Instantine MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? LICHTE DOOI. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide lijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, wel licht eenige regen, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag lichte dooi. Hoogste barometerst.: 767.5 te Haparanda. Laagste barometerst.: 738.4 te Valencia. Sinds Zaterdag is de hooge drukking in het Noord-Oosten weer belangrijk toegeno men. Over Frankrijk bewegen zich stijg en daalgebieden in snel tempo en de laat ste daling bracht den wind hier weer in het Oosten met hier en daar lichte vorst, de daarop volgende stijging zal overdag de dooi wel doen aanhouden, maar een zeer diepe depressie in het Zuid-Westen kan de wind later weer Oost maken en koude uit Duitschland en Polen doen toevloeien. In Scandinavië houdt de strenge vorst in het Noorden aan en deze heeft zich thans over Finland en Polen uitgebreid, terwijl in Duitschland de vorst sterk is afgeno men. Zelfs op de Britsche Eilanden kwam gisteren nog vrij veel vorst voor. thans ;s deze daar tot een enkel station beperkt. Van West-Frankrijk tot Midden-Duitsch- land strekt zich een mistgebied uit. od de Britsche Eilanden valt nog regen, in Oost- Duitschland sneeuw. In de eerste vieren twintig uur is weinig verandering in het weer te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 3.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5.41 tot Dinsdagmorgen 6.48 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 18 Fe bruari voorm. 10.37 uur en nam. 11.19 uur. BINNENLAND DE BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. J. P. HUIBERS. Wederom een druk bezochte receptie. Nadat Z. H. Exc. Mr. J. P. Huibers, Bis schop van Haarlem, reeds op den dag van zijn plechtige consecratie felicitaties van geestelijken en autoriteiten in ontvangst had genomen, was er Zondagmiddag in het Bisschopshuis aan de Nieuwe Gracht receptie voor vertegenwoordigers van ka tholieke vereenigingen uit het diocees. Van vele plaatsen was men gekomen om met den Bisschop kennis te maken en hem de aanhankelijkheid te toon en, waarop de nieuwe kerkvorst ongetwijfeld rekenen kan. Van de marine kwamen de aalmoezenier, een aantal hoogere officieren, mariniers en matrozen ter receptie, die zich stram in de houding, in de receptiezaal opstelden. Met verschillende leden van deze deputatie had Mgr. een vriendelijk onderhoud. De kath. vereenigingen uit Hoom wa ren eveneens goed vertegenwoordigd. Ook deputaties van de mannelijke en vrouwe lijke jeugdbeweging voor katholieke actie in het Bisdom, alsmede leden van de Haar- lemsche burgerwacht waren op de recep tie aanwezig. Vóór de receptie, die van 24 uur duur de, heeft Mgr. Huibers de leden van de regelings- en sub-commissies voor het Consecratiefeest in een particuliere audiëntie ontvangen en in een hartelijke toespraak bedankt voor hun goede zorgen. Als blijk van erkentelijkheid werd aan ieder commissielid een foto van den Bis schop met zijn handteekening overhan digd. EET MEER MELKBROOD En eet meer boter.. Er gaan geruchten, dat de z.g. „bakkers- melkregeling" (het beschikbaar stellen aan bakkers van melk tegen industrie- inplaats van tegen consumptie-prijs) per 1 April zal worden ingetrokken, omdat de melkbrood- prijs door dezen maatregel niet zou zijn ge daald. Daartegen nu protesteeren de vier samenwerkende bakkersorganisaties bij voorbaat, want de maatregel heeft tot ge- volk gehad, dat het prijsverschil tusschen water- en melkbrood is teruggebracht tot 2 cents per brood. Weliswaar is de con sumptie van melkbrood niet toegenomen, doch een daling is erdoor voorkomen. Zij wijzen er ook terecht op, dat eenerzijds de regeering geld geeft voor de melkbroodpropaganda en anderzijds over weegt, om de bakkersmelk weer duurder te maken. Ditzelfde kan worden gezegd van de met overheidsgeld gevoerde, kostbare boter- NEDERL.AND EN INDIë VERBONDEN. EEN MOOIE RADIO-DAG. De K.R.O. spreekt tot de beele wereld. Het is gisteren voor de radioluisteraars een belangrijke dag geweest. Op het dage- lijksche programma stonden n.l. twee „no viteiten": De eerste van een serie uitzen dingen uit Nederl-.-Indië, die door samen werking van de A.V.R.O. en de N.I.R.O.M. tot stand gekomen is, en de eerste wereld- uitzending van den K.R.O. via den Phohi- zender op 31.228 M. Om 12.50 meldde de K.R.O. zich in den aether, in het Nederlandsch, Fransoh, En- gelsch en Duitscih. Vanzelfsprekend kwam de uitzending op de 301.5 M.-golf goed door, maar ook de P.C.J.-zender op de ultra- kortgolf was in een uitstekend humeur; zon der storing en zeer duidelijk klonken wel dra de woorden van pater J. Dito O.P. in onze huiskamer: „Onze vaderlandsche en Christelijke opvatting moét doordringen tot alle Nederlanders, waar zij zioh ook bevin den". Geen Nederlandsche zender heeft regelma tig onze landgenooten zóó ver van het moe derland verwijderd, nog bereikt. Slechts Russische zenders trachten in de Nederland sche taal de radio voor communistische pro paganda te gebruiken en ook enkele Duit- sche zenders spreken regelmatig in onze moedertaal tallooze landgenooten in den vreemde toe. „Wat de Phohi en de K.R.O. gedaan heb ben, heeft reeds groote waardeering gevon den, maar we moesten nog meer doen", al dus pater Dito. En men heeft meer ge daan. Regelmatig zullen deze werelduitzen dingen plaats hebben en wel Zondags van 12.501.50 A.W.T.) voor Azië, Japan en Achter-Indië, van 18.2019.20 voor Afrika en van 0.201.20 voor Amerika. De uitzen dingen naar Nederl.-Indië blijven gehand haafd, onder den naam „koloniale uitzen ding". Pater Dito besloot zijn korte rede met de woorden: „Voorwaarts in nomine Domini". Nadat de feestmarsch uit Voormolen's Va derlandsche Baron Hop-Suite gespeeld was, sprak Paul de Waart over den inhoud» van de nieuwe Nederlandsche wereldprogram ma's, die onze landgenooten in den vreem de op de hoogte zullen houden van datgene, wat in cultureel opzicht belangrijk is. „Voor de microfoon zullen komen", al dus de heer De Waart, „literatoren, deskun digen. die zullen spreken over gebeurteis- sen op kunstzinnig en wetenschappelijk ge bied en sprekers, die de „Vaderlandsche Kroniek", gebeurtenissen, die ook voor landgenooten, ver van ons verwijderd, van belang zijn, zullen behandelen. Voorts ac tualiteiten, reportages, waardoor u zich dichter bij Nederland zult voelen; één uur per week zult gij in het vaderland vertoe ven Het zal gaan over de havens, de lucht vaart, de Zuiderzeewerken, de missie, het muziekleven en de sport, alles aan de hand van uw wenschen.uw verlangens". En nadat het „Jubilate Deo" van Aichin- ger gezongen was, draaiden gramofoonpla- ten, waarop belangrijke gebeurtenissen uit de afgeloopen weken waren, vastgelegd: wij hoorden gep. vice-admiraal L. J. Quant, die over de K 13 sprak, wij hoorden Clinge Doorenbos op de K.R.O. marine-avond en wij hoorden een vroolijken militairen marsch, gespeeld door de Koninklijke Mili taire Kapel o. 1. v. kapt. Walter C. Boer. Toen klonk tot onze landgenooten in Azië, Japan en Achter-Indië een, misschien even weemoedig, maar toch prettig en huiselijk: „Tot de volgende week!" De eerste we relduitzending behoorde tot het verleden, Nederland had ook in den aether zijn we- reldstem laten hooren. »,Tel." propaganda, schrijft het „Alg. Handelsblad". Daar is de zaak nog veel zotter. Niet alleen, dat een rijksdienst openlijk een attest af geeft, waarvan de strekking is, ob de boter- consumptie afbreuk te doen, doch boven dien wordt de crisis-boteraccijns reeds ge- ruimen tijd niet verlaagd in verhouding tot de marktprijsstijging, met als gevolg: duurdere boter in een tijd van dalende in komsten. Nog zéér onlangs steeg de prijs met een stuiver (van 55 op 60 cents), zon der dat de accijns van 95 cents met een stuiver werd verlaagd. Daardoor kwam de binnenlandsche groothandelsprijs derhalve op 1.55 per kilo, dus in den kleinhandel op den civielen prijs van 1.80 per kilo te staan. Is het wonder, dat de ééne helft van het publiek lacht om de „eet-meer-boter" pro paganda met haar versjes, plaatjes en re cepten, doch dat de andere helft zich ergert aan het daaraan verdane overheidsgeld? FAILLISSEMENTEN IN 1935. Het aantal faillissementen even groot als in 1934. Naast véle andere statistische gegevens getuigen ook die betreffende de faillisse menten van den ongunstigen oeconomi- schen toestand in ons land. De cijfers der uitgesproken faillissementen vertoonen de laatste jaren weliswaar geen groote ver schillen, maar blijven vrij constant zeer talrijk. Uit de voorloopige cijfers' betreffende de uitgesproken faillissementen over 1935, ge publiceerd door de af deeling gerechte! ij ke en armenzorgstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek, blijkt, dat in dat jaar het aantal faillissementen ongeveer even groot was ais in 1934 (in laatstge noemd jaar 4626, in 1935 4628 of 2 hooger). UITVAART VAN DEN COMMISSARIS DER KONINGIN IN LIMBURG Zeer groote belangstelling Heden heeft Maastricht bijna huis aan huis hingen de vlaggen halfstok den zoo plotseling uit het leven weggerukten gou verneur van Limburg en commissaris der Koningin, baron Van Hövell tot Wester- flier, voor het laatst door haar straten zien trekken. Zondagmiddag was het publiek toegela ten tot de chapelle ardente, welke in de werkkamer van wijlen den gouverneur was ingericht en ontelbaren hebben daar in den loop van dien middag nog 'n laatsten groet gebracht aan het stoffelijk overschot. Reeds vroeg was er veel publiek in de omgeving van het gouvernementsgebouw aan de Bouillonstraat, vanwaar om tien uur de stoet zou vrtrekken naar de kerk van St. Servaas. Tegen het tijdstip van vertrek stelden zich vele organisaties op in de naburige Tongerschestraat. Deze heele stoet van ruim dertig vereenigingen plaatste zich aan den kop van den stoet. Achter dezen stoet volgden de geestelij ken van de geheele stad, die de lijkbaar vooraf gingen. Dt kist met het stofeflijk overschot werd uit de woning gedragen en volgde achter, de priesters. Om de lijkbaar heen schaar den zich vier Malthezer-ridders: E. L. M. H. baron Spyart van Woerden, Tweede Ka pittel-ridder in de Orde van Malta, J. M. de Wechs de Wenne, Ridder, mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, Ridder, en Ph.. C. M. baron van Oldeneel tot Oldenzeel. Vier leden van Gedeputeerde Staten van Limburg fungeerden als slippendragers. Direct achter de kist volgde de vertegen woordiger van H. M. de Koningin in de persoon van Harer Majesteits Kamerheer in buitengewonen dienst: R. L. J. H. M. Graaf de Marchant et d'Ansembourg uit Gulpen. Achter hem kwamen de familie-leden van den hoogen overledene, achter wie nog meer Ridders van de Souvereine Orde van Malta volgden, alsmede Ridders van de Johanniter Orde. Daarna merkten wij op Z. Exc. Minister van Staat, jhr. mr. Ch. Ruys de Beeren- brouck, Z Exc. prof. dr. ir. H. C. J. H. Ge- lissen, leden van Gedeputeerde Staten van Limburg en de griffier van de Prov. Sta ten, de heer J. H. Jaspar. Hierna volgden de Commissarissen van H. M. de Koningin in de overige provincies van Nederland. Hierna kwamen de burgemeester van Maastricht, mr. L. B. J. van Oppen en nog talrijke andere autoriteiten uit verschillen de kringen. Langzaam ging deze geweldige stoet langs dé Papenstraat naar het Vrijthoff, waar in zeer dichte hagen duizenden be langstellenden zich hadden verzameld. De stoet ging rondom het plein om zoodoende den noordelijken ingang der kerk, de z.g. Lange Gang te bereiken. Van half negen af was de kerk voor het publiek gesloten geweest. Z. H. Exc. mgr. dr. G. Lemmens, bisschop van Roermond, was daar inmiddels gearriveerd. Peis toen de stoet heelemaal in de kerk .was, mocht het publiek eveneens de kerk binnentreden, waarbij de sterke politie macht handen vol had, om regelend op te treden, zoo groot was de belangstelling. Ook de Entrée Royale aan de Zuidzijde der kerk, op het Henric van Veldekenplein werd toen geopend en ook langs daar pro beerden nog zooveel mogelijk menschen de kerk binnen te komen, zoodat de kerk al spoedig geheel gevuld was. Van den stoet, die de lijkbaar gevolgd had was het eerste gedeelte, tot en met de leden van Gedeputeerde Staten, op het hooge koor gezeten aan den linkerkant. Aan de rechterkant namen de vele geeste lijken plaats. Het middenschip van de kerk was gereserveerd voor de rest van den stoet. De plechtige H. Requiem-mis werd streng Gregoriaansch gezongen onder leiding van den directeur van het koor der St. Servaas- kerk, de heer B. Franssen. De Requiem mis werd opgedragen, door den hoogeer* waarden heer Deken van Maastricht," mgr. J. Wouters, geassisteerd door den weleefw. heer Terpoorten, als diaken, jtapelaan Le vens, als sub-diaken en ad capam: pater M. Nijs, S. J., de biechtvader van wijlen den Commissaris der Koningin. Pontificale assistentie verleende mgr. dr. C. Lemmens, Direct na afloop van den dienst celebreerde de bisschop ook de absoute. Op dat oogenblik werden toebereidselen getroffen, om de kerk te verlaten en de lange reis naar Twelloo in Gelderland aan te vangen. Bij den derden ingang van de kerk, die tot dan toe gesloten was gehou den, had zich binnen in de Nookist-kapel de Zangvereen. de Maastrechter Staar op gesteld, die aan het slot van de plechtig heid het „Beati mortui in Domino morien- tes" van Felix Mendelssohn Bartholy uit voerde onder leiding .van Peter Gielen Hierna werd de kist met het stoffelijk overschot naar buiten gedragen en in de lijk-auto geplaatst, die daar wachtte. In de volgauto's nam de familie van wij len den Commissaris der Koningin plaats, alsmede mgr. Erens, eere-kapelaan in de orde van Malta, die eveneens den plechti- gen dienst had bijgewoond. In de andere auto's hadden o.m. de leden van Gedepu teerde Staten plaats genomen, die mede naar Twello zouden gaan. Uit eigen beweging sloten zich hierach ter nog velen aan, die per auto de reis wil den medemaken en nogmaals werd rond het Vrijthoff gereden en ging het, in trage vaart, door de Groote en Kleine Straat, de Maastrichter en de Wijker Brugstraat, in de richting van 't station waar den Meers- senerweg wqrd ingeslagen, die hier het be gin vormt van den grooten Rijksweg Maastricht-Nijmegen en waarlangs de gou verneur van Limburg nog eenmaal een laatste reis zou maken door heel het ge west, dat hij gedurende zeventien jaren lang met zooveel toewijding en liefde voor gewest en bevolking heeft bestierd. (48), et alleen in Amerika, ook voor ons, Hollanders, is tijd geld. Wij kunnen ons niet de luxe permittee- ren uren of zelfs dagen te verliezen, alleen omdat wij door pijnen ge kweld worden; tegenwoordig min der dan ooit. In dezen tijd komt het er op aan van elke minuut Ie profiteeren, te neinde niet achterop te raken. INSTANTINE het moderne middel tegen allerlei pijnen maakt het ons mogelijk, eiken dag „fit" te zijn. Prijs per doosje slechts 50 ets. HET AANTAL MOTORRIJTUIGEN IN NEDERLAND. Voor het eerst vermindering. Ondanks de ongunstige tijdsomstandig heden is gedurende de jaren, dat de statis tiek der motorrijtuigen werd bijgehouden, dat is van 1928 af tot en met 1934, het aan tal motorrijtuigen vallende onder de motor rijtuigenbelasting (op 1 Augustus) voort durend en in sterke mate toegenomen. Aan deze toeneming is thans in 1935 een einde gekomen; voor het eerst is het aantal motorrijtuigen in Nederland ver minderd Met behulp van de wekelijksche mede- deelingen van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waarin enkele cijfers betref fende automobielen zijn opgenomen, zijn we nu in staat het volgende overzicht sa men te stellen. 1 Augustus 1928 111 600 1929 128.884 1930 143.922 1931 158.384 1932 171.248 1933 130.343 1934 188 264 1935 184.592 Nadat reeds van jaar tot jaar de toene ming kleiner was geworden (afneming van rond 17.000 in 1929 tot rond 8.000 in 1934) is nu een afneming van ruim 3600 gekomen. HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. Afwikkeling in de week van 10 tot 15 Februari. In de week van 10 tot 15 Februari 1936 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks RM 400.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Verrechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De num mers van deze posten liepen op 84713 84846. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik RM 24.4 millioen. De Sonder- konto-posten waarvoor koersfixeering is verkregen, zijh hieronder begrepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer RM 100.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 20545 Het totale bedrag van de op het Treu- handerkonto Niederlande uitstaande vor deringen die nóg niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik om streeks RM 16.1 mill De Treuhanderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkre gen, zijn hieronder begrepen. LUCHTVAART EEN LUCHTVAARTPERSBUREAU. Mr. E. Rusman, de voormalige perschef der K.L.M., deelt ons de oprichting mede van een Luahtvaartpersbureau, Internatio nal Aero Press geheeten, kortweg I.A.P., gevestigd te den Haag. Dat is het eerste op dit gebied! De I.A.P. staat onder leiding van de hee- ren mr. E. Rusman, perschef der K.L.M., L. J. C. Simmers, chef Afd. Statistiek K.L.M., en Leo v. Breen, letterkundige en redacteur van de Luchtvaartalmanak. De heeren Rus man en Simmers hebben per 1 Maart hun ontslag bij de K.L.M. ingediend, om zioh ge heel aan dit tot stand gekomen persbureau te wijden. Er kan worden medegedeeld, adt van vele vooraanstaande luchtvaart-maat schappijen, vliegtuig- en motorfabrieiken reeds sympathiebetuigingen met de op richting van dit bureau mochten worden ontvangen, alsmede toezeggingen om het in ternationaal functionneeren hiervan met kracht te steunen. Wij zien de productie van het nieuwe persbureau met belangstelling tegemoet. POSTVLIEGTUIG VAN DIENST OP ZUID-AMERIKA TE LAAT. Het Duitsche postvliegtuig, dat Zaterdag komende van Zuid-Amerika in Afrika moest arriveeren, heeft zijn plaats van be slemming niet bereikt. Het is mogelijk, dat de radio-installatie van de vliegboot in het ongereede is ge raakt en dat het toestel op een andere plaats aan de kust van Afrika is geland. Er wordt een onderzoek ingesteld. AGENDA LEIDEN. Maandag, Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien, nur du allein", Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag. Geloof en Wetenschap, Lezing en felm „Ken het Nederlandsche Rijk buiten Europa", Kath. H. B. S., 8.15 uur. Dinsdag. R. K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering in het Bondsge- bouw, 8 uur. Dinsdag. Reisvereeniging voor Katholieken Carnaval-avondfeest, Den Burcht; te 8.15 uur. Dinsdag. Zesde abonnementsvoorstellin Leidsche Schouwburg, 8 15 uur. Woensdag Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst Studieclub, Bondsgebouw, 8 uur. Donderdag, R.K. Reclasseeringsver., zitting gebouw Hóogl. Kerkgracht, 89 Donderdag, Filmvertooning door „Het Groene Kruis". Casino-theater 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a. s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilheiminapark 8, Oegstgeest tel. 274. LAATSTE BERICHTEN MISTGORDIJN OVER LAND EN ZEE. De mist legt het vliegverkeer stil. De mist heeft vanmorgen het vliegver keer vrijwel geheel stilgelegd. Op Schip hol was het uitermate stil; geen enkel vlieg tuig kwam aan, de toestellen uit Ber.ijn, Londen, Parijs en Scandinavië waren niet gestart. Slechts de machine van de Air France is vanmorgen van Schiphol gsstart voor Parijs; de machine is behouden te Brussel geland. Het ochtendtoestel van de K.L.M. voor Londen is niet vertrokken. De mist en het scheepvaartverkeer. Het scheepvaartverkeer ondervindt door de mist belangrijke vertraging. Verschil lende schepen liggen voor IJmuiden en wachten tot de mist optrekt; in het Noord- zee-kanaal ligt de „Heemskerk" van de Hoiland-Afrikalijn, die sedërt Zondagavond met opstoornen wacht. Tegen tien uur klaarde het weer op en vielen vier schepen Umuiden binnen, zij zullen opvaren naar Amsteraam. De Harwich-boot, die gisteravond van Hoek van Holland moest vertrekken, ver trok pas hedenmorgen tengevolge van den mist, om half zeven, met ruim 300 passa giers aan boord. De boot, die vanmorgen om half zes moest aankomen, arriveerde te elf uur. WIELRIJDER TE WATER GEREDEN EN VERDRONKEN. Gisteravond te acht uur is de 57-jarige gehuwde W. Troepels uit Keipen, toen hjj uit Weert per rijwiel huiswaarts keerde, ter hoogte van de Kelperbrug, waarschijn lijk misleid door den mist, in de Zuid-Wil lemsvaart gereden. Militaire politie, die zich in de nabij heid bevond, zag het ongeval gebeuren en trachtte den man te redden. Na veel moeite kon zij den drenkeling ophalen. De levensgeesten waren echter geweken. AUTO MET VIJF INZITTENDEN TE WATER. Allen min of meer ernstig gewond. Doordat de chauffeur, de 23-jarige G. Klaassen uit Zwolle, den weg in den mist was kwijt geraakt, is hedennacht omstreeks één uur onder Windesheim een auto,, ko mende uit Deventer, waarin vijf personen uit Zwolle gezeten waren, in de diepe We tering langs den weg gereden. Daar de wa gen geheel onder het wateroppervlak ver dween, verkeerden' de inzittenden in een zeer hachelijke positie. Een hunner, de 23- jarige W. Lensink, slaagde er in een por tier te openen en zich naar buiten te wer ken, waarna hij twee zijner kameraden uit de auto wist te trekken. Gezamenlijk heb ben zij daarna de beide andere personen, die voor in den wagen zaten, in veiligheid gebracht. Dit ging uiterst moeilijk, dat de chauffeur met het hoofd tusschen het por tier en de kap bekneld zat. De vijf personen alle jonge mannen, hadden veel water bin nen gekregen, terwijl twee hunner boven dien een hersenschudding hebben opgeloo- pen Allen waren min of meer ernstig bloe dend gewond geraakt. Na ter plaatse be handeld te zijn, zijn zij later naar Zwolle overgebracht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2