MAANDAG 17 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. De Gemeente niet onder de noodlijdenden. De Raad dezer gemeente houdt een open bare vergadering op Woensdag 19 Februari nam. 1.45 uur. Agenda: 1. Notulen; 2. Wijziging van de begrooting voor het dienstjaar 1935; 3. Be handeling van den brief van den Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland inzake de verordening gemeente politie; 4. Vaststelling van de begrootin gen voor het dienstjaar 1936 van: a. Burger lijk Armbestuur; b. Gasbedrijf; c. Water bedrijf; d. Slachtbedrijf; e. Bad- en Zwem inrichting; f. Openbare Werken; g. der Gemeente. Hierbij zullen tevens aan de orde worden gesteld eenige voorstellen van B. en W., welke op de begrooting betrek king hebben, met name: a. voorstel tot het alsnog sluitend maken van de gemeentebe- prooting 1936; b. voorstel tot verlenging van de gemeenschappelijke regeling voor den Schoolartsendienst. Naar aanleiding van de Begrooting 1936 schrijven B. en W. aan den Raad: Uit ons prae-advies dd 24 Januari 1936, waarbij U de begrootingen voor den dienst 1936 ter vaststelling werden aangeboden, zal U ge bleken zijn, dat de gemeentebegrooting 1936 slechts sluitend kon worden gemaakt, indien een bijdrage uit 's Rijks kas in de kosten der gemeentehuishouding werd ge raamd. Dat wij deze bijdrage, waardoor onze gemeente als noodlijdend zal worden aangemerkt, met grooten tegenzin op de begrootinng uitgetrokken hebben, behoefd geen betoog. Want hierdoor zal het gemeen tebestuur geheel onder de controle van het Rijk geplaatst worden en zal voor elke uitgave, hoe gering ook, eerst de toestem ming van de Regeering moeten zijn verkre gen, voordat de uitgave zal mogen plaats hebben. Bovendien is het voor ons vrij zeker, dat het Rijk zelf bij eventueele nood lijdendheid den post van onvoorzien, aan vankelijk geraamd op f 10090 zal schrap pen, waardoor de gemeente met een budget van'rond 800.000 uiteindelijk noodlijdend zal worden, omdat een bedrag van slechts luttele duizenden guldens ongedekt moest blijven. Wij hebben daarom ernstig nagegaan, of het tekort, waarvoor een rijksbijdrage was geraamd, nog kon worden weggewerkt. Aanvankelijk scheen het, of onze pogingen geen resultaten zouden kunnen opleveren, maar nu zekerheid is verkregen, dat de ge meente op een winst uit het Electriciteits- bedrijf H.L S. over 1936, gelijk aan het be drag ad 13.000.dat in 1934 aan Hille- gom werd uitgekeerd, kan rekenen, kan de begrooting 1936 naar onze meening slui tend gemaakt worden, indien daarin als nog de wijzigingen, die hieronder nader zullen worden besproken, worden aange bracht. Weliswaar zal dan in het jaar 1936 de grootst mogelijke zuinigheid moeten worden betracht en zullen slechts de strikt noodzakelijke uitgaven mogen worden ge daan, doch hiertegenover staat, dat het Ge meentebestuur in 1936 baas blijft in eigen huis. Verder worden de verschillende veran deringen uitgestippeld, waardoor de Be grooting sluitend kan worden. Raadsvacaiure. Tot lid van den Ge meenteraad is in de vacature J. D. Jansen gekozen verklaard de heer J. de Jong. Stationschef N.S. De heer Muller, chef van het voormalig station der N.S. aan den Heerensingel te Leiden is overgeplaatst naar hier. Sleutelbeen gebroken. -=* Zaterdagmor gen is de heer Weyers, die met zijn rijwiel in de Hoofdstraat reed, door de gladheid ter hoogte van het huis van den heer G. B. Kroon gevallen, waarbij hij het sleutelbeen van den rechterarm brak. Hij moest zich onder behandeling stellen van het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Aanbesteding. Door het Bouwbureau „Arti" te Bennebroek werd aanbesteed het bouwen van een heerenhuis aan de Weere- steinstraat voor rekening van den heer C. Schrama. De uitslag was als volgt: Fa. Van Duin en Vink, Noordwijk 9559; Th. Reeuwijk, Sassenheim 9229; Fa. de Korte, Haarlem 9200; J. van der Putten, Haarlem 8950; B. Imthorn Zn., Hille- gom 8860; Pottegies, Haarlem 8465; Brandsma Bakker, Haarlem 8373; Dau- dey Co., Lisse 7985; A. J. Seijsener, Hil- legom 7750; E. Schuit, Hillegom 7639; P. Vermeij, Hillegom 7205. Begrooting 7310. Het werk is opgedragen aan den heer E. Schuit te Hillegom. LISSE. Bouwvergunning. Burg. en Weth. de zer gemeente hebben aan de heeren J. en A. Moolenaar, alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een zestal woonhui zen op het perceel kadastraal bekend ge meente Lisse in sectie D. no. 3974, gelegen langs de Prinsessestraat. Scherpschutters. Op de Woensdag avond j.l. gehouden schietoefening van de Bijz. Vrijw. Landstorm behaalden de hee ren J. C. van Rooijen en C. F. Möhlmann, een Voldoend aantal punten voör scherp schutter. LEID SCHEND AM. Hanze. De Hanze hield Donderdag avond 13 Febr. een ledenvergadering in het patronaat onder leiding van den heer G. C. Scholtes. De opkomst was bedroe vend. Na opening gaf de voorz. het woord aan den Geest. Adv. om te spreken over: „De Middenstand ten opzichte van het ge zin". Hierna ontspon zich een interessant debat over het chr. huwelijk. De voorz. dankte den spreker voor zijn schitterende causerie en merkte verder in verband met de slechte opkomst op, dat het Hanzebe- stuur heusch niet zetel vast was. Nadat er uit de vergadering nog enkele wenken ge geven waren om 't vergaderingbezoek te stimuleeren sloot de voorz. de bijeenkomst met gebed. NOORDWIJKERHOUT. Gouden Professiefeest Broeder Gaëtanus. Met grooten luister is op de St. Bavo- Stichting het feest gevierd van broeder Gaëtanus. De beide feestdagen werden Za terdagmorgen ingezet met een plechtige Hoogmis tot intentie van dén jubilaris, op gedragen door Rector Elzenbroek met as sistentie van Conrector Kluijvers en Rector Thijssen van het Maria-Gesticht, alhier. Des middags was er een plechtig lof in de mooie versierde kapel van St. Bavo. Ook werd op Zaterdag een receptie gehouden waarop velen den gouden jubilaris kwamen feliciteeren, o.a. de Provinciaal Overste van de Broeders van Liefde. Zondag was het de feestdag van de pa- tienten. Een film werd vertoond en een revue opgevoerd. Het paviljoen St. Vincen- tius was keurig versierd en een tentoon stelling was er ingericht van het vlecht werk dat door de patiënten van dit pavil joen is verricht. Deze tentoonstelling was de moeite waard om te zien. Daar het be zoekdag was op de stichting maakten vele familieleden van de patiënten er tevens ge bruik van om de tentoonstelling te bezoe ken. Het waren een paar prachtige dagen voor den krassen jubilaris. Jaarvergadering „Winterzorg". In het café de Zwaan hield de vereeniging „Win terzorg", onderafdeeling van den R.K. Volksbond, haar jaarvergadering welke door den voorzitter, den heer C. v. d. Klauw met den christelijken groet werd geopend. Deze heette alle aanwezigen har telijk welkom en sprak er zijn spijt over uit, dat zoo weinig leden aanwezig waren. Na de opening werden de notulen voorge lezen en onveranderd vastgesteld. Hierna vond de installatie plaats van eenige nieuwe leden, hetgeen met een toe passelijk woord van den voorzitter ge schiedde. De penningmeester bracht hierna ver slag uit over het jaar 1935. De inkomsten bedroegen 1331,22, de uitgaven 1410,84, het kassaldo 1935 bedroeg 93,53 zoodat het saldo over 1936 bedroeg f 13,91. De spaargelden bedragen 37,40, zoodat begin 1936 totaal in kas was 61,31. Nog te goed van diverse leden 125,20, de voorraad kolen bedraagt ongeveer 100.De boeken en bescheiden van den penningmeester zijn door een commissie onderzocht. Bij monde van den heer P. Koelewijn brengt deze commissie verslag I over haar bevindingen uit en deze deelt mede, dat alles in orde was. De heer J. v. d. Werf bracht verslag uit van de ver gadering van de „Dich". De voorzitter deelde mede dat degenen, die in 2 jaar geen brandstoffen betrokken, automatisch van de ledenlijst worden af gevoerd. Bij de bespreking inkoop brand stoffen drong de voorzitter ten sterkste er op aan het spaarsysteem te volgen waar door de inkoop voordeelig kan geschieden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren C. v. d. Klauw en Nic. Duivenvoor den. De voorzitter dankte de vergadering voor zijn herverkiezing, waarna hij de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot. ZILK. Ongeval. Zaterdagmorgen j.l. had mej. B. alhier het ongeluk door de gladheid van den weg per rijwiel op den Zilkerduinweg zoodanig te vallen, dat zij bewusteloos bleef liggen. De ontboden geneesheer constateer de lichte hersenschudding, terwijl haar hoofd groote woncen vertoonde. Per auto is zij naar de ouderlijke woning vervoerd, OUDEWETERING. Tooneeluitvoering. In Hotel Van den Bosch had gisteravond een geslaagde uit voering plaats door de R. K. Tooneelver- eeniging „St. Theodulfus". De zaal was uit stekend bezet toen de voorzitter allen een hartelijk welkom toeriep. Nadat de regis seur een uiteenzetting van de op het pro gramma vermelde stukken had gegeven, nam de voorstelling een aanvang.. Het was een echtVastenavond-programma. Beide stukken, zoowel „Het kan nou lij e" als „De 2500ste inwoner" werden op alleszins voldoende wijze vertolkt, er waren zelfs momenten van subliem spel in. De zaal heeft dan ook den ganschen avond door ge daverd van den lach. Het was dan ook laat voor men er erg m had. Na afloop nam Pastoor Aarts het woord om de tooneelisten hulde te brengen voor den avond van gezonden en vroolijken lach en daarbij de verzekering gevende, dat de belangstelling voor „St. Theodulfus'* in de toekomst zeker niet zou verflauwen, eerder verstrekt zou worden. Hierna bracht de voorzitter hulde aan den heer J. H. Vesseur, de ijverige regisseur en wenschte allen een tot weerziens toe. De bekende grimeur, de heer Thoolen te Leiden, heeft wederom tot volle tevreden heid de grimeering verzorgd'. ROELOFARENDSVEEN. Tentoonstelling. Wederom zullen de Patronaats- en Gezellenleden een bloemen en huisvlijt-tentoonstelling organiseeren op 21, 22 en 23 Febr. Met het oog op den te verwachten grooten toeloop van bezoekers is besloten ze te verlengen tot Maandag avond 10 uur. De opening zal plaats hebben op 21 Febr. des namiddags ten 6 uur in de Pancratiuszaal. Alles is in het werk gesteld om de bezoekers iets moois te aanschouwen te geven. De groote zaal wordt tot in de uiterste hoeken gevuld met een schat van bloemen in alle soorten en variëteiten, voor den vakman om te bewonderen en voor den leek om er van te genieten. De tooneelzaal zal weer gevuld zijn met huisvlijtartikelen, welke zeer zeker niet minder zullen zijn dan vorige jaren. Van alles zal er te zien zijn als zaag werk, snijwerk, boetseer- en graveerwerk, handteekenen, vakteekenen enfin, laten we het niet vooruitloopen, want er is nog veel meer te zien. Het geheel zal enorm zijn, en voor ieder een bezoek waard. Niemand zal er spijt van hebben deze ten toonstelling te bezoeken, want er is voor elk wat wils. Schaakclub „Utile Dulci". Het bestuur van bovengenoemde vereeniging maakt be kend, dat het in overweging heeft geno men, om aan de schaakclub een damclub te verbinden, dit ten gerieve van de vele dammers, die R.A.V. bezit. Het bestuur vertrouwt, dat degenen, die animo hier voor hebben, op de oprichtingsavönd, wel ke het denkt te houden op een van de eer ste dagen in de Vasten, zullen tegenwoor dig zijn, om gezamenlijk de mogelijkheden te bespreken. Aan de leden deelt het bestuur mede, dat de wekelijksche schaakavond doorgaat op Dinsdag 18 Februari in het schaaklo kaal van de St. Pancratiuszaal. SASSENHEIM. Jhr. W. Schorer overleden. Te 's-Gravenhage is overleden, 69 jaar oud, jhr. W. Schorer, oud-burgemeester van Sassenheim, oud-griffier van den Raad van Beroep (O) te 's-Gravenhage. Eerstgenoemde functie heeft de heer Schorer bekleed van 18991903, in welk jaar hij griffier werd van den Raad van Beroep. Deze laatste betrekking heeft hij tot voor korten tijd bekleed. De thans overledene is voorzitter ge weest van de Haagsche Burgerwacht en bewoog zich veel op het terrein van de lichamelijke opvoeding. Hij was de ener gieke leider van de vierdaagsche afstands- marschen vanwege dezen bond georgani seerd. De laatste jaren was hij penning meester van bovengenoemden Bond. De thans ontslapene was officier in de Orde van Oranjè-Nassau. Feestavond van „De Graal". In het K.S.A.-gebouw had gisterenavond de jaar- lijksche feestavond plaats van de vrouwe lijke jeugdbeweging „De Gr.aaT\ Over de opkomst viel echter niet te roemen, daar de zaal niet meer dan tweederde vol was, hetgeen jammer was voor de beweging zelve, en ook niet zoo' aangenaam voor de speelsters. De avond werd ingeluid met het Vlaggelied van de Graalwacht, waar na de leidster, mej. Koedooder, uit Leiden, het welkomstwoord sprak tot de geeste lijken der parochie en alle aanwezigen. Met een kort propagandawoord en aan moediging tot de leden, vroeg zij daarbij vooral de medewerking van ouders en jonge dames om de beweging te steunen. Na het brengen van eenige vroolijke liedjes door de club, was het woord aan het tooneelgezelschap voor een tooneel- stukje in 3 bedrijven van G. Nielen, ge titeld „De tante uit Amerika". Dit tooneel- stukje is wel de clou -van cfen avond ge weest en werd op onberispelijke wijze uit gevoerd. Allen waren rolvast en hebben voor haar uitstekend spel een welverdiend aplaus ontvangen. Tijdens de pauze, wel ke werd aangevuld met pianomuziek door mej. N. Blom, werd nog een verloting ge houden. 'De pastoor sprak een aanmoedi gend woordje tot de leidster en leden om de beweging nieuwe moed in te blazen en sprak zijn vreugde uit over het opleven van de vrouwelijke jeugdbeweging. Spr. hoopte, dat onder leiding van mej. Koe dooder het aantal leden mag aanwassen, waarbij hij de verwachting uitsprak, dat ook velen finantieel zullen steunen. Het nummer Reidansen is voorzeker altijd leuk om te zien. Niet minder was „De Toover- fluit" een succesnummer. Het program was meer dan overladen, zoodat het reeds laat werd om alles ten uitvoer te brengen, hetgeen echter toch is gebeurt; zij hebben de aanwezigen van alles laten geniéten. De Graal heeft hiermede weer haar best gedaan en verdiende zeker meer belang stelling. Hopen we dit voor de volgende keer. Rest nog te vermelden, dat ook van hier belangstelling blijk gaven de kath. mannelijke jeugdbeweging K.J.M.V. en St. Jozef gezellen. Verloting. Voor het uitschrijven van een wedstrijd, uitgaande van de plaatse lijke hardrijderijvereeniging „De Oude Post", welke a.s. Dinsdag zou plaats heb ben, was een -loterij gehouden. De wed strijd gaat vanzelf sprekend niet door, de loterij heeft - inmiddels plaats gehad. De prijs was een rijwiel naar keuze en is ge vallen op no. 298. VOORHOUT. Uitvoering van „Vader Kolping". Voor een volle zaal opende kapelaan .J. W. Kragt- wijk als vice-praeses der St. Josephsgezel- lenvereeniging deze druk bezocht bijeen komst met een welkomst woord tot den Zeereerw. Heer Pastoor H. F. Heijtveldt, de aanwezige ouders der St. Josephsgezel- len en alle overige aanwezigen, donateurs en kunstlievende leden. Hierna gaf de K. V.-band van Voor hout nog een pittige marsch, waarna het doek open ging om de tooneelisten van Va der Kolping gelegenhei dte geven voor de opvoering van: „De Roman van een Kran tenjongen". Waarlijk hebben deze jeugdige tooneelgasten zien keurig van hun taak ge kweten; voor dilettantentooneel hebben ze heel goed werk geleverd, hetgeen aan het einde van ieder bedrijf wel bleek uit het hartelijk applaus als bewijs van waardee ring voor hetgeen werd ten tooneele ge bracht. Vooral de hoofdrolspelers hebben hierbij een pluim verdiend. Tijdens de tijdruimte tusschen le en 2e bedrijf was het woord aan den heer P. L. van der Hulst, om verslag uit te brengen van de Spaarbank der K.J.C. St. Josephs' Gezellenvereeniging. Het was de 20ste maal, dat spreker zijn jaarverslag uitbracht en ditmaal met een zeker optimisme. Spr. dankte hierbij de jongelingen voor hun spaarzaamheid in het afgeloopen jaar en spoorden allen aan op den ingeslagen weg te blijven voortgaan. Was het saldo op 1 Januari 1935 5729,69, door 1438 inlagen werd daarbij gespaard een bedrag van 2010,19, voorwaar een mooi bedrag. De bij de Boerenleenbank gekweekte rente bedroeg 189.47, waarvan aan de spaar ders werd uitgekeerd f 150.65, zoodat het verschil ad 38.82 aan het reservefonds werd toegevoegd. In. het totaal was dus aanwezig f 7929,35, terwijl werd terugbe taald 2097,23 over 96 posten. Het saldo per 1 Januari 1936 bedroeg derhalve 5832,12. Op geestige wijze gaf spr. uiting aan zijn gevoelens van dankbaarheid jegens de spaarders en niet minder jegens hunne ouders. Dat het sparen op prijs wordt ge steld moge blijken, zegt spr. vervolgens, uit de premies die werden beschikbaar gesteld aan: Leo van der Lans, Kopke v. d. Lans, E. v. d. Lans, T. v. d. Nouland Sr., J. v. d. Nouland Jr., B. v. d. Nouland Pzn., Th. v. Werkhoven, Jac. v. Werkhoven P. A.zn., J. v. d. Nouland Thzn., C. Tetteroo, C. van Dijk, P. van Kampen Pzn., H. van Kam' pen Pzn., Nic. van Dam, B. van Kampen Pzn. voor hun schier wekelijksche inlagen. Spr. besloot dit verslag met een dank woord aan de ouders voor den steun, welke zij 20 achtereenvolgende jaren hadden ge geven om de deugd van spaarzaamheid te helpen bevorderen, in het volste vertrouwen I dat alle ouders er ook toe. zouden medewer ken dit onderdeel det jeugdopvoeding bij het ingaan van het 5e lustrum te helpen vervolmaken. Een hartelijk applaus der vergaderden voltolkte den dank van allen aan den heer Van der Hulst voor diens zorgen aan dit onderdeel der jeugdopvoe ding, waaraan ook o.m. administratief veel werk is verbonden, besteed. Hierna vervolgde „Vader Kolping" haar uitvoering waarin vele 'mooie passages voorkwamen waarom zoo nu en dan danig moest worden gelachen; misschien kan hèt den bezoekers een aanbeveling verdienen om niet te lang te blijven schateren, omdat men daardocr de spelers vaak te lang moet ophanden en zij kans loopen uit hun spel te geraken. Filmvertconing. Onder buitengewoon groote belangstelling (ongeveer 50 perso nen moesten onverrichter zake huiswaarts keer en), opende de lieer P. G. v. d. Hulst, namens drie vereenigingen n.l. het H.B.G., de Kleipkw. vereen; en de Vereen, van Bloembollencultuur de vergadering met i daarbij de hoop. uit te spreken dat deze 1 filmavond een groot succes moge worden, om vervolgens het woord te verleenen aan den heer P. v. d. Nouland, die als spreker bij deze film zou optreden, j Met grooten we^rmoed in het hart, aldus de heer v. d. Nouland, is het mij opgedra- I gen, door de directie der Hobaho, deze film met eenige woorden te begeleiden. Alle aanwezigen zullen wel- begrijpen wat hier mede door mij bedoeld wordt. We weten wie de voorganger geweest is in deze func tie van spr. en niets is mij weemoediger, hem, die niet meer in het land der levenden verkeert, te moeten vervangen. Het is nu ongeveer een jaar geleden, dat de droeve mare in ons dorp gebracht werd, dat de heer W. v. d. Laan overleden was tengevolge van een droevig' ongeval. Van de film, welke hedenavond hier vertoond zal worden, is hij de ontwerper geweest. Na- in treffende woorden de persoon van den heer Van der Laan herdacht te heb ben, gaat spr. over tot het doel van dezen avond. Hij begint met te zeggen, dat er sommigen van meening zijn dat deze film een stuk propaganda is alleen ten bate van de Hobaho. Dit is in geen geval waar, want in dit geweldige stuk reclame ligt opge sloten een propaganda voor ons geheele mooie vak; Deze avond zullen, riaast devertooning van de film twee punten besproken wor den n.l.: de omwenteling in de tulpen en wat te doen voor de narcissen-export naar Amerika. Spr. zegt nu dat het "van groot belang is hierbij even stil te staan. We hebben den tijd gekend van de kleine Due v. Toll-tulp- jes, we weten ook dat deze van lieverlee verdrongen zijn door de ons bekend vroege tulpen en nu is het Voor allen zichtbaar, dat deze vroege tulpen een concurrentie gekregen hebben in de Mendel en Triumph- tulpen, natuurlijk niet te vergeten de Dar- wintulpen. Wij zijn uiteraard van het bui tenland afhankelijk, betreffende de export in dat buitenland vraagt men, evenals wij zelf zouden doen, naar een lange eenkleu rige stevige bloem. De jonge kweekers moeten dit vooral in hun ooren knoopen. We zullen over eenige jaren meemaken, dat vooral de La Reine-soorten onverkoopbaar zullen blijken te zijn. Het zal daarom nood zakelijk zijn onze bloembollenkramen om te bouwen, daarbij uiterst voorzichtig te werk gaande, daar het buitenland vraagt een groote" bloem met stevige steel. Nu wordt gesproken over de Narcissen- export naar Amerika. In het jaar 1937 zal dit land practisch opengesteld worden en nu is het onze taak de narcissen als eerste kwaliteit daar in te voeren, want er zal door dit land een zeer hooge eisch gesteld worden betreffende de kwaliteit der nar cissen. Er zal o.a., dit is nu reeds bekend, streng gelet worden door de vereen, „de Narcis" naar de partijen welke aangetast zijn door het z.g. mozaiek. Dit is niet direct „het grijs" wat in narcissen voorkomt, maar we kennen allen wel de korte, harde, gedraaide planten met breede gele strepen, welke soms veelvuldig voorkomen in de E. N. Bic. Victoria. Spr. raadt sterk aan deze planten weg te gooien, daar men de kans dan wel eens kon loopen geen bollen te mogen leveren aan de export bestemd voor Amerika. Dit zal door de wet ver plicht worden, daar er veel belangen aan verbonden zijn, als we Amerika mogen blij ven leveren. Nadat de film vertoond was, hetwelk een succes genoemd mag worden, dankte de heer P. G. v. d. Hulst wederom voor dezen geslaagden avond. Verloting. Onder toezicht van den Gemeente-veldwachter had de trekking plaats van de loterij, welke verbonden was aan de 2de nationale Pluimee- en Konijnen- tentoonstelling. De vijf hoofdprijzen 2ijn gevallen achter eenvolgens: 1ste prijs op no. 651; 2e pr. 675; 3e pr. 112; 4e pr. 645; 5e pr. 1138. INGEZONDEN STUKKEN Lisse, 15 Februari 1936, Geachte redactie. Toen ik mij hedenmorgen half acht op den Heereweg bevond, trof mij een zon derlinge aanblik. Hier waren namelijk eenige gemeentewerklieden bezig het trot toir te bestrooien met groote scheppen zand, terwijl er een enkele voetganger, liep. De verkeersweg echter, evenals het fietspdd, scheen een ijsbaan te moeten blij ven, niettegenstaande daar de auto's en wielrijders de grootste moeite hadden op den weg te blijven. Men scheen niet te begrijpen, dat deze spiegelgladde rijweg voor de voetgangers veel en veel gevaar lijker was, dan een glad trottoir, aange zien een voetganger zich nog kan behel pen; een voertuig echter niet. De auto's konden ieder oogenblik op het trottoir te recht komen. Mijns inziens had men beter kunnen beginnen met de groote weg,'daar dan de wielrijders, auto's en voetgangers het veiligst waren geweest. Dit zelfde strooien is vrijwel in 't geheele dorp toe gepast, met gevolg, dat in de Bondstraat een auto het trottoir opreed. Gelukkig liep er niemand. Hopende, dat dit schrijven een verande ring van werkwijze ten gevolge moge heb ben. Hoogachtend, S. W. HEGERHUIS, Heereweg 200, Lisse. Ongehoord! De degenslikker: Die brutaliteit! Daar heeft iemand met mijn sabel...» uien gesneden!!! DE GEBROEDERS „GOCHEM" 167. Met veel omhaal was de jonkvrouw eindelijk op haar geïmproviseerde draagstoel gezeten. „Dat gaat nooit zoo," jammerde zij. „Het zal toch moeten antwoordde de koetsier en voorzichtig, voetje voor voetje, ging het door de plas. 168. Doch door hetzelfde euvel waardoor de as van het voertuig was gebroken struikelde Pit en schoot voorover in het water. Pat, die de zitting aan dien kant alleen niet meer kon houden, het los, waardoor de jonkvrouw voor over schoot en eveneens in den plas terecht kwam.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10