UIT DE OMGEVING DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HOOGMADE. L. T. B. De afd. Hoogrciade van den R.K. Land- en Tuinders Bond hield zijn jaarvergadering in het Café van den heer J. Witteman. De voorzitter, de heer P. L. Zwetsloot, opende de verg. en heette allen welkom. Door den secr., den heer J. C. Hoogeveen, werden de notulen gelezen, welke onveranderd met dankzegging wer den goedgekeurd. Door den penningmeester, den heer P. Kaptein, werd rekening en verantwoor ding gedaan. Saldo 1934 9.44, ontvangen aan contributie 1935 14.27, terwijl het spaarboekje nog 32.68 aanwees. Door de heeren Corn. v. d. Geest en Th. de Vetten werden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Den penningmeester werd dank gezegd voor zijn gehouden beheer. Ingekomen stukken. Een schrijven van de R.K. Dioc. Landbouw- en Winterschool om lid te worden, waartoe na eenig over leg werd besloten. Verschil! tonde Crisis- zuiveLbeschikkingen werden medege deeld. Hierna werden door den heer Sohami- née verschillende inlichtingen gegeven aangaande de loonbijslagregeling in het afgeloopen jaar. Na 1 Mei komt er een an dere regeling, waarom men schriftelijk een verzoek kan indienen. Door den heer J. P. van Leeuwen wer den inlichtingen gegeven aangaande de Vee-Centrale en dat degenen, die lid zijn van de Vereeniging ter bestrijding van T. B.C. eenige kalveren meer kunnen aan houden, voor zoo noodig aanvullen van het getal.- Van verschillenden kwam de aanmer king, dat zij minder biggenmerken heb ben ontvangen, waarop werd medege deeld, dat een kleine wijziging is gekomen in de regeling, waardoor de grootere fok kers een paar minder en de kleinere een paar meer biggen mogen houden. De voorzitter dankte de heeren Schami- née en van Leeuwen voor hunne inlichtin gen. Besloten werd de aftredende leden van het Hoofdbestuur opnieuw te candi- deeren. Voor de algemeene vergadering werd een voorstel ingediend, waarbij wordt aangedrongen op een Rijksverbod van het plakken van de uiers van de koeien op de markt uit een oogpunt van dierenbescherming en wegens "het mis bruik en de schadelijke gevolgen. Tot afgev. worden benoemd de heeren J. Zwetsloot en H. Schaminée en als plaats vervangers P. L. Zwetsloot en J. P. v. Leeuwen. Inmiddels is de Zeereerw. heer Pastoor Lips ter vergadering gekomen en wordt door den voorzitter.verwelkomd en, als op volger van Pastoor Borsbootm, met eenige toepasselijke woorden als G. Adv. geïnstal leerd. De G. Adv. dankt den voorzitter voor het tot hem gesprokene. De boeren stand is de kern van de maatschappij. Spr. spoort allen aan tot samenwerking. Men moet niet het persoonlijk belang steeds voor oogen hebben. Zoo noodig moet men een klein offer weten te brengen. Men moet steeds getrouw de vergaderingen be zoeken om door gezamenlijk bespreken het algemeen belang te dienen. De voorzitter dankt den G. Adv. en be looft aller medewerking. Verkiezing bestuursleden. Aftredend zijn de heeren P. L. Zwetsloot en P. Kap tein, die bij acclamatie worden herkozen en hunne benoeming weer aanvaarden. Betreffende het innen der contributie zal worden verzocht dit in de maand Mei te doen. Verschillende vragen werden nog gesteld, welke te bevoegder plaatse zullen worden besproken. Daar de agenda en beschrijvingsbrief voor de Cenfcr. Verg. nog niet was ontvan gen, zal na verschijnen een vergadering plaats hebben. De voorzitter dankte allen voor de groote opkomst en zakelijke be spreking en sluit vervolgens de vergade ring. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Gistermiddag hield de Raad dezer ge meente een openbare vergadering te 1.45 uur. Voorzitter: Mr. D. F. Pont, Burgemeester; tegenwoordig 14 raadsleden; er is één vaca ture, die van den heer Jansen. Hierop volgt de behandeling van den brief van den Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland inzake de verorde ning gemeente-politie. De voorzitter licht dit schrijven toe en wijst op hetgeen de stad Rotterdam in dezen heeft ervaren. De gemeenteraad is vrij, doch er dient reke ning te worden gehouden met de richtlij nen der Regeering. De heer Loerakker merkt op, dat we nog niet voor een uitspraak der Regeering staan en het geval Rotterdam is heel anders. Spr. handhaaft zijn vroeger ingenomen stand punt, dat er geen agenten behoeven by te komen. De heer Fijma spreekt in denzelfden geest. De voorzitter merkt op, dat hij alleen het standpunt der Regeering heeft uiteengezet. Wethouder Vermeer is voor uitbreding met een agent, doch onze finantiën kun nen ook dat niet dragen. De heer Van Zanten merkt op, dat als de Regeering het geld verschafte, het anders werd; de mogelijkheid is uitgesloten. Na nog eenig gediscussieer zegt de voorzitter, dat dus het algemeen besluit van den Raad is, aan den wensch van de Regeering geen gehoor te geven; van dit oogenblik af be staat geen ambtenaren-reglement voor de politie meer en zal ik wijzigingen aanbren gen, voor zooverre ik dat noodig oordeel. Hierop volgt: vaststelling van de begroo tingen voor het dienstjaar 19*"*. De voorzit- tre zal geen inleiding houden, noch algé- meene beschouwingen voorstaan; er is enorm gewerkt, om de begrooting sluitend te krijgen en aan Weth. Vermeer komt een woord van extra lof in dezen toe. De heer Loerakker verkrijgt eerst het woord. Spr. vindt alg. beschouwingen een erg groot woord, vindt ze bespottelijk en van weinig nut; hij acht ze niet bevorder lijk voor de goede verhoudingen in de ge meente. Spr. heeft groote waardeering voor B. en W., dat het college gekomen is met een sluitende begrooting. De heer Fijma maakt een opmerking over de 10.000 van de gasreserve, hetgeen Weth. Vermeer rechtzet. Volgens den heer Fijma is de landspolitiek mede oorzaak van den nood; hier zijn geen roode Wethouders aan wien men de schuld kan geven; spr. gewaagt van het Plan van den Arbeid. Hij betreurt het, dat de Raad niet gekend is in de zaak Verhaar. De heer Pijnacker bestrijdt de critiek, die op de K.D.P. zou zijn uitgebracht, waarop de heer Loerakker een slagvaardig antwoord gaf. De heer Van Lierop betreurt het, dat de partijpolitiek in den Raad is gebracht: de Hillegomsche Burgerij is daar niet van ge diend. Spr. zal het betreuren, als de heer Pijnacker zoo doorgaat. De heer Van Dam onderschrijft ten volle wat de heer Loerakker gezegd heeft tegen den heer Pijnacker; velen komen in twij feling door de K.D.P.; hoe meer verdeeld heid, hoe meer koren op den molen, van hen, die anti-hollandsch zijn, de N.S.B. Er volgen hierover nog repulieken en du plieken. NOORDWIJK. Geboren: Johannes Daniël, z. v. H. W. Betram en A. Beij. Arie, z. v. J. v. Bee- len en C. v. d. Meij. Wilhelmus Albertus Maria, z. v. J. M. Zonneveld en A. M. v. Schie. Adriana Maria, d. v. J. C. Beugels- dijk en M. C. v. Winsen. Afra Johanna Maria, d. v. P. C. Steenvoorden en P. C. de Lange. - Sophia Elisabeth Cornelia, d. v. Th. J. Steenvoorden en C. M. Korte- kaas. Hendrika Cornelia, d. v. J. Cas- pers en J. Hoogkamer. Maria Clasina, d. v. H. C. Koemans en C. P. v. Leeuwen. Maria Louise, d. v. J. W. E. v. d. Wiel en A. K. G. Verhaegen. Tetsje Grietje, d. v. J. Hut en G. J. Schreuder. Albert, z. v. G .J. Schreuder en C. Korving. Matheus Franciscus, z, v. H. B. Visser en L. Dijk stra. Marijke, d. v. A. Spaanderman en C. D. Graaf. Eduard Adriaan, z. v. H. W. G. v. Urk en C. P. Ruigrok. Ondertrouwd: W. C. Imthorn en J. A. Duindam. C. v. d. Wiel en S. J. Tis- seur. J. v. Nes en T. L. M. Loots. Getrouwd: Ch. F. Amamcie en C. Ger main J. v. d. Krants en P. v. d. Bent. W. Ch. Imthorn ij J. A. Duindam. Overleden: Arie Gordijn, 67 jaar. Hendrica Clazina v. Nes, wed. van L. A. T. Binnendijk, 78 jaar. Grietje Kret, 58 jaar, geh. met A. D. Rotteveel. NOORDWIJK AAN ZEE. Economische Voorlichtingsdienst. In het zaaltje van Chr. Belangen heeft gister avond op officieele wijze de opening plaats gehad van de Econ. Voorlichtingsdienst door den Burgemeester J. B. V. M. v. d. Mortel. De voorz., de heeren V. Ph. Braun, opende namens het comité, dat dezen cur sus tot stand heeft gebracht, dezen eersten cursusavond met het woord te verleenen aan den heer Burgemeester v. d. Mortel. De burgemeester verklaarde met groot genoegen de uitnoodiging te hebben aan genomen om bij deze gelegenheid tegen woordig te willen zijn. Zooals men weet, is van meerdere zijden veel moeite ge daan om in Noordwijk een z. g. n. Economi sche Voorlichtingsdienst tot stand te brengen. De totstandkoming ging zeker niet van een leien dakje, doch nu het wer kelijkheid is geworden en spr. de groote belangstelling hiervoor ziet, zal deze Econ. Voorlichtingsdienst, welke hij lie ver kook-cursus noemt, in een groote be hoefte voorziet, want deze kookcursus heeft tot doel de vrouwen bij te brengen, de economische waarde van goed koken en bereiden onzer voedingsmiddelen, ook al beschikt men over een schrale beurs, want het is juist de groote kunst om die ingrediënten aan te schaffen waaruit men de grootst mogelijke voedingswaarde kan verkrijgen. Spr. brengt hulde aan het co mité, dat in zoo korten tijd deze opzet met succes tot stand heeft gebracht en het spijt hem te moeten mededeelen dat Mevr. v. d. Mortel bij deze gelegenheid niet tegenwoordig kan zijn, doch zeker in den geest met allen medeleeft. Spreker verklaart thans deze Econ. Voorlichtings dienst voor geopend. De voorz. bracht hierna lank aan de Burgemeester voor diens bereidwilligheid om dezen avond te openen en voor den steun welke het comité van hem en mevr. v. d. Mortel heeft mogen ondervinden, waarna hij een telegram van mevr. v. d. Mortel, die om gezondheidsredenen in Zwitserland vertoeft, ter kennis bracht. Dit telegram luidde: „Spijt mij heden avond niet tegenwoordig te zijn, verheugd over groot succes, Uw presidente." Het was spr. een genoegen welkom te mogen heeten dr. Niekerk als vertegen woordiger van het Groene Kruis, mevr. v. Gilsen van het Roode Kruis, Zuster v. d. Helm van de Wijkverpleging, mevr. Cu- pedo, mevr. Bouma, mevr. Koers, mevr. Nederveen namens den Vrouwenbond, de heeren Portier namens de Midden stand, D. v. d. Niet namens den Besturen bond, de Witt namens het Gasthuis, de heer G. A. Wiggers, Hoofd der Bijz. School, die met alles een behulpzame hand heeft gebo den, waarvoor'hem hartelijk dank werd gebracht. Verder dankte spr. den heer en mevr. Perfort voor de groote hulp van hen on dervonden. Aangenaam was het hem bij deze gelegenheid te mogen voorstellen de leerares voor een dergelijken cursus te Noordwijk-Binnen, welke ook deze week is geopend en wel mej. Kooistra en last not least de leerares van dezen cursus mevr. Lit j ensv. d. Werf en haar assistente me.j Siddré. Verders was het den voorz. een genoegen te kunnen mededeelen, dat het goedé voorbeeld van burgemeester v. d. Mortel navolging had gevonden en deze cursus financieel flink gesteund wordt. Aan allen hiervoor dank. Ook was men in de gelegenheid gesteld om op deze bij eenkomst koffie en gebak te serveeren, geheel buiten bezwaar van de kas. Dank bracht spr. nog aan de Directie van het Casino, welke het vaatwerk belangloos heeft beschikbaar gesteld en aan den Di recteur van de Gasfabriek welke het mo gelijk heeft gemaakt om te kunnen con troleeren de kosten van klaarmaken van ieder gerecht, wat betreft het gasgebruik. Na serveering van koffie en gebak, waarvan door de 60 dames welke aanwe zig waren, dankbaar gebruik werd ge maakt, begon de eerste les. Door den voorzitter werd ons nog me degedeeld, dat door den grooten aanvraag nog een tweeden avond zal moeten wor den georganiseerd, daar zich ruim 100 dames voor dezen cursus hadden opge ven. SASSENHEIM. Hanze. In de zaal van café „De Oude Post" hield de afdeeling Hanze haar jaar vergadering. De voorzitter heet allen wel kom, in het bijzonder den Geest, Adviseur. Na de notulen volgt jaarverslag; welke beide onder dank werden goedgekeurd. Vervolgens kreeg de penningmeester het woord, uit wiens verslag bleek, dat nog een batig saldo aanwezig was. Bij monde van den heer Teernstra als lid der con trole-commissie werd gunstig verslag uit gebracht. Bij de verkiezing werden de hee ren Hendriksen en Scholtes bij acclama tie herbenoemd. Bij het volgende punt werd het vaan delplan besproken door den voorzitter en Geest. Adviseur. Die bespreking had tot gevolg, dat binnen korten tijd de Hanze in het bezit zal zijn van een vaandel, waarvan een teekening is vervaardigd door den kunsteekenaar A. Asperslagh. Dit kon de goedkeuring van de vergadering wegdragen. Daarna rondvraag, welke niets opleverde en sluiting van deze jaar vergadering. Hierna gezellig samenzijn. Aangevangen werd met het zingen van het Bondslied, waarna men gezellig werd bezig gehouden met een humoristisch repertoir van den heer J. v. Zijp. De avond heeft een gezellig verloop gehad. „St. Ambrosius". Het is de zang- en muziek-vereeniging „St. Ambrosius" ge lukt, beslag te leggen op de laatste Maan dag van den vastenavond; het is de laatste uitvoering van dit seizoen. Het program biedt weer iets geheel nieuws. Het humo ristisch gedeelte is ditmaal in handen van de bekende radio-humorist Paul Duval uit Rotterdam. Laat U dit niet ontgaan! VOORSCHOTEN. Crisis-Comité. Onder leiding van den voorzitter den Burgemeester werd door het pl. Crisiscomité haar jaarlijksche vergade ring gehouden. Uit het verslag van den secretaris-pen ningmeester bleek, dat in het afgeloopen jaar door het werkcomité elf vergaderin gen zijn gehouden, waarin 430 aanvragen zijn behandeld, afkomstig uit 205 gezinnen uit deze gemeente. Deze aanvragen kunnen worden onderverdeeld in 83 gezinnen ru briek A. en 122 gezinnen rubriek B. Het B. comité werd met 2 leden uitge breid en bevat nu de heeren: J. A. Mens, wethouder, voorzitter; leden: J. Brafjaar Sr., D. J. Brinks, J. W. Eggink, D. J. Limburg, C. van Meurs, G. Schrijvers, C. van Wissen Hz., en de dames: Zuster Barmen 't Loo en N. E. S. van Geest, met als secretaris A. J. Turion. Dit jaar zijn in de gemeente 2 collecten gehouden v/aarbij van één de 2 plaatse lijke muziekkorpsen hun medewerking ver leenden en een 20-tal jongedames collec teerden, deze collecten brachten 680.op; de verdere inkomsten waren aan maande- lijksche bijdragen 130.75, Nationaal C.C. 600.en voor steun cat. B. 1420. Boven dien van het N.C.C. een mooie partij dekens en andere goederen. De uitgaven hebben bedragen voor A. 1226.6 de uitgaven voor B. 1285.34. Al leen aan schoenen en klompen is een be drag van 457.30 uitgegeven, aan kleeren een bedrag van 1281.03 welke artikelen allen bij de neringdoenden ter plaatse zijn gekocht. De voorzitter sprak een woord van war men dank aan allen, die zoowel met hun geldelijke steun als met hun arbeid het comité hebben bijgestaan. Het zou voor hem wel de laatste vergadering zijn, die hij in zijn kwaliteit als Burgemeester bijwoon de. De heer Mens sprak eenige hartelijke woorden van afscheid en dank voor den steun die het Comité steeds van den Bur gemeester als voorzitter heeft mogen on dervinden. Hierop werd de vergadering door den voorzitter onder dank aan de aanwezige gesloten. E.H.B.O. Aan de te Voorburg gehou den wedstrijden E.H.B.O. is door een heeren- en damesgroep uit deze gemeente deelgenomen. Beide groepen werkten in de afdeeling juniores. De heerengroep, onder leiding van den heer W. Riezebos, behaalde met 61 pun ten, één der uitgeloofde prijzen. Na uitreiking der prijzen sprak de voor zitter der jury, één der Voorburgsche dok toren, nog een enkel woord, waarbij o.m. werd herdacht de oprichting van de afdee ling Voorburg, waaraan was voorafgegaan een propaganda-demonstratie van de, toen reeds zeer actief zijnde, afdeeling Voor schoten. Geboren: Petrus, z. v. W. Vreeburg en B. M. J. G. de Hosson. Overleden: H. J. Wagner, 88 jaar. W. C. Scheffer, geb. van Tol, 67 jaar. Ingekomen: M. M. Duscha, Oranje kade 47, van den Haag; C. J. Velthuyzen, Rijndijk 94, van Leiden. Vertrokken: J. H. Wagner, naar den Haag; E. Bourgois-Optendrees, naar Lei den. ZOETERMEER. Landstormavond. Dinsdag 18 Febr. 1936 werd de jaarlijksche Propagandaver- gadering van den B.V.L. gehouden. De propaganda begon reeds 's middags door een aparte filmvertooning voor de kinde ren van Landstormers en Burgerwachters, die zeer in den smaak is gevallen. Door dezen middag kon aan de B.V.L.-ers in hun gezin eens iets gegeven worden tegenover hun vrijwillige en belangelooze beschik baarstelling. Een stampvolle zaal met kin deren heeft genoten van een Koninginne- film, een Indië-film en een teekenfilm, terwijl bovendien nog werd vertoond een film van de in Juni 1935 gehouden Land stormdag te Wassenaar. 's Avonds de eigenlijke B.V.L.-avond, evenals steeds een stampvolle zaal met lie den van allerlei rang en stand, van ver schillende godsdienst en politieke richting, allen vereenigd door één band: de liefde tot Vorstenhuis en vaderland. Bovendien merkten wij op verschillende officieren uit de Landstormbeweging: Majoor Boots, Ka pitein Karres, Kapitein Goldberg, le Lui tenant Gorisisen en Luitenant ter zee de Jong. Tevens was aanwezig de propagan dist van het motorcorps, de heer Bontje uit Voorburg, terwijl ook de Burgemees ter van Leidschendam van zijn belangstel ling blijk gaf. Zulk een bijeenkomst doet steeds welda dig aan voor elk warmvoelend vaderlan der. De bijeenkomst stond onder de be proefde leiding van den Burgemeester, die in een kernachtig openingswoord de aan wezigen welkom heette en speciaal tot de Landstormers het woord luchtende, hun dank bracht voor him trouw en medele ven, in het afgeloopen jaar betoond. Hij werkte allen op, trouw te blijven aan de eens gegeven belofte en op den ingeslagen weg voort te gaan. Spontaan werd daarop het Wilhelmus gezongen. Het woord werd vervolgens gevoerd door den secretaris van het Gewest, de Kapitein Karres, die op de bekende prettige wijze de aandacht gespannen hield. Hij wees op de gezegen de vrijheid, die wij in ons land nog mogen genieten, noemde uit eigen ervaring voor beelden van den dwang in Duitschland en schetste de treurige toestanden in Rus land. Spreker had een reis naar Duitsch land gemaakt, had daar veel van de na tuur genoten, doch was toch weer blij, de vrije Hollandsche lucht te kunnen inade men. Hij vergeleek de Landstormers by zandzakken, die moeten dienen om een gat in een dijk te stoppen. Er zijn er reeds 84.000, aldus spreker, maar het kon wel eens zijn, dat er bij het stoppen van een gat nog één zak tekort was en daarom: Sluit u aan bij den B.V.L., het vredesinsti- tuut bij uitnemendheid. De daarop vertoonde klankfilm van den Landdag te Raaphorst (Wassenaar) viel Neen, een echte bruut is meneer Janssen {met twee „essen") niet Maar hij ,jtaat" op z'n recht Verleden week moest meneer Janssen, op de fiets den drukken Rijksweg kruisen. Hij kwam van rechts, stak z'n hand voor zich uit, en reed door. Natuurlijk {vond-ie) want hij had immers recht van voorrang Zijn toestand is nu weer redelijk wel.~. .en met zijn èndere been staat de man, die de verkeersre gels niet kent, in de gevangenis. zeer in den smaak. Daaruit bleek wel, dat het daar gehouden défilé in militair op zicht goed geslaagd is. Majoor Boots, na tuurlijk evenals zijn voorganger met ap plaus begroet, sprak een pittig woord van hart tot hart tot zijn Landstormers en be schreef de organisatie van den B.V.L., die, „als het moet" in staat is, in ongelooflijk korten tijd een enorm aantal goed bewa pende vrijwilligers onder de wapenen te brengen, die aan tegenstanders wel ont zag moeten inboezemen. Hij gaf degenen, die neiging tot revolutie mochten hebben, de raad, daar eerst eens goed over te den ken. Brevetten voor scherpschutter werden uitgereikt aan de vrijwilligers: A. W. F. Middelberg, G. Veerman en J. P. Knep- pers. Na de pauze werd vertoond een prachtfilm uit Oost-Indië: Leven van vorsten en volkeren op Java. Een teeken film wekte sterk de lachlust op. Aan de gebruikelijke prijsuitreiking ging vooraf het door den Burgemeester aan het vaandel hechten van 4 medailles door de afdeeling behaald bij gehouden schietwedstrijden. De prijsuitreiking gaf de noodige verrassingen, als prijzen, meest practische, huishoudelijke voorwerpen, zelfs echtgenoot en der Landstormers kwa men bij het uitzoeken te pas. De verschil lende nummers werden afgewisseld door het zingen van vaderlandsche liederen on der verdienstelijke pianobegeleiding van den heer van Toor. De B.VL. van Zoe- termeer kan terugzien op een prachtig ge slaagde propaganda-avond, de stemming was uitstekend, die ongetwijfeld de Land stormgedachte weer heeft aangewakkerd en de noodige vrijwilligers wel zal ople veren. De prijswinnaars zijn de volgende: 1. P. A. v. d. Meer 238 p., 2. J. van Door nen 236 p., steun 226 p., 3. P. de Bruin 236 p., steun 219 p., 4. Th. Adegeest 233 p., 5. A. W. F. Middelberg 230 p. 6. T. Vleggeert 229 p. steun 214 p., 7. W. Bierman 229 p. steun 211 p., 8. J. Hoogendam 229 p. steun 214 p., 7. W. Bierman 229 p. steun 211 p., 8. J. Hoogendam 229 p. steun 183 p., 9. J. Friggen 228 p., 10. C. van Woudenberg 225 p., 11. W. v. d. Spek 224 p., 12. L. Volle- bregt Czn. 222 p., 13. C. J. Koole 219 p., 14. J. v. d. Spek Azn. 216 p. steun 191 p., 15. J. de Jong 216 p. steun 189 p., 16. J. v. d. Velde 214 p. steun 197 p., 17. P. Lank- huyzen 214 p. steun 193 p., 18. G. Vis 213 p., .19. J. C. Koole 212 p., 20. L. J. Pinkse 200 p. Geboren: Abraham, z. v. W. den Har- tog en H. van Leeuwen. Geertruida Christina, d. v. O. Bierman en J. C. Zand bergen. Ernst Bastiaan, z. v. A. Versloot en C. Schmidt. Gehuwd: J. A. van Winden, oud 25 j. en C. W. A. Ruigrok oud 21 j. A. Jansen oud 20 j. en G. Buurman oud 18 j. O v e rl e d e n: J. van den Berg oud 93 j. wed. van A. van den Bent. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 173. Ze besloten zoo'n vergrootglas, dat ook fijn als brand glas kon dienen voor gezamenlijke rekening te koopen. Ze zouden het ieder dan om beurt mogen gebruiken. 174. Ze gingen nu het eerst op zoek naar een voorwerp waarop ze hun brandglas konden probeeren. „Kijk", zei Pat, en hij wees op een oud heertje dat op een bank zijn krantje zat te lezen. We moeten zien dat we achter dien bank komen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9