UIT DE OMGEVING DINSDAG 18 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 ZJI. BOND VAN KLEINE KWEEKERS. KATWIJK AAN DEN RIJN DE TUINBOUW-STEUNMAATREGELEN Gesombineerde vergadering van Vereenigingsbestuurders hun kaart kunnen ze echtgenoote, verloofde of 'zuster meenemen. Voor een smakelijk, bont programma wordt gezorgd, dus rekent het bestuur op een massale opkomst. Overleden: J. Kok, 82 j. Vertrokken: A. de Geus en gezin naar Hattem J. Vossepoel naar Roer mond S. v. Loon naar Amsterdam. Gevestigd: A. Hoffmeister van Bloe- mendaal E. Eedens van Bloemendaal W. Duker van Bloemendaal J. C. de Kloet van Wageningen C. v. Gelderen van Den Haag. NOORDWIJKERHOUT. Feestavond N. V. C. In café Gouwen- berg hield de R. K. Voetbalvereeniging „N. V. C.", alhier Zondag- en Maandag avond een feestavond. Beide avonden werden door den voorzitter den heer M. Braun geopend met den Chr. groet. Zon dagavond heette hij in het bijzonder wel kom den weleerw. heer Kapelaan De Kleermaeker en den Eerw. Pater Assistent van de St. Jozef Parochie, en de vertegen woordigers van de zustervereenigingen „Van Nispen" uit de Zilk, en „Teylingen" uit Sassenheim. Spreker dankte de dona teurs en leden voor de tot nog toe onder vonden steun. Hij dankte de dames van de tooneelvereeniging „De blijde wereld", uit Noordwijk, die de avonden met hun mooi tooneelspel zullen vullen en wensch- te alle aanwezigen een genoegelijken avond. Hierna werd begonnen met het af werken van het programma. Opgevoerd werd door de dames op zeer verdienstelijke en onberispelijke wijze een vroolijke schets in 2 bedrijven „De groote erfenis". In dit stuk lag een mooie moraal opgeslo ten. Hierna kwam aan de beurt „Ode aan N. V. C.", dit werd gespeeld door twee da mes van de tooneelvereeniging. Op rijm werd door de aanwezigen meegezongen. Iedere speler van N. V. C. kreeg in deze Ode zijn „beurt". Onder de pauze werd de gebruikelijke verloting gehouden. Na de pauze werd opgevoerd een klucht in twee bedrijven „tooneeltriumphen" en een vroolijk zangstuk „Landelijk Concert". In één woord het spel van de dames was su bliem en ze mochten dan ook na elk stuk een daverend applaus oogsten. Kapelaan Dekleermaeker sprak ook een woord van dank aan het Bestuur voor het organiseeren van den avond, hij sprak de hoop uit, dat allen het bestuur zullen blij ven steunen om dit in staat te stellen, dat N. V. C. op den ingeslagen weg zal kun nen voortgaan, daar er op het gebied van jeugdorganisatie nog veel te kort hier is mag deze vereeniging in haar streven niet belemmerd worden. Aan het einde van de beide avonden bracht de voorzitter dank aan allen die er toe hadden meegewerkt de avonden zoo goed te doen slagen. Hij deelde nog mede, dat het volgend jaar het eerste lustrum van N. V. C. luisterrijk gevierd zal worden. RUPWETERING. Zangvereeniging „Zanglust". De R. K. Gemengde Zangvereeniging „Zanglust" gaf Zondagavond een uitvoering in de zaal van het café „Rustoord" alhier, welke zaal tot in de uiterste hoeken bezet was. De zeereerw. heer Pastoor Th. Kwak man sprak er in zijn openingswoord zijn vol doening over uit, dat de belangstelling voor muziek in het algemeen en voor de presta ties van „Zanglust" in het bijzonder steeds toeneemt, getuige de groote opkomst op dezen avond. Wel meende Z.eerw., dat het aantal dames-leder, der vereeniging nog grooter kon zijn, daar er verschillende zich onder het luisterend publiek bevonden, die toch goede krachten voor 't koor zouden zijn. Na het korte openingswoord werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma, waarvan het eerste deel koor werkjes van bekende componisten ver meldde. Reeds dadelijk trof ons de groote vooruitgang, die in het klankgehalte en in de zangtechniek sinds de vorige uitvoering viel op te merken. De uitvoering getuigde van ernstige studie en degelijke leiding. Jammer dat, vooral de jongeren onder het publiek het gebodene niet beter naar waar de weten te schatten, want de stilte tijdens de uitvoering liet, in weerwil van het drin gend verzoek in het openingswoord gedaan, nog heel wat te wenschen over. Ook het tweede gedeelte van het muziekprogramma werd op zeer verdienstelijke wyze uitge voerd en Zanglust oogstte veel applaus. Het muzikaal gedeelte van den avond werd afgewisseld door voordrachten, meest muzikale, -die alle werden uitgevoerd door werkende leden van de vereeniging. De uit voerenden vonden hierbij een dankbaarder gehoor, dan tijdens de muzieknummers, het geen wel bewijst, dat het meerendeel van het publiek meerdere muzikale opvoeding behoeft. Zonder twijfel zullen de meeste der aan wezigen met genoegen op de door Zanglust geboden avond terugzien en met ons wen schen, dat de jonge vereeniging nog menige uitvoering mag geven en steeds in groei en bloei moge toenemen. TER AAR Goed geslaagde avond. Het R.K. Ver een igingsgebouw was mooi bezet voor den j aarlij kschen feestavond ten bate van de groote gezinnen van den R.K. Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit". Wij merkten o.m. op de zeereerw. heer pastoor, de wel eerw. heer kapelaan, de burgemeester en dr. Post-Uiterweer, afgevaarigden van den L. T. B. en Chr. B. en T. B., leden onzer R.K. Raadsfractie, Kerk- en Armbestuur en vele genoodigden. Tegen half acht opent de voorz., de heer G. Versluys de bijeenkomst met den chr. groet, roept allen een hartelijk welkom toe en na nog even het streven uiteenge zet te hebben van dezen avond, wenscht spr. de aanwezigen een gezellig samenzijn. Direct verschijnt hierop het duo Busch voor het voetlicht, dat met zijn uitgebreid repertoire heeft getracht een vroolijke stemming erin te brengen. Wat ons nog kon bekoren van dit gezelschap waren de leuke liedjes en het optreden van den ac cordeon-virtuoos George Latude. Aan het eind van de voorstelling mocht dit Am- sterdamsch duo applaus in ontvangst ne men. Tijdens de pauze werd wederom een groote verloting georganiseerd, die vlug van stapel liep met de noodige spanning. Ruim negentig prijzen, waaronder kaas, worst, taart, tabak, sigaren, tafelzuren, kof fie, thee, enz. waren ditmaal beschikbaar voor de gelukkiegn, die ze dankbaar af haalden. Zeer voldaan was de voorz. over het fi nancieel behaald succes van dezen feest avond, bracht hartelijk dank aan de plaat selijke middenstanders voor hun giften in allerlei vorm, ook de aanwezigen voor de medewerking, en sloot hierna de bijeen komst. Aan het resultaat zullen wij niet behoeven te twijfelen en menig groot ge zin zal hiervan profiteeren. We gunnen het hen zoo gaarne. VOORSCHOTEN. Vrouwenbond. Gisteren vierde de R. K. Vrouwenbond haar patroonsfeest. Des morgens had een algemeene H. Communie plaats voor de leden. Des avonds had een feestelijke bijeenkomst plaats voor de le den en huisgenooten in het R.-I'. Vereeni- gingsgebouw alhier. De groote zaal was ge heel bezet en velen moesten met een staan plaats tevreden zijn. De presidente, mej. van Geest, opende deze bijeenkomst met gebed, waarna het lied „Roomsche Blijd schap" werd gezongen. De tooneelvereeni ging „St. Genesius" verleende haar mede werking voor dezen avond en voerde op het blijspel „Als Mijnheer de meiden huurt", een blijspel in drie bedrijven, wat de lachspieren danig in beweging bracht. Het blijspel werd uitstekend weergegeven. Onder de pauze werd geraden naar den naam van een pop. Drie der aanwezigen hadden het geluk den naam te raden, de naam was Josephine. De pop werd onder de drie personen verloot en winnaar werd mej. van Wissen. Bij de sluiting van den feestavond dankte de president de too- neelisten voor hun mooi spel, waaruit bleek, dat een vrouwelijke kracht in het huishouden wel noodzakelijk is. Het was een goed geslaagde avond. Brand. Maandagavond werd de brand weer opgeroepen des avond te 8 uur. Er was brand uitgebroken in een perceel aan de Papelaan bij den heer S., die met zijn vrouw afwezig was. Toen één der buren, de heer van Bent, uit de woning rook zag opstijgen, heeft hij zich door de balcon- deuren op de eerste verdieping toegang verschaft in de woning. Het bleek, dat het fornuis in de keuken, hetwelk brandde door den vloer was gezakt, zoodat de rook in plaats van in den schoorsteen, het ge- heele huis doortrok. In de keuken waren nog eenige dieren n.l. twee honden en een kat aanwezig, waarvan één hond en de kat door den rook zyrf gestikt. Toen de brand weer aankwam was de brand reeds ge- bluscht. Een prettige thuiskomst voor de afwezigen. V. P. V. In hotel Deurloo vergaderde de Voorschotensche Pluimveevereeniging onder leiding van den heer W. T. Lekker - kerker. Na een woord van welkom tot de aanwezigen, schetste de voorzitter in 't kort de toestand, die niet al te rooskleurig was. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden aantal was teruggeloopen van 70 leden tot 50 leden. Geveild waren er dit jaar 112572 kippeneieren (v.j. 117617); 4471 eenden eieren (v.j. 2949), 491 ganzen- of kalkoen eieren (v.j. 606) en 1006 stuks pluimvee (v.j. 909). De ontvangsten hadden bedra gen 3777.98; de uitgaven 3832.68, zoo dat de rekening sloot met een nadeelig sal do van 64.70. De vereeniging had echter nog een reserve, zoodat het bezit thans in gekrompen is tot 123.92. De verschillende verslagen werden goed gekeurd. Tot bestuurslid werd hekozen de heer H. J. Breurink en tot bestuurslid ge kozen in de vac.-H. v. d. Wel, de heer N. Alblas uit Veur. Besloten werd op voorstel van het bestuur, te bedanken als lid van den raad van beheer en toezicht op het gebied der pluimvee- en konijnenteelt. Vervolgens had een wijziging plaats van het huishoudelijk regleemnt, waardoor in het vervolg ook producten van land- en tuinbouw geveild mogen worden. Enkele leden bestreden deze wijziging om de ne ringdoenden, die voor zware lasten zitten, niet te benadeelen, maar de uitslag van de gehouden stemming bracht bovenstaande wijziging. Een verloting besloot deze ver gadering. WASSENAAR. „De Gevleugelde Vrienden." In café de Oude Hoeve hield de Postduivenver- eeniging „De Gevleugelde Vrienden" een ledenvergadering onder leiding van den heer Florusse. Na de goedkeuring van de notulen was aan de orde de benoeming van een hok- controleur. De voorzitter hoopte dat de nieuwe functionaris nu eens enkele jaren zou aanblijven, want tot dusverre was er bijna elk jaar een ander als zoodanig op getreden. Benoemd werd de heer Th. Oos- terveer, die de benoeming aannam. Tot lid van de vaste kascommissie werd vervol gens gekozen de heer K. I. Waasdorp. Hierna werd het vluchtprogramma be sproken en de kampioenschappen behan deld. De voorzitter deelde mede, dat het vluchtprogramma van den Bond nog niet was ontvangen, echter was hij van mee ning, dat dit vrijwel gelijk zou zijn als die van voorgaande jaren. Alleen de Zui delijke vluchtlijn zal vervallen. Het be stuur stelde voor, om de animo aan te moedigen, een medaille beschikbaar te stellen voor het le, 2e en 3de kampioen schap, welk voorstel werd aangenomen. Op voorstel van één der leden werd be sloten de lossing van de duiven te Roo sendaal niet meer van Bondswege te doen geschieden, maar door een particulier aan gezien er door het groote aantal te lossen duiven ^root verschil van tijd van lossen der diverse groepen ontstaat. Voor de af- richtingsvluchten op Den Haag, Delft en Zwijndrecht werden de verzendkosten per duif bepaald op 3 cent, die naar Roosen daal op 4 cent. Aan kasgeld zal per vlucht een bedrag van 7.50 worden beschikbaar gesteld. In verband met het 5-jarig be staan der vereeniging werd besloten een jubileum vlucht te organiseeren op Noyon (Fr.). Voor den eerstaankomenden duif van iederen liefhebber, mits deze op tijd arri veert en daarvoor een medaile beschikbaar te stellen. De taak van de inkorfcommissie-Reken- commissie en Klokkencommissie zal het bestuur op zich nemen. Vervolgens werden de voetringen uitge reikt die dit jaar genummerd zijn van 1 tot 1000. Op een vraag van een der leden werd alsnog besloten ook dit jaar weder, een Paaschvlucht te organiseeren. Na bespreking van eenige huishoudelij ke zaken, werd de vergadering gesloten. WARMOND. Volksbond. Onder groote belangstel ling gaf de afdeeling Warmond van den Ned. R. K. Volksbond een feestvergade- ring in Hotel de Stad Rome. Het was ruim acht uur, toen de Voorzitter, de heer M. J. Hogenboom, deze feestelijke bijeen komst opende met een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den Pas toor, kapelaan en wethouder Zwetsloot. Spreker sprak er zijn voldoening over uit, dat ook het gemeentebestuur blijk van medeleven gaf in het wel en wee der ver eeniging. Tot zijn spijt was spreker genoodzaakt de clementie van de aanwezigen in te roe pen, daar een der spelers door bijzondere omstandigheden plotseling verhinderd was dezen avond voor het voetlicht te treden, zoodat hiervoor ter elfder ure een rem- placant gezocht moest worden. Hierna werd door de aanwezigen het Bondslied gezon gen, waarbij de heer C. Machen op ver dienstelijke wijze de solo-partij verzorgde. Thans was het woord aan de afdeeling tooneel, die met een tooneelspel in vier bedrijven voor het voetlicht trad getiteld „Offerande" van J. Grosveld. Laten wij direct zeggen, dat de vervanging van een der spelers op het verloop van het stuk niet den minsten invloed heeft gehad. Het was 'n mooi en gevoelvol stuk, en de rol len werden op keurige wijze uitgebeeld. Het stuk was inderdaad een succes. Na de pauze werd opgevoerd de Titanen der lucht, een komische schets in één be drijf van L. J. Derks. Nu het was inder daad een komisch stuk en er is in de zaal smakelijk gelachen. Wij willen geen na men noemen, omdat alle spelers lof ver dienen voor de wijze, waarop zij tot het succes van dezen avond hadden medege werkt. Wel komt een woord van hulde toe aan den heer Machen, die als regisseur der vereeniging dit met zijn spelers heeft we ten te bereiken. De tijdens de pauze gehouden collecte voor Hulp in Nood bracht de som van 15.91 op, terwijl de verloting eveneens een batig slot opleverde van 24.38. Na afloop bracht de voorzitter, regis seur en spelers, alsmede de verdere mede werkers hartelijk dank. Tevens betrok- spreker hierin de heer Waals uit Leiden, die belangloos de tooneelaankleeding had verzorgd en de heer Hoppezak voor de keurige wijze van grimeeren, en aan het Warmondsch Muziekensemble voor de schitterende muziek, tijdens pauze enz. Met recht kon de Voorzitter getuigen, dat ook deze avond wederom een succes geworden was. 1 i WILT U IETS WETEN? Vraag: Bestaat er een blad van de ta pijtbranche en aanverwante vakken, waar in ook geannonceerd wordt met betrekkin gen voor stoffeerder? Zoo ja, waar is dit verkrijgbaar en wie is de uitgever? stoffeerder? Zoo ja, waar is dit verkrijg- Antwoord: Het eenigste blad op dit gebied is „Ons Vakblad", orgaan van den Alg. Ned. Bond van Meubelmakers, Behan gers, Houtbewerkers en aanverwante vak- genooten. Administratie: Vondelstraat 170, Amsterdam. Dit blad verschijnt Donderdags om de 14 dagen. Men kan hierin advertee- ren. Vraag: Wanneer heeft de eerstvolgende voetbalwedstrijd Holland—België te Am sterdam plaats. Vanaf welke datum en waar zijn toegangsbewijzen voor dezen wedstrijd verkrijgbaar? Hoeveel bedragen de prij zen der toegangsbewijzen? Worden de toe gangsbewijzen op aanvragen ook per post verzonden; zoo ja, geschiedt dit dan uitslui tend bij vooruitbetaling; hoeveel portokos ten moet dan worden betaald? Antwoord: De wedstrijd Nederland België vindt plaats op Zondag 29 Maart. Vanaf 27 Januari zijn reeds op het Bonds- bureau van den K.N.V.B. (v. d. Spiegel straat 21, Den Haag) kaarten verkrijgbaar gesteld tegen de volgende prijzen: eeretri bune (loge) ƒ5.eeretribune ƒ4.Ma rathon tribune 4.open zijvakken 3. Zuidelijke tribune 2.staanplaatsen ƒ1.—, jongensplaatsen ƒ0.50. Particulieren worden verzocht geen geld in te zenden bij hun aanvraag, doch eerst een toewijzing af te wachten. Daarna kan men het geld op zenden plus 0.30 voor portikosten voor aangeteekende zending. Donderdagmiddag a.s. is er aan ons Bu reau GEEN gelegenheid tot het inwinnen van mondelinge juridische inlichtingen. Bijna alle afdeelingen stemden vóór fusie met het H.B.G. Bovengenoemde Bond hield gisteren een vergadering in Hotel „Het bruine paard" te Sassenheim, onder leiding van den voor zitter, den heer P. v. d. Nouland te Voor hout. In zyn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van den handel in het afge- loopen jaar. Vervolgens noemt spr. de actie door den Bond gevoerd. Wel zijn niet vele rechtstreeksche resultaten behaald, maar de verschillende wenschen, door den Bond naar voren gebracht, hebben toch in de officieele instanties overweging verkregen. Nu de saneeringsmaatregelen voor 1936 weder zijn aanvaard, acht spr. het een eer ste eisch dat ook een betaling van 85% van het overschot verzekerd is. Spr. meent dat dit wel mogelijk zal zijn. Over de werking van de loontoeslagrege- ling is spr. minder tevreden, omdat de klei nere bedrijven daarvan practisch uitgeslo ten zijn. Het zal noodig zijn een weg te vin den waardoor dit mogelijk wordt gemaakt Door den Bond is steeds geijverd voor het behouden van denzelfden minimum prijs voor Narcissen, welk streven met suc ces werdbekroond Spr. drukt er zijn spijt over uit dat dit waarschijnlijk de laatste vergadering van den Bond zal zijn, waar fusie met het Holl. Bloembollenkweekers Genootschap (H.B.G.) op de agenda staat vermeld, maar hoopt dat de leden ook daar hun invloed zullen aan wenden in het belang van de kleine kwee kers. Notulen en jaarverslag werden conform vastgesteld, alsmede het verslag van den penningmeester, welke laatste door de afd. Sassenheim, Voorhout en Noord wij kerhout zal worden gecontroleerd. Hierna komt in behandeling het voorstel tot fusie met het H.B.G. De afd. Valkenburg spijt het dat dit voor stel ter tafel is. De voorzitter merkt echter op dat dit niet behoeft te beteekenen een vermindering van activiteit. De vertegen woordiging in Directie en afdeelingen van het H.B.G. wordt bij een fusie op voor ons voordeelige wyze geregeld. De heer de Boer (Bennebroekerdijk) be treurt het vooral, dat hiermede de figuur van den voorzitter voor de klein-kweekers- actie verloren gaat. Dit bezwaar wordt door den voorzitter niet gedeeld, daar de richting van den voor zitter veelzins wordt bepaald door de actie der leden. De afd. Noordwijk zag liever dat de be sturen van beide Bonden geheel aftraden om na de fusie een bestuursverkiezing te doen plaats vinden. De heer de Boer ontraadt dit, hij acht de voorgestelde regeling bevredigend. Het resultaat van de stemming wordt hierna medegedeeld, één afdeeling stemde blanco, één tegen, terwijl de overige afd. alle voor fusie hadden gestemd. Tot leden van de directie van het H3.G. werden gekozen de heeren Braun van Noordwijkerhout en Cardol van Hillegom. Beiden namen hun benoeming aan. De voorzitter dankt de leden en in het by zonder de beide gekozenen voor hun werk in den Bond verricht. Ook de secretaris brengt den leden dank voor de medewerking die hij heeft onder vonden. Het nieuw verkozen lid van het Hoofdbe stuur, de heer Braun, brengt dank aan den voorzitter voor de groote activiteit die hij in het belang van den Bond aan den dag heeft gelegd. Hierna brengt de voorzitter de bestuurs leden dank, in het bijzonder secr.-penning- meester voor het werk door hen gedaan, als mede aan den rechtskundig adviseur Mr. Malie, en aan de redactie van de „Hobaho" KATWIJK Groene Kruis. De afdeeling Katwijk van het Groene Kruis hield in „Casa Ca ra" de jaarvergadering. De voorzitter her dacht in zijn openingswoord in hartelijke bewoordingen wijlen dr. Eikelenboom, die een zeer actief bestuurslid der afdeeling was. Het afgeloopen jaar is voor de ver eeniging niet ongunstig geweest. Alles had een vlot en aangenaam verloop. Ook het consultatiebureau mocht zich in een vooruitgang verheugen. Er werden 1645 kinderen in behandeling genomen, terwijl er ruim 500 huisbezoeken werden afgelegd Dank werd gebracht aan mevr. Visscher en de dames Meijering en Pieters voor de goed zorgen. De penningmeester, de heer J. Minnee, deelde mede, dat hy thans vast besloten is zijn functie neer te leggen. Dank werd hem gebracht voor het vervullen van zijn taak gedurende eenige jaren. Uit het jaar verslag vernamen we o.m., dat 108 leden bedankt hadden, terwijl er 25 nieuwe le den waren ingeschreven. Uit het verslag van den pennignmeester mem oreeren wij, dat de ontvangsten hadden bedragen 1335.92)4, de uitgaven 1241.031», batig saldo 94.89. De controlecommissie be staande uit de heeren A. Wassenaar en Nic. Haasnoot hadden boeken met beschei den vergeleken en in volmaakte orde be vonden. De penningmeester ontving den dank der vergadering. Dan bracht de voorz. nog even in herinnering hetgeen de heer Minnee als penningmeester voor de ver eeniging gedaan heeft. Het bestuur had ge meend hem een klein bewijs van waardee ring te moeten geven. Met den wensch dat de heer Minnee er nog vele jaren gebruik van zal mogen maken overhandigde de voorzitter hem een zilveren aschbakje. De heer Minnee dankte hartelijk voor d ie belangstelling. In de vacature dr. Eikelenboom werd tot bestuurslid gekozen de heer J. W. Barnard en in de plaats van den heer J. Minnee, de heer Nic. Haasnoot. Na rondvraag sluiting. Gisteravond vergaderden in het Parochie huis de besturen van den R.K. Land- en Tuinbouwbond, afd. Katwijk a. d. Rijn, van den Ned. Tuinbouwbond, afd. Katwijk Rijn en van de Kleine Zelfstandigen, en het Veilingbestuur van Katwijk en Om streken. De heer Joh. Meijer, voorzitter van den R.K. Land- en Tuinbouwbond, opende de vergadering met een woord van welkom, vooral aan het bestuur der Tuinbouwver- eeniging Katwijk en Omstr., en ook aan de andere besturen die zoo welwillend ge weest waren om aan de uitnoodiging hier te kotnen, te voldoen. Een woord van dank tevens aan het bestuur van het Parochie huis voor de beschikbaarstelling der zaal. Spr. merkt dan op, dat het initiatief om deze vergadering te houden, is uitgegaan van de afd. Katwijk van den Ned. Tuin bouwbond. Mitsdien geeft spr. dan het woord aan den heer Ant. Heemskerk, de voorzitter van de afd. Katwijk van dezen Bond, die dan de leiding der vergadering overneemt. De voorz., de heer Heemskerk, zegt, dat deze vergadering is uitgeschreven om de belangen van de tuinders, die hier in het algemeen gemengde bedrijven hebben, te bespreken. Spr. geeft dan het woord aan ieder, die hiertoe den wenseh te kennen zal geven. De heer J. v. d. Perk, voorzit ter van K. en O. zegt, dat hy verwacht had dat de uitnoodigende vereeniging op de vergadering met concrete voorstellen zou komen. Dan zouden de besprekingen gemakkelijker, een vlotter verloop hebben als nu mischien het geval zal zijn. De heer j Varkevisser bespreekt de bestaande rege- j ling van het z.g. loontoeslag in de tuin- en i bloembollenbedrijven en meent dat de j groote bedrijven tot heden bevoorrecht i zijn boven de kleine. Een verzoek aan het gemeentebestuur om in dezen geest te handelen is afgewezen op grond van be zwaren van de Inspectie. De voorz. zegt, dat hem door den voorz. van den Bond gezegd is, dat een gunstiger regeling in wording is, waardoor ook voor de eigen zoons, onder bepaalde voorwaarden, loon toeslag zal kunnen worden gegeven. Bij de besprekingen over de steunmaat regelen op geveilde producten bepleitte de heer G. Varkevisser toeslag per R.R. Andere leden meenden hierin echter te zien een onrechtvaardigheid tegenover de genen, die zonder schuld een slechte uit komst van hun producten hebben, of een onbillijkheid tegenover degenen die up to to date-tuinders zijn in vergelijking bij hen die het bedrijf verwaarloozen. Een eenparig oordeel was hierover niet te krij gen. De heer v. d. Perk laat uitkomen, dat met name de regeling voor vroege aardap pelen zeker goed is geweest. Wat zou ervan terecht zijn gekomen zonder de regeling, zooals b.v. in 1933. De prijzen zijn in het algemeen bevredigend geweest, doch de slechte gewassen hebben voor verschillen den een zeer onbevredigende uitkomst be werkt. Doch zulks kan niet uit de toeslag- kas betaald worden. Deze gelden, de be kende 12 millioen, zijn niet voor misoogst, doch alleen voor onbevredigende prijzen. Voor misoogst is dezer dagen een bedrag van 8 ton beschikbaar gesteld en daar voor kan men een desbetreffend formulier invullen. Nadat een klacht, dat men hier met verschillende producten juist buiten een gunstige toeslagregeling valt, uitvoe rig is besproken, wordt besloten gedaan te krijgen, dat de minimumprijzen in minder snel tempo naar beneden zullen gaan. Ge vraagd wordt de meening van het bestuur van K. en O. omtrent de algemeene uit komst in 1935. In tuinbouwberichten krijgt men den indruk dat het niet slechter ge weest is. De voorz. zegt, dat zulks naar aanleiding zal zijn van de bevredigende prijzen die gemaakt werden. De voorzitter van K. en O. zegt als zijn meening, dat per hoofd vermoedelijk minder ontvangsten zal zijn dan in '34. Gevraagd wordt de ver slaggever te verzoeken te laten uitkomen dat alhoewel de prijzen veelal goed zijn, de uitkomsten vanwege de vele slechte ge wassen bij meerdere tuinders ongunstig waren. Na nog eenige bespreking over de voor Katwijk vrij ongunstige toeslagrege ling, waardoor de ontvangen steungelden vry miniem zijn, worden de besturen der aanwezige organisaties verzocht er by hunne eventueele hoofdbesturen op aan te dringen in die richting werkzaam te zijn, dat er voor enkele der hoofdproducten als vroege aardappelen, sla, bospeen, een gun stiger regeling-zal worden ontwerpen. Na een woord van dank voor de aange name besprekingen en de goede opkomst, sluit de voorz., de heer A. Heemskerk, de vergadering. De vergadering werd hierna gesloten. LISSE. De huisbroei-tentoonstelling. De huis- broei-tentoonstelling van de K. J. C. en Jozef gezellen, welke aanvankelijk Zater dag a.s. zou worden geopend en zou duren tot en met Maandag 24 Februari is, doordat enkele soorten op dien datum volgens het oordeel der commissie nog niet voldoende zijn ontwikkeld, een week moeten worden uitgesteld en zal worden gehouden op 29 Febr., 1 en 2 Maart. Aangehouden. Door de gemeente-po- litie alhier is aangehouden een zekere W. uit Lisse als verdachte van een diefstal. Hij is ter beschikking van de Justitie over gebracht naar de arrondissementsrecht bank. NIEUWVEEN. Clubavond Nic. Boys. Om ook eens ergens anders dan op terrein en vergade ring contact te krijgen, heeft het bestuur besloten een feestavond te houden op Maan dag 24 dezer in oafé Schreuder, toeganke lijk voor bestuur, donateurs en leden. Op

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11