MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 OOK EEN „AFFAIRE' 'BIJ B. V. V. Het eerste elftal en het Bestuur beschul digd de amateursbepalingen te hebben overtreden. Naar de „Maandagmorgen" verneemt, heeft het bestuur van den K. N. V. B. eeni- ge dagen geleden de kasboeken van B. V. V. opgevraagd, daar het vermoeden was gerezen, dat ten aanzien van een speler die inmiddels deze vereeniging heeft verlaten de amateursbepalingen zijn overtreden. Uit dit onderzoek is echter zoo goed als komen vast te staan, dat alle spelers van het eerste B. V. V.-elftal tegen die ama teursbepalingen hebben gezondigd in de zen zin, dat zij een geldelijke vergoeding hebben genoten voor een groot aantal thuiswedstrijden. Het staat nog niet vast hoe het K. N. V. B. bestuur zal handelen ten aanzien van deze overtreding, waarvoor, zooals men weet, zeer zware straf "kan worden uitgesproken, zoowel tegen de betrok ken spelers als tegen het bestuur der ver eeniging. De .affaire heeft op de volgende manier haar verloop genomen: Meer dan een jaar geleden verliet de speler Venroy B. V. V. en vroeg over schrijving aan naar Wilhelmina. B. V. V. legde aan deze overschrijving moeilijkhe den in den Weg, omdat V. nog contributie schuld aan haar zou hebben (ongeveer negen gulden). B. V. V. trachtte dit te be wijzen met de contributiekaart, waaruit inderdaad bleek, dat deze schuld bestond. V. beweerde evenwel, dat deze contribu tie „op andere wijze" verrekend was, maar B. V. V. hield voet bij stuk. Tenslotte heeft V. toen om een onder zoek aan den K. N. V. B. verzocht, waarop het bestuur van den bond inzage van de hoeken heeft gevraagd met het hiervoor geschetste gevolg- ZWEMMEN NIEUW ESTAFETTE-RECORD Ploeg van O.D.Z. verbetert den tijd van de 3 x 50 meter wisselslag Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de Apeldoornsche Zwem club A.Z.C. werden Zaterdagavond in het Sportfond- senbad te Apeldoorn nationale zwemwed strijden gehouden, waarvoor groote belang stelling bestond. In het nummer 3 x 50 estafette wissel slag verbeterde een ploeg van de' O.D.Z. uit Rotterdam bestaande uit de dames R. Mastenbroek, B. Martin en C. Eycken- broek het Nederlandsch record over dezen afstand en bracht dit van 1 min. 46 4/5 s. op 1 min. 43 1/5 sec. NIEUW WERELDRECORD 440 YARDS VRIJE SLAG DAMES. Ragnhild Hveger wereldrecordhoudster. De bekende Deenschê zwemster Rag nhild Hveger verbeterde het wereldrecord over 440 yards vrije slag door dezen af stand af te leggen in den tijd van 5 min. 29.9 sec. Het oude record stond op naam van Leonore Kight (Vereenigde Staten) met een tijd van 5" min. 30 sec., dateerend uit het jaar 1934. WATERPOLO INTERNATIONAAL PROGRAMMA VAN NEDERLAND. Het internationale waterpolo-prograrn- ma is voor het a.s. seizoen als volgt sa mengesteld: 21 Juni: DuitschlandNederland. 5 Juli: NederlandBelgië. 19 Juli: Frankrijk—Nederland. WINTERCOMPETITIE K. N. Z. B. Uitslagen. De resultaten van gisteren zijn: TritonStar 43; NeptunusOtter 37; Z.IA.N.Het Y 6—5. (Zian kampioen.) H.P.C. 2—Pinguins 10—1; A.Z.C.— D.J.K. 0—7; Nereus—DJC.R. 2—3; H.V.G.B. V.Z.V. 3—2; L.Z.C.—HP.C. 0—4. HOCKEY Dames. Te WerveZuid wij ck 22 Deze vriendschappelijke wedstrijd scheen in het begin zonder spanning te verloopen. Te Werve is in de meerderheid, maar Zuid- wijck verdedigt dapper. Uit een van de vele doorbraken van Zuidwijck weet haar midvoor te scoren (01). Zuidwijck's ach terhoede heeft het zwaar te verantwoor den, maar de keepster is safe. Na half-time is het weer te Werve, dat aanvalt maar zij misten het doel. Zuid wijck weet uit een rechtsche voorzet te scoren (02). Eindelijk weet te Werve uit goed samenspel haar eerste welverdiende doelpunt te scoren (12). En na eenigen tijd weten ze door goed samenspel den stand gelijk te maken. Dames: Zuidwijck IP.T.T. 40 In een goed samenspel heeft Zuidwijck P.T.T. de handen vol gegeven en vooral P.T.T.'s achterhoede heeft het zwaar te verantwoorden gehad. Eenige P.T.T.-aan- vallen worden met succes onderbroken en Zuidwijcks rechtsbinnen maakt 10 min. voor rust 10. Na de rust probeert P.T.T. het nog eens maar Zuidwijck blijft de sterkere en uit verscheidene strafcorners weet haar mid voor den stand op 30 te brengen. Een merkbare inzinking volgt tot even voor het einde Zuidwijcks rechtsbinnen den stand op 40 brengt. Heeren: Zuidwijck IIS. '35 n 0—2 Zuidwijck is in 't begin in de meerder heid, maar als S '35 ingespeeld is hebben ze de handen vol om de baas te blijven en hun keeper redt verscheidene malen op uitstekende wijze. Zuid wij ck'- peil daalt iets, maar ze weten de stand blanco te hou- De wereldkampioen schappen te Davos. Ballangrud wint den titel. Langedijk de beste Nederlander. Zaterdag zijn, zooals in het kort reeds gemeld, te Davos de wereldkampioen schappen in het hardrijden op de schaats begonnen met de wedstrijden over 500 m. Het weer was goed, terwijl er geen wind stond. De Amerikaan Lamb maakte den besten tijd met 42.6 sec., gevolgd door Eng- nestangen (Noorwegen), die eveneens on der de 43 sec. bleef en 42.9 sec. noteerde. Wat onze landgenooten betreft, Van der Scheer maakte hier de beste prestaties en een tijd van 44.6 sec. Des middags werden de wedstrijden voortgezet met de 5000 meter. Winnaar werd Ballangrud, die in de tweede serie was gestart, met een tijd van 8 min. 32.5 sec. De resultaten waren: 1. Ballangrud (Noorwegen) tijd 8 min. 32.5 sec. 2. Schroeder (V.S.) 8 min. 42 sec.; 3. Vasenius (Finland) 8 min. 42.8 sec.; 4. Staksrud (Noorwegen) 8 min. 53.3*"sec.; 5. Sandtner (Duitschland) 8 min. 55 sec. 17. Dijkstra (Nederland) 9 min. 17,5 sec.; 19. Langedijk (Nederland) 9 min. 21.8 sec.; 27 Van der Scheer (Nederland) 9 min. 34.6 sec.; 31. Koops (Nederland) 9 min. 43,8 s.; 33. Blaisse (Nederland) 9 min. 48.7 sec. Gisteren zijn de wedstrijden voortgezet met de afstanden over 1500 en 10.000 me ter. Ballangrud won de 1500 meter in den tijd van 2 min. 17,4 sec., waarmede hij het wereldrecord van zijn landgenoot Oscar Mathisen, die dit record vestigde op 18 Januari 1914 te Davos, evenaarde! Op de 10.000 meter werd Vasenius (Fin land) eerste in den tijd van 17 min. 51.4 sec., terwijl Ballangrud op dezen afstand derde werd, doch onder de 18 minuten bleef. Door deze resultaten bezette Ballan grud de eerste plaats in het eindklasse ment. Ballanegrud heeft in 1926 en in 1932 reeds den titel bemachtigd en thans heeft hij dus voor de derde maal het kampioen schap veroverd. Na zijn fraaie prestaties, vorige week te Oslo, waar hij het Euro- peesch kampioenschap behaalde, is het succes ce Davos bij uitstek prachtig. In den afgeloopen nacht had het flink gesneeuwd en daardoor moest de baan des morgens van een zwaren sneeuwlaag be vrijd worden. Op sommige plaatsen lag de sneeuw 40 c.M. hoog. 1 De voornaamste resultaten van de 1500 meter waren: 1. Ballangrud (Noorw.) 2 m. 17,4 sec. 2. Haraldsen (Noordw.) 2 min. 18.6 sec. 3. Vasenius (Finl.) 2 min. «20.5 s. 4. Schrooder (Ver. St.) 2 min. 21 sec. 5. Mathisen (Noordw). 2 min. 21.3 sec. 13. Langendijk (Ned.) 2 min. 24.6 sec. 22. Van der Scheer (Ned.) 2 min. 27,2 sec. 27. Blais se (Ned.) 2 min. 28.7 sec. 36. Koops (Ned.) 2 min. 29.8 sec. De beste tijd op de 10.000 meter werd gemaakt door den Fin Vasenius met 17 min. 51,1 sec. Slechts één seconde meer had de Oostenrijker Stiepl noodig, terwijl Ballangrud zijn race tegen Schrooder in zeer snel tempo was begonnen, doch zijn tegenstander achter kwam, ook minderde maar tenslotte nog een tijdf van 17 m. 57,1 sec. maakte. Langedijk reed tegen Mathisen en had pech, toen de laatste na zeven ronden kwam te vallen. Tot op dat moment reden beiden ongeveer op denzelfden tijd als Ballangrud, doch daarna werd het vanzelf sprekend minder. Intusschen noteerde Langedijk, ondanks het feit, dat hij dus het grootste deel alleen reed, een tijd van 18 min. 8.1 sec., waarmede hij de vijfde plaats bezette op dezen afstand. Blaisse heeft bijzonder goed gereden. Hij verbeterde zijn eigen besten tijd, da teerend van 29 Januari 1935 te Heeren veen met 20 min. 29.2 sec., aanzienlijk en bracht hem terug tot 19 min. 6.3 sec. Het resultaat der 10.000 meter was: 1. Vasenius 17 min. 51.4 sec. 2. Stiepl 17 min. 52,4 sec. 3. Ballangrud 17 min. 57,1 sec. 4. Kalbarczyck 18 min. 7.8 sec. 5. Langedijk 18 min. 8.1 sec. 16. Van der Scheer 18 m. 38.1 sec. 17. Koops 18 min. 38.2 sec. Het eindklassement over beide dagen was: 1. de wereldkampioen Ivar Ballan grud (Noorw.) 194.905 p. 2. Birger Va senius (Finl.) 196.683 p. 3. Edward Schroe der (Ver. St.) 198.410 p. 4. Migal Staksrud (Noorw.) 199.577 p. 5. Robert Petersen (Ver. St.) 201.953 p. 6. Max Stiepl (Oos- tenr.) 202.393 p. 14. Langedijk (Ned.) 204.784 p. 16. Van der Scheer (Ned.) 207.032 p. 18. Dijkstra (Ned.) 208.373 p. 19. Blaisse (Ned.) 211.452 p. 20. Koops (Ned.) 212.090 p. KID KLEIN WERELDKAMPIOENE HARDRIJDEN Nieuw wereldrecord 5000 meter De eerste wereldkampioenschappen voor dames te Stockholm gehouden, zijn be ëindigd met een overwinning voor de Ame- rikaansche rijdster Kid Klein, dank zij haar beide overwinningen op den eersten dag. De 1000 meter werd gewonnen door de Finsche rijdster Verne Lesche in den tijd van 1 min. 53,6 sec., terwijl de 5000 meter dpor dezelfde rijdster werd gewonnen in 10 min. 15,3 sec., hetgeen een nieuw we reldrecord op dezen afstand beteekende. Het oude werldrecord stond eveneens op naam van mej. Lesche in den tijd van 10 min. 28,3 sec. In het eindklassement werd Kid Klein eerste met slechts gering onderling ver schil met Verne LeSche. den. Na de rust is S '35 sterker, maar ze weten niet te scoren en 10 min. vóór het einde komt pas het eerste doelpunt. Zuid wijck is 'n beetje onthutst als er direct weer door 'n snelle doorbraak gescoord wordt (02). Zuidwijck probeert hun eer te redden maar het lukt niet. Heeren: H.D.S. IHZuidwijck I 23 Door snel spel is H.D.S direct Zuidwijck de baas, maar langzaam herstelt deze zich en vooral door het schitterende werk van hun keeper brengt hun tot goede presta ties en door 'n goed opgezette aanval neemt Zuidwijck de leiding (01). Na de rust maakt Zuidwijck uit een straf corn er hun tweede doelpunt, het spel gaat snel op en neer. H.D.S. heeft een paar kansen, maar Zuid wijck's keeper is safe. H.D.S. houdt vol en scoort (12). Nogmaals wordt een aanval opgezet en de gelijkmaker is er (2 2). Zuidwijck's doel maakt bange oogen- blikken door, maar dan wordt de bal goed naar voren geplaatst en Zuidwijck her neemt de leiding en houdt deze tot het einde. SCHAKEN INTERACADEMIALE WEDSTRIJDEN TE LEIDEN. Zooals bekend is, houden de studenten, vereenigd in Unitates en Bonden geregeld telken jare binnensportwedstrijden o.a. voor biljarten, ping-pong, dammen, brid gen en schaken. Dit jaar werden de in teracademiale schaakwedstrijden te Leiden gehouden, in het clubgebouw van Unitas, Rapenburg 6. De deelnemers waren: Utrecht, Rotterdam, Amsterdam, Delft en Leiden, elk met 5 spelers. Het Leidsche vijftal bestond uit de heeren P. J. F. Du- puis, E. G. Bisschop, L. Ph. Schreine- mackers, J. Uitterdijk en C. J. Nadort. De uitslagen waren de volgende: Amsterdam- Utrecht 23; AmsterdamRotterdam 3 2; AmsterdamDelft lx3x, Amster damLeiden 3 x X 0 x XUtrechtRot terdam 3XXXX; UtrechtDelft 1X X- 2XX; UtrechtLeiden 3XXXX; Rot terdamDelft 2 X2 X', RotterdamLei den 1X3X en Delft-Leiden 2X XlXX. De wedstrijden zijn j.l. Zaterdag beëin digd met het uitspelen der afgebroken partijen. De laatste loodjes wegen het zwaarst, dat bleek ook nu, de uitslag was eenigszins anders, dan algemeen verwacht werd. Niet Utrecht was aan het slot over winnaar, doch Delft, hoewel met 1X bord- punt minder. Leiden kwam wel op de voorlaatste plaats, doch behaalde nog een X punt minder dan Rotterdam. De verschillende resultaten blijken uit onderstaand overzicht. Delft 3 3X 3X 2X 1214—7^ 7 Utrecht 2 3 4X 4X 14 6 6 Amsterdam IX 2 4.X 3 11 9 4 Leiden VA X X 3 A 6 —14 2 Rotterdam 2X Xt 2 IX 6X13X 1 Het bestuur van „Unitas" te Leiden had de leiding in deze wedstrijden, alsmede van andere, o.a. bridgewedstrijden, die ge lijktijdig gespeeld werden. Het kweet zich op voortreffelijke wijze van zijn taak, zoo dat alles op vlotte wijze verliep. AUTOMOBILISME De 25ste R. A. I.- Tentoonstelfing DE ACCESSOIRES OP DE R. A. I. De afdeeling automobiel-toebehooren behoort tot de bezienswaardigheden van deze tentoonstelling. Meer dan ooit geeft zij den bezoeker een inzicht tot welk een omvang het goed geoutilleerde garagebe drijf zich heeft ontwikkeld. De tijd ligt inderdaad heel ver achter ons waarin de garagehouder zijn cliënten kon gerieven met een voorraad benzine en smeerolie en een werkplaatsje voor het verwisselen en repareeren van banden of het aandraaien van losgeloopen moeren. Het moderne bedrijf stelt andere eischen en deze show zal nog uitvoeriger dan de vorige 'tentoonstelling doen zien, welk een instrumentarium er vereischt wordt om bijv-, revisies aan den motor en de trans missieorganen op vakkundige wijze en zonder noodelooze tijdsverspilling uit te voeren. Op verscheidene stands zal men een keur van kostbare precisiemeetinstrumenten aantreffen om de lastig meetbare ovale uitslijting van cylinders a prima vista te kunnen aflezen. Tot het zware garagegereedschap be- hooren verplaatsbare takels, liften voor lucht- of oliedruk, waarmede de zwaarste wagen voor inspectie-doeleinden tot mans hoogte wordt opgetild; hydraulische per sen voor het monteeren van massieve rub berbanden, rijdende kranen voor den red dingsdienst, electrisch aangedreven lucht pompen voor Duco-spuit-installaties en pneumatische waterverstuifinrichtingen voor het schoonmaken van wagens. Be halve deze installaties, komen in groote garages de rem-beproevingsbrug en het apparaat voor het nameten en zuiver stel len der wielqpsporing meer en meer in zwang. Het garagebedrijf eischt dus hoe langer hoe meer gedegen vakkennis en practi- sche ervaring, niet alleen op werktuigkun dig. maar ook op electrotechnisch gebied. De schitterende collectie garagegereed schappen en speciale meetwerktuigen, in de accessoires-afdeeling bijeengebracht, w|jst er op, dat in het moderne bedrijf niet meer op den gis wordt gewerkt, maar dat men er naar streeft het prachtige auto mechanisme te behandelen met alle res pect dat voor een vakkundige service nood zakelijk is. WANDELSPORT R.-K. Sportver. „Teylingen". Voor 16 Febr. e.k. heeft deze afd. een wandelmarsch van 25 K.M. georganiseerd. In haar 2-jarig bestaan is dit de eerste maal, dat deze afd. zelf met een program uitkomt. Vele marschen hebben de Teylin- gers al achter den rug, daar bijna aan elke marsch werd deelgenomen en met suc ces. Het spreekt van zelf, dat het de wensch is dat er zoo veel mogelijk aan deze tocht deelnemen. De marsch gaat naar Noord- wijk aan Zee over Voorhout en terug over WIELRENNEN DE ZESDAAGSCHE TE KOPENHAGEN CharlierDeneef Zondagavond de leiding De nacht op Zondag werd er een van felle jachten. Dmstreeks middernacht had den GrundahlBilliet de leiding met niet minder dan vier ronden voorsprong op WalsFalck Hansen en CharlierDeneef, terwijl de andere koppels vijf en meer ronden achterstand hadden. De jachten duurden onverminderd voort, zoodat er niet minder dan 190 ronden gewonnen en verloren werden. Zondagavond omstreeks acht uur lagen vier koppels aan het hoofd met CharlierDeneef aan de leiding door het grootst aantal punten. De stand was toen: 1. CharlierDeneef, 139 p. 2. IgnatDiot, 89 p., 3. Funda Hoffmann 80 p., 4. Billiet—Grundahl 68 punten. Met twee ronden achterstand: 5. Wals Falck Hanson 179 p., 6. PijnenburgChris- tensen 121 p., 7. PellenaarsBuysse 40 p. Met drie ronden achterstand: 8. Van No- veleDanhalt 52 p. 9. RauschHürtgen 43 punten. Met zeven ronden achterstand: 10. Han sonRieger 54 p. De overige koppels waren meer dan ze ven ronden achter. NIEUW SWIFT Een prachtige race van A. Strijk Zeer groot was wederom de belangstel ling voor deze competitie-rit. Allereerst kwamen de A-klassers aan den start voor een strijd over zestig ronden. Reeds direct na het startschot probeerden P. v. d. Meer en C. Verburg om beurten weg te loo- pen, doch R. Riethoven die een zeer zware race reed gaf hem geen kans een voor sprong te nemen en dit drietal bewaakten elkander angstvallig. Alb. Strijk probeerde steeds van achteren af met een hoog tem po een voorsprong te nemen. Na 20 ronden lag het veld uit elkaar en was de stand: A. Strijk en C. Verburg op 100 meter gevolgd door R. Riethoven en P. v. d. Meer, 300 meter daarachter J. Schüller, dan op op 30 meter R. de Haas, en als laatste H. Krimp, die een mooi tem po flitste en bijna steeds alleen reed. Na 28 ronden werd hij echter gelapt, ter wijl zeven ronden daarna J. Schüller door Strijk werd ingeloopen. Verburg welke door vallen zes ronden uitgeschakeld en kwam met 1 ronde achterstand weer in 't veld, welke achterstand hij telkens pro beerde in te loopen, hetgeen echter mis lukte. Dertien ronden voor het einde gaf H. Krimp, na een tweede ronde achterstand te hebben gekregen, op. Ab. Str|jk had toen een halve ronde voorsprong op het drie tal P. v. d. Meer, R. Riethoven en C. Ver burg. Laatstgenoemden begonnen thans te jagen om het verloren terrein te herwin nen. Riethoven was wel de snelste van deze drie en wanneer hij kop liep werd een prachtig tempe gereden. Ab. Strijk, bijgestaan door J. Schüller, zette, onder luide aanmoedigingen van het talrijke pu bliek, echter moedig door en wist met circa 40 meter voorsprong op prachtige wijze te winnen. Tweede in deze zware rit werd Rienk Riethoven, hetgeen zeker ver diend was. De uitslag was: 1. Alb. Strijk, 2. R. Riethoven, 3. Op 1 ronde: J. Schüller; 4. C. Verburg; 5. K. de Haas; 6. P. v. d. Meer; 7. H. Krimp, opgegeven. De B-klasse bracht een mooie zege van C. van Diemen. Met felle demartges wist hij keer op keer zijn tegenstanders voorbij te komen en alleen J. Bergman kon goed volgen. Deze werd echter door pech4 ach tervolgd en verdween uit den strijd. Zeven renners waren gestart, doch slechts vier reden de course uit. J. Brosins, J. Benning, en J. Bergman verdwenen achtereenvol gens uit den strijd en tenslotte wist C. van Diemen met twee ronden voorsprong op het geheele veld te zegevieren. Krijgt ge noemde renner over beter materiaal te be schikken. dan zijn we ervan overtuigd, dat hij in zijn categorie moeilijk zal zijn te slaan. Het ging over 35 ronden met als uitslag: 1. C. van Diemen; op twee ronden: 2. J. Benning; 3. Krimp; 4. G. Krimp; 5. J. Bergman; 6. J. Ribst; 7. Brosins. In.de C-klasse startten 5 renners over 25 ronden. Hier bleef het peleton goed bijeen. Het nieuwe lid M. C. Segaar reed een voor treffelijke wedstrijd, terwijl W. Rijsber- gen steeds beter gaat rijden en zich na een mooien strijd derde plaatste. P. Keyzer is nog niet tactisch genoeg. De verwachte strijd tusschen J. Hintzbergen en N. de Romijn bleef uit, daar laatstgenoemde niet zoo fel reed als de vorige maal. In de laat ste ronde voerde Hintzbergen het tempo zoo op, dat hij niet bleek te passeeren.. Uitslag: 1. J. F. Hintzbergen, 2. M. C. Segaar, 3. Wim Rijsbergen, 4. P. Keijzer, 5. N. de Romijn. Vrijdagavond a.s. te acht uur organi seert Nieuw Swift in samenwerking met ,.de Rijnstreek" uit Alphen een wedstrijd op homo trainers. Hierbij zullen aanwezig zijn: A. van Amsterdam, kampioen van Antwerpen: van Leeuwen, kampioen van Alphen 1935'36, Ab. Strijk, Rijpwetering; R. iRethoven en J. Schüller, Leiden; C. Verburg, Noordwijk en vele anderen. Het vertrek is bepaald op half zeven per fiets vanaf de Steenstraat, terwijl de bus met supporters om c.a. kwart voor zes van daar vertrekt. Noordwijkerhout naar Sassenheim. Alle R.-K. mannen en jongens kunnen hieraan deelnemen, mits het inleggeld ad ƒ0.60 wordt betaald aan den secretaris W. v. d. Berg, Bergamonloon 15, Voorhout. Elke deelnemer die de tocht in den ge stelden tijd volbrengt, kr|jgt een herinne ringsmedaille. De inschrijving sluit op 8 februari a.s. De start geschiedt om 12 uur vanaf het Verenigingsgebouw K. S. A., waar gele genheid is om zich te verkleeden, zoodat alle deelnemers wel zorg dragen om bijtijds aanwezig te zijn BILJARTEN Nederlandsche kampioenschappen 45/2 Sweering behoudt zijn titel. Gedurende de middagpartijen van Zater dag was er groote belangsteling voor de wedstrijden om het Nederlandsche kam pioenschap groot biljart cadre 45/2. De resultaten zijn: Wiemers 307 25 75 12.20 Van Vliet 400 25 62 16.— Dommering 279 29 63 9.62 De Leeuw 400 29 112 13.79 Van Vliet 151 15 61 10.66 De Leeuw 400 15 108 26.66 Sweering 400 27 68 14.81 Wiemers 314 27 51 11.62 De resultaten van gisteren zijn: Wiemers 297 25 46 11.88 Dommering 400 25 61 16. De Leeuw 261 24 43 10.87 Sweering 400 24 105 16.66 Van Vliet 330 31 95 10.64 Dommering 400 31 66 12.90 Als slot partijen werden des avonds ge speeld de LeeuwWiemers en van Vliet Sweering. In den beginne ging eerstgenoemde str|jd gelijk op, maar met een serie van 96 be haalde Wiemers een voorsprong. Na zes beurten was de stad 67160. Een serie van 127 was het antwoord van De Leeuw. Voor de twee maal wist Wiemers op de Leeuw uit te loopen. Hij maakte een groote serie; onder ap plaus passeerde hij de 100; hij kreeg een ware ovatie aan het einde van de serie met 135. Het resultaat was: Le Leeuw Wiemers 209 12 127 17.41 400 12 135 33.33 In de partij Van VlietSweering ging het voor Sweering om het kampioenschap. Van Vliet speelde een geheel vrije party, hetgeen aan zijn spel duidelijk te merken was. Van acquit scoorde hij 28. De Amster dammer nam het zekere voor het onzekere: na 8 en 2 noteerde hij 151, de hoogste serie in de partij, waarin de titel op het spel stond. De kracht van den kampioen bleek, al was het laat, zeer duidelijk in deze se rie.. Onmiddellijk daarna echter, viel zyn spel zeer terug; in verscheidene beurten behaalde hij geen punten. Van Vliet kwam sterk naar voren, waardoor de groote se rie van Sweering werd te niet gedaan. Na 13 beurten was de stand: 188195, na 25 beurten 300364. Het verschil was dus niet zeer groot. Het spel van oud- en a.s. kam pioen kon Sweering in deze laatste partij niet toonen. Hij won op niet overtuigende wijze. De resultaten waren: Sweering 400 27 151 14.81 Van Vliet I 315 27 59 11.66 De eindstand luidt als volgt: gew.part. car. brt. hs.alg.m. Sweering 6 3090 185 107 16.70 Dommering 5X 3067 207 112 14.81 Van Vliet 4 2787 204 117 13.66 De Leeuw 2X 2324 172 132 13.51 COMPETITIE L. B. B. Voor de cadre klasse der comp. L. B. B. zijn de volgende partijen bij P. v. Cleef gespeeld: G. M. Teegelaar 211 48 26 4.39 B. de Roo 265 48 25 5.52 J. Bruinninckx 331 58 36 5.70 A„ Verstraaten 195 58 13 3.36 L Masurel 145 32 32 4.53 B. Teegelaar 465 32 62 14.53 De wedstrijd D.O.S. 1 AD.O.S. 1 C is door D.O.S. C gewonnen met 2 gewonnen en 1 verloren partij. De volledige uitslag luidt: •E. Bakker (D.O.S. C) 160 33 25 4.84 P. Horréf (D.O.S. A) 127 33 18 3.84 P. Schouten 83 28 20 2.96 C. Hendriks 125 28 45 4.46 C. v. Duyn 95 27 11 3.51 A. Offenberg (res.) 91 27 11 3.37 De wedstrijd D.O.S. 1 Bde Poedelaars 1 voor de le kl. libre is door D.O.S. ge wonnen met 3 gew. partijen. De volledige uitslag luidt: J. Ouwerkerk (de P.) 81 34 11 2.38 A. Offenberg (D.O.S.) 110 34 15 3.23 Bonnet 32 23 4 1.39 A. L. Iterson 100 23 23 4.35 v. Leeuwen 60 26 9 2.30 A. L. Iterson (res.) 100 26 41 3.84 De wedstrijd P. v. Cleef 2 BT.O.G. 2A voor de 2e kl. comp. is door P. v. Cl. ge wonnen met 3 gew. partyen. De volledige uitslag luidt: J. Wassink res. (T.O.G.) 74 46 11 1.60 El. Sladek (P.v.Cl.) 50 46 9 1.08 H. Regeer 55 46 7 1.19 W. Nieuwenburg 45 46 13 0.97 W. Korswagen 37 38 3 0.97 P. Verhoogt 45 38 4 1.18 DEMONSTRATIE TE ALPHEN AAN DEN RIJN. In café „Sportrust" van den heer v. Va- rik werd Zondag een biljart-demonstra tie gegeven door den bekenden biljartspe ler Pardon uit Leiden. Onder flinke be langstelling werd een aanvang gemaakt met kleine partijen van 100 caramb. waar van 70 caramb. werd voorgegeven. Ver schillende spelers bonden den strijd aan, maar zij brachten het niet verder dan 15 a 16 caramb. Ailleen de heer Roggeveen wist één partij te winnen. De hoogste serie van den heer Pardon bedroeg 111 carambr. Met een serie prach tige kunststooten wr-d deze middag voor

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12