Carnaval te Venlo en Maastricht. De .Kerkplein", welke na onderzoek in hel dok Ie Rotterdam ernstige schade bleek te hebben opgeloopen, Is CamavalsvreUgde fe Venlo. Een aardig mOmeni llH dei1 grOOfeD Maandag door de Duitsche sleeptboot .Fairplay" naar Hamburg gesleept ter reparatie. - Hel vertrek Carnavalsoptocht Welke Maandag doOr de Straten der Stad ffofc Jeugdige hoffelijkheid. - Een aardig tafreeltje bij gelegenheid van den kinder- In het Poolsche Consulaat te Amster- |n een vergadering van het Comité ven Actie voor versch brood, welke Maandag te Amster- carnavalsoptocht welke Maandag te Maastricht werd gehouden geopend van Poolsche houtproducten' d°m Werd 9ehouden- werd nnd-minister^ dr.^E.^ Posthuma geïnstalleerd al. voorzitt«- van Een hoekje van de expositie FEUILLETON. DE GOUDEN BRUG Roman van Hanno Plessen. (Nadruk verboden). 2) Wederom vervalt Eugen Delmer in zijn gepeins. Gedenkdagen wekken nu eenmaal herinneringen op.... En zoo overziet hij dan nu met naar binnen gekeerden blik Re- nate's leven, dat hem dierbaar is gewor den en vertrouwd tot op dit oogenblik. Op haar vierentwintigsten verjaardag ■was de comtesse Renate Royter de vrouw geworden van Wolfgang Lien, den beken den Weensehen architect. In achttien geluk kige huwelijksjaren was haar leven ver vuld geweest van warmte en blijmoedig heid en gedragen do oh een innige harmo nie. Tot op den dag, waarop haar man, te- rugkeerend van een met succes bekroond werk in het buitenland, als slachtoffer was gevallen van een vliegongeluk. Zoo diep als haar smart was, zoo stil ook betreurde zij den doode. Zij sloot het groote landhuis in Lainz en de fraaie stadswoning aan den Stubenring en deed afstand van haar kostbare sieraden, haar elegante toi letten en al die andere belangrijke nietig heden, die nu eenmaal onmisbaar zijn voor een dame uit de groote wereld. Daarna pakte zij haar koffer met de noodzakelijk ste kleedingsfcukken. waterdichte regenjas sen, loden costumes, sportblouses en ste vige laarzen, waahbij ten slotte nog ski's kwamen, een kist met boeken en de Blüth- ner vleugel. Daarnv - trok zij naar Inns bruck, waar zij beslag legde op een ter rein, langs de helling van den Iselberg en waarop spoedig daarna de „Lantaarn" ver rees. In een overmoedige bui, tijdens een snipperuurtje had Wolfgang Lien deze aar dige kubus ontworpen; een fantasie, die werkelijkheid was geworden in het Tiroler land. Tijdens den bouw had dr. Eugen Delmer Renate Lien met raad en daad terzijde ge staan. Zij voelden zich steeds meer tot el kaar aangetrokken en ten slotte deed Re nate niets zonder het met den grijzen ju rist te hebben besproken. De dagelijksche zorgen van het huishouden werden toe vertrouwd aan Therese, een even vlijtig als opgewekt Inndbrucksch kind en voor de bewaking van de nieuw, woning werd een prachtige Ulmer dag aangeschaft, die naar den naam Bella luisterde. Intusschen was Wolfgang Lien's nala tenschap, na aftrek van alle verplichtin gen, waartoe ook de vejop van zijn Weensche bezittingen en de bouw van Re- nate's berghuis behoorden te worden gere kend, beperkt gebleven tot een vrij onbe- teekenend bedrag. Geld en geldswaarden waren nu eenmaal door zijn beweeglijke vingers gerold, zonder dat hij er ooit eenig respect voor had kunnen hebben. Edel moedig, vrijgevig en ja ook licht zinnig was hij geweest en als jong, gezond, van scheppingsdrang vervuld en met suc ces voorwaarts strevend kunstenaar was hij nooit op de gedachte gekomen ook eens voor een tijd te zorgen, waarin hij er niet meer zijn zou en de vrouw, die hij ziels lief had, wellicht alleen zou achterblijven. Juist de wetenschap echter, dat hij zoo onbekommerd had geleefd, zoo zonder eeni- gen strijd en zorgt.Jooe was gestorven, dat was het, wat Renate's smar over zijn heengaan had vermogen te lenigen. Met deze opvatting had zij bewust stelling ge nomen tegenover haar trotse! enghar tige en opervlakkige familieleden. Van oudsher hat' zij door haar afwijkend ka rakter voor dezen als een outsider gegol den, met wie men tijdens haar huwelijk met den weliswaar beroemden, maar toch ietwat burgerlijken, ja, zelfs bohémien- achtigen architect, slechts zeer losse rela ties had onderhouden. Nu verbrak men deze geheel en al, hetgeen bovendien wel zoo gemakkelijk was, omdat men zidh daar mee aan elke verantwoording tegenover dit, zoozeer van het rechte pad afgeweken familielid kon onttrelcken. Renate zelf had deze handelwijze van haar verwanten ech ter geen oogenblik ook maar eenige teleur stelling bereid; zij kende den stam der Royter voldoende om hun houding al te tragisch te nemen en moedig had zij zioh dan ook over deze nieuwe ervaring heen- gezet. Dat alles weet Eugen Delmer, voor een deel uit mededeelingen van zijn broer in Weenen, maar voor een zeer groot deel ook door het inzicht, dat Renate Lien, tij dens de twee jaar van hun vriendschappe lijke n omgang, hem in haar leven en den ken heeft vergund. Slechts enkele minuten heeft deze terug blik op twee, voor Delmer zoo gelukkige jaren geduurd, minuten, die Anton heeft benut om uit den bloemenwinkel aan den overkant twee, in volle bloei prijkende, ge le chrysanten te halen Ware prachtstukken zijn het, die nu in een slanke, fijn gesle pen kistallen vaas de feestelijke versie- sing van de smaakvol gedekte tafel vor- „Goed zoo, heel goed...." prijst Delmer. „Nu kan mevrouw komen!' constateer de Anton tevreden. Zij zullen echter beiden nog wat geduld moeten hebben, want ook Therese heeft op haar manier met de bijzondere betee- kenis van dezen dag rekening gehouden, waardoor het ontbijt in de „Lantaarn" be denkelijk wordt gerekt. De groote tulband, waaraan zij al haar zorg en talent heeft be steed, is werkelijk uitstekend geslaagd. Bella, wier ruime ervaring en diepe le venswijsheid elke verbazing reeds bij voor baat uitsluiten, staart dit wonderwerk van bakkunst met scheef gebogen kop in op rechte bewondering aan. Ja, zij vergeet in dit bijzondere oogenblik zoowaar ten eenemmale haar goede opvoeding, haar in derdaad voorbeeldige zelfbeheersching en snuift met van gulzigheid trillende neus vleugels de zoete geur van het gebak op. Deze voorname dog van eerste rangs af stamming snuift en snuffelt than: even or dinair als de eerste de beste straathond. En Renate lacht. Tevreden en opgewekt klinkt dit melodieus lachen van het ten gere vrouwtje, aan welks donkc Madonna kapsel een paar vroeg gr ij ze haren een zelf- zaam pikante noot verleenen. „Dat is werkelijk een verrassing, There se Ik dank je wel, hoor!" Hartelijk steekt zij het van blijdschap stralende meisje de hand toe. Dan doet zij het feestelijke ont bijt de noodige eer aan, terwijl de hond zich behaaglijk uitstrekt aan haar voeten op het donkerrood® karpet. Na het ontbijt verwisselt Renate haar witte wollen huisjapon tegen een donker blauw sportcostuum, bindt haar skies on- dear en glijdt naar het dal. Zij neemt de hel ling in groote bogen en trekt het eerste spoor in de frissche poedersneeuw, die daarbij licht opstuift. Bij de Pramonstra- tenseralbdij beëindigt zij, de prikkelende win terlucht diep inademend, haar snellen tocht. Hier gaat het landschap geleidelijk over in de door het stadsbestuur aange legde parken en plantsoenen. In Innsbruck zelf is de sneeuw niet meer stralend wit en wel allerminst in de stra ten, waar ski-, slede- en Wagen- en voet sporen door elkaar loopen. Ook de lucht is er niet meer zoo zuiver als op de helling, want tusschen de rookende schoorsteenen heerscht hier een zeer druk verkeer van allerlei vervoermiddelen. Voorbij is het met de stilte der ber g-eenza amh e idHet dringend bellen der trams, het loeien van autoclaxons en ander straatrumoer van de meest uiteenloopende soort zorgen voor de typisch stedelijke atmosfeer. De ski's over den schouders, vervolgt Renate haar weg van de Maria Theresia- straat langs de galerij van de Herzog Frie- drichtstraat om dan kwiek de zandsteenen trap van Eugen Delmer's woning te bestij gen. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5