STADS NIEUWS MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 De werkloosheid onder de Katholieke jeugd. Zooals men weet, wordt er sinds enkele maanden gelukkig meer aandacht gewijd aan de katholieke jongere werkloozen in onze gemeente. Er komen vier dagen in de week een vijftig jongemannen bij elkander in de Joseph Gezellenzaal. Ze vinden ^daar gelegenheid tot ontspan ning, een leestafel staat er tot hun be schikking en bovendien komt op de mees te dagen de een of andere vriend, die hun 'nood aanvoelt, hun iets bjeden, wat ont wikkelen en vormen kan. Enkelen van hen met wat administratie ve ontwikkeling hebben onder leiding van onze Commissie een enquete ingesteld naar de uitgebreidheid en aard der werkloos heid onder de katholieke jongemannen in onze stad. Zij hebben 2600 jongemannen bezocht, dat is het totaal getal van katholieke jon gens en jongemannen van 14 tot 30 jaar in Leiden; zij hebben hen gevraagd: ben jij ook werkloos? En nu hebben ze me zoo juist den uit slag der enquete binnen gebracht: meer dan 500 jongemannen zonder werk!! 497 is het juiste getal, dat nog met enkelen vermeerderd zal worden, om dat zij nog een twintigtal bezoeken moes ten afleggen. 500 Jongemannen zonder werk alleen in Leiden en dan alleen Katholieken! Andere groepeeringen heb ben, naar me bekend is, nog niet een der gelijk onderzoek ingesteld, maar als er alleen onder hst Katholieke bevolkings deel 500 zoo zijn, dan moet men het totaal getal voor heel de stad zeker op 1500 stel len. 500 katholieke jongeman nen zonder werk!! wat een leege levens! wat een leege toekomst! In de jeugdjaren zonder werk zijn, in de jeugde- jaren geen perspectief hebben, als onze jongens niet heel sterk zijn van zich zelf en door anderen geholpen worden, dat moet dat leiden tot futloosheid. Daar groeit een geslacht op, dat grooten kans loopt, straks zwakke echtgenooten en slappe vaders te zijn: geen vakkennis, geen werkkracht, geen werklust! Voor velen is het een allerdroevigste tijd: werklooze arbeiders, teringlijdende nering doenden. noodlijdende renteniertjes, maar de jonge werkloozen zijn er het ergst aan toe, omdat voor hen aan het leed van nu een geweldige nood verbonden is voor de toekomst, een toekomstnood niet alleen voor hen individueel, maar voor heel het nageslacht. Regeering help! Gemeente help! Parti culieren helpt! Laat het niet t e laat worden! L. BEUNE, Pr. DAT MOETEN WE ZIEN. Velen zullen spijt gehad hebben, dat zy niet zijn tegenwoordig geweest bij de'uit voering door de Paulusgroep der R. K. Verkenners, gegeven op Dinsdag 4 Febr. j.l. Het succes immers op dien avond be haald, heeft inderdaad ieders verwachtin gen overtroffen. Hier heeft men nog eens kunnen constateeren, wat een R. K. Ver- kennersgroep kan bereiken op gebied van tooneel en humor, terwijl toch alles streng in den Verkennersgeest wordt gehouden. Al degenen, die deze uitvoering der Pau lusgroep hebben bijgewoond, waren vol lof over hetgeen op dien avond werd geboden; en degenen die hebben nagelaten om een "bezoek te brengen, zullen niet zonder spijt hun verzuim hebben betreurd. Ik kan deze laatsten echter troosten en geruststellen, want zij zullen in de gelegen heid gesteld worden, hun verzuim te her stellen. Een dergelijke avond, als boven is aan gegeven, zal nogmaals werden aangeboden op Woensdag 19 Febr..a.s. in de zaal van de Burcht. Ditmaal niet door de- Paulus groep maar door de Josephgroep der pa rochie O. L. Vr. Hem. en H. Joseph. Allen zou ik ernstig willen aanraden, deze tweede gelegenheid die geboden wordt, niet te laten voorbijgaan. Gezien de num mers van het programma, belooft deze. avond ook voor de Josephgroep een waar succes te worden. Entree 0 15. Aanvang 8.15 uur. Gaat het zien!! J. Lansbergen g.g PRIJSVRAAG M. S. G. Overeenkomstig de bepalingen van het door Oud-leerlingen van M.S.G. in Septem ber 1885 gestichte fonds schrijft het bestuur van het Kon. Genootschap M.S.G. een prijs vraag voor Bouwkunde uit. (Het ontwerpen van een bankgebouw met directeurswoning in een welvarende provincieplaats). Aan die prijsvraag mogen alleen deelne men Oud-leerlingen van de school van M.S. G., die na 1 Juni 1926 nog als leerling wa ren ingeschreven. Voor toezending der prijsvraag wende men zich schriftelijk tot den waarnemend- Directeur der school, den heer A. v. d. Hoogt te Leiden, Jan van Houtkade 1. Het Groene Kruis. De afdeeling „Leiden" van de Z.-H. Ver- eeniging „Het Croene Kruis" geeft Donder dagavond in het Casino-Theater aan de Boogewoerd een filmvoorstelling van „Ge zonde jeugdeen krachtig volk" met een lezing van dr. M. D. Horst, directeur van den Gem. Geneeskundigen en Gezond heidsdienst alhier. Voor bijzonderheden verwijzen we naar ©en advertentie in dit blad. GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur kwam de Gemeen teraad onder voorzitterschap van den bur gemeester, mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, bijeen om een aanvang te maken met de begrootings-debatten. Alvorens daartoe over te gaan werden eerst een tweetal agenda punten afgehandeld. Afwezig met kennisgeving de heeren Groeneveld, v. d. Reijden en Vos. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de bestrating van het open terrein tusschen de Kaasmarkt en de Hooigracht. De heer Goslinga (A.R.) verklaart zicht tegen dit voorstel; hij heeft er in het college van B. en W. steeds op aangedron gen, het vrij gekomen gedeelte te verkoopen als bouwterrein. Afgezien van dit finan- cieele bezwaar, heeft spr. ook een aesthe- tisch bezwaar. Het ontstane gat is z.i. alles behalve fraai. De heer Bergers (R.K.) is integen deel overtuigd van het groöte nut van deze open plek vcor het verkeer. De heer M a n d e r s (R.K kan zich daar mee geheel vereenigen. Van bebouwing al daar verwacht spr. geen heil. De zuinigheid mag de wijsheid niet bedriegen; het terrein is zeer geschikt voor lossen van schepen en vrachtwagens. De heer Schüller (S.D.A.P.) herinnert er aan, dat de hee. Goslinga indertijd geen bezwaar had tegen wegbreken van de hui zen aan de zijde van de Hoogl. Kerkgracht. Hij steunt het voorstel van B. en W. Wethouder Splinter (C.H.) zegt, dat de rapporten van den drrec.teur van Ge meentewerken, van de Markt- en Haven dienst en van den Commissaris van Politie eenstemmig de wenschelijkheid van het niet-verkoopen aantoonen. Daarom heeft men thans de knoop maar doorgehakt. Na repliek van den heer Goslinga (A.R.) wordt het voorstel aangenomen, met de stem van den heer Goslinga tegen. 2o. Voorstel: 1. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van: a. de verbetering van de Haagbrug en de Wittepoortbrug met bijkomende wer ken; b. het leggen van een stamriool in den Wittesingel en den Zoeterwoudsche singel tusschen de Witte Rozenstraat en de Jan van Houtbrug, het verbeteren van den Wittesingel, tusschen de Witte Rozenstraat en de Koepoortbrug, en het verbreeden en verlagen van de Neksluisbrug; c. het leggen van een stamriool in den Haarlemmerweg, tusschen de Musschen- broekstraat en de grens der bebouwing en het verbeteren van het desbetreffend ge deelte van den Haarlemmerweg met bij komende werl.en; d. den bouw van een rioolwal.erzuïverings inrichting aan de Slaagh- of Stinksloot; 11. tot hot aangaan van een overeen komst met den Staat der Nederlanden, waarbij aan de gemeente ten behoeve van de onder I genoemde werke.i een geldlee- ning uit het Werkfonds 1934 wordt ver strekt. Den heer Wil brink (C.H.) spijt het, dat de Witte Singel in z'n geheel niet is op genomen in het plan. Ook de Spoorhaven- j brug in den Haagweg had spr. er gaarne in zien opgenomen. Wethouder Splinter (C.H.) zegt, dat het in de bedoeling ligt, binnenkort voor stellen in te dienen tot verbetering van beide objecten. De heer v. Wel zen (C. P.) juicht de poging om de werkloosheid te bestrijden van harte toe, maar de uitvoering van productieve loonen moet geschieden tegen de gewone contract-loonen in het vrije bedrijf. Dit is hier niet het geval en daar om zal spreker tegen stemmen. Ook de heer Goslinga (A.R.) zal zijn stem aan dit voorstel onthouden. Het loon- percentage, dat er in deze werken zit, is zeer gering. Van de 440.000 zijn slechts 121.100 bestemd voor loonen. De heer v. Eek (S.D.A.P.) betreurt de lage loonen ook, maar ziet zich genoopt zich daarbij neer te leggen. Blijft men staan op de hoogere loonen, dan heeft dit tot resultaat, dat deze werken voorloopig niet tot uitvoering komen. De heer Manders (R.K.) ziet ook werkverleening en betere werkverdeeling als de eerste noodzaak; de loonen komen voorloopig op de tweede plaats. Inderdaad zit er in deze werken weinig direct loon, maar in "elk werk zit voor 100 pet. arbeids loon, zij het niet direct. De heer v. Wel zen (C.P.) repliceert. Zijn partij is eveneens tot concessies be reid, als de arbeiders in hun organisaties daartoe bereid zijn. Is dat hier wel het geval? De heer Schüller (S.D.A.P.) Ja zeker U is niet op de hoogte. De heer v. Weizen (C.P.) meent, dat er een actie tegen deze lage loonen gaande is. In ieder geval moeten de#arbeiders er tegen zijn. De heer Schüller (S.D.A.P.): De tac tiek van den heer v. Weizen is. een wig te drijven in de eenheid der arbeiders. Het zal hem niet lukken. Weth. Splinter (C. H.) is heel blij, dat deze werken uit het Werkfonds be kostigd kunnen worden. Mooier had het geweest als normale loonen betaald had den kunnen worden, maar anders hadden wij de hulp van het Werkfonds niet ge had en waren deze werken niet uitge voerd. Daarna z. h. st. aangenomen. (De heer v. Weizen verklaarde zich tegen). Daarna wordt overgegaan tot behande ling van dé begrooting. De heer v. Eek (S.D.A.P.) opent als gewoonlijk de algemeene beschouwingen met een uiteenzetting van de princinieele houding der S. D. A. P. tegenover de ge meentepolitiek. Om twee redenen heeft de S. D. A. P. besloten om haar positie van isolement op te geven en samen te werken met de andere partijen. Ten eerste, om dat er moest worden ingegrepen in - den economischen nood. De S. D. A. P. heeft daartoe haar Plan van den Arbeid ingediend, waaruit spr. het een en ander aanhaalt en welks meri tes hij aanprijst. (Wordt vervolgd). GEMEENTE-BEC-ROOTING. Voor de behandeling van de begrooting zijn de volgende voorstellen ingediend: De heeren Lombert en Eikerbout stellen het volgende amendement voor op de ver ordening, betreffende de wedden van het personeel dier politie: de wedden van de agenten 2de en 1ste klasse en van de Hoofdagenten in minima zoowel als in maxima met ƒ1.per week te verhoogen en deze wedden derhalve te bepalen als volgt: Agent 2de klasse minimum 29.per week, maximum 33.per week. Agent 1ste klasse min. 34 per week, max. 37.50 per week. Hoofdagent min. 40.50 per week, max. 44.50 per week. De heer de Reede stelt voor, niet over te gaan tot verlenging van de afschrijvings termijnen van: lo. verbetering Hooge Morschweg en Zoeterwoudsche weg; 2o. uitbreiding veemarkt; 3o. schoeing Cronesteinkade; 4o. verbetering Heerenstraat en ter compensatie van de aldus verval lende dekking een bedrag van 10641 uit de algemeene reserve beschikbaar te stel len. De heer Schoneveld stelt voor, om, daar een verdere saneering van de binnenstad nood zakelijk is, Burgem. en Wethouders uit te noodigen een sanesrlngsplan voor te be reiden en bij den Gemeenteraad in te die nen, omvattende het complex woningen begrensd door de Geeregracht, Levendaal, Kraaierstraat en 4e Binnenvestgracht. De heer G. Snel wenscht van zijn inge diend voorstel te doen vervallen de woor den „alsmede naar de juiste omvang der werkloosheid". De heer Snel wenscht in zijn ingediend voorstel te veranderen de leeftijdsgrens en hiervoor te lezen van 14 tot 24 jaar. DE STADHUISBOUW-MISèRE. Het wordt zoo langzamerhand vervelend iederen dag weer over de stadhuis-lijdens geschiedenis te moeten schrijven en toch nopen de omstandigheden ons daartoe, zoo lang niet afdoende middelen zijn genomen om een rustigen voortgang van den bouw te verzekeren. Sinds we Donderdag en Zaterdag j.l. heb ben geschreven over de toenemende onvei ligheid van de panden Visahmarkt 6 en Visohmarkt 5, is de situatie alweer veran derd. De leiding van het Gemeentelijk Bouw en Woningtoezicht achtte zich niet verder verantwoord, indien met het verder heien naast de bedreigde perceelen werd voortge gaan. Men was n.l. tot de ontdekking gekomen, dat de fundeering van het pand Vischmarkt 6 eveneens bedenkelijk ging wijken. Er moesten nog vijf palen geheid worden. Zoo noodig zou met vier kunnen worden vol staan. Zoover xs het echter niet gekomen. Het heiwerk werd weer stopgezet. Sinds Zaterdagavond hebben de bedreig de, perceelen steeds onder controle gestaan, om de bewoners voor mogelijk*1' onheil te waarschuwen. Zoover is het gelukkig niet gekomen, doch, dat de situatie bedenkelijk is, daarop wijzen bovengenoemde maatregelen toch zeker. Handelsregister K. v. IC. Wijziging. 1183. Naamlooze Vennoot schap Leidsche Caramelfabriek voorheen Backer en Co „Leiden, Turfmarkt 8. Vol macht, verleend aan: N. Spaargaren (B.P.). Uitvoering „Jeanne d'Arc". Gisteravond had ir de groote zaal van „Den Burcht" de jaarlijksche uitvoering plaats van „Jeanne d'Arc" Te 8 uur opende de voorzitter, de heer Meershoek, met een hartelijk welkom. Ook in het afgeloopen jaar is de kwaliteit en het ledenaantal van de veréeniging sterk toe genomen. Indien het zoo blijft doorgaan en ieder meerwerkt dan kan onze vex-eeniging het jaar 1937, het 40ste jaar van haar be staan, hoopvol tegemoet gaan. Hierna kon met het programma een aan vang worden gemaakt, en al dadelijk bleek, dat de leden voor dezen avond terdege had den geoefend. Een aardig intermezzo vorm de het bloemensprookje, door de kleintjes die het er werkelijk heel aardig afbrachten. Het waren de oefeningen en hoogrek en brug die het programma zoo goed deden slagen. Van goede kwaliteit was overigens de door de dames uitgevoerde wals „An der Schonen Blauen Donau", dat rijk- was aan variatie en het beste inzicht gaf in de lei ding. Een tooneelstukje en een gezellig samen zijn besloot dezen avond. Zaterdagavond te kwart over zes bemerk te het dienstmeisje van mevr. v. A., Zoeter woudsche Singel 60, toen zij de keuken bin nenging, dat een man v. egvluchtte. Het bleek, dat hij twee schortjes en een man tel had weggenomen. Bij de achtervolging door de dienstbode liet de man een mantel en een schortje vallen. Hij is echter ontko men. Uit het anorganisch chemisch laborato rium in de Hugo de Grootstraat zijn ten nadeele van twee studenten twee overjas sen ontvreemd. Uit de koekfabriek „de Bij" achter het Raamland is een schrijfmachine en een blauwe broek ontvreemd. Zaterdagavond te 11 uur is door kortslui ting brand ontstaan ten huize van J. P. v. d. B., St. Jorissteeg 40, waar door een dak- reparatië een lekkage was ontstaan. Het vuur was evenwel spoedig bedwongen, zoo dat de brandweer géén dienst behoefde te doen. De strijd in Oost-Afrika ENTHOUSIASME OVER DE OVERWINNING VAN BADOGLIO. ROME, 17 Februari (A.NP). De groote overwinning door Maarschalk Badoglio aan het front van Erythrea behaald, heeft in Italië groote vreugde en geestdrift verwekt. Het land vernam de bijzonderheden over de verovering van Ambaradam pas heden morgen, omdat wegens de Zondagrust de bladen niet eerder verschenen dan van daag. Echter hadden de radio-stations reeds gisteren de veldslag aangekondigd en gis teravond een tweede communiqué doorge geven, waarin de overwinning werd ver meld hetgeen spontane enthousiaste be toogingen uitlokte voor den Duce, het leger en het Fascisme. Mussolini heeft aan Maarschalk Badoglio te Makalle het volgende telegram gezonden: „Het bericht van de groote overwinning van Ambaradam heeft het Italiaansche volk met vreugde en trots vervuld. Aan Uwe Excellentie die de leiding over den veld slag hebt gehad, alsmede aan de officie ren'en de manschappen, die met waarlijk Romeinschen moed de overwinning hebben bevochten, betuig ik mijn geestdriftigen hulde en de dankbaarheid van het vader land. ITALIAANSCHE BOMMENWERPER VERONGELUKT. Vijf inzittenden gedood. DESSIE, 17 Februari (A.N.P.). Tijdens een bombardement in de omgeving van Dessie, ontstond een ontploffing aan boord van een Italiaansche vliegtuig. Het toestel stortte brandend omlaag en de 5 inzittenden werden gedood. GERUCHTEN INZAKE DOOD VAN RAS DESTA. DJIBOETI, 17 Februari (A.N.P.). Een be- volgens het agentschap Stefani bevestigd richt als zou Ras Desta zijn gedood, wordt door hier uit Addis Abeba aangekomen Europeanen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Evert Jan, z. v. W. v. d. Brink en J. Sonneveld. Ondertrouwd: P. v. Leeuwen jm en C. Jongejan jd. H. Sliggers jm 27 j. en A. v. d. Hoogt jd 28 j. H. J. Duijm jm 23 j. en M. L'Ecluse 23 j. Overleden: J. de Later-Dane vr. 55 j. A. V. L. Broedelet m. 63 j. L. M. Mieog-de Laaf wed.e 90 j. A. Joustra- v. d. Vee vr. 77 j. E. v. Kralingen dr. 5 weken. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Toelaatbaar voor volwassenen, Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Tooneelvereeniging „Vondel". Gisterenavond gaf de Toon eel vereen. „Vondel" haar Vastenavondfeest voor dé le den in de zaal van den R.K. Volksbond. Na dat de voorzitter de leden had welkom ge- heeten, dankte hij ook het dagelijksch be stuur van den R.K. Volksbond, welke ook aan de uitnoodiging gehoor had gegeven. De avond werd opgeluisterd door eenige leden^ welke verschillende voordrachten ten beste gaven,ook was voor goede muziek gezorgd Er werd gedanst en de vroolykheid was niet van de lucht en reeds laat keerde men na dezen zeer gezelligen Vondel-avond huiswaarts. Staat van beleg te Madrid. ALARMTOESTAND VOOR GEHEEL SPANJE DOOR DE REGEERING AFGEKONDIGD. MADRID, 17 Febr. (A. N. P.). Te Ma drid is hedenmorgen de Staat van beleg af gekondigd. Reeds hedenmorgen was een groote opwinding in de stad merkbaar. Voor de partijgebouwen der linkerpar tijen vormden zich talrijke groepen, die „Leve de Republiek" riepen. Tegen 11 uur kwamen in de volkswijk „Cuatro Canusior" eenige duizenden personen bijeen, die zich naar het centrum der stad begaven onder uitroepen van „Leve de Republiek". In de eerste rijen werden plakkaten meegedra gen, waarin voor politieke veroordeelden algeheele amnestie werd geëischt. In de straten waardoor de stoet trok, staakten arbeiders hun werk en sloten zich bij den stoet aan. Er gaan geruchten, dat de arbei dersorganisaties een 24-uurs-staking zullen afkondigen voor een spoedige algeheele amnestie. De regeering heeft besloten voor geheel Spanje den alarmtoestand in te voe ren. Er zijn eenige opstootjes voorgekomen, waarbij één doode en enkele gewonden vielen. SNEEUWSTORM IN TURKIJE MAAKTE HONDERD SLACHTOFFERS ISTANBOEL, 17 Februari. Nu de door het noodweer der laatste dagen vernielde verbindingen weder eenigszins hersteld zijn is het mogelijk eenigszins een overzicht te krijgen van het aantal personen, dat by de sneeuwstormen om het leven gekomen is. Het aantal dooden bedraagt volgens de jongste schattingen 102. Voorts zijn 6000 stuks vee door het noodweer omgekomen. De koopvaardijvloot heeft eenige zeilsche pen verloren. VOOR DE VRIJHEID VAN GODSDIENST IN DUITSCHLAND Dr. Jacobi preekt ondanks verbod LONDEN, 17 Februari (A.N.P.) De Daily Telegraph meldt uit Berlijn, dat vijf tig evangelische geestelijken onder leiding van dr. Jacobi in de Kaiser Wilhelm Ge- dachtnis-kirche openlijk de nationaal so cialisten hebben getrotseerd. Dr. Jacobi heeft een predikatie gehouden ondanks het door de autoriteiten uitgevaar digde verbod. Het altaar werd omringd door de geeste lijken, die als het ware een lijfwacht vormden. De politie stond buiten het kq^kgebouw en greep niet in. De kerk was geheel gevuld. De tekst van de preek was: „Indien God met ons is, wie kan dan tegen ons zijn?" TOENEMENDE SPANNING TUSSCHEN RUSLAND EN JAPAN DAIREN, 17 Februari. De toeneming der Russisch-Japansche spanning blijkt duidelijk uit een instructie van het Sovjet consulaat te Charbin aan alle in Mandsjoe- kwo wonende Sovjet-Russen, zich gereed te houden, om op een gegeven teekén naar Sovjet-Rusland te kunnen terugkeeren. Reeds een maand is men bezig met het vi- seeren der passen. Aan onbemiddelden worden de reiskosten vergoed. Weigering om terug te keeren brengt intrekking der paspoorten mede. In tegenspraak met het door Tass gepu bliceerde dementie, berichten uit Wladi- wostok komende reizigers de uitwyzing door de Sovjet-Russen van alle daar wo nende Japanners. TWEE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK DALLAS, (Texas), 17 Febr. (A.N.P.) Op een der boulevards van de stad is een vliegtuig neergestort. Het toestel werd ge heel vernield; de beide inzittenden kwa men om het leven. EEN NIEUWE KOUDEKOLF IN AMERIKA MINNEAPOLIS, 17 Febr. (A.N.P.). Zooals gemeld is de temperatuur in de Sta ten van het Midden- en het Noord-Westen weder aanzienlijk gedaald. Willistori in Ncord-Dakota meldt zelfs een temperatuur van 56 graden onder nul. Te Bedford in Iowa hebben vijftig man nen zich met veel moeite door de dikke sneeuwlaag een weg gebaand naar een boerderijtje, die een maand lang geisoleerd is geweest. De boerin werd dood in het huis gevonden. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 Fejpr. Vee. Totale aan voer 1851. 585 vette runderen, 244 vette kalveren, 433 schapen en lammeren. 574 varkens, 15 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 49, 44 en 3036 cent, vette ossen 45, 42 en 3036 cent, vette kalveren 90, 80 en 5560 cent, varkens (levend gewicht) 46, 35 en 34 cent, schapen 41, 37 en 29 cent, lammeren 43, 38 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen 1915 10, lammeren 19148. AMSTERDAM, 17 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 609 vette koeien, waarvan de prijzen waren 4650, 4045 en 3238 cent per kg. slachtge- wicht; 95 melk- en kalfkoeien 175210 per stuk, 91 vette kalveren: 2e kwal. 46 56 cent per kg. levend gewicht, 98 nuchtere kalveren 36.50 per stuk, 55 schapen 1317 per stuk, 469 varkens, Vleesch- varkens, wegende van 90110 kgè 4445 cent, zware 4243 cent en vette 4142 cent per kg. slachtgewicht. UTRECHT, 15 Febx. Vee. Aanvoer 2580 stuks. Handel gedrukt. Stieren 1831 cent slachtkoeien 2e soort 2023 cent, dito 3e soort 1719 cent per pond, /aarzen f 80 100, pinken 6590, melkkoeien f 120 190, kalfkoeien 130210. arekoeien ƒ70 140, magere kalveren 4065, nuchtere kalveren 36, magere varkens 1728, schrammen f 1317. biggen 8—13, ma gere schapen f 919 per stuk. Boter 85-^90 cent, kaas 2030 cent, eieren 3.104.10 per 100 stuks. WISSELNOTEE. lAMblbKUAM) (Officieel) Berlijn 59.17 Londen 7.27 >/4 New Yorkl Parys-9.723/4 Brussel 24.81 Zwitserland 48 12 Milaan Maand 20.16 Oslo36.55 Kopenhagen32 471 Stockholm37.521/0 Praag 6103/4 Ween en Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3