VRIJDAG 28 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Uitreiking zilveren medaille. Aan den fourier Broekema en den wacht meester W. M. van Well, bedien van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier zal op Vrijdag 6 Maart a.s. de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst worden uitgereikt. Hiertoe zal het regiment op de cour van de Doelenkazerne worden opgesteld. De muziek van het 6e R. V. A. zal bij de plechtigheid haar medewerking ver- leenen. De werkloosheid. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Bakkerlieden 4, Be hangers 21, Betonvlechters 34, Betonwer kers 73, Fundeeringswerkers 1, Glazenma kers 2, Glazenwasschers 11, Granietwerkers 15, Grondwerkers 99, Heiers 2, Metselaars 164, Opperlieden 119, Schilders 219, Sloo- pers 5, Steenbikkers 2, Steenhouwers 5, Hulp-Straatmakers 13, Stucadoors, Witters 74, Timmerlieden 295, Uitvoerders 7, Voe gers 28, Ongesch.Bouwarb. 7. Totaal 1200. Fabrieksarbeiders: Bleekers 16, Lompen- sorteerders 4, Vellenblooters 2, Zeepfabr.- Arb. 5, Ongesch. Fabr.-Arb. 71. Totaal 227. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 96, Reizigers, Colp. 44, Winkelbedienden 33, In casseerders 12, Musici8, Onderwijzers 11, Overheidspersoneel 13, Verplegers 2. To taal 219. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 15, Kell- ners 47, Koks 12. Totaal 74. Houtbewerkers: Beddenmakers 1, Hout bewerker^ 88, Kistenmakers 7, Kuipers 8, Lijstenmakers 2, Mandenmakers 26, Meu belstoffeerders 16, Politoerders 2, Ongesch. Arbeiders 28. Totaal 180. Kleermakers: Kleermakers 84, Kappers 6, Schoenmakers 9. Totaal 99. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 47, Land arbeiders 24, Tuinlieden 33, Warmoeziers 13, Ongesch. Landarb. 9. Totaal 126. Metaalbewerkers: Bankwerkers 124, Blik- bewerkers 32, Burgersmeden 39, Electri- ciens 66, Gasfitters 13, Gereedschapmakers 2, Instrumentmakers 4, Isoleerders 8, Kern- makers 1, Kettingsmeden e.a. 32, Klinkers 15, Koperslagers 4, Lab. Bedienden 3, Las- schers 12, Loodgieters 67, Machinisten 23, Metaalboorders 6, Metaaldraaiers 17, Me taalschavers 2, Metaalslijpers 4, Monteurs 26, Pianostemmers 2, Polijsters 1, Ponsers 5, Rijtuigschilders 2, Rijwielherstllers 13, Scheepstimmerl. 8, Stokers 25, Tegenhou- ders 15, Verw. Monteurs 23," Voorslaanders 9, Voorwarmers 6, Vulcaniseurs 1, Vuur werkers 9, Wagenmakers 6, LJzerwerkets 53, Zandvormers 4, Zilversmeden 3, On gesch. Arbeiders 45. Totaal 730. Sigarenmakers: Sigarenmakers 7, Sig. Sorteerders 4, Strippers 2. Totaal 13. Technici, Opzichters: Bedrijfslijders 7, Ingenieurs 3, Technikers 6, Teekenaars, Ouz. 18, Werkmeesters 18. Totaal 52. Textielarbeiders: Hekelaars 5, Katoen drukkers 30, Kluwers e.a. 12, Luikers 12, Plaatsnijders e.a. 24, Schrobbelaars 2, Spin ners 41, Spoelers 3, Sterkers 2, Strijkers 13, Wevers 104, Wolbewerkers 36, Ongesch. Textielarb. 62. Totaal 346. Transportarbeiders: Chauffeurs 118, Em- balleurs 4, Exp. Knechten 22, Koetsiers 17, Loopknechten 47, Magazijnknechten 63, Schippers 103, Spoor- en Trampers. 17, Wa kers 6, Transportarbeiders 58, Losse Arbei ders 474. Totaal 929. Typografen: Boekbinders 33, Boekdruk kers 16^ Fototgrafen 2, Hulp-Vakarbeiders 4, Letterzetters 27, Steendrukkers 2. Totaal 84. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 98, Mole naars 1, Ovenisten 4, Slagers 62, Suiker werkers 25, Wijnkooperskn. 9, Zoutzieders 3, Zuivelbereiders 3, Ongesch. Voed.Arb. 36. Totaal 241. Vrouwen: Breisters 1, Bakers 1, Naai sters 19, Modisten 1, Winkeljuffrouwen 25, Kantoorpersoneel 37, Kapsters (leerl.) 4, Apothekersass. 1, Onderwijzeressen 7, Boek- bindsters 1, Kinderverzorgsters 2, Serveer sters 1, Strijksters 3, Verpleegsters 14, Tee- kenaressen 1, Huisel. Diensten 212, Fabr. Arbeidsters 57, Kamermeisjes 1. Totaal 388. Alg. totaal 4908, 28 Febr. 1935 4495, 1/3 1934 3489. Ben. 65 Ged. Werkloozen en 90 werkverschaffing. Steenfabr.Arb. 129. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 4088. J. Souverein. Kat wijk aan Zee, Jan Tooropstraat 49. Krui denier. Wijzigingen. 3424. P. J. Mathot, Rijnsburg, Vliet N.Z. 76. Handel in kruide nierswaren, comestibles. Vest. fil.: Katwijk aan Zee, Jan Tooropstraat 49 en Katwijk aan den Rijn, Achterweg 1. 4457. „De Betuwe". Leiden, Doezastraat 14. Handel in boter, kaas en fijne vleesch- waren. Het fil. te Leiden, Haarlemmer straat 226, is d.d. 15 Febr. 1936 overge gaan aan de dames E. J. H. Berg en N. Sanders. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaats examen Rechtsgeleerdheid mej. R. Bedak, den Haag; Propaedeutisch examen Theologie de heer W. C. Molenaar, den Haag; doctoraal examen Rechtsgeleerdheid mej. P. Nix, Oegstgeest; doctoraal examen Geneeskunde de hee- ren A. J. B. Lubbers, den Haag, P. S. Er inga, Rotterdam; Artsexamen 1ste gedeelte W. J. M. Jan sen, Delft; Bevorderd: tot arts: C. M. J. C. Lagerwerff, den Haag UIT DE OMGEVING LISSE. Gouden jubileum. De bloemistarbeider J. van der Meij, die morgen, 1 Maart den dag hoopt te her denken. dat hij 50 jaar geleden in dienst trad bij de N.V. J. Pijnacker en Zonen, bloemisten alhier, in onzen tijd een feit dat verdient aan de vergetelheid ontrukt te worden. Het zal den jubilaris op dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken! NIEUWVEEN. In memoriam A. Breedijk. Dezer da gen is in zijn woning te Aarlanderveen overleden de heer A. Breedijk, directeur der Coöp. Boerenleenbank „Ter Aar" te Nieuwveen. Toen 25 Maart 1901 de Boerenleenbank werd opgericht, werd ook de heer Bree dijk, toen nog in Zevenhoven woonachtig in het bestuur gekozen. Tijdens de oorlogs jaren vroeg zijn bedrijf zoo zeer den hee- len mensch, dat hij in 1916 een herbenoe ming moest afwijzen. In 1924 echter vulde hij, met bijna algemeene stemmen geko zen, de vacature in het bestuur aan en kreeg meteen de voorzittersfunctie, waar van hij zich tot zijn dood met toewijding en ijver kweet. De heer Breedijk was in zaken doortastend en uitstekend voor de controle. De nooden onder de land- en tuinbouwers hadden zijn aandacht em waar het kon pleitte hij op vergaderingen voor een clemente oplossing. De overle dene, die den 68jarigen leeftijd bereikte, ge noot veler vriendschap en achting door zijn minzaam en blijmoedig karakter. Hij ruste in vrede. OUDE-WETERING. KOEIEN-DIEFSTAL. Waren op de Bossche veemarkt verkocht De recherche te den Bosch is er Woens dag in geslaagd, op de veemarkt aldaar op te sporen en in beslag te nemen een drietal koeien, welke den vorigen nacht uit een weide te Hoofddorp in den Haarlemmer meerpolder, waren ontvreemd. De politie te Hoofddorp, die vermoedde, dat de koeien op de veemarkt te Den Bosch zouden worden aangeboden, waarschuwde de recherche aldaar, met het bovengemelde gunstige resultaat. De beesten waren door een zekeren B. uit Oude-Wetering aan twee boeren voor 145 per stuk verkocht. Daarna was B. met een vrachtauto naar Hoofddorp vertrokken. Bij aankomst aldaar is hij door de politie gearresteerd. WASSENAAR. Aanhouding. Door de politie is aan gehouden de 18-jarige N. uit Den Haag, die ten nadeele van zijn patroon, den slager B. alhier, diverse geldsbedragen had ver duisterd. Verd. had o. a. van het geld een taxi-rit naar Amsterdam gemaakt. Hij is in arrest gesteld UIT DE RIJNSTREEK' BODEGRAVEN. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris Minkema werd in Hotel van Rossum publiek verkocht de nieuwe bouwmans woning met veestalling, wei- en hooilan den, gelegen in Oud-Bodegraven, bewoond door den heer D. J. de Vries. Het geheel werd in bod gebracht door J. Hoogendoorn te Raalte voor 10.000. Bij afslag werd dit bod niet afgemijnd. De boerderij, enz. werd aan den heer J. Hoogendoorn ge gund. Paardenfokkerij. Meer en meer begint de belangstelling voor het gebruik en de fokkerij van het warmbloed landbouw- tuigpaard in onze streken toe te nemen vooral omdat de veehouderij thans aan vele beperkingen blootstaat. Daarom heeft de vereeniging van oud-landbouw cursis ten in samenwerking met de Landelijke Rij vereeniging „Borefsche Ruiters" Don derdag 6 Maart in Hotel Centraal een bij eenkomst vastgesteld, waarin de heer W. Slob, en P. K. Kistenmaker een lezing zullen komen houden. Paard op hol. De landbouwer G. V. reed met een met paard bespannen drie wieler nabij de Wierioker Schans, toen het paard schrok en op hol sloeg. Al hol lende, passeerde het drie auto's echter zon der iets te raken, totdat het beest het erf op zou hollen, alwaar het thuis hoorde, en de wagen tegen het hek opbotste, waardoor het hek vernield werd, de wagen in een sloot terecht kwam, en het paard gegre pen kon worden. Het geheel liep zonder persoonlijke ongelukken af. BOSKOOP. Gemeenteraad. Maandag 2 Maart des namiddags om 7 uur zal de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeenko men. Agenda: 1. Opening, trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Ingekomen stukken. 3. Mededeelingen. 4. Voorstel tot vaststelling van een concept besluit, strekkende tot wijziging van de ge meente-begrooting dienst 1936. 5. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning plaatselijk gemerkt Burgemeester Colijn- straat 131. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouw verordening der gemeente. 7. Nota inzake loonbijslag voor booimkweekerijbedrijven. 8. Rondvraag. NIEUWKOOP. Jeugdwerkloosheid. Op initiatief van het gemeentebestuur werd ten gemeente huize gisteren een vergadering gehouden ter bespreking van het vraagstuk der werk loosheidsbestrijding onder de jeugd. Uitgenoodigd waren de Eerw. Heeren Geestelijken van de verschillende kerke- lijke richtingen (Ds. A. J. van Wijngaar den was wegens ongesteldheid verhinderd) de heeren P. Stam, J. Baas, Fr. Pieterse en H. A. Otto. Burgemeester Van der Wedden hield een een inleiding over den noodtoestand onder de jeugd, de moeilijkheden om daarin te voorzien, doch waarnaast staat de moreele plicht om althans të doen wat mogelijk is, vooral nu het vraagstuk ook bij de Regee ring zoozeer staat in het teeken der belang stelling, en met adviezen en subsidiën de helpende hand wordt toegestoken. Op verzoek van den Burgemeester ver klaren alle aanwezige heeren zich bereid in het comité zitting te nemen waarvan op verzoek van de vergadering de Burgemees ter het voorzitterschap zal bekleeden en de gemeente-secretaris het secretariaat. Uit dit algemeene comité besluit men een werkcomité te vormen, waarvan op voorstel van den Burgemeester den heer Breedijk, wethouder, als voorzitter zal fungeeren, ter wijl verder daarvan zullen deel uitmaken de heeren Fr. Pieterse, J. Baas en H. A. Otto. De heer Breedijk gaf vervolgens een al gemeen en beredeneerd overzicht van het geen ten aanzien van dit onderwerp in ons land reeds gedaan en bereikt is. Verschillende mogelijkheden werden ver volgens ondar het oog gezien, terwijl thans de eerste taak van het werkcomité zal zijn de werkloosheid onder de jeugd in omvang en aantal te registreeren. Hopen wij dat deze poging de vrucht af werpt, welke men er van hoopt. Geboren: Cornelia Johanna, d. van J. Plomp en A. C. van den Bosch. Ondertrouwd: P. Kroone 30 j., won. te Willeskop en M. Fokker 29 j. A. C. van der Schaft 21 j., won. te Aalsmeer en W. Hoogendoorn 19 j. Overleden: J. C. Plomp 72 j., weduw naar van P. Zuijdervliet. WOERDEN. Crisis-comité. Gisterenavond vergader de het crisis-comité ten stadhuize onder voorzitterschap van burgemeester H. G. v. Kempen. De besprekingen gingen hoofdza kelijk over het uitgebracht rapport, dat weer op keurige wijze door den secretaris was samengesteld. Wat de in het rapport genoemde steunverleening betreft wordt meegedeeld, dat het aantal aanvragen op 31 Dec. '35 141 bedroeg, een toename van 26. Hiervan werden 7 gevallen afgewezen. Aan financieele steun werd van 1 Jan. t/m 31 Dec. 1935 een bedrag van ƒ3424.89 verleend. Met groote erkentelijkheid wordt geconstateerd de medewerking verleend door de diaconieën der Hervormde en Gere formeerde Kerk, het R.K. en Burgerlijk Armbestuur. In totaal werd door genoemde instellin gen bijgedragen 748.57. Op 11 Nov. werden aan 38 gezinnen 5 H.L. eierkolen verstrekt. Aan kleeding, schoenen enz. werd gegeven tot een bedrag van 930.12. In 1935 werden 1103 bussen rundvleesch (distributie) ƒ0.25 geleverd. Door verschillende fa.'s werden welwillend goederen in natura af gestaan. De geldmiddelen kwamen iets minder goed binnen. Toch wordt nog met dank baarheid geconstateerd, dat door particu lieren in totaal 1775.77 werd bijgedragen. Gedurende de zomermaanden kon geen fi nancieele steun worden verleend wegens uitputting der geldmiddelen. Het aantal aanvragen om steunverlee ning B (kleeding, schoeisel enz.) bedroeg op 31 Dec. '35 260. Op een ledenvergadering van 28 Mei werd besloten een uniformregeling voor te stellen voor de in steun in aanmerking ko mende gezinnen. Dit werd aangenomen. Het voor 1935 beschikbare bedrag ad 1460 werd geheel gebruikt. Met groote dankbaarheid wordt melding gemaakt van het onvermoeide werken van het Damescomité. Een zeer groot gedeelte van het rapport gaat verder over de even- tueele opheffing van het C.C. De commissie uit de hoop, dat de aan haar toevertrouwde crisisslachtoffers in deze gemeente niet-in de steek zullen wor den gelaten, maar zoo noodig door een an dere instelling zullen worden verzorgd. Na voorlezing van het rapport bracht de voorz. hartelijke dank aan den samenstel ler, den heer Weltevrede, de commissie van uitvoering en het damescomité. Een schrijven werd voorgelezen van de controlecommissie bestaande uit de heeren Ruys en Ultee, waarin werd medegedeeld, dat alle bescheiden van den penningmeester na nauwkeurig onderzoek in volmaakte or de werden bevonden. Onder applaus werd de penningmeester, de heer v. Beek," dank gebracht. Uitvoerig werd nu gesproken, hoe te doen, nu de A-steun zou worden opgehe ven. De vraag is, wat in de plaats te stel len voor de A-commissie. De commissie is van meening, dat zij moeilijk met de B- steun kan doorgaan en de A-steun los la ten. Alle leden waren van meening, dat de voortzetting van het Crisis-Comité, zij het onder andere naam, absoluut noodzakelijk is. Besloten wordt in dezen geest te ant woorden aan B. en W. Het is noodzakelijk tevens het publiek erop te wijzen, dat de opheffing van 't N.C.C. met 1 Jan. dus in 't geheel, niet juist is. De datum ervan is nog niet bekend en daarom zal men 't ge ven niet behoeven na te laten. Na deze be sprekingen werd- de vergadering onder dank gesloten. LAATSTE BERICHTEN EERSTE KAMER. BINNENLANDSCHE ZAKEN. Voortgezet wordt de behandeling der begrooting van Binnenl. Zaken. De heer De Zeeuw (S. D.) zegt, dat wij in een verkeerden toestand verkeeren ten aanzien der gemeenten. Dat komt om dat de minister een te optimistischen kijk had op de ontwikkeling der werkloosheid in ons land. Te lang heeft de regeerimg een willekeurig onderscheid gemaakt tus- schen gewone- en crisis-werkloosheid. Het is intusschen de regeering niet gelukt, de werkloosheid in ons land te doen vermin deren. Daarbij zei de regeering, dat werk- loosheidszorg gemeentezorg was, een stand punt, dat niet consequent vol te houden was. Het Rjjk bepaalt de normen van deze zorg en daarom is het beter dat het Rijk deze geheele zorg tot zich trekt. Nu zijn onderscheidene gemeenten boven haar fi nancieele draagkracht gegaan. Doordat het Rijk ten slotte voor een deel de ver antwoordelijkheid op zich nam, heeft het de verantwoordelijkheid van de gemeente besturen verzwakt. De Minister: Van sommige gemeen tebesturen. CRISIS BOTERMERK. 28 Maart. Merk 0.95 uitvoervergun ning 0.95. AUTO TE WATER GEDUWD. Een der daders aangehouden. Donderdagavond werd in De Leek bij Groningen een liefdadigheidsbazar gehou den, waarvoor groote belangstelling be stond. In verband daarmede stonden langs de Hoofdvaart veel auto's geparkeerd. In een dier wagens begaven zich omstreeks half tien, twee jongens en twee meisjes van omstreeks 18 jaar. Plotseling werd de auto, zonder dat de inzittenden het be merkt hadden, door twee jongemannen in beweging gebracht en verdween deze in de diepte. Op het hulpgeroep kwamen van alle kanten personen toeschieten en dank zij het kordate optreden van de beide veld wachters uit Leek die door eenige andere toegeschoten personen geassisteerd wer den, slaagde men er in het viertal spoedig op het droge te brengen en kwamen zij zoodoende met den schrik en een nat pak vrij. Het waren mej. A. de Vries en mej. Boom en de heeren J. Praagstra en Roe lof Vink. Een der daders van dezen laffen streek, de 18-jarige V. Kloosterman uit De Leek werd nog des nachts van zijn bed gelicht en in arrest gesteld. Naar den anderen da der, een 20-jarigen slagersknecht uit Ze venhuizen wordt nog gezocht. De auto is later door een kraanwagen opgehaald. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S Een persoon ernstig gewond Hedenmorgen te omstreeks half zes heeft te Heerde een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een vierwielige vrachtauto en een auto der posterijen uit Zwolle, waarbij de 58-jarige G. J. Marskamp uit Heerde zoodanig werd aangereden, dat hij een been en eenige ribben brak. Ter hoogte van de viersprong nabij hui ze „De Enk" stond, aan de linkerzijde van den weg, èen vrachtauto van den expedi teur G. Marskamp uit Heerde. De bestuur der van de postauto R. van der Meer uit Zwolle, komende uit de richting Heerde, wilde deze vrachtauto passeeren, doch kon, door de verblindende verlichting, welke de vrachtauto voerde, zich niet vol doende oriënteeren, zoodat hij eerst op het laatste oogenblik zag, dat hij- niet meer rechts voorbij kon komen. Om een aanrij ding te voorkomen gooide hij het stuur naar links om en daarbij werd G. J. Mars kamp, de vader van den vracht-autobe stuurder, die op zij was gesprongen, aan gereden en tegen een boom geslingerd. Een geneesheer verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis te Zwolle is vervoerd. De politie heeft de zaak in onderzoek. Zoowel de postauto als de vrachtauto werden ernstig beschadigd. DOODELIJKE AANRIJDING. Op den weg langs het kanaal Terneuzen Gent is de 39-jarige ongehuwde A. T. v. d. B. door. een hem achterop rijdende auto aangereden, v. d. B. kwam te vallen en bleef bewusteloos langs den kant van den weg liggen. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. VERDRONKEN. De familie v. H. te Overasselt bij Nijme gen vermiste gistermiddag de oude moeder. Hedenmorgen heeft men het lijk van de oude vrouw in een kolk nabij het huis gevonden. TELEGRAMMEN OVERSTROOMINGSGEVAAR IN DE V. S. KANSAS-CITY, 28 Febr. (A.NP.) Door de enorme ijsvelden in de Missouri bij Fort Levenworth dreigen het militaire vliegveld op Lickapoo Island en uitge strekte landbouwgronden overstroomd te worden. De legerautoriteiten zijn voorne mens de ijsvelden door vliegtuigen te doen bombardeeren. Nabij Burke in Idaho is een huis door een lawine verwoest De drie bewoners, die hun toevlucht onder een ledikant had den gezocht, konden na drie uur bevrijd worden; zij waren ongedeerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Christina Maria d. van P. H. v. Egmond en M. C. Hanno Gerardus Bernardus z. van A. v. Buuren en H. Ouwerkerk Leentje d. van H. v. Loef en W. Heemskerk. Overleden: A. J. Nachtegeller m. 27 j. M. BrandMolendijk wede. 75 j. De strijd in Oost-Afrika DE GERUCHTEN ROND DEN NEGUS. Is de Negus ziek of gewond? DJIBOETI, 28 Februari. (A.N.P.) Naar hier, volgens het agentschap Stefani, ver nomen wordt, zou de Negus zwaar gewond zijn. Volgens ditzelfde nieuwsbureau staat het vast, dat de Zweedsche lijfarts van den keizer, dr. Hammer, in allerijl naar Dessie ontboden is, en dat hij daar reeds met al zijn chirurgische instrumenten per vlieg tuig is aangekomen. Ook de kroonprins, zoo seint Stefani verder, die met zijn vader in conflict is gekomen, en prins Makonnen zijn per vliegtuig naar Dessie vertrokken. Dr. Hammer zou zich geen oogenblik van het ziekbed van den Negus verwijderen. Ras Kassa Darhie zou echter reeds van de gele genheid gebruik maken, om zich als opvol ger van den keizer op te werpen. ADDIS ABEBA, 28 Februari. (A.N.P.) De Abessijnsche regeering verklaart officieel, dat de gezondheidstoestand van den Negus uitstekend is. Hier wordt nog aan toege voegd, dat alle geruchten omtrent verwon dingen of ziekte zuivere verzinsels zijn. HET 138e LEGERBERICHT ROME, 28 Februari. (A.N.P.) Maarschalk Badoglio seint: Sedert het aanbreken van den dag van gisteren, 27 Februari, zijn on ze troepen aan het Eritrea-front in bewe ging. Van het Somaliefront is niets bijzon ders te melden. BENZINE IN TALIE MOET GEMENGD WORDEN. ROME, 28 Febr. ,A. N. P.). Met ingang van 29 Februari moet alle benzine in Italië wordsn gemengd met minstens 20 pet. alcohol. MARKTBERICHTEN e LEIDEN, 28 Febr. Vee. Totaal aanvoer: 530 runderen, 381 kalveren, 1358 schapen, 667 varkens 3 paarden, 2 veulens en 5 bokken of geiten. Prijzen: 15 stieren f 60 190, schoon gewicht 2840 cent, handel stug; 166 kalf- en melkkoeien 75180, handel stug; 178 varekoeien e. a. 70—140, handel stug; 171 vette koeien 70—180, schoon gewicht 2847 cent, handel tame lijk; fokkalveren 6—10, graskalverefn 2550, 19 vette kalveren f 4095, schoon gewicht 5084 cent, handel traag; 362 nuchtere kalveren 4—7, handel vlug; 100 vette schtpen 14—22, 700 vette lamme ren 1218, 553 weideschapen 1014, handel matig; 5 lammeren; 360 mestvar- kens 1426, handel zeer matig; 307 big gen 911.50, handel tamelijk. Kaas, Aanvoer 48 partijen waarvan 37 partijen Goudsche en 11 partijen Leid- sche kaas. Besteed werd voor: le soort Goudsche kaas 21—22, 2e soort 19—20, le soort Leidsche kaas 15 -17 per 50 kg. Handel voor Goudsche en Leidsche matig. ALKMAAR, 28 Febr. Kaas. Aangevoerd 34 stapels, zijnde 42.000 kg. Fabriekskaas kleine 19 per 50 kg. Handel goed. DELFT, 27 Febr. Vee. Aanvoer: 1 paard, 88 runderen, 3 graskalveren, 208 nuchtere kalveren, 366 magere varkens, 422 biggen, 21 schapen of lammeren, 18 weidelamme- ren, 6 geiten of bokken. Kalf koeien 100 —210, varekoeien 70130, nuchtere kal veren 310, magere varkens 1634, biggen 615, geiten of bokken 37. Rundvleesch per kg. 30, 40 en 46 cents. Boter, 1.70 per kg. Aanvoer: 4 acht ste en 3 zestiende vaten, wegende teza men 110 kg. LOOSDUINEN, 26 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 153 aanvoerders verkonht om in de week van 27 Maart tot 4 Maart dagelijks te leveren 18000 liter melk. Prijs af boerderij 6.25, melk voor industrie 5.105.30 per 100 liter. NIEUWVEEN, 27 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd: 1204 kippeneieren 2.50— 2.90, 136 eendeneieren 1.952.25 en 10 krielkipeieren f 1.10 per 100 stuks, kaas 24 cent per pond. NIEUWKOOP, 27 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 3967 eieren. Prijs 2.553.25 per 100 stuks. WISSELNOTEEKINOEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.18 Londen 7.261 /4 New York1 45&/s Parys 9.723/4 Brussel 24.811 /2 Zwitserland 48.101 Milaan Madrid 20.20 Oslo 36.50 Kopenhagen32 40 Stockholm37.45 Praag 6 11 Weenen Boedapest Prolongatie 11/2%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3