KIPPENVOER J. DE LA BIJE, Leiden 27.- - 29.50 - 31.50 33.50 5.75 en 0.25 DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 UIT DE OMGEVING DE KAAG. Revue. Onder zeer groote belangstel ling gaf het zangkoor van de hulpkerk aan de Kaag een „Revue"-opvoering genaamd ,,'t Is niet anders", in het Hotel van den heer Nijsen te Nieuw Vennep. 7.30 uur opende de Directeur de weleerw. heer Brands, deze feestelijke bijeenkomst met een hartelijk woord, en zette uiteen wat de bedoeling was van deze opvoering n.l.: het versterken der kas, aangezien deze noodlijdend was en het koor niet langer zonder geld kan blijven functioneeren. De eerw. spr. sprak zijn voldoening uit, dat zoo velen blijk van medeleven gaven in het wel en wee van het zangkoor. Hierna kregen de leden van het zangkoor gelegenheid om een begin te maken, en za gen wij direct de eerste voorbereidselen van het vormen van een zangkoor en zoo vervolgens wat in de afgeloopen 5 jaar heeft moeten plaats vinden om te worden wat het koor thans is. Laten wij direct zeggen, dat het met deze „Revue" een groot succes is geworden. De rollen werden op keurige wijze gespeeld, alleen was het soms moeilijk de strekking te begrijpen voor oningewijden, maar in lichtingen kon men wel bekomen van de aanwezige dames of heeren; wel een be wijs hoe gemoedelijk er werd gefeest. Onder de pauze werd een verloting ge houden, eveneens ten bate van het zang koor, waarna de eerw. heer Brands, nog maals ook hiervoor zijn oprechte dank- be tuigde, verzekerend dat het zangkoor een vol jaar kan voortgaan van de baten ge oogst uit deze Revue-opvoering. Nu, het was inderdaad een „Lachsuc ces" en allen hebben volop genoten, en het moet wel aangenaam zijn voor kape laan Brands en zijn helpers een zoo groot succes bereikt te hebben. Het was ten volle verdiend in elk opzicht. Namen kunnen wij niet noemen, omdat alle spelers zich op zijn best hebben la ten zien, en wfj mogelijk vergeten zouden die onbekende helpers, die er ongetwijfeld geweest zijn, om alles zoo vlot te doen verloopen, zelfs buiten verwachting van velen. Wel komt een woord van hulde toe aan den Moderator van het zangkoor kape laan Brands, wien geen moeite te veel was, óm de Revue te doen slagen, en zonder middelen! De zeereerw. heer Pastoor Sentenie hield een mooie en hartelijke speech, waarmede hij duidelijk liet uitkomen van welke groo te waarde het is, een goede samenwerking op een zangkoor. Na afloop bracht de Directeur, kapelaan Brands, dank aan allen zonder onderscheid, voor hun hulp en steun aan de kas van zijn zangkoor en aan den heer Nijsen voor het gratis beschikbaar stellen van zijn zaal. De heer Duwel Snr., als laatste spreker, dankte namens allen, en prees kapelaan Brands voor hetgeen hij had weten te be reiken, en verzekerde hem, dat allen zijn buitengewonen werkijver hoogèlijk op prijs stellen, en hem gaarne zullen bij staan, indien opnieuw noodig. Hij heeft zijn koor tot een voorbeeldige hoogte weten op te voeren, zoo dat het een goede reputatie geniet in de omgeving. Hierna volgde „bal" en kon men volop 'genieten van de .verschillende dansen. De nieuwste Schlagers als „Sigarenband je" en „Die mooie molen" schetterden door de zaal. OEGSTGEEST. Volksbond. De Ned. R. K. Volksbond afd. Oegstgeest, hield Zondagavond 16 Febr. haar jaarlijksche feestvergadering in het gebouw St. Willibrord. De voorz., de heer Dofferhof, opende deze feestvergadering met den Chr. groet, heette het bestuur en de talrijke aanwezi gen van harte welkom. Spreker besprak in zijn openingswoord de ernst der tijden en vond een gepaste feestviering zeer op zijn plaats, daar wij dan de dagelijksche beslom meringen eens vergeten. Spreker vond het jammer, dat het al reeds zoo laat geworden is, (doch dat was in verband met de plechtigheden in de kerk) en wenscht de' aanwezigen allen een genoeglijken avond. Hierna werden de ververschingen rond gediend en zaten er al gauw groepjes te kaarten. Als humorist trad op de heer v. Zijp nit Leiden die de aanwezigen, met voor dracht en liedjes, wist te boeien. Dat hij hierin slaagde, bewezen de lach-salvo's die door de zaal daverden. Tot slot besprak de geest, adviseur kap. Roest het nut van een dergelijke avond, daar de band in een vereeniging weer eens beter wordt. Spr. bracht dank aan de concierge en zijn helpsters. Ook den hu morist van deze avond werd door zijn eerw. dank gebracht en hij wenschte hem nog veel succes toe bij zijn verder optre den. Spreker gaf allen nog een ernstig woord mee, doelende op de ernst der tijden, waarbij door zekere partijen mooie belof ten worden gegeven. Spr. sluit met de woorden: luistert naar uw bestuur en de kerkelijke overheid. De voorz. dankt den eerw. spreker voor zijn ernstig woord en brengt dank aan allen voor het slagen van dezen avond. Aan de kinderen der leden werd choco lade uitgedeeld. De voorzitter sloot den avond met den Chr. gi*oet. Na het zingen van „Roomschen dat zijn wij" gingen allen voldaan huis waarts. NOORDWIJKERHOUT. BEZOEK VAN MGR. J. P. HUIBERS. Hedenmiddag om 2 uur heeft de Bisschop van Haarlem, Mgr.' J. P. Huibers een be zoek gebracht aan Pastoor Quant, die, zoo als men weet ernstig ziek is. Daar Mgr. zich door de St. Victor-parochie naar de pastorie der St. Josephkerk begaf, hadden alle Parochianen van Noordwijkerhout de vlaggen uitgehangen om op deze wijze den Bisschop bij zijn bezoek te Noordwijker hout te verwelkomen. VOORSCHOTEN. - Ziekenhuisverpleging „Onderling Hulp betoon". In het gebouw voor Chr. Be langen aan de Wijngaardenlaan vergader de de vereeniging voor ziekenverpleging „Onderling Hulpbetoon" onder leiding van ds. H. P. Fortgens, voorzitter. Er was voor deze vergadering een bui tengewone belangstelling, hetgeen de voor zitter deed uitkomen in zijn openings woord en waarbij hij tevens gelegenheid vond nog eens te wijzen op de naam der vereeniging „Onderling Hulpbetoon" bij voortduring helpen. Na de notulen en ingekomen stukken kreeg de secretaris, de heer C. Bolle, ge legenheid het jaarverslag voor te lezen over 1935. In totaal waren in een zieken huis verpleegd 83 personen, met 1877 ver- pleegdagen. De onkosten hadden bedragen aan verpleegkosten 5679,25 en aan ver voerkosten 257,19. Het ledental was ge stegen van 1037 tot 1076 leden. Onder dankzegging werd dit jaarverslag goedge keurd. Hierna deed de penningmeester, de heer G. Hartveldt, rekening en verantwoording van zijn gehouden beheer. De ontvangsten hadden in 1934 bedragen 12267,32 en de uitgaven 7058,78, zoodat er een batig saldo is van 5208.54. Een commissie had deze rekening nagezien en in orde bevon den, zoodat de penningm. kon worden ge dechargeerd voor zijn beheer.Een der commissieleden bracht voorts nog een rap port werd het bestuur ter hand gesteld en ren aangegeven, die blijkens de rappor teur tot bezuinigingen kon leiden. Dit rap port werd het bestuud ter hand gesteld en bracht de voorz. den heer Hartveldt een hartelijk woord van dank voor het vele werk in het belang van de leden gedaan. Tot leden voor de comm. van controle der boeken over 1935 werden benoemd de heeren A. J. Turion, L. L. J. Streeder en L. J. Los. Tot bestuursleden werden her kozen de heeren ds. H. P. Fortgens (62 st.), T. de Groot Sr. (54 st.) en D. J. Brinks (44 st.). Alle heeren namen hunne benoe ming aan. Bij dit punt deelde de voorz. mede dat de vice-voorz. de heer J. Brag- gaar Sr. door ziekte verhinderd was en sprak hij voor hem de beste wenschen uit. Vervolgens was aan de' orde het voor stel van de heeren Wesselo en v. Meurs inhoudende het verpleeggeld vast te stel len op 2.50 en 3.50 per dag. Verpleeg- dagen vast te stellen op 70 dagen per jaar a 2.50 of 50 dagen 3.50 per dag. Geën terugbetaling van ƒ1.per dag, indien de verpleegkosten f 2.50 per dag bedragen. Een der voorstellers verdedigde dit voorstel en merkte hierbij op dat na 50 dagen men 50.mee naar huis kreeg en wanneer men wederom in dat jaar naar een ziekenhuis moest, 't niet meer kon be talen en daarom de vereen, de leden en de gemeenschap met dit voorstel gebaat waren. Bovendien pleitte hij voor contributie verlaging. Verschillende personen kwamen tegen dit voorstel op en vroegen naar de meening van het bestuur, omdat men meende dat het bestuur wel uit ervaring kon spreken. Het bestuur was tegen dit voorstel; ge durende 3 jaren waren slechts 12 perso nen langer dan 50 dagen verpleegd ge worden en dan was de naam „Onderling Hulpbetoon". De voorz. zag de toekomst niet zoo som ber in en bovendien was er nog reserve. De uitkeering van ƒ1.aan een lid, waarvoor 2.50 per verpleegdag moest worden betaald was voor menig gezin een dankbaar bedrag ter gemoetkoming aan reiskosten of een versnapering. Ten slotte werd dit voorstel verworpen met slechts drie stemmen voor. Met alg. stemmen werd hierna het voorstel van het bestuur aan genomen om het bedrag vast te stellen op 3.50 per dag gedurende 50 dagen per jaar. Bij de rondvraag werden nog enkele pr.Ven naar voren gebracht uit de verg., die het bestuur onder de oogen zal zien, o.a. een herziening van de contributie voor personen boven de 18 jaar (kinde ren). Hierna sluiting. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Dr. Euwe te Bodegraven. In het schaakcentrum van de Rijnstreek, Bodegraven, heeft Dinsdagavond dr. Max Euwe simultaan gespeeld, daartoe uitge- noodigd door de schaakclub alhier. De komst van dr. Euwe naar Bodegraven, reeds zoo spoedig nadat hij het wereld kampioenschap behaald had, was natuur lijk een evenment van den eersten rang voor de schaakspelers, maar ook voor alle ingezetenen. De groote met. bloemen ver sierde zaal van het Beursgebouw was ge heel met belangstellenden gevuld, en een davenrend handgeklap weerklonk, toen dr. Euwe en diens echtgenoote de zaal betra den. De heer A. C. de Meyere, voorzitter van de schaakclub, heette den beroemden gast hartelijk welkom namens de schaakclub en sprak van de bewondering die men hier voor dr. Euwe koesterde. Wegens verhindering van den burge- DE LEIDSCHE COURANT meester, sprak hierna de heer H. J. v. d. Poll, wethouder, een gloedvol welkomst woord namens het gemeentebestuur en complimenteerde de schaakclub en haar voorzitter met het organiseeren van wer kelijk unieke schaakgebeurtenissen. Spr. memoreerde, dat dr. Euwe reeds de vier de grootmeester was, die de schaakclub in haar midden ontving. Aan diens komst wa ren voorafgegaan R. Speelmann, dr. A. Al- jechin, en dr. E. Lasker. Dr. Euwe dankte beide sprekers voor hun vriendelijke woorden. Tegen 31 borden begon dr. Euwe zijn ronde. Wat in zijn simultaanspel vooral opvalt is, dat hij aan elk bord uiterst so lide speelt en rustig goede stellingen op bouwt en dan eerst tot de beslissende aan val overgaat. Na vier uur had hij dan ook de volgende resultaten bereikt: gewonnen 27 borden, 3 partijen remise, de heeren Bosscha (Leiden), Mannée (Bodegr.), dr. Quartel (Ter-Aar), 1 partij verloren tegen ir. D. Croll (Bodegr.). Na afloop sprak de voorzitter enkele woorden van afscheid en bood een groote boerenkaas aan. Dr. Euwe schreef desge vraagd, nog de volgende impressie in het notulenboek van de vereeniging: „De te genstand in Bodegraven was zoo groot, dat ik mij voorgenomen heb, alvorens opnieuw in B. simultaan te spelen, eerst een weekje te trainen. Max Euwe". Burgerwacht. In Hotel van Haaften hield Maandagavond de Burgerwacht haar jaarvergadering onder praesidium van den heer H. Schoo. Na opening door den voor zitter werden de notulen, jaarverslagen van den secretaris en penningmeester voorgelezen en onveranderd vastgesteld. In de daarna gehouden bestuursverkiezing werd de heer H. Schoo herkozen, terwijl in de vacature van den heer F. Looy, die zich niet herkiesbaar stelde, gekozen werd de heer A. Gelderblom, die deze benoeming aanvaardde. Hierna werden door den heer Joh. P. Veerman, commandant van de af- deeling, enkele beschouwingen gehouden. Besloten werd om in dit jaar nog een pro- pagandavergadering te houden. Hierna sluiting. NIEUWKOOP. DE NIKA. Prachtig geslaagd. De tentoonstelling van kerkelijke kunst en bazar zijn Maandagavond gesloten, terwijl gisteravond onder toezicht van den Rijksveldwachter de verloting plaats had. Een halfvet kalf viel op No. 95, een mooi bedsprey op N. 245, drie groote poppen op de nummers 480, 20, 35, een deken op num mer 10. De prijswinnaars hiervan zijn nog niet bekend. Het kalf staat voor rekening van den winnaar tegen een vergoeding van 75 ct. per dag, en kanv worden afgestaan voor 20.Na 14 dagen vervallen de prij zen aan de Nika. Het comité is over het algemeen zeer tevreden. De tentoonstelling is vrij goed, op Zondag zelfs druk bezocht. Het had echter nog wel beter gekund, in het laatst begon het eerst tot het publiek door te dringen, hoeveel kunst hier bijeen te zien was, en zouden bij langer openstelling stel lig nog velen gekomen zijn. De bazar heeft zich doorloopend in een enorme belangsteling mogen verheugen. Steeds heerschte daar een gezellige pret tige sfeer en werden goede zaken gemaakt. Het comité heeft geen moeite gespaard om met beide iets moois en schoons te le veren, het mag daar met voldoening op terugzien en het werk is rijk beloond. NOORDEN. Brand. In den nacht van 18 op 19 Fe bruari te omstreeks half één uur brak er brand uit bij den veehouder H. A. van Vel- zen alhier. De brand ontstond in de hooi berg, gelegen achter de boerderij. De hooi berg stond in een oogentolik geheel in brand. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch de brandspuit van Noorden wilde aanvankelijk niet werken, waardoor de brandweer van Nieuwkoop werd ge waarschuwd. De brandspuit van Nieuw koop behoefde geen assistentie të verlee- nen, daar inmiddels de brandspuit van Noordenwe.er was hersteld. Met kracht heeft men toen de brand bestreden. Het vee bevond zich in de stal gelegen vlak bij de brapdende hooiberg. Dit, een geheel houten gebouw, gedekt met riet, terwijl ook in de onmiddellijke nabijheid van de hooiberg nog twee schuren zijn ge legen van hout gedekt met pannen. Het mag een wonder heeten, dat de brand tot de hooiberg is beperkt gebleven. Met moei te had men inmiddels het vee gered, dat werd ondergebracht bij den caféhouder A. Kuijf in diens bij de woning zien bevinden de stallen. Een woord van lof komt toe aan denge nen, die hebben medegeholpen en de brand konden beperken tot de hooiberg. De vrouw van Van Velzen, die ziek te bed' lag, is ondergebracht bij buren. Ook op 9 Februari j.l. was daar een be gin van brand ontstaan boven de stal. Er hangt een waas van geheimzinnigheid over deze beide branden. De politiestelt een onderzoek in. ZOETERWOUDE. Hanze-Bonte-Avond. Dinsdagavond-had de Hanze het Vastenavond-feest georgani- I seerd. Bijna alle leden met zeer vele intro- ducees vulden de gezellig versierde zaal. De voorzitter, de heer Joh. Vlasveld, droeg 1 na het welkomstwoord de leiding over aan den voorzitter van de feestcommissie, die voor het programma de medewerking van de gasten inriep. Zoo gauw „The Melody Makers" er hun vroolijke nummers inzetten, begon de stemming en reeds onder het koffie-servee- ren gingen de ring-king-king coupletten er lustig op los. Met zoo'n stemming moest de avond wel slagen en de band, zóó door de gasten aan gemoedigd, speelde in jeugdigen overmoed de vroolijke melodiën in onverpoosd tempo. Na het zingen van het bondslied kwamen Thomasvaer en Pieternel het jaar 1935 de revue laten passeeren. Deze toespraak, die zeer goed gedeclameerd werd door Mej. N. Vlasveld en den heer W. Pieterse, was een enorm succes. Zeer vele malen door gejuich onderbroken en dan weer in ademlooze stilte aangehoord kwam het einde, waar na Pieternel een bloemenhulde bracht aan den schrijver van de kleine revue. Om nog meer stemming te maken werd opgevoerd het spel voor onzen tijd „Hoe krijgen we weer vroolijke gezichten?" De eerste, acte ging als een slecht be zochte vergadering van De Hanze vooraf en het was vooral Klaas van Rijt die zijn oude roerri weer handhaafde. In het volgende congres kwamen er per sonen van alle rang en stand vertellen hoe vroolijk het leven vroeger ging om ook met de gasten te gaan zingen uit de ker mis en vastenavond liederenbundel. Aan het slot kwam de klacht over zoo weinig ijsvreugde en uitgerust met ski's werden hiermede, in een verrassend mo ment, de letters van „De Hanze" gevormd. Toen was het tijd voor de polonaise en een vroolijk dansuurtje. Aan het einde dankte de voorzitter voo zooveel medewerking tot gezelligheid, waar bij spr. de medewerking vroeg voor de be langen van ernstigen aard. De voorzitter van de afd. Hazerswoude, de heer F. Kouwenhoven, sprak zijn groote waardeering uit voor een Hanze-afdeeling waar de leden elkander zoo goed kunnen vinden. Zoo is de Bonte Avond weder goed ge slaagd. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De inbraak bij prof. Meijers te Leiden. Op 16 Augustus van het vorig jaar is tij dens afwezigheid van de bewoners inge broken ten huize van prof. Meijers aan den Rijnsburgerweg, hoek Oegstgeesterweg te Leiden. Dien dag bemerkte een stu dent, die over de woning toezicht hield en de post verzorgde, dat het slot van de voordeur haperde, om welke reden hij een keukenruit aan de achterzijde van het huis verbrijzelde om zich toegang te verschaf fen. Hij bemerkte toen niets bijzonders in huis en vertrok met de post. In den namiddag terugkomend, kwam hij evenwel tot de ontdekking, dat er iemand in huis moest zijn geweest en bij zijn rondgang door de woning zag hij dat verschillende kamers waren onderzocht. Op de W.C. werd een eindje sigaar ge vonden. Het politieonderzoek in deze zaak wees uit, dat de inbreker in de keuken vermoe delijk een spiegeltje heeft laten vallen. Ook bleek het gordijn van het keuken raam, waardoor de dader binnenkwam, gescheurd. Op het spiegeltje vond men een afdruk van een duim. Het spoor leidde naar Haarlem waar kort te voren de 37- jarige koopman R. J., wegens inbraak was opgesloten.Het onderzoek van den duim afdruk wees uit, dat er 22 punten van overeenkomst waren. Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor t 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 857 PLUI M VEEVOEDERFABRIEK SB TWEEDE RLAD - PAG. 7 J., die heden, verdacht van dit misdrijf voor de Haagsche rechtbank terecht stond, ontkende elke schuld. Hij beweerde dien dag te Luik te hebben vertoeft. Pi*bf. Meijers als getuige gehoord, ver klaarde, dat er verschillende sieraden en kleedingstukken zijn vermist. Na verhoor van enkele politie-ambtena- ren oordeelde het O. M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck tegen verdachte twee jaar gevangenisstraf, daar volgens den officier uit den gevonden duimafdruk is komen vast te staan, dat de verdachte deze inbraak heeft gepleegd. De rechtbank zal 5 Maart uitspraak doen. Uitspraken. De koopman B. van V., uit Amster dam, thans ged., heeft te Leiden een bakfiets gehuurd en ten eigen hate ver kocht. Hij werd wegens oplichting veroor deeld, tot 8 maanden gevangenisstraf, con form den eisch. De timmerman V. J. B. K. uit Voo r- schoten en diens broer B. K., hebben terecht gestaan wegens mishandeling van den aannemer G. A. K. aldaar, die op zijn beurt weder terecht heeft gestaan wegens mishandeling van B. K. De rechtbank veroordeelde V. K. con form den eisch, tot vijf maanden gevange nisstraf. De beide andere verdachten wer den vrijgesproken. De monteur S. van L. uit Koude kerk, die op 14 Sept. j.l. te Alphen a. d. Rijn met een auto inreed op een agent, die hem gelastte te stoppen, met het gevolg, dat deze agent opzij moest springen om niet onder verdachte's auto te geraken, werd wegens poging tot zware mishande ling veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf. De 19-jarige tuinder P. J. W. uit Noordwijk, die op den Gooweg aldaar een wagen, na zonsondergang, onverlicht langs den kant had gezet, waardoor de wielrijder C. v. d. Linden met zijn rijwiel tegen dien wagen opbotste, werd vrijge sproken van de hem ten laste gelegde overtreding van art. 308 W.v.S. KERKNIEUWS EM. PASTOOR J. J. M. TEULE t Hedenmorgen overleed op Huize „Duin- rust" te Overveen emiritus-pastoor J. J. M. Teule, in den ouderdom van 76 jaar, na een ziekte van veertien dagen. Pastoor Teule werd den 12 Augustus 1859 te Amsterdam geboren en 1883 priester ge wijd. Na kapelaan te zijn geweest te Lim- men, Vlaardingen en Middelburg, werd hij op 27 Juli 1891 benoemd tot kapelaan aan de St. Petruskerk te Leiden. Na 9 jaar te Leiden werkzaam geweest te zijn, werd hij in December 1900 tot Pastoor te Cox- dorp (Texel) benoemd. In 1903 werd hü pastoor te Heinkenszand en in 1911 te Grootebroek, waar hij een nieuwe parochie kerk bouwde. Op 29 Dec. 1934 werd zjjneerw. eervol ont slag verleend. Z. H. Exc. Mgr. Huibers had gisteren Pastoor Teule nog een bezoek gebracht. R.K. BEGRAFENIS-ONDERNEMING PIETERSKERKHOF 26, TEL. 1286 Gevestigd sinds 1869 - De oudste hier ter stede Regeling van alle Begrafenissen en Transporten Onze ruim 66-jarige reputatie verzekert U in alle opzichten een correcte bediening Aanbevelend, JOS. J. SLEGTENHORST Bij VAN BEIS STOSC - Breestraat 155 moet U beslist de nieuwe collectie TAFELSERVIEZEN eens gaan zien! De décors, modellen en prijzen zijn .verrassend. In de prijzen heeft U een prachtig Eetservies voor 12 per sonen. Tevens zijn hierbij geëtaleerd een pracht-sorteering DRINK- SERVIEZEN, in moderne half- gematteerde uitvoering reeds voor 30-DEELIG Bij de geëtaleerde Tafelserviezen zijn tevens voorradig bijpassende Thee- en Ontbijtserviezen typinkMmem

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7