AAN ONZE ABONNE'S ïnstantine DONDERDAG 20 FEBRUARI 1936 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 NOOTDORP. Volksbond. De afdeeling Nootdorp van den Nederlandschen R. K. Volksbond hield gisteren een feestavond in het Vereni gingsgebouw aan den Veenweg. De voorzitter, de heer Th. Lindeman, sprak een kort openingswoord, waarin hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette. Hierna werd door allen uit volle borst het Strijdlied gezongen. Het opgevoerde tooneelspel in drie be drijven „Heb ik mijn Kind gedood" vond onder doodsche stilte plaats; vele aanwezi gen waren zichtbaar aangedaan. De heeren N. van Hagen, L. Groenewegen, P. Pex en A. van Berkel speelden heel verdienstelijk respectievelijk de rollen van Jan Leyers (fa brikant), Harry (zyn broer), Toine (oud ste zoon van Harry) en Nol (zijn jongste zoon). Na de pauze brachten eenige komische voordrachten de lachspieren van de bezoe kers danig in beweging. De vereeniging ..Gloria in excelsis Deo" verzorgde op uitmuntende wijze het muzi kale gedeelte van het programma. De afdeeling Nootdorp van den Ned. R. K. Volksbond kan op een zeer geslaagden avond terugzien. NIEUWVEEN. „Hallo! Met Mars?" Eindelijk had rentenier Stomp verbinding gekregen met de planeet Mars. Ja, hy had altijd de mo gelijkheid er van verkondigd, al was het tot nog toe door geen professor verwezen lijkt, en al had de dorpsschoolmeester om tienduizend tegen één gulden gewed, dat het nooit te verwezenlijken zou zijn. Op een middag zat Stomp weer te zoeken en plots beluisterde hij door zijn koptelefoon een zeer vreemd station: het was de ra dio-omroep van Mars! Heel vreemde din gen vernam hij van de planeetbewoners, die in een heilstaat leefden. De brave astronoom was er niet 't minst op verdacht, dat zijn neef Karei en diens vriend Van Gastel, beiden studenten, deze Mars-uitzendingen verzorgden op den rom melzolder. De journalist-uitgever Nieuw- land was de derde in het complot en tee kend e minutieus alle onzin op voor een speciaal Mars-nummer. Toen dat uitkwam, liep heel Peuterhuizen te hoop om den ge leerden dorpeling te huldigen. Stomp was uit zijn evenwicht; 's nachts kwelden hem nachtmerries en Jan, zijn verknochte huis knecht, sloot van de weeromstuit ook geen oog. Juist toen burgemeester en wethouders hun geleerde raadslid kwamen compli menteeren, seinde Mars, dat de volgende dag de wereld zou vergaan! Diepe verslagenheid! Op den zwarten dag kwam 's middags 't college voor de allerlaatste maal in ver gadering bijeen. De burgervader sprak treffend. Zoozeer voelden zij zich in het aangezicht van den dood, dat de secreta ris-ontvanger zich zelf in hoogst nerveuse toestand van fraude betichtte en weth. Jansen vertelde zijn geheime distilleerde rij. Stormachtige tooneelen braken los, die onbewogen door den verslaggever geno teerd werden. Ook Davids, de joodsche persfotograaf, bleef zichzelf; als fatalist fotografeerde hij door en verkocht laco nieke zetten. Dan komt er plotseling een- expresse van de twee studenten, die mel den, dat de voorstelling niet doorgaat. Ta bleau! Arme Stomp! Wég roem, wèg eer. Onderwijzer Boekers heeft zijn gulden ver diend! Een daverend succes heeft de R.-K. Too- neelver. „Inter Nos" met deze klucht in drie bedrijven van W. van Willige gehad. Sommigen blijken het verrassend ver ge bracht te hebben op het dilettant-tooneel. De hoofdrollen waren in uitstekende han den. Stomp (W. de' Boer), Jan de huis- kneoht (J. Burgmeijer), journalist Nieuw- land (C. v. Tol), Davids (W. v. d. Ho ven) en de burgemeester (P. de Kuijer) speelden prachtig. In de bijfiguren was vooral de secr.-ontv. (J. Wetter) heel goed. „De Moord" van Jan Grosfeld als toe gift liep op z'n best in de eerste tooneelen, doch de ontknooping was technisch van minder gehalte. Voor het prettige bal, waarbij de heer Verkerk van Uithoorn de stemming nog opvoerde, was de belangstelling bijzonder groot. Noode verlieten de gasten zaal Schreuder, de plaats van handeling, toen de pittige muziek verstomde. VOORHOUT. H.B.G. Het H.B.G. afd. Voorhout kwam in vergadering bijeen. De voorzitter, de heer P. G. v. d. Hulst, sprak een openingswoord. De secretaris, de heer P. L. Warmerdam, leest de notulen, welke worden goedge keurd. Volgde jaarverslag van den penningmees ter, den heer A. v. d. Vlugt. De inkomsten waren 98.90, uitgaven 28.40. Een batig saldo in kas van 70.40. De boeken en be scheiden werden in orde bevonden. Volgede paarverslag secretaris, waarin we opmerkten dat de afdeeling 35 leden telt. Volgde verkiezing afgevaardigde Alge- meene Vergadering. De heeren P. G. v. d. Hulst en C. Zonneveld worden gekozen, met als plaatsvervangers de heeren P. L. War- emrdam en B. Warmerdam. Volgde verkiezing bestuurslid. Aftredend was C. v. Zonneveld, die met groote meer derheid gekozen werd, welke functie hij ook weder aannam. Nu had de voorlezing plaats van den Be schrijvingsbrief van het Hoofdbestuur. Hier uit werd aangehoord, dat er 482.tekort is. Vervolgens, dat het 2 cent per roe fonds vervalt. Hierdoor is het struikelblok weg genomen dat vele verhinderden lid te wor den van het H.B.G. In geen geval vloeit hieruit voort, dat het wetenschappelijk on derzoek verdwijnt; integendeel. Er zal n.l. van elke bloembollenteier een bedrag wor den geheven tot instandhouding hiervan. Hierdoor zal er meer geld inkomen dan voorheen. Naar wij vermoeden zal dit een 1/2 cent per roe, verplicht worden, met de hielp der Siei teelt-Centrale. Betreffende het tekort bij het Hoofdbe stuur, zal door den afgev. van Voorhout gevraagd worden of er geen begrooting kan worden vastgesteld. Hierdoor zou mis schien voorkomen worden, dat er zoo'n groote tekort kan zijn. 't Hoofdbestuur heeft ook een voorstel aan de afd. Het geldt hier een benoeming van een rechtskundig adviseur in Noord- Holland, om na eventueele instandhouding hiervan, één der twee, Leiden of Haar lem te laten vervallen. De vergadering stem hiermee in. Volgde het alom besproken punt, de fusie met de Zuid-Hollandsche Bond van Kleine Kweekers. Voorzitter vraagt hier omtrent eenige bespreking. De heer L. v. d. Geer is niet tegen deze fusie, maar vindt het pure onzin van een vereeniging, welke ontbonden wordt, om zulke eischen te stel len. De heer C. v Zonneveld vindt het een domme streek van het Hoofdbestuur, om op deze manier leden te werven. De voor zitter antwoordt hierop, dat we als H.B.G. deze z.g. eischen als overgangsmaatregelen moeten respecteeren want deze z.g. eischen komen ook veelvuldig voor in de gedachten der H.B.G.-ers, betreffende het aftreden van den secretaris van het Hoofdbestuur. Dat de tweede leden der Kleine Kweekers Bond zitting moeten nemen in de directie van het H.B.G., daar is volgens den voor zitter van het Hoofdbestuur ook niets op tegen. Mocht het niet gaan, dan is de mee ning ook van 't Hoofdbestuur, evenals die der Kleine Kweekers Bond dezelfde, het geheele bestuur aftreden en een nieuw be stuur benoemen. Ook heeft het Hoofdbe stuur gemeend vertrouwen te moeten schen ken om dan wederzijds vertrouwen te ont vangen. Na deze nogal bewogen bespre king werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Wat de afd. Voorhout betreft, stelde de voorzitter voor, geheele aftreding van het bestuur en verkiezing van een geheel nieuw bestuur. De aanwezige secretaris van den Kleine Kweekers Bond, afd. Voorhout, de heer P. v. Werkhoven, biedt aan de ledenlijst over te dragen aan het H.B.G. afd. Voorhout, het welk door het bestuur geaccepteerd wordt. De heer v. cL Geer stelt voor, in 't han delsseizoen eenige malen op Zaterdagavon den bijeen te komen in 't belang van het handelsverkeer. Dit punt was door den voorzitter al eerder in bespreking gebracht, waartoe nu besloten werd. Ook werd er door den heer C. van Zonneveld sterk op aangedrongen ons gezaraelijk aan de m.p. te houden, daar het er onder verkoopen, groot nadeel voor diegenen zal zijn. Dit vloeit voort uit de reserveering van het leverbaar in het aanstaande seizoen. Besloten werd een bedrag van 2.50 te geven aan de huisbroeitentoonstelling, wel ke gehouden wordt 29 Februari a.s. Hierna had de verloting plaats van de collectie schitterende planten, waarna door den voorzitter gesloten werd. WASSENAAR. Tuinbouw en Plantkunde. Door de afdeeling Wassenaar van de Kon. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde werd de gewone maandelijksche ledenver gadering gehouden in Bellevue, ten einde de leden van de Buurtvereeniging Deijler- oord en omgeving in de gelegenheid te stellen te proifteeren van een causerie over het verzorgen van kamerplanten, te geven door den heer D. de Gans. De voorzitter, de heer Polderman, sprak een welkomstwoord. Hierop werd het woord verstrekt aan den heer de Gans, die voor de pauze diverse vragen beantwoord de over Pelaganiumstek, cyclamen, Cloxi- nia's enz. In de pauze werd een inzending op de prijsvraag „zes bloeiende potplan ten" gekeurd door een jury bestaande uit de heeren Maarsen, van Zetten en van Vugt. Een 1ste prijs werd toegekend aan deze inzending welke bleek te zijn van den heer J. van Noort. Hierop vervolgde de heer De Gans met wenken over het zaaien van planten in huis, waarbij een kleinere pot met het zaaisel moet worden geplaatst in een groo- tere gevuld met turfmolm, teneinde uit drogen te voorkomen. Men zaait in gezeefde bladaarde ver mengd met maaszand, fijn zaad boven op de aarde, grover zaad bedekt met een laag je aarde ter dikte van het zaad. De aarde moet vochtig gemaakt worden met een 'spuitje, waarna de pot moet wor den bedekt met een ruitje waarover weer een stuk papier moet worden gelegd. Dan voor het raam in de zon, totdat de plan tjes opkomen. Stekken geschiedt ook in een pot, welke weer in een grootere pot met turfmolm staat. Spreker behandelde de Ster van Bethlehem, die een goede kamerplant is en zich gemakelijk laat stekken. Stek geeft meer succes dan het verzorgen van een oude plant. Hij besprak vervolgens de cac tussen, welke des zomers buiten goed zul len groeien, de aspidistra, de asplenium, de asparagus, die niet zal uitvallen wanneer te vochtig wordt gehouden door spuiten enz. Ten slotte behandelde hij de kamer linde, die zal bloeien als zij 's zomers, be gin Juni buiten wordt gezet en in huis niet te warm. De heer Kuist, voorzitter van Deijleroord en Omgeving dankte den heer De Gans voor zijn causerie en zeide te hopen, dat de prettige samenwerking met de afdee ling der Maatschappij behouden zal blij ven. De voorzitter der afdeeling dankte den heer De Gans namens allen. Op een desbetreffende vraag werd voor het verdelgen van onkruid aangegeven Weedskiller, waarna de voorzitter deze vergadering sloot met dank aan allen voor de opkomst. „Excelsior". Door de muziekvereni ging „Excelsior" werd in het Vereeni- gingsgebouw aan de Kerkstraat een mu ziekuitvoering gegeven. Door den voorzitter, den heer D. J. Hof man, werd deze avond geopend. Na zijn groote voldoening te hebben uitgesproken over de geheel gevulde zaal, heet hij allen hartelijk welkom en knoopt daaraan vast den wensch dat allen zich uitstekend zul len vermaken. Het is hem daarom zulk een groot genoegen heden te openen, om dat de vereeniging in Januari haar 35-ja- rig bestaan mocht herdenken. Dit kan, door de omstandigheden en wel de finan- cieele van de vereeniging, niet op een luisterrijke wijze geschieden, doch door het aanbieden van corsages aan de dames werd reeds een feestelijke aanblik verkre gen. Hierop deelde hij mede, wat de oorzaak is geweest dat de gebruikelijke uitvoering in de maand November ditmaal niet werd gegeven. Eerstens liet de kas zulks moei lijk toe doch de hoofdzaak was het feit, dat de eminente dirigent, de heer L. C. Veerman, die gedurende de ruim 25 jaren als zoodanig optreedt en nimmer ook maar één keer om, welke reden dan ook, had ontbroken, plotseling zeer ernstig ziek was geworden. De leden en donateurs kunnen zich daarom begrijpen dat een uitvoering niet mogelijk was hoewel „Excelsior" en de zieken eenige weken lang op zulk een onvolprezen wijze uit den nood werd ge holpen. Het verheugt spreker en met hem allen, dat het de heer Veerman weder is gege ven om opnieuw „Excelsior" te dirigeeren. Met een warm applaus werden deze laat ste woorden door de aanwezigen onder steund. Hierop deelde de voorzitter mede, dat het 10 jaren geleden is, dat „Excelsior" een grootsch concours gehouden heeft. Toen heeft men een belofte gedaan, om het bij leven en welzijn over 10 jaren weder te doen, en al zijn de omstandigheden niet die, zooals dien tijd geleden, heeft „Excel sior" het toch aangedurfd een muziekcon cours uit te schrijven. Het aantal inschrijvingen is heden al zooveel, dat het concours volkomen zal slagen. Hierop wordt „Excelsior" aan het woord gelaten om haar programma af te wer ken. Geopend werd met een marsch „The Stars and Stripes forever (Sousa), vervol gens de Ouverture van Suppé „Poèts et Paysan", Suite de Valse van Frans Le- har, „Amous Tzigane", Suite Oriëntale par Francis", van Popy. Dit nummer werd na beëindiging om haar warme en zuivere vertolking buitengewoon .luid en lang be- applaudisseerd, vervolgens Fantaisie sur l'Opara, Robert le Diable, van Meijer- beer, Wiener Extrablatter, een potpourri van Hans Kliment en tot slot een pittige marsch. Het geheel werd goed vertolkt en ieder nummer werd op een warm applaus ont haald. Na de pauze volgde een optreden van het Duo Joe en Nelli, die in Wasse naar bij de uitvoeringen van „Excelsior" geen onbekenden meer zijn en die dezen avond op een gepast vroolijkc wijze deden beëindigen. Het geheel is een welgeslaagde uitvoe ring geweest en er is voor volle 100 pet. door de aanwezigen genoten. Roodvonk. In deze gemeente doen zich onder de jeugd diverse gevallen van Roodvonk voor. In verband hiermede is de R.-K. Kleuterschool in het Oostdorp voor eenige weken gesloten. Geboren: Henricus Wilhelmus Marie z. v. H. B. Bayer en A. M. Paardenkooper. Ernst Hubertus z. v. A. G. de Vries en F. W. J. Strubbe. Johan Carel Cornelis z. v. jhr. R. Sandberg van Boelens en E. J. Baronesse van Ittersum. Henricus Cato z. v. A. van Kleffen en E. J. van Someren Greve. Ernest Joop Elf ried z. v. J. Sinke en E. B. Jürgens. Hendrika Maria Theodora d. v. A. C. Hassing en H. M. van Rijn. Ondertrouwd: J. E. Visser en A. P. J. Gregory. D. W. Seinhorst en H. Cradauer. Gehuwd: C. Stigter en C. van Wijk. C. J. Voorham en H. C. Oosterveer. A. C. van den Bergh en M. J. Zuiderduin. C. A. de Vos en M. H. van Peppen. Ingekomen: Jhr. D. G. van Asch van Wijck en gezin, uit Amersfoort. W. K. Bahlmann, uit Amsterdam. M. Bergau, uit 's-Gravenhage. E. G. Deenen, uit Rotterdam. J. Dekker, uit 's-Gravenhage A. Dostalova, uit Voorburg. J. J. van Driest, uit Amsterdam. D. van Dijk, uit Rotterdam. J. van Dijk, uit Katwijk. H. Y. Gatsonides, uit Amersfoort. P. J. Kannegieter, uit Leiden. J. M. Klaver- wijden, uit Leiden. M. Lauman, uit Salz- kotten (Did.). J. I. Leon en vrouw, uit Amsterdam. C. Nieser, uit 's-Graven hage. A. M. L. van Bijlevelt geb. Nieu- wenhuisen Boomer, uit Wisch. L. Noor- dijk, uit Ooltgensplaat. A. Oesterle, uit 's Gravenhage. E. Stiassny, uit Oosten rijk. M. H. Vermasen, uit Pijnacker. H. M. Vermasen, uit Pijnacker. Vertrokken: M. J. Semmler, naar Weenen. J. M. van Dijk, naar Delft. B R. Cohen, naar Warnsveld. M. Ma» churek, naar Den Haag. M. H. de Vos geb. van Peppen, naar Delft. M. Th. P. Maseland, naar Den Haag. Th. J. J. Goe- mand, naar Leiden. E. M. Swagema- kers, naar Den Haag. W. M. Noorder- meer, naar Zevenaar. M. J. van den Bergh geb. Zuiderduin, naar Leiden. L. Achterberg, naar Haarlem. S. Wiers- zchowski, naar Den Haag. H. Gros, naar Winterswijk. E. E. Weste, naar Den Haag. L. E. A. Lutz naar Heemstede. Wed. A. C. v. d. Voorts geb. E. P. M. Duyn- stee en dochter, naar Maastricht. E. F. Faluot en vrouw, naar Weenen. C. van de Koppel, naar Bussiun. A. Meder naar Voorburg. A. Fr. Janssen, naar Rijs wijk. P. Hofer, naar Den Haag. C. M. E. Fraser, naar Den Haag. A. Th. M. van der Voort, naar Sassenheim. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: H. Th. Seysener, Hill eg om. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV MAATSCH. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (thuisr.) vertr. 19 Febr. van Colombo. POELAU BRAS (thuisr.) vertr. 19 Fe bruari van Colombo. TARAKAN (thuisr.) vertr. 17 Febr. van Singapore. KON. NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ. AGAMEMNON arr. 19 Febr. van Danzig te Kopenhagen. ATLAS vertr. 17 Febr. van New York naar West-Indië. BAARN (thuisr.) arr. 16 Febr. te Bal- bao. BODEGRAVEN (thuisr.) vertr. 17 Fe bruari van Mejillones. KON. HOLL. LLOYD AMSTELLAND (thuisr.) vertr. 18 Febr. van Bahia. ZAANLAND (uitr.) arr. 19 Febr. te Santos. KON. PAKE TV. MAATSCHAPPIJ. BONTEKOE arr. 17 Febr. van Kaap stad te Batavia. HOUTMAN vertr,. 18 Febr. van Kaap stad naar Port Natal. NIEUW ZEELAND vertr. 18 Febr. van Singapore naar Adelaide. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DELFTDIJK, Vancouver naar Rotter dam arr. 16 Febr. te Portland (Ore). NOGOYA, Vanc.Rotterdam vertr. 18 Febr. van Glasgow. SPAARNDAM vertr. 16 Febr. van Phi ladelphia naar Rotterdam. STATENDAM arr. 17 Febr. van New- York te Cristobal. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. TEUCER, RotterdamJapan, vertr. 18 Febr. van Sjanghai. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant". Elke aDonné van „De Leidsche Courant*, die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van 300.— tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrceksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot het ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn: Xe. de echtgenoot(e); 2e. kinderen; 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinper de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of rij, die tenminste een derde van zijn cf haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij bij het levensonderhoud te hulp komt Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder dan vijf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens het plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of wel zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-, Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné ifch tijdens het ongeval bezig hield met de beieiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden; of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is: van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe; van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was; van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(n) verzekerde(n) abonné. d. Ongevallep door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een ervaren bootsman zijn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewijs wordt geleverl, dat de dood rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen, enz.) Daarenboven geeft verdrinken m binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewijs van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- deeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van „De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, m het laatste geval zal de gewonde verplicht zjjn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeering verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen en zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden to» mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen, daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra d® bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regij» ter van overlijden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10