Willy den Ouden en Rie Mastenbroek verbeteren de wereldrecords 100 M. vrije slag en rugslag. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le klasse: ARC 1Noordwijk 1; Quick B. 1LRC 1; SLF 1—Katwijk 1; Ter Leede 7Rijnsb. B. 1. 2 e k 1. A: O. Clubje 1ARC 2; Sleutels 1—Quick B. 2. 2 e kL B: Rijnsb. B. 2Weter. B. 1. 3 e k 1. A: LRC 2—Quick B. 4; SCO 3— Katwijk 3; Woubrugge 2Ter Leede 3. 3 e k 1. B: Quick B. 5LRC 3 (bijter rein); Noordwijk 4Weter. B. 2 (bijterr.). 4e klasse: Weter. B. 3Noordwijk 5; ASC 2Katwijk 4 (2e terrein). Adsp.: KatwijkTer Leede. Alle wedstrijden vangen aan om half vier. BILJARTEN COMPETITIE L. B. B. De wedstrijd DOS I BFOG I B voor de le kl. libre der comp. L. B. B. is door DOS gewonnen met 2 gewonnen en 1 ver loren partij. De uitslag luidt: G. Wassink, res. (FOG) 65 33 7 1.90 A. Offenberg (DOS) 110 33 14 3.33 64 32 10 2.— 100 32 14 3.12 90 32 11 2.81 88 32 11 2.75 G. Bontje A. L. Iterson J. Mulder A. L. Iterson, res. De wedstrijd DOS II AP. v. Cleef II A voor de 2e klasse libre der competitie L. B. B. is door P. van Cleef gewonnen met 3 gewonnen nartijen. De uitslag luidt: L. Verhoeven (P. v. Cl.) 80 25 30 3.20 J. Hal (DOS) 71 25 8 2.84 W. Dool, res. H. Nas 65 37 5 1.75 59 37 10 1.59 W. Dool 65 20 16 3.25 H. Nas, res. 25 20 7 1.225 L. Verhoeven maakt de hoogste serie in de 2e klasse nl.l. 30. KAMPIOENSCHAP VAN LISSE. De verdere uitslagen der 1ste klasse luiden: pnt. brt. h.s. gem. C. Th. Duivenvoorden 200 42 25 4.76 C. Kortekaas 124 42 11 2.95 C. Faas C. Kortekaas 200 45 28 4.44 140 45 19 4.— C. Th. Duivenvoorden 200 41 34 4.87 R. Duivenvoorden 109 41 24 2.65 C. Paas S. van Rijn G. C. Degger S. van Rijn 200 39 32 5.12 173 39 10 1.87 200 36 54 5.55 128 36 12 3.55 De uitslagen der 2e kl. luiden: Th. Duivenvoorden 150 26 25 5.76 P. Halfschepel 58 26 8 2.23 C. van Oosten 150 49 13 3.06 A. van Dijk 150 49 22 3.06 P. Halfschepel 150 50 14 3. C. Elferfing 133 50 11 2.66 A. van Dijk 150 37 28 4.05 H. Verdel 136 37 13 3.80 C. van Oosten 150 36 15 4.16 H. Verdel 148 36 28 4.11 Th. Duivenvoorden 150 37 17 4.05 K. Stuhldrayer 91 37 11 2.45 WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE ANTWERPEN. DENEEF—DE KUYSSCHER WINNEN. Piet van Kempen en Braspenning—v. Hout uit den strijd genomen. Gistermiddag even na twaalven is Piet van Kempen uit den strijd genomen, daar hij geen koppelgenoot heeft kunnen vin den. Tegen drieën doen Smetsvan Nevele een poging om uit te loopen, zij krijgen evenwel geen kans want onmiddellijk worden zij op de hielen gezeten door RonsseSchön, Al spoedig volgt dan het heele peleton en na eenigen strijd is de orde in het veld hersteld. Zoodra de sprints afgeloopen zijn ont ketend zich een felle jacht en de positie van de renners wisselt voortdurend. Ten slotte keert de rust weer en op dat mo ment staan de volgende tien koppels aan de leiding. 1. DeneefDe Kuysscher, 234, 2. Pijnen burgSlaats 182, 3. LonckeBilliet 127, 4. SmetsVan Nevele 113, 5. CharlierDe- pauw 110, 6. AertsMagne 92, 7. Wals Pellenaars 84, 8. VerreyckenHaezen- donckx 71, 9. DerijckDictus 56, en 10. RonsseSchön 50 punten. Na de sprints van 6 uur werd er on ophoudelijk tot half tien gejaagd. Voort durend wisselden de koppels elkaar in de kopgroep af. Om 8 uur moest het koppel DayenFecqeux wegens te groote ver moeidheid opgeven. Onze landgenooten BraspenningVan Hout werden om 9 uur uit het peleton genomen. Om half tien vingen de laatste klasse mentssprints aan. In totaal werden er 18 verreden. De eerste 9 sprints werden res pectievelijk gewonnen door van Nevele, Charlier, Wals, Charlier, Dictus, Dereyck, Depauw, Depauw en Charlier. Tusschen de 9e en tiende sprint wisten de koppels RonsseSchön, DeneefDe Kuysscher en CharlierDepauw een ronde op de overige ploegen uit te loopen, welke zij tot het slot wisten te behouden. Pijnenburg Slaats en WalsPellenaars, die zagen, dat zij tegen de vereende Belgische krachten toch niet opkonden, reden tenslotte zoo ont moedigd, dat zij eindigden met 5 ronden achterstand. De 10e tot en met de 18e Een zeldzame avond in het Amsterdamsche Sport- fondsenbad. Ook de Ned. records 200 M. vrije slag heeren en 3x50 M. wisselslag voor dames verbeterd. Ten bate der Stichting Arbeidsinrichtin gen voor Geestelijk Onvolwaardigen A. G. O. waren gisteravond in het Sportfondsen- bad te Amsterdam nationale zwemwed strijden georganiseerd, welke in alle op zichten een buitengewoon succes hadden. In de eerste plaats zijn de verwachtingen, die men van dezen weldadigheidsavond had gekoesterd, volledig in vervulling ge gaan. Sedert maanden had Amsterdam geen zwemwedstrijden meer gehad en met een programma, zooals gisteravond in het Sportfondsenbad werd gegeven er prijk ten namen op van Willy den Ouden, Rie Mastenbroek en alle andere prominente zwemsters en zwemmers was het vol komen verklaarbaar, dat het letterlijk stormliep. Om acht uur moesten de deuren van het Sportfondsenbad gesloten worden, alles was uitverkocht en 1500 toeschouwers vulden de zwemhal. Op dat moment keer den zeker 500 teleurgesteld en huiswaarts. Ook het sportieve gedeelte leverde een on gekend succes op. Immers, twee nieuwe wereldrecords op een avond is een zeldzaamheid van bijzon dere soort. Willy den Ouden verbeterde haar eigen wereldrecord over de 100 Me ter vrije slag en bracht het van 1 min. 4.8 sec. op 1 min. 4.6 sec., terwijl de andere Rotterdamsche zwemster Rie Mastenbroek er in slaagde het wereldrecord op de 100 Meter rugslag te heroveren op mevrouw Eleanor HolmJarrot door den tijd van 1 min. 16.3 sec. op 1 min. 15.8 sec. terug te brengen. En bij deze phenomenale prestaties bleef het niet. Want de H. P. C.'er Sipkema slaag de er in het Nederlandsch record 200 M. vrije slag, dat op naam stond van Tref fers (Neptunus Bandoeng) met een tijd van 2 min. 22.6 sec. met 0.4 sec. naar be neden te brengen, een verrichting, die des te meer opvalt indien men bedenkt, dat in Nederland op dezen afstand nog nimmer een tijd was genoteerd beneden de 2 min. 24 sec. Wiily den Ouden. De 100 M. vrije slag werd in twee series gezwommen. In de eerste serie kwamen uit van Leeuwen (R. D. Z.) Hüsken (A. D. Z.), Olsen (R.D.Z.), van Veen (R.D.Z.) en van Voorst (AD.Z.). De jeugdige zwemster van Veen werd hier eerste in den uitste kenden tijd van 1 min. 13 sec. Wederom een bewijs, dat de reserves van Nederland nog lang niet uitgeput zijn, integendeel, steeds komen jeugdige zwemstertjes naar voren, die onder bekwame leiding in betrekkelijk korten tijd tot groote hoogte komen, In de tweede serie startten Annie Tim mermans van de R.D.Z., Jopie Selbach van de A.D.Z., Rie Sieborg van de H. Z. en P. C., Willy den Ouden van de R. D. Z. en Tine Wagner van 't LJ. Willy den Ouden nam direct een voor sprong, doch in 't bijzonder gaf Tine Wag ner haar goed partij. De IJ-zwemster bleef uitstekend volgen. Op onnavolgbare wijze ging Willy den Ouden door het water en insiders zagen dadelijk, dat het wereld record bedreigd werd. Met een fraaien eindspurt, wederom op enkele meters ge volgd door Tine Wagner, legde Willy den Ouden de laatste 25 meter af. Even duur de het, voordat de tijd bekend werd ge maakt: 1 min. 4.6 sec. nieuw wereldrecord. Wij vernamen, dat hier niet van tevo ren door opzet aanwezig was een nieuw wereldrecord te vestigen. Het ging als van zelf, zoo op het oog zonder eenige inspan ning, alsof het een training betrof. Sedert 15 April 1934 stond het wereld record op 1 min. 4.8 sec. door haar geves tigd te Rotterdam. Op 9 Juli 1933 bracht Willy den Ouden het wereldrecord op 1 m. 6 sec. en via 1 min. 5.4 sec. in Februari 1934 en 1 min. 4.8 sec. in April 1934 is het thans op 1 min. 4.6 gekomen, een tijd, wel ke o.i. nog wel verbeterd zal worden, voor al indien men bedenkt, op welke gemak kelijke wijze de Rotterdamsche zwemster dezen avond door het water ging. De tijd van Tine Wagner dient echter ook met eere vermeld te worden. Immers 1 min. 7.6 sec. is nog nimmer door haar gehaald en plaatst haar direct onder de al lerbeste vrije slag zwemsters der wereld. Deze tijd van 1 min. 7.6 sec. blijft zelfs nog onder het Duitsohe record, dat op naam staat van Gisela Arendt. Annie Timmermans noteerde 1 min. 11.2 sec. als derde in de rij. Als men deze tij den wat nader beschouwd, is het duide lijk, dat de Nederlandsche dames-estafet teploeg 4 x 100 M. het werelrrecord, dat reeds in Nederlandsche handen is, zeker nog kan verbeteren. sprint werd resp. gewonnen door De Kuysscher, Depauw, Billiet, Loncke, Aerts, Loncke, Haezendonckx, Loncke en Wals. De eindstand van dezen Antwerpschen Zesdaagschen wielerwedstrijd was: 1. DeneefDe Kuyscher 259, 2. Char lierDepauw 147 en 3. RonsseSchön 54 punten. Met 1 ronde achterstand: 4. Loncke Billiet 154, 5. SmetsVan Nevele 136, 6. AertsMagne 104, 7. VerreyckenHaezen donckx 83 en 8. DeryckDictus 64 punten. Op 5 ronden achterstand: 9. Pijnenburg Slaats 191, en 10. WalsPellenaars 105 punten. Op 6 ronden achterstand: 11. Meerschaert Van Buggenhout 72 punten. Wij hoorden zelfs een tijd noemen van 4 min. 30 sec., waarbij dan voor Willy den Ouden 1 min. 5 sec., voor Rie Mastenbroek 1 min. 6 sec., voor Tine Wagner 1 min. 8 sec. en voor Annie Timmermans 1 min. 11 sec. werd aangenomen. En het wereldre cord staat momenteel op 4 min. 33.3 sec. Jenny Kastein. Jenny Kastein schijnt haar ouden vorm op de schoolslag langzaam maar zeker te rug te krijgen. Na een gelijk opgaanden strijd tusschen haar en mejuffrouw Stroom- berg wist de H. D. Z.-zwemster op de laat ste banen uit te loopen en te winnen in een tijd van 3 min. 8.4 sec. De tijd van me juffrouw Stroomberg was 3 min. 10 sec., terwijl de R. D. Z.-zwemster mejuffrouw Groenendijk als derde aantikte in 3 min. 11..4 sec. Sipkema verbetert het Ne- derlandsch record 200 M. vrije slag. Op de 200 M. vrije slag ging de strijd in hoofdzaak tusschen Sipkema, Mooi en Mo lenaar. De drie heeren gaven elkaar strijd op eiken meter en het verwekte dan ook geen verwondering, toen de tijd van den den winnaar Sipkema werd gemaakt, 2 m. 22.2 sec, waarmede het Nederlandsche re- oord, dat op naam stond van G. Treffers (Neptunus Bandoeng), gevestigd op 31 Augustus 1935 te Bandoeng met een tijd van 2 min. 22.6 sec., met 0.4 sec. was ver beterd. Deze recordverbetering toonde duidelijk aan, dat de stelling, als zouden de omstan digheden in Indië voor recordverbeterin gen gunstiger zij-n dan in het moederland, onjuist is. Als tweede arriveerde op dit nummer Mooi, eveneens van de H. P. C. in den tijd van 2 min. 23 sec., terwijl Molenaar van 't IJs als derde aantikte in den tijd van 2 min. 23.6 sec. Vierde was Charité van Z. I. A. N. Den Haag, met een tijd van 2 min. 27.8 sec. En toen Rie Mastenbroek. Na de pauze werd de 100 M. rugslag voor dames gezwommen, waarbij o.m. Rie Mas tenbroek van de O. D. Z. en Nida Senff van de A. D. Z. a.an den start verschenen. Rie Mastenbroek nam dadelijk de lei ding, waarbij mejuffrouw Senff uitstekend volgde. Met krachtige slagen ging de O. D. Z.-zwemster door het water, waarbij op viel, dat het keeren zeer veel te wenschen overliet. Dat was bij Nida Senff beter ver zorgd. Mevrouw Braun had zich by de fi nish opgesteld en natuurlijk werd door haar de tijden opgenomen. Met enkele krachti ge slagen in den eindspurt tikte Rie Mas tenbroek onder hartelijke toejuich tingen als eerste aan, waarbij mevrouw Braun niet kon laten te roepen: „Geslaagd, we reldrecord". En vol trots toonde zij aan de omstanders haar chonometer. Even duurde het, voordat de tijd werd omgeroepen en toen ging het gejuich over in een daveren de ovatie, want Rie Mastenbroek, had met een tijd van 1 min. 15.8 sec. het wereld record heroverd. Op 26 Januari van het vorige jaar had Eleaner Holm—Jarret te Chicago over dezen afstand een tijd van 1 min. 16.3 sec. genoteerd. Men herinnert zich, dat op denzelfden dag Rie Masten broek te Groningen eveneens een tijd maak te, welke beneden het wereldrecord lag, ni. 1 min. 16.6 sec., welke tijd natuurlijk niet erkend kon worden als zoodanig. Na ruim een jaar heeft de O. D. Z.-zwemster dus het record op haar naam teruggebracht en wel op een dergelijke wijze, die aan duidelijkheid niets te wenschen overliet. Want het zal welke zwemster in de we reld ook, niet zoo gemakkelijk vallen de zen tijd van 1 min. 15.8 sec. nog te passee- ren. Nida Senff noteerde als tweede een tijd van 1 min. 18 sec. en mejuffrouw van Feg- gelen van 't LJ 1 min. 20.4 sec. Nog een record. De 3 x 50 M. wisselslag voor dames bracht wederom een nieuw Nederlandsch record. Het werd hier zelfs een dubbel re cord. Na een prachtigen strijd werd de R. D. Z. met de dames Willy den Ouden, G. Brouwers en A. Timmermans met niet merkbaar verschil eerste in den tijd van 1 min. 44.6 sec. De ploeg van de O. D. Z. met de dames B. Martin, C. Eykenbroek en R. Mastenbroek had dezelfde tijd. De gemaak te tijd was weer een nieuw Ned. record- Het oude record dat op naam stond van de O. D. Z. met 1 min. 46.8 sec. en 11 No vember 1.1. te Schiedam gevestigd was, was dus met niet minder dan 2.2 sec. verbeterd. Voorwaar een pracht prestatie. Daar bei de ploegen denzelfden tijd hadden, zijn er dus thans twee Nederlandsche recordhoud sters op dit nummer. Het resultaat was: l.R. D. Z. in 1 min. 46 sec.; 2. O. D. Z. zelfde tijd; 3. Het IJ in 1 min. 49 sec. Tot slot van dezen zeer goed geslaagden avond werd gevormd door een polowed strijd tusschen Het LJ en H. Z. en P. C., welke een zeer goede wedstrijd was, waar in om beurten de leiding genomen werd en ten slotte door de landkampioenen, de H. Z. en P. C. uit Den Haag met 43 gewon nen werd. IJSHOCKEY DUITSCHLAND—CANADA 0—9. Tienduizend toeschouwers woonden gis teravond te Hamburg op de kunstijsbaan den ijshockeywedstrijd tusschen het Ca- nadeesche Olympische team en een Duit- sche ploeg bij. Canada won met 90, cij fers, die voor zich zelf spreken. HOCKEY „ZUIDWIJCK." Het programma luidt: Zaterdag, 29 Febr. 3.15 uur: S. V. '35 Zuidwijck II, Dames (Comp.); 2.30 uur: Te WerveZuidwijck L Heeren (vriend- schapelijk). Zondag 1 Maart: 12.00 uur HDS IZuid wijck I, Dames (Comp.); 10.30 uur HDS IIIZuidwijck II, Heeren (Comp.). KAREL HOUTZAGER NAAR INDIE. Belangrijk verlies voor het Ned. Elftal. De Nederlandsche hockeysport lijdt wel dra een ernstig verlies door het vertrek van den spil van de Gooische H. C. en van het Nederlandsche elftal, Karei Houtzager, naar Indië. Zijn vertrek stond reeds vast, doch alge meen werd verwacht, dat het eerst in het najaar zou plaats vinden, zoodat Houtza ger de belangrijke wedstrijden, die het Nederlandsch elftal in dit seizoen nog spelen moet (en we denken daarbij spe ciaal aan de Olympische hockey-wedstrij- den) zou kunnen meemaken. Plotseling is zijn vertrek echter ver vroegd en bepaald op 4 April. Hoe zeer dit in het belang van Hout- zager's carrière moet worden toegejuicht, voor het Nederlandsch elftal zal het ge mis van dezen eminenten speler (te Brus sel bij het landen-tournooi in Mei jl. noem de men hem in de Engelsche, Duitsche en Belgische vakbladen, den besten spil van het tournooi) een groot verlies beteeke- nen. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling, Houtzager nog wel op te stellen in den wedstrijd op 14 Maart tegen Bel gië in het Olympisch Stadion te Amster dam. Dat wordt dan „Houtzager's afscheid van het Nederlandsche elftal. „Msb." SCHAKEN SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Leiderdorp I kampioen. Gisteravond speelden te Leiderdorp in het lokaal achter de Hervormde Kerk het eerste tiental der Leiderdorpsche schaak club en het eerste tiental der Leidsche Schaakclub Philidor een wedstrijd voor de le klasse der competitie. Leiderdorp had reeds aan een gelijk spel voldoende om kampioen te zijn en Philidor, dat de on derste plaats innam, was wel van plan thans eens te winnen. Zij begonnen met één punt voorsprong, de partij van het derde bord was reeds Dinsdag jl. gespeeld en door „Philidor" gewonnen. De uitslag is de volgende geworden: Leiderdorp IPhilidor I. Alb. v. Klaveren—W. H. v. d. Nat 1/2—1/2 E. v. d. ValkJ. E. Stol 10 G. SchoppenG. Pels 01 B. G. CortsP. J. v. d. Zeeuw 1/21/2 G. de Koning AznP. Herfkens 10 M. Splinter Jz.J. J. Abspoel 10 K. KranenburgJ. Buurman 10 G. den BlankenW. T. Schüss 01 H. CortsJ. Blok 10 J. v. DeventerJ. v. Weeren 10 Totaal 73 Met deze overwinning behaalde Leider dorp I het kampioenschap der le klasse. Na afloop wenschte de voorzitter van Philidor de heer P. Herfkens, de club ge luk met het behaalde succes. LUCHTVAART TWEE VLIEGONGELUKKEN IN BELGIE. Drie dood en. Gistermorgen is de Belgische militaire luchtvaart door twee ongelukken getrof fen. Het eene vond plaats te Nivelles, waar een kapitein werd gedood, het an dere nabij Vilvoorde, waarbij een kapi tein en een waarnemer het leven lieten. VLIEGTUIGBOTSING BIJ BATAVIA. Een der bestuurders gedood. Aneta seint uit Batavia: Gistermorgen zyn tijdens gewone tuchtoefeningen twee militaire vliegtuigen, Curtiss Hawk-jagers tegen elkaar gebotst. Een der toestellen, bestuurd door luitenant W. V. Diepering, stortte neer, waarbij luitenant Diepering werd gedood. De bestuurder van het andere toestel, luitenant J. P. van Helsdingen, wist zich na het ongeluk door een para chutesprong te redden. Hij bleef geheel ongedeerd. De toestellen behoorden tot een esca drille van drie éénpersoons toestellen, dat hedenmorgen van Bandoeng was opgeste gen. Beide machines zijn vernield. De begrafenis van het stoffelijk overschot van luitenant Diepering zal vermoedelijk morgenochtend plaats hebben. De overle dene was gehuwd. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Stille Omgang. De afdeeling Katwijk aan den Rijn van de vereeniging „Stille Omgang" te Leiden hield een algemeene vergadering in het parochiehuis. Behalve een flink getal leden waren ook vele uit- genoodigden tegenwoordig. De voorzitter, de heer C. van der Lubbe, opende de ver gadering met gebed en een woord van welkom aan leden en genoodigden doch bovenal aan den zeereerw. heer Rector Sondaal uit Oegstgeest, als spreker van dezen avond. De secretaris, de heer F. J. Luyten, las notulen en jaarverslag. Het jaarverslag getuigde van een opgewekt vereenigingsleven en van den bloei der afdeeling. Bij de bestuursverkiezing werd de heer L. van Paridon, aftredend, met bijna algemeene stemmen herkozen. Ver volgens werd door het zangkoor in samen werking met het dameskoor „Maris Stella" gezongen, „Lof aan Christus Koning" en „Cantate Domino", beiden voor gemengd koor. Vervolgens werd door Rector Sondaal een prachtige, begeesterende lezing gehou den over het doel van den Stillen Om gang. Deze heerlijke lezing werd door al len met buitengewone aandacht gevolgd. Dan zong het gemengd koor het „Sacra mentslied", waarna de voorzitter het woord gaf aan den heer Schrijvers, bestuurslid van de vereeniging „de Stille Omgang" te Leiden die de afdeeling ten voorbeeld stel de aan andere afdeelingen en de beste wenschen uitsprak voor de afdeeling Kat wijk a. d. Rijn. Pastoor Buys sprak het slotwoord, dank brengend aan allen die tot het welslagen van deze mooien avond hadden medegewerkt, doch vooral aan Rector Sondaal. Pastoor Buys noemde het een voorrecht Rector Sondaal aan de pa rochie te mogen aandienen als degenen die de Vastenmeditaties zal houden in deze parochie. Door den voorzitter den heer v. d. Lubbe, werd hierna de vergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORD WÏJKERHOUT. Personalia. Onze plaatsgenoote, mej. M. van Ooyen, thans onderwijzeres aan de St. Joseph Meisjesschool, is met. ingang van 1 Maart benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool te Groesbeek. ZILK. Diefstal. Uit den watermolen, staan de in den Zilkerpolder alhier, is de drijf riem van den motor gestolen; opmerke lijk is het dat dit het vorig jaar ook is gebeurd. De gemeente-politie heeft de zaak in onderzoek. WARMOND. Omgeslagen. Een jol, bemand met een drietal heeren, is bij het proefvaren door verkeerd manoevreeren omgeslagen. De inzittenden geraakten te water, doch zij konden zwemmend de wal bereiken. Het ijskoude water maakte dit. bad alles behalve aangenaam, en de lust, tot zeilen was dan ook spoedig vergaan. De jol werd door een passeerend motorschip gekeerd en op sleeptouw genomen. Vergunning. Door Burgemeester en Wethouders is aan J. J. de Haas alhier vergunning verleend tot het bouwen van een bakkerij en het daarin plaatsen van een heetenluchtoven. Mooi succes. Door de Nationale R. K. Commissie voor jeugdwerkloozenzorg is in deze gemeente een collecte gehouden welke collecte opbracht een bedrag van 83.36. Voorwaar een mooi succes. Vertrokken: K. W. v. d. Willyk naar Monster H. F. A. M. van Grieken- Borsboom naar den Haag K. v. d. Struys naar Leiderdorp A. J. v. d. Krogt naar Zoeterwoude P. G. van Schie naar Oegstgeest H. Steur naar Nieuwer-Am- stel. Gevestigd: A. Elstgeest van Apel doorn. WASSENAAR. Concours Hippique. In den Ouden Deijl hield opgemelde vereeniging een bijzondere ledenvergadering met als punt van bespreking liquidatie van de ver eeniging. Nadat door den voorzitter, een uiteen zetting was gegeven dat de financieele re sultaten der in de afgeloopen drie jaren dusdanig waren dat er ieder jaar een be langrijk tekort moest worden geboekt, deelde hij mede, dat het bestuur had ge meend niet langer op deze wijze te moe ten voortgaan. Het bestuur had vele mid delen overwogen om alsnog tot betere re sultaten te komen doch kon tot geen op lossing geraken. Een daartoe ingesteld waarborgfonds had tot resultaat dat de deelnemers daar aan tot 60 pet. hebben moeten bijpassen. Hierop vraagt de voorzitter de meening van de vergadering. Vele sprekers voerden hierop het woord en allen zouden het betreuren als de ver eeniging concours hippique zou worden op geheven. Vele voorstellen bereikten de be stuurstafel en tenslotte wordt op voorstel van een der leden besloten een commissie van drie leden te benoemen die op korten termijn zal hebben te onderzoeken de mo gelijkheid of de vereeniging al dan niet kan blijven voortbestaan. In de commissie werden gekozen de heeren Pasman, van Rees en Schaarden burg. Hierna sluiting.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6