(5*SP Jm lKwy%M. ABDIJSIROOP VRiJDAG 21 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 'Hier zit'f vast n „m Daar piept het *-wm> Mi mmik..aPSSL/77M Dat slijm moet weg! Als Gij hebt kou gevat, als Ge hoest, als de slijmvliezen zijn ontstoken en de prik kelende sljjm zich op Uw luchtpijp vastzet, dan helpt alleen een beproefd, krachtig ingrijpend geneesmiddel, neem dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop De werking van Abdijsiroop, het vanouds beproef de kruiden-middel, is belangrijk versterkt en versneld door toevoeging van de hoest-bedwin- gende stofcodeïne, het meest werkzame middel tegen aandoeningen der ademhallnga-organen. Uw verkoudheid wordt als 't ware „snel rijp", de vastzittende slijm komt los en verdwijnt, Uw hoest buien en benauwdheden blijven daardoor spoedig voor goed wèg. ,,'s Werelds béste Hoest-siroop" zoo noemt men om deze bijzondere eigenschappen dan ook tegenwoordig terecht de onvergelijkelijke AKKER's verstèrkte Verlaagde prijzen: 10.75,11.25, f 2,-, f 3.60 p. flacon GEMENGDE BERICHTEN KIND VERDRONKEN. Gistermiddag is een anderhalf jarig kind van het echtpaar De R. in de Veringstraat te Zaandam in een onbewaakt oogenblik spelenderswijs in een moddersloot ge raakt en verdronken. GARAGEHOUDER AANGEVALLEN. „Wraakneming" van een wielrijder. Gistermiddag is in de Spuistraat te Am sterdam een garagehouder, terwijl hij zich in zijn kantoortje bevond, aangevallen door een man, die hem na het uiten van bedrei gingen met een mes een onbeduidende won de in de zij toebracht. De gestokene volgde zijn aanvaller, toen deze de vlucht nam, op straat en wees hem in de Raadhuisstraat aan een agent aan, die den man arresteerde. Het voorloopig on derzoek wees uit, dat de dader wraak had willen nemen voor het feit, dat de garage houder hem des morgens, toen hij op zijn fiets door de Heisteeg reed, even met den voorkant van zijn auto had geraakt, waar door het achterspatbord van het rijwiel be schadigd werd. De man is aan het bureau Singel in arrest gesteld. MALVERSATIES DOOR AMSTERDAMSCH NOTARIS? Justitie gelast onderzoek. Naar wij vernemen zijn bij de Justitie klachten ingekomen van personen, die aan den Amsterdamschen notaris K. gelden toe vertrouwd hebben, waaromtrent vermoe dens zijn gerezen, dat met het beheer van deze gelden onregelmatigheden zijn ge pleegd. In dit verband heeft de officier van justi tie, de Centrale Recherche opdracht gege ven, een onderzoek in te stellen. Notaris K. heeft naar destijds is ge meld kortgeleden, wegens financieele moeilijkheden surséance van betaling aan gevraagd en zyn ontslag uit zijn functie verzocht. DE MALVERSATIES TE GILSE RIJEN. Omtrent deen omvang der fraude ge pleegd door den gemeente-ontvanger van Gilse Rijen, den heer J. J. B., die zichzelf de vorige week bij den officier van justitie te Breda aanmeldde en in het Huis van Be- welingelichte zijde, dat deze zich wat de waring werd ingesloten, vernemen wij van gemeentekas betreft, beperkt tot onge veer 4000 welke door den heer B. ver duisterd zijn van ontvangen school- en le- gesgelden. Deze verduistering was bij den burge meester van Gilse Rijen reeds eenige we ken bekend doch daaraan was geen rucht- vaarheid gegeven, daar de familie van den heer B. zich bereid verklaard had het te kort aan te zuiveren, terwijl de heer B. zelf eervol ontslag uit zijn functie zou aan vragen. Naast de gemeente-ontvanger was de heer B. echter penningmeester van een groot aantal vereenigingen en ook uit de kassen van die vereenigingen bleken ver schillende bedragen verdwenen te zijn. Dit kon ten slotte al evenmin verborgen blij ven; zulks is de directe aanleiding geweest, dat de heer B. zich bij de justitie aan- - meldde. Voor kermislievend Gilse is de fraude van den heer B. een strop, omdat ook het geld uit de z.g. „dubbeltjespot" een soort kermisspaarpot door hem is verduis terd. Groote verwondering heeft in Gilse Rijen vooral het feit gewekt, dat de heer B. reeds eerder op een belangrijke fraude was betrapt, doch toen als ontvanger is gehandhaafd gebleven, nadat de vader van den heer B. het tekort had aangezuiverd. „Vad." SPORT VOETBAL L. P. S—C. G. W. 0—5. Onder buitengewoon groote belangstel ling werd gisteren op het N. B. L. O.-ter rein bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Beide elftallen hebben invallers. Direct zit CGW. er flink op en na 10 minuten kopt de linksback van LPSV in eigen doel (01). Nog voor de rust maakt de links binnen van CGW (02). Na de rust pakt LPSV flink aan, maar him zwoegen wordt niet beloond want er is geen doorkomen aan bij CGW. Ieder denkt, dat LPSV nu een goal maakt want midvoor Meerburg gaat er alleen van door schiet keihard in den linkerhoek maar de keper van CGW Batelaan doet een pracht uitval en keert den bal corner. Nog niet ontmoedigd speelt LPSV verder, maai' ze komen niet verder dan tot de backs. LPSV is nu afgemat en CGW komt in het offen sief en maakt drie prachtige onhoudbare goals door haar midvoor Botermans (05). Even voor 't einde krijgt LPSV een straf schop, welke keeper Batelaan ook nog keert en hiermede komt het einde en heeft CGW gewlatteerd gewonnen met 60. LEIDSCHE VOETBALBOND. De Zaterdagmiddag-competitie. Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als \iolgt: le k 1 a s s e: Noordwijk 1SLF 1; Rijnsb. B. 1Quick B. 1. 2e kl. A: Quick B. 2SCO 1; Ter Leede 2Koudekerk 1; Woubrugge 1ARC 2. 2e kl. B: SLF 2—Rijnsb. B. 2; SCO 2— Katwijk 2; ASC 1Noordwijk 2. 3e kl. A: ARC 3Noordwijk 3; Katwijk 3Woubrugge 2. 3e kl. B: LRC 3Koudekerk 2; Weter. B. 2Noordwijk 4. 4e k 1.: Noordwijk 5Katwijk 4 (bijten*.); Quick B. 6Weter. B. 8 (bijterr.). Adsp.: O. ClubjeTer Leede. Alle wedstrijden vangen aan om half vier. HOCKEY Hockeyclub „Zuidwijck. Zaterdag 22 Febr. om 2.30 uur: „Push T' versus „Zuidwijck I" Heeren (Comp.); Zon dag 23 Febr. om 10.30 uur: „Zuidw. H" ver sus „Zuidw. I" Dames (Comp.); 12.00 uur: „Zuidw. II" versus „H.D.S. 4" Heeren (Comp.); 2.00 uur: „Zuidwijck" versus „L. Z.S." (Alkmaar) Dames (Vriendsch.). WATERSPORT DE WATERSPORTTENTOONSTELLING. Het grootste jacht ooit geëxposeerd. Evenals vorige jaren bestaat er van de zijde van bootbouwers, constructeurs van kano's, importeurs van motoren en anderen een groote belangstelling voor de water sporttentoonstelling, welke de Hiswa van 27 Maart5 April in de Apollo-hai te Am sterdam organiseert. Zij komen als vorige jaren weer met hun booten en hun kano's; hun tenten en hun vlaggen; him verven en hun lakken en dan ook hun motoren, zoo wel binnen- als buitenboords. Zij komen met alles, dat aan den zomer doet denken en straks, in vroege voorjaar, is de groote Apollohal feitelijk één en al zomer. Het moge waar zijn, dat op een gegeven oogenblik en onder bepaalde omstandighe den een naald om een verstopten brander door te steken voor den watersportbeoefe naar het meest belangwekkende instrument is, dat in gansoh de wereld te vinden is, toch zullen er voor den objectieven sportsman belangrijker zaken op de Hiswa-expositie te vinden zijn. En de a.s. watersporttentoon stelling telt véél van die belangrijke inzen dingen. Een daarvan is een jacht, dat inge zonden wordt door de werk ,,'t Fort", firma G. de Vries Lentsoh te Nieuwendam en door haar ontworpen werd. Het is egn motor jacht, grooter dan er tot nog toe een op de tentoonstelling getoond is, n.l. een stalen schip van 15 M. lengte en 3.40 M. breedte. Inderdaad 'n knaap van een schip. 4 Meter langer dan de „Troubadour", die een paar jaar geleden op de Hiswa-tentoonstelling zooveel belangstelling had! De diepgang van dit jacht bedraagt 90 c.M., terwijl het voor zien wordt van een 6 cylinder 85 paards Scrippsmotor, die aan deze comfortabele, drijvende woning een snelheid geeft van 16 K.M. per uur. Comfortabel is dit schip met zijn mooien teakhouten opbouw in elk opzicht. De eigenaar krijgt n.l. de beschik king over een ruime stuurhut, 'n flinke sa lon, verder over niet minder dan drie slaap hutten en natuurlijk bijkomende ruimten voor keuken, toilet, kasten etc. Het jacht krijgt een installatie voor Butagas, waar onder ook een Butagas-koelinstallatie. Het gebeurt vaker, dat onze Hollandsche scheepsbouwers voor dergelijke jachten en grootere opdracht krijgen. Hier stemt de order tot des te grooter tevredenheid, omdat het schip bestemd is voor een Ne- derlandsohen eigenaar en dus onze wateren zal blijven bevaren! De gelegenheid om een dergelijk luxueus uitgevoerd motorjacht zoo van nabij aan buiten- en binnenkant te bekijken, komt iiiet vaak voor en de mogelijkheid om dit schip te bezichtigen zou dan ook alleen reeds een gang naar de Apollo-hal volko men waard zyn. Een schip van deze afme tingen is nog nimmer op een stand van wel ke Europeesche watertentoonstellirug ook, te zien geweest! SPORTPRAATJE. De oogst Zondag was weer zeer schraal. Het is voor de sport, de voetbalsport al thans, dan ook een nare tijd, een tijd kun nen we wel zeggen van werkloosheid. De Amsterdamsche Voetbalbond heeft een Nederlandseh record gevestigd in het afgelasten van wedstrijden en wel 10 we ken achtereen. Blijven de vooruitzichten goed dan zijn we natuurlijk a.s. Zondag op het R.-K. Sportpark present en zullen we eens onze Katholieke olubs gaan aanvuren, want één voor één moeten ze een trapje hooger en daar kunnen de supporters een hoop toe bijdragen.' Bnthousiassme in de gelederen! We zullen het er in brengen, daar wij on zen plicht beseffen om alleen de R.-K. Sport te steunen met onzen financieelen steun en onzen onontbeerlijken moreelen steun. Een gelukkig mensch is hij, die zich om weersomstandigheden niet behoeft te be kommeren. Zij leefden 100 jaar vóór Chris tus en waren door de natuur gehard. Zij noemden zich Bataven, Friezen, Fran ken, Germanen en zooal meer. Het is wel vreemd, maar die stammen bestaan nog in Leiden en Warmond, ter-, wijl in Sasenheim de Teylingers huizen. Ook deze bekommeren zich niet om re gen, weer en wind, noch om den vooruit gang van de techniek, want al gaat de hee- le wereld vliegen of- dieselen, zij gaan loopen. Met veel animo vorid dan ook Zondag zoo'n wandeling plaats van de Teylingers en daaraan namen behalve vele anderen ook de Bataven en de Germanen deel. De Bataven, op organisatiegebied eerste kwaliteit, vormde het hoofdpeleton en met succes. Een flinke groep en.... zonder uitval lers kwamen zij frisoh en monter aan de finish. Hulde aan dezen ouden stam, wier spieren, gestaald door „de man achter de schermen" en hun uithoudingsvermogen, verkregen door een deskundige training, weer een fraai succes behaalden. Zij zijn schijnbaar weer opnieuw begonnen, want in medio Mei vieren zij hun eerste lustrum, hetgeen knallend moet worden. Een ge weldig programma komt gereed. Op sport gebied zullen zij presenteeren: wandeltochten, veldloopen, atletiekwed strijden, gymmastlekwedstrijden, Singel loop en zelfs een gecostumeerden voetbal wedstrijd tegen een veteranen-elftal. Dan krgen we onze' oude sporters weer eens in hun repertoire. Maar ze zullen ook flink feestvieren, want „Strik en Stropdas gaan hun wereld reis maken". Dit is de titel van de op te voeren revue. Allemaal eigen werk. Vroe- ATHLETIEK R.K.S.V. „DE BATAVEN" De in-door-training van hedenavond is verzet op Maandag a.s. Alle Bataven wor den hedenavond verwacht in 't St. Jozef- gezellenhuis, Rapenburg 52, alwaar de weleerw. rector L. Beune zal spreken over „Herstel van de katholieke sport ii\ Lei den". Medewerking zal voorts worden ver leend door het muziekgezelschap „Franz Schweitzer", terwijl tevens een komische film zal worden vertoond. Wij vertrouwen dat alle leden van „De Bataven" aanwe zig zullen zijn, vergezeld van vele vrien den en bekenden, die in aanmerking ko men lid te worden van onze vereeniging. Zij, die van buiten de stad op de fiets ko men, kunnen deze op de binnenplaats van het Gezellenhuis plaatsen, ingang Pieters kerkhof. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN O. De competitie Ze klasse In Boskoop speelden gisteravond het eerste tiental der Schaakclub „Inter N03" aldaar en het le tiental der Oegstgeester- schaakclub een wedstrijd voor de compe titie, die eindigde in een gelijk spel (44) en twee afgebroken partijen, waarvan de stand echter zoo gunstig voor Oegstgeest is, dat dit tiental vermoedelijk den wed strijd wint met 6 tegen 4 p. De volledige uitslag was de volgende: 1. A. Sytzema (B.)Segaar (O.) YaYa 2. W. de RuyterW. F. Snieder 01 3. J. J. KooijJ. W. v. Eek Y—Y 4. J. v. d. TorenA. Zweers 01 5. J. LoefV. v. d. Linden xx 6. C. v. d. KleyW. K. Sasburg x—x 7. J. GoudkadeH. Th. Juffermans 10 8. H. VerkuylW.J. Woestenburg 01 9. F. N. KolsterC. Stelma 10 10. C. P. de RuyterA." Klinker 10 Totaal 4xx4xx De Studentenfee!. I kampioen der 2e klasse In café Raemaker werd gisteravond ook nog een belangrijke wedstrijd voor de tweede klasse gespeeld tusschen het tweede tiental van Leiderdorp en het eerste der Studentenfed. Beide tientallen hadden nog geen enkelen wedstrijd verloren. Leider dorp II had echter éénmaal gelijk ge speeld. De studenten toonden echter hun meerderheid door met 73 de overwin ning te behalen, waarmede zij tevens het kampioenschap dezer groep behaalden en nu promotiewedstrijden moeten spelen te gen Philidor I. De volledige uitslag is de volgende: ger had men dat nu eenmaal niet anders en blijven ze dus in dezen tijd ook conse quent. Bij gelegenheid zullen we smullen van dit lustrummenue, dat de Bataven opa rullen serveeren. Wij wenschen hun. nu reeds veel succes! Dinsdag is het ook weer een belangrijke avond voor de sport geweest. Als gevolg van het gekreun en gekerm van den pen ningmeester, als zuchtte hij van den zwa nen last eener ledige brandkast, was sinds geruim en tijd overgegaan tot het houden eener verloting ten bate van de zwaar ge troffen kas. 5000 loten is echter geen kleinigheid, dus moest er hulp worden ingeroepen bij een aantal dames, die zich allen bereid ver klaarden een handje te willen helpen om toch maar aan de wenschen te kunnen vol doen onzer katholieke ingezetenen, die niet anders meer willen dan allen de R.-K. Sport te steunen. Nu, we hopen dat zij al len worden voldaan. De heele stad moet in rep en roer als het gaat om onze katholie ke belangen, dus nu ook. Vijf prijzen zijn beschikbaar voor die dames welke het grootste aantal loten verkoopen en deze bestaan uit schitterende doozen bonbons en marsepijn. Ook hier schijnt te gelden: „men vangt meer vliegen met stroop dan met azijn". Daarna vond de alg. jaarvergadering plaats van de R.-K. Sportcentrale. De pre sident schetste het wel en wee van het af- geloopen jaar. Echter bestond dit uit wei nig wel en veel wee. Maar dat blijft niet zoo, want we gaan vooruit! Van verschillende zijden bleek, dat veel hinder werd ondervonden van den slechten toestand der terreinen. Terwijl al len van meening waren dat „Rood Wit" toch een grootere taak te vervullen had dan haar leden te laten spelen met ping pong, klok- en hamer, ganzebord of kie nen, kwam de wind uit den goeden hoek waaien met een pracht voorstel ter verbe tering van het terrein. Minder aangenaam was de klacht over beschadigingen van clubhuis en andere opstellingen met als ge volg een recherchedienst met uitrusting, zooals radio-wagen en machinegeweren. Het financieel verslag was, de omstan digheden in aanmerking genomen, zeer be vredigend en voor het correcte beheer werd den penningmeester een ovatie ge bracht. Thans wordt het parool: „achter de wolken schijnt de zon". Als dat nu maar waarheid wordt. Met aller medewerking is echter veel te bereiken en die kunnen we dus niet missen. We zullen dus maar be ginnen met een aansporing tot onze voet balliefhebbers om a.s. Zondag op het Sportpark „Haagweg" te schitteren door aanwezigheid, maar dan ook allen zonder uitzondering. We zullen de R.-K. sport op een hooger peil brengen. P. V. 1. H. Corts (Ld.)—Willems (Stud.) Y—Y 2. J. v. DeventerJ. C. Geusebroek 01 3. C. W. Corts—Scheinemaekers YaYa 4. H. E. ChristiaanseWintermans 01 5. F. BeurzeJ. Tholenaar YYa 6. W. GoedhartA. J. Mulder 10 7. A. BregmanE. G. Hoeffelman 01 8. G. J. Corts—C. v. d. Graaf Y—Y 9 J. NagtegaalP. Born 01 10. L. RasserC. Diederiks 01 Totaal 37 HAAGSCHE SCHAAKBOND De twee afgebroken partijen van den wedstrijd L.S.G. IResid. Sch.cl. I zijn als volgt beslist: bord 8: Mr. A. G. de Blé- court (L.S.G.)L. J. Camenada (R.S.C.) YaYa, bord 10 M. Koert (L.S.G.M. Rin ger (R.S.C.) 01. De totaal-uitslag is dus, zooals we voorspeld hadden, een kleine overwinning (5Y4Y) voor de Leidsche Club geworden. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD 200 YARDS SCHOOLSLAG. Hanni Hölzner zwemt dezen afstand in 2 minuten 42,6 sec. De bekende Duitsche zwemster Hanni Hölzner, die j.l. Zondag in Halle het wereld record 100 meter schoolslag op haar naam bracht met den tijd van 1 minuut' 23,4 sec., heeft gisteravond in het overdekte zwem bad te Plauen een aanval ondernomen op het wereldrecord 200 yards schoolslag, die met succes bekroond werd. Onder officieele controle zwom zy dezen afstand in den schitterenden tijd van 2 minuten 42,6 sec. waardoor zij het oude wereldrecord, dat met 2 min. 44,9 sec. op naam stond van haar landgenoote Martha Genenger, met niet minder dan 2,3 sec. verbeterde. Zij heeft dus het wereldrecord over dien afstand, dat Martha Genenger haar 24 Maart 1935 had afhandig gemaakt, weer op haar rivale her overd. WIELRENNEN DE VIERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. Gebroeders Vroomen geëngageerd. Naar wij vernemen is het bekende Lim- burgsche koppel, de gebroeders Vroomen, dat zulk een succesvol debuut maakte in de dei'de Zesdaagsche van Amsterdam en sindsdien zoowel in binnen- als buiten land uitstekende resultaten wist te be halen, thans voor den a.s. vierden Amster damschen Zesdaagschen wielerwedstrijd ge- engageerd. Van beide broeders is Mathieu de oudste, maar de jongere en elegante Willy, is op het oogenblik misschien wel als de sterkste te beschouwen. DE ANTWERPSCHE ZESDAAGSCHE. In de koppels, die hedenavond in het Ant- werpsche Sportpaleis zullen starten voor den Zesdaagschen wielerwedstrijd is op het laatste oogenblik, door ziekte van Hamer- linck verandering gekomen. De Kuysscher, die met Hamerlinck zou rijden, is nu met Deneef gekoppeld, terwijl Gharlier zijn landgenoot De Pauw als ploegmaat zal krij gen. GYMNASTIEK UITVOERING „NIEUW BSIUNHILDE" Onder groote belangstelling heeft giste renavond de Leidsche Dames Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Nieuw Brunhil- de" haar jaarlijksche thans tiende uitvoering in de Stadsgehoorzaal gegeven. Te kwart over acht vond de algemeene opmarsch plaats en werd de vaandelgroet gebracht, waarna de presidente der ver- eenigng, mej. L. Tuk, allen hartelijk wel kom heette. In 't bijzonder betrof dit wel komstwoord de beschermvrouwe der ver eeniging mevr. v. d. Sande Bakhuyzen Gericke, voor wier medeleven de presi dente hartelijke waardeering uitte, wijl dit voor de leden een stimulans is om steeds meer hun best te doen. Mevr. v. d. Sande Bakhuyzen had hier na een bloemenhulde in ontvangst te ne men. Vervolgens werd een hartelijk welkomst woord gericht tot de eere-presidente der vereeniging, mevr. v. DorstenHoogen- doorn. Het was traditie, dat zij op de jaar feesten zelf ten tooneele verscheen. Thans is dit anders en na haar aftreden werd mevr. v. Dorsten spontaan door de leden tot eere-presidente benoemd, een titel, welke maar ten deele weergeeft wat zij voor Nieuw Brunhilde is geweest, want vanaf de oprichting in 1925 heeft zij voor de vereeniging op de bres gestaan. Ook mevr. v. Dorsten werden bloemen geof freerd. Mej. Tuk heette verder welkom den heek Baak, inspecteur bij het L. O. in de inspectie Leiden, en tenslotte zuster- en andere vereenigingen, om daarna een over zicht te geven van het wel en wee der vereeniging in het afgeloopn jaar. Woorden van hulde en dank bracht spr. aan de leiders der ver., den heer S. J. Koopmans en mej. A. C. M. Ort, alsmede aan den pianist, den heer Han Zirkzee. Zij allen werden met bloemen verrast. Een belangrijke mededeeling volgde tot slot: Nieuw Brunhilde was toegelaten als lid van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond Hiermede was aan een strijd van tien jaren een einde gekomen en Nieuw Brun hilde zal dus nu op alle onderlinge, na tionale en internationale wedstrijden kun nen uitkomen. 't Was al iets te laat geworden, toen met de afwerking van het programma een aan vang kon worden gemaakt. Begonnen werd met algemeene vrije oefeningen die al dadelijk weer een sfeer van vertrouwen in de prestaties opwek ten. De adsp. A. vertoonden daarna verschil lende vrije oefeningen op de plaats, welke van zeer gevarieerde samenstelling naar behooren werden weergegeven. Aan vier toestellen werd daarna klassi- kaal-brug vertoond. Door wat al te groo te haast in de afwerking, lag er over het geheel 'n zekere slordigheid. Een alleraardigst nummer was het op treden der kleinste meisjes onder leiding van mej. A. C. M. Ort. Met een liedje en een spelletje wisten deze kleuters voor een succesnummer te zorgen. Na de Tremplin-paard-oefenïngen, welke opvielen door sierlijke zwaaien, volgde het nummer knotsoefeningen volgens het sys teem Medau, een soort arbeidsgymnastiek, welke weer geheele nieuwe eischen stelt aan de verbeeldingskracht der gymnasten, die een sterk gevoel van rhythme moeten bezitten. Dit bleek ook na de pauze met de balgymanstiek en de demonstratie der rhythmische gymnastiek, waaruit enkele grepen werden gedaan, 'n Nieuwe richting werd hier getoond, welke wel bewonde ring zal weten te wekken. Alles bijeengenomen: 'n uitstekende uit voering. LUCHTVAART MILITAIR VLIEGTUIG NEERGESTORT. Op het vliegveld Cranwell is een En- gelsch militair vliegtuig neergestort. Een majoor en een soldaat kwamen om het leven. MARINE VLIEGTUIG VERONGELUKT. Een ampibie-vliegtuig van de marine is te Nequeville neergestort. Een onder-of ficier werd gedood, een ander ernstig ge wond, VLIEGTUIG IN ZEE GESTORT. Een driemotorig vliegtuig van den ge- regelden dienst TriestZara is nabij de kust van Istrie in zee gestort. De piloot en een passagier kwamen hierbij om het leven, terwijl drie andere inzittenden ge wond werden. Het vliegtuig is inmiddels gelicht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9