VOOR ONZE ZIEKEN. DONDERDAG 20 FEERüARl 1936 r«E lEtDSnUS COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. De Raad ving hedenmiddag te 2 uur aan met den vierden dag der Algemeene be schouwingen van de Gemeentebegrooting. Het woord was nu aan den heer Groe- neveld (S.D.A.P.), die een tweetal voor stellen had ingediend tot de stichting van een centrale autogarage en de invoering van identiteitskaarten voor de raadsleden. Hij verdedigt deze beide voorstellen. Voorts dringt hij aan op het openlaten van ruimte voor transformatorhuisjes, urinoirs e. d. in de buitenwijken en op het aanstel len van Leidsche krachten bij het onder wijs en de brandweer. Dan komt spr. op het Plan van den Arbeid en hij verdedigt het tegen de in den raad gedane aanvallen daartegen. Hij beveelt demping van de Langegracht aan en aanleg van een brug naar de Musschenbroekstraat. Vervolgens doet hij een aanval op den vertegenwoor diger van Nat. Herstel, die z. i. in den raad weinig origineels heeft beweerd. Daarna komen de wethouders aan het woord. Het eerst is aan het woord wethouder Tepe (R.K.) die het voorstel tot salaris verlaging verdedigde. Hij toonde aan, dat het niet op de eerste plaats de bekende mi- nisterieele circulaire is geweest, die op sa larisverlaging aandrong, maar de finan- cieele toestand van de gemeente. Zonder salarisverlaging was het onmogelijk de be- grooting sluitend te maken ?n het alterna tief zou hoogstwaarschijnlijk belastingver- hooging geweest zijn, wat een nog zwaar dere druk op de burgerij zou hebben ge legd. Dr. D. WIERSMA Privaat-docent in de experimenteele psychologie. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is Dr. D. Wiersma mede toegelatén als pri vaat-docent bij de faculteit der genees kunde aan de Rijks Universiteit te Leiden om onderwijs te geven in de experimen teeie psychologie. Dr. D. Wiersma werd 16 Mei 1899 te Gro ningen geboren en is een zoon van prof. Wiersma, hoogleeraar in de psychiatrie al daar. Hij bezocht het gymnasium te Groningen en studeerde vervolgens in de geneeskunde aan de Groningsche Universiteit. In 1923 werd hij bevorderd tot doctor in de genees kunde op een proefschrift over de Psycho logie van Dementia Praecox. Gedurende de jaren 19221928 was hij eerst assistent en de laatste anderhalf jaar conservator aan het laboratorium van zijn vader. In 1928 werd hij benoemd tot adjunct- directeur bij het Rijkspsychopaten asyl te Leiden en kort daarna werd hij toegelaten tot privaat-docent aan de Leidsche Univer siteit in de crimineele psychologie. In verschillende tijdschriften, zooals het Tijdschrift voor Geneeskunde, de Psycho- Neurologische bladen en ook in buitenland- sche tijdschriften zijn artikelen van zijn hand verschenen. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g4038. Naamlooze Ven nootschap Fourniturenhandel v.h. Manus Turksma. Leiden, Haarlemmerstraat 155 157. Overl. dir.: M. Turksma, Leiden, d.d. 16 Febr. 1936. De Commissaris van Politie vestigt de aandacht op de wet van 16 Mei 1935, Sts- blad 257 tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen. Bij deze wet wordt straf bedreigd tegen den werk gever, die een vreemdeling door. den Mi nister van Sociale Zaken verboden arbeid doet verrichten zonder in bezit te zijn van de daartoe verplichte schriftelijke ver gunning. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij den Dienst van Sociale Zaken (Arbeids beurs), Levendaal en op het Bureau van Politie, Zonneveldstraat (afd. Bijzondere wetten) te Leiden. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Jaarfeest „St. Cecilia". Woensdag 19 Februari hield de R.K. Harmonie „St. Ce cilia" te Leidschelidam hare jaarlijksche feestavond, welke schitterend is geslaagd. Burgemeester Keijzer als eere-voorzitter opende den avond met den christelijken groet en heette allen hartelijk welkom. Gaarne heeft hij dezen avond willen ope nen, omdat hij dit gaarne voor de Harmo nie doet, van wien hij en allen steeds alle medewerking en sympathie ondervinden. Hij wil echter dezen avond ook een spe ciaal propagandistisch woord spreken op de le plaats voor de Harmonie en op de 2e plaats voor de Jeugdharmonie, omdat zij alle steun en medewerking verdienen en deze vooral in dezen tijd zoo hard noo- dig hebben. Hij doet daarom een beroep op allen om niet alleen hun steun te blij ven geven, maar ook propagandist te zijn en daardoor meer sympathie voor de Har monie op te wekken en om haar in stand te kunnen houden. Ook voor de Jeugd harmonie vraagt hij aller medewerking en steun. Een felicitatie richt spreker tot de heeren N. en K. Hooijmans voor het behaalde succes op het laatste solistencon cours en dankt den directeur, de heer B. van Veen voor zijn prachtige werk en heet den heer Blokland hartelijk welkom als den nieuwen voorzitter van den R. K. Volksbond. Ten slotte wenscht hij allen een buitengewoon prettigen avond. Het woord is dan aan de Harmonie, die onder eminente leiding van haar directeur ons den geheelen avond heeft vergast op schitterende muziek en nummers ten ge- hoore bracht, o.m. Sylvia Ballet, La chan son des Uuits," Slavische Rapsodie, Alte Kameraden, etc. etc., waaruit overduide lijk bleek, dat St. Cecilia tot heel wat in staat is en over uitnemende krachten be schikt. Het applaus, wat haar telkens ten deel viel, was dan ook zeer verdiend en een woord van lof is hier zeker op zijn plaats. Als een aangename en vi*oolijke afwis seling voerde de tooneelclub der St. Jo- sephsgezellen „Adolf Kolping" op „Michel als huwelijksmakelaar", klucht in één be drijf, welke klucht heel aardig werd ge speeld en de lachspieren nog even in wer king bracht. Met een mooie marsch werd deze kunst volle en mooien avond, waarop de Harmo nie en haar directeur met genoegen kun nen terugzien, besloten. Inkwartiering. Naar wij vernemen, zal op 5 en 6 Maart a.s. te Veur een twee- daagsche oefening worden gehouden door het Regiment Grenadiers en Jagers met inkwartiering te Veur. Slimmerds. Hé de buks is niet geladen!! Waar zijn de patronen ervoor? D-d-d-d-d-die heb ik! 1 I I.... Wij weten, dat „De Leidsche Courant" in zèer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezea huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen huisgenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is, hem eiken dag „De Leidsche Courant" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abonné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, iederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van aen patiënt en van het ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kafher, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V, De Leidsche Courant LEIMUIDEN. Landstorm-avond. In de groote zaal van de wed. J. Sneeboer, alhier, hield de afd.. LeimuidenR ijuzaterwoudeBilder- dam van de B. V. L. een uitstekend ge slaagde propaganda-avond. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Onder de aanwe zigen merkten wij op kolonel Donk, com mandant v. d. B. V. L. Stelling Amster dam en dr. I. H. J. Vos, voorzitter van de Gew. Landstormcommissie Stelling Am sterdam en dr. A. van der Bijl, voorzitter van de afd. Oude-Wetering v. d. B. V. L. Te ruim half acht opent de voorzitter van de afdeeling, burgemeester J. A. Bak huizen, de bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom tot d$ aanwezigen in het algemeen en tot de sprekers van de zen avond dr. I. H. J. Vos en ds. Kalkman, in het bijzonder. Beide sprekers hebben zich spontaan be reid verklaart om te spreken. Dr. Vos heeft zelfs gezegd, dat hij als het moet één uur zelfs 1 1/2 uur wil spreken. De voorzitter deelt mede, dat Pater Henri de Greeve door ernstige ziekte verhinderd was om op te treden. Spreker heeft echter prof. Cleophas uit Warmond bereid gevonden in zijn plaats te spreken. Prof. Cleophas is nog niet aan wezig maar in den loop van den avond zal deze arriveeren. Spreker heet ook den heer Van Stave ren met zijn dubbelmannenkwartet, het welk de stemming van dezen avond, met zijn mooie zar.g zal verhoogen, van harte welkom. Het kwartet is hier geen onbe kende. Wij weten reeds bij voorbaat dat met het mannenkwartet het welslagen van dezen avond bijna als verzekerd te be schouwen is. Voor tot het programma over te gaan leest de voorzitter nog voor een schrijven van Overste Scholl, die thans reeds over leden en begraven is. Wijlen Overste Scholl deelt mede, dat hij door ernstige ziekte niet in staat zal zijn om op de pro- paganda-avond 'aanwezig te zijn. Hij wenscht echter de afdeeling, die de Over ste zoo dikwijls in him midden zag, een succesvollen avond. De afdeeling zal hem buitengewoon missen. Spreker verzocht de aanwezigen op te staan en de nagedachte nis van den overledene met eenige oogen- blikken van stilte te eeren. Voor tot de afwerking van het program ma over te gaan, wordt het eerste couplet van het Wilhelmus spontaan door de aan wezigen gezongen. Door het dubbelman nenkwartet „Onderling Kunstgenot" wor den dan ten gehoore gebracht de liederen „De Zilvervloot" en „Der Schwarze Hu- sar". Een dankbaar applaus van de aan wezigen dat tot een ovatie aanzwelt onder streept deze onberispelijk ten uitvoer ge brachte zangnummers. Vervolgens komt aan het woord dr. I. H. J. Vos, voorzitter van de Gew. Landstormcommissie Stel ling Amsterdam. Dr. Vos stelt dan de vraag, is er in de toestand waarin de B. V. L. zich thans be-, vindt sedert 1918 iets gewijzigd. Hij komt dan na een vurige peroratie tot de slot som, dat er wel veel gewijzigd is sedert 1918, maar dat het gevaar voor revolutie en het omwerpen van het gezag thans van een geheel andere zijde het meest dreigt. Een daverend applaus besloot deze rede. Door het dubbelmanneiikwartet werden den achtereenvolgens gezongen „Golen Nacht" en „Het Ouderhuis". Deze num mers werden weder door langdurig ap- plaus gevolgd. Vervolgens komt aan het woord ds. Kalkman, Ned. Herv. predikant te Amsterdam. Spr. had zich reeds een thema gekozen waarover hij zou spreken, door het schoone lied „Het Ouderhuis" heeft hij dit echter los gelaten en zal thans in heel anderen geest spreken. Het ouderhuis, wij weten allen wat dat betee- kent. Welk een groot voorrecht is het niet zijn ouders nog te bezitten. Welk een heer lijk en liefelijke herinneringen wekt het woord ouderhuis in ons op. Spr. behan delt dan den toestand, in den Heilstaat Sovjet-Rusland. Het land waar de heer lijke gezinsband is losgelaten, het land w^aar de kinderen nauwelijks hun vader of moeder meer kennen. Willen wij ons heerlijk gezinsleven in stand houden dan is het onze plicht en onze roeping de B. V. L. te steunen. Een flink applaus der aanwezigen volg de op deze goedvolle rede. De voorzitter heet na de pauze prof. Cleophas uit War mond die intusschen aangekomen is, van harte welkom. De Plaatselijke leider, de heer l'Ami spreekt eenige woorden voor namelijk tot den voorzitter der afdeeling, van wien het initiatief voor deze avond is uitgegaan. Na het zingen van eenige liederen door het kwartet beklimt prof. Cleophas het spreekgestoelte. Hij zal dezen avond de houding van het Nationaal Socialisme be handelen. De beweging die zich ais natio naal aandient, maar zelfs zijn program im porteert uit Duitschland. Het program ma is bijna in alles een copie van het pro gram van het Duitsche Nationaal Socialis me. Er is niets nationaals, niets Hollandsch in deze beweging, deze beweging is in we zen geheel en al anti-nationaal en daar* om juist moeten wij Nederlanders die prat gaan op onze vrijheden van deze beweging niets, maar dan ook niets hebben. Van deze bewegihg die onze Godsdienst onder schikt wil maken aan den totalen staat en dus de Godsdienstvrijheid tot gebonden heid maakt, willen wij niets weten. Laat de B. V. L. steeds meer de gelede ren sluiten om deze kostelijke geestelijke vrijheid die wij bezitten te behouden. Spr. gelooft evenzeer dat -binnen niet al te lan gen tijd men den Socialistischen Broeder ook in de rijen van de B. V. L. zal zien, om onze kostelijke vrijheden te handha ven. Spr. besluit zijn rede met een opwek king om toe te trede.tot de B. V. L., het Instituut voor den Binnenlandschen Vrede. Te ruim half twaalf sluit de voorzitter de heer J. A. Bakhuizen dezen welgeslaagden propaganda-avond na allen die aan het welslagen medegewerkt te hebben van har te te hebben bedankt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Toelaatbaar voor volwessenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. LAATSTE BERICHTEN VIADUCT RIJKSWEG SASSENHEIM AMSTERDAM. Door den Rijkswaterstaat is heden aan besteed het maken van een viaduct in ge wapend beton over den in aanleg zijnden rijksweg AmsterdamSassenheim—Haag- sche SchouwDen Haag, gedeelte Post- brug-Ringvaart nabij de kruising met den Warmonderdamschen weg in de gemeente Sassenheim, met bijkomende werken. Laagsche inschrijver was de firma G. Ges man en C. Zoetemeijer te Alphen aan den Rijn voor 23.980. MEISJE GEDOOD. Onder vallend schoolbord. In de openbare lagere school aan de Her- beriusstraat te Maastricht is heden een 12- jarig meisje M. C. Govels door een van de muur vallend schoolbord gedood. Het meisje was bezig het bord schoon te maken toen het plotseling van den muur losschoot en op het kind terecht kwam. Het meisje overleed vrijwel onmiddellijk. De recherche heeft een uitgebreid onder zoek ingesteld. VRACHTAUTO TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Bestuurder levensgevaarlijk gewond. Hedenmorgen te omstreeks half vier werden de bewoners van de Verlengde Dorpsstraat te Putten opgeschrikt door een hevigen slag. Bij onderzoek bleek, dat een vrachtauto, komende uit Emmen, beladen met 110 kisten eieren bestemd voor Rot terdam, tegen een der langs den weg staan de boomen was gereden. In de cabine, wel ke geheel werd ingedrukt, zaten drie per sonen. De bestuurder-eigenaar, de heer H. Sliers uit Emmen, was er het ernstigst aan toe. Den man werd de borstkas ingedrukt, terwijl hij ernstig aan het gelaat gewond werd. Hij is in het ziekenhuis „Salem" te Ermelo opgenomen. Zijn toestand is le vensgevaarlijk. De chauffeur en een 23- jarig meisje, eveneens uit Emmen, die ook in de cabine zaten, werden door de voor ruit geslingerd. De chauffeur kreeg lichte verwondingen aan handen en armen, ter wijl het meisje niet gewond werd. Hoe het ongeluk zich precies heeft toe gedragen, is niet bekend. Op het oogen- blik van de botsing, zaten zoowel de chauf feur als het meisje te slapen. De heer Slier kan niet gehoord worden. Vermoed wordt,- dat de bestuurder door een tegenligger is verblind. EEN FIETS MET ƒ5400 GESTOLEN. Onbeheerd voor een huis laten staan. De 47-jarige banklooper A. van V., die reeds 30 jaar in dienst is bij de firma Van Schaardenburg te Rotterdam, Effectenhan delaar, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat in de West Wagenstraat zijn fiets is ge stolen, waaraan een actetasoh hing, inhou dende èen bedrag van 5400.De man had eenige inkoopen gedaan en had de fiets kor ten tijd buiten laten staan. TELEGRAMMEN NOG EEN VISSCHERSVAARTUIG VERGAAN. Zeven dooden. LONDEN, 20 Febr. (A.N.P.) Zooals reeds gemeld is gisteren het visschersvaar- tuig „Merrivale" met 13 opvarenden bij de Orkney-eilanden vergaan. Thans wordt vernomen, dat een tweede vissohersvaartuig bij de Shetland-eilanden schipbreuk heeft geleden. Men vreest, dat ook in dit geval geen der zeven leden van de bemanning er het leven heeft afge- braoht. GEHEIME SOCIALISTISCHE VEREENIGING ONTDEKT. WEENEN, 20 Februari. (A.N.P.) Het agentschap Stefani deelt mede, dat in den afgeloopsn nacht de politie een geheime socialistische vergadering heeft ontbon den. 30 Persorlen werden gearresteerd. Terwijl de aiTestanten naar het politie bureau werden gebracht en hier werden ondervraagd, werd huiszoeking verricht in hun woningen, waarbij bleek, dat nog een veertigtal anderen bij deze vereeniging waren aangesloten. Ook dezen werden nog in de loop van den nacht gearresteerd. De vereeniging werd „Eden-club" ge noemd. Bij onderzoek bleek, dat geen enkele werkman lid was van de club. SNEEUWSTORMEN IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 20 Febr. (A. N. P.) Gis teren heeft weer een hevige sneuwstorm over een groot deel van Denemarken ge woed. In het Noorden van Seeland werd het verkeer vrijwel geheel onmogelijk gemaakt. Verscheidene treinen bleven in de sneeuw steken. Ernstige moeilijkheden veroorzaak te de sneeuwstorm ook op het eiland Born- holm; het Oostelijk gedeelte was vrijwel, geisoleerd. Vandaag is een ijsbreker naar den Stor- stroem tusschen de eilanden Falster en See- iand vertrokken, daar de scheepvaart in dit water door ijsmassa's wordt belemmerd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petronella Elisabeth The- resia d. van W. Th. Gottenbos en P. E. Rozier Susanna d. van J. B. Zandvliet en W. de Mol Geertruida d. van W. F. Tuinhof de Moed en W. de Wolf Cor nelia Gertruda Helena d. van J. P. W. Sie- merink en A. J. Kapel Maria d. van P. Chr. Brekelmans en A. de Boer Johan na Gerhardina d. van A. Blom en K. J. v. Weeren Joke Christina d. van J. v. Beek en I. v. Westen Anna Maria d. van J. Both en J. Aangeenbrug Johannes Ge- rardus z. van J. Timmermans en W. M. v. d. Wiel. Gehuwd: C. Boot jm. en M. H. v. d. Wetering' jd. M. Glasbergen jm. en M. J. v. d. Berg jd. W. Looman jm. en E. J. Flanderhijn jd. J. C. Ooijendijk jm. en A. A. Slootjes jd. A. Oudshoorn jm. en I. H. v. d. Schaft jd. I. Sira jm. en A. Cornet jd. Overleden: P. H. Boll zn. 18 j. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 19 Febr. Groentenveiljng. Per 100 stuks: wittekool 1.102.50, roodekool 1.4017.30, savoyekool 1.0010.20, pie terselie 2.?0, prei 0.702.20, kropsa lade 1.103.40, selderie 0.301.10, knol- selderi 2.002.70 per 100 kg.: kroten 3.704.20, idem gekookt 49, witloof 113, boerenkool 1115, uien 1.00 2.90, wortelen 2.6015.50, spruiten I 10 19, idem II f 213, andijvie 1528. BODEGRAVEN, 19 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 10043 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 3.003.40, bruin 3.303.60, eenden eieren 3.003.20, kippen 7060 cent per stuk. GOUDA, 20 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 1239 stuks, waarvan 31 slachtvar- kens vette 1718 J4 cent,. Londensche van 1516 cent per pond, levend met 2 pet, korting; 421 magere varkens 2028, 386 biggen 811, Geidersche biggen f 1113, 10 runderen 100140, 384 nuchtere kal veren 3.506.00, 6 bokken en geiten f 3 6 per stuk. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 97 partijen. Prijzen: le kwal. met rijksmerk f 2022, 2e kwal. 18 19. Handel vlug. -T- Boter. Aanvoer 308 ponden. Goeboter 7580 cent en weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 143.500 stuks. Prijzen: kippeneieren 3.003.25, eendeneieren f 3 tot 3.25 per 100 stuks. Handel matig. BOSKOOP, 19 Febr. - Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Rosalia 18 30 cent, Phoebe 2030 cent, Azalea 1:202.00, Pink Pearl 80 cent, Serin gen 3055 cent, Malus 2035 cent, For sythia 3565 cent, Tulpen 712 cent, Asparagus 8 cent, Narcissen 58 cent, Cerasus Hisakura 1.202.80, Prunus triloba 3070 cent. Andromeda 1117 cent Rhod. Praecose per stuk 20 cent, Erica per stuk 46 cent. ÖELFT, 19 Febr. Varkens. Aanvoer 12 stuks prijs 1818 y3 cent per pond. DEN HAAG, 19 Febr. Haagsche Veiling. Heden waren de prijzen a. v.: Appels: Pre sent van England I 10.80—15.50, II 6— 9.50; Dubb. Benderzoet 8.9010.30; Ko- ningszuur I 9.50—10.90 n 4.60—7.80, Goudreinetten extra 20.5025.70, I 14.20 —19.80, II 8.20—13.—, Bellefleur I 7.20 12.50, II 3.907.10; Courtpendu 7.30 8.30, Jasappelen 710, Zure Schijve- ling 4.20; Pomme d'Orange 2.805.30: Rabouwen 2.10—5.90, Stoofperen: Bre- derode 14—20, St. Remie f 12.30—15.80, Giesser Wildeman 15.50—16.70; Diver sen: Rapen 2.00—2.20, roodekool 5.30 —10.—, witlof I 11.80—12.80, II 8.00 8.90; Totaal aanvoer Witlof 4746 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 19 Febr. Groenten- veiling. Per 100 stuks: roodekool f 13.40— 24.10, gelekool 18.0020.40, groenekool 3.404.20 per 100 stuks; per 100 kg.: uien 1.80—2.30, peen 10.50—13.25, kroten 4.50—5.75. LOOSDUINEN 19 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 130 aanvoeders verkocht, om in de week van 24 Febr. tot en met 2 Maart da gelijks te leveren 15.500 liter melk. Prijs af boerderij 6.75, melk voor industrie 5.40—5.60 per 100 liter. UTRECHT, 19 Febr. Kalveren. Aanvoer 390 nuchtere kalveren, prijs f 3—6 per dier Handel vlug. NIEUWKOOP, 19 Feibr. Eierenveiling. Aanvoer 2785 stuks. Pijs kippeneieren 2.953.85 per 100 stuks. VOORSCHOTEN, 19 Febr. V. P. V. Veiling. Kippeneieren 3.10—3.60, eenden eieren 3.60 per 100 stuks, kippen 0.60 —1.25 en konijnen 80 cent per stuk. ZOETERMEER, 19 Febr. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 stuks. Prijzen: kippen eieren 3.003.70 en eendeneieren ƒ3.00 3.20 per 100 stuks. WISSELNOTEEirtNC.EN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.16 Londen 7.263/4 New Yorki 45ii/1R Parijs 9 73 Brussel 24.83 Zwitserland 48 14 Milaan Madrid 20.16 Oslo 36.521/2 Kopenhagen 32 45 Stockholm37 50 Praag 6 11 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3