!ttAA®..G 3 FEBRUARI 1936 Dt E"DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 De strijd In Oost-Afrika DE OVERWINNING DER ABESSIJNEN. Een „klein Adoea". „Een klein Adoea" noemt de bevolking van Addis Abeba de overwinning, welke de Abessinische troepen in den slag in Tembien volgens een officieel communi qué zouden hebben behaald. In totaal zou de daarbij gemaakte buit thans zijn geste gen tot 18 tanks, 175 machinegeweren, 29 stukken geschut, ruim 2600 geweren en een aantal muilezels, beladen met patronen en ander oorlogsmaterieel en proviand. De Abessiniërs veroverden op de Italianen drie versterkingen, t.w. Tsjoembera, Er- bawoine en Kassadamba. De overwinning gedeeltelijk toegegeven. Reuter meldt uit Rome: In Italiaansche kringen wordt verklaard, dat de details, welke in het Abessijnsche communiqué worden medegedeeld over de Italiaansche nederlaag in Tembien geheel verzonnen zijn. De feiten welke in dit communiqué worden genoemd hebben klaarblijkelijk betrekking op de actie, welke 30 Januari is gevoerd, op den berg Lata bij den Wa- rieupas, doch het is belachelijk, dat een divisie zwarthemden zou zijn vernietigd, dat duizenden Italianen zouden zijn ge sneuveld en dat de Abessijnen een groot aantal kanonnen en mitrailleurs zouden hebben buitgemaakt. De waarheid is, dat de divisie zwart hemden, welke den pas verdedigde drie kanonnen verloor, terwijl 25 officieren sneuvelden en 19 werden gewond, 389 Ita liaansche soldaten sneuvelden of werden gewond en 310 inlanders werden gedood of gewond. ABESSINIë'S LEGER AAN SOMALI- FRONT THANS GEREORGANISEERD. De Abessinische troépen aan het Somali- front, .die tijdens den snellen opmarsch van Graziani's leger veelal uit him ver band waren geraakt, zijn thans naar het .Deutsches Nachrichten-Büro" Ver neemt geheel gereorganiseerd, zoodat zij weer volledig in het kader van Ras Desta's leger dienst kunnen doen. Met inbegrip van de beschikbare reser vetroepen is dit leger tweemaal zoo sterk als tijdens den slag aan de Ganale Doria. DE BESCHULDIGINGEN AAN HET ADRES DER ZWEEDSCHE AMBULANCE Een Zweedsch protest. Het „Tidningarnas Telegrambyra" deelt mede: „Het Italiaansche dagblad- „Popoio d'Ita- tia" heeft een artikel gepubliceerd onder den titel „oproep aan de stu denten in Europa", welk artikel de vol gende zinsnede bevat: „Voor dezen de Abessijnen ver zorgt het Zweedsche Roode Kruis munitie onder een valsche benaming". Het Telegraafagentschap verneemt van het Zweedsche ministerie van Buitenland- sche Zaken, dat hier slechts sprake kan zijn van de auto's, welke de Zweedsche am bulance na den recenten Italiaanschen op marsch aan het Zuidelijk front in den steek heeft moeten laten en welke, vol gens het Italiaansche legerbericht nummer 108,' door de Italianen werden buitge maakt en met 27 kisten minutie zouden zijn geladen geweest. Volgens de verklaringen van het perso neel der Zweedsche ambulance bevond zich in de auto's, toen men deze moest achterlaten, geen munitie. De munitie moet er derhalve later zijn ingeladen. Dit is natuurlijk niet door het personeel ge zien. De Zweedsche gezant te Rome heeft op dracht ontvangen bij de Italiaansche re geering te protesteeren tegen de in ver band met dit voorval in de Italiaansche pers tegen het Zweedsche Roode Kruis ge richte beschuldigingen. DE SANCTIES TEGEN ITALTé. Rapport voltooid. De deskundigen der commissie van Achttien te Genève, hebben Zaterdag on der voorzitterschap van den Zweedschen gedelegeerde Westman hun arbeid hervat en een uitvoerig rapport aan den presi dent van de coördinatiecommissie opge steld meldt de „Tel.". De deskundigen hebben de wetgevende maatregelen der 52 aan de sancties deelnemende landen be studeerd en geven daaromtrent in hun rapport een nauwkeurige uiteenzetting. Italië's angst voor het petroleum-embargo. In het boven reeds genoemde artikel van de „Popoio d'Italia", dat klaarblijke lijk geinspireerd is door Mussolini, wordt BUITENLAND „Indien de sancties worden uitgebreid, zal Europa den verschrikkelijksten en den onrechtvaardigsten oorlog tegemoet gaan, dien de wereld ooit heeft aanschouwd. Wij willen dus alarm slaan en een be roep doen op de universiteit-jeugd van Europa, die thans dient te weten, aan wel ke zijde de verschrikkelijke verantwoor delijkheid rust". Na te hebben verklaard, dat de sancties, inplaats van het conflict te bekorten, het nog zullen verscherpen, vervolgt de „Po- polo d'Italia": „Er zal een oogenblik komen, waarop het embargo ontaardt in een blokkade, en een blokkade zal oorlog beteekenen, een afslachtingsoorlog in Europa, een wraak- oorlog! Sommigen die mochten meenen, dat. een oorlog van talrijke landen tegen Italië ge makkelijk zou zijn, vergissen zich. Italië zal zich verdedigen met zijn tanden en zijn nagels en heeft zich reeds sedert eeni- gen tijd er op voorbereid, om aan alle eventualiteiten het hoofd te kunnen bie den". BUITS6I1LA63D. BEIERSCHE SCHOOLSTRIJD. Eenzijdige campagne vóór de staatsschool. De nazi's, aldus meldt Reuter, hebben een succes te boeken in Beieren, waar een stemming is gehouden onder de ouders over de vraag, of zij hun kinderen, die voor het eerst de school zullen bezoeken, naar de bijzondere of naar de staatsschool zullen stu ren. Voor de staatsscholen zijn 35.934 stem men uitgebracht, voor de katholieke scho len 19.266. Dit resultaat beteekent een sterke ver meerdering van stemmen ten gunste der staatsscholen ten koste van de andere soort scholen. Daar de katholieken in Beieren in de meerderheid zijn, komt deze strijd ieder jaar met groote felheid terug De nazi-pro pagandisten hebben een heftige campagne gevoerd, terwijl de ka'tholieken geen ver gaderingen mochten houden of manifesten verspreiden. Niettemin is gisteren van alle katholieke kansels een manifest voorgele zen. De nazi-regeering van Beieren heeft natuurlijk een ruim gebruik gemaakt van alle ter beschikking staande beïnvloedings middelen van. pers en radio. Circulaires, die door geestelijken te Neurenberg werden verspreid, waarin tegen de openbare scho len werd stelling genomen, zijn op last van Julius Streicher, den plaatselijken nazi leider, in beslag genomen Dr. Bauer, de schoolautoriteit van Mün- chen, heeft een onderhoud gehad met rijks minister Kerrl. Bayer verklaarde^ dat de huidige situatie onhoudbaar is. Het con flict tusschen beide schoolsoorten moet vol gens hem principieel worden geregeld. DE VICARIS-GENERAAL VAN BRESLAU VOOR DE RECHTBANK. Wie heeft het recht op de Jeugd? De Vicaris-Generaal van het Aartsbis dom Breslau, Mgr. Dr. Moschner, die tevens Diocesaan voorzitter is van de Katholieke Jeugdvereeniging in Silezië, stond voor de Rechtbank te Ratibor terecht wegens ver grijp tegen de Kanselparagraaf en het ge bruiken van hatelijke uitdrukkingen aan het adres van de leidinggevende figuren in het Derde Rijk. De beklaagde deelde mede, dat hij op een inspectiereis door het Bisdom in Ratibor- Altendorff een vergadering van de Katho lieke Jeugdvereeniging in het Jeugdhuis had belegd om de jeugd en de ouders moed in te spreken, waarbij hij de aanwezigen had aangespoord om positief stelling te nemen tegen iedere beweging die tegen over het Christendom vijandig stond, zooals o.m. de Duitsche Geloofsbeweging van pro fessor Hauer. Beklaagde wist zich zeer goed te herin neren, dat hij zich bij deze gelegenheid zeer voorzichtig had uitgedrukt, daar het hem bekend was dat er zich leden van de Ge heime Staatspolitie onder zijn gehoor be vonden, terwijl hem was medegedeeld, dat er bovendien nog 4 personen in de zaal wa ren, die expres gekomen waren om te luis teren en te controleeren wat de Vicaris- Generaal tot de jeugd en de ouders te zeg gen had. De aanklacht tegen hem was dan ook niet door de politie ingediend, maar de bedoelde vier personen hadden bezwarende verkla ringen afgelegd. Deze vier controleurs had den den indruk gekregen, dat de Vicaris- Generaal wilde schimpen op de Staats jeugd. Bij alle voorzichtigheid, die hij in acht ge nomen had, waren er toch in zijn redevoe ring verschillende geniepige aanvallen ge richt op den Staat en de instellingen van de Nationaal-Sociallstische Partij. De Officier van Justitie moest twee be schuldigingen, die naar voren waren ge bracht, prijsgeven wegens gebrek aan be wijs. De beklaagde had zich weliswaar voorzichtig uitgedrukt, maar als vertegen woordiger van den Aartsbisschop van Bres lau, Kardinaal Bertram, had bij moeten weten, dat hij 'n buitengewoon groote ver antwoording droeg. In verband met de in gebrachte beschuldigingen weid beklaagde veroordeeld tot een boete van 600 Rijks mark, daar de Geestelijke niet had mogen zeggen dat de Kerk alleen het recht heeft om de jeugd op te voeden, waardoor ont kend werd dat ook de Staat dit recht bezat, hetgeen in den totalen Staat ontoelaatbaar moet worden geacht. FRANKRIJK. RELLETJES TEGEN PROF. JèZE. De hervatting van de colleges door prof. Jèze van de juridische faculteit te Parijs heeft Zaterdag tot nieuwe incidenten aan leiding gegeven. Zooals men zich zal herinneren, hadden de betoogingen tegen prof. Jèze, hoog leeraar in het openbaar recht, wien ver weten werd, dai hij Abessinië in den Vol kenbond had bijgestaan, den minister van openbaar onderwijs aanleiding gegeven, de colleges aan deze faculteit tijdelijk te doen staken. Zaterdag zou prof. Jèze zijn eerste college houden na de heropening van de faculteit, doch dit werd hem belet door stu. denten, die de zaal binnendrongen en den hoogleeraar noodzaakten, zich ondanks de door den deken genomen ordemaatregelen, terug te trekken. De minister van onderwijs Guernut heeft den rector verzocht een spoedvergadering van het College van Curatoren bijeen te roepen om maatregelen te bestudeeren, en voor te stellen, welke moeten dienen om alle betoogingerr die tot gevolg zouden hebben dat de rust en de waardigheid, welke onmisbaar zijn voor een goeden gang van het onderwijs, zouden worden gestoord, te voorkomen en te onderdrukken. Het College zal Dinsdag bijeen komen. ENGELAND. VERSTERKING VAN HÉT BRITSCHE LEGER VERWACHT. Tot een half millioen manschappen. Volgens den diplomatieken medewerker van de „Observer", zou het in het voorne men der Britsche regeering liggen om in het Britsche rijk de beschikking te hebben over een totale geoefende macht van een hhlfmillioen manschappen: gelijk aan de legermacht op vredessterkte, welke Duitschland in het aanstaande voorjaar zal bezitten. Het blad doet deze mededeeling in ver band met de nieuwe defensie-plannen der regeering, welke deze week door het ka binet zijn besproken en waarvan de regee ring, naai verwacht wordt, weldra mede deeling in !het parlement zal doen. Deze plannen komen neer op de versnel ling van den vliegtuig-aanbouw tot een pa riteit met de sterkst bewapende Europee- sche mogendheid, de uitbreiding van de vloot, in het bijzonder wat de kruisers be treft, evenals de uitbreiding van het per soneel ter zee, te land en bij het luchtwa- pen. „Tel." OOSTENRIJK. STARHEMBERG WAS NIET TE STEENOCKERZEEL Er gingen geruchten, dat prins Starhem berg, die Oostenrijk vertegenwoordigd heeft bij de begrafenis van koning George van Engeland, tevens van de gelegenheid gebruik gemaakt had om zich naar Steen- ockerzeel io België te begeven teneinde een onderhoud te hebben met aartshertog Otto De Brusselsche „Soir" schrijft in ver band met deze geruchten dat Starhemberg inderdaad te Steenockerzeel verwacht was Men had daar voor hem reeds kamers in gereedheid gebracht voor Zaterdagmor gen. Zekere geruchten in de Engelsche bladen hebben Starhemberg echter aanlei ding gegeven niet zelf naar Steenocker zeel te gaan maar in zijn plaats een afge zant derwaarts te zenden met een schrij ven, waarin zijn opvattingen uiteengezet zijn. Deze afgezant zal uit Brussel weer naar Parijs gaan om Starhemberg het ant woord van aartshertog Otto te overhandi gen. Hoezeer men ernstig rekening gehou den had met een bezoek van Starhem- begr, aldus voegt „Le Soir" hier nog aan toe, blijkt wel uit het feit, dat ex-keizerin Zita onverwijld naar Steenockerzeel ge trokken was. GRIEKENLAND. KONDYLIS STIERF EEN NATUURLIJKEN DOOD Resultaat van de lijkschouwing Het staat thans vast, dat generaal Kon- dylis een natuurlijken dood is gestorven, en niet, zooals de geruchten wilden weten, door zijn vijanden is vergiftigd. Ter ontzenuwing van deze geruchten is het staffelijk overschot van den zoo plot seling overleden leider der monarchisten namelijk gerechtelijk geschouwd, en wel door professor Melissionos, hoogleeraar aan de universiteit te Athene. Professor Melis sionos kwam tot de conclusie, dat generaal Kondylis inderdaad aan een beroerte is gestorven, als gevolg van het doorbreken van een slagadergezwel. Gisteren is het stoffelijk overschot op staatskosten ter aarde besteld. De Griek- sche autoriteiten, het corps diplomatique en een groot aantal aanhangers hebben Zaterdag langs de baar gedefileerd. Intusschen blijft de politieke spanning in Griekenland, die het overlijden van den generaal ten gevolge heeft gehad, voort duren. Zoo heeft Vrijdag in militaire kringen groote activiteit geheerscht, waarbij het sterk de aandacht heeft getrokken, dat hoofdofficieren van de land-, zee- en lucht macht, herhaaldelijk met elkaar hebben geconfereerd, waarna zij zich naar de lei ders der anti-Veniselistische partijen be gaven. Volgens de bladen zijn de officieren eensgezind voornemens, zich te verzetten tegen het eventueel toelaten tot het leger van de Veniselistische officieren, die na den mislukten opstand van Maart 1934 zijn ontslagen. 6UITENLANDSCHE BERICHTEN. LILIAN HARVEY BIJ AUTO-ONGELUK GEWOND. Lilian Harvey, de bekende filmdiva, heeft in de omgeving van Berlijn een auto-ongeluk gehad, waarbij zij zwaar is gewond. Met een gebroken bekken moest zij in een ziekenhuis worden opgenomen. Waarschijnlijk zal het geruimen tijd duren alvorens zij haar werkzaamheden kan her vatten. „Tel." NIEUWE OVERSTROOMINGEN IN ENGELAND Nieuwe hevige regens hebben in vele deelen van Zuid-Engeland wederom groo te overstroomingen veroorzaakt. Het peil van de Theems is opnieuw gestegen. Uit de statistieken blijkt, dat in vele dee len des lands de maand Januari de regen achtigste was sedert een halve eeuw. In Londen was de regenval tweemaal zoo groot als het gemiddelde voor de maand Januari. j UIT DE RIJNSTREEK ONTPLOFFING IN TUNNEL Veertien personen bedolven Tengevolge van een ontploffing in een in aanbouw zijnde tunnel van de „Penn sylvania Railway" te Cambridge zijn 14 personen onder de puinhoopen bedolven. Of zij nog in leven zijn, is nog niet be kend; alles wordt in het werk gesteld om hen te bevrijden. SPOORWEGONGELUK IN BRITSCH-INDIE Trein rijdt door stootblok; vele dooden Bij het binnenrijden met groote snel heid van het station Raxaul (Bihar), is een goederentrein door het stootblok gereden en daarna door een muur, zoodat de loco motief de wachtkamer en het plaatskaar tenbureau Jjinnenreed, waar zich men- schen bevonden. Velen weiden gedood, waaronder de sta tionschef. Tot nu toe zijn vijf lijken ge borgen. NOORDEN. VERDRONKEN. Bij het hotel „Plaszicht" werd dezen morgen in de Achterwetering een man te water gevonden zijn rechterbeen nog han gende aan een daar aanwezige boot. De levensgeesten waren reeds geweken. De politie werd onmiddellijk gewaar schuwd. Met de papieren, welke in zijn bezit waren, kan worden afgeleid, dat hij afkomstig was uit Soest. Terstond werd telefonisch een onder zoek ingesteld, waarbij is komen vast te staan, dat zijn naam is J. Uwland, gebo ren te Winterswijk, 15 Juli 1874 en wo nende te Soest, Klaarwaterweg 44. Hij is van beroep timmermansknecht, is gehuwd en heeft kinderen. Reeds een paar dagen werd hij vermist. Hij leed aan zwaarmoedigheid. Sporen van geweld zijn niet op hem gevonden. Vermoedelijk is hij in de boot gestapt om te drinken en daarbij overboord ge vallen. Zijn echtgenoote is hedenmiddag alhier aangekomen om zijn indentiteit vast te stellen. BODEGRAVEN. Volksbond. In de weekbladen stond vermeld, dat de liturgische avond gehouden wordt op 5 Februari. Dit is ech ter veranderd en een week uitgesteld. Dus op Woensdag 12 Februari e.k. zal de litur gische avond plaats hebben. Vrijw. Landstorm. De B. V. L., afd. Bodegraven, hield Vrijdagavond een goed geslaagde propaganda-avond in Hotel van Rossum. Te ruim 8 uur werd de bijeen komst geopend door den Voorz. der PI. Comm., den heer Dr. S. Buijs, welke in zijn openingswoord naar voren bracht, dat het thans de 10e maal is, dat door hem een propaganda-avond van den B. V. L. geopend werd. Het verheugt spr. zeer, dat de belangstelling voor het instituut der B. V. L. zeer is toegenomen en men thans groote waardeering heeft voor de B. V. L. Men heeft spr. wel eens gezegd, dat het Instituut uitsluitend bestemd is voor de A. R. en R. K. partijen te steunen. Geen woord is daarvan waar. Het Instituut is geen politieke instelling. Alle partijen, die voor het gezag willen opkomen, en willen helpen steunen, zijn in de B. V. L. wel kom. Dank brengt spr. verder aan den Plaatselijken Leider, den heer A. Vermeu len, die voor het Instituut veel werk ver richt en ook deze avond heeft georgani seerd. Met een enkel woord wordt door den voorz. nog gesproken over de goede samenwerking, die bestaat tusschen de B. V. L., Afd. Burgerwacht en „Willem Teil". Door deze goede samenwerking is men thans in het bezit gekomen van een goed schietlokaal. Is de B. V. L. nog noo- dig? Onze vraag wordt door spr. verder behandeld. Wanneer men acht slaat op hetgeeen in het buitenland gebeurt en wat ook nog in ons land zou kunnen gebeu ren, is het dringend noodzakelijk, dat de B. V. L. blijft bestaan. Niet minder dan 84.000 leden telt de B. V. L. en met dat getal houdt men van uiterst links rekening. Ware de B. V. L. niet in ons land georganiseerd, zeker had de revolutie al gewoed. Wij wenschen hier geen toestanden als in Rusland en an dere landen, maar willen ons vrij bewe gen. Geen dictatuur zooals in Italië en I Duitschland, maar getrouw aan het1 Oranjehuis. Het ledental der plaatselijke afdeeling is stabiel gebleven, doch er zijn nog velen, die zich kunnen aansluiten bij de B. V. L. Spreker wekt daartoe de aanwezigen in de zaal ernstig op. Vervolgens heet spr. welkom Generaal Majoor Kiës. Majoor Boots, Kapt. Kruis, Mevr. Karres, Mevr. SecrèveEmminchove, de Chr. Mondor gelclub „Excelsior", leden der PI. Comm. afgev. van Burgerwacht, „Willem Teil", enz. Nadat het le couplet van het bekende „Wilhelmus" is gezongen verklaart de voorz. deze samenkomst voor geopend. Door de Mondorgelclub „Excelsior" werd gespeeld een Potpourri over Vadsrl. Lie deren, wat zeer in den smaak viel. Als eerste spr. trad op Generaal-Majoor Kiës. Spr. heeft 3 redenen van sympathie voor de B. V. L. Spr., die voorheen in In- dië was, had wel eens gehoord van de B. V. L. Bij zijn komst in 1931 in het vader land is zijn verwachting ten zeerste over troffen. In de B. V. L. heerscht oprechte vaderlandsliefde en haar leden zijn be trouwbare volgelingen van het geliefde Oranjehuis. Spr. vertelde van zijn erva ringen in Indië en van de band tusschen Nederland en de Oost. Vervolgens werden door Mevr. Secrève eenige declamaties gehouden, welke bij zonder in den smaak vielen. Na de pauze had de uitreiking van brevetten en prij zen plaats door Res. Majoor Boots. Door Majoor Boots werd vóór de uitreiking een opwekkend woord gesproken, wat menig maal onderbroken werd door een krachtig applaus. De brevetten als Koningsschut- ter werden uitgereikt aan P. J. Bongenaar en F. van Wensveen, als scherpschutter aan: J. J. Zwaneveld, C. van Muiswinkel, C. J. Hoogendoorn en A. Uithol. Hierna werd door „Excelsior" het be kende Sarie Marijs gespeeld, wat veel bij val had. Door Mevr. Secrève werden nog eenige humoristische declamaties gehou den. waarna, door Kapt. Kruis, de voorz. Dr Beye, die allen dank bracht voor het tweede Lustrum als voorz. van den B. V. L. Het slotwoord werd gesproken door Dr. Beyi, die allen dank bracht voor het welslagen van dezen propaganda-avond. Na het zingen van het zesde couplet Wilhelmus werd deze bijzonder goed ge slaagde Propaganda-avond door den voor zitter gesloten. 470e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 3 Februari 1936 Hooge Prijzen 1000— 1763 12619 14186 15263 400.771 4045 f 200.— 4496 5781 7730 7961 8638 13177 100.— 2539 2769 3533 3914 6975 11492 17400 17746 20330 Prijzen van 70— 7 142 230 255 416 430 449 520 549 573 621 650 715 723 785 830 863 958 972 978 992 1069 1148 1219 1340 1390 1515 1822 1869 1957 2001 2219 2246 2391 2454 2458 2542 2570 2619 2710 2807 2825 2875 2943 3137 3356 3409 3432 3649 3861 3868 4020 4127 4149 4158 4230 4240 4309 4449 4546 4659 4728 4735 4835 4344 4846 4959 4978 5130 5221 5236 5291 5293 5520 5726 5815 5865 5874 5893 5991 6144 6175 6201 6277 6278 6281 6366 6405 6470 6720 6898 7047 7118 7174 7289 7302 7333 7336 7338 7524 7548 7626 7698 7762 7810 7862 7881 7916 8014 8088 8216 8316 8395 8450 8514 8656 8678 8719 8773 8788 8795 8834 8904 8983 9183 9189 9345 9477 9530 9565 9671 9750 9928 10066 10081 10205 10238 10248 10330 10331 10335 10426 10597 10757 10683 10890 11293 11656 11787 11885 12043 12086 12092 12139 12142 12191 12356 12362 12472 12510 12569 12636 12648 12826 12843 12981 13089 13147 13214 13250 13267 13371 13419 13654 13731 14120 14130 14242 14377 14379 14407 14430 14477 14579 14645 14672 14813 14917 15008 15057 15110 15122 15189 15223 15292 15366 15467 15472 15481 15504 15832 15911 15999 16202 16340 16365 16368 16378 16467 16750 16875 16879 16953 17042 17222 17250 17263 17290 17364 17382 17406 17425 17530 17561 17813 18173 18198 18409 18492 18583 18625 18802 19067 19183 19184 19196 19332 19389 19490 19519 19560.19622 19763 19833 19909 19918 19979 19994 2C096 20183 20219 20265 20274 20293 20315 20387 20664 20858 20893 20927 Nieten 70 98 100 206 297 356 397 411 455 493 593 597 598 628 673 684 725 762 774 776 783 836 839 951 952 962 938 1063 1090 1111 1129 1134 1135 1154 1210 1225 1226 1234 1244 1254 1255 1288 1291 1318 1334 1339 1347 1354 1375 1400 1420 1428 1455 1587 1594 1632 1673 1723 1724 1742 1747 1751 1755 1806 1830 1840 1884 1901 1940 1990 2024 2087 2100 2115 2145 2253 2270 2318 2368 2413 2414 2431 2442 2470 2476 2484 2490 2499 2523 2624 2666 2668 2711 2750 2790 2836 2877 2882 2887 2890 2904 2987 2993 2999 3027 3059 3081 3092 3094 3103 3117 3269 3280 3284 3329 3354 3361 3390 3417 3540 3583 3598 3637 3718 3739 3744 3762 3795 3816 3819 3859 3913 3933 3966 3983 4000 4001 4052 4090 4147 4163 4175 4177 4194 4195 4200 4208 4214 4275 4300 4334 4345 4346 4385 4410 4413 4415 4432 4498 4508 4593 4631 4644 4645 4647 4654 4670 4676 4693 4697 4699 4714 4771 4842 4879 4891 4912 4962 4973 4985 4988 4998 5030 5063 5089 5097 5100 5122 5177 5219 5258 5509 5579 5608 5655 5697 5767 5798 5800 5899 5901 59fl 5937 5946 5973 6063 6067 6095 6103 6150 6170 6174 6243 6340 6374 6416 6431 6461 6596 6603 6639 6S40 6692 6693 6706 6787 6813 6815 6829 6839 6905 6951 6955 7112 7156 7158 7175 7180 7194 7195 7196 7202 7209 7216 7261 7286 7377 7379 7433 7479 7495 7516 7519 7521 7538 7556 7568 7569 7589 7635 7664 7733 7740 7742 7777 7808 7870 7897 7908 7915 7938 7945 7946 7965 8000 8032 8069 8077 8108 8115 8130 8159 8186 8252 8299 8305 8381 8518 8534 8579 8618 8659 8675 8714 8746 8761 8799 8817 8878 8884 8892 8916 8934 8937 8990 9047 9129 9171 9257 9258 9279 9294 93G0 9306 9317 9320 9324 9386 9437 9444 9501 9561 9578 9580 9649 9728 9751 9758 9782 9787 9842 9863 9878 9952 10018 10034 10058 10093 10169 10214 10261 10267 10275 10289' 10320 10341 10404 10423 16455 10494 10497 10519 10540 10590 10595 10659 10686 10734 10737 10764 10770 10849 10875 10892 10923 10972 10973 11051 11074 11084 11089 11095 11096 11162 11180 11200 11204 11261 11276 11295 11319 11410 11424 11426 11441 11458 11504 11508 11537 11566 11700 11723 11726 11768 11801 11828 11853 11869 11875 11906 11929 12047 12087 12167 12199 12347 12336 12409 12420 12517 12538 12555 12582 12620 12631 12652 12691 12855 12866 12883 12945 13029 13048 13049 13056 13086 13119 13132 13152 13155 13235 13269 13294 13325 13479 13547 13554 13559 13568 13574 13585 13594 13605 13623 13667 13686 13738 13745 13750 13767 13831 13867 13877 13883 14011 14064 14108 14145 14158 14160 14190 14199 14218 14268 14271 14301 14324 14362 14393 14424 14440 14491 14555 14562 145S8 14585 14588 14589 14714 14741 14771 14792 14800 14925 14999 15003 15019 15020 15051 15096 15168 15170 15192 15218 15229 15232 15303 15355 15424 15429 15446 15489 15499 15500 15501 15582 15619 15638 15645 15721 15730 15766 15777 15792 15849 15851 15867 15869 15885 15919 15983 16001 16006 16043 16086 16093 16103 16122 16138 16140 16152 16254 16276 16294 16307 16339 16361 16436 16474 16491 16527 16567 16569 16573 16619 16624 16643 16708'16757 16770 16797 16809 16825 16839 16847 16892 16902 16932 17024 17033 17096 17097 17135 17140 17149 17187 17210 17268 17284 17304 17315 17320 17494 17501 17546 17586 17641 17660 17666 17764 17766 17771 17778 17802 17837 17839 17840 17856 17920 17922 17941 17945 17950 17973 18085 18099 18103 18130 18163 18203 18240 18269 16273 18274 18296 18299 18337 18361 18410 18424 18427 18450 13475 18496 18517 18540 18615 18633 16640 18661 18669 18731 18767 18774 18822 18841 18874 18881 18902 18953 18978 19131 19131 19195 19215 19227 19243 19258 19275 19235 19289 19308 19347 19351 19336 19411 19426 19437 19443 19510 19528 19558 19571 19572 19593 19666 19679 19681 19741 19742 19748 19759 19782 19835 19863 19919 19935 19946 19947 19952 19966 20009 20089 20100 20147 20179 20209 20243 20296 20343 20352 20447 20474 20584 205S5 20652 20686 20756 20833 20854 20S73 20894 20908 Verbeteringen 5de klasse. 8ste lijst: 6644 m. z. 6647: 7654 m. z. V659; 7747 m. z. 7746; 12575 m. z. 13575.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7