ASPIRIN DINSDAG 4 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 VOORSTELLEN VOOR DE A.S. RAADSZITTING. DISTRIBUTIE VAN GROENTEN! Een proef van drie maanden. In verband met een op 16 Juli 1935 aan B. en W. gericht verzoek van den Leid- schen Bestuurdersbond, om maatregelen te nemen om ook te Leiden te komen tot verstrekking van goedkoope groenten, heb ben B. en W. naar de distributie van die groenten in een aantal gemeenten, waar zij plaats heeft, een onderzoek doen instel len, alsmed inlichtingen doen inwinnen bij de Nederlandsohe Groenten- en Fruit-Cen- trale, welke instelling de voor distributie beschikbare groenten verstrekt. Bij dat onderzoek is gebleken, dat de distributie van goedkoope groenten, in de gemeenten, welke haar hebben ter hand genomen, met succes geschiedt en dus blijkbaar door de voor die distributie in aanmerking komenden op prijs wordt ge steld. In verband hiermede achten B. en W. termen aanwezig om, zij het voorloopig bij wijze van proef, aan het in den aanhef ge noemde verzoek te voldoen. Tegen het einde van den proef, welke gedurende 3 maanden ware te nemen, zal dan kunnen worden beoordeeld, of de dis tributie in een behoefte voorziet en over de voortzetting daarvan nader kunnen wor den beslist. Door de vorengenoemde Centrale wor den thans voor de distributie verstrekt koolrapen, uien, wortelen, bieten, roode en witte koolsoorten, selderie, schorsenee- ren, prei en vatgroenten. De te distribueeren groenten wisselen al naar gelang van de jaargetijden en andere omstandigheden af; eenige weken geleden werden b.v. ook sla en bloemkool gedistri bueerd. De groenten, met uitzondering van de vatgroenten, worden aan de gemeente versrekt a ct. per K.G. en gedistribueerd a 3 ct. per K.G. De vatgroenten worden in gekocht a 8 1/2 per K.G. en verkocht k 9 ct. per K.G. Per hoofd wordt per dag 1/2 pond groente beschikbaar gesteld. Voor de distributie komen in aanmer king ondersteunde werkloozen en armlas tigen, die overigens geheel vrij worden ge laten van de distributie al dan niet ge bruik te maken. De groenten worden in consignatie aan de gemeente verstrekt. De eventueel niet afgenomen groenten moeten worden ver nietigd. Voor de vernietigde groenten be hoeft echter niets te worden betaald, zoo dat de gemeente uit dien hoofde geener lei risico op zich neemt. De distributie heeft reeds plaats in een. 120-tal gemeenten en dat aantal neemt ge leidelijk toe. In al de gemeenten, waar thans groenten gedistribueerd worden, ge schiedt de distributie rechtstreeks door de gemeente. Een andere regeling, met name deze, waarbij de distributie plaats heeft via de groentenhandelaren, welke regeling in het hieronder afgedrukte adres van de Leidsche Middenstands-Centrale wordt ge noemd, is, aldus B. en W., niet wel moge lijk, omdat de groenten, zooals gezegd, in consignatie worden verkregen, en de door de Groenten- en Fruit-Centrale verlangde waarborg, dat de groenten uitsluitend wor den verstrekt aan de daarvoor in aanmer king komenden, bezwaarlijk zou zijn te geven, indien genoemde handelaren zou den worden ingeschakeld. Ook hief zal de distributie derhalve rechtstreeks door de gemeente moeten ge schieden. Evenwel zal daarom geen groote uitgave ten behoeve van de distributie noodig zijn. Onder toezicht van den Dienst van'So ciale Zaken zullen de benoodigde werk zaamheden aan werkloos kantoorpersoneel werklooze arbeiders kunnen worden ver richt, terwijl de administratieve werk- zaamhed en aan werkloos kantoorpersoneel kunnen worden opgedragen. Den eerstge- noemden mag daarvoor een toelage van 10 pet., den laatstgenoemden een toelage van 20 pet. op het steunbedrag worden toege kend. Deze toelagen komen, voor de ge wone subsidie uit het Werkloosheidssub- sidiefonds in aanmerking. Indien de gemeente zelf beschikt over eenige geschikte lokalen, zouden de kosten, behalve die van eenige administratieve en andere benoodigdheden tot de vorenstaande beperkt blijven. Dit is echter niet het geval, zoodat eeni ge winkellokalen voor den proeftijd moe ten worden gehuurd en ingericht. Daarmede zal naar schatting vermoede lijk ƒ500 zijn gemoeid (ƒ400 voor huur en ƒ100 voor inrichting), welke kosten met de vorengenoemde wellicht geheel uit het verschil in inkoopsprijs en verkoopsprijs zullen kunnen worden bestreden. Indien evenwel dat verschil, zooals in meerdere gemeenten wordt gedaan, aan de groentenhandelaren zou worden afgestaan, zulks ter tegemoetkoming aan de bezwa ren, welke uit dien kring tegen de distri butie te berde worden gebracht, zouden na genoeg alle kosten ten laste der gemeente kas komen. Die bezwaren, waaraan het vorenaange- haalde adres van de Leidsche Midden stands-Centrale uiting geeft, komen ons, aldus B. en W., echter niet in alle opzich ten gegrond voor. Het debiet van die handelaren onder de werkloozen en armlastigen zal toch, naar wij meenen, niet van zoodanigen omvang zijn, dat de distributie voor die handela ren een beteekenend nadeel zou kunnen opleveren. In verband met het vorenstaande geven B. en W. den Raad in overweging om een bedrag van 500 op de begrooting, dienst 1936. te brengen, ten. einde ons in staat te stellen gedurende drie maanden een proef met de distributie van goedkoope groenten aan ondersteunde werkloozen en armlas tigen te nemen. Commissie van Toezicht Bewaarscholen. Ter voorziening in de vacatures, welke in de Commissie van Toezicht op de Be waarscholen zijn ontstaan, tengevolge van de periodieke aftreding van den heer prof. dr. C. C. Berg en van de dames E. G. Bos en D. C. E. Voltman, bieden zij den Raad de hierna volgende voordrachten aan; ter toelichting hierop deelen zij den Raad me de, dat prof. Berg voor herbenoeming niet in aanmerking wenscht te komen: a. vaca ture prof. dr. C. C. Berg: lo. J. M. H. Ho- rikx, 2o. G. P. Bergers; b. vacature E. G. Bos: lo. E. G. Bos, 2o. A. van der Spek; c. vacature D. C. E. Voltman: lo. D. C. E. Voltman, 2o. C. W. Huibregtsen. Verhuring. Als gegadigde voor het perceel Haarlem merstraat No. 165a (zijnde twee verheel de pakhuizen), waarvan de huur door de tegenwoordige huurders W. en* L. Kan bier tegen 1 Mei a.s. is opgezegd, heeft zich aangemeld de heer W. F. Kanbier, alhier. Hij is bereid het pand te huren voor den tijd van één jaar voor 350 per jaar, in gaande 1 Mei a.s. en verder van jaar tot jaar. De geldende huurprijs bedraagt 450 doch onder de tegenwoordige omstandighe den kan met een huurprijs van 350 genoe gen worden genomen. Aan de verhuring zullen de gebruikelijke, hierbij overge legde, voorwaarden worden verbonden, waaronder de bepaling, dat de gemeente de huur met een termijn van drie maanden tusschentijds kan opzeggen. Het thans leegstaande winkelhuis Hooi gracht No. 6 kan eveneens weder worden verhuurd. De heer L. C. Heynen, alhier, is bereid dit pand te huren voor ƒ450 per jaar, vanaf een nader door B. en W. te be- paden datum tot 1 Mei 1937, en vervolgens van jaar tot jaar, mits aan het perceel en kele voorzieningen worden getroffen, waar tegen geen bezwaar bestaat. Ook aan deze verhuring zullen de gebruikelijke voor waarden worden verbonden, waaronder de bepaling, dat de gemeente de huur tus schentijds met een termijn van drie maan den kan opzeggen. De geboden huurprijs komt B. en W. voldoende voor. „Ons Doel". Bij Raadsbesluit van 12 November 1934 werd ten behoeve van het verkrijgen en het bouwrijp maken van het terrein voor het 6e bouwplan van de woningbouwvereeni- ging „Ons Doel", een uit 's Rijks kas aan de gemeente-zelve verleend voorschot aan vaard, groot maximaal 23.400, berekend naar een terreingrootte van 3000 M.2 Ver der werd bij besluit van uwe vergadering van 29 Juli 1935 het raadsbesluit van 12 November 1934 in dien zin gewijzigd, dat een opervlakte van pl.m. 3135 M.2 in erf pacht werd uitgegeven. Bij de kadastrale opmeting bleek de grond echter een oppervlakte van 3136 M.2 te hebben, zoodat, berekend naar een be drag van 7.80 per M.2, voor grondkosten benoodigd is 3136x/7.80 ƒ24.460.80. Op daartoe gedaan verzoek werd bij Ministerieele beschikking van 13 Decem ber 1935 afdeeling Volksgezondheid, het voorschot uit 's Rijks kas tot dat bedrag verhoogd. Uitkeering schoolbesturen. In verband met het bepaalde in artikel 100 van de Lager Onderwijswet 1920 heb ben de besturen van bijzondere lagere scholen aanvragen ingediend om vergoe ding uit de gemeentekas van de jaarwed den en wedden van aan die scholen, ge durende 1934, verbonden boventallige leer krachten. Voor de berekening van die vergoeding is grondslag het gemiddeld aantal leerlin gen per onderwijzer aan de gezamenlijke overeenkomstige openbare scholen. Aan de hand van die gegevens zyn de aanvragen onderzocht en accoord bevon den. In verband met het bepaalde in art. 103, derde lid der Lager-Onderwijswet 1920, hebben de besturen van de bijzondere scholen aanvragen ingediend om een voor schot op de vergoeding van de kosten van instandhouding van hunne scholen over het jaar 1936. Voor de berekening van het voorschot is tot grondslag genomen hetgeen te zelfder zake over het laatste dienstjaar, waarover de gemeenterekening is gesloten, i. c. 1932, voor de openbare lagere scholen in deze gemeente is uitgegeven. De gemiddelde kosten per leerling heb ben met uitzondering van die voor de salarieering van vakonderwijzers over dat jaar, blijkens de ter inzage gelegde be rekening, bedragen: voor het gewoon lager onderwijs 15.59 en voor het uitgebreid lager onderwijs 31.97. Met betrekking tot de kosten van het vakonderwijs zij medegedeeld, dat de ge meente over 1935, met inbegrip van de te haren laste gebleven pensioensbijdragen, gemiddeld per wekelijksch lesuur heeft uit gegeven voor het vakonderwijs aan de scho len voor gewoon lager 127.62 en voor dat aan de scholen voor uitgebreid lager onderwijs f 118.09. In dat jaar werd door vakonderwijzers les gegeven pet school voor gewoon lager onderwijs gedurende gemiddeld 4.29 uur per week en per -school voor uitgebreid lager onderwijs 21.49 uur per week. Op grond van een en ander geven B. en W. in ovei weging: het voorschot op de ver- goeding, bedoeld bij artikel 101, der Lager- Onderwiiswet 1820. over 'het jaar 1936, vast te stellen op een totaal bedrag van 103.461 en te bepalen dat dit voorschot zal worden uitgekeerd aan de besturen van de daar genoemde scholen in vier, zooveel moge lijk gelijke termijnen, waarvan de eerste zoodra mogelijk na Raadsbesluit tot toe kenning, de tweede, derde en laatste ter mijn resp in den loop der maanden April, Juli en October. Het tekort van de gehouden tentoonstelling van vee en zuivel. Op 27 Mei 1935 besloot de Raad tot deel neming door de gemeente in het door be langhebbende bij- en belangstellenden in de veemarkt opgerichte garantiefonds ter dekking van een eventueel nadeelig saldo van de in de maand September ji. gehou den tentoonstelling van vee en zuivel, en wel in dien zin, dat het op die tentoon stelling te lijden verlies op den in Uw be sluit aangegeven voet tot een bedTag van ten hoogste 3000.ten laste van de ge meente zou komen. Tevens besloot de Raad tot beschikbaarstelling van een be drag van 1000.voor het in gereedheid doen brengen van een gedeelte van de vee markt tot tentoonstellingsterrein. Blijkens de door de tentoonstellingscom missie bij B. en W. ter goedkeuring inge zonden en van harentwege gecontroleerde rekening heeft het tekort op de tentoon stelling, na aftrek van de door particulie ren gestelde garantie en van het door de gemeente voor de inrichting van het ten toonstellingsterrein beschikbaar gestelde bedrag van 1000.in totaal 5228.14 be dragen. Krachtens bovengenoemd besluit zou dus thans nog wegens de door de ge meente op zich genomen garantie een be drag van 3000 moeten worden^beschik baar gesteld en op de gemeen té-begroo ting voor 1935 geregeld, terwijl de com missie zelve dan nog het resteerende tekort ad 2228.14 zou hebben de dekken. Zooals echter uit de overgelegde stuk ken blijkt, hebben de kosten van inrichting van het tentoonstellingsterrein in plaats van 1000.ten slotte f 2333.90 bedragen, welke overschrijding eensdeels is toe te schrijven aan het feit, dat voor de tentoon stelling een veel grooter gedeelte van de veemarkt is ingericht dan aanvankelijk in het voornemen lag, anderdeels is te wijten aan de schade, die de in September j.l. ge woed hebbende storm aan de tentoonstel ling heeft toegebracht. Met het oog daarop is namens de commissie verzocht te willen bevorderen, dat de gemeente, behalve de j garantie ad f 3000.ook nog de boven bedoelde meerdere kosten van inrichting voor haar rekening neemt. Na ingewonnen advies van de Commissie voor den Markt- en Havendienst kunnen B. en W. tot hun leedwezen geen termen vinden den Raad voor te stellen tot alge- heele inwilliging van dit verzoek te beslui ten. Naar hun gevoelen toch bestaat er voor de gemeente geen aanleiding de meer dere kosten van inrichting, voor zoover die door uitbreiding van het tentoonstellings terrein zijn veroorzaakt uitbreiding, waartoe de tentoonstellingscommissie eige ner beweging en mitsdien voor haar risico is overgegaan alsnog voor haar rekening te nemen. Daarentegen zijn B. en W. met de minderheid van de Commissie voor den Markt- en Havendienst van oordeel, dat er wel aanleiding is de tentoonstellingscom missie nog in zooverre tegemoet te komen, dat de door den storm veroorzaakte kosten ad rond f 600.ten laste van de gemeente worden gebracht, zulks uit overweging, dat deze kosten door overmacht zijn ver oorzaakt. Voorts nemen zij daarbij in aan merking, dat tentoonstellingen als de on derhavige aan den bloei van onze veemarkt in hooge mate bevorderlijk zijn en dat de tentonstellingscommissie dan nog zelf in dekking van een tekort van 1628.14 zal moeten voorzien. Icomen bij on» klimaat ge regeld voorj nvjaan. etlicLi tueutpt hei product van vertrouwen. (17) Subsidie Leldsch Crisis-Comité. Bij besluit van Raadsvergadering van 21 Maart 1932 werd, te rekenen vanaf 1 Janu ari 1932, een bedrag van ten hoogste 250.per maand ter beschikking van het Leiasch Crisis-Comité gesteld, ten einde daaruit de geregeld terugkeerende uitgaven van drukwerk, telefoon, licht, verwarming en verdere bureaukosten te bestrijden. Onder het Crisis-Comité ressorteerde de afdeelinge, welke meer speciaal belast was met de aangelegenheden betreffende het verleenen van" aanvullenden stéun aan on dersteunde werkloozen, den z.g. B-steun. Met het oog op de voorgenomen ophef fing van ret Crisis-Comité werd deze af deeling met ingang van 1 October 1935 als geheel zelfstandige commissie ingesteld. In verband met een en ander werd, in afwachting van de definitieve regeling van de subsidie, door het Crisis-Comité voor loopig van de subsidie ad 250.per maand een bedrag van 150.uitgekeerd aan de Commissie voor den B-steun, ter bestrijding van de kosten van administra tie, enz. Deze bijdrage van 150.per maand van het CTisis-Comité was evenwel niet toe reikend, om de administratiekosten, enz. van de Commissie voor den extra-steun geheel te kunnen bestrijden, waarom aan deze Commissie, boven het bedrag van 150.per maand, nog 40.per maand uit de gemeentekas werd toegekend. Bij schrijven van 13 Januari 1936j deelde het Crisis-Comité mede, dat het zoowel in verband met de a.s. liquidatie, als op grond van het in werking treden van het Rijn- landsche Borgstellingsfonds, zijn werkzaam, heden zoodanig had beperkt, dat de jaar- lijksche subsidie van 3000.vanaf 1 Januari 1936 kon vervallen, terwijl de Commissie voor den extra-steun aan on dersteunde werkloozen bij schrijven van 1 Januari 1936 verzocht vanaf 1 Januari 1986 een subsidie te mogen ontvangen van 190.per maand. De subsidie' aan het Crisis-Comité van 3000.— per jaar kan mitsdien vanaf 1 Januari 1936 vervallen, doch het ingang van dien datum zal aan de Commissie voor den extra-steun aan ondersteunde werkloozen een subsidie van 190.per imaand of 2280.per jaar dienen te worden ver leend, hetgeen voor 1936 per saldo een min dere uitgaaf beteekent van 720.met dit bedrag kan we post „Onvoorziene U.tgaven" worden verhoogd. De aan de Commissie voor den extra- stenn aan ondersteunde werkloozen over de maanden October, November en Decem ber 1935 verleende suppletie-subsidie van in totaal 120.moet nog op de begrooting 1935 worden geregeld. Het bedrag kan worden afgeschreven van den post voor Onvoorziene Uitgaven, waarop nog f 14010 beschikbaar is. B. en W gaven den Raad alsnu in over weging: gerekend te zijn ingegaan met 1 Januari 1936: lo. de subsidie aan het Leidsch Crisis- Comité van ten hoogste 250.per maand in te trekken; 2o. aan de Commissie voor den aanvul lenden steun aan ondersteunde werkloozen, een subsidie van ten hoogste 190.per maand te verleenen voor kosten van ad ministratie, localiteit, enz. onder zoodanige voorwaarden en bepalingen als dan B. en W. zal vaststellen. WIEN, WIEN, NUR DU ALLEIN. Maandag 17 Februari a.s. zullen Fritz Hirsch en de zijnen in den Leidschen Schouwburg een enkele opvoering komen geven van hun nieuwe Schlager-operette „Wien, Wien, nur du allein. Deze voorstel ling zal een populair karakter dragen. Van deze operette zijn reeds tal van op voeringen gegaan o.m. in Den Haag, Rot terdam en Amsterdam. De operette speelt in Weenen in de goede oude dagen van weleer. Vrouwelijke hoofdpersoon is Maria Eisner als de schoone Margarete, de wedu we van een goudsmid. Eric Helgar werd de rol opgedragen van een jong kunstenaar Christian, een edelsmid, die heel veel het bekoorlijke weeuwtje houdt, maar met haar nog al eens meeningsverschil heeft. Fritz Hirsch en Arpad Latbar zijn twee adellijke huwelijkspretendenten, wier gan- sche rijkdom sleohts bestaat uit hun adels brieven en uit een groote dosis opsnijden. Marta Wagner is Comtezza Giuletta; Claire Clairy is een vroolijke goudsmidsleerling en Else Bötticher, evenals de jonge tenor Eric Helgar een nieuwe aanwinst der Fritz Hirsch Operette, vertolkt de rol van een trouwlustige huishoudster, Portschunskluz genaamd. Hans Blume is de trouwe mees terknecht van Margarete. Verder komen hier drie herbergiers in voor: Zopfel (Wal ter Triebei), zijn broer Zopfel (Leo Rei- cher), en Mady Meth als zijn dochter ZipfeL Regie van Paul Harden, algeheele leiding van Fritz Hirsch. Dirigent is Hans Lichten stein. Gerard Vroom heeft ook dit keer de décors ontworpen. De costumes zijn op eigen ateliers vervaardigd, onder leiding van So phie Degenhardt. Dansen van Arpad Lata- bar. Componist is Edmund Eysler. H. K. H. Prinses Juliana heeft de voor stelling bijgewoond in den Princesse Schouwburg te Den Haag. bach, Westerwald G. Koetsier, Wou- brugge, Hoogmade J. M. Koreman, den Haag, Galileistraat 2a W. J. Kuipers, Woubru^ge B 405 B. W. Lammersen, Doesburg, Politietroepen J. H. v. Leeu wen, den Haag, Koningstr. 173 M. v. d. Liet, Oegstgeest, Weth. Boomstr. 1 J. Oosterom, Amsterdam, Paramaribostraat 101 J. v. 't Riet en fam., Hengelo (O.), Buitenweg 11a A. G. de Ruiter, Rotter dam, Langegeer 157 G. D. J. M. Spen- del, 'Utrecht, Leidschekade 121bis A. BinnendijkStienstra, Gouda, Gouwe 99 I. Theisen, Oegstgeest, Weth. Duiven- voordestr. 25 D. E. Traanberg, Zand- voort, Zandv. laan 301 J. C. Tuns, Was senaar, Narcislaan 6 F. J. Waals, Eist, Hotel „de Harmonie" H. W. v. d. Walle en fam., Oegstgeest, O. Rhijnzichtw. 17 J. C. de Wit, Oegstgeest, v. Wijttenbach- weg 8 Yang Yu, Rotterdam, Coolsingel 117 P. G. van Zijl, Schalkwijk. In Leiden gevestigd. S. J. v. d. Bergh, winkelbed., v. Olden- barneveltstr. 35 C. J. M. Beukers, Rijns- burgerweg 15 W. Brakhoven, Heeren straat 77 M. de Bruin, dienstbode, Co- betstraat 57 C. A. v. Goozen, dienst bode, Haarlemmerstraat 111 J. S. M. Harts, Heerengracht 4 C. P. Leeflang en fam., da Costastraat 39 W. J. M. de Looze en fam., brievenbesteller, R. Vis- scherstraat 36 E Menninghaus, dienst bode, J. v. Goyenkade 44 B. Raven, Garenmarkt 19 J. M. Ritchi en fam., rijkswerkman, J. W. Frisostraat 4 A. L. Schelling, Rapenburg 94 J. M. S. v. SoestSmeets, Fr. v. Mierisstraat 34a J. de Tombe, timmerman, Os en Paard en- laan 36 A. v. Vianen en fam., Witte Singel 6 N. A. Vrijman. Kagerstraat 12 M. Weijers, Pieterskerkkoorsteeg 15 J. v. Zeijst, dienstbode, Coornhertstr. 65. Uit Leiden vertrokken. F. B. Bakels, den Haag, Riouwstr. 144 Th. G. Barthen en fam., Oegstgeest, H. Morschweg 146 J. G. A. Beyk, Oegst geest, Wilhelminapark 2 F. W. v. d. Broek D'Obrenan, den Haag, Laan van Meerdervoort 74 G. A. Buschman en fam., Lisse, Nieuwstr. 25 G. v. d. Bijl, Hillegom, Meerstr. 21 C. Chaudron. Delft, Voorstr. 70 J. de Cler, den Haag, v. d. Aastraat 58 J. F. P. Dijkhuis, den Haag, Pr. Mauritslaan 62 P. Y. Feitsma, den Haag, Falckstraat 283 A. Frederiks, Nijmegen, O. Hoezerlaan 460 A. v. Geenhuizen en fam., den Haag, v. d. Berghstraat 26 B. ter Haar, Amsterdam, J. Luykenstraat 60 M. Havenaar, Hil legom, Villa „Casa Nova" G. v. Heuve len, Veendam, Kerkstraat 77 A. M. v. Ingen Schenau, Leiderdorp, Hoofdstr. 48 G. H. Janssens, Amsterdam, Amstelv.- weg 760 C. A. Joosse, Amsterdam, v. Eeghenstraat 103 H. Ch. Kal, Hillegers- berg, Rozenlaan 143 MM. Klue. Drau- 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 10de lijst Trekking van Dinsdag 4 Februari 1936 Hooge Pryzen f 25000.— 1230 f 1000495 7163 11344 16521 17622 f 400.— 2660 3241 3428 7481 15951 17533 f 200— 13832 14803 15834 18434 19801 f 100.— 2081 5119 5553 10415 12701 15235 19663 Prijzen van 70- 26 52 147 223 332 544 816 969 1061 1251 1256 1273 1306 1426 1534 1636 1655 2088 2124 2181 2218 2239 2327 2464 2550 2637 2641 2819 2835 2867 3021 3168 3365 3413 3502 3548 3590 3655 3656 3725 3776 3803 3807 4010 4026 4092 4133 4259 4371 4440 4721 4740 4761 4860 4979 5141 5217 5259 5296 5309 5355 5387 5440 5472 5566 5614 5648 5716 5752 5993 6020 6192 6262 6437 6485 6563 6645 6764 6889 6904 6996 7140 7151 7284 7292 7603 7605 7857 7950 7978 7999 8001 8081 8111 8160 8237 8263 8302 8405 8472 8508 8617 8625 8711 8730 8815 8862 8901 9121 9144 9302 9392 9458 9545 9587 9596 9691 9730 9850 9970 10026 10078 10083 10166 10236 10305 10313 10343 10372 10441 10448 10482 10489 10491 10558 10596 10677 10695 10700 10895 10920 1092i 10943 11250 11367 11389 11673 11748 11949 11961 11978 12017 12066 12078 12132 12259 12313 12322 12377 12590 12785 12817 12979 13007 13169 13191 13226 13299 13301 13324 13415 13489 13518 13729 13911 13977 14078 14292 14664 14687 14870 15049 15197 15234 15310 15343 15362 15594 15705 15735 16114 16205 16403 16424 16524 16571 16673 16690 16705 16764 16783 16811 16842 16884 16949 17005 17071 17294 17377 17606 17873 17923 17984 18064 18207 18266 18277 18316 18345 18379 18435 18448 18463 18662 18702 18727 18744 18974 19009 19060 19081 19235 19254 19329 19412 19419 19465 19476 19521 19540 19577 19595 19630 19738 19799 19882 19913 19973 20021 20086 20156 20175 20194 20342 20408 20444 20680 20743 20834 20939 20967 Nieten 55 69 TI 88 106 159 216 245 312 316 327 372 387 400 403 409 435 437 472 507 567 583 618 619 678 682 728 753 754 779 811 817 837 856 857 971 1006 1039 1044 1095 1117 1133 1168 1181 1196 1233 1300 1316 1393 1494 1588 1617 1645 1697 1756 1847 1851 1882 1921 1946 1967 1969 1971 2022 2046 2048 2095 2098 2101 2334 2353 2408 2412 2420 2439 2445 2472 2520 2525 2545 2561 2589 2592 2609 2642 2643 2649 2671 2677 2694 2791 2941 2945 2962 2991 3067 3073 3083 3187 3193 3207 3297 3323 3353 3364 3373 3382 3387 3492 3510 3525 3538 3552 3620 3676 3702 3714 3755 3772 3784 3786 3789 3808 3811 3873 3921 3932 3975 4025 4085 4087 4089 4106 4119 4190 4207 4229 4258 4294 4307 4308 4337 4350 4378 4396 4408 4422 4454 4475 4517 4520 4547 4623 4628 4651 4834 4904 4928 4975 4992 5020 5040 5042 5059 5127 5156 5172 5180 5234 5242 5292 5305 5366 5370 5373 5374 5391 5448 5466 5494 5496 5524 5569 5595 5600 5693 5713 5748 5750 5799 5809 5836 5841 5900 5902 5921 5954 5968 5980 5994 6015 6036 6043 6066 6083 6090 6153 6186 6204 6212 6256 6264 6287 6407 6422 6468 6482 6518 6531 6546 6576 6583 6614 6642 6681 6746 6753 6775 6791 6826 6844 6876 6885 6897 6906 6922 6950 7008 7077 7105 7107 7132 7133 7147 7247 7257 7360 7381 7388 7541 7609 7615 7616 7630 7658 7674 7707 7711 7745 7748 7786 7824 7848 7877 7884 7941 7977 8064 8086 8087 8094 8164 8175 8190 8225 8260 8444 8445 8568 8634 8635 8657 8667 8697 8751 8918 8952 8976 8992 9019 9049 9072 9119 9151 9198 9255 9262 9273 9299 9314 9329 9335 9354 9355 9370 9425 9461 9480 9490 9549 9551 9572 9614 9627 9666 9669 9711 9717 9721 9742 9763 9791 9796 9805 9827 9830 9833 9835 9884 9892 9893 9909 9917 9919 9936 9955 9987 10022 10053 10067 10092 10099 10100 10118 10119 10124 10145 10194 10216 10225 10265 10277 10303 10311 10317 10337 10363 10389 10418 10498 10503 10536 10543 10547 10604 10648 10718 10746 10841 10871 10901 10919 10938 11010 11025 11068 11113 11127 11199 11236 11248 11264 11311 11313 11330 11343 11369 11375 11400 11421 11422 11427 11437 11445 11517 11526 11562 11832 11844 11878 11952 11973 11991 12013 12067 12116 12156 12157 12186 12190 12201 12203 12217 12361 12397 12419 12430 12440 12451 12463 12485 12523 12549 12571 12586 12599 12624 12671 12796 12811 12816 13045 13052 13129 13137 13161 13163 13203 13242 13323 13326 13352 13357 13359 13360 13391 13430 13435 13520 13569 13693 13712 13734 13764 13805 13820 13829 13856 13900 13916 13925 13996 14007 14029 14048 14050 14077 14094 14124 14133 14142 14154 14185 14194 14270 14274 14275 14293 14312 14354 14375 14435 14441 14485 14499 14509 14546 14622 14643 14655 14660 14742 14323 14866 14869 14883 14940 14941 14952 15018 15040 15042 15105 15133 15144 15164 15178 15179 15212 15221 15225 15226 15230 15256 15275 15279 15288 15350 15365 15522 15647 15734 15771 15794 15891 15932 16052 16058 16066 16087 16126 16134 16171 16225 16244 16270 16283 16337 16364 16421 16443 16490 16499 16551 16538 16644 16645 16710 16713 16774 16785 1G826 16860 16928 16943 16964 16995 16996 17023 17035 17079 17113 17118 17150 17182 17272 17298 17340 17351 17428 17442 17449 17467 17516 17521 17537 17549 17575 17576 17582 17624 17627 17653 17667 17695 17717 17726 17742 17757 17770 17866 17911 17943 17948 17955 17964 17979 18025 18039 180G7 18106 18111 18194 18244 18246 18256 18292 18312 18317 18331 18372 18387 18414 18428 18476 18514 18523 18541 18579 18628 18636 18655 18660 18683 18745 18779 18823 18837 1884i, 18861 18864 18875 18876 18893 18936 18977 18980 19026 19083 19139 19153 191B4 19208 19213 19253 19316 19321 19372 19374 19439 19441 19466 19555 195S0 19592 19G01 19614 19682 19704 19757 197S2 19841 19878 19997 20005 20030 20050 20053 20084 20199 20327 20328 20337 20464 20473 20475 20490 20535 20561 20582 20634 20673 20760 20778 20780 20796 20840 20884 20890

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11