5 priwé danslessen In50 en u danst perfect. Ha JB MISSER, Telef. 2781 VRIJDAG 21 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 De strijd in Oost-Afrika OPMARSCH IN HET NOORDEN. Tegenstrijdige berichtgeving. Maarschalk Badoglio telegrafeert het 131ste Italiaansche legeberlcht, dat als volgt luidt: Het eerste legercorps heeft den op- marsch naar het Zuiden hervat. De lucht macht laat den vijand geen rust. Van het Zuidelijk front valt niets van beteekenis te melden. Van officieele zijde wordt uit Addis Abeba gemeld: Aan het Noordelijk front heerscht rust. De Italianen hebben den geheelen morgen verkenningsvluchten ondernomen. Bom bardementen zijn niet uitgevoerd. Aan het Zuidelijk front hebben weer gevechten van minder groeten omvang tusschen Abessijnsche en Italiaansche patrouilles plaats gevonden. Vooral langs de rivier Dawa Parma slaagden de Abessijnen er in eenige handig uitgevoerde opmarschen ten uitvoer te leggen. Van niet-officieele zijde wordt uit Addis Abeba medegedeeld, dat een bloedig ge vecht plaats heeft in Tembien tusschen de strijdmachten van Ras Kassa en Ras Seyoem en de Italianen. De Abessyniërs werden door de zwart- hemden aangevallen, doch, naar men zegt, weken de Abessyniërs niet en leden zij ook geen ernstige verliezen, hoewel de zware artillerie van de Italianen duizenden gra naten op de Abessynische stellingen af schoten. Het hevigste is het gevecht aan de rivier Maiweri, welke in het Takkaze-meer uit loopt. BRITSCHE GELDELIJKE HULP AAN ABESSINIë? Bespreking te Londen. Men meent te weten, dat het probleem Vein financieelen en economise hen bijstand aan Abessinië op het oogenblik onderwerp van bespreking uitmaakt van de Britsche instanties, die het kabinet in zijn zitting van Maandag a.s. hieromtrent rapport zul len uitbrengen. In sommige kringen acht men de bestu deering der kwestie meer van theoretische dan van werkelijke -waarde en men ziet niet in, dat het onderwerp woor de regee ring zou kunnen worden aangehouden, ten zij de Lagerhuisdebatten van Maandag dit noodzakelijk zouden maken. wijk heeft genoemde heer Meijer een on organisatorische daad begaan, daar hij bui ten de Kiesvereeniging te Noord wijk om, propaganda heeft gemaakt om iemand bij voorkeurstemmen in den gemeenteraad te krijgen. Buiten weten van de kiesvereeni ging heeft hij een pamflet geteekend voor een propaganda-comité, welke voor ge noemd doel werkzaam was. Het gevolg is geweest dat de Staatspartij te Noordwijk ontbonden is en op het oogenblik nog nie mand in staat is de zaak weer hersteld te krijgen. Hierna ontspint zich over deze kwestie een discussie met den voorzitter en enkele leden. Men is het ten slotte met den voor zitter eens dat iemand die een onorgani satorische daad heeft verricht, niet candi- daat gesteld kan worden. Besloten wordt vervolgens aan den Staten Centrale mede te deelen, waarom de afdeeling de candi- datuur van den heer Meijer niet kan aan bevelen. Hierna gingen stemmen uit de vergade ring op om iemand uit Noordwijkerhout candidaat te stellen voor het bestuur van de Staten Centrale. Een lid beval de bur gemeester van Noordwijkerhout, den heer van Iersel, aan als candidaat. Een ander lid stelde voor dit niet te doen omdat we daar veel te laat mee aankomen, we weten niet eens, zei dit lid, of de burgemeester dit zou aannemen. De heer J. van der Voet be val als candidaat aan den voorzitter van de afdeeling, den heer Roelin. Dit kon de al gemeen e goedkeuring van de vergadering wegdragen, weshalve de heer J. Roelin door de afdeeling Noordwijkerhout is can didaat gesteld. Genoemde heer nam dit aan en sprak zijn dank uit voor het vertrouwen in hem gesteld. Het bezwaar van den voor zitter, dat hij nog te kort in de politiek werkzaam is, werd door den heer v. cL Voet weerlegd. Hierna werd de contributie voor de ad- spirantleden vastgesteld op 0.25. Bij de rondvraag werd wederom een vraag gesteld over de z.g. dissidentenlijs- ten der R. K, raadsleden. De heer van der Peijl vroeg of de raadsleden die in verband van de R. K. Staatspartij zijn gekozen wel een goede houding aannemen tegenover de raadsleden die op de wilde lijsten gekozen zijn. Deze vraag werd op afdoende wijze en naar genoegen van den heer van der Peijl beantwoord. De heer A. H. van Noort fe liciteerde hierna den heer Roelin met zijn candidaatstelling en ging ook nog in op de vraag van den heer v. d. Peijl. Hij dankte den voorzitter voor zijn goede leiding, waar na de vergadering met den Chr. groet werd gesloten. vierde de biljartclub der St. Josephsgezellen haar vijfjarig bestaan. Op zeer intieme en recht prettige wijze werd dit feest her dacht. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord de prettige geest en de goede verhouding, welke er steeds onder de leden heerschte en hoopte dat allen trouw lid zouden blijven en zouden mede werken de biljartclub in stand te houden en zoo mogelijk tot grooter bloei te bren gen. Hierna werden onderlinge biljartwed strijden gehouden om fraaie prijzen, waar bij het recht gezellig en hartelijk toeging, terwijl intusschen aan allen een verver- sching etc. werd aangeboden, wat de ge zelligheid niet weinig verhoogde. Aan de heer'Cöomans, als eerelid en oud- bestuurslid der biljartclub werd een fraai verzilverd potlood aangeboden als blijk van erkentelijkheid, wat door dezen op zeer hoogen prijs werd - gesteld en waarvoor deze aan'bestuur en leden hartelijk dank bracht. Onder dank en met eer\, opwekkend woord werd deze zeer gezellige avond door den voorzitter gesloten. NOORDWIJK - OFFICIEELE RECEPTIE OP HET BELGISCHE GEZANTSCHAP Uitreiking van onderscheidingen Op het Belgische gezantschap te 'sGra- venhage zijn gisteren, tijdens een officieele receptie, aan een aantal ingezetenen van Noordwijk, decoraties overhandigd, welke indertijd zijn Verleend. Zooals bekend zijn de toegekende onderscheidingen de vol gende: de heer J. B. V. M. J. van de Mor tel, burgemeester alhier, Commandeur in de Orde van Leopold II; de heer W. Tap- penbeck, voorzitter van den Raad van Be heer van de Maatschappij Zeebad alhier, Ridder in de Kroonorde van België; de heer F. Wassenaar, inspecteur van Politig, alhier en de heer C. van Vliet, gemeente architect te Noordwijk, beiden tot Ridder in de Orde van Leopold II en de heeren Eshuis, brigade-commandant van de Rijks- veldwacht de medaille eerste klas en de agent van politie Hendriksen de medaille tweede klas van het Huis van den Ko ning van België. Onderscheiding Kapelaan Watervis. Naar wij vernemen, is de weleerw. heer kapelaan C. A. Watervis, alhier, die zooals bekend op Zondag 3 November 1935 met kans op levensgevaar een jongen uit het ,/Schie" alhier redde, voor dezen moedigen daad door het Carnegie-Heldenfonds onder scheiden. Dezer dagen is de onderscheiding door den Burgemeester dezer gemeente persoonlijk aan Z.Eerw. met eenige toe passelijke woorden uitgereikt. VOORHOUT. Jaarfeest Muziekvereeniging „St. Caecï- lia". Gisteravond om 8 uur speelde de R. K. Harmonie „St. Caecilia" als ope- ningsmarsch Ruchpen's feestmarsch van J. v. d. Glas, waarna de voorzitter, de heer G. Witteman, woorden van welkom toeriep tot den Geestelijk Adviseur, Pastoor H. F. Heijtveldt, den edelachtb. beschermheer G. Bulten, burgemeester, den weleerw. heer J. W. Kragtwijk, kapelaan, en verdere aan wezigen, terwijl spr. dank bracht aan de genen die de note gaie aan het programma hebben willen toevoegen, n.l. de tooneel- vereeniging van „St. Mathias" te Warmond. Het muzikale gedeelte van het programma was goed verzorgd; vooral de karakterstuk ken van G. Corroyez en van A. W. Ketelbey waren het beluisteren overwaard. Met span ning werden de diverse nummers aanhoord. Directeur, de weled. heer M. Bolderdijk, heeft met deze uitvoering de kroon, welke eertijds reeds op het werk gezet was, weer eens opgepoetst. Hij heeft eer van z'n werk gehad. Na de pauze was het woord aan de too- neelvereeniging „St. Mathias" van War mond, die een vroolijk tooneelspel lieten hooren, getiteld: „Metamorphose" van Jan Verhoeven. Alle spelers hebben hun rollen goed vertolkt, terwijl de rolverdeeling uit muntend was. Als er een opmerking ge maakt zou moeten worden, dan is het wel de vraag, of het stuk misschien niet iets te ruw was, d.w.z. de inhoud van het stuk. Het neemt echter niet weg, dat er goed ge speeld is, waarvoor de spelers een hartelijk applaus na ieder bedrijf hadden in ontvangst te nemen. Tusschen de bedrijven door was het de heer Hub. Eggen, die de aanwezigen aangenaam bezig hield met de vertolking van z'n muzikale talenten op de piano. Het was een drukbezochte avond, die velen een groot genot geweest moet zijn, en die, zooals we dat van „St. Caecilia" ge woon zijn, op peil stond. Welgeslaagd optreden van „Crescendo". „Crescendo" heeft zich voor kort getracht een levensweg te banen in deze gemeente. De initiatiefnemers waren eenigszins be vreesd om de stap te wagen, omdat zij in de onzekerheid verkeerden of hun pogen wel een succes zou worden. En inderdaad. In de smaakvol met bloemen en palmen versierde groote zaal van het Parochiehuis hadden een 110-tal personen aan tafeltjes plaats genomen. Er heerschte een gezellige sfeer. Ook de zeereerw.heer Pastoor gaf door zijn tegenwoordigheid blijk van be langstelling. De Attraction band van den heer Jan Reeuwijk te Lisse, met den heer Evert Casteleijn uit Leiden als balletmees- ter, hebben de aanwezigen niet alleen bezig gehouden, maar ook geamuseerd. De orga nisatie liet niets te wenschen over. Moge het „Crescendo" gegeven zijn, nog vele jaren vruchtbaar werkzaam te zijn in het belang der parochie, in het belang der ge meente. Kleinveever. „D.V.V." Gisteravond hield „D.V.V." haar gewone wekelijksche veiling. De aanvoer was niet zoo groot als deze week. De konijnen brachten op van 0.30 tot 1.40 per stuk. Duiven 0.20 tot 0.40 per paar. Verder nog 60 nummers di versen, welke ook allen verkocht werden. Volgende week Donderdag weer veiling om 4.30 uur. WARMOND. Vastenavond-uitvoering. De R. K. Mu ziek-, Zang- en Tooneelvereeniging „St. Mathias" alhier geeft Zondag a.s. een groote vastenavond-uitvoering, in Hotel de Zon. Het voor deze gelegenheid samengesteld programma is zeer uitgebreid en zoowel de afdeeling Harmonie als de afdeeling too- neel zullen medewerking verleenen. Even als de vorige maal zal ook nu de zaal te klein blijken te zijn en het is daarom zeer gewenscht tijdig plaats te bespreken. Villabouw. De bouw van een villa voor rekening van den heer Vermaat te 's-Gravenhage op het terrein van de jacht haven Cieco alhier is opgedragen aan de heeren de Greef en Leenen alhier. Jachthaven. De heer K. v. d. Struys die gedurende een reeks-van jaren de bekende jachthaven nabij de Padox geëxploiteerd heeft, heeft deze gemeente verlaten om zich te vestigen in de gemeente Leiderdorp. De haven zal verder geëxploiteerd worden door den heer Haarsma alhier. Winterzorg. Onder zeer groote belang stelling hield de vereeniging Winterzorg alhier haar jaarvergadering in Hotel „de Stad Rome" onder voorzitterschap van den heer J. Hogênboöm. Nadat deze de bijeenkomst had geopend met een woord van welkom tot de aanwe zigen constateerde hij met genoegen dat zoovelen ter vergadering waren gekomen. De verrassing die aan de leden zal worden uitgereikt, aldus spreker, zal hieraan wel niet vreemd zijn. Vervolgens werden door den secretaris de notulen der vorige ver gadering voorgelezen welke onder dank zegging zonder op- of aanmerkingen wer den vastgesteld. Het woord was hierna aan den penning meester tot het uitbrengen van zijn finan cieel verslag. Hieruit bleek dat tijdens het winterseizoen waren afgenomen 960 H.L. anthraciet. Het kassaldo op het einde van 1935 bedroeg f 523.74. Medegedeeld werd dat door 64 personen brandstoffen waren betrokken. Na het einde van de vergadering werd op voorstel van den voorzitter besloten de rest van den avond door te brengen in ge zelligheid en werd direct begonnen met prijskaarten om £pek en carbonaden. Op kosten van de vereeniging werd aan de leden sigaren verstrekt, terwijl ook een consumptie werd aangeboden, iets wat na tuurlijk buitengewoon in den smaak viel. Het werd een buitengewoon prettige avond, waarin de zorgen nu eens op zij gezet wer den, iets wat in dezen tijd wel eens noo- dig is. UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Volksbond. Woensdagavond hield de Volksbond alhier haar jaarvergadering in de zaal van den heer W. v. d. Berg. De opening geschiedde door den voorzitter, den heer M. Heiman. Deze heette welkom den spreker van dezen avond, den dis trictbestuurder, den heer Keesen, bestuur en leden, en deelde mede, dat de Geestelijk Adviseur, Pastoor Jac. N. Omtzigt ver hinderd was. Na het zingen van het Bonds lied las de secretaris de notulen der vo rige vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd door de leden. Door den voorzitter werd bekend ge maakt, dat alle onderafdeelingen van den Volksbond in gecombineerde bestuursver gadering volgens reglement verslag had den uitgebracht van hunne werkwijze. Uit een kort verslag hiervan bleek, dat het ledental in 1935 op peil was gebleven. Een bedrag van 10.10 was ingezameld voor jeugd werkloozen 5.55 had opge bracht een collecte in de vorige vergade ring gehouden als bijdrage in het tekort van het St. Nicolaasfeest. Een nieuwe on- derafdeeling behoorde tot de aanwinsten. Voor het vrijwillig stuiverfonds voor t. b. c.-bestrijding was ingezameld f 51.55, „Hulp en Nood" sloot haar boekjaar met een batig saldo van 41.92, doch had in 1935 haar uitgave grooter gemaakt dan de inkomsten geweest waren. De begra- fenisvereeniging „St. Tobias" had in het afgeloopen jaar geen dienst behoeven te doen, daar de vereeniging geen leden of vrouwen van leden waren ontvallen. Het kassaldo sloot af met een saldo van f 41.92. De retaite-club had in kas f 48.75, zoo dat daarvan spoedig de eerste leden ge bruik kunnen maken. De Tooneelvereeni ging „Vriendenkring" had ook boeken en bescheiden overlegd met een batig saldo van 20.Aan gezamelijke inkoop, brandstoffen was besteed 564.83. De Cen trale Volksbank had met succes in haar korte tijdsbestaan gewerkt en telde thans 82 boekjes. Een nieuw agentschap was opgericht voor brandverzekeringen. Om trent het reisfonds werd melding ge maakt, dat ook „St. Christoffel" mooie re sultaten had bereikt. Ook „Concordia" werkte met succes en was bijna in alle gezinnen de verzekering. Alleen in dit agentschap verleende zij aan vrijstelling van contributie voor 150. De secretaris, de heer H. v. d. Loo, bracht voorts een goed verzorgd jaarverslag uit over de werkzaamheden in den Volks bond. De penningmeester idem over het financieel beheer. De inkomsten bedroegen 482.47 en de uitgaven 479.51, alzoo een nadeelig saldo over 1935 van f 2.98. Vorig batig saldo was 325.40. Door de leden der kascontrole waren boeken en beschei den in stipte orde bevonden. Hierna volgde uitloting van het vaan delfonds. Een bedrag van 12 werd hier van uitgeloot. Van de gratis tombola, ge houden in de vorige vergadering, werden nu enkele restante prijzen onder de leden verloot. De bestuursverkiezing nam wei nig tijd in beslag. Van de vier aftredende bestuursleden stelden twee leden, de hee ren A. G. Luiben en H. v. d. Loo, zich niet weder herkiesbaar. Door de leden waren twee nieuwe capdidaten ingediend, zoodat geen stemming noodig was. De gekozen candidaten waren de heeren B. Vork en Joh. v. d. Meer. De heer Keesen hield vervolgens zijn le zing met als onderwerp: „Waarom is or ganisatie noodig?" De spreker werd door de aanwezigen goed gevolgd en allen heb ben wel een goede les mee huiswaarts ge nomen. Na diens causerie mocht hij dan ook een luid applaus accepteeren. De overvolle agenda was hiermede afgewerkt, waarna de voorzitter de vergadering sloot op de gebruikelijke wijze. ZOETERWOUDE (HOOGK RIJNDIJK). EEN GROOTE PROPAGANDA- VERGADERING. Pater Borromaeus spreekt. Gisteravond hield de R.-K. Staatspartij afdeeling Zoeterwoude, Hooge Rijndijk een propagandavergadering in de groote zaal van het patronaat. De belangstelling voor deze vergadering was buitengewoon groot; het voor ons groote getal van 350 bezoe kers was ruim overgschreden. De vergade ring werd geopend door den voorzitter, den heer van Mil. Deze sprak een hartelijk woord van welkom tot den spreker, den weleerw. pater Borromaeus de Greeve, herinnerde aan den welgeslaagden land dag der Partij op 2 Februari in Amster dam, wat een machtige Katholieke wapen schouw genoemd kon worden en welke dag door verschillende bladen als een over weldigend succes geprezen werd. Spr. sprak den wensch uit, dat ook deze vergadering, al was het dan ook plaatselijk, een suc ces zou worden. Hij verheugde zich over de groote opkomst en wilde daarin zien op de eerste plaats belangstelling voor den eerwaarden spreker, en op de tweede plaats belangstelling voor de R.-K. Staatspartij. Die belangstelling is noodig, want weet het wel, wanneer later de Katholieke be langen zouden worden verguisd en ver trapt, dan zou dat voor een groot deel me de de schuld zijn van de Katholieken zelf. Zie eens naar Spanje, een katholiek land, ook daar zijn de Katholieken de schuld van de oommunissche overwin ning Spr. dankte pastoor Meijer voor de be schikbaarstelling van deze mooie zaal; de vroolijke Groenendijkers voor hun muzi kale medewerking en de ijverige propa gandisten voor hun hulp bij de organisa tie van dezen avond. Nadat het Wilhelmus was gezongen werd onder luid applaus het woord gegeven aan Pater Borromaeus voor zijn rede, met als onderwerp „Rotsvaste eenheid". Spreker begon met de vraag waarom de ze vergadering was uitgeschreven, waar om die propaganda? Er zijn toch geen ver kiezingen in 't zicht. Spr. noemde het een groote fout dat men steeds de politieke ac tie liet rusten totdat de verkiezingen in aantocht waren. Wij worden thans gedwon gen om tegen-actie te voeren door onze po litieke tegenstanders. Deze ook voor Ka tholieken zoo bittere benarde tijd, heeft het gevolg, dat velen het hoofd verlie zen en de Staatspartij verlaten of willen verlaten omdat aan die partij de schuld wordt gegeven van den noodtoestand. Spr. beantwoordde de vraag, waarom hij als kath. priester, maar ook als vrije burger in het vrije Nederland, een woord in deze mocht mede spreken. Scherp bestreed de eerw. spreker de nieuwe beweging, de N. S. B., en toonde aan de hand van het vas- tenmandement van het Nederlandsch-Epis copaat duidelijk aan, dat de N. S. B. voor iedere Katholiek verboden is. Het is de uitdrukkelijke wensch van het Nederland- sche Episcopaat, dat niemand zich bij de beweging van het Nationaal Socialisme aansluit en wie het toch doet, maakt zich schuldig aan grove ongehoorzaamheid aan de kerkelijke overheid, wat een Katholiek niet met zijn geweten kan overantwoorden. Spr ging uitvoerig in op de toestand in Duitschland en op de onteeringen, waar aan Christus en het Katholieke geloof blootstaat. De toestand in ons vaderland is alles behalve rooskleurig, maar toch willen wij niet ruilen met Duitschland of Italië. Zeker: de eindoverwinning is aan ons, maar daar ligt nog zooveel tusschen. Gij moet het onthouden dat het noodig is, lid te zijn van de R.-K. Staatspartij en trouw te blijven aan ons Katholieke geloof. Een daverend applaus voor deze geesterende rede was de dank der vergadering. De voorzitter bracht namens de vergadering dank aan pater Borromaeus en sprak de hoop uit, dat deze avond vruchten zou dragen voor de R.-K. Staatspartij. Na de vroolijke toonen der muziek bracht pater Borromaeus dank aan pastoor Meijer en het bestuur voor de toestemming ook hier een woordje te mogen spreken voor een ander doel n.l. ten bate van het Bor- romaeus-fonds voor de missie. Dit opwek kend woord slaagde te volle. Het kleine offertje werd gaarne gebracht waarvoor pater Barromaeus een hartelijk woord van dank sprak, waarna hij onder daverend applaus de vergadering ging verlaten. De voorzitter dankte allen voor het wel slagen van deze avond en vroeg aller steun en de medewerking voor de R.-K. Staats partij. ,.i UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. Keuring. Op de premiekeuring te Hoofddorp is voor 3 jaar goedgekeurd voor het geheele Rijk, de bruine wit voethen gst Siem Claudy van Th. Th. de Lange. NOORDWIJKERHOUT. Staatspartij. In café „Het wapen van Noordwijkerhout" vergaderde Donderdag avond de afdeeling Noordwijkerhout van de R. K. Staatspartij. De vergadering was slecht bezocht door de leden. Te ongeveer half negen opende de voor zitter, de heer J. Roelin, de vergadering met den Chr. groet en heette alle aanwe zigen welkom. Hij deelde vervolgens mede, dat het aantal lezers van de Opmarsch is gestegen van 25 op 94, wat een mooi resul taat is. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede, dat het aantal leden van* de af deeling is gestegen met 61 nieuwe leden. Tevens werd nog medegedeeld, dat bij den secretaris van de afdeeling nieuwe regle menten verkrijgbaar zijn tegen betaling van 10 cent per exemplaar. Hierna werden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna was aan de orde punt 4 van de agenda, verslag van de algemeene verga dering der R. K. Kamercentrale, gehouden op Zaterdag 4 Januari 1936 te Gouda. Dit verslag werd door den voorzitter voorgele zen. Vervolgens werd de controle-commis sie aangevuld met één lid. Hiervoor werd aangewezen de heer C. van der Klauw. Hierna kwam aan de orde punt 6 verkie zing van de afgevaardigden naar Kamer- en Staten Centrale. Als afgevaardigden wer den gekozen naar de Kamercentrale de heeren Roelin en J. R. Zonneveld, tot plaats vervangers de heeren N. H. de Klerk en C. A. M. Linders. Tot afgevaardigden naar de Staten Centrale werden gekozen de hee ren Roelin en Hogervorst. Tot plaatsver vangers werden gekozen de heeren J. van der Meer en C. Geerlings. Terwijl eenige leden met de stemopne ming waren bezig geweest, werd door den voorzitter punt 7: Installatie nieuwe leden aan de orde gesteld. De voorzitter noemde het een zeer verheugend feit, dat de afdee ling weer met 61 leden is gestegen. Hij feli citeerde de nieuwe leden met hun besluit van toetreding tot de afdeeling en sprak de hoop uit, dat zij uit volle overtuiging lid van de R. K. Staatspartij zijn geworden. Daarna kwam punt 8 van de agenda aan de orde: Candidaatstelling voor de a.s. Be stuursverkiezing der R. K. Statencentrale. Het bestuur kon geheel met de candidaat stelling van de volgende aftredende leden accoord gaan: n.l. H. Bader, Sassenheim; Bolsius, Leiden; P. Heemskerk, Leiden; J. Kortekaas, Lisse; F. C. van Lierop, Hille- gom; C. Paardekooper, Oegstgeest; J. Schouten, Zoeterwoude. De candidatuur van den heer A. Meijer te Noordwijk, aldus de voorzitter, kon het bestuur niet aanbevelen, en wel om de vol gende reden: Bij de jongste raadsverkiezing te Noord- Middenstandsvereeniging. In de ach terzaal van Café Gouwenberg vergaderde de R. K. Middenstandsvereeniging alhier. De vergadering welke niet druk bezocht was, werd door voorzitter Buschman ge opend. Deze heette alle aanwezigen harte lijk welkom in het bijzonder den spreker van den avond, Rector Bots en den wel eerw. heer Kapelaan Dekleermaker, gees telijk adviseur. Hierna zong de Dameszangvereeniging van de St. Victorparochie eenige nummers, waarna Rector Bots zijn rede aanving ge titeld :„Los uit den greep van het mate rialisme". In deze mooie rede liet de spre ker duidelijk uitkomen dat alleen door of fervaardigheid en liefde uitkomst uit de huidige chaos verkregen kan worden. Spre ker spoorde allen aan trouw te blijven aan hun organisatie. De voorzitter dankte spreker hartelijk voor de prachtige uiteenzetting, welke hij in zijn rede had gegeven. Hierna zong het zangkoor nog eenige liederen. Hierna sloot de voorzitter de ver- gadeidng na nog een opwekkend woord ge sproken te hebben tot de leden om toch goed de vergaderingen te blijven bezoeken. Voor de sluiting werd nog gezamenlijk gezongen het lied „Aan U o Koning der Eeuwen", ZILK. Huls- en Kasbroeitentoonstelling. De Huisbroei- en Kasbroeitentoonstelling zal a.s. Zaterdagmiddag 5 uur officieel door den Burgemeester onzer gemeente worden ge opend, in tegenwoordigheid van vele auto riteiten o.a. Kerk- en Armbestuur, Bestu ren van verschillende Jeugdorganisaties. Om 6 uur is de tentoonstelling voor het publiek geopend. Vervolgens Zondag a.s. voor het publiek toegankelijk van na de Hoogmis tot des avonds 8 uur, wanneer de prijsuitdeeling plaats vindt. Deze tentoonstelling, welke in het pa rochiehuis wordt gehouden, mag zich steeds in een toenemende belangstelling verheu gen. De entree is geen bezwaar, bedraagt 10 cent per persoon. Wij hopen dat de be langstelling wederom enorm zal zijn. LEID SCHEND AM. Vastenavondviering. Donderdag 20 Febr. organiseerde de K.J.M.V. te Leid- schendam haar vastenavondviering. Na een kort openingswoord van den voorzitter dei* Ontspanningscommissie betreedt de heer John Charley de planken. Op origineele wijze tooverde hij diverse bekende perso nen met de stift op papier, hetgeen in vele gevallen de lachspieren danig deed werken. Ook op het gebied van imitatie bleek de heer Charley routine te bezitten. Bij het tweede gedeelte van zijn optreden zagen wij evenals bij het eerste gedeelte verschillen de K.J.M.V.-ers, die in de zaal aanwezig waren op het papier verschijnen onder groote hilariteit der aanwezigen. Een geurig bakje koffie en een sigaartje verhoogde de gezelligheid. Tot slot sprak de voorzitter nog enkele woorden van dank, waarna deze geslaagde avond werd gesloten met den K.J.M.V.- groet. Biljartclub. Donderdag 20 Februari

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7