'DONDERDAG 20 FEBRUARI 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? AFKOELING. DE BILT SEINT: Meest zwakke Zuid-Westelijke tot Zuid- Oostelijke wind, gedeeltelijk bewolkt, wei nig of geen neerslag, kouder met tempera tuur om het vriespunt des nachts in het Oosten. Hoogste barometerst.: 779.1 te Haparanda. Laagste barometerst.: 741.2 te Stornoway. In het Noord-Oosten bleef de hooge druk king toenemen, zoodat in Finland een kern boven 780 m.m. ontstond. De depressie over de Britsche Eilanden trok verder Noord waarts en nam sterk af maar in het Zuid- Westen vertoont zich een nieuwe daling. De vorst is in Scandinavië weer toegenomen en werd ook in Oost-Duitschland streng, terwijl de vorst zich Westwaarts, tot dicht bij Hamburg en over Denemarken, uit breidde; ook de bo /enlucht werd veel kou der en droger; in de Alphen is weer vorst boven 1500 meter. In Schotland valt nog regen en sneeuw. In Ierland eni West- Duitschland regen, in Oost-Duitschland sneeuw. In Frankrijk is zeer veel mist of betrokken lucht, in het Noorden en over Engeland klaart de lucht op. Bij het verder uitbreiden van de hooge drukking is het waarschijnlijk, dat de nachten kouder zul len worden en lichte vorst wellicht het Oos ten van ons land zal bereiken, terwijl over dag vrij zonnig weer met een temperatuur iets lager dan heden is te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 8.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamidag .47 uur tot Vrijdagmorgen 6,.42 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 21 Febr. voorm. 1.35 en nam. 1.58 uur. DE TEKST VAN DE EVANGELIëN. Voordracht van prof. Hubert Pernot De bekende neo-graecus, prof. Hubert Pernot uit Parijs, hoogleeraar in het na- klassieke en moderne Grieksch en in de moderne Grieksche litteratuur aan de Sorbonne, oud-directeur van het Instituut voor phonetica van de Universiteit, buiten- landsch lid van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen, heeft gisteravond in de Leidsche Universiteit voor de Vereeniging voor Wetenschappelijke voordrachten, een voordracht gehouden over de vraag: „Com ment a été établi le texte des Evangiles, et que vaut-il?" Prof. Pernot, die reeds ver schillende werken over de Evangeliën heeft gepubilceerd, waarvan in het bijzonder dienen genoemd te worden de „Pages choisies des Evangelies" en de „Etudes sur la langue des Evangiles". wilde deze voor dracht, die een korte samenvatting is van jarenlange onderzoekingen, beschouwen als een soort inleiding tot een uitgave van teksten, die hij voorbereidt. Na aan zijn lange samenwerking met prof. D. C. Hesseling herinnerd, en er zijn vreugde erover uitgesproken te hebben, dat diens onderricht te Leiden wordt voortge zet, getuigt spr. van zijn grooten eerbied voor de Evangeliën. Er bestaan ongeveer 4000 Grieksche ma nuscripten van de Evangeliën, ongerekend het zeer groote aantal oude vertalingen in de meest verschillende talen. Deze ma nuscripten geven zeer uiteenloopende teksten, uit welke men een keuze heeft moeten doen. Deze taak hebben de uitge vers op zich genomen. Men staat hier dus tegenover menschenwerk, waaraan uit dien hoofde gebreken kleven. Hoe de oorspronkelijke tekst van de Evangeliën te ontdekken? Daarbij is het van belang te weten wat alle manuscrip ten zeggen. Het is een feit, welbekend aan eiken philoloog, dat een recent manuscript een betere tekst kan geven dan andere veel oudere, omdat het nieuwere wellicht teruggrijpt op een minder omgewerkten voorganger. Het is vreemd, dat in de eeuw der cinematografie, de geleerden bij zulk een belangrijk onderwerp nog genoopt zijn zulke onvolledige gegevens te gebruiken. Spr. is dit werk oegonnen, ondanks de be perkte middelen, waarover hij beschikt. De taal van de Evangeliën wordt nog door meer dan 7 millioen menschen gesproken. De uitgevers hebben met deze omstandig heid in geen enkel opzicht rekening gehou den en hebben de tekst behandeld, alsof het ging om oud-Grieksch. Dat heeft hen verhinderd elementaire feiten op te mer ken. Het Grieksch is een taal, die zoodanig gevormd is, dat nooit twee schrijvers de zelfde grammaire of dezelfde woorden ge bruikt hebben. Er is een taal van Marcus, een van Mattheus, een van Lucas en er zijn verschillende talen van Johannes. Hier ligt juist de toetssteen. Hieraan herkent men bovenal de omwerkingen. Men her kent ze, omdat ze noch dezelfde grammaire noch dezelfde woorden vertoonen van de echte tekst. De Evangeliën v/orden, uit deze verschil lende gezichtshoeken bezien, eenvoudiger en schooner, aldus spr. DE GEMEENTELIJKE GROENTEN- DISTRIBUTIE. Adres aan B. en W. Aan het College van B. en W. dezer ge meente is het volgende adres gericht. De Besturen van de Leidsche Vereeni ging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit; en van de Leidsche Ver eeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit, „De Eendracht", ten deze dominicilie kiezende, Levendaal 48a., te Leiden, gehoord de besprekingen gevoerd met den Heer Directeur van Sociale Zaken inzake de regeling der voorgenomen gemeemelijke groeneendistributie, op Woensdag 19 Febru ari 1936, kennis genomen hebbende van de ver klaring van den Wethouder dat de bereids gehoorde lokaliteiten per week kunnen worden opgezegd, zoodat de weg voor in schakeling van den handel ten deze open blijft, verklaren: lo. dat de wethouder h.i. geen reëele in lossing heeft gegeven van de eerlijke toe zegging van het College van Burgemeester en Wethouders, om al het mogelijke te wil len doen om den handel in te schakelen, 2o. dat door den wethouder niet kon worden aangetoond, dat inschakeling van den handel gepaard met individueele dis tributie naar gebleken behoefte, door fraude op mislukking zou moeten uitloo- pen, terwijl daarentegen harerzijds werd staande gehouden dat bij een doelmatige inschakeling van den handel, de kans op fraude veel geringer was dan bij distribu eering der bonnen over alle bedoelde ge gadigden, 3o. dat, zulks in tegenstelling met de ge dane mededeelingen, haar niet is gebleken dat reeds in een of andere gemeente een reëele proef is genomen met inschakeling van den handel, gepaard met individueele distributie, 4o. dat het momenteele bezwaar tegen de inschakeling, dat n.l. de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale geen groenten wil zenden als de handel wordt ingescha keld, met opgaat, daar eerstens voorloopig de groente van de Leidsche Groenteveiling betrokken zou kunnen worden, ten tweeden omdat er inmiddels op zal worden aange drongen, dat de regeering zal gelasten, dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcen trale haar medewerking aan deze proef zal verleen en, terwijl ten derde het verschil in prijs tusschen de distributieprijzen en de prijzen in de winkels, niet zoodanig is, (als dit al zou bestaan de kwaliteit in aan merking genomen dat onmiddellijk tot distributie zou moeten worden overgegaan, 5o. dat de organisaties daarom hopen, dat het eerewoord van het College door den wethouder alsnog zal worden ingelost, 6o. dat ook overigens een ernstig be zwaar bestaat tegen de voorgenomen dis tributie waarbij niet alleen doorgedraaide, maar ook niet-doorgedraaide groenten wor den beschikbaar gesteld, daar alsdan, mede met behulp van geld der gemeente, con currentie zou worden aangedaan aan een groep van ingezetenen bij welke reeds ge deeltelijk evenveel nood heerscht als in ge zinnen van tal van ondersteunde werkloo- zen, 7o. dat de concurrentie der gemeente met uitsluitend doorgedraaide groenten ook reeds minder wenschelijk geacht zou moe ten worden, daar, als er b.v. groente in Limburg wordt doorgedraaid en de hande laren in Leiden op de veiling een normalen prijs moeten betalen, de Leidsche groente- handel met zijn prijzen in discrediet komt. 8o. dat de groentenhandel desondanks daartegen wil protesteeren, als er slechts individueel wordt gesteund, 9o. dat het echter h.i. noodzakelijk is dat de gemeente eischt dat de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale alleen doorge draaide en niet nog daarenboven andere groenten zal zenden, daar de gemeente dient te weigeren haar ingezetenen zoo op alle wijze unfair te beconcurreeren, lOo. dat zij opkomen tegen de bewering, dat, als onverhoopt en tegen alle verwach ting, de proef met inschakeling van den handel en individueele distributie zou mis lukken, een gemeentelijke groentendistri butie voor goed van de baan zou zijn. Ho. dat is medegedeeld, eenerzijds dat de distributie slechts door een klein gedeelte der ondersteunde werkloozen en armlasti gen zou worden gewaardeerd en ander zijds, dat de gemeentelijke distributie slechts 1% der totale consumptie zou be dragen, welke mededeelingen er niet op wijzen, dat er groote behoefte aan deze ge meentelijke distributie zou bestaan, maar die toch in uitzicht stellen dat zeker 10% der kleinhandelaren ernstig in hun reeds zoo zorgvol bestaan zouden worden getrof fen als deze gemeentelijke distributie op de voorgenomen wijze zou worden doorgezet. 12o. dat derhalve de beide bovengenoem de vereenigingen er bij Uw College met klem op aandringen, alsnog de Leidsche gro ent en handelaren niet met gemeentegeld een dergelijke unfaire concurrentie aan te doen, maar in overeenstemming met het eerewoord van het College van Burgemees ter en Wethouders, een deugdelijke proef te nemen met inschakeling van den handel, 13o. dat tenslotte en hiermede slechts antwoordende op een pertinente vraag van den Wethouder, als tegen de verwachting in, het College een reëele proef niet zou wenschen te neben en de distributie in de gemeentelokalen zou moeten geschieden, h.i. niet de distributie maar wel de con trole aan de organisaties der handelaren zou moeten worden opgedragen. Leidsche Vereeniging van Handelaren Aardappelen, Groenten en Fruit: w.g. Laman, Voorzitter, w.g. Mank, Secretaris. Leidsche Vereen, van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit „De Eendracht": w.g. Vos, Voorzitter, w.g. v. d. Meij, Secret. Adres aan de Ministers. Aan de Ministers van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, van Sociale Zaken, van Binenlandsche Zaken en van Landbouw en Visscherij is verder het volgend adres ver zonden: De Organisaties der Leidsche groenten- handelaren veroorloven zich met den mees ten eerbied Uwe Excellentie te berichten dat haar door den Wethouder van Sociale Zaken te Leiden is medegedeeld, dat de Ne derlandsche Groenten- en Fruitcentrale uitdrukelijk weigert om hare medewerking te verleenen bij een proef over drie maan den terzake van een gemeentelijke distri butie van doorgedraaide groenten, waarbij met inschakeling van den handel aan die bepaaldelijk aan te wijzen gesteunde werk loozen en armlastigen, die geacht moeten worden geen geld beschikbaar te hebben voor het koopen van goedkoope groenten, tegen distributieprijzen deze zouden wor den verstrekt. Deze weigering, bij voorbaat gegeven om aan een dergelijke proef mede te werken, is mede daarom ernstig te laken, omdat langs dezen weg zuiver zou kunnen worden na gegaan of, en zoo ja in hoeverre, gemeen telijke distributie van doorgedraaide groen ten in een behoefte voorziet. De Nederlandsche Groenten- en Fruit Ctrale maakt misbruik van haar, met ge heel ander doel gegeven monopolistische' positie, teneinde het verbruik van groenten te stimuleeren, ook al moet daarbij, mede met behulp van geld der gemeenten, aan de plaatselijke handel een hoogst unfaire concurrentie worden aangedaan. De Leidsche Groentenhandelaren veroor loven zich daarom bij dezen een dringend beroep op Uwe Excellenties te doen om te willen bewerkstelligen, dat aan de Neder landsche Groenten- en Fruit Centrale zal worden gelast hare volle en vlotte mede werking te geven aan deze proef, die voor zoover bekend nog nergens elders serieus is genomen. De Leidsche groentenhandel zou het ten slotte toejuichen als vanwege de Nederland sche regeering daarbij goede controle op de hierbedoelde proef met individuele distri butie gepaard met inschakeling van den handel zou worden ingesteld Gezien het feit, dat zeer eerstdaags de Gemeente Leiden terzake een beslissing moet nemen, zouden de organisaties het buitengewoon op prijs stellen, indien de gevraagde beslissing ten spoedigste zou kunnen worden genomen. Met den meesten eerbied, enz. DE ST. JOZEF-GROEP IN DEN BURCHT. Groepavond der R. K. Verkenners. Gisteravond vond in de zaal van den Burcht de groepavond plaats van de St. Jozefgroep. De zaal was uitstekend bezet, toen de weleerw. aalmoezenier, kap. J. Lansbergen, de aanwezigen welkom heette en hun medewerking inriep voor het ka tholieke jeugdwerk. Waar in andere lan den de katholieken door laksheid hun or ganisaties zien beknot en vertreden, moet dit in ons land voorkomen worden door een steeds werkzame medewerking en belangstelling van ons katholieke volks deel. Daarna opende de horde met de gebrui kelijke „horderoep" en de troep met het breken van de vlag, het voorlezen der ver- kennerswet en gebed, de avond. Hierna wikkelde zich het programma af, dat uit verschillende aardige nummers bestond. Toch mochten we een meer verzorgd, een hooger gegrepen programma verwachten, men moet zich niet te gauw tevreden stel len met wat men bieden zal; de groep gaf niet zijn uiterste kunnen, vooral wat het verkennerswerk betrof. Het aardige welpnummer rood-wit-bruin- grijs waarbij ieder „nest" eerst zijn eigen roem uitzong, daarna in een wedstrijd el kanders krachten meetten en de overwin naar weer even vroolijk toezong, behoorde wel tot het meest aantrekkelijke deel der avond. De verkenners demonstreerden daarna het gebruik van hun stok, door er een brancard, een zeer handige ladder van te maken en te toonen hoe men zijn stok gebruikt als polsstok, om er een struikroo- ver mee te doen vallen, om een nijdige hond van het lijf te houden en als wegaf- zetting. De welpenrevue bracht in zang en uitbeelding op aardige manier het wel penleven naar voren. Hierna volgde een worstelwedstrijd, uitgezonden door de ra dio, een telefoonfenomeen dat alle tele foonnummers uit het hoofd kende en dat bij een zeker nummer geen uitspraak kon doen en dit motiveerde: staat niet in het telefoonboek, zie maar zelf! In de pauze werden er een vruchtenmand verloot be nevens een schemerlamp en twee taarten, die gereede aftrek vonden. Tijdens de pauze kwam de oud-aalmoe zenier kap. Gudde, thans kapelaan te Am sterdam van zijn belangstelling blijk ge ven, wat door de groep en het publiek zeer op prijs werd gesteld. Na de pauze toonden de welpen zich op hun best in „Juffrouw Jerkins in nood" en dapper klonk nadat al het werk gedaan was: Juffrouw het kindje is zoet!" waar na de op goede daden uitzijnde welpen vertrokken met een lied. „De Ontvoering", een verkennerstoo- neelstukje werd vlot uitgevoerd. Tot slot gaf de groep een hoewel verkort kampvuur met aardige yells en liedjes. Op deze wijze voelt echter het publiek niet aan de sfeer van het kampvuur, hierbij moeten tooneel en zaal één zijn; de romantiek van het kampvuur ging hier helaas verloren. Tot slot mogen we Jozefgroep geluk wenschen met het slagen van dezen avond, ook door het publiek op prijs gesteld, maar dit al leen is niet genoeg! Met nieuwen moed vooruit! Hopman van Hameren en zijn staf van leidsters en leiders hebben door hun hard werken hun succes verdiend. EERSTE LEIDSCHE E. H. B. O.- BRIGADE. Propaganda-feestavond. In „Zomerlust" hield bovengenoemde vereeniging gisterenavond een goed ge slaagden feestavond Bij den aanvang riep de voorzitter van den E. H. B. O., dr. E. J. J. G. Renaud, een hartelijk welkom toe aan het groote aantal gasten, leden en ge loodigden. Spr. zag met genoegen terug op het werk van den E. H. B. O. Het aantal ge diplomeerde leden bedraagt momenteel 150. Daarom bracht spr. dank aan allen, die den E. H. B. O. groot hebben helpen maken. In hoofdzaak aan B. en W. en den di recteur van den Gemeentelijk Geneeskun digen dienst, dr. M. D. Horst, op wiens voorspraak de E. H. B. O. in de toekomst de beschikking krijgt over een prachtig les- en oefenlokaal. Verder aan de bestuursleden de schen- kers(sters) der prachtige prijzen en aan allen, die dezen avond mogelijk hebben gemaakt. Het programma kon hierna een aanvang nemen. Allereerst kwam voor het voetlicht de heer Spaanderman, die met wat ernst en luim alras de juiste stemming er in had. Vervolgens werden de aanwezigen ver gast op een dans door een groep leerlin gen van mej. Corry de Wekker. Achtereenvolgens werden een drietal nummers uitgevoerd, die met aandacht werden gevolgd. Een welverdiend applaus getuigde van het medeleven der toe schouwers. Mej. Corry de Wekker gaf daarna een drietal solo-dansen ten beste. Uitgebeeld werden „Der Tod und das Madchen" van Schubert, „Deo Salmecker- ling" van E. Grieg en het „Ave Maria" van Gounod. Bij de eerste dans werd de Dood uitgebeeld door B. Gaykema. De pianobegeleiding was van mej. R. v. d. Broek, terwijl de zang op uitmuntende wijze werd verzorgd door mej. Greta Versteeg. Na afloop was er veel applaus, woorden van dank en bloemen voor de. dames. In dezen dank werd ook betrokken het Leid sche Strijk-Ensemble „Sappho", dat op goede wijze de muziek verzorgde. Na een korte pauze kwam de heer Spaan derman nog verschillende malen ten too- neele met zijn repertoire,- afgewisseld door eenige muzieknumers van „Sappho". Het slot van dezen feestavond was voor de danslustigen, die met medewerking van „The Roto Colour Players" menig dansje hebben gemaakt en aldus een goed einde gemaakt aan den feestavond der E. H. B. O.-brigade. DE KRUISTOCHTEN. Het filmwerk van Cecil de Mille in het Trianon theater. Vanaf Vrijdag zal in het Trianontheater alhier de film „Kruistochten" van Cecil de Mille worden vertoond. De Kruistochten.... Men moge al zijn jaartallen vergeten zijn, men moge zich geen graaf van het Beier- sche huis herinneren, men moge Hannibal voor een Griek en Nelson voor een Romein houden.... de Kruistochten weet ieder thuis te brengen! Van geslacht op geslacht is ons een beeld van dit bewogen tijdperk overgeleverd, dat zoozeer tot onze verbeel ding sprak, dat het onuitwisbaar in ons ge heugen is gegrifteen kleurig, fascinee- rend beeld van een verontwaardigd Euro pa, bezielde massa's op avonturen beluste ridders, stoutmoedige vorsten, onver schrokken Turken, harnassen, slagzwaar den, schilden, lansen. Dit leeft in de fantasie van alle Christe lijke volkeren, En een film, die dit groot- sche tijdperk op waardige wijze weet te herscheppen, kan rekenen op enthousiaste belangstelling. Zoo'n film is Cecil B. de Mille's „De Kruistochten". Het is een omvangrijk werk! Hierin vindt men de Lezieling terug, die deze fantastische veldtocht tegen de Islam mogelijk maakte, en die de hoofdper sonen de kracht tot overwinnen gaf hierin vindt de liefhebber van oude tijden een ongeëvenaarde herschepping in uiter lijk en in geest van het twaalfde-eeuwsche Europa hierin vinden de bewonderaars van mannenmoed en actie de geweldigste sensatie, wanneer zij met den woesten Ri chard Leeuwenhart verraad en kuiperijen trotseeren en de formidabelste gevechtscè nes meemaken, die ooit op het doek zijn gebracht hierin vinden de romantici een verrassende liefdesgeschiedenis van groote bewogenheid. Kortom deze film geeft de Kruistochten in al hun grootschheid en jammer, hun ver- hevenreid en hun ruwheid. Ver. van Mathesianen. Gistermiddag hield bovengenoemde ver eeniging een excursie naar de Kaasmer- kenfabriek alhier. Een 42-tal leden, onder leiding van den heer M. v. Zwieten de Blom, nam hieraan deel. De heer R. de Wit, directeur van dit bedrijf, hield eerst een inleiding en schetste het geheele be drijf. Daarna volgde de rondleiding en achtereenvolgens werden bezichtigd werk plaats, smederij en bankwerkerij, waar de machines gemaakt en gerepareerd worden. Daarna werd het laboratorium bezichtigd gries wordt gemalen, en vervolgens koke rij en walslokaal, waar de caseine wordt opgekookt en uitgewalst tot strooken. Dan komen we in de drukkerij waar de stroo ken worden bedrukt en geperforeerd, ten slotte uitgeponst tot kaas/ierken. Ten slot te het drooglokaal, waar de kaasmerken worden gedroogd en gesorteerd en de pak- kerij met magazijn- en expeditie-lokaal. Daarna werd het labortorium bezichtigd. AGENDA LEIDEN. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver., zitting gebouw Hoogl. Kerkgracht, 8—9 uur. Donderdag, Filmvertooning door „Het Groene Kruis". Casino-theater 8 uur. Donderdag. Vergadering van St. Christof- fel, Harmonie, 8.30 uur. Spreker: de heer G. C. Bekkering. Zaterdag. „Litteris Sacrum". Leidsche Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor leden R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a. s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. SPORT MOTORSPORT HET K. N. M. V.-TOERPROGRAMMA SAMENGESTELD. Niet alleen op wedstrijdgebied, maar ook op terrein van het toerisme, zal de K.N.M.V., blijkens het thans gepubliceer de toerprogramma, actief zijn. De vier belangrijkste toerevenementen, zijn wel de volgende: D e P a a s c h t o e r op 11, 12 en 13 April naar het Ahrdal onder leiding van den heer G. J. Bosch, te Leiden, lid der K.N.M.V.-Toercommissie; De gezamenlijke deelname aan den In ternationalen Sterrit naar Ber lijn op 30 Juli, ter gelegenheid van de Xlde Olympiade (2de Rallye van de F. I. C. M.). In dit verband zal men zich her inneren de groote belangstelling der K. N. M. V.-leden voor de 1ste F. I. C. M.- Rallye naar Brussel, waarbij Nederland in het bezit kwam van de „Coupe" uitgeloofd door de Belgische Automobiel Club voor het land met het grootst aantal deelne mers in verhouding tot de afstand van de residentie des lands tot het eindpunt. De Zomertoer (omstreeks half Augustus) naar de kasteelen langs de Loire, Biarritz en de Pyreneeën, de Dauphiné en en de Vogezen, onder leiding van den heer G. J. Hamer ,te den Haag, eveneens lid der KNMV-toercommissie. De Zesdaagsche-toer naar de In ternationale Zesdaagsche (1722 Sept.) j welke ook dit jaar weer in Beieren gehou- den zal worden. Hieraan zal tevens een be- f zoek aan de Groszglocknerstrasze verbonden worden. Dit wat betreft het groot-toerisme. Ook besteed aan het binnenlandsch-toerisme: ééndaagsche tochten met een interessant doel (vliegveld, tentoonstelling, fabriek), zijn in voorbereiding. Zoo is ook op dit gebied gestreefd een programma naar iederen smaak samen te stellen. Na afloop dankte de voorzitter, de heer G. J. J. v. d. Linden, den heer R. de Wit voor de zeer bijzondere en leerzame excursie en tevens den heer v. Zwieten de Blom. Spr. herinnerde nog even aan de lezing van o.s. Zaterdag door dr. C. A. Cromme- lin over het leven en werk van prof. dr. Kamerlingh Onnes, in het Kamerlingh On- nes-laboratorium. LEIDSCHE KUNSTKRING „VOOR ALLEN." Bovenstaande vereeniging zal op Maan dagavond a.s. haar 64ste Concert geven en wesl met den beroemden en gevierden vio list Prof. Kulenkampff. Voor de Leidsche Muziekliefhebbers geen onbekende, daar Kulenkampff hier ter stede vroeger reeds een recital gaf en als solist optrad bij het Residentie-Orkest. Bij advertentie gaf het bestuur reeds kennis, dat de zanger Keith Falkner door ziekte niet kon optreden, doch het hoopt hem aan het einde van dit jaar nog te kunnen engageeren voor hare leden. Voorloopig zal dit Concert nu worden vervangen en wel op 19 Maart a.s. door de zangeres Eva Liebenberg, ook reeds bij ve len welbekend. Een nadere advertentie zal hierover ver dere gegevens verstrekken. MIL1TARIA. Bij beschikking van den Minister van De fensie is met ingang van 1 Maart 1936, de opper-wachtmeester administrateur H. J. Meurs van het 6e Regiment-Veld-Artillerie alhier benoemd en aangesteld tot adjudant- onderoff. der Militaire Administratie te Nij megen. Bij beschikking van den Dir. M. L. zullen de navolgende onderofficieren van het 6e Regiment-Veld-Artillerie alhier een cursus volgens voor Magazijn-Beheerder der Artil lerie, de O.W.I. van Beest, Sergeant v. d. Hem, en Baljet. Bij beschikking van den Inspecteur der Artillerie zal de fourier Broekema G. H. van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier, deel nemen aan een opleiding tot Opper-Wacht meester Administrateur.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2