MAANDAG 3 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alle gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. SASSENHEIM St. Jozefgezellen-uitvoering. Onder groote belangstelling had gisteravond de reeds lang verbeidde tooneelopvoering plaats van de St. Jozef gezellen in het K.S. A.-gebouw. Deze uitvoering wordt heden avond herhaald en wij twijfelen er niet aan gezien het succes er zal weer evenveel belangstelling zijn. De inhoud van het oorlogsdrama „De groote waanzin", van den bekenden toq- neelschrijver Jan Grosveld, is zeer pakkend en werd ook boeiend vertolkt. Het stuk speelt aan de FranschDuitsche grens tij dens den grooten oorlog. Het is een spel van afschuw van den oorlog en verster king van het verlangen den vrede te be waren. Dit mooie stuk wordt hedenavond nogmaals ten tooneele gebracht en wij ra den elk aan dit te gaan zien; men zal er geen spijt van hebben. Rest nog te ver melden, dat al is het een drama, er zeker niet alleen gehuild behoeft te worden. Daar heeft de samensteller voor gezorgd. Kaarten nog aan de zaal verkrijgbaar. Voor een goed stukje muziek is ook ge zorgd. VOORHOUT. Kleinveever. D.V.V. Deze vereeniging hield een ledenvergadering in caf^ „Boer- have", teneinde nog eenige besprekingen te voeren betreffende de as. Pluimvee- en konijnententoonstelling. Te 8 uur opent de voorzitter, de heer K. Zuidhoek de vergadering met een harte lijk en opwekkend woord aLs vanzelfspre kend betreffende de Tentoonstelling. De voorzitter vindt het erg jammer, dat zoo weinig leden een inzending hebben op de tentoonstelling. Wat moet dat worden als we nog eens een clubtentoonstelling zullen organiseeren. Ed zoover, aldus voorzitter, zal het toch moeten komen. Spr. hoopt, dat dan meerdere leden zich zullen gewijd heb ben aan het veredelen en verbeteren van ons kleinvee. Spr. geeft den secretaris ge legenheid tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Nadat eenige ingekomen stukken ter tafel waren gekomen, ging men over tot een kleine bespreking aangaande de ten toonstelling. De secretaris maakt bekend, dat 312 nummers ingeschreven zijn voor de tentoonstelling. De daarvoor beschikbaar gestelde schitterende collectie prijzen is uit gestald in de etalage der Fa. Bern. Sehutle alhier. Het pueliek wordt aangespoord een kijkje te nemen, wie de winnaars dezer mooie prijzen zijn. De voorzitter hoopt dat alle leden mede zullen werken tot de ten toonstelling, dsn zal dit een geregeld be zoek vergemakkelijken. Door het bestuur is ook besloten aan ieder lid gratis een cata logus te verstrekken. Tevens is voor de a.s. werkzaamheden der tentoonstelling een commissie van bijstand benoemd en wel be staande uit de heeren G. Bel, A. Ouwen- hand, G. Smit eu Kostloos. Medegedeeld wordt, dat het bestuur zich de machtiging heeft aangenomen zelf nieuwe leden te aocepteeren, daar er soms een te groot tijdsverloop schuilt van de eene tot de nadere vergadering. Nu hooren we het verslag van de ge houden veilingen en hieruit blijkt, dat er van elke veiling een batig saldo is overge bleven, vooral de veilingen omstreeks Kerstmis. De voorzitter zegt dan, dat het verloop der veilingen steeds nog best te noemen is en hieruit blijkt, dat de vereeni ging nog een tijd van bloei doormaakt. De loten, brengt de voorzitter ter ken nis, moeten voor Donderdag 6 Febr. door de verkoopers zijn ingeleverd. Hierover kan dan een overzicht genomen worden of er al of niet op ue tentoonstelling ook nog verkocht moeten worden. Nu wordt als reserve-afslager gekozen de heer A. Ouwenhand, die deze benoeming aanneemt. De voorzitter sluit nu deze vergadering met de hoop uit te spreken, dat de as. ten toonstelling een reuze succes mag worden. WASSENAAR. Ergerlijke baldadigheid. Einde Decern- ber j.L werden des avonds in een 3-tal villa- tuinen aar den Rijksstraatweg, ergerlijke vernielingen gepieegd. Zoo moesten een steenen tuinvaas op voetstuk, een steenen beeld en een aantal stamrozen het ontgel den, waardoor een schade werd aangericht van ongeveer 300.Het is de politie thans gebleken dat als daders hiervan moe ten worden beschouwd Th. de Z., 20 jaar, J. R., 20 jaar en P. R., 17 jaar. Procesver baal is tegen het drietal opgemaakt. Niet „diplomatiek". Toen een tweetal jongelui zich bij den Garagehouder B., aan den Rijksstraatweg, van 15 liter benzine voorzagen voor hun auto, kwam het den Garagehouder wat vreemd voor, dat een paar jeugdige personen gezeten waren in een auto met letters C. D. (Corps Diploma tique). Hij waarschuwde onze politie, die daarna de Haagsche politie verwittigde, waarbij bleek, dat inderdaad die auto ont vreemd was. De Haagsche politie waar schuwde daarna de politie te Haarlem. Later ontving onze politie mededeeling, dat de wagen na een sensationeele jacht, te Am sterdam was aangehouden, doch de daders waren ontkomen. UIT DE RIJNSTREEK BOSKOOP. Vrouwenbond. Donderdagavond 30 Januari hield de R.-K. Vrouwenbond haar jaarlijksche feestavond, welke door ongeveer 2-25 leden bezocht werd, alsmede door de beide kapelaans. Na opening door de voorz., mevr. Panne bakkerDe Jong, werd het Roomsche Blijdschap gezongen waarna de tooneelclub Klimop opvoerde „Haar Offer", een fami liedrama in 4 bedrijven. Tusschen de ver schillende bedrijven en in dt pauze werd den leden gratis een kop koffie met koek aangeboden en hielden eenige attracties de goede stemming er in. Na afloop van het stuk sprak kapelaan Stroek een kort woord waarin hij o.a. zijn leedwezen te kennen gaf, dat de zeereerw. pastoor niet aanwezig kon zijn. Spr. bracht naar voren, dat alle Roomsche vrouwen en moeders toch vooral moeten trachten het Christelijk gezin hoog te houden en prees de Vrouwenbond om zijn mooie onderaf- deelingen, welke nog veel goed doen. Mevr. Stolker sprak een opwekend woord voor het fonds „Moeder en Kind" om toch voor al hieraan trouw te blijven door het schen ken van een bijdrage. De voorz. sloot hierna met een woord van dank dezen avond. Vrijdagavond werd door de damestoo- neelclub Klimop een heropvoering gege ven van „Haar Offer" ten bate van de kin dervoeding. De heer J. C. Vermeulen open de als lid van het comité voor kindervoe ding deze avond en wees op het groote nut van deze kindervoeding en de noodzake lijkheid hiervan welke vooral bij het begin en na een vacantie zoo duidelijk te zien is aan het^eten der kinderen. Spr. sprak de hoop uit, dat allen dan ook steeds zooveel mogelijk hunne bijdragen zullen schenken tot instandhouding van de ze schitterende instelling. Vervolgens de opvoering van het too- neelstuk, hetgeen evenals de vorige avond, op buitengewoon muoie wijze werd uitge voerd. De verschillende rollen werden alle op prachtige wijze gespeeld en de dames wisten in haar spel een gevoel te leggen, waaruit bleek dat zij zich ten volle in haar rol hadden ingeleefd. De tooneel en décors waren keurig en brachten het publiek volkomen in de ge wenschte sfeer. Deze uitvoering, waarbij „Klimop" voor het eerst voor het publiek speelde, is dan ook een succes geworden. Overleden: Sijtje Adriana Hagen 62 jaar echtgenoote van A. Blink Jzn. KOUDEKERK. Ziekenfonds. Vrijdagavond hield de Vereeniging „Helpt Elkander", bedoelende uitkeering bij ziekten voor Koudekerk en Hazerswoude-Rijndijk haar 27ste jaarver- De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De burgemeester wenschte namens de geheele Raad den se cretaris, den heer v. Elk geluk met zijn benoeming tot burgemeester van Wester voort. Vervolgens wenschte spr. alle leden een voorspoedig nieuwjaar toe, niet nala tende hierbij te voegen dat Gods zegen moge rusten op al hun arbeid. Het lid v. d. Geer dankte den burgemees ter voor het gesprokene. Weth. v Reisen en de leden v. d. Nou- land en Kruithof waren met kennisgeving afwezig. Hierna werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Eenige ingekomen stukken en imededee- lingen van G. S. werden voor kennisgeving aangenomen. Tot leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden gekozen de heeren J v. d. Berghe, C. Boere, M. v. Dam en A. W. Deutekom. Deze heeren waren door B. en W. voorgesteld. Bij deze stemming verwierven de heeren J. v. Gent en Alb. Augustinus ieder één stem. Volgde het voorstel van B. en W. tot be legging van 10.000.in Nederl. Werke lijke Schuld. De voorzitter vraagt of de Raad hiermede accoord kan gaan. De heer Spierenburg zfegt nu, niet onver hoeds in te kunnen stemimen met het voor stel, daar geen der leden van den Raad als 't wart. bankspecialisten zijn en vraagt of B. en W. ook inlichtingen hebben inge wonnen aangaande de soliditeit der Ned. Werkelijke Schuld. Wij hebben ons gewend, aldus voorzitter, tot de speciale afd. van Gedep. Staten en de uitslag was dat er geen solider belegging is, dan welke B en W. willen. Dan werd nog gevraagd of de gemeente dit geld zelf niet zou kunnen gebruiken, maar het is eisch der Regeering, dat dit geld niet gebruikt mag worden. De voorzitter zegt dan nog, dat dit de allerveiligste geldbelegging is. Hiertoe werd dan ook besloten. Verhooging van schoolgeld. Inzake de schoolgeldheffing hebben Ge- dep. Staten medegedeeld dat in verband met de positie der gemeentebegrooting 1936, de schoolgeldheffing volgens het inzicht der regeering voor deze gemeente alsnog moet worden verhoogd. Wij hebben nog getracht, aldus B en W., uitstel van deze verhoo ging te verkrijgen tot bij den aanvang van het dienstjaar i937, doch deze poging is mislukt. Zooals bekend is moet de gemeente in de financieele situatie als de onze, aan alle regeeringswege te stellen eischen voldoen, daar anders de verschillende rijksbijdragen ernstig in gevaa: komen. Daar wij de ver antwoordelijkheid niet cp ens *-v:nen ne- gadering op de bovenzaal van Hotel de Bruin alhier. De voorz. de héér N. P. Slegtenhorst opende de vergadering met een welkomstwoord tot de aanwezigen en gaf een vluchtig overzicht over de bijzon derheden van het afgeloopen jaar, waar bij hij constateerde het verlies van enkele leden zelf één door den dood, doch tevens ook gewaagde van financieele vooruit gang. De secr. de heer P. de Jong las de notu len, welke werden goedgekeurd. De penn. de heer P. Boers gaf eert financieel over zicht, waaruit bleek, dat de ontvangsten hadden bedragen met inbegrip van het vorige saldo 2563.72 en de uitgaven 1059.17. Batig saldo f 1504.55.Een commissie bestaande uit de heeren P. J. Schoonderwoerd, D. Nagtegaal en N. de Jong, onderzocht de rekeningen en rappor teerde bij monde van den heer D. Nagte gaal tot goedkeuring. De voorz. dankte daarop de commissie voor de werkzaam heden en den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Tot bestuursleden werden bij acclamatie herkozen de heeren M. van der Bijl, G. P. de Jong en J. Verbree Sr. De secr. gaf een overzicht van het in den loop der jaren gewijzigd reglement, hetwelk eerlang op nieuw wordt herdrukt. Verschillende zaken de vereeniging be treffende werden gezellig besproken o.m. verkoop van de bijna vermolmde lijkwa gen en aanschaffing van een meer mo dern voertuig, waarvan dan tegen vergoe ding gebruik kan worden gemaakt. Het bestuur gaf een commissie van twee leden uit het bestuur opdracht deze zaak voorloopig te regelen. Tenslotte dankte de voorzitter de leden voor hun trouwe opkomst (ondanks de stortregen van dezen avond) en verblijde zich over de prettige toon bij de bespre kingen, terwijl hij Dr. Vlaanderen (alhoe wel afwezig) in het bijzonder dankte voor zijn talloos vele bemoeiingen, geheel be langloos de vereeniging bewezen. Hij sprak de beste wenschen uit voor den groei der vereeniging en het welzijn der leden in deze veelzins donkere tijden en sloot de vergadering. ZOETERWOUDE (H.R.). St. Josephsgez. vereen. Voor de maand Februari is door het commissariaat het Vol- genda programma vastgesteld: Woensdag 5 Febr. Maria-Congregatie, waarna prijsjassen in de zaal (kosten deel name 0.10). Woensdag 12 Febr. Verplichte vergade ring, spreker de heer Montanus over „An- toon Coolen", toegankelijk voor niet-leden. Woensdag 19 Febr. Maria-Congregatie, waarna voortzetting wedstrijd prijs-jassen in de zaal. Zondag 23 Febr. Tooneel-uitvoering, op voering van „Samson en Mfoot doen aan boksen", aanvang half acht. Woensdag 26 Febr. Verplichte vergade ring, inleiding van den Vioe-Praeses. men. stellen B. en W. voor zy het noode tot verhooging der schoolgeldheffing over te gaan. Gedep. Staten geven in over weging de geldende schoolgeldheffing in de gemeente Nieuw-Lekkerland tot voorbeeld te nemen. Wij mogen niet afwijken, aldus voorzitter, van de door Gedep. Staten gestelde eischen. B. en W. hebben nu getracht een zoo goed mogelijk voorstel te verkrijgen en naar hun meening is het 09k aanvaardbaar. Het lid Spierenburg vond het zeer on prettig, dat Ged Staten regelmatig aan merkingen makert op de begrooting 1936. Dan doet het hem ten zeerste leed, als hij moet getuigen, dat zoolang hij raadslid is over een tijd van ruim vier jaar, nooit an ders heeft moe*en doen dan meehelpen de bevolking onzer gemeente de lasten te verzwaren. Spr. vraagt nu, of het door hem goed gezien is, dat met het voorstel van B. en W. juist de inkomens tot en met 700 en 800 gld. per jaar de dupe worden van een verhooging en de hooge inkomens naar evenredigheid bijna geen verhooging krijgen. Spr. wordt instemmend bijgevallen door het lid Nijssen. Voorzitter zegt nu dat alle klassen even veel verhooging krijgen. De heer Spierenburg verklaart, dat dit in geen geval waar is en vraagt hoe B. en W. aan zulke cijfers kunnen komen. Hij be gint als 't ware een pleidooi uit te spreken voor de xsagste inkomstenklasse en dat zijn in 't gros de werkloozen. Spr. is het dan ook heelemaal niet eens met het voorstel van B. en W. Hij doet dan ook een ander voor stel, waarbij -ie inkomens tot en met 800 De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester W. J. Bocxe; alle leden waren tegenwoordig. Na opening, lezing van ambtsgebed en notulen der vorige vergadering, dankt de voorzitter voor de ontvangen wenschen bij de jaarwisseling, wenscht allen een geluk kig en voorspoedig jaar toe en spreekt de hoop uit, dat spoedig alles voor alle inge zetenenen een betere keer moge nemen. Wethouder v. d. Weijden danks namens allen. Naar aanleidng der notulen deelt de voorz. mede, dat iemand van Monumen tenzorg naar den toren komt zien; verder, dat de straatlantaarns naar het vroeger stationsgebouw niet meer branden. Onder de ingekomen stukken treffen we aan de goedkeuring van het besluit tot verpachting van het grasgewas te Noor den; de verordening, regelende de eischen van benoembaarheid enz. enz. voor den gemeente-veldwachter; goedkeuring van het besluit tot verhuur van het voormalig schoolhuis; id. wijziging der beheers-ver- ordening op het G.E.B., en verder het rap port inzake kascontrole gemeente-ontvan ger, de rekening 1934 en begrooting 1936 van den Warenkeurïngsdienst, alsmede van Ged. Staten de mededeeling, dat deze ge meente bij K. B. is aangewezen als een gemeente, waarin de betrekkingen van burgemeester en secretaris door één per soon moeten worden bekleed, terwijl een eventueele vacature van secretaris en ont vanger niet mag worden aangevuld dan na overleg met den Haag. Electrische saamhoorigheid Beheersvorm G. E. B. De voorzitter brengt ter sprake de in de vergadering der Raden gehouden besprekingen tot vorming van een N.V. van de electricteitsbedrijven der gemeenten Ter Aar, Nieuwkoop, en Zevenhoven met Leiden daar alle leden de laatste gemeenschappelijke vergadering hebben bijgewoond, acht hij een herhaling van den opzet enz. niet noodig, nog te min der^ omdat alle leden rustig alles hebben kunnen nagaan. Thans moet worden uitgemaakt, of men gevoelt voor den voorgestelden vorm, en zoo ja, of men dit wenscht met vier ge- j meenten, dan wel indien mogelijk zonder Nieuwveen, omdat deze heeft me degedeeld, dat de nieuwe vorm in geenen- deele aanvaardbaar is. De voorz. bedoelt slechts een beginsel besluit, opdat daarna, indien Ter Aar en Nieuwkoop daartoe ook besluiten, moet worden nagegaan, of een samengaan van l die gemeenten met Leiden mogelijk en gewenscht is, of samengaan der vier ge meenten behoort te geschieden; het staat voor onze gemeente onegenzeggelijk vast, dat er voordeelen in den nieuwen vorm liggen opgesloten; zijn die voor andere gemeenten minder groot, dan is onderling te regelen, hoe dat op te lossen; dat was in de laatste gemeenschappelijke vergade ring de grondgedachte der besprekingen. Het besluit van Nieuwveen lijkt hierom allen onbegrijpelijk; het is uit de hierop gevoerde besprekingen duidelijk waar te nemen. Op de vraag van den voorz. of men in beginsel besluiten kan tot een samengaan met vier gemeenten, wordt afwijzend ge antwoord; wethouder v. d. Weijden merkt op, dat Nieuwveen zich duidelijk genoeg heeft uitgesproken; een samengaan met drie gemeenten stelt hij op prijs en is ge wenscht; alle leden blijken 't hiermede volkomen eens te zijn, zoodat daartoe in beginsel besloten wordt. De voorschotten op de vergoeding ex. art. 101 L. O. wet voor 1936 worden voor de Chr. Bijz. school op ƒ432 en voor de R.K. Bijz. school op ƒ716 gesteld. Aan een gemaakte administratieve op merking ten aanzien van de begrootings- wijziging 1935 wordt tegemoet gekomen in per jaar niet in aanmerking komen voor deze verhooging; de inkomens van 800 tot 4000 gld. zullen dan nog verhoogd worden, zoodat de eerstgenoemden vrij komen en niet méér moeten betalen. Het lid Nijssen steunt het voorstel-Spierenburg. De voorzitter zegt thans, dat B. en W. geen kan-c zien hiervan af te stappen. Zij hebben huns inziens billijk gehandeld. De eisch wordt hun door Ged. Staten gesteld en kunnen ook niet anders handelen. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, hetwelk werd verwor pen met 6 tegen 2 stemmen. Vóór de hee ren v d. HuLst en v. d. Geer. Het voorstel-Spierenburg (de inkomens tot en met 800 gld. vrijstellen en vervolgens een progressie tot het maximum) werd aan- DE GEBROEDERS „GOCHEM" dezen zin, dat de post „Rijksbijdrage" niet wordt verhoogd met het ontstane tekort, maar op andere wijze dekking wordt aan gegeven. Het verslag van de Commissie tot We ring van Schoolverzuim wordt gelezen; de voorz. betuigt de leden nogmaals zijn dank voor de gratis verrichte arbeid in het be lang van getrouw schoolbezoek. Van de drie landarbeidersbonden is in gekomen een verzoek om verhooging van den gezinstoeslag van 0.50 op 0.75, o.a. omdat dit in omliggende gemeenten ook zou zijn; de voorz. heeft hiernaar geïnfor meerd; gebleken is, dat deze toeslag nogal uiteenloopend geregeld is, terwijl in wei nige dier gemeenten huurtoeslag wordl verleend. B. en W. stellen voor vanaf het zesde kind 0.75 toeslag te verleenen, omdat op deze wijze tegemoet gekomen wordt aan het groote gezin; uit de vergelijking der normen met meergenoemde gemeenten is gebleken, dat alleen hier ƒ7 geldt; in de andere 8. De heer v. Veen is voor toekenning van 0.75 vanaf het eerste kind, omdat met het voorstel van B. en W. er te weinig menschen mede gebaat zijn; de lage norm bevreemdt hem. De voorz, zegt, dat vorig jaar tweemaal afwijzend is beschikt op ons verzoek om verhooging tot ƒ8; hij durft weinig kans op inwilliging bij een derde verzoek geven; de heer v. Veen zou juist daarom voor ƒ0.75 zijn, tenzij de norm op ƒ8 kan wor den gesteld. Na nog eenige bespreking wordt beslo ten, den minister goedkeuring op een toe slag van 0.75 te vragen, tenzij de norm 8 mag worden. Inzake de ophooging van de algemeene begraafplaats zijn enkele vragen gerezen, terwijl door de aanwezigheid van funda menten op een bepaald gedeelte de kos ten hooger zullen zijn dan oorspronkelijk gedacht; het zal noodig zijn, eerst daarop de goedkeuring van Ged. Staten te vragen; de kwesties over de uitvoering (n.l. op welke wijze en door wie) kunnen na goed keuring dan worden bekeken; aldus be sloten. Niettegenstaande nadere uiteenzetting en toelichting, blijft besloten niet toe te tre den tot het Rijnlandsch Borgstellingsfonds De pensioengrondslag van den kloklui der P. v. Peet, wordt voor drie verschil lende data opnieuw vastgesteld in verband met het feit, dat de belooning voor het luiden bij begrafenissen ook daarin begre pen moet worden. De begrooting 1935 wordt aangevuld met de kosten van ontsmetting van een scabies-geval en kosten van ziekenhuis enz. van een door ongeval getroffene. Aan de N. H. Kerkvoogdij wordt de halve straatbelasting 1935 gerestitueerd, daar de Pastorie het geheele jaar onbe,- woond is gebleken. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek van mej. wed. P. van Leemoen tot wijziging van de verordening tot heffing van straatbelasting in dien zin, dat haar perceel er buiten valt, en wel omdat een der redenen tot opname is geweest de lig ging aan het electr. net. Met het oog op den slechten toestand van den verbeterden dorpsweg zal aan polder Nieuwkoop een schrijven worden gericht. De heer Kool vindt 't onbillijk, dat de Hoogendijk-bewoners voor hun electrisch licht boven hun garantie-afname ook 43 cent per K.W.U. moeten betalen; dit zou moeten worden gelijkgesteld met de an dere aangeslotenen; de voorz. licht de tot standkoming dezer uitbreiding toe, en ge voelt de billijkheid als door de heer Kool bedoeld; tot 200 K.W.U. zou dit 40 en daarboven, 37 cent moeten worden; met algem. stemmen wordt hiertoe met ingang van 1 dezer besloten. Hierna sluiting. genomen met 6 tegen 2 stemmen. Tegen de leden v. d. HuLst en v. d. Geer. De voorzit ter merkt nog op, dat dit voorstel toch ook niet door Ged. Staten goedgekeurd zal wor den. Volgde een bespreking betreffende den controleur der werkloozenuitkeering. De heer N. v Schaik is op 15 October 1935 in dienst gesteld; tot nog toe was geen toe stemming van Ged. Staten ontvangen. B. en W. stellen nu voor hem een jaarwedde toe te kennen. Hierover zal in de geheime zit ting beslist worden. Na de rondvraag, waarim nog de verbe tering der wegen ter sprake kwam, volgde geheime zitting ter behandeling van de a.s. vacature van den secr.-ontvanger, den wel edele heer v. Elk. 143. Er werd aas aan alle haakjes gedaan en toen de hoed voorzichtig op het water geplaatst. Het touwtje, dat ze aan de hoed hadden vastgemaakt, hing onder water en het eind knoopten ze listig aan een paar grassprieten. Pieterse, die hun niet vertrouwde, kwam weer langs maar ontdekte niets biizonder» 144. Toen de veldwachter echter voorbij was, kropen ze voorzichtig naar de kant en trokken aan het touwtje. Erg vlot ging het niet, want de hoed bleef telkens ergens aan steken, maar toen ze hem ook eindelijk uit het water had den gehaald, hadden zij een nooit gedroomde vangst. GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10