RADIOPROGRAMMA'S BI! MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURAM üERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Wielrijder gedood Zaterdag is de 5-jarige mijnwerker H. Huppertz uit Kerkrade, die zich per rij wiel in de richting Heerlen begaf op den Kerkrade is overgebracht, benevens de komende uit Heerlen, aangereden. De man kreeg een schedelbreuk. Hij is na enkele minuten overleden. De politie nam het lijk, dat naar het R.K. ziekenhuis te Kerkrade is overgebracht, benevns de vrachtauto, in beslag. Oude man doodgereden Zaterdag is het lijk van den pikeur Arie R., te Eindhoven, op den Blaarthemsche- weg plotseling den rijweg oversteken, waarbij hij voor een passeerende auto liep. Hij werd gegrepen en over den weg ge slingerd. Met zeer ernstige verwondingen is hij naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij eenige uren later is overleden. GECOMPLICEERD VERKEERSONGELUK Agent van politie gewond. Gistermiddag is op den hoek van de Transvaalkade en de Schalkburgerstraat te Amsterdam een gecompliceerd verkeers ongeluk geschied, waarbij een politie agent werd gewond en in het water van de Ringvaart terecht is gekomen. De agent zat in het zijspan van eert po litiemotor, die uit de Schalkenburgersraat de Transvaalkade wilde oprijden. Op de Transvaalkade, vanaf de Linnaeuskade reed een auto, die aan den motorrijder geen voorrang verleende. Met tamelijke snelle vaart reed hij door en raakte hier door de achterzijde van het motorzijspan. De agent werd er uit geslingerd en kwam in de Ringvaart terecht. Gelukkig is het water daar ter plaatse niet diep, zoodat hij spoedig weer op het droge was gebracht. Het bleek, dat hij een lichte hersenschud ding had opgeloopen. Hij is naar zijn wo ning vervoerd. Op het zelfde oogenblik, dat de motor werd aangereden, passeerden op de fiets twee feisjes. Het achterste gedeelte van de motor slingerde tegen de fietsen aan, waardoor de rijwielen ernstig werden be schadigd. De beide meisjes kwamen er echter zonder ongelukken af. Tegen den automobilist is procesverbaal opgemaakt, wegens het in gevaar brengen van het verkeer en het geen voorrang verleenen aan het van rechts komende verkeer. SPOORBOOMEN NIET OP TIJD GESLOTEN? Wielrijder door een trein gegrepen en gedood Op den spoorwegovergang aan de Em- mastraat te Velp is Zaterdagmiddag de omstreeks 20-jarige wielrijder Steenhof uit Velp gegrepen door 'n passeerenden loco motief. De jongeman werd met hoofdwon den naar het ziekenhuis te Velp overge bracht. Het rijwiel is totaal" vernield. De oorzaak van het ongeval is vermoede lijk het feit, dat de spoorboomen niet-tij dig gesloten waren. AUTO IN DE KEULSCHE VAART GEREDEN. Zeven inzittenden gered. Zaterdagmiddag tegen 4 uur is op de Weesperzijde te Amsterdam vlak bij deh Omval een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat verwonderlijk goed is afgeloopen. Een groote gesloten wagen is, doordat de be stuurder in aanrijding kwam met een te genligger in het water van de Keulsche Vaart gereden. De auto kwam geheel on der water te liggen, doch bleef gelukkig rechtop staan. Er bevonden zich behalve de chauffeur zes personen" in, drie dames en drie heeren. De bestuurder, een 51- jarig chauffeur woonachtig te Amsterdam, had de tegenwoordigheid van geest on middellijk op den daarvoor aangebrachten knop te drukken waardoor het dak van de auto zich mechanisch opende. Deze con structie, die nog betrekkelijk zelden op auto's is aangebracht, heeft waarschijnlijk het leven gered van de inzittenden. Di rect wist de chauffeur naar buiten te klim men en met de hulp van het publiek, dat op dit drukke weggedeelte zich spoedig naar de plaats des onheils had gespoed, wist men in zeer korten tijd de zes inzit tenden op het droge te krijgen. De politie waarschuwde onmiddellijk de G. G. en G. D„ die twee dames en twee heeren naar het O. L. Vrouwe Gasthuis bracht, daar zij wat water hadden binnen gekregen en wat schrammen hadden opgeloopen. Over de toedracht van het auto-ongeluk zelve vernemen wij nog het volgende: De groote gesloten auto, van een Ameri- kaansch merk kwam uit de richting Utrecht en reed naar de stad. Van den anderen kant kwam een vrachtauto, waarachter een wielrijder reed en hierachter volgde weer een auto. De wielrijder maakte een onvoorziene zwenking naar links, hij wil de blijkbaar plotseling den weg overste ken. Bij het ontwijken moest de chauffeur van den wagen, die uit de richting Utrecht kwam eveneens een zwenking maken. Hij kwam hierbij in aanraking met de auto, die achter den wielrijder aanreed. Door deze lichte aanrijding raakte de chauffeur het stuur kwijt, met het noodlottig ge volg, dat hij in het water reed. Dank zij zijn tegenwoordigheid van geest is dit on geval echter zonder persoonlijke ongeluk ken afgeloopen. Door een particulieren kraanwagen is de auto weer op het droge gebracht. OUDE DAME VERDRONKEN. Gistermorgen is na de vroegmis de 70- jarige weduwe Kling te Haren, in een sloot geraakt en verdronken. Toen men haar ophaalde, waren de levensgeesten reeds geweken. ONDER ZAND BEDOLVEN EN GEDOOD. De 23-jarige H. G. was Zaterdagmiddag achter de ouderlijke woning te Hoensbroek bezig aan een ondergrondsche bergplaats wer'tzaamheden te verrichten. Des morgen' te omstreeks half elf was hij hiermede be gonnen. Toen zijn huisgenooten hem te on geveer half één riepen kregen zij geen antwoord. Bij het hierop ingestelde onder zoek bleek, dat de jongeman onder zand bedolven was. Zyn rug stak nog gedeeltelijk boven den grond uit. Hoewel hij onmiddel lijk werd uitgegraven en men nog trachtte, met een zuurstofapparaat de levensgeesten op te wekken, bleek hij reeds overleden te zijn. DE VERONGELUKTE PIKEUR Het lijk opgehaald Zaterdag is het iijk van den pikeur Arie de Vlieger, die Vrijdag met paard en sulky, in de Ringvaart van de Haarlemmermeer geraakte, uit het water opgehaald. HET ONGELUK TE GOUDA Slachtoffer herkend Na een uitgebreid onderzoek heeft de Goudsche politie de identiteit kunnen vaststellen van den man, die Zaterdag morgen vroeg met een ernstige wond aan het achterhoofd en een bij den enkel ge broken linkerbeen dood op de spoorlijn GoudaUtrecht lag, onder de gemeente Gouda, tusschen de Derde en Vierde Kade. Het is de 46-jarige J. H., gewoond hebbende op het Thompsonplein te 'sGra- venhage. De man was reiziger in koel installaties en electrische artikelen. Het lijk is door de familie herkend. De politie veronderstelt, dat de ongeluk kige komende uit de Vierde Kade, zich langs de spoorbaan naar het station heeft willen begeven. Door den wind en regen en waarschijnlijk ook doordat hij in ge dachten verdiept is geweest, zal hij den trein niet hebben hooren en zien naderen en Is hij door de locomotief gegrepen. De man was gehuwd en vader van eeni ge kinderen. „SEMBILAN" DOOR DEENSCH SCHIP AANGEVAREN. Schade boven de waterlijn. Het stoomvrachtschip „Sembilan" van de Stoomvaart My. „Nederland", dat Zaterdag 1.1. beladen van Amsterdam naar Hamburg is vertrokken en na daar gelost te hebben, in ballast naar Amsterdam zou terugkee- ren, is Zondagmiddag te ongeveer twee uur, toen het tijdens mist op de Elbe voor anker lag, aangevaren door een Deensch schip. De „Sembilan" kreeg aan stuurboordzijde van het voorschip, 18 voet boven de water lijn enkele gaten. De schade zal te Ham burg worden gerepareerd, waarna het schip naar Amsterdam zal terugkeeren. DE POSITIE VAN DE „KERKPLEIN" Heden weer ongunstiger geworden Hedenmorgen ging al vroeg het gerucht, dat de „Kerkplein" te 12 uur zou vertrek ken. Er woei matige wind uit het Noord westen, hetgeen dus inderdaad zeer gun stig was. De zee was hoog en zou omstreeks 12 uur op z'n hoogst zijn. In den loop van den morgen werd de zee steeds levendiger en begon de „Kerkplein" geducht te schom melen. De sleepboot begaf zich op een veiligen afstand en had geen verbinding met het schip. De voorsteven van de „Kerk plein" werd door de sterke strooming ver der naar het Zuiden gedraaid. Naarmate het vloed werd, kwam het schip steeds meer vlot en duidelijk kon men het zien drijven en heen en weer schommelen. Al lengs kon men echter constateeren, dat de positie ongunstiger werd. Het schip dreef naar het Zuiden. De ankerkabels werden gevierd uit vrees, dat zij door te veel for- ceeren zouden knappen. Om 1 uur was de „Kerkplein" zeker 50 M. naar het Zuiden afgedreven en weer hooger op het zand gezet, zoodat het schip weer op de eerste bank zit met den voorsteven naar het Zuidwesten. Uit Egmond aan Zee wondt gemeld: Hedenmorgen is de Kerkplein met den voorsteven naar het Zuiden gekeerd. De wind is nu Noordwest, dus zeer gunstig voor de Kerkplein". Er bestaat wel kans, dat, wanneer de wind zoo blijft, er flinke vorderingen wor den gemaakt. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. INSTALLATIE PASTOOR L. A. A. M. WESTERWOUDT. Door den Proost van het Kathedraal Kapittel. De Kerk heeft vele ceremoniën voor kerkelijk en ook voor huiselijk gebruik, maar van al de Kerkelijke plechtigheden is er geen zou huiselijk als de installatie van een nieuwe pastoor. Er is iets gemoedelijks in deze ceremo nie, waarin de nieuwe pastoor niet alleen plechtig de eed aflegt op het Evangelie boek, maar tevens zich bereid verklaart, een lijst op te maken van hypotheken en lasten, die op de parochie drukken. Het is een plechtigheid, die, vooral bij het overdragen van de teekenen der pries terlijke waardigheid, grooten indruk maakt op de gelovigen en velen waren gister avond in de H. Victor-kerk samengeko men om de installatie van den hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt tot pastoor dier parochie bij te wonen. De plechtigheid werd verricht door Z. D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, proost van het Kathedraal Kapittel, waarna door den nieuwen herder een plechtig Lof werd gecelebreerd, daarbij geassisteerd door den zeereerw. zeergel. heer P. C. Bottelier, leeraar op het Seminarie „Hageveld" als diaken en kapelaan H. Th. M. Heyink, ka pelaan der Kathedrale kerk als sub-diaken. In het priesterkoor hadden plaats ge nomen de beide andere kapelaans der Ka thedraal, de Rectoren Thijssen en Elzen broek, de Con-rectoren Pater de Groot en de zeereerw. heer Kluyvers, de eerw. pa ters Kuyt en Van Rijnswou van het Re traitehuis en de kapelaan der parochie, de weleerw. heer P. Hofstede. In de kerk was aanwezig de burgemees ter der gemeente, de edelachtb. heer A. A. C. M. van Iersel. Onder het Lof heeft Mgr. Taskin een predicatie gehouden. Het ceremonieel van de installatie van een nieuwen pastoor schrijft voor al dus Mgr. dat degene die deze plechtig heid verricht een kort woord van ver maan en onderricht moet spreken. Deze installatie-plechtigheid wilde Mgr. in verband brengen met het feest, dat de H. Kerk vandaag viert.: de Opoffering van het Kind Jezus in de Tempel en de Zuive ring van de H. Maagd Maria. Dit feest is op de eerste plaats, zooals het ook in de Oostersche Kerk wordt ge noemd, het „feest van de ontmoeting". Het Evangelie van dezen dag verhaalt ons de ontmoeting, die plaats had tusschen de grijsaard Simeon en de profetes Anna eenerzijds en Jezus, die door Zijn ouders naar de tempel gedragen was. De grijsaard Simeon en de profetes Anna vertegenwoordigen hier de mensch- heid. God zocht den mensch. God had de menschelijke natuur aangenomen en als zoodanig kwam Hij, de Zoon des Vaders, de menschen tegemoet, om hen te zoeken, te verlossen, gelukkig te maken. Het was een samentreffen tusschen de zoekende God en de zoekende hulpbehoe vende menschheid. Zoo gaat het nog altijd in de Kerk, tus schen de priesters en de geloovigen. De geloovigen worden geroepen naar de tem pel 'om daar God te ontmoeten, en het is zoo ingesteld door den Sichter der Kerk, dat de priesters de geloovigen gaan zoe ken, in naam van Christus, om hen te brengen tot God. Dat is ook het werk van den pastoor der parochie.*De parochianen worden hem bij zonder toegewezen, opdat hij tot hen zou gaan en hij de menschen zou brengen tot God. De eerste daad, waardoor de priester den mensch in contact brengt met God, is het H. Doopsel. Wanneer het contact tus schen God en den mensch verloren raakt, gaat de priester uit als een goede herder om te verloren schapen te vinden en hen door de biecht te verzoenen met God. Het is ook de taak van den parochie-herder mede te werken, dat een ontmoeting plaats heeft tusschen God en Zijn schepsel. Dit contact wordt bijzonder gelegd in de H. Communie. Het is vandaag ook het feest van Maria Lichtmis het feest van de brandende kaarsen, symbool van het groote Licht, Jezus Christus. Hij is het Licht, dat elke mensch verlicht, die in de wereld komt. Het licht is een levensbehoefte voor het lichaam, maar ook de geest heeft licht noo- dig. Christus is de zon der gerechtigheid, die de zielen bestraald, en ongelukkig zijn zij, die het ware geloof missen en in de duisternis en de schaduw des doods zijn gezeten. Het is de taak van den pastoor het waar achtige Licht te doen schijnen. Door pre diking en onderricht maakt hij den geloo vigen deelachtig aan de leer en geboden van Christus, die zijn als een lamp voor ieder mensch op zijn levenspad. Het is vandaag het feest van de vele kaarsen. Bij de doop, als de mensch door den priester wordt ingewijd en opgenomen in de Kerk van Christus, ontvangt hij de doopkaars als symbool van het Licht des geloofs, dat hij draagt in zijn ziel. En als aan 's menschen levensloop een einde komt, geeft de priester aan den stervende een kaars in de hand, als symbool van het Licht des geloofs, dat hij veilig heeft be waard en waardoor hü de eeuwige zalig heid zal verwerven. Het is ook een feest van offerande de herdenking van een dubbel offer. Vol gens de wet van Mozes behoorde ieder mannelijke eerstgeborene aan God in eigendom en moest worden vrijgekocht. Tegelijkertijd bracht de moeder een offer voor haar zuivering. Christus offerde zich door de handen van Maria aan Zijn he- melschen Vader. De priester is de grootfc offeraar van het Nieuw Verbond. Eiken morgen gaat hij naar het altaar om het heilig en onbevlekt offer van het waarachtig Lichaam en Bloed van Christus op te dragen voor de geloovigen. Behalve het offer van de H. Mis is de priester ook verplicht het offer te bren gen van zijn persoon. Een groot offer heeft deze pastoor moeten brengen, krach tens Gods bestel. Dat hij zijn dierbare werkkring moest verlaten, was hem een zwaar offer, maar hij heeft het gebracht om u, omdat hij begreep tot geestelijk nut van velen te kunnen werken. Mgr. wilde hier echter niet verder over uitweiden. Dat een pastoor zich geheel te uwer be schikking zal stellen, daaraan behoeft niet te worden getwijfeld. Maar dan moeten ook de geloovigen van hun kant een offer brengen, door gehoorzaamheid en volg zaamheid. De Pastoor is gezonden door het hoogste gezag in dit bisdom, en de Bis schop is uitgekozen door den Opperherder van de geheele Kerk. Dus krachtens delijke zending .is de pastoor uw herder. De schapen moeten den herder volgen, want hij weet goede weiden uit te zoe ken. Onder zijn hoede zijn zij zek«r veilig. Het is de taak van den printer Heloot Mgr. te,zorgen, dat de hem toevertrouw de schapen als zuivere zielen door het le ven gaan en bij hun sterven, als zuivere zielen aan God worden aangeboden. Na deze taak verv,uld te hebben zal de herder, aan het einde zijns levens geko men, rniar wij hopen, dat uw nieuwe her der hiei7 nog vele jaren mag pastoreeren den grijzen Simeon in de tempel nazeg gen: Laat nu, Heer, uw dienaar, in vrede gaan, want onze oogen hebben Uw heil aanschouwd". PASTOOR QUANT Van de H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Zondagmorgen zijn aan den zeereerw. heer Pastoor H. A. J. M. Quant van de St. Jozefparochie de H. Sacramenten der Ster venden toegediend. De pastoor was sinds eenigen tijd niet in orde, doch in den nacht van Zaterdag op Zondag is zijn hartkwaal dusdanig verergerd, dat de dokter het nood zakelijk achtte dat Pastoor werd bediend. OEGSTGEEST. G e v e s t i g d: B. A. van de Poll (Jvr.), Geverstraat 38 van Valburg (Zetten). J. H. Boterm-ans, Balistraat 1, van Suma- trastraat 32. J. H. Hemmers, van den Haag. J. Pijnacker Hordijk, Wilhelmina- park 13, van Amsterdam. S. J. P. Lan- genegger, Terweeweg 126, van Rijswijk. A. J. van Nieuwenhuizen, Emmalaan 68, van Ooltgenplaat. B. Vis, Kempenaer- straat 22, van Leiden. C. T. v. d. Linden- Montijn, Kempenaerstraat 86, van den Haag. E. M. Bril, Mauritslaan 1, van Veenendaal. A. M. H. Graat, Nassau- laan 22, van Heerlen. M. Bührmann, Wanmonderweg 80, van Heerlen. W. Buurman Kempenaerstraat 28, van Leiden. J. C. H van Tuijl, Juffermansstraat 29, van Weert. D. Bloemgarten, Warrfonder- weg 48, van Sittard. M. J. van Maanen, L. de Coll. 3, van Leiden. H. C. H. ^luis- kamp, Wilhelminapark 34, van Sassen- heim. M. J. Prins, Rijngeesterstraatweg van Leiden. A. S. Bruns, Oranjelaan 21, van Sassenheim. A. C. Barentsen Duivenvoordestraat 26, vap Leiden, Verhuizingen binnen de ge meente: v. d. Helm van Geverstraat 47 naar Geverstraat 47a. M. A. Wijsman van Rijngeesterstraatweg 22 naar Terwee weg 22. Z. van Peijpe geb. Kraal van Emmalaan naar Emmalaan 89. J. G. van Liethout van Assendelftstraat 45 naar Kern- penaerstraat 109 A. M. Teske van Kem penaerstraat 9 naar Regentesselaan 12, Vertrokken: T. Faber, van A. V. Bu- renlaan 1 naar Frankrijk. J. P. Nikijiluw, van Spaargarenstraat 26, naar Weenen. B. O. J. van Tuijl, van Juffermanstraat 29 naar Ossendrecht. A. v. d. Schaaf, van Geverstraat 48 naar Buitenzorg. A. J. v. d. Wal, van Rijngeesterstraatweg 120 naar N.O.I. H. P. Ober, van Endegeest naar Paramaribo. Kasman, van Rijsgees- terstraatweg 120 naar N.O.I. I. Hoger- vorst, van Wijttenbachweg 34, naar Lei den, Roemer Visserstraat 51. R. Herm- sen, van Wijttenbachweg 34 naar Leiden, Roemer Visserstraat 51. L. C. de Bruijn, van Warmonderweg 48 naar Lunterra, Veenweg 8. C. P. van Beugen, van Voor- geest naar Hillegersberg, Gr. v. Nassau- straat 6a. A V. Wieringen, van Duin zicht naar Roozendaal, Vincenthuisstraat 7. A. M. Wilmink, van Julianalaan naar Nijmegen, Barbarossastraat 16. A. Fallaux, van Endegeest naar Gouda, Iter- sonziekenhuis. W. Versteeg, van Terwee weg 34 naar Haarlemmermeer, Venneper- weg 24. G. C. van der Vlist, van Haar- lemmerstraafcweg 2 naar Nw. Hekkenlaan 36. J. Zandbergen, van Nassaulaan 45 naar den Haag, Statenlaan 96. P. Boot, van Oranjelaan 22 naar B. Reigerstraat 71. S. C. Bolderuijk, van Wilhelminapark 2 naar Leiden, Schutterstraat 28. J. Blauw, Leidschestraatweg 9, naar Boskoop Ju lianalaan 33. H. A. C. Wassen, van Re gentesselaan 19, naar Rijswijk, K. V. Eek-, laan 37. M. Durinck, van Rijngeester straatweg 40 naar Rotterdam, Feijenoord- straat 29. LISSE. Poging tot inbraak. In de garage van den heer M. V. v. Z., alhier, hebben tot op heden toe nog onbekende personen een po ging gedaan om in te breken in den nacht van 31 Januari op 1 Februari j.l. De afsluitingen van de garage waren met een voorwerp geforceerd. Vermoedelijk heeft men niet kunnen binnendringen of is men gestoord geworden, aangezien er niets is ontvreemd. E.H.B.O. Voor het Oranje Kruis-di- ploma zijn geslaagd: Mevr. Duymaer van Twist. Mevr. Volkersz, Mevr. de Graaff, Mevr. Kleijnenberg, Mevr. Dronkers, Mej. E. B. Nieuwenhuis, Mej. A. Tromp, Mej. A. Kingma, Mej. J H. van Waveren, Mej. C. Sliniger, Mej. L. Haas, Mej. M. de Jonge, Mej. A. Spaargaren, Mej a C. Hartveld, Mej. R. van ier Werff, Mej. D. Nieuwenhuis,* Mej. C. Buitenhuis, Mej. M. Buitenhuis, Mej. D. van Parijs; en heeren P. C. Storm, G. Tromp Gzn., W. Faas, G. Lang broek, D. de Vlieger, P. G. Randedorp, N. J. van der Stelt, B. Nieuwenhuis, G. Warmer dam en H. van der Pol. Een mooi succes van de afdeeling Lisse van E H.B.O. DINSDAG 4 FEBRUARI. Hilversum O. 301 M. KRO-uitzending. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pas toor Perquin. 12.15 Het KRO-orkest en gram.pl. I.30 De KRO-Melodisten. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Modecursus. 4.00 Gram.platen en KRO-orkest. 5.30 De Bavo-Volkszangertjes. N 6.00 KRO-orkest. 6.40 Esperanto-cursus. 7.15 Uitz. v. h. R.-K. Werklieden-ver bond. 7.35 Gram.pL op verzoek. 8.00 Berichten en gram.pl. 8.15 Solistenconcert door het Stedelijk Orkest van Maastricht m.m.v. Frank Tit- terton, tenor. 9.00 Vraaggesprek met den voorzitter v. d R.-K. Fed. over het „Sportcommissa- riaat". 9.30 Soli door Frank Titterton en gram. platen. 10.00 De KRO-Melodisten. 10.30 Berichten en de Weensche Blue Boys. II.15 Gram.pl. Hilversum I, 1876 M. AVRO-uitzending 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetty Cantor. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Kookpraatje. 11.20 Orgel en cello. 12.30 Ensemble Rentmeester en gram.pl. 2.00 Omroeporkest, 3.00 Kniples. 4.05 Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 6.30 Bijbelvertellingen. 6.00 De AVRODecibels. 7.00 Voor de kinderen. Grampl. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten waarna Kovacs Lajoe' or kest en de Humoresk Melodies. 9.45 Hoorspel. 10.20 Omroeporkest. 11.00 Berichten en dansmuziek. Radio-Paris 1648 M 11.20 Orkestconcert. 4.20 Pianorecital. 5.50 Orkestconcert. 8.05 Vroolijk programma. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. K e u I n. 456 M. 11.20 Dresdensch Philh. Orkest en solis ten. 1.35 Gevar. concert. 3.20 Koorconcert m.m.v. solisten. 5.20 Amusementsorkest en Schrammel- orkest. 7.30 Omroeporkest, -strijkkwartet en so listen. Droitwich 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 De Continentals, m.m.v. zangsoliste. I.202.20 BBC-Welsch-orkest mm.v. pianosolist. 3.10—3.55 Het Stanley Sextet. 4.40 Strijkkwartetconcert m.m.v. piano solist. 5.35 Dansmuziek.. 6.50 Pianorecital. 8.20 Viool en piano. 8.50 Orkest, koor en solisten. 10.40 Kwintetconcert, m.m.v. sopraan. II.3512.20 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 6.35 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Symphonieconcert en radiotooneel. 10.3011.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Cello en piano. 5.50 Gram.pl. 6.50 Zigeunermuziek. 8.20 Omroeporkest. 9.35 Religieuze muziek. 10.05 Omroeporkest. 10.30—11.15 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 m. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Trioconcert. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden 3e Programma. 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Keulen. 10.05—10.35 Deutschha. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel (VI.) 13.50 Brussel (Fr.) 14.20 Kalundborg. 15.20 Keulen. 17.20 Brussel (VI.) 19.05 Brussel (Fr.). 19.20 Keulen. 21.25 Paris P.P. of" div. 22.50 Boedapest of div. 23.20 Weenen of div. 4e Programma 8.05 r :.is Radio. 10.35 ^onden Reg. 12.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 19.00 Tuinpraatje door den heer J. Jon ker, chef afd. Gem. Plantsoenen. 19.30 Londen Reg. 19.50 Weenen of div. 20.20 Droitwich. 21.50 Berlijn. 23.20 Londen Reg. (Wij zigingen voorbehouden

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9