LINKSCHE ZEGE IN SPANJE DINSDAG 18 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE KLAD - PAG. 7 DE REGEERING HANDHAAFT ORDE EN RUST Staat van beleg afgekondigd DEFINITIEVE RESULTATEN NOG NIET BEKEND. Ofschoon de definitieve resultaten der Spaansche verkiezingen nog wel even op zich zullen laten wachten,"blijkt uit de be richten dat de overwinning der linksche partijen zich heeft geaccentueerd en de re geering van Portelas Valladares zal moeten aftreden. Op het oogenblik ia echter van meer be lang de vraag, of de regeering den toestand in de hand heeft. Er schijnt in taj yan.cen tra groote onrust te heerschen en de afkon diging van den staat van alarm, en- hier en daar zelfs den staat van beleg, wijst er op dat het Volksfront aanstalten maakte om reeds de macht in handen te nemen. Het zal moeten blijken of de regeering tpgen dezen druk ia opgewassen. Betoogers in de straten. Nu het vrijwel zeker is, dat de komende Cortes een linksche meerderheid zullen heb ben, trekken linksche betoogers door de straten en eischen de macht op. De demon straties richten zich vooral tegen de staats gevangenis te Madrid, waar de politie ge dwongen was in de lucht te schieten. Ook voor het ministerie van binnenlandsche za ken verzamelden zich enkele duizenden de monstranten, die eischen dat de gevange nen worden vrijgelaten en dat de regeering zal aftreden. Het karakter dezer demon straties blijkt uit den kreet „Heil Moskou". Alarm toestand. De regeering maakt bekend dat de alarm toestand voorloopig tot acht dagen is be perkt. De censuur op de pers en het verbod van vergaderen is weer van kracht gewor den. Minister-president Portela Valladares ver klaarde aan de pers, dat de alarmtoestand bij regeeringsdecreet is uitgevaardigd in verband met den toestand en wel voor den duur van acht dagen, aangezien anders goedkeuring noodig zou zijn geweest van de permanente commissie uit de Cortes. Hij is door den ministerraad gemachtigd den staat van beleg af te kondigen waar en wanneer hij dit noodig acht. Voorts verklaarde Portela Valladares, dat de regeering besloten is den wil van het volk te respecteeren, doch dat de orde ab soluut gehandhaafd zal worden. Hij voegde hieraan toe, dat alle partijen daarbij moe ten helpen. Reeds hebben het Algemeen Verbond van Arbeiders en het Volksfront een manifest gepubliceerd, waarin de arbeiders worden aangespoord kalm te blijven en weer aan het werk te gaan De onder-minister van binnenlandsche zaken heeft den leider van de links-repu blikeinen, Azana, bij zich ontboden en hem verzocht te verhinderen dat de massa tot demonstraties overgaat. Pantserwagens rijden tot handhaving van de orde door de stad. Behalve in Saragossa is in Huesca en Cadiz en in de geheele provincie Anadoloe- siö de staat van beleg afgekondigd. Politieke gevangenen vrijgelaten. De arbeidersleider Largo Caballero heeft zich gisteren naar den minister-president begeven om hem te verzoeken toestemming te geven tot heropening van de volkshuizen in geheel Spanje. Valladares stemde daarin toe en het Volkshuis te Madrid werd onver wijld heropend. Ook vroeg Largo Caballero de vrijlating der politieke gevangenen; Valladares gaf de noodige instructies en 's middags begonnen de gevangenen de ge vangenissen te verlaten. Ook stond de regeering den politieken uitgewekenen toe terug te keeren. Tijdens de demonstratie ten gunste van de vrijlating der gevangenen gelastte de politie de betoogers in de nabijheid van de kerk Buen Successo halt te houden. Op het zelfde oogenblik vielen verscheidene scho ten en een verward gevecht volgde. Hierbij werden zes personen gewond; twee van hen zijn aan de bekomen wonden overleden. Het verluidt, dat de gevangenen in de ge vangenis van Carthagena, waar verschei dene veroordeelden inzake de October-re- volutie, o.a. vele leden van de oude Gene raliteit van Katalonië ,zich bevinden, aan het muiten zijn geslagen. De gevangenen doodden een bewaker, sloten twee anderen op en staken de stroozakken in brand. De gevangenis is omringd door een cor don van troepen; mitrailleuses zijn opge steld. De autoriteiten verklaren, dat zij meester zijn van den toestand. Tegenover dit bericht staat een andere lezing der feiten van de zijde van de direc tie der gevangenis. Zij ontkent dat er in cidenten zijn voorgevallen en verklaart dat de gevangenen zich op de binnenplaats van de gevangenis vereenigden om hun vreug de te uiten over het resultaat van de ver kiezingen. De vroegere raadsheer der Kata- laansche Generaliteit, Gassols, verklaarde dat een overwinning van de linkerzijde am nestie beteekende en spoorde hen aan zich kalm te houden. Hij slaagde erin hen te overtuigen. De bewakers, die onmiddellijk waren samengetrokken, behoefden niet in te grijpen. Te Madrid heeft de politie op de Pasco del Prado een optocht van een 500-tal de monstranten uiteengeslagen. Het waren meest jeugdige volgelingen van de Roode ""lam. De politie heeft tenslotte hun vlag RIJKSMIDDELEN. In Januari ruim 3 millioen minder dan de raming en bijna 3.5 millioen minder dan in Januari 1935. De Rijksmiddelen hebben in de maand Januari opgebracht 27.743.568, hetgeen ruim 3 millioen minder is dan de ra ming, en bijna 3.5 millioen minder dan de opbrengst van Januari van het vorig jaar. De inkomsten ten bate van het Ver- keersfonds brachten in de maand Januari 1.37 millioen op. in beslag genomen en verscheidene arresta ties verricht. Te Saragossa is de staat van beleg afge kondigd. Bij de gevangenis kwam het tot ongeregeldheden op het oogenblik, dat de vrouwen der politieke gevangenen dezen hun eten brachten. De vrouwen uitten op standige kreten, waarop de gevangenen antwoordden. Welke regeering? In de wandelgangen der Cortes heerschte gistermiddag groote levendigheid, zoo ver volgt Reuter zijn berichten uit Madrid. De vertegenwoordigers van het Volksfront ga ven uiting aan de hoop in de komende Cor tes een absolute meerderheid der linker partijen te zullen zien. Zij verwachtten eén regeering, welke door Martinez Bar rios, den leider der Republikeinsche Unie, zou worden gepresideerd. De ministerraad kwam in buitengewone zitting bijeen. Na afloop heette het dat het niet onmogelijk is, dat er een linksche re geering onder Azana zal worden gevormd. Het verloop van zaken zal aldus zijn: de herstemming zal den lsten Maart plaats vinden, de nieuwe Cortes komen op 16 Maart bijeen. Indien het Volksfront een ab solute meerderheid heeft gekregen, zal de regeering-Valladares geen voldoenden steun in de Kamer hebben en moeten aftreden. Volgens de voorloopige resultaten heeft Gil Robles, die aan het hoofd van de lijst der Katholieke Volksactie stond, 189.048 stemmen gekregen, daarop volgen Bermu- dez Canete en Marin Lazaro met ongeveer j 183.000 stemmen. Azana, die aan het hoofd van de lijst van het Volksfront stond, ver wierf 218.602 stemmen, Martinez Barrio 218.452. VERBOD TOT INBESLAGNEMING VAN TOURINGCARS. Van Friesche reisvereeniging. De president van de arrondissements rechtbank te Leeuwarden heeft gisteren uitspraak gedaan in het kortgeding tus- schen den Staat der Nederlanden en de Friesch-Hollandsche Reisvereeniging. De president heeft den Staat verboden voort te gaan met het in beslag nemen van tou ringcars van de Friesch-Hollandsche Reis vereeniging, voor zoover dit bedoeld is als opsporingsmaatregel. DE INDUSTRIEMELK EN DE BAKKERS. De Hollandsche Mij. van Landbouw ver zoekt deze melk niet meer voor bakkers beschikbaar te stellen. De Hollandsche maatschappij van land bouw heeft den minister van landbouw en visscherij, naar aanleiding van de geruch ten over de mogelijkheid dat de z.g. bak- kersmelk wederom zou worden gebracht onder de consumptiemelkregeling, ver zocht, te willen bevorderen, dat dit inder daad het geval zal worden. Adressanten motiveeren dit verzoek door er op te wij zen dat de prijzen van melkbrood niet door de beschikbaarstelling van de indus- triemelk zijn gedaald. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST BINNENLAND BARON VAN HÖVELL TOT WESTERFLIER t Onder groote belangstelling is Maandag middag op de begraafplaats van Duister- voorde (gem. Twello) het stoffelijk over schot van den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, baron van Hö- vell tot Westerflier, ter aarde besteld. Om vijf uur bereikte de groote stoet, die Maandagmiddag uit Maastricht was vertrokken, de tweede oprijlaan van de parochie Duistervoorde, waar leden van de Katholieke Jeugdvereenigingen, de K. J. C. en de Jonge Werkman bij het pas- seeren van den stoet den geliefden doode met hun met rouwfloers omhangen vaan dels, een eerbiedigen groet brachten. On der treurmuziek van de muziekvereeni- ging „St. Caecilia", werd de kist, naar het kerkhof gedragen, waar honderden be langstellenden stonden opgesteld. Terwijl de klokken van de St. Martinus beierden en het zangkoor der parochie het „In Paradisum" en „Canticum Zachariae" zongen, werd de kist naar het graf gedra gen. Om het graf stelden zich behalve de fa milieleden, de leden van de Malthezer en Johanniter-Orde in hun kleurige unifor men en honderden andere belangstellen den op. De absoute werd verricht door pater van Gestel S.J., prefect van het Canisius-col- lege te Nijmegen, met assistentie van pas toor Smeenk en kapelaan Kwanten. De oudste zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling. De plechtigheid werd o.a. bijgewoond door burgemeester en wethouders van Voorst. ONDERSCHEIDING BLOEMBOLLEN- KWEEKER EN TREKKER. Er is eenige wijziging gekomen in het Bloembollensaneeringsplan, teneinde de verhouding tusschen bloembollenkweekers en -trekkers te regelen. Als zuivere bloem- bollenkweeker wordt aangemerkt, hij, die geen bollen aanwendt als grondstof voor het eigen trekkersbedrijf of bloemen ver handelt. Deed men dat wel, dan wordt men beschouwd als kweeker-trekker of als kweeker-bloemist. Deze categoriën krijgen een verschillend teeltbewijs. De trekker krijgt voortaan een teeltvergunning voor bloembollen, die gebaseerd is op wat bij hem in 1932'33 is geregistreerd. Het is precies hetzelfde percentage dat den zui veren bollenkweeker is toegestaan; de ba sis moet echter anders zijn, omdat het vo rige jaar de vergunning voor den kwee ker-trekker niet geregeld was. Volgens het nieuwe artikel mag nu ook hij zonder bloembollenteeltvergunning kweeken, ten wiens opzichte aannemelijk is: dat hij niet teelt om het product te verhandelen; dat hij in 1934, '35 en '36 alle verkregen bollen heeft aangewend of aanwendt in het eigen trekkersbedrijf, of in die jaren uitsluitend de bloemen heeft verhandeld. De practijk zal echter moeten uitwijzen of men er met deze regeling nu wel is. Vorige jaar toen de regeling veel positiever was de kweeker moest in 1934'35 zijn ge- heelen oogst aanwenden voor het eigen bloemisterij-bedrijf, bleken op velerlei wijze ontduikingen mogelijk. De nieuwe soepeler regeling zal van groot belang zijn voor de eigenlijke bollenkweekers, ook voor de bonafide bloemkweekers. „Koop Nederlandsche waar, dan helpen wij elkaar." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta 1113 De heer de Gruyter Geheim Kamerheer van den Paus. Z. H. Paus Pius XI heeft den heer J. A. A. de Gruyter te 's-Hertogenbosch be noemd tot Geheim Kamerheer met kap en degen. Maandag heeft Z. H. Exc. Mgr. Diepen den heer de Gruyter, in tegenwoordigheid van mgr. dr. B. J. Eras, procurator van het Nederlandsche Episcopaat te Rome van deze hooge onderscheiding mededeeling gedaan. De loon- en salarisverlaging van het gemeente-personeel te Amsterdam. B. en W. van Amsterdam deelen in het Gemeenteblad mee, dat zij voldaan heb ben aan de uitnoodiging, vervat in het Kon. besluit van 27 Januari, om binnen den tijd van drie weken vast te stellen de loonen en salarissen van de werklieden, het onderwijzend personeel en de buiten gewone hoogleeraren en de lectoren aan de gemeente-universiteit, nu de raad aan de daartoe strekkende aanmaning niet heeft voldaan. Veraart's proeven voortgezet. In verband met proeven, gisteren door den heer Veraart te Rijswijk genomen, om de mist te verdrijven, wordt aan het A.N.PP. medegedeeld, dat de zon tusschen kwart voor elf en elf uur een flauwe po ging heeft gedaan, om door te breken, en dat zij deze poging na twaalf uur herhaal de met het gevolg, dat alle kerktorens in den omtrek zichtbaar werden. Om half één zijn de proeven beëindigd: er was toen een zicht van eenige kilometers. In de loop der volgende week zullen te Rijswijk nogmaals proeven worden genomen. Er zullen ook proeven te Amsterdam plaats vinden. Hieraan zal de drijvende brand spuit „Jason", die een vijftien maal groo- tere capaciteit dan de Rijswijksche brand weer kan ontwikkelen, medewerken. R'damsche Lloyd Rapide. De R'damsche Lloyd Rapide in aanslui ting met het mailschip „Dempo" wordt Woensdag 19 Febr. as. te 7.40 uur in den Haag verwacht. KERKNIEUWS Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. v. Gerre- vinck. Aanwezig alle leden. Daar het de eerste vergadering is van dit jaar, biedt de voorzitter onder dankzegging voor de nieuwjaarswenschen wederkeerig zijn gelukwenschen aan. De heer Bakker dankt namens den Raad. Verzoek van verschillende winkeliers in de De Kempenaerstraat om de verlichting van het gedeelte de Kempenaerstraat tus schen Geversstraat en Ter wee weg te ver beteren. Adhaesie-betuiging van de Hanze aan voormeld verzoek. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen en een crediet van 890.voor aankoop van 4 electrische lantaarns, over spanning en 2 masten, alsmede aansluiting op het kabelnet, beschikbaar te stellen. Dit bedrag kan uit de gewone dienst ge kweten worden. Het bedrag wordt opgeno men in het bij punt 8 vast te stellen comp- tabiliteitsbesluit. Goedgekeurd. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Willibrordus te Oegstgeest, om beschikbaarstelling van gel- den.overeenkomstig het bepaalde in artikel 72 der L. O. wet 1920, voor de in 1933 aan geschafte leer- en hulpmiddelen, noodig wegens toename van het aantal leerlingen. B. en W. stellen voor het verzoek in hun handen om praeadvies te stellen. Aldus besloten. Verzoek van N. A. van Zijp en C. P. J. Paardekooper om ontbinding van de voor loopige overeenkomst, d.d. 22 Juli 1935, waarbij door hen werd gekocht een per ceel bouwterrein aan den Rijnzichtweg. Besloten werd dit verzoek bij 't einde der vergadering in comité-generaal te be handelen. Mededeelingen. B. en W. deelen mede: a. dat zij Mej. J. C. Cozijn, met ingang van 1 Januari j.l. een vaste aanstelling heb ben verleend als ambtenares ter secretarie; b. dat zij het maken van rioleeringswer- ken in de De Kempenaerstraat aan den laag- sten inschrijver, C. Godschalk te Leiden, voor een bedrag van 4860.hebben ge gund; c. dat zij besloten hebben medewerking te verleenen aan de voor het jaar 1936 door dg Rijksinspectie voor werkverschaffing vastgesteld loonbijslagregelingen voor bloembollenbedrijf, de landbouw, de tuin bouw en het vaste-plantenkweekerijbe- drijf. B. en W. stellen voor deze mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Naar aanleiding van de door den heer Kruizinga in de vorige raadsvergadering gestelde vraag deelen B. en W. mede, op grond van het door hen ingewonnen advies van het Orgaan, dat het niet wenschelijk wordt geacht om tot éénmaal stempelen per dag over te gaan. De heer Kruizinga verdedigt verder het éénmaal per dag stempelen, Weth. van Egmond zegt dat na rijpe overweging besloten is hiertoe niet over te gaan. Het zou dan noodig zijn, dat de ambtenaar belast met het stempelen den geheelen dag aan 't stempellokaal vertoeft. Een voorstel-Kruizinga tot eenmaal stem pelen per dag werd niet ondersteund. Voorstel B. en W. tot het verleenen van een voorschot tot verbetering van toegangs paden naar de woningen van bouwplan I van Buitenlust. Het Bestuur van de woningbouwvereni ging „Buitenlust" heeft een bedrag ad 450.— gevraagd als voorschot uit de gemeentekas voor het verbeteren van de toegangspaden van de met voorschot ge bouwde arbeiderswoningen aan den Rijn zichtweg (bouwplan I). Rente en aflossing van dit bedrag in an- nuïteitsvorm zal door het bestuur gevonden worden door afschrijving van de reserve, welke thans tot een bedrag van 11 cent per week en per woning wordt gekweekt. Conform besloten. Onteigening van grond. Voorstel van B. en W. tot onteigening van enkele perceelen grond in het belang van De Congregatie van O. L. Vrouw van Lourdes. 11 Februari 1.1. wijdde mgr. Bouman het nieuwe noviciaat van de Congregatie van Broeders van Onze Lieve Vrouw van Lour des te Pangkalpinang in. Vele geestelijken en autoriteiten, waaronder de Resident van Banka, waren aanwezig. Mgr. Bouman memoreerde het doel van het noviciaat, alsmede het liefdewerk van de broeders, n.l. de verpleging van oude tin- en mijnkoelies ten getale van 120. Hij bracht dank aan de autoriteiten, pas toor Meyers en den architect, broeder An- tonius die het algemeen toezicht over den bouw had, en smeekte Gods zegen over het liefdewerk af. De Resident roemde in zijn toespraak het ideëele.doel in dezen materialistischen tyd, en wenschte succes toe bij den arbeid. Vervolgens maakten de aanwezigen een rondgang. Thans zijn reeds drie novicen en twee postulanten ln het nieuwe noviciaat. de veibétering der volkshuisvesting en tot het ongegrond verklaren van het door Gebr. v. Vliet tegen deze onteigening ingediende bezwaarschrift Reclamanten verzoeken het plan tot ont eigening niet goed te keuren op grond van de volgende grieven: 1. inderdtijd heeft de heer De Best be stuurslid van „Buitenlust", met hen over leg gepleegd over verkoop van den grond, waarbij overeenstemming is bereikt om den grond te verkoopen tegen 2.25 de M2. Ondanks de toezegging, dat zij bericht zou den ontvangen, hebben zij van „Buitenlust" nooit meer iets gehoord; 2. reclamanten hebben nooit geweigerd den grond te verkoopen, ondanks het feit dat zij door den verkoop van een gedeelte van hun terreinen veel schade zullen ondervin den, daar deze te klein worden om te bebou wen. Reclamanten zijn dan ook van oordeel, dat de gevraagde onteigening geheel ten onrechte te hunne laste plaats vindt. Op grond van het bepaalde in artikel 81 der Onteigeningswet hebben wij het be zwaarschrift ter kennis van den Inspecteur der volkshuisvesting gébracht met verzoek B. en W. van advies te willen dienen. Bij schrijven van 23 December j.L heeft de In specteur dit advies uitgebracht, waaraan B. en W. het volgende ontleenen: „De besprekingen met den secretaris van de woningbouwvereeniging doen niets ter zake, evenmin als de eventueel met hem besproken prijs. Trouwens de prijsbepaling is door de onteigeningswet met voldoende waarborgen omringd, terwijl eerst moet worden getracht bij minnelijke overeen komst de te onteigenen perceelen te ver krijgen, waarbij requestranten het door hen aangevoerde naar voren kunnen brengen". Het voorstel wordt aangenomen en dus tot onteigening besloten. Voorstel van B. en W. tot 'het verleenen van medewerking ingevolge art 72 der L.O.-wet aan het bestuur der Ned. Herv. school aan den Endegeesterstraatweg voor betegeling van de bij de school behoorende De kosten hiervan bedragen 316, waar toe wordt besloten. Voorstel B. en W. tot vaststelling van het voorschot bedoeld in art. 103 Lager Onder- - wijs-wet 1920 over 1936. Goedgekeurd. Voorstel B. en W. tot het aangaan van een geldleeniing van 46.000. Door bemiddeling van het Nederlandsch Hypothecair bedrijf te 's Gravenhage is aan aanbieding ontvangen voor een geld- leening groot ƒ46.000, per 15 April a.s., tegen een rente van 4 pet. per jaar a pari, af te lossen in 7 jaarlijksche termijnen van 4700 en het restant na acht jaar. Tusschentijds mag niet worden geconver teerd. Het Nederlandsche Hypothecair be drijf bedingt een afsluitprovisie van yK pet. Inmiddels was er van de Leidsche Le vensverzekeringsmaatschappij nog een aanbod binnengekomen onder dezelfde voorwaarden, doch zonder afsluitprovicie. De Raad verwierp het voorstel van B. en W. en met alg. stemmen werd besloten bij laatstgenoemde maatschappij te leenen. Eige comptabiliteitsbesluiten werden na enkele opmerkingen genomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Kruizinga inzake de houding der ge meente bij de L.E.M.V.O.G. vergadering. De heer Uitenbogaard vroeg wanneer een aanvang werd gemaakt met de verbe tering van den Rhijnhofweg. De Raad ging over in geheime zitting ter behandeling reclame schoolgeld en behan deling van het bovengemeld verzoek van de heeren Van Zijp en Paardekooper. Na bespreking in geheime zitting heeft de Raad het verzoek ingewilligd van de heeren N. A. v. Zijp te Leiden en C. P. J. Paardekooper te Oegstgeest, om ontbin ding van de voorloopige overeenkomst, warabij door hen werd gekocht een perceel bouwterrein aan den Rhijngeesterstraat- weg nabij de R.K. Kerk. Daarbij is afge zien van het recht om schadevergoeding, te eischen. Hierna sluiting. LETTEREN EN KUNST LEEKENSPELEN. Van hert Tooneelfonds „Ons Leekenspel", stichting van de Interdiocesane Jeugdcom missie, ontvingen wij niet minder dan drie bundels leekenspelen tegelijk. Met de reeds eerder verschenen eerste bundel zijn er thans vier uitgegeven en samen vortaen zij een monument voor het kunnen van onze katholieke tooneelsohrijvers, van wie er verscheidene Nederlanders bij zijn! Er bestaat tegenwoordig onder onze jon geren een verheugende belangstelling voor het goede tooneel; men wordt zich weer bewust van de vormende kracht zoowel voor acteurs als voor toeschouwers van een spel, dat een inhoud heeft, ontleend aan den rijkdom van onzen geloofsschat, waarin de bloemen te geuren staan, geplukt in den bloeienden tuin van het Roomsche leven. Wij zijn in den loop der jaren gewend ge weest aan een inhoudloos tooneel, dat even leeg was als het leven, waaraan het was ontleend en dat alle innerlijke waarde, elke bewuste houding had verloren. Wij hebben ons maar al te gewillig laten wijs maken, dat een stuk met een „tendenz", dat elke aanraking met het hoogere op het tooneel saai moest zijn, on-artistiek, vervelend en banaal. En hier en daar is er laten we eerlijk zijn alle reden geweest voor zuïk een vernietigend oordeel. Maar onredelijk was het, te verwerpen wat alleen naar den vorm niet langer voldeed. Het was vooral de geniale Franschman Henri Ghéon, die ons weer leerde, hoeveel schoonheid er te putten viel uit eeuwenoude schatten, die altijd nieuw blijven, omdat zy van alle tijden zijn. Onder de Gewijde en Heiligen spelen treffen wij in deze bundels weer eenige van dezen pracht-auteur aan en ook één onder de Kerstspelen. Dat Kerstspel heet „Kermis volk op Kerstmis" en is een subliem spel, krachtig en toch buitengewoon teer van uit werking; dat echter een opvoering door zeer geoefenden vraagt. Men weet het: van het sublieme naar het ridicule is slechts één stap! Maar als men het leest en zich een ideale uitvoering er van fantaseert, dan is het een magnifiek ge geven. Er is overigens in de drie bundels ge noeg verscheidenheid voor elk groepje, dat zich tot het leekenspel voelt aangetrokken en bereid is, met volle overgave een spel tot opvoering te brengen. Er zijn zes Kerstspelen, zeven gewijde of heiligenspelen en negen andere spelen van meer profanen aard, voor jongeren en oude ren, elck wat wils. Wij kunnen aan allen, die geroepen zijn om leiding te geven aan dezen tak van jeugdvorming, kennisneming van deze bun dels ten zeerste aanbevelen. Bestellingen kunnen gedaan worden op Hasselaersplein 35 te Haarlem.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7