STADS NIEUWS DINSDAG 4 FEBRUARI 193b DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 TOENEMENDE VORSTKANS. DE BILT SEINT: Matige tot zwakke, Westelijke tot Noor delijke wind, veranderlijke bewolking, waarschijnlijk nog enkele sneeuwbuien, lichte vorst des nachts, overdag om het vriespunt xot lichte dooi. Hoogste barometerst.: 764.8 te Akureyri. Laagste barometerst.: 741.3 te Helsingfors. De depressie blijft, in beteekenis afne mend. Oostwaarts trekken en vormde se- cundairen over de Middellandsche Zee en Hongarije, terwijl in het Westen de hooge drukking zich herstelde, maar vooral in het Zuidwesten weer afneest De koude luchtstroom uit het Noordwes ten heeft bij Norderney de temperatuur op 5000 Meter tot minus 35 graden Celsius doen dalen en in Engeland en Schotland plaatselijk 5 tot 8 graden vorst gebracht. Op het vasteland is van ons land tot Zwitserland licht vorst in den nacht voor gekomen, terwijl het in de bergen daar overal streng vriest. In Duitschland is ove rigens de temperatuur nog boven normaal, in Scandinavië is de vorst overal toege nomen en in het Noorden weer streng. Aan d«- Noorsche kust waait het nog .stormachtig uit Noord, in de Oostzee uit West en daarbij plaatselijk sneeuw. Op de Britsche Eilanden nam de windkracht af en is de lucht helder. In Frankrijk is het nog meest betrokken en waait een mistral b:; de Middellansche Zee. Verdere ontwikkeling van de hooge druk king over Scandinavië bij voortgezette da ling in de Golf van Biscaye zal de vorst- kansen hier doen toenemen, maar de ver dere vooruitzichten zijn nog onZeker. LUCHTTEMPERATUUR. 3.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.18 uur tot Woensdagmorgen 7.09 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Woensdag 5 Fe bruari voorm. 1.22 uur en nam. 1.47 uur. De Katholieken tegenover bekeerlingen. Wij citeeren de volgende passage uit een rede van oud-minister Marchant te Eind hoven volgens een zeer uitvoerig verslag in de „Meierijsche Courant": ,,Hij heeft zelf den weg gevonden. De Katholieke Kerk heeft ook nooit moeite gedaan hem tot overgang te bewegen. Telkens wordt in geschriften van bekeer lingen dit feit opgemerkt: Men moet eerst iets lezen, maar dan hoort men er niets meer van, zoodat. men denkt: het schijnt hun niet veel te kunnen schelen, of ik ka tholiek word. Een belangrijke overgang as die van Des Amorie van der Hoeven destijds, die in de „Wachter" zooveel op- hen baarde en iets dergelijks onderwond. Ook de groote Zweedsche bekeerlinge Dr. en Baar Berliuz ondervond hetzelfde. Zij had naar een Pastoor geschreven om uit- :>mst in geloofszaken. Deze riedt haar aan een apologetisch boek te lezen, maar, toen niets meer van hem hoorde, besloot zij hem zelf te gaan opzoeken. Deze geestes gesteldheid tegenover convertieten wordt beter verklaard in het boek: Kath. menta liteit bij convertieten, door Pater Molen- graaff uit Delft. Deze zegt, dat er steeds gevaar is, daar zooveel bekeerlingen weer terugvallen en waarschuwt daartegen. Hij vaarschuwt aldus: zonder de zekerheid t.e hebben dat men diep „gepakt" is door het Kath, geloof, zonder dat men diep en ern stig overtuigd is, dat men de Waarheid voor immer heeft gevonden, mag men den grooten stap niet doen. Het kritieke punt js dus te gaan besluiten, om zelf een on derzoek in te stellen". SPORT OLYMP. WINTERSPELEN. GOEDE VOORUITZICHTEN. Garmisch-Partenkirchen, 4 Fe bruari. (Bijz. Dienst A.N.P.) Heden- htand is er te Garmisch-Partijkirchen chte sneeuw gevallen en aangezien de cmperatuur één graad onder nul bedraagt blijft de sneeuw ook liggen. Zoo is op het oogenblik alles in een wit sneeuwkleed gehuld. Wat het weer betreft zijn dan ook alle voorwaarden vervuld voor een vlotte - f werking van het Olympische programma. TOESTAND VAN LEO HALLE VOORUITGAANDE. Bij informatie aan het ziekenhuis te De- er_ deelde men ons hedenmorgen e. dat Leo Halle's toestand vooruit- -de is. De koorts is afgenomen en de hnt heeft een rustigen nacht gehad. EEUWFEEST HARTEBRUGSKERK. PONTIFICAAL LOF EN TOESPRAAK. Velen zullen met blijdschap kennis ne men van de mededeeling, dat op Zondag 10 Mei Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers een Pon- itficaal Lof zal celebreeren in de Harte- brugskerk ter gelegenheid van het eeuw feest dezer kerk. De Bisschop zal onder deze plechtigheid een toespraak houden. DE KLOKKEN DER NIEUWE ST. PETRUSKERK. Zondag as. te 12 uur zullen de klokken der nieuwe St. Petruskerk worden gewijd door den hoogeerw. heer Deken Homulle. Deze plechtigheid, welke in de nieuwe kerk plaats heeft, is toegankelijk voor alle pa rochianen en andere belangstellenden, voor zoover de plaatsruimte toelaat. HET TWEEDE LUSTRUM DER KJJVÏ.V. Enthousiaste reünie. We hebben er den laatsten tijd al meer op mogen wijzen, dat de Leidsche Kath. Jonge Middenstanders een buitengewone activiteit ontplooien. Reeds den vorigen winter viel er een ver rassende opbloei te constateeren en deze is nu voortgezet o<m zijn bekroning te vinden in de herdenking van het tweede lustrum, dat thans in het middelpunt der K.J.M.V.- belangsteliing staat. De K.J.M.V. heeft haar activiteit veel zijdig ontplooid. In het begin van den win ter werd met de afwerking van een wel voorzien propgirammavan sociale ontwik kelingsavonden begonnen, de viering van het tweede lustrum werd op plechtige wijze kerkelijk begonnen en nu volgde gister avond een bijzonder geslaagde reünie, welke in het „Eigen Huis" (Maison Bernsen aan de Breestraat) veel leden en oud-leden bij een bracht. Als we zeggen, dat de K.J.M.V.-ers hun sociale taak goed verstaan, dat zij de gods dienstige verplichtingen uitstekend na komen, maar in een feeststemming zich nog het meest enthousiast toonen, dan bedoelen we daarmede geen kwaad, doch willen we er slechts op wijzen, dat de reünie van gis teravond buitengewoon geslaagd mag hee- ten. Hetgeen trouwens niet anders te ver wachten was. 't Was een van die avonden, waar een ernstig woord afgewisseld werd met jolijt, waar het nuttige op passende wijze met het aangename vereenigd werd. Zoo kan het niet anders, of deze reünie zal bij allen in aangename herinnering blijven voortleven. De ijverige K.J.M.V.-voorzitter, de heer J. Coster, sprak aan het begin van den avond woorden van welkom tot de gasten van dezen avond als de heeren Schoon- dergang en v. Deene namens de Hanze, mej Spronk namens de Graal, den heer Molkenboer namens Rood Wit, tal van cud-leden, w.o. de oud-voor zitter H. de Graaf, thans tevens „St. Jan" vertegenwoordigende en den oud-voorzitter P. Knaap Hij dankte leden en oud-leden voor htm meeleven en verzocht allen ver volgens het bondslied te willen zingen, waaraan natuurlijk met instemming voldaan werd. De secretaris deed hierna mededeeling van de ingekomen gelukwenschen van de oud-moderatoren, kap. L. Gudde en pastoor A. J. M v. d. Donk, alsmede van rector Reynen. Na eenige stukjes muziek sprak de heer Jan Jansen een propagandistisch woordje op dezen bijzonderen K.J.M.V.-avond. Hij deed dit gaarne, omdat de K.J.M.V. hem lief is. Er is in de afgeloopen tien jaar veel ge beurd in de Leidsche K.JM.V. Er is veel geschreven en nog meer gesproken, ge sproken ook over dingen, welke nimmer gebeurd zijn. Op dezen avond voelde spreker temeer, hoe jammer het is, dat nog zoo velen de K.J.M.V. liever dood zagen, om dan niet meer te verrijzen. Spr uit dan zijn waardeering voor de aanwezigheid van het Hanzebestuur, even zoo voor die der Vrouwelijke Jeugdbewe^ ginig de Graal, welke zulk een fijngevoelde felicitatie tevens zond. Dank bracht spr. vervolgens aan de leden voor de massale opkomst bij het triduum, waaraan zeker door 80% is deelgenomen, dank ook voor het medeleven der oud leden, dank ook aan de bestuursleden onder hen, die in zooveel moeilijker jaren nog dan thans de vereeniging geleid hebben. Spr. richt dan een waarschuwend woord tegen de verlokkingen van het nationaal socialisme, dat vooral voor de jonge mid denstanders zoo gevaarlijk is en "welks lei ders een mooie toekomst belovenSpr. protesteerde tegen de woorden van een ds. v. Duyl, dat de tegenwoordige jeugd zoo lamlendig is en spreekt den hartgrondigen wensch uit, dat Nederland gespaard moge worden voor zulke volksmenners. Vervolgens brengt spr. dank aan de jon geren, die gehoor hebben gegeven aan de roepstem om aspirant-lid te worden, ten gevolge waarvan er 25 zich hebben opge- I geven. Dark brengt spr. tenslotte ook aan Kapelaan Venhoofstad, den moderator (die inmiddels ter bijeenkomst was gekomen) en vroeg tenslotte aandacht voor het verdere gedeelte van het winterprogramma. Voor de lustrumviering is dit de dans avond, Zondagavond in de foyer der Stads gehoorzaal maar daarvoor eerst morgen (V/oensdag)avond naar de lezing van den heer Janssen in het .Eigen Huis". Een hartelijk applaus volgde op deze speech en daarmede kwam tevens het ein de van he' „officieele" gedeelte. Het nu volgende programma van nuttige en aangename bezigheden was trouwens zoo welvoorzien, dat er geen gelegenheid meer was om te spreken. Allereerst volgde nu de vertooning van de door den heer Slegtenhorst vervaardig de film van den Tweeden Bondsdag der K.J.M.V. in het Bisdom Haarlem, op Den Burcht te Leiden gehouden. Deze welver zorgde film deed weer tal van oude her inneringen wakker worden, maar gaf daarnaast stof te over om te doen zien wat de K.J.M.V.-beweging moet en kan zijn in het groote sociale leven. Na elk deel volg de hartelijk applaus der aanwezigen. De rest van den avond werd door de leden gevuld. De een gaf enkele goocheltoe ren ten beste of bracht een schets uit het tienjarig K.J.M.V.-leven ten gehoore, toe gelicht met door anderen vervaardigde schetsen. Weer een ander deed de aanwe zigen van zijn declamatiekunst genieten en zoo was het middernacht voor dat men zulks bemerkte. We herhalen wat we in den aanvang schreven: 't was een bijzonder geslaagde reünie, welke weer nieuwe kracht voor de toekomst heeft gegeven. VERGADERING LEMVOG. Uitstel van rentebetaling voor drie jaar met algemeene stemmen aangenomen. Gisterochtend is te Amsterdam onder voorzitterschap van den heer Th. J. Op de Coul, een vergadering gehouden van hou ders van 5 1/2 pet. obligatiën der Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen. Deze vergadering was feitelijk uitge schreven tot stemming over een gewijzigd voorstel inzake rentebetaling waarbij aan de obligatiehouders zou worden overgela ten, den termijn waarvoor het uitstel zou worden verleend zelf te bepalen. Medegedeeld werd, dat vertegenwoor digd waren 12 obligatiehouders, recht hebbende op het uitbrengen van 31 stem men. In verband met het gebeurde op de vo rige vergadering, met name het onbe voegd stemmen door een aantal obligatie houders stelde de voorzitter allereerst de vraag, of men naar aanleiding daarvan thans nog wat in het midden wenschte te brengen. De heer J. J. de Cler, adviseur van com missarissen der „Lemvog'^ legde hierop de volgende verklaring af: De stemming op de vorige vergadering is onzuiver geweest of valsch. Spr. citeer de in dit verband het z.g. „stroomannen- arrest" van den Hoogen Raad. Een gemeen te heeft ten onrechte 25 stemmen op de vorige vergadering uitgebracht. Een der gelijke handelwijze acht spr. een gemeen te onwaardig. Bovendien heeft het ge meentebestuur hier gehandeld in strijd met de gemeentewet, daar voor deze hande ling bovendien de toestemming van den gemeenteraad noodig was geweest. Wan neer dan ook evzntueel wederom misbruik van het stemrecht zou worden gemaakt, zou de Lemvog niet schromen, een aan klacht bij de justitie in te dienen. Spr. stelt ten slotte voor, de thans gehouden verga dering eenvoudig te beschouwen als een voortzetting van de vorige. Er zal dus ge stemd moeten worden over het voorstel, waarbij uitstel van rentebetaling voor den tijd van drie jaar wordt verleend. Naar aanleiding van een desbetreffende waag wijst de heer O de Coul er nog op, dat in de trustacte staat, dat door één obli gatiehouder ten hoogste zes stemmen mo gen worden uitgebracht. De vorige verga dering was spr. ontgaan, dat in strijd met de voorwaarden van de trustacte werd ge stemd. De trustee kan, wanneer obl. hou ders thans unaniem van meening blijken, dat deze vergadering als voortzetting der vorige moet worden gezien, niet anders doen dan zich naar den wenscli van obli gatiehouders te voegen. Feitelijk zou over eenkomstig de trustacte thans opnieuw een vergadering moeten worden uitgeschreven, die eerst op 17 Februari zou kunnen wor den gehouden. Slechts wanneer na de verga dering een óbligatiehouder tegen het nemen van een besluit in deze vergadering zou protesteeeren, zou de trustee genoodzaakt zijn, alsnog een vergadering uit te schrij ven. De toestand der Lemvog is volgens spr. sedert de vorige vergade ring niet gewijzigd. Spr. is er van over tuigd, dat, wanneer geen wonder gebeurt, de mij. niet in staat is over zes maanden de rentebetaling te hervatten. De positie van de Lemvog houdt ten nauwste ver band met de houding, die hypotheekban ken en de andere crediteuren aannemen. Verschillende crediteuren en hypotheek banken hebben zich uiterst tegemoetko mend getoond. Een andere vraag is, of de mogelijkheid bestaat obligatiehouders eeni ge zekerheid te verschaffen. Dit is volgens de trustee niet het geval. Andere crediteu ren zitten op de panden. Faillissementsaanvrage acht spr. evenmin in het belang van obligatiehouders, zoodat z. i. niets anders overblijft dan het ge vraagde uitstel te verleenen. Een obligatiehouder wijst op de offers, die reeds door de obligatiehouders moes ten worden gebracht. Met verlaging van de rente van 5 1/2 tot 3 1/2 pet. heeft hij indertijd genoegen kunnen nemen, doch te gen een algeheele stopzetting der entebe taling verzet hy zich. Z.i. zal de toestand over drie jaar in geen geval gunstiger zijn geworden dan thans. De heer Op de Coul wijst er nog op, dat faillissement eveneens geen baat aan de houders der 5 1/2 pet. oblig. zou brengen De andere obligatiehouders plus de hypo theekbanken zitten op de panden en die gaan natuurlijk eerst uitwinnen. Een andere obligatiehouder vraagt of de Lemvog, wanneer het voorstel aangenomen wordt, nog wel bestaansmogelijkheid heeft, lederen dag kan een hypotheekbank eischen, dat het onderpand te gelde wordt gemaakt. De heer De Cler wijst dan nog op de meegaande houding van de andere credi teuren. Spr. hoopt, dat het wetsontwerp inzake de vaste lasten zal worden aangeno men. Dan zal dë rente, die aan de banken moet worden betaald, evenals de aflossing, verminderen. De banken hebben bijna alle afgezien van aflossingen en bovendien de rentebetaling voor zeer belangrijke bedra gen opgeschort. De huuropbrengsten kun nen thans de te betalen rente der hypo theekbanken nog dekken. Ook verschil lende „kleine" menschen zijn bereid, uit stel aan de Mij. te verleenen. De houders van de 6 pet. obligatiën, die niet onder trustverband staan, gaan met het uitstel accoord. Slechts twee obl. houders, die niet ter vergadering waren, hebben wegens wanbetaling laten protesteeren. Een van hen behoort tot de rijkste Nederlanders. Dit gebeurt via een incassobureau, en spr wenscht krachtig te protesteeeren tegen dergelijke practijken van incassobureaux, die trachten, onder bedreiging met fail lissement, een maatschappij omver te wer pen, terwijl het slechts om betrekkelijk kleine bedragen gaat. Hij spreekt de hoop uit, dat in de toekomst een wei zal wor den ontworpen, die dergelijke practijken onmogelijk maken., waardoor verhinderd wordt, dat advocatenkantoren feitelijk in cassobureaux zijn. Een der obligatiehouders zou uit de ge dane mededeelingen moeten afleiden, dat de maatschappij bedreigd wordt door eeni ge heeren. Nu had hij onlangs met een van hen een onderhoud, waarbij hem bleek, dat deze obligatiehouder niet ongeneigd is, een welwillende houding aan te nemen. Aangezien bedoelde persoon echter niet tot de rijksten van ons land behoort, zou spr. gaarne vernemen, wie de heer De Cler zoo juist heeft bedoeld. De heer De Cler antwoordt, dat hij geen namen zal noemen, doch dat vrager maar eens moet gaan zoeken in het Bosch van Bredius. „De stukken in kwestie zijn door bedoelde persoon niet eens tegen contante betaling verkregen, maar door transacties met de Veendammer Hypotheekbank". Zijn actie zal evenwel niet baten, want thans heeft mr. Bolsius reeds toestemming verkregen tot het deponeeren van een ver zoek om surséance van betaling, in geval het faillissement moet worden aange vraagd. De heer De Cler onderstreept dan nog, dat het bestuur, zonder eenige vergoeding hiervoor te genieten, al het mogelijk doet om de Mij. op de been te houden. Wanneer de vergadering het voorstel niet zou aan nemen, zou de trustee slechts faillissement kunnen aanvragen, doch spr. is er van overtuigd, dat dit ni°t zou baten en zeker surséance zou worden verleend. Deze ver klaring dient, zeide hij, niet om eenigen drang op de vergadering te oefenen, doch slechts om de crediteuren duidelijk te ma ken waar zij aan toe zijn. Ten slotte wordt het voorstel inzake uit stel van rentebetaling met algemeene stem men aangenomen. „N. R. Crt." R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND Jaarfeest afd. Leiden Reeds enkele jaren hadden de leden van de afd. Leiden van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond „St. Willibrordus" geen jaar feest gevierd. De gelden, daarvoor uitge trokken, meende men beter te kunnen be steden aan een uitkeering in natura aan de werklooze leden. Echter meende het bestuur goed te doen om de leden weer eens een gezelligen avond aan te bieden. Zondagavond j.l. was de zaal van den R.K. Volksbond geheel gevuld met de le den en hun huisgenooten en genoodigden. De voorz. van de afd., de heer Post, opende den feestavond met den chr. groet en sprak een woord van welkom tot den geest, adv., pater v. d. Snoek, O.F.M., het bestuur van den R.K. Volksbond, ledenen hun huisgenooten, en sprak er vervolgens zijn vreugde over uit, dat de leden in zoo'n groot aantal aanwezig waren. Zich wen dende tot den geestel. adv. nam de voor- ziter de gelegenheid te baat, zijn eerw. te bedanken voor het medeleven met de afd. en de wijze lessen welke het bestuur van zijneerw. steeds mocht ontvangen. De voorz. wenschte allen een genoeglijken avond, en gaf nu het woord aan het Caba retgezelschap „Tempo", onder leiding van Jean'v. Zijp. Een afwisselend program werd nu uitgevoerd. Wij kregen te hoo- ren: Louis Zitman, humorist; Jean v. Zijp in zijn repertoire en Jan Galjaar ac cordeon-virtuoos. Tijdens de pauze had een verloting plaats van eenige kunstvoorwerpen, ten bate van het Comité Werkloozenzorg. De aanwezigen hebben volop genoten van het gebodene. Men besloot dezen mooien avond met een dansje. Omtrent het gebeurde met den stoom ketel van de heimachine op het stadhuis terrein vernemen wij nader, dat er een stoomleiding van de heimachine, welke in een bouwput stond, was gesprongen. De in de nabijheid werkende arbeiders, alsmede enkele in der haast gewaarschuw de bewoners van de Maarsmanssteeg na men overhaast de vlug. Doordat er even wel een scheur in de stoomketel was ont staan, kon de meeste stoom ontsnappen, zoodat een algeheele explosie uitbleef. De Wethouder van Sociale Zaken, de heer J. J. van Stralen, is verhinderd mor gen spreekuur te houden. AGENDA LEIDEN. Woensdag. Kath. Graf. Bond. Bijeenkomst Studieclub, 8 uur, Bondsgebouw Steenschuur. Donderdag. Liederenavond Jo Vincent, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Donderdag, R.-K. Reclasseeringsvereeni- ging afd. Leiden, zitting gebouw St. Vincentiusvereeniging Hoog- landsche Kerkgracht 32, 89 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. SINT ELISABETH-VEREENIGING. Jaarverslag over 1935. Een jaarverslag moge door zijn regelma tig terugkeeren en zijne eentonigheid bij bet opsommen der onveranderde werk zaamheden iets hebben van een klok, het heeft toch dit voor, dat we eveneens daar door te weten komen, hoe laat het bij ons is, d.w.z. of wij den tijd in dienst der zie ken en kraamvrouwen besteed, goed benut hebben en niet minder of onze uitingen van naastenliefde steeds waren van een warmen en sonoren klank. Wij meenen nu dit doel niet beter te kunnen bereiken, dan door een kort resumé te geven der belang rijke feiten, gevolgd door het financieel verslag, opdat onze daden voor ons mogen spreken. Volgens gewoonte werden wederom 52 weekvergaderingen gehouden en 4 be stuursvergaderingen, in de maanden Ja nuari, April, Juli, October. Het bestuur bleef geheel op zijn post, van de leden bedankten alleen de dames mevr. V. Gul jéBerger en mevr. Tepe Molkenboer. Een woord van dank voor bewezen dien sten wordt hen hier gaarne toegevoegd. Als nieuwe leden werden gekozen mevr. Storm van LeeuwenKlerk de Reus en mevr. v. OerleSpierenburg. Driemaandelijks werd wc "erom een H. Mis gelezen voor de overleden zieken tij dens hun ziekte bezocht door de dames der St. Elisabethvereeniging, alsook een H. Mis voor de weldoeners op 19 November. 13 Januari was voor ons een bijzondere da tum, dien dag toch was de zeereerw. heer Th. Beukers 12 1/2 jaar pastror der St. Pe trusparochie en tevens 121/2 jaar direc teur onzer vereeniging. In een der eerste daarop volgende ver gadering werd zijneerw. door onze presi dente als zoodanig gehuldigd. De jaarlijk- sche collecte met liefdadigheidspredikatie werd dit jaar gehouden in de parochie van O. L. Vr. Hemelvaart en St. Joseph, alsook in de kerk v. d. H. Leonardus. De opbrengst bedroeg 471.38 1/2. Bij gelegenheid van het Kerstfeest wer den als extra-gaven 70 pakken uitgereikt. Van N.N. ontvingen wij een milde gift van 250 welke in grooten dank werd aan vaard. Door bemiddeling van eenig3 leden en een oud-lid ontvingen wij verscheidene keu rige goederen o.a. een prachtig, partij de kens, alsook nog een pak kleeren van de Nederlandsche naaivereeniging. r werden uitgereikt 16439 liter melk ei 9953 eieren. Totaal werden 2954 huisbezoeken ge daan, verdeeld over 380 gezinnen, waar van 157 van de Parochie O. L. V. Hemel vaart en St. Joseph, i nde parochie van St. Petrus 94, in de parochie v O. L. Vr. Onbev. Ontv. 66 en in de parochie van den H. Leonardus 63. Er werden 54 kraamvrouwenpakjes en 23 andere pakjes aan zieken uitgedeeld. De ontvangsten bedroegen 2092.66, uit gaven ƒ3140.71. Nadeelig saldo 1048.05. Wij willen dit verslag eindigen met de aandacht te vestigen op een heugelijk feit, dat wij in het jaar 1936 begin Mei gaan be leven, n.l. het 75-jarig bestaan onzer ver eeniging. 75 jaar lang het voetspoor trachten te drukken onzer groote heilige Patrones St. Elisabeth ten bate van zieken en arme kraamvrouwen, voorwaar geen kleinig heid. Moge deze dag een gansch bijzondere ze gen Gods op onze vereeniging ons aller deel worden. Moge ons nieuwe krachten gegeven worden om in het warde 25-jarig tijdvak steeds crescendo te werken voor het geestelijk en stoffelijk welzijn onzer zoo dierbare beschermelingen, doch niet het minst, mogen onze talrijke weldoeners, buiten de vereeniging staande, doch daar om niet minder onmisbaar door de her denking, die dan zal plaats hebben, aange spoord worden om in deze zoo benarde tij den steeds meer en ~ieer onre mooie ver eeniging te blijven steunen, door een krach tig gebed, vergézeld van een klinkende munt. Pastoor Th. Beukers, directeur. D.Coe- bergh, presidente, J. A. FilbryKlooster huis, vice-presidente. J. A. Gründemann Hofman, le Secretaresse. M. Coeberghv. Cranenburgh, 2e secr.esse. J. Noordman, penningmeesteresse. E. v. d. LaanClaes- sens, le magazijnm.esse. S. Govaert Veeger, 2e magazijnm.esse. Veiling belangrijke bibliotheken. De bibliotheken van wijlen prof. mr. F. J. A. Huart, hoogleeraar te Amsterdam, P. Leendertz, de bekende Geldersche histori cus en mr. B. C. J. Loder, oud-president van het Permanente Hof van Internat. Justitie zullen door de firma Burgersdijk en Nier- mans alhier in publieke veiling wnH-" kocht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2