Brandwonden ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien aagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERS—BOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. 8 FEBRUARI FEEST VAN DE ZUIVERING VAN IViARIA. Opdracht van Christus in den tempel of Lichtmis. Mis van licht, van glanzend, stralend wonderlijk licht, een afstraling van het Eeuwige licht, dat ons geschonken is in het kindje Jezus, Wiens opdracht in den tem pel we heden vieren. Geopenbaard werd aan Simeon door den H. Geest, dat hij den dood niet zien zou voordat hij den Gezalfden des Heeren zou hebben aanschouwd. Toen de ouders het kind Jezus binnen brachten, om voor Hem te doen naar det gewoonte der wet, ontving hij Het in zijn armen en hij zegende God en zeide: „Nu laat Ge uwen dienaar gaan in vrede, want gezien hebben mijn oogen uw heil, dat Ge bereid hebt voor het aan schijn aller volken." Maria's zuivering, door de Joodsche wet voorgeschreven, een zuivering, die Zij niet van noode had, is zulk een prachtig voor beeld voor onze moeders. Toen Maria haar kindje in Simeon's ar men legde, zal de gedachte aan veel ko mend leed Haar blik verduisterd hebben, maar even zeker hebben Haar oogen ge straald van innerlijke blijdschap, zich moe der te weten van zulk een zoon en dankend zal zij haar handen gevouwen hebben en Gods hulp en bijstand gevraagd hebben, om Haar grootn taak waardig te vervullen. Naar Maria's voorbeeld moet ook de kerkgang van onze moeders zijn. Dankend en smeekend, om met Gods hulp hunne kinderen de voetsporen van Jezus te doen volgen, opdat ook zij eenmaal de woor den zullen hooren: „Komt gebenedijden Mijns Vaders, bezit het rijk, dat voor u be reid is vah de grondvesting der we reld af." MEDEDEELINGEN. Excursie Unilever. Opnieuw zal een bezoek gebracht wor den aan de fabrieken van de Unilever te Rotterdam, 't Programma is ongeveer als volgt: Ontvangst tusschen 10.30 uur en 11 uur aan de fabriek Nassaukade. Na aan komst wordt koffie met cake geserveerd, waarna bezichtiging der fabriek, dat tot pLm. kwart over één duurt. Daarna wordt gratis een uitgebreide koffietafel aange boden. De leden, die aan deze excursie wil len deelnemen, worden verzocht zich vóór Zaterdag 8 Febr. a.s. op te geven bij mevr. Manders, zoodat in de volgende rubriek be kend gemaakt kan worden of het bezoek doorgaat. Tegelijkertijd kunnen de kos ten, die afhankelijk zijn van 't aantal deel neemsters, opgegeven worden. „SANCTA VERONICA". Donderdag 6 Februari a.s. houden wij we der onze maandelijksche zitting in het Vin- centrusgebouw en wij noodigen alle dames uit, die tot heden nog niet voor ons werk ten, deze zitting eens te komen bezoeken. U komt dan beter van onze werkwijze op de hoogte en u neemt natuurlijk tevens eenige materiaal mee, om te naaien of te breien, ten bate van de Stille Armen. Iedereen heeft wel eens een oogenblikje vrijen tijd en als u dan voor uw minder bedeelde stadgenooten werkt, dan is deze tijd extra goed besteed! De laatste tijd zijn de aanvragen, vooral van kroostrijke gezinnen, ontelbaar en wordt er van onze voorraad ontzettend veel gevergd. 't Is onze plicht dezen voorraad op peil te houden, doch is dit alléén mogelijk, door uw aller daadwerkelijke onmisbare steun! Er ligt weer een groote voorraad mate riaal gereed, helpt u ons hier a.s. Donder dag doorheen en dan kan 't weder de 1ste Donderdag van Maart kant en klaar inge leverd worden! De vele Stille Armen zijn er u uiterst dankbaar voor en bidden da gelijks voor hun weldoeners, dus alsdan ook voor u! Tot Donderdag 6 Februari tusschen 35 CHRISTELIJKE GEZINSGEBRUIKEN. In „De Leidsche Courant" van Woens dag 15 Januari hebben we een verslag kunnen lezen over de groote propaganda- avond: „Het gezin terug aan Christus". We lezen daar: „De gezinsgebruiken zijn goed, zij zullen het godsdienstig leven opwekken, versterken en bestendigen. Er is echter gekomen een verslapping in de Katholieke gezinsgebruiken, gevolg van verslapping in het godsdienstig leven, ge volg ook van aanpassing bij een niet Ka tholieke omgeving". Het is een verheugende gedachte, dat allerwege de waarde van het gezin voor geloof en maatschappij in het brandpunt der belangstelling staat. Dat de oude intieme gezinssfeer, waar met elke gebeurtenis door allen werd mee geleefd en meegeleden, zich weder een plaats tracht te veroveren. Waar verwacht men die intiemere ge zinsverhouding meer, dan in een Katholiek gezin, waar aan de gezinsgebruiken door de Kerk een zooveel diepere beteekenis wordt gegeven. In schrille tegenstelling met al het goe de, wat op bovenaangehaalden avond ge zegd is, staat wel het verslag van het O. L. Vrouwe-Gasthuis te Amsterdam. „Record aantal babies in het Anna-pa- viljoen". In de verloskundige kliniek werd dit jaar een record aantal babies (n.l. 1300) geboren. Het staat er zoo eenvoudig. 1300 babies, die geboren werden zonder dat vader, broertjes of zusjes er iets van merkten of er een offertje voor brachten, 1300 babies, wier eerste kreetjes niet door van verwachting stralende gezichtjes wer den aangehoord. 1300 babies, wier gang naar de kerk niet vanuit het eigen huis geschiedde, en misschien zelfs zonder aan wezigheid van vader, broertjes of zusjes. Geen bewonderen van doopkleertjes,. geen van belangstelling tintelende oogjes om het doopvont, geen kinderlijke vragen, die zoo'n mooie gelegenheid bieden, den kinderen op eenvoudige wijze de waar heden van ons geloof bij te brengen, geen stralende tocht naar moeder, om haar het gekerstende kindje in de armen te leggen. Daarvoor in de plaats de nuchtere sfeer van het ziekenhuis, waar de kinderen zich onwennig voelen, moeder zoo vreemd lijkt in het witte bed. Het kind is 14 dagen oud al$ het, haast onmerkbaar, zijn plaats in de huishouding inneemt, een plaats, waarop het recht heeft vanaf zijn eerste ademhaling. Ik heb aan te veel huiselijke wiegen ge staan onvniet de groote waarde te besef fen voor ons Katholieke gezin van de ge boorte in huis. En nu zal men mij wel tegenwerpen: „Het is zoo moeilijk met grootere kinde ren", of: „We zitten zonder hulp", enz. Dit en nog veel meer zijn uitvluchten. De ruimere woningen, de betere verloskundige hulp, de wijkverpleging maken het in de zen tijd een ieder mogelijk, thuis de ge boorte af te wachten. Dit geldt nog in meerdere mate voor de beter gesitueerden. Hoe hebben onze moeders en grootmoe ders het dan gekund? Omdat toen de christelijke naastenliefde zoo schoon op bloeide, familie, vrienden en geburen wedijverden om elkander behulpzaam te zijn, omdat een golf van medeleven de menschen onderling omgaf, waar zes mon den aten kon er ook nog wel een zevende eten en waar er vijf sliepen vond men ook nog wel een plaatsje voor een zesde, om daarmede het vermeerderde gezin wat te helpen ontlasten. De gezinsgebruiken moeten de geest van de H. Kerk uitademen. Daardoor wordt een eenheid gelegd tusschen kerk en huis gezin, de eenige goede grondslag voor een christelijke opvoeding der kinderen. Is er een mooier gezinsgebruik denk baar, dan het uitzien naar de te verwach ten baby, zijn geboorte in en deel hebben aan het gezin, het witte doopkleed en doopkaars, vastgehouden door de meter, een kaars waarvan we toch hopen, dat ook hij of zij deze eenmaal in de stervende handen zal houden, om te midden van al het eigene, omringd door nabestaanden, de eeuwigheid in te gaan! In onzen nuchteren tijd is zooveel innerlij ke warmte verloren gegaan, is vooral 't kind zooveel ontnomen, laten we, waar dit mo gelijk is, het tenminste een blijde ont vangst in eigen huis geven, ook al zouden daardoor de gezinsleden eenige offertjes moeten brengen. Dit is de eerste steen ter bevordering van de christelijke gezins gedachte. Zuster VAN DEN ABEELEN. JAARVERSLAG OVER 1935. V. d. R.K. Vereeniging „Hulp in de Huishouding en de Baby. „Die op God vertrouwt, heeft niet op zand gebouwd". Terecht mogen wij dit zeggen, wanneer wij een terugblik werpen cp het voorbije jaar. Gods onmisbare zegen over onze ar beid, de liefde en daadwerkelijke steun van onze weldoeners, maakte, dat wij in 1935 vele moedertjes hulp konden bieden bij ziekte en gezinsvermeerdering. Hulp in den vorm van wasehbehandeling, hulp in de huishouding, gestichtsverpleging. Als door langdurige werkloosheid, ach teruitgang in zaken menig moeder 't aller noodzakelijkste niet kon aanschaffen, wan neer zij een kleine verwachtte, dan ver strekte onze Vereeniging wiegen en baby kleertjes. Hoe blijde en welkom werd dan het geschenk des Hemels aanvaard, eerst zoo angstig verwacht. Het hoogere doel onzer Vereeniging, de zondige kinderbeperking tegen te gaan, ho pen wij te bereiken door onze moreele en stoffelijke hulpbieding. Ons persoonlijk contact met de patiënten zijn een krachtig middel daartoe. Ook dit jaar is er veel ge geven. Wij werden hiertoe in staat gesteld Pu rol er op Purogeneest door de ruime opbrengst van collecte, bloempjesdag, loterij en vaste bijdragen van onze trouwe donateurs. De talrijke ba bygoederen door ons verstrekt, werden ge heel belangloos vervaardigd door de inter ne meisjes van „Huize Duinzicht". Meerdere giften, pakjes en wiegen mochten wij ont vangen van particuliere en verschillende firma's hier ter stede. Aan al onze weldoe ners onze oprechte dank. Van Par. Armbestuur en Maatschappelijk Hulpbetoon ontvingen wij volle medewer king in het geven van inlichtingen en fi- nancieele bijstand. Door de veelvuldige en uitgebreide aan vragen om hulp heeft het bestuur besloten dit jaar een aanvang te maken de gegevens vast te leggen in een kaartsysteem. Waar nu een katholiek Centraal verband is ge legd tusschen verschillende charitatieve Vereenigingen geeft zoo'n kaartsysteem groote voordeelen. Det j aarlij ksche H. Mis tot intentie van de overleden leden en weldoeners van onze Vereeniging werd in November gelezen in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Onbe vlekt Ontvangen. 1935 was voor onze Vereeniging ook een feestjaar. Den Hen Juni vierde onze Ver eeniging haar 3e lustrum. In allen een voud is dit feit herdacht. Een H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen, Gods ze gen afgesmeekt om tot grootere bloei te komen tot stichting en heil van velen. Onze beminde Prese. herdacht toen tevens, dat zij 15 jaar als Prese. aan onze Vereeniging haar beste kracht heeft gewijd. In Juni en Augustus vierden onze bestuursleden, mej. A. v. Deene en mevr. H. Colla haar 12y2- jarig lidmaatschap onzer Vereeniging. Mogen zij, evenals onze Prese. nog tal van jaren in onze Vereeniging werkzaam zijn. Onze leden mevr. Bergers en mevr. Creyghton moesten om gezondheidsrede nen haar ontslag namen. Ais nieuw lid werd benoemd mevr. Morsch. Waar de Prese. van den Vrouwenbond mevr. Manders als afgevaardigde van haar bestuur steeds trouw onze vergaderingen bezocht, was het voor ons een groote te leurstelling te vernemen, dat zij door te drukke werkzaamheden in het Vereen i- gingsleven deze functie moest overdragen. Een woord van hartelijken dank willen wij haar brengen voor haar wijze raadgevin gen, haar medeleven en sympathie ons lan ge jaren betoond. In haar plaats werd mej. Niemer benoemd als afgevaardigde. Het bestuur van den Vrouwenbond ver- rastte alle onderafdeelingen, dus ook onze Vereeniging met een eigen vlag. Bij groote vergaderingen of demonstraties zullen deze vlaggen ontplooid worden, een mooie pro paganda voor het Vereeni gingsleven. Dit jaar werden 5 bestuurs- en 13 leden vergaderingen gehouden. In het bestuur hadden geen veranderin gen plaats. De bestuursfuncties zijn als volgt ver deeld: Prof. A Cleophas G. Adv.; Prese. mej. Th. Elshof; Penn.esse mej. A. v. Dee ne; Mag.esse. mevr. H. Colla-Hueber; Secr.esse. mevr. J. v. Kampenhout-Ruhe; 2e Secr.esse. mej. E. Timmermann. Het Bureau voor hulpaanvragen is ge vestigd bij de 2e secr. Kort Galgewater 4, geopend eiken Woensdag van9 tot 12 uur. Een overzicht van de praktische werk zaamheden der Vereeniging zal blijken uit het verslag van de penn.esse en mag.esse. Met groot vertrouwen op Gods Voorzie nigheid hervatten wij blijmoedig onze werkzaamheden. Steeds grootere offers zullen gevraagd worden, maar de liefde maakt vindingrijk. Onze weldoeners, bezield met een zelfde enthousiasme als wij, zullen ons in staat stellen, dit werk van barmhartigheid voort te zetten tot meerdere eer en glorie van God, tot troost van onze minderbedeelde medemenschen, wier nooden wij zoo gaarne willen lenigen. J. M. v. KAMPENHOUT-RUHE, Secr.esse. Magazijnverslag over het jaar 1935 van de R. K. Vereeniging Hulp in de Huishouding en de Baby. In het 1ste kwartaal werd uitgegeven 471 stuks baby goederen; in het 2de kwartaal 531 stuks; in het 3de kwartaal 272 stuks; in het 4de kwartaal 296 stuks; totaal 1570 stuks babygoederen. Bovendien werden 27 wie gen verstrekt. ÓFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Feestavond op Donderdag 13 Februari 1936 in de groote zaal van den Burcht. Op gevoerd zal worden „DE RARE" Blijspel in drie bedrijven van Jac. Ballings. Rolverdeeling: Nardus Nop Pierre Balledux Agapit, zijn zuster Dora Hans Lieveke, hun pleegkind Erna Balledux- Haffert „De Rare" Wim Crelinger Pintapan, de brouwer Willem Huymans O Drada Aleida Roelofsen De Pastoor Joh. 'Hans Leanderke, een boertjeFelix Bekkers Pauze na het tweede bedrijf. Plaatsbespreken Zondag 9 Februari a.s. v.m. van 121.30 in den Bucht. Toegang alleen voor de leden op vertoon van lidmaatschapskaart. Zij die lid willen worden kunnen zich vanaf nu laten inschrij ven tot September voor de halve prijs. 1 September begint het nieuwe vereenigings- jaar. DE SCHOONSTE HOUDING. De menschheid speelt haar comedie en waant zich koningin der materie, heer- scheres over de stof. Pijnlijke illusie, bittere ontgoocheling. De menschheid buigt voor de materie en aanbidt de stoffelijke zaken. Wij allen, ook de christenen, zijn geinfecteerd door de ziekelijke mentaliteit van een zekere zelf verblinding. Wij hebben oogen en zien niet omhoog, wij hebben ooren en luisteren niet naar verheven taal. Onze oogen zijn er aan ge wend geraakt te moeten staren naar het getob zonder eind, zooals onze ooren slechts gegrepen worden en gedwongen tot luisteren door het rythme van het rate lende en jachtende leven. Wij zijn menschen zonder inhoud. Om dat we de natuur niet in geregeld con tact brengen met de bovennatuur. Omdat we de levensdaden niet toetsen aan de nor men van goed en kwaad. Omdat we niet leven in het raam van Gods tien geboden. De jeugdbeweging voor katholieke actie heeft de voorbije maand benut voor den stelregel: Het gezin terug aan Christus. En daarmee gegrepen in het program der Ge zellen vereeniging, in de idealen van Kol- ping. Wat vroeg Kolping aan zijn Gezellen? De gezinsgedachte hoog te houden. En zelf leerde hij ons het hoe. Sla er zijn biografie maar op na en iedere bladzijde vertelt van zijn hoogachting en liefde voor zijn ouders. En dat juist is voor ons het groote voorbeeld, de schoonste houding, die hij ons heeft nagelaten. Hoogachting en liefde voor ouders en huisgezin, het is de schoonste houding van iederen jongeman, van eiken mensch. SEVERUS. DE TOONEELMIDDAG. Theorie en practijk. J.l. Zondag werd in het Gezellenhuis een „tooneelmiddag" gehouden voor tooneelis- teft uit het district Leiden. Er was een goede belangstelling uit de dorpen en uit de stad, zoodat de Districts-Praeses in zijn openingswoord dat al als een zeker succes kon aanwijzen. Na een muzikaal intermezzo, verzorgd door „Franz Schwietzer", was de heer Joh. Sluyter aan bod om te spreken over het onderwerp: Tooneel, middel, geen doel. Elke onderafdeeling is er voor de ver eeniging en niet andersom. In de clubs is allereerst noodig de kennis van het Kol- pingsprogram; is die aanwezig, dan blijft ook het tooneel steeds middel. In technisch resultaat alleen schuilt groote èn foutieve verantwoording. Want wij moeten geen too- neelmenschen kweeken, maar goede Ge zellen en dus bewust arbeiden aan de op voeding der Gezellen door even doelbe wust het tooneelspel te gebruiken. De voorwaarden hiertoe zijn er velen. Een tooneelclub moet geen „kaste" zijn, bestemd voor enkelingen, maar een club met toegang voor wie dat wenscht. De stukken mag men niet luk-raak kiezen, maar ernstig moet men trachten, ook met humor, een stukje opvoeding mee te ge ven; en steeds is noodig de goedkeuring van den Pr a es es. De repetities gebruike men tot het aankweeken van den goeden geest bij *de spelers; want niet een repetitie, maar wel een uitvoering is een „noodza kelijk kwaad". Ten opzichte van spel en spelers wil spr. waarschuwen voor over-het-paard-getilde hoofdrol-vertolkers en voor het wedstrijd systeem. Eerlijk en duidelijk hekelde hij vervolgens de persoons-verheerlijking door het noemen van namen. Het moet zijn (of worden) w ij spelen en niet i k speel. Ten slotte raadde hij aan repetities en uitvoe ring in een godsdienstige omlijsting te zet ten. Waarom zouden we voor het slagen er van niet bidden? Wat we doen, laat ons dat goed doen en gedragen door onze overtuiging richten we ons streven naar de vervolmaking van ons Kolpingswerk in zijn geheel. Een krachtig applaus onderstreept het kernachtig betoog, waarop nog een korte gedachten wisseling volgde. Als tweede spreker trad op de heer Lou van Santen, die in een humoristisch en somtijds theatraal betoog de „draken" van vroeger onder de loupe nam. Hoe is het thans met ons tooneel? vraagt spr. en als zijn meening gaf hij te kennen, dat er wel veel verbeterd is, doch dat we nog lang niet zoo werken, dat ons tooneel spel een onderstreeping is van ons pro gram. De opvatting, de geest is (vaak on bewust) glad verkeerd. De oorzaak zit in het teveel aanvoelen van het dilettantisme, dat alleen het tooneel dient, terwijl ons werk hoogere motieven heeft. Spr. zet uit een den rijkdom van ons programma met de beroeps- en gezinsgedachte en vraagt van zijn gehoor zich te bezinnen op de schoon heid van een fijne Kerstversiering, op de gedichten van Vondel en anderen, om in een idealistische opvatting daden te stel len, waar de massa beter van wordt! Bij de gedachtenwisseling kon spreker nog een en ander toelichten en waarschuw de hij voor het maken van groote spron gen. Na de pauze kwam de practijk. Jongere leden van „Ad. Kolping" brachten voor het voetlicht: „De Verdungangers" een wonderlijk spel op het groote slagveld van Verdun. Met volledige toewijding wisten vier spelers het publiek anderhalf uur te boeien met dit moderne, fijn doorvoelde spel. Het was keurig! Het nieuwe, door Gezellen vervaardigde décor, en het kapwerk der fa. Hoppezak vormden een uitstekende entourage. Het geheel gaf een zeer goeden indruk De Praeses dankte alle werkers, de spre kers en niet het minst de muziekclub, die vlot en frisch musiceerde. ONS VASTENAVONDFEEST. Kaartverkoop geschiedt aan de vol gende adressen: Rapenburg 52; P.-K. Koor- steeg 17; Oude Singel 154; van 't Hoffstr. 23a; Rijnzichtstr. 26: Haarlemmerstraat 122a; Hooge Rijndijk 106. De prijs is 40 cent Kaarten halen moeten alle leden, die nog geen 21 jaar zijn, Zondagavond tus schen 8 en 9 uur in het Gezellenhuis. De andere leden krijgen him kaarten thuis bezorgd. Kaartenruilen kan alleen onderling gebeuren en niet bij den Praeses of den Senior of bij de commissarissen. De Ge zellen krijgen kaarten voor Zondagavond; de Gehuwden en de donateurs voor Maan dagavond. De H. M i s is te 7.15 uur in de kapel van het Elisabeth-Ziekenhuis. Onder de H. Mis algemeene H. Communie. Daarna volgt te 8.30 het ontbijt in eigen huis, met de in stallatie van 15 aspirant-leden. De uitvoeringen zijn in de Stads gehoorzaal; aanvang 20.15 uur. Het pro gramma is dit keer bijzonder bont en vroo- lijk. Een geluidversterker is in de zaal aanwezig, zoodat iedereen alles hooren kan. BIBLIOTHEEK. Vanaf heden, 1 Febr., zijn halve abon nementen verkrijgbaar a 75 cent met gra tis een catalogus van de honderden boe ken, die we hebben. Zaterdag 9 en Zondag 10 Februari zal de bibliotheek gesloten zijn. VOOR ONS DISTRICT. Daar ons 2de geestelijk werkkamp ook bezet is en er nog meer gegadigden zijn, heeft de secretaris in A'dam aangevraagd de' mogelijk open plaatsen in andere werk kampen te mogen benutten. Bij gunstig ant woord krijgen de liefhebbers tijdig bericht. KERKNIEUWS 206. Iedere medaille heeft twee zijden. Om naar juiste waarde te schatten en veilig te zijn, moet men beide kanten zien. Een zijdigheid leidt tot misverstand en tot ver keerd begrip. Wie slechts één kant der dingen kan zien, oordeelt vaak onjuist. Wie uit zelf ingenomenheid slechts één kant, zijn eigen kant, wil zien, doet dom en maakt zich vaak belachelijk. Nog steeds is er crisis. Maar, als men zoo tusschen de wielen zit en luistert naar de gesprekken in den trein, dan denk je wel eens: „Ik begrijp niet dat er nog crisis is; de heeren Minister en Kamerleden schij nen niet veel op reis te gaan want in den trein schijnt ieder reiziger wel een oplos sing voor den crisis te weten. Helaas be kijkt een ieder het slechts van eigen kant. Voor enkele weken was Klaas soldaat geworden. Vandaag kwam hij met zijn re giment door 't dorp gemarcheerd. Moeder wist er van en stond langs den weg, trotsch op haar zoon die zoo dapper meehielp den vrede te bewaken. Daar komen ze aan. links, rechts, in de maat. Maar Klaas had slechts aandacht voor zijn dorpje en raak te volkomen uit de pas. Maar toch. „Kijk eens, buurvrouw,,, zei moeder „al lemaal uit de maat, behalve mijn Klaas". Ze had teveel oog voor eigen zaak. Dezer dagen las ik gegevens over het missie- en bekeeringswerk. „In Afrika nam het aantal Katholieken in 10 jaar met 2 mülioen toe." In Schotland vermeerderde hun aantal met ruim 12000; in China met bijna 80.000 enz. Dan doet het goed zulks te lezen; te zien dat de oude Moederkerk haar jeug dige groeikracht nog heusch niet verloren heeft. Maar.dan mogen we dit niet ver- .geten: al zijn wij Katholieken met mil- lioenen en komen er altijd velen bij de Kerk van Christus is voor allen bedoeld. Daar moeten wij voor bidden en werken. Fath. J. v. HEININGEN. St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn. Postrek. 120937. P.S. Jongens, die met Sept. hier willen komen studeeren, kunnen zich reeds nu op geven. Om 's hemels wil Pauline! Die kostbare vaas, die je hebt laten vallen is....! Ik moet je daarvoor vijf gulden van je loon afhouden. En toen U die vaas cadeau kreeg zei U: „Die rommel is geen 40 cent waard!!!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14