NIEUWS VRIJDAG 21 H.BRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSIE BLAD - PAG. 2 OM HET VRIESPUNT DE BILT SEINT: Meest matige Zuid-Oostelijke tot Ooste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, over dag om het vriespunt tot lichte dooi. Hoogste barometerst.: 778.2 te Haparanda. Laagste barometersti. 748.0 te Thorshavn. De hooge drukking breidt zich verder Westwaarts uit en nam alleen in de om geving van Riga wat af, zoodat Noord- Oostelijke winden in Noord-Polen tot 27 graden Celsius vorst brachten. De depres sie in het Noord-Westen blijft afnemen, een secundaire uit de Golf van Biscaje trekt Noordwaarts over de Britsche Eilan den met veel regen en wordt door een nieu we daling in het Zuid-Westen gevolgd, zoodat voorloopig Oostelijke winden in onze omgeving gehandhaafd worden. Over het algemeen werd de vorst in Scandina vië nog strenger, ook in Oost-Duitschland komt meer dan 20 graden Celsius vorst voor en behalve een strook van Hannover tot Dresden, meldt geheel Duitschland vorst. In Frankrijk blijft het weer somber met eenige regen in het Westen. Enge land en Schotland hebben veel regen m/t krachtige winden, terwijl in Ierland tij delijke opklaring met lichte vorst voor kwam. De algemeene toestand wijst op toenemende vorstkans, al zal deze hier te lande aanvankelijk nog licht blijven. LUCHTTEMPERATUUR. 6.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 17.51 uur tot Zaterdagmorgen 6.38 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op 22 Febr. Febr. voorm. 2.20 uur en nam. 2.39 uur. HEREENIGING VAN OOST EN WEST. Huldigingsavond aan Mgr. Chalavazis. Katholiek Amsterdam heeft Z. H. Exc. Mgr. Georgio^ Chalavazis, Bisschop te Athene, Woensdagavond in theater Carré een buitengewone hulde bereid. Bijna tweeduizend personen hadden gehoor ge geven aan den oproep van het Apostolaat der Hereeniging, om dezen huldigings avond bij te wonen. Pastoor W. Nolet kon dit, in zijn kort welkomstwoord, in het Fransch tot den Bischop gericht, met een weinig trots uit drukken. Deze groote opkomst was een manifestatie van de eenheid tusschen de kinderen van den Oosterschen en Wester- schen ritus. Na een korte beschouwing over de vroegere eenheid en de tragische scheuring, hoopte spr. op het welslagen van de actie van mgr. Chalavazis de glorie van God in de eenheid van Zijn dienaren. Ongeveer op dezelfde wijze sprak past. Nolet tot de Amsterdammers in het Neder- landsch, waarbij hij er den nadruk op legde, dat mgr. Chalavazis dezen avond moest ondervinden, hoezeer de sympathie van Katholiek Amsterdam met zijn Apos- tolischen Arbeid is. Prof. dr. F. J. de Waele, de bekende graecoloog uit Nijmegen, hield daarop een lezing met lichtbeelden, na op oud-Byzan- tijnsche wijze den prelaat in een enthou siast uitgesproken Grieksche rede verlof gevraagd te hebben. Zijn om wille van den tijd helaas'zeer ingekorte lezing betrof den godsdienst van Hellas, om dan over te gaan op het levenswerk en den persoon van den Atheenschen aartsbisschop. On deugend merkte spr. op, dat 't hem tijdens het bezoek aan de Vereenigde Katholieke pers mgr. Chalavazis is vroeger zelf journalist geweest opgevallen was, dat men zijn jeugdidealen nooit verliest, zelfs niet als men bisschop- geworden is. Met een apotheose van den apostolischen man, die, staande op de weergevonden funda menten van een oude Grieksche Kerk, Hellas' godsdienst weer tot het ware Ka tholicisme wil terugvoeren, eindigde prof. de Waele zijn met enthousiast applaus be antwoorde rede. Rector Mol besloot dit eerste deel van den avond met een drietal door zijn ge mengd koor uitstekend gezongen Griek sche gezangen. Na de pauze voerde een aantal Graal- meisjes op zeer verdienstelijke wijze een zestal zeer moeilijke Grieksche dansen uit, waarmee zij terstond stemming in de zaal schiepen. Tusschen deze dansen in sprak pastoor J. Schiphorst namens het Apostolaat der Hereeniging. Hij bracht hulde aan Mgr. Chalavazis als grondlegger van de idee, dat de terugkeer van de Orthodox-Griek- sche Kerk naar de ware Katholieke Kerk alleen bewerkstelligd kan v/orden door hen in hun belangen tegemoet te komen. Dit prachtige streven verdient alleszins gesteund te worden en daarom vroeg spr. voor den bisschop op de eerste plaats den steun van het gebed. Daarnaast is echter nu eenmaal de financieele steun onont beerlijk. En de gulheid, waarmede het pu bliek gaf, toonde, dat men pastoor Schip horst begrepen had en dat men het be lang van de katholieke school in Athene, waarvoor de steun gevraagd werd, inzag. Het koor zong, terwijl allen van hun ze tels opstonden, het Grieksche Volkslied en daarop begaf zich Z. H. Exc. Mgr. Geor- gios Chalavazis naar het podium, om in het Nederlandsch een rede te houden. Tot zijn „beminde broeders en zusters uit het Westen" zeide Athene's Aartsbis schop, dat het niet de eerste maal was, dat hij ons vaderland bezocht; reeds voor den oorlog was hij in Nederland en de herin nering aan de ondervonden gastvrijheid had hem gedwongen, de uitnoodiging van het Apostolaat der Hereeniging te aan vaarden. Mgr. betreurde het, niet lang ge noeg in Nederland te zijn geweest, om in onze taal te kunnen uitdrukken, hoezeer hem dit land, „ontworsteld aan de zee", lief is, hoe hij bewondering heeft voor dit land, waar de „philoxenia" de gastvrij heid, zoo hoog in eere is. Om zijn dank uit te brengen voor wat Nederland gedaan heeft voor Katholiek Hellas, wil mgr. spreken met de taal van het hart, zooals hij des morgens gespro ken heeft met de taal van de Kerk, de taal van St. Paulus en St. Joannes Chrysosto- mus. Nog even de betreurenswaardige scheuring in de Kerk besprekend, besloot mgr. met de hoop uit te spreken, dat het Oosten zijn plaats in de Moederkerk moge hervinden. De studie van de Oostersche liturgie zal den gezichtseinder verruimen. Wanneer wij elkaar hebben leeren kennen en hoog achten, dan zullen we ook den moed en den offergeest hebben, om de dwalingen uit te roeien. Eenerzijds moge het Westen sympathie voelen voor het Oosten; anderzijds het Oosten den goeden wil van het Westen erkennen,' om zóó de hereeniging in de Moederkerk te vinc/n. Hier onderbrak mgr. Chalavazis het op lezen van den Nederlandschen tekst, om recht uit 't hart in de hem meer bekende Fransche taal te improviseeren. Vurig dankte hij Katholiek Nederland voor zijn medewerking aan de vervulling van 's Pau sen wensch: de hereeniging der Kerken: den specialen wensch van Hem, die aan het Kruis voor de eenheid van de geheele menschheid gestorven is. Dit verlangen is nog niet vervuld, doch het is onze plicht, aan de vervulling ervan mede te werken. Daarom dankt mgr. het Apostolaat der Hereeniging voor deze ma nifestatie van liefde voor onze Moeder kerk. Het zijn, aldus mgr., speciaal de uit drukkingen van hartelijkheid en gebed, die met vrucht zullen werken aan de een heid van Oost en West. Op de vervulling van zijn ideaal ver trouwt hij, zeker ook om het gebed van den man die hem is voorgegaan en dien Amsterdam van het Eucharistisch Congres kent: den thans overleden eersten geüni- eerden Bischop van Constantinopel, Z. H. Exc. Mgr. Papadopoulos. Nadat men staande het Wilhelmus had gezongen hield L. J. Holleman, class, stud., nog .een korte slotrede in het Grieksch, waarin hij mgr. Chalayazis dank bracht voor zijn komst te Amsterdam, spe ciaal om het opdragen van het H. Mis offer in den Griekschen ritus. Is onze waardeering voor Hellas mis schien wat irreëel, omdat daartusschen eigenlijk een ruimte van eeuwen ligt, het nieuwe ideaal, een Katholiek Hellas, over brugt dien afstand. Daarom dankte spr. den Atheenschen Bisschop, namens geheel Katholiek Amsterdam, voor zijn komst. Met een „Jubilate" door het gemengd koor werd deze avond besloten. Het adres van Mgr. Calavassy te Athene schrijven we hieronder. Men bedenke dat de schrijfwijze Calavassy afkomstig is van de fonetische verfransching van den naam van 's bisschops vader. De feigenlijke Grieksche naam in Nederlandsch geschre ven luidt met het adres: Mgr. Georgoia Chalavazis, Acharnon 246, Athene. „Tijd." ERNSTIGE AARDBEVINGEN IN MIDDEN-JAPAN. Toch weinig slachtoffers? TOKIO, 21 Febr. (A.N.P.) Kort na tien uur in den morgen heeft te Osaka, Kyoto en Kobe een zware aardbeving plaats ge had. Te Osaka is op verschillende plaatsen brand uitgebroken. Vele huizen in de stad en de omgeving zijn ingestort. De politie heeft uitgebreide maatregelen getroffen. Het telefoon en telegraafverkeer naar het betreffende gebied is grootendeels verbroken. Volgens de eerste berichten zou den er drie dooden te betreuren zijn. Nader wordt gemeld, dat de haard van de beving tusschen Kyoto en Osaka ligt met een straal van 18 kilometer. Te Osaka is de electrische centrale beschadigd. Het seismo- grafisch instituut te Tokio spreekt van een zeldzaam uitgestrekt aardbevingsgebied, waarbij volgens de tot dusverre ontvangen berichten betrekkelijk weinig schade is aan gericht. In het gebied rondom Osaka zijn nieuwe aardschokken gevoeld. De bewoners heb ben hun huizen verlaten. Vijf dooden en zestien gewonden. TOKIO, 21 Febr. (A.N.P.) Bij de aardbe ving in Midden-Japan zijn vijf menschen gedood en 16 gewond. Twaalf huizen zijn geheel, zeventien gedeeltelijk vernield. Te Osaka braken op twaalf plaatsen bran den uit, die echter onmiddellijk gebluscht konden worden. In deze stad werden drie schoorsteenvegers van het dak eener phar- maceutische fabriek geworpen, zoodat zij gedood werden. RECHTZAKEN UITSPRAAK IN DE MUDRECHTSCHE MILLIOENENZAAK. Kweeker tot twee jaar veroordeeld. De Amsterdamsche rechtbank veroor deelde vanmorgen den Mijdrechtschen kweeker J. B. wegens het gebruik maken van valsche geschriften tot een gevange nisstraf van twee jaar. De man is reeds eerder veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf, omdat hij zich met valsche documenten poogde meester te maken van een groot deel van de mil- lioencneifenis, nagelaten door mevrouw de weduwe Van Wieringen van Soest uit Mijdrecht. In het civiele proces, dat na de eerste veroordeelir.g voor verd. werd doorge zet, legde hij stukken over, waaruit zou moeten blijken, dat hij recht had op onroe rende goederen ter waarde van drie ton. Deze koopacte bleek echter aldus de deskundigen eveneens valsch te zijn. De Officier van Justitie stelde opnieuw een vervolging in en requireerde een gevan genisstraf van twee jaar. Conform dezen eisch wees de rechtbank vonnis. Het vonnis is vooral gegrond op de des kundige verklaringen van dr. Schrijver en dr. Itömer, die de stukken valsch verklaar den. Ook bleek uit getuigenverklaringen de onaannemelijkheid van verd.'s bewe ring, dat hy de vertrouwensman van me vrouw van W. zou zijn'geweest. Naar wy vernemen zal verd. van dit vonnis in hoo- ger beroep gaan. AANRIJDING OP DEN AMSTERDAMSCHENWEG. V Automobilist voor de Haarlemsche Rechtbank. De Haarlemsche Rechtbank zette gister middag de behandeling voort van de zaak tegen den automobilist C. M., wonende te Haarlem, die op 17 October van het vo rig jarj terecht heeft gestaan, verdacht van he'. veroorzaken van dood door schuld. Op Goeden Vrijdag van het vorig jaar heeft op den weg tusschen Haarlem en Halfweg een aanrijding plaats gehad tus schen een auto, bestuurd door verd. en een motorrijder, den heer S. uit Haarlem, die op slag werd gedood. De Officier van Justitie had op 17 Oc tober ƒ5000 boete subs. 50 dagen hechte nis en een jaar intrekking van het rijbe wijs geëischt,' doch de rechtbank verwees de zaak terug naar de instructie, omdat niet met voldoende zekerheid vaststond, op welk weggedeelte de aanrijding was geschied. Bij de gistermiddag voortgezette behan deling werden o.a. opnieuw de medische en techn.-sche deskundigen gehoord, die nog een nader onderzoek hadden inge steld. Behalve de technische deskundigen a décharge, kwamen zij tot de conclusie, de automobilist op den linkerhelft zou heb ben gereden, hetgeen zij o.a. afleidden uit de op den weg gevonden bloedsporen. De deskundige a decharge, Ir. Zoetelief Verman was echter op grond van uitvoe rige wiskundige en op de wetten der me chanica gebaseerde berekeningen tot de conclusie gekomen, dat de auto van ver dachte op de rechterweghelft moest hebben gereden. De Officier, mr. A. R. Andringa zei in zijn requisitoir, dat het nader onderzoek het bewijs voor de schuld van verdachte nog sterker had gemaakt. Het misschien wetenschappelijk juiste betoog van den deskundige a décharge was hem niet dui delijk geweest, in tegensteling met dat van den medisch-deskundige, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, die een zeer groote ervaring op dit gebied heeft. De Officier persis teerde bij zijn op 17 October genomen eisch. De verdediger, mr. A. Bruch, betoogde, dat de conclusies der deskundigen niet ge baseerd waren op vaststaande feiten, doch op schattingen. Aan de sporen op den weg mocht volgens pleiter niet veel waarde ge hecht worden, omdat zij voor een deel wa ren uitgewischt door het zeer drukke ver keer. Daar er zeer veel onzekere factoren in de zaak waren, achtte pL een veroor deeling niet mogelijk. De Rechtbank zal op 5 Maart uitspraak doen. Bezwaren tegen de dienstplicht van haar zoon. Een Amsterdamsche vrouw, die tot vier maal toe geweigerd heeft, de papieren aan te nemen, die aan haar zoon werden gezon den voor het vervullen van de dienst plicht, moest zich vandaag wegens deze feiten verantwoorden voor den kantonrech ter te Amsterdam. De ambtenaar van het O. M. eischte twee weken hechtenis; de kantonrechter veroordeelde haar tot drie dagen hechtenis. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Voorbereidend Kerkelijk Examen de heeren J. W. Sepmeijer, Dordrecht en W. F. ten Bruggencate, Den Haag; Doctoraal examen Geneeskunde: de hee ren J. H. Daleboudt, Den Haag: P. M. J. de Koek, L e id e n, en A. H. Ferguson, Den Haag; Arts-examen 1ste gedeelte Mej. J. M. van Tricht, Velp; Bevorderd tot arts: Mej. M. J. Maas te Rotterdam. SPORT ATHLETIEK MEJ. PEET DIEBEN IN TRAINING VOOR DE OLYMP. SPELEN. Naar wij vernemen is mej. Peet Dieben (Brunhilde, Leiden) aangezocht in training te gaan voor de Olympische Spelen te Ber lijn voor het nummer speerwerpen. Mej. Dieben heeft aan deze uitnoodiging gevolg geven. (Op den vorigen zomer gehou den Leidsche Athletiekkampioenschappen wierp mej. Dieben 34.51 Meter). STADS 5 ^=r— PALESTIJNSCHE STEDEN OP EGYPTISCHE TEMPELMUREN. Voordracht van prof. dr. J. Simons S. J. uit Londen. Prof. dr. J. Simons S.J. uit Londen, oud- hoogleeraar aan het Pauselijk Bijbelinsti tuut te Rome en te Jeruzalem heeft gis teravond op uitnoodiging van het Voor- Aziatisch-Egyptisch Gazelschap „Ex Oriente Lux" in het Prentenkabinet alhier een voordracht gehouden over „Palestijn- sche steden op Egyptische tempelmuren." Een zeer groot aantal geografische en topografische namen van het oude Pales tina was in de Egyptische wereld bekend, aldus spr. Men kan het geheele materiaal scheiden in twee deelen: de namen, welke voorkomen in litterair tekstverband e|.i de z.g. stedenlijsten, die slechts opsom mingen van oud-Palestijnsche plaatsna men bevatten en van decoratieven aard zijn. Over deze laatste wil prof. Simons thans spreken. De Egyptische teksten, met name de stedenlijsten, die het overgroote deel van het onderhavige materiaal be vatten, zijn na de boeken van het Oude Testament en met de Amarnabrieven de voornaamste contemporaine bron voor onze kennis omtrent de topografie van het oude Palestina. Het belang dat gele gen is in de verzameling en verwerking van dit rijke materiaal, springt,, dus in het oog. Het is identiek met het belang van de oud-Palestij nsche, topografische weten schap zelf voor onze realistische bijbel kennis. Goede Bijbelcommentaren van den laat- sten tijd houden met de Egyptische ste denlijsten reeds in vrij ruime mate reke ning. Als voorbeelden hiervan noemt spr. Garstang's „Joshua and Judgese", Sanda's „Bücher der Könige". Daar staat even wel tegenover dat van het uitgebreide materiaal slechts een betrekkelijk gering gedeelte aan de biblisten bekend is. Het eerste doel van sprekers voordracht is daarom gelegen in een overzicht van de voorhanden zijnde inscripties, voor zoover dit tenminste nog eenigszins in bruik- baren toestand verkeert. Een enkele uit gave dezer inscripties, een uitgave die al het wijd en zijd verstrooide materiaal op uniforme wijze samenvat, is een drin gende behoefte voor de oud-Palestij nsche topografie, 't Ontbreken hiervan is de voornaamste oorzaak, dat niet alleen voor al de biblisten zich zoo goed als altijd be perken tot het citeeren uit drie of vier lijsten, maar ook dat velen onbekend zijn met de critische waarde of onwaarde van dergelijke experten. Een andere moeilijkheid, die het ten nutte maken der Egyptische stedenlijsten in den weg staat, is aan deze lijsten in- haerent en volgens spr. vooralsnog onop losbaar. Dit is de z.g. syllabische orthogra fie, waarin zoo goed als alle topografische namen op deze lijsten zijn weergegeven. Spr. helt over tot de meening, dat de syllabische orthografie niet zonder meer kan beschouwd worden als een methode van gevocaliseerde weergaven der oud- Palestijnsche plaatsnamen (en leenwoor den) zoodat het ook thans nog de voor keur verdient met de Berlijnsche school de topografische eigennamen in zuiver consonantaal geraamte weer te geven. Vraagt men naar de practische waarde van de Egyptische stedenlijsten voor ver meerdering van onze kennis der oud-Pa- lestijnsche topografie, dan moet men zich wachten zoowel voor al te groot optimis me als voor ongerechtvaardigd pessimisme. Al te optimistisch zou het zijn deze practi sche waarde te schatten naar de kwanti teit van gegeven materiaal. Niet alleen is dit immers voor een aanzienlijk deel slechts in beschadigden toestand tot ons gekomen, maar vooral het veelvuldige co- pieeren van oudere teksten ten behoeve van nieuwere pronkinschriften vermin dert hun totale waarde. Geenszins gerecht vaardigd is van den anderen kant het apriorisme, waarmee niet weinigen alle latere stedenlijsten als geheel en als on oorspronkelijk en waardeloos van de hand wijzen. Met name geldt dit volgens Prof. Simons, van de laatste der grootere lijsten, die van Sjosjeng I. Het is veeleer een ge luk te noemen, dat naast het unieke bij- belsche belang, dat deze stedenlijst bezit door zijn directe verbinding met een bij- belsche episode, ook een zekere intrinsie ke originaliteit daaraan niet kan worden ontzegd. Deze twee eigenschappen samen maken hiervan een Palestijnsch topogra fisch document, dat ondanks groote gebre ken, behoort tot de eerste klasse. De wethouder van Fabricage, de heer J. Splinter Gzn., is verhinderd morgen spreekuur te houden. AGENDA LEIDEN. Zaterdag. „Litteris Sacrum". Leidsche Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor leden R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a. s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesunv Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 4, Be hangers 28, Betonvlechters 38, Betonwer kers 73, Fundeeringwerkers 1, Glazenma kers 1, Glazen wasschers 11, Graniet werkers 16, Grondwerkers 108, Heiers 2, Metselaars 161, Opperlieden 120, Schilders 227, Sloopers 5, Steenbikkers 3, Steenhouwers 6, Straat makers 9, Hulp-Straatmakers 16, Stuca- doors, Witters 74, Timmerlieden 299, Uit voerders 8, Voegers 29, Ongesch. Bouwvak arbeiders 9. Totaal 1248. Fabrieksarbeiders: Bleekers 17, Lompen- sorteerders 15, Vellenblooters 3, Zeepfabr.- arbeiders 5, Steenfabr.arb. 128, Ongesch. Fabr.arh. *12. Totaal 240. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 95, Reizigers, Colp. 41, Winkelbedienden 36, In casseerders 12, Musici 6, Onderwijzers 11, Overheidspersoneel 12, Verplegers 3. Totaal 216. Hotel-Café-pers.: Huispersoneel 14, Kelt- ners 45, Koks 10. Totaal 69. Houtbewerkers: Beddenmakers 1, Houtbe werkers 91, Kistenmakers 7, Kuipers 8, Lijs tenmakers 3, Mandenmakers 2, Meubelma kers 34, Meubelstoffeerders 19, Politoerders 3, Ongesch. Arbeiders 28. Totaal 196. Kleermakers: Kleermakers 79, Kappers 5, Schoenmakers 6. Totaal 90. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 52, Land arbeiders 27, Tuinlieden 33, Warmoeziers 13, Ongesch. Landarb. 9. Totaal 134. Metaalbewerkers: Bankwerkers 127, Blik- bewerkers 31, Burgersmeden 41, Crasseurs 1, Electriciens 63, Gasfitters 16, Gereed schapmakers 1, Instrumentmakers 5, Iso- leerders 8. Kernmakers 1, Kettingsmeden e.a. 32, Klinkers 15, Koperslagers 4, Lab. Bedienden 1, Lasschers 10, Loodgieters 63, Machinisten 24, Metaalboorders 5, Metaal draaiers 16, Metaalschavers 2, Metaalslij pers 3, Metaalzagers 1, Monteurs 27, Piano stemmers 2, Polijsters 1, Ponsers 6, Rijtuig schilders 1, Rijwielherstellers 15, Scheeps- timemrl. 9, Stokers 25, Ttgenhouders 19, Verw. Monteurs 21, Voorslaanders 10, Voor- warmers 3, Vulcaniseurs 1, Vuurwerkers 11, Wagenmakers 5, IJzerw erkers 52, Zand vor mers 5, Zilversmeden 1, Ongesch. Arbeiders 42. Totaal 726. Sigarenmakers: Sigarenmakers 7, Sig. Sorteerders 4, Strippers 2. Totaal 13. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 7, In genieurs 3, Technikers 7, Teekenaars, Opz. 17, Werkmeesters 18. Totaal 52. Textielarbeiders: Hekelaars 3, Katoen drukkers 31, Kluwers e.a. 10, Luikers 10, Plaatsnijders e.a. 24, Schrobbelaars 4, Spin ners 39, Spoelers 3, Sterkers 3, Strijkers 13, Wevers 109, Wolbewerkers 36, Ongesch. Textielarb. 60. Totaal 345. Typografen: Boekbinders 38, Boekdruk kers 18, Fotografen 2, Hulp-Vakarbeiders 4, Letterzetters 26, Steendrukkers 2. Totaal 9o! Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 96, Mole naars 1, Ovenisten 4, Slagers 61, Suikerwer kers 25, Wijnkooperskn. 10, Zoutzieders 3, Zuivelbereiders 3, Ongesch. Voed.Arb. 32. Totaal 235. Vrouwen: Breisters 1, Bakers 1, Naaisters 16, Maasters 1, Winkeljuffrouwen 28, Kan toorpersoneel 35, Kapsters (leerl.) 2, Apo- thekersass. 1, Meesters i. d. R. 1, Onderwij zeressen 7, Boekbindsters 1, Kinderver zorgsters 3, Serveersters 1, Strijksters 2, Verpleegsters 14, Teekenaressen 1, Huisel. Diensten 199, Febr. Arbeidsters 52, Bor duursters 1. Totaal 367. Alg. totaal 4947; 21 Febr. 1935 4535; 23 Febr. 1934 3563. Ben. 64 Ged. Werkloozen en 57 werkverschaffing. RECTIFICATIE In het adres, dat de besturen van de Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit, en van de Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit „De Eendracht, aan B. en W. hebben gezonden en dat in ons blad van gisteren hebben gepubliceerd, is onder no. 3 het woordje „niet" weggelaten, wat natuurlijk aan de zaak een geheel andere wending geeft. Dit punt moet dus als volgt luiden: 8o. dat de groentenhandel desondanks daartegen niet wil protesteeren, als er slechts individueel wordt gesteund. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6729. „De Kleeding-Specialist", Leiden, Stationsweg 14, kleermakerij. E.: M. Brandon-Bravo, Leiden. W ij z i g i n g. 6183. H. E. Stenfert Kroe- se's Uitgevers Maatschappij N.V,, Leiden, Breestraat 14. Uittr. Comm.: W. J. Schille- mans en J. C. Tadema. N. Comm.: mr. W. H. Stenfert Kroese, Rotterdam en D. Croll, Rotterdam.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2