ammKIUB ito r*maar Bii ONS ie H er'angf 'I VRIJDAG 28 FEBRUARI 1935 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE RLAD PAG. 7 P. v. d. Lans Mz., H. Philipse en P. J. Wes- sels. Na gehouden stemming bleek, dat wa ren uitgebracht 278 stemmen, waarvan van onwaarde 9. Hiervan verkregen J. P. de Koning 233, L. v. d. Reep 227, J. v. Dijk Wz. 208, J. de Jong 177, P. v. d. Lans Mz. 96, H. Philipse 76 en P. J. Wessels 51 stem men. Gekozen werden alzoo de heer en J. P. de Koning, L. v. d. Reep, J. van Dijk Wz. en J. de Jong. De voorzitter feliciteerde hen en bracht een woord van dank aan den heer C. Schra- ma voor alles, wat hij voor den bond heeft gedaan. De voorzitter hield vervolgens een lezing over het organisatieleven in Lisse. Al is men hier tamelijk sterk georganiseerd, toch blijkt er aan het innerlijke organisatiewe zen wel iets te haperen, wat misschien haar oorzaak vindt in den slechten economischen toestand. Vandaar misschien het gekanker. De voorzitter wierp een drietal bewerin gen op n.l. 1. De huidige leiders deugen niet of zijn niet geschikt voor hun taak; 2. Bij organisaties van andere richtingen is het beter; en 3. Aan de organisatie heb je thans zoo goed als niets meer. In een duidelijke uiteenzetting deed de voorzitter uitkomen, hoe weinig steekhou dend deze drie stellingen zijn. Het vindt misschien zijn oorzaak in het feit, dat er gewroet wordt door fascistische elementen die er alles opzetten om het vertrouwen van de leiders te ondergraven. Duidelijk deed hij zien, wat we te dan ken hebben aan onze mooie katholieke or ganisaties en hij sloot met een krachtige aansporing om vooral onze eenheid te be waren zoowel in sociaal als staatkundig streven, omdat aan óns zal liggen hoe de toekomst er uit zal zien. Laten we beden ken, dat we door onze slapheid en halfheid veel, machtig veel heben te verliezen! Neen, laat de bezieling voor een 25 jaar geleden weer hoogtij vieren en wij kunnen met gerustheid de toekomst tegemoet zien. Steun en blijf steunen de Katholieke Pers en leest vooral een Katholiek dagblad. Laat zij uw voorlichter zijn en volgt die voor lichting na; het is in uw belang en dat uwer kinderen. Een dankbaar applaus was het loon voor deze zakelijk en duidelijke lezing. Hierna werd een gratis verloting gehou den om prijzen, bestaande uit rookartike len. Vervolgens verkreeg de Geestelijk Ad viseur het woord, die in een ernstig woord het geestelijk leven besprak en hierbij wees op het vastenamendement van Mgr. Lem- mens en wel op het gedeelte waar Mgr. het heeft over het bidden, da ar" we in dezen el- lendigen tijd alleen .kunnen overwinnen door het gebed. Z.Eerw. spoorde ook aan tot kerkbezoek, vooral door de werkloozen. Maar ook haalde spr. de plaatsen uit de Vastenbrief aan, waar Z. H. Exc. sprak over de moderne stToomingen en dan vooral over de nieuwe partij, de N.S.B. en waar het op den duur tot strengere maatregelen zal moeten komen. God heeft ons den Paus en de Bisschopen gegeven als onze leiders op zedelijk gebied en als goede katholieken moeten wij de leiding volgen. Als we dit doel nastreven zal het organisatieleven er zeer zeker wel bij varen. Op voorstel van den heer C. Schrama werd de heer J. P. de Koning wederom tot voorzitter herbenoemd. Bij de"*rondvraag ontspon zich een debat tusschen den voorzitter en een der leden over het al of niet toestaan van het geven van filmvoorstellingen voor werkloozen. De voorzitter zeide namens het bestuur, dat filmvoorstellingen in de Vasten niet kunnen worden toegelaten. Een ander lid vroeg, of aan B. en W. niet kon worden verzocht om voor bruiloften en besloten gezelschappen in het Bondsgebouw weer toegestaan te krijgen sterken drank te schenken, omdat we thans als leden aan gewezen zijn voor onze bruiloften op een andere lokaliteit. De voorzitter antwoordt dat hier dingen gebeurd zijn, in strijd met de Drankwet, doch hij zegde toe deze zaak met den Rechtskundig Adviseur te zullen bespreken. Na nog wat „klein goed" werd deze ge animeerde vergadering besloten met den Chr. groet. Geboren: Elisabeth Adriana Maria d. van M. J. de Groot en P. van Alphen Henriëtta Maria d. van H. A. Simons en M. H. van Kempen Cornelis z. van J. H. Clement en M. N. Boogerd Wilhel mus Jozef Antonius z. van A. Duineveld en M. J. Straathof. Getrouwd: N. van Dooren, te Bloe- mendaal, en E. Nederveld G. in 't Veld en J. C. van Nieuwkoop. Gevestigd: B. A. G. Boot uit Wor- merveer A. de Wit en echtg. uit Noord- wijkerhout G. B. Rooijakkers uit Noord- wijkerhout P. van Stein uit Leiden. LEID SCHEND AM. Huldiging. Op het Bureau van de ad ministratie der Ned. Spoorwegen (depot Leidschendam) had Donderdagmorgen de huldiging plaats van den heer D. v. d. Meulen, bureelambtenaar, die den dag herdacht, dat hij voor 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Door den heer v. d. Berg, ambtenaar belast met de personeelzaken, werd den jubilaris namens het bureau-personeel een grooten stoel aangeboden, terwijl den heer Snoek na mens het werkplaatspersoneel, den jubi laris een gouden vulpotlood overhandigde. Hierna bracht den Heer v. d. Meulen allen hartelijk dank. TER-AAR. Goed geslaagd. De tentoonstelling, welke dezer dagen met een toepasselijk woord van den Zeereerw. Heer Pastoor is gesloten, mag zeker als geslaagd heeten. lederen dag kwam er een stroom van be zoekers die het de grootste aandacht de ge- exposeerde stukken bekeken, bewonderden. Vol lof was men hier over de prestaties. Ook de attracties hadden aftrek, vooral de home-trainer. Volledigheidshalve willen wij nog even bekend maken wie of de sterkste sprinters waren: le pr. C. Sassen, 2e pr. J. Reyneker, 3e pr. G. Droog. En numet frisschen moed aan de slag voor het volgend jaar. Steeds hooger op! Chr. B. T. B. Onder voorzitterschap van den heer C. v. Spronsen kwamen de leden van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond in jaarvergadering bijeen. Na opening volgde notulen en jaarverslag van den se cretaris. De periodiek aftredende bestuurs leden A. Kammeraat en W. van Wouden berg zagen zich herkozen en in de vacature W. Rijnsburger werd gekozen H. de Vos. Aan het einde van deze bijeenkomst kon de voorzitter mededeelen dat pas weer en kele leden tot den Bond zijn toegetreden. Geboren: Maria Jenneke, d. v. Joh. Lankhaar-den Hertog. Johanna Adriana, d. v. A. v. d. Vlugt-Venne. Nicolaas en Jacob, zoons* van W. Goedhart-van Eyk. Adrianus Wilhelmus, z. v. J. Touw-Spring in t Veld. Gehuwd: Th. de Koning, 26 jaar en Wilh. Pieterse, 22 jaar. Overleden: A. E. Vuyk, echtgen. van D. Esveldt. P. J. de Jong 11 maanden. W. Nieuwenhuizen, echtgen. van A. van Rijn. A. Q. J. Vlasman ,32 jaar. Gevestigd: J. J. v. Lammeren, Ze venhoven; Fr. Honout, Alphen aan den Rijn; Adr. C. Dijkhuizen, Gouda. Vertrokken: H. Markman, Nieuw koop; A. J. Mank, Noordwijk; R. A. J. Mul ders, Alphen aan den Rijn; C. J. v. d. Pijl, Alphen aan den Rijn; M. Neumann, Am sterdam. VOORSCHOTEN. „St. Genesius". Woensdagavond hield de tooneelvereeniging „St. Genesius" haar jaarvergadering. Na het welkostwoord van den voorzitter brachten secretaris en pen ningmeester hun jaarverslagen uit, waaruit bleek dat er na een tekort van de uitvoering in October, toch nog een batig saldo viel te boeken, wat wel mede te danken was aan de laatste uitvoering van den R. K. Vrouwenbond. Het voornaamste punt der agenda kwam aan de orde: bestuursverkiezing. Wegens vertrek van den voorzitter en secretaris naar elders, had verkiezing plaats van een nieuwen voorzitter en secretaris, als hoe danig werden gekozen de heeren Th. Does en J. M. v. d. Kooij. Voor de,n aftredenden penningmeester A. J. Lindeman werd ge kozen de heer Th. Lamboo. Alzoo een ge heel nieuw bestuur. Met een dankwoord tot den aftredenden penningmeester werd het nieuw bestuur eveneens met eenige hartelijke woorden ge ïnstalleerd. De Geestelijk Adviseur, de Weleerw. Heer L. den Brabander, bracht dank aan het aftredend bestuur en hoopte, dat ook het nieuwe bestuur er in zal slagen den gezelligen geest en kameraadschap in de vereeniging te houden en dat zij nog vele en mooie uitvoeringen voor het voetlicht mag brengen. Ook de voorzitter van den R. K. Volks bond, die inmiddels ter vergadering was ge komen, sloot zich geheel aan bij de woor den van den Geestelijk Adviseur en bracht ook een bijzonder woord van dank aan het scheidende bestuur, dat deze vereeniging had opgericht en er een goede tooneelver eeniging van had gemaakt. Spr. hoopte dat het nieuwe bestuur op den zelfden weg zal blijven voortgaan. Nadat de voorzitter nog dank had ge bracht voor de prettige samenwerking ge durende zijn voorzitterschap, welke hy steeds had ondervonden, sloot de nieuwe voorzitter deze vergadering. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. In de sloot. Gistermorgen is een luxe auto, bestuurd door A. te W. uit Den Haag, in den Hoorn in het water gereden. De be stuurder reed achter een tweetal vracht auto's, die plotseling hun snelheid ver minderden. De bestuurder van den luxe wagen moest stoppen. Door links uit te halen, kwam het vehikel in de sloot te recht. Behalve een nat pak bekwam te W. een verwonding aan zijn wang. De wagen werd door den heer Boot alhier gelicht. Geboren: Gerardus Antonie, zoon van Pt rus Josephus Vergeer en van An- tonia Joanna de Goeij Jacob, zoon van Willem Heinen en van Willemijntje van Varik Meindert, zoon van IJbele Viet- meijer en van Fokje Postma Pieter, zoon van Hendrik Hoogendoorn en van Helena Hendrika Zijderlaan Clasina, dochter van Hendrik Hoogendoorn en van Helena Hendrika Zijderlaan. Getrouwd: Cornelis van Rhee, oud 27 jaar met Trijntje Dirkzwager, oud 27 jaar Hendrikus de Ruiter, oud 19 jaar met Maaike Cornelia van Loon, oud 23 jaar Jan Adrianus de Vos, oud 26 jaar, wonende te Lekkerkerk met Margje Pe ters, oud 23 jaar. Overleden: Maartje Emmerzeël oud 52 jaar, gehuwd met Arie Nagtegaal Arie Breedijk, oud 68 jaar, gehuwd met Neeltje Verburg. Gevestigd: Johanna van Leeuwen van Amsterdam Willemijntje de Knik ker gehuwd met A. van Bodegraven van Reeuwijk Wed. W. J. Peek van Rotter dam Adriana K. Vooijs van Katwijk Hendrica Blok van Mijdrecht Trijntje Snippe van Koudekerk Catharina M. Mulder^, gehuwd met J. T. J. Rozestraten van Utrecht Jantje van der Werf van Zandvoort Hermanus van der Kleij van Vleuten Cornelis Heenk van Katwijk Jan den Hertog van Denekamp Wil- hëlmina J. P. R. van Ebbenhorst Teng- bergen van Wijk bij Duurstede Aartje Bogaard van Naaldwijk Reinier A. J. Mulders en gezin van Ter Aar. Vertrokken: Jitske van den Ent, naar Koudekerk Wilhelmina J. de Heij naar Leiden Johanna M. Hoogendoorn naar Wassenaar Jelle de Hoop naar Hem. Oldephaert Petrus C. A. van Zeyl naar 's Gravenhage Dirk Arlman en gezin naar Zaandam Hendrika T. Ha verkamp naar Oldemarkt Cornelia B. van Harten naar Velsen Hendrika An- genent naar Harmeien Hendricus Oer- lemans en 'echtgenoote naar Hillegom. AARLANDERVEEN. Pluimveevereeniging „Eendracht". Woensdagavond hield de pluimveevereeni ging „Eendracht" haar jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De voorzitter, Jb. v. d. Lijn, opende en leidde de vergadering. De notulen en ingekomen stukken werden afgehandeld. De secretaris de heer C. Roos, thans woonachtig te Ha- zerswoude, bracht zijn jaarverslag uit, waaruit men constateerde, dat „Eendracht" steeds sterker wordt en in ledental mooi vooruitgaande is. De gehouden tentoonstel ling had ook nu weer een goed resultaat opgeleverd. Uit het verslag van den pen ningmeester. bleek, dat op de tentoonstel- lings-rekening slechts enkele guldens te kort waren. Als gewoonlijk op de jaarver gadering van „Eendracht" werd ook nu weer een gratis verloting zonder nieten voor de leden gehouden. Periodiek waren aftredend de heeren P. Kempen, D. de Vries, en Th. Herr (herkiesbaar). Genoem de heeren werden herkozen. In vacature wijlen de heer J. Notenboom, werd geko zen de heer E. J. Frieling, alhoewel door het bestuur aanbevolen waren de heeren Th. Cors en A. L. v. d. Klein. Hierna de be noeming kascommissie 1036 en rondvraag, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. De opkomst was zeer goed. ZOETERWOUDE. Wit Gele-Kruis. Donderdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de R. K. Vereeniging „Het Wit Gele-Kruis". De opkomst van de leden was zeer klein. De voorzitter, de heer C. H. de Boer, opende de vergadering met den Chr. groet. Het verheugt spreker deze vergadering weder te mogen leiden, nadat hij wegens ziekte meermalen verhinderd is geweest, In de opkomst wil spr. gaarne een bewijs van vertrouwen zien in het Bestuur. Na de lezing van de notulen brengt de secretaris, de heer H. J. J. A. Smeets, het jaarverslag uit, waaraan wij ontleenen: het ledental bleef vrijwel constant. Op 1 Jan. 1935 was het getal 388 en aan het einde van het jaar 387. Afgeschreven wegens overlijden 2, bedanken 5, vertrek 5, wan betaling 4 leden, terwijl 15 leden werden bijgeschreven. Het aantal leden is ver deeld als volgt: 18 leden betalen 20 cents per week 70 van 15 cent, 199 van 10 cent en 100 van 5 cent. Bovendien telde de vereeniging 2 donateurs. Het aantal bestuursleden dat in 1914 was gedaald tot 9 werd bij besluit van 25 Februari 1935 niet meer uitgebreid. Voorts vermeldt het verslag de afgifte van mate riaal. Door de vrijkaarten werden 1662 bezoeken afgelegd bij 46 partiënten. Uit het verslag blijkt ook, dat de ver eeniging ten aanzien van de t. b. c.-be- strijding zeer actief is geweest. Door hare bemiddeling werden 2 nieuwe t. b. c. pa tiënten naar het Sanatoria uitgezonden. Aan enkele patiënten werden versterken de middelen verstrekt, terwijl ten behoe ve van een patiënt in de woninghuur een toeslag werd gegeven. Bovendien werd het noodige verplegingsmateriaal beschik baar gesteld, terwijl de huisbezoekster 288 bezoeken aflegde voor de t. b. c. Op 1 Januari 1935 stonden onder toe zicht 27 gezinnen met 30 patiënten, er kwamen 6 nieuwe gezinnen en 5 patiënten bij, terwijl 10 gezinnen met 11 patiënten werden afgeschreven. De Emma-bloem- collecte gaf een netto opbrengst van 45.20 Tenslotte wijdt het verslag een woord van dank aan Rijk Provincie en Gemeente voor de subsidies die door haar ontvangen wer den; aan de Armbesturen die hunne me dewerking verleenden en aan allen, die door hun werkeif en hunne bijdragen de vereeniging hebben gesteund. Uit de financieele verslagen eveneens uitgebracht door den heer H. J. J. A. Smeets als penningmeester blijkt voor het Wit Gele-Kruis een verlies van 2.22. De t. b. c. bestrijding die afzonderlijk gead ministreerd wordt heeft een kassaldo van 129.11. gen,61ïfehu vanzXdreÏ®S Verni««W/n- MODERNB Bum,... dubbel breed Jo, 21 U COCOSlöOPERg «x, 36 sv.tr -5. s-jss. O0 BOÜCUCOCOS rlm.-kw;ii^' 3, 29 00 70 OK 85 100 C.M. 77Haarvelo h'bVnTjf N:kk<< K.eedCS.'r^- "aahl.stimat M7 Leidsche~w7DmERSTEEG!-4B Wollen Dekenhuis". Na het gunstig rapport van de commis sie van onderzoek wordt de penningmees ter gedéchargeerd en brengt de voorzit ter de heer H. J. J. A. Smeets den besten dank voor zijn vele werkzaamheden voor de vereeniging, waarbij vooral de finan cieele zorgen zoo zwaar wegen en alle bronnen moeten aangeboord worden om de middelen te behouden voor het doel. De aftredende bestuursleden, de heeren Th. C. Berg, G. van der Hoeven en H. Smeets werden bij acclamatie herkozen. Tot afgevaardigden naar de Z. H. Bond werden aangewezen de voorzitter en se cretaris. Bij de mededeeling wordt de begrooting door het bestuur vastgesteld ter kennis van de leden gebracht. Nadat het salaris van den secr.-pen- ningmeester op diens verzoek van 150. op 125.is teruggebracht, heeft het be stuur de overige salarissen weder even hoog geraamd nl. voor de wijkzuster 1800.bode f 250.magazijnmeester 165.—. Op een desbetreffende vraag werd me degedeeld, dat het bedrag van f 100. voor het. fonds Peperzak een contractueele verplichting is, tot de leeftijd van 55 jaar. Voorts werd medegedeeld dat nog steeds artikelen uit het magazijn niet terstond na het gebruik goed gereinigd terug ko men en zelfs van de eene patiënt aan de andere worden gegeven. De voorzitter dringt sterk aan op me dewerking in deze belangen aan. Betreffende de kwestie van de vergoe ding voor de kraamverpleging heeft het bestuur gemeend hierin geen wijziging te kunnen brengen. Een nog kleinere bijdrage dan deze zou te groote financieele moei lijkheid meébrengon. Deze vergoedingen zijn 1.50, 1.00 en f 0.50. Wel zal voor een middelklasse waar noodig een soepele indeeling gegeven worden. Bij de rondvraag wil de heer Jac. Ak- kersdijk vragen of de Commissie van Toe zicht nog bestaat, 't geen bevestigend wordt beantwoord. Nadat een der leden waardee- rende woorden had gesproken voor de goe de hulp en omgang met de patiënten en bezochte gezinnen, spreekt ook de_ voor zitter een hartelijk dankwoord aan Zuster Hoogeveen voor de liefdevolle vervulling van hare zoo moeilijke taak waarna de vergadering wordt gesloten. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te deelen, dat met den in het Kantonge- rechtsverslag van Dinsdag jl. genoemde P. v. d. Z. uit Zoeterwoude, die wegens een aanrijding terecht stond, niet is bedoeld de heer P. van der Zon, auto-ver huurder alhier. DE GEBROEDERS .GOCHEM" 187. Beiden liepen vlug naar een groote pomp die op de markt stond. Terwijl de een pompte, probeerde de ander zoo goed mogelijk de roet te verwijderen en na geruimen tijd zagen ze er weer eenigszins toonbaar uit. 188. Zij kwamen nu voorbij een restaurant, en de heer lijke lucht die naar buiten kwam opsnuivend, zei Pit: „Wat zou ik hier eens heerlijk willen eten. „Dat kan", zei Pat. Dan gaan we hier dineeren, en samen stapten ze naar binnen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11