'MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANl TWEEDE KLAD - PAG. 7 BLAUWE ZES WINNEN TE BERLIJN. De Amsterdamsche Blauwe Zes hebben revanche genomen op het ijshockeyteam van Berlijn voor een Vrijdag geleden 3—0 nederlaag. Met niet minder dan 51 wis ten de onzen thans te winnen. Voor een uitverkocht huis speelden de Blauwe Zes gisterenavond een prachtige partij en zij waren thans uitgesproken de meerde ren van de Duitschers. Van Marle verdedigde zijn heiligdom weer op sublieme wijze, trouwens de heele ploeg speelde veel beter dan Vrijdag avond. Nadat in het eerste kwartier aan beide zijden eenmaal gescoord was, wis ten de Blauwe Zes in het tweede kwartier nog eenmaal en in het derde kwartier zelfs driemaal den Duitschen doelman te verschalken. Het einde kwam aldus met 5—1 (1—1, 1—0, 3—0). De derde wedstrijd werd door de Blauwe Zes gewonnen met 21 (10, 01, 10). V/IELRENNEN NIEUW SWIFT. Gistermorgen hield genoemde vereeni- ging een trainingstocht over 20 K.M. Bij de A-klassers ging de strijd hoofdzakelijk tuèschen R. Riethoven en J. Schüller, wel ke in den eindsprint in het voordeel van eerstgenoemde werd beslist. Derde werd K. de Haas. Den tijd van den winnaar was 40 min. 25 4/5 sec. Na een spannende strijd werd W. van Rooyen met een flinke voorsprong win naar in de B-klasse. 2. J. Ribot. 3. J. Krimp, terwijl in de C-klasse M. C. Segaar de overwinning behaalde. Dindsdagavond om kwart over acht zal de indoortraining wederom in het nieuwe clublokaal worden hervat. WANDELSPORT R. K. S. V. „DE BATAVEN" Gisteren is het voor de afd. Wandelsport weer zoo'n ouderwetsche succesdag ge weest. Onze tippelaars hebben deelgenomen aan die 25 K.M. marsch van Teylingen, Sassenheim. Den laatsten tijd is de wan delgroep steeds grooter geworden en zoo mochten we, ondanks het wegbleven van enkelen, die bang waren voor regen, toch nog den prijs als grootste D.H.A.K.-groep in ontvangst nemen. Bovendien behaalden wij nog een extra medaille voor het met de geheêle groep zonder uitvallers volbren gen van deze marsch. De nieuwelingen, die voor het eerst aan een marsch meeliepen, hebben zich schit terend gehouden en zullen aan een volgen de marsch zeker niet ontbreken. Liet het weer zich in den ochtend slecht aanzien, het is gelukkig droog gebleven en de marsch is dan ook schitterend ver- loopen. Een woord van hulde aan Teylin gen en in het bijzonder aan den marsch- leider, den heer W. v. d. Berg, is dan ook zeer op zijn plaats. Wij hopen in Sassen heim nog vele van deze marschen mede te loopen. Na afloop reikte de voorzitter de prijzen uit. Wij konden op-de eerste plaats de groepsmedaille in ontvangst nemen, vervol gens een prachtige lauwertak en bovendien alle Bataven een keurige herinneringsme daille. Voorwaar een mooi succes. De gymnasten worden er nog even aan herinnerd, dat de gymnastiek deze week hedenavond is en niet morgen. De aanvang is als gewoonlijk acht uur precies. „EJVÏ.M." Het bestuur der E.M.M. heeft een kleine wijziging ondergaan, n.l. W. v. d. Linden, voorzitter; G. C. Philippo, secretaris,-Vree wijkstraat 11; S. Janse, penningmeester. Tevens houdt de E.M.M. haar trainingsmar- schen op 's Woensdags. Start om 8 uur van af de Schrijversbrug (Zijlsingel). BILJARTEN Groote overwinning van maarschalk Badoglio. Veldslag ten Zuiden vaYi Makalle HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. Het Italiaansche legerbericht 125 luidt: „Onze troepen aan het Eritreesche front, aie sedert 11 Februari een aanvang had den gemaakt met een offensieve beweging, hebben gisteren, den 15den Februari, bij het aanbreken van den dag een grooten veldslag geopend ten Zuiden vsci Ma- kalle." ,Over den afloop van dezen strijd meldt het officieele communiqué nog niets, doch uit Makalle komen van Italiaansche zijde berichten, volgens welke maarschalk Ba doglio een groote overwinning heeft be haald na hevige gevechten in de Amba AFadam, een bergmrssief ten Zuiden van Makalle gelegen De Abessinische troepen, die hier onder bevel staan van Ras Moeloegeta en niet minder dan 80.000 man sterk zouden zijn, zijn volgens deze geruchten n verwoede gevechten voor een, deel er is sprake van 30,000 man op de vlücht geslagen. Ara- dam is veroverd, Sjelicot bezet, evenals de geheele vlakte Afgol, waarop Antalo Bel- sat en Adi Maiciaa gelegen zijn. De verliezen die ^.eze hevige strijd ge; kost heeft, zijn vooral aan Abessinische zijde zeer groot: men schat dat 20.000 man in den loop van den slag buiten gevecht gesteld zijn. De Italiaansche verliezen zou den ongeveer 400 dooden an 500 gewon den bedragen. Een gevolg van dezen veloslag is, dat de troepen van Ras Kassa en Ras Seyoem, die zich in het Tembien gebied bevinden, gevaar loopen van dj overige legers afge sneden te worden, indien zij zich niet on middellijk terugtrekken. LEIDSCHE BILJARTBOND. Competitie L.B.B. De wedstrijd P. v. Cleef 2 Ade Poede laars 2 voor de 2e kl. libre der comp. L.B.B. is door de Poedel, gewonnen met 2 gewon nen en 1 verloren partij. De uitslag luidt: Collée de P. 70 L. Verhoeven P. v. Cl. 71 v. Woerkom W. Nieuweniburg 45 v. Woerkom res. W. Dool 70 45 59 45 1.55 1.57 1.10 1.G2 KA3IPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Zaterdag en Zondag werden te Amster dam de tweede en derde ronde van den strijd om het kampioenschap van Neder land gespeeld. De resultaten luiden als volgt: 2de ronde: P. J.- v. DartelenA. Ligtihart 2—0; F. C. Keller—M. R. C. Stahlburg 11; J. M. BomF. Raman 11; J. H. VosC. J. Lochtenberg 11; B. DukelA. de Graag 11. 3de ronde: R. C. KellerC. J. Lochten berg 2—0; W. RustenburgB. Dukel 20; J. H. Vos—A. Ligtharl 2—0; M. R. C. Stahl- berg—R. Faman 1—1; J. M. Bom—J. Kal den 1-1; A. de GraagP. J. v. Dartelen 1—1. De stand is nu: P. J. v. Dartelen, W. Rus tenburg, J. H. Vos 5 pnt.; R. C. Keller, J. Kalden en A. de Graag 3 pnt. (Keiler is een partij achter), F. Raman, A. Ligthart, M. Stahlberg en J. M. Bom 2 pnt., B. Du kel en C. J„ Lochtenberg 1 pnt. BUITENLAND DUITSCHLAHQ. WEDEROM BOTERSCHAARSCHTE IN DUITSCHLAND. Ook eieren nog moeilijk te krijgen. De Duitsche boterproductie heeft in de afgeloopen week 57.800 dubbele centenaar bedragen en is dus tegenover de voorgaan de week niet noemenswaardig veranderd. Op de Duitsche eierenmarkten is in de afgeloopen week een verbetering ingetre den, hetgeen evenwel in het dagelijksch leven van de huismoeders in de groote ste den nog niet te merken is. Het is nog a.tijd uiterst moeilijk eieren in de winkels te koopen. Officieel wordt evenwel meege deeld, dat in de afgeloopen week uit N e- derland, Denemarken en uit Zuid-Euro pa aanzienlijk hoogere hoeveelheden eieren zijn ingevoerd dan tot nu toe het gevalis geweest. Ook de Duitsche productie van eieren is toegenomen. j,Tel." FRANKRIJK. BLUM'S BELAGERS GEARRESTEERD. De nasporinggen der Parijsche recherche naar de schuldigen aan de molestatie van den socialistenleider Léon Blum, hebben, dank zij de film welke een amateur van het gebeurde heeft vervaardigd, reeds tot resultaat geleid. Op grond van de signalementen, die deze film heeft verschaft, hebben rechercheurs namelijk drie mannen gearresteerd. Tegen de drie als verdacht van deelne ming aan den aanslag op Léon Blum ge arresteerde jongelieden is een vervolging ingesteld wegens het toebrengen van licha melijk letsel. Zij zyn in een gevangenis opgesloten. SPANJE. BALDWIN'S POSITIE GESCHOKT? Sir Austen Chamberlain heeft Vrydag in het Lagerhuis scherpe critiek uitgeoefend op den premier Baidwin terzake van diens beleid omtrent de defensie en heeft daar bij herinnerd aan het figuar, dat de pre mier geslagen heeft inzake de vredesvoor stellen van Hoare in het I'aliaanschAbes- sijnsche conflict Ln December j.l. Deze scherpe aanval heeft opschudding teweeg gebracht. De meeste bladen vermelden de rede van Chamberlain met vette letters. De conser vatieve pers toont zich in haar commen taar gereserveerd, doch de oppositie con stateert met voldoening een conflict in de rijen van het regeeringsbiok. In het Lagerhuis zelf werd de rede van Chamberlain na de verdaging der zitting in de wandelgangen zeer levendig bespro ken. Vele vooraanstaande conservatieven zijn van meening, dat Baldwin moeilijk de teu gels van het bewind in handen zal kunnen houden gedurende het geheele wetgeven de tijdperk van het parlement. Er zijn er die zelfs voorzien dat Baldwin zijn functie in den aanstaanden zomer zal moeten op geven en zijn plaats afstaan aan een con servatief met groote ervaring, zooals Ne ville Chamberlain, de tegenwoordigen kan selier van de schatkist. ENGELAND. DE VERKIEZINGEN VAN ZONDAG. Kalm verloop te Madrid. In de Spaansche hoofdstad hebben de gis teren gehouden verkiezingen een kalm ver loop gehad, hetgeen men in verband met het heftige karakter van de verkiezings campagne niet had gedacht. De sterke, doch niet opvallende oidedienst, waarvoor de veiligheidspolitie had gezorgd, heeft onge twijfeld veel bijgedragen tot de rust, die de verkiezingen kenmerkte. Alle partijen zijn optimistisch en de indruk in de hoofd stad is, dat de strijd zeer fel was, en dat de verschillen in de stemmen-aantallen zeer gering zullen zijn. In alle kiesdistricten in de provincie is het evenwel rustig geweest. Het eenige incident, dat tot dusver gemeld werd, had plaats te La Coruna, waar ci viele garden een communis^ hebben dood geschoten. Wel hebben hier en daar kleine ongeregeldheden plaats gehad o.a. wer den enkele stembussen vernield doch over het geheel genomen, geschiedde alles in voorbeeldige orde. In de provincie is men rechts een weinig optimistischer dan links. Priester wegens verkiezings-propaganda gearresteerd. Uit Segovia wordt gemeld, dat de civiele gouverneur persoonlijk een priester heeft gearresteerd, die vanaf den kansel verkie zingspropaganda voerde. De «gouverneur achtte de woorden van den priester „beleedigend voor het regime". Over de vermoedelijke uitslag van de ver kiezingen valt thans nog niets te zeggen. Er is niet zoo druk gestemd als algemeen werd verwacht. De kerken, banken en open bare gebouwen werden door sterke troepen machten bewaakt. Ook aan de stemlokalen werd door bijzondere bewaking der gendar merie de orde streng bewaard. Pas tegen Maandagavond zullen de eerste uitslagen bekend worden. Overwinning van de partijen der linkerzijde. Minister-president Portela heeft per radio medegedeeld, dat de gouverneur van Cata- lonië, die van rechtschen huize is, met het oog op de overweldigende meerderheid, welke de linksche partij in Catalonië heeft behaald te Barcelona en in de provincie, is afgetreden. Waarschijnlijk zal reeds heden een nieuwe functionaris worden benoemd, die zal be- hooren tot een partij der linkerzijde. Ook in de andere deelen van Spanje zou den de partijen der linkerzijde een groote overwinning behaald hebben. JAPAN. DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. De grenzen iusschen Mandsjoekwo en Rusland. Met het oog op d„ veelvuldigheid der den laatsten tijd voorgeko-ne^ grensinci denten, die ernstige eventualiteiten met zich mede brengen, wint de opvatting in zekere Japansche regeeringjkringen veld, dat het raadzaam geacht moet worden over te gaan tot afsluiting van een non agressiepact met Rusland op korten ter mijn, bijvoorbeeld voor twee of drie jaar, met het doel in dien tijd de betrekkingen tusschen Japan, Mai.dsjoekwo en Rusland te reorganiseeren. Ook ondjr het publiek, aldus meldt Asahi Sjimbo'm, wint deze gedachte veld en het is waarschijnlijk, dat de minister van buitenlandsche zaken, Hirota, reeds zyn aandacht aan deze ge dachte wijdt. Asahi Sjimboen voegt hier aan toe, dat deze gedachte klaarblijkelijk is opgekomen, omdat men voelde, dat de door Japan onder oogen geziene onder handelingen over afbakening van de gren zen en instelling van een g. enscommissie niet voldoende zijn voor een omvattende, fundamenteele oplossing der tusschen de drie landen hangende problemen, waarvan het voornaamste is de aanwezigheid van 200.000 man Russische troepen in het Verre Oosten, welke haar oorzaak vindt in de verdenking, dat Japan in het Verre Oosten zekere bedoelingen neeft, „hetgeen volkomen onjuist is". BUITENLANDSCHE BERICHTEN EEN NIEUW SPOOR IN HET LINDBERGH-PROCES. De Cubaansche politie heeft de hand ge legd op een belangrijken nieuwen getuige in het Lindbergh-proces, n.l. een man van Duitsche nationaliteit, wiens naam niet wordt genoemd. De man heeft zich eenige dagen geleden bij een advocaat op Cuba vervoegd en de zen een schrijven overhandigd van Isidore Fisch, die indertijd werd aangezien voor een van Hauptmann's medeplichtigen, doch di,e zooals bekend, niet meer in het land der levenden is. Fisch zou in dezen brief hebben verzocht het losgeld voor het ont voerde kindje naar Cuba over te brengen. De Duitscher schijnt, na overhandiging van dezen brief onraad te hebben geroken; hij is althans verdwenen,doch is gister avond door een detective'opgespoord. Naar uit goede bron wordt vernomen, is de brief aan gouverneur Hoffman toegezonden. Men beschouwt het schrijven van groot be lang voor het lot van Bruno Hauptmann. STADSNIEUWS ERNSTIGE BRAND IN MONTANA. Vier dooden, drie ernstig gewonden. Bij een brand te Carter (Montana) zijn vier kleine kinderen levend verbrand. De moeder en twee andere kinderen hebben le vensgevaarlijke wonden opgeloopen. De brand was ontstaan door een ontploffing in den kachel. EEN „AUTOGIRO-AUTOMOBIEL". De la Cierva's nieuwste vinding. De uitvinder van de autogiro, De la Cier- va, heeft in een voor ingenieurs gehouden lezing een uiteenzetting gegeven van zijn nieuwe „autogiro-automobiel", die zoowel zal kunnen vliegen als rijden. De la Cierva gaf een beschijving van dit model, dat op het oogenblik in aanbouw is en den vorm zal hebben van een gesloten cabine, met plaatsruimte voor twee perso nen. De propellers kunnen in minder dan vijf minuten opgevouwen worden. Deze „auto" zal uitgerust worden met een 100 P.K. motor. De la Cierva deelde voorts mede, dat op het qogenblik in de V. S. door een licentie- fabriek een autogiro voor militaire doel einden gebouwd wordt, welke vorzien zal worden van een 400 P.K. motor, die het toe- stil een snelheid zal geveii van 240 K.M. per uur. „Reuter". HET ONTSLAG VAN PROF. VAN CALCAR. Het Kamerlid Moller vraagt nadere inlichtingen. Zooals indertijd is gemeld, is door de Tweede Kamer een motie-Moller aangeno men in zake het ontslag aan prof. Calcar. Paar de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aan den in de motie vervatten wensch geen gevolg heeft gege ven, heeft het Tweede-Kamerlid Moller zich met de volgende vragen tot Z.Exc. gewend: Wil de minister mededeelen, waarom hij alsnog geen gevolg heeft gegeven aan het verzoek van de Kamer, o-m het ontslag van den hoogleeraar van Calcar op te schor ten? 2. Is de minister bereid de stukken om trent de opheffing van den leerstoel in de bacteriologie te Leiden aan de Kamer over te leggen? 3. Indien de minister van oordeel is, dat er overwegende bezwaren zijn de gevraag de stukken alle aan de Kamer over te leg gen, is hij dan bereid ten minste het advies van de medische faculteit ter kennis van de Kamer te brengen? SPEELTUINVEREENIGING „ZUIDERKWARTIER". In de groote zaal van „Zomerlust" gaf de speeltuinvereeniging „Zuiderkwartier" Zaterdagavond een propaganda feestavond ten bate van den speeltuin. Als de voorzitter, de heer P. C. Mertz, het welkomstwoord spreekt, is de zaal bijkans geheel gevuld met belangstellen den. Spr. noemt bijzonder welkom de afge vaardigden van de zusterverenigingen, verder de vertegenwoordigers van de Bouwver. „Ons Doel", „Tuinstadwijk", „Onze Tuin" e. a. Deze avond, aldus de voorzitter, staat in het teeken van propaganda. En deze pro paganda is zeer noodig, want trots dat Tuinstadwijk steeds uitbrendt en er dus meer menschen komen wonen, gaat het aantal leden achteruit. Dit heeft zijn terugslag op de vereni ging. Daarom is aller medewerking nood zakelijk, zoowel moreel als financieel. Het is in het belang van de jeugd, dat zij van de straat blijft en waar kan zij dan beter vertoeven dan in een speeltuin? Daarom roept spr. de medewerking in van allen om „Zuiderkwartier" te steunen, b.v. door dezen avond alle prijzen van de tombola weg te halen mits men natuurlijk eersteen lot koopt. Na dit opwekkende woord was het ver dere programma aan de beurt. Allereerst trap op de heer Meijer Na- barro, beter bekend als „Bolletje". Deze had er met een praatje en een liedje alras de juiste stemming in. Vervolgens, gaven de gebrs. van Ton geren een aantal nummers op de harmo nica ten beste, die gezien het applaus in den smaak vielen. Na dit muzikaal intermezzo was de beurt aan „The Young Fellow", die de aanwezigen vergastten op een serie acro batische toeren, -die er wezen mochten. Het is altijd een lust voor de oogen deze athleten te zien werken. Nadat „Bolletje" nogmaals op het po dium was verschenen brak de pauze aan. Het tweede gedeelte van dezen avond bracht alle artisten nogmaals voor het voetlicht, terwijl een bal onder leiding van den heer A. de Groot, en met mede werking van „The Blue Rhythm Boys" het slot vormde van dezen prachtig ge slaagden propagandafeestavond. t. van Reger, een werk met duizelingwek kende knapheid ons meer bestemd lijkt voor een besliste kamermuziekavond, bij gewoond door menschen die gewend zijn muziek te beluisteren in den waren zin van het woord. Het programma was in twee groepen in gedeeld: MozartSchubert, en IbertDu- parcReger. De heeren Franco Mendes en van den Burg speelden als groot aanvangswerk „So nate d gr. t." van Mozart en als besluit de zooeven genoemde „Sonate c kl.terts" van Reger. Wij kennen Franco Mendes als een gerijpt pianist met gedegen beheerschte inzichten, een interpretatie sprekend van overtuiging en vlottende vitaliteit. Van den Burg speelde met sympathieken toon, voor dracht en vaardigheid, zoodat dit optreden een welverdiend succes werd voor den im mer voortstrevenden violist. Onnoodig te zeggen, dat wij de vertolking in goed voor bereid ensemblespel zeer waardeeren. Voor al die van Reger's sonate. De zangeres had ten deele het programma van mevrouw Offers overgenomen (wat wij zeer appre- cieeren) zoodat nu gezongen werd een reeks van prachtige Schubert liederen en later op den avond drie van de voortreffe lijkste liederen van Duparc. Mevrouw van de Meent is in het bezit van een zeer mooie altstem met veel bijzondere moge lijkheden, materiaal, waarmee heel veel te bereiken is. Haar voordracht vond veel bijval by de concertbezoekers en men heeft haar toe gejuicht en gedankt. Franco Mendes se- cundeerde haar voortreffelijk, zoodat aan zijn aanvullende, steunende muzikaliteit niet minder dank toekomt. De zangeres droeg prachtige bloemen met de linten „rood en wit". Rest ons iets te zeggen van den fluitist Jan Prins. Hij speelde „Jeuse- sonatine" van Ibert, met veel entrain, toonkleurverscheidenheden en joyeuse muzikaliteit. 'De resultaten, die werden bereikt, zijn een woord van dank en waar deering waard. Dit woord werd uitge sproken door Professor J. van der Hoeve. Na de pauze had zich het Bestuur van het Roode Kruis Afd. Leiden en de exe cutanten op het concertpodium opgesteld en de onder-voorzitter dankte allen die hadden medegewerkt tot het bereiken van het doel. Zoo dankte prof. van der Hoeve eerst hen, dip het concert gaven, dan de aan wezige autoriteiten, het hoofdbestuur van bet Roode Kruis, het bestuur van de Maatschappij voor Toonkunst, het dames comité, de charmante helpstertjes, de fa brikanten, die een en ander hadden afge staan, de drukkerij „Luctor et Emergo", de Transportcolonne van het Roode Kruis, die zooveel gedaan hebben om de kaarten te verkoopen om zóó tot een loonend suc ces te geraken. Toch hadden wij grooter opkomst verwacht en gewenscht. Daarna zette sureker het doel en werk van het Roode Kruis uiteen in vredes- en oorlogstijd en wekte elkeen op lid of do nateur te worden. In het begin van den avond werden programma's en kleine corsages door aar dige miniatuur roode-kruiszustertje aan geboden en in de groote pauze boden zij gebakjes en bonbons te koop aan. Moge een en ander een aardige bijdrage hebben opgebracht, dan zullen de nijvere zuster tjes zeker content zijn. De voorzitter kan gewag maken van het welslagen van de zen avond. J. K. MUZIEK. CONCERT NED. ROODE KRUIS. Ten bate van de Ned. Ambulance in Abessynië. Tot het geven van een concert ten bate van het hierboven vermeld doel, stelde het comité van voorbereiding zich in ver binding met het Bestuur der Maatschappij voor Toonkunst en men mag gerust zeg gen, dat de avond geslaagd is, gezien wat er op dit concert werd geboden. Dit suc ces is middellijk te danken aan degenen, die zich volkomen belangeloos disponibel stelden tot het geven van dezen muziek- soirée met name aan den leider van den avond, den pianist Hans Franco Mendes, aan mevrouw Jo van de MeentWalter (die in de plaats van mevrouw Maartje Offers, die door ziekte was verhinderd) en aan de heeren Jacq. van den Berg, viool en Jan Prins, fluit, wier toewijding veel erkentelijkheid waard is. Het programma met zoo'n verscheidenheid van medewer kenden, aan vorm en stijl te houden is niet gemakkelijk. Maar toch is men hier in geslaagd, hoewel de groote sonate c kl. Concert Harmonie-kapel „Werkmans Wilskracht". Zaterdagavond concerteerde W. W. in de Stadsgehoorzaal. Nadat deze feestavond geopend was met de marsch „Through nigth to light", van Laubin, sprak de voorzitter een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, in het bijzonder tot de heeren F. en C. Th. Dries- sen, beschermheeren van deze kapel, de af gevaardigden van het bestuur der 3 Octo- bervereeniging, donateurs en donatrices, waarbij spr. dank bracht voor den finan- cieen steun, welke zij de ver. in het af geloopen jaar geschonken hebben. Ook bracht spr dank aan de dames, die zoo ijverig steunbonnen verkocht hadden, en spoorde de aanwezigen tot het koopen van deze bonnen aan, waarna hij ieder een ge- zelligen avond toewenschte. Op keurige wijze werd de ouverture „Raymond" arr. L. Mayeur, vertolkt. De Valse „Tres Jolie" arr. van O. Coquelet, was vooral voor de houtinstrumenten niet gemakkelijk en in de hoogte niet altijd even fijn van toon. We bedoelen dit niet voor het geheel der houtinstrumenten, want bij W. W. zitten vooral aan dit instrument uitstekende krachten. „Birds of the Forest", Polka van S. Maijr, werd op voortreffelijke wijze uitgevoerd. Een woord van lof voor de koperinstru menten, die hier een waarlijk goede partij vertolkten. Eenige mooie marschen volg den nog en het muzikale gedeelte was voor dezen avond weer voorbij. Als toegiftje een marsch, gecomponeerd door den energie ken directeur, den heer Ger. Dik, werd met een daverend applaus beloond. Een tooneelgezelschap voerde hierna nog eenige stukjes op, terwijl in de pauze de trekking gehouden werd van een loterij, waarvan hoofdprijs dames- of heerenrijwiel, door een jongeman gewonnen werd. Nog enkele kluchtjes door een tooneelgezelschapje op gevoerd, en een bal o.l.v. Jeanne de Wek ker met medewrking van „The Roto Co lour Players" besloot dezen welgeslaagden avond. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie de heer C. J. Lambour, Katwijka. Zee, Mej. C. Boer, Den Haag; candidaatsexamen Rechtgeleerdheid mej. A. E. Tichelaar, Amsterdam, de heer F. Ra even, Roermond.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7