is. De voorzitter bracht dank voor het keurig verslag en financieel be heer. Aan de orde kwam het houden van een feestavond. Besloten werd deze uit te stel len tot afloop van de promotie en degra datie-wedstrijden, omdat momenteel finan cieel de kas het niet toeliet. Vervolgens werd de leden er op attent gemaakt, dat na 5 weken contributie schuld, de schorsing onvermijdelijk volgt. Bjj de rondvraag vroeg de heer Jac. Mei- Gouden jubileum. De bloemistarbeider J. van der Meij, die morgen, 1 Maart den dag hoopt te herdenken, dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. J. Pijnacker en Zonen, bloemisten alhier. land om de kosten van de spelers voorde uitwedstrijden samen met de vereeniging te dekken, hetgeen door de vergadering werd afgewezen. Onder dank voor de goede opkomst sloot de voorzitter de vergadering met den chr. groet. TER-AAR. L.TJÏ. Boerenvakgroep. In het R.K. Ver.gebouw hield bovengenoemde groep haar vergadering onder voorzitterschap van den heer P. van Rijn Jr. Na opening met den chr. groet en verwelkoming geeft de secr. een uitgebreid jaarverslag, wat ge heel in het teekend der crisis stond. Teleur stelling over de verlaging van den richt prijs tarwe, nog geen weelde in den akker bouw, de zuivel het minst loonend, ziehier de voornaamste feiten. Het bestuursvoorstel om het collectief ar beidscontract onveranderd voor een jaar te verlengen, verkrijgt terstond de goedkeu ring. Het loon bedraagt vanaf 1 Mei tot 1 Oct. drie gulden per dag, 1 Oct. tot 1 Mei 2.50 per dag. Wanneer de Zeereerw. heer Pastoor die intusschen ter vergadering is gekomen hartelijk verwelkomd wordt, volgt dan een uiteenzetting over de loon- bijslagregeling in den landbouw. Het is een ingewikkelde materie, doch met medewer king van een commissie welke een om vangrijke taak op zich neemt zal een dergelijke regeling de landbouwers ten goe de komen. Bij de behandeling van de Bondsagenda werd besloten aan de ingediende voorstel len adhaesie te betuigen. Een verzoek van een der leden om te trachten de 2 pet. voor contante betaling te annuleeren, kon geen voldoende steun verwerven, want men was van gedachten, dat de kooplieden dit op een andere wijze zouden verhalen, en, werd op gemerkt, moeten wij de handel niet veeleer steunen dan hem moeilijkheden in den weg leggen. De bespreking teeltregeling van rundvee en varkens gaf hoegenaamd geen aanleiding tot op- of aanmerkingen; hier valt immers niet aan te ontkomen. Met de rondvraag deelde de voorz. nog mede, dat binnen afzienbare tijd ir. Ja cobs een lezing zal komen houden over mengvoeders en bedrijfsvoorlichting. Ge zien de belangrijkheid van dit onderwerp worden alle boeren uitgenoodigd, dus ook de jongeren. Een poging van een lid, ge steund door de gansche vergadering, om te verzoeken des Zondags de H. Missen op „oude tijd" te laten aanvangen, zal weinig kans op slagen hebben. Niettemin kan de Pastoor zich voorbereiden op een dergelijk verzoekschrift. Als erop aangedrongen is in den vervolge de een of andere cursus in Katholiek verband te organiseeren, gaat de voorz. over tot sluiting. Brengt een dank woord aan den scheidenden secr., den heer Markman, voor het vele werk, wat hij heeft gedaan voor de organisatie, dank aan den Pastoor voor z'n belangstelling en den le den voor hun medewerking. VOORSCHOTEN Graal wacht. Nu de uitvoering voorbij is, hebben we onze krachten weer vry voor het clubwerk. Dus weer met frisschen moed aan den gang. Er zijn verschillende nieuwe clubs opgericht. Elk meisje kan zich daar voor ongeven. Onze clubs zyn als volgt: huisvlijt, reidansen, algemeene ontwikke ling, Engelsch, terwijl bij voldoende deel name ook een cursus gegeven wordt in naaien en knippen. De uitslag van de verloting is de vol gende. De volgorde van de nummers is ook de volgorde van de prijzen. No. 111 31 184 90 97 72 146 1 120 44 143 3 115 161 178 56 64 39 167 178 23 102 138 128 83 185 164 116 66 135 59 67 121 118 79 171 166. De prijzen zy'n aan 't Graalhuis te verkrijgen Zondag 1 Maart na de Hoog mis, Maandag en Woensdag van 78 uur. Nieuwe zaak. A-s. Maandag opent de heer J. J. M. Wassenaar, aan de Vliet aan het einde van de Molenlaan een café, genaamd „de Molen". Men heeft vanaf dit punt een bijzonder mooii uitzicht over de Vliet, op de stad Leiden en niet minder op onze gemeente, aangezien dit plekje van alle zijden door landerijen en water is omringd. Voor lief hebbers van watersport is ook dit punt een uitgezocht plaatsje.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12