STADS NIEUWS Hoofdpijn, Kiespijn. DONDERDAG 30 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Brutale Inbraakpoging in Goudsmidswinkel teUtrecht Dienstbode bewusteloos geslagen. HOE WORDT HET WEER WIND. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige Zuidelijke tot Zuid- Westelijke wind, zwaar bewolkt tot betrok ken, waarschijnlijk eenige regen, aanvan kelijk zachter. Hoogste barometerst.: 769.1 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 740.8 te Malinhead. De hooge drukking in het Noord-Oosten blijft toenemen en verplaatst zich Züid- waarts, terwijl ook uit het Zuid-Westen een stijggebied naar de Oostzee trekt. De depressie in het Westen is afgenomen, maar krijgt in het Zuid-Westen weer ver sterking, zoodat de wind in onze omge ving weer naar Zuid terugloopt en toe neemt. Geheel Scandinavië is weer onder de vorst, die tot Finland toeneemt, in Noord-Scandinavië minder streng werd, terwijl nu ook uit Noord-Oost-Duitschland matige vorst wordt gemeld. Op de Britsche Eilanden daalde de temperatuur vrij sterk en in Schotland kwam lichte vorst voor. De lucht is in Engeland opgeklaard en de wind tijdelijk sterk afgenomen. In Frank rijk valt nog op verscheidene plaatsen re gen, Marseille en Biarritz hadden weer meer dan 20 m.m. In Duitschland is bij matigen wind de lucht meest betrokken of nevelig bij temperaturen weinig boven het vriespunt, behalve in het Noord-Westen, waar het zachter is. Terwijl in Duitschland de vorstkansen stijgen, moet in onze omge ving nog op krachtigen wind van Westelijke herkomst met kans op regen gerekend worden. LUCHTTEMPERATUUR. 7.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 5.09 uur tot Vrijdagmorgen 7.16 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 31 Jan. voorm. 7.37 en nam. 8.07 uur. pijnen te verdrijven is een Mijnhardt's Poeder Per stuk 8 ct.doos 45 ct. Bij Uw drogist RECHTZAKEN ZIJN BEIDE KINDEREN VAN HET LEVEN BEROOFD. Verdachte tot twintig jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het Gerechtshof te Arnhem heeft heden arrest gewezen in de zaak tegen den 31- jarigen arbeider J. Schepers te Lochem, die terecht heeft gestaan wegens moord op zijn beide zoontjes in den nacht van 12 op 13 Juni 1935, die hij door ophanging van het leven heeft beroofd. De eisch was levens lange gevangenisstraf. Het Hof heeft verdachte heden wegens doodslag, tweemaal gepleegd, veroordeeld tot t-u.'irk±ia iiM»» gevangenisstraf. *DE TRAMBOTSING TE LISSE. Trambestuurder veroordeeld. In Mei van het vorige jaar kwam op den rijksstraatweg tusschen Lisse en Sassen- heim ter hoogte van de rijkstuinbouwschool een tram, die om 7 uur uit Lisse vertrokken was, in botsing met een tram uit Leiden. De tramwagens werden zwaar beschadigd. De bestuurder van de tram uit Lisse en 12 passagiers 'werden min of meer ernstig ge wond. Twee weken geleden stond de 31- jarige wagen voerder vari de uit Leiden ko mende tram voor de Haarlemsche Recht bank terecht, er van beschuldigd, dat hij bij de railsstrengeling ter plaatse niet tij dig heeft gestopt, hoewel hij de andere tram zag aankomen. De Officier had een maand gevangenis straf geëischt en 50 boete. De rechtbank, heden uitspraak doende, veroordeelde den wgenbestuurder tot 25 boete subs. 30 da gen hechtenis. HAAGSCHE RECHTBANK. De rechtbank veroordeelde heden den stoffeerder D. J. van K. uit Leiden, ged., wegens diefstal van een rijwiel en een regenjas, gepleegd op 11 October j.L te W a s s e n a a r, tot een jaar gevangenis straf, waarvan acht maanden voorwaarde lijk, met drie jaar proeftijd en met aftrek van het voorarrest. DE DRIE INDRINGERS GEARRESTEERD In den afgeloopen nacht hebben drie in dringers een buitengewoon brutale poging gedaan om in te breken in een goudsmids winkel aan den Steenweg te Utrecht. De drie mannen hebben zich gisteravond laten insluiten in de Burg-kerk, die in res tauratie is. Door middel van touwladders hebben zij zich des nachts neergelaten op een plat van den aangrenzenden goud smidswinkel van den heer Esmann, om vervolgens door een glazen raam in de keu ken te belanden, waardoor zij zich toe gang tot den winkel konden verschaffen. Om hun aftocht te dekken zijn zij eerst naar boven geloopen, naar het zolderka mertje waar de dienstbode sliep. Terwijl zij him gelaat bedekt hadden met zwarte doe ken hebben zij de dienstbode overmeesterd en met electrische zaklantaarns bewuste loos geslagen, en haar vervolgens met rie men vastgebonden. Door het hulpgeroep van de dienstbode werd de familie wak ker, die op haar beurt naar buiten om hulp riep, waarop enkele voorbijgangers toe schoten. Twee van de inbrekers zijn er in geslaagd langs dehzelfden weg, dien zij ge komen waren, door de kerk te ontsnappen. De derde, die men had kunnen insluiten op de dienstbode-kamer, kon worden gearres teerd. Het bleek een bekend Utrechtsch in breker te zijn. De indringers hadden nog geen gelegenheid gehad om uit den goud smidswinkel ieté van waarde te ontvreem den. Ook de beide andere inbrekers aangehouden. Nader vernemen wij, dat de politie er in geslaagd is ook de beide andere inbrekers te arresteeren, zoodat thans alle drie de daders zich in handen van de politie be vinden. Het zijn zekere H., winkelbedien de, 24 jaar oud, die vroeger bij den goud smid Esmann in betrekking is geweest, de 23-jarige L., metselaar en de 25-jarige S., koopman van beroep. Het is de politie gebleken, dat de inbre kers naar de bovenverdieping zijn gegaan om daar de sleutels van den winkel te halen, welke, naar zij konden vermoeden, op de slaapkamer van de familie te vinden waren. Bij vergissing zijn zij evenwel op de kamer van de dienstbode terecht geko men, die zij op de reeds eerder beschreven wijze onschadelijk hebben trachten te ma ken. De toestand van de dienstbode was he denmorgen redelijk. Diefstal bij 's Rijksmunt tot klaarheid gebracht. Oud-employé gearresteerd. Men zal zich herinneren, dat op 22 Juni 1932 in s Rijksmunt te Utrecht ongeveer 1600 gouden tientjes spoorloos waren ver dwenen; gouden tientjes, die pas waren aangemaakt. Men heeft indertijd allerlei sporen ge volgd, zonder den dader of de daders te kunnen vinden. Thans is het de politie gelukt dezen dief stal, waarover in 1932 zeer veel te doen is geweest, tot opheldering te brengen. De Utrechtsch e recherche heeft n.l. gearres teerd een zekeren H., een 32-jarigen machi ne-bankwerker, te Utrecht woonachtig, die indertijd aan 's Rijksmunt was verbonden. De man heeft een volledige bekentenis af gelegd. De recherche had belangrijke aanwijzin gen ontvangen, waardoor zij in staat was tot deze arrestatie over te gaan. Nader vernemen wij nog het volgende: Sinds den dag van den diefstal heeft de politie voortdurend aandacht aan deze zaak besteed. De vorige week kreeg de politie opnieuw een aanwijzing die thans tot de genoemde arrestatie heeft geleid. Tot Sept. 1932 is de man in dienst 's Rijks munt gebleven. Toen heeft hij na herhaal de aanmaning van den bedrijfsleider, die hem ongeschikt voor het vak verklaarde, ontslag genomen. Er bestond tegen hem in verband met den diefstal geen enkele verdenking. Hoe dit komt is eerst thans gebleken na de bekentenis van H., welke hij gisteravond bij zijn verhoor heeft afgelegd. Het is thans vast komen te staan, dat H. zich op de zaal, waar de gouden tientjes worden aangemunt, heeft laten insluiten tijdens den middag, dat de arbeiders gaan eten. De zaal wordt dan aan de buitenkant gesloten. H. heeft kans gezien zich toen meester te maken van 1600 gemunte gouden tien tjes, doch wist zoo snel uit het gebouw te komen, dat hij vertrok voor vele andere arbeiders, die zich in dien korten tijd had den verkleed. Daardoor had de arbeider, die belast was met het munten der gouden tientjes en dus 1600 stuks tekort kwam geen vermoeden dat H. zich had laten insluiten. De arrestatie zelf is reeds 4 dagen ge leden geschied, doch eerst gisteravond heeft H. een bekentenis afgelegd. Van de 16.000 die hij zich heeft toege- eigend, was thans na bijna 4 jaar niets meer over. Waar het geld is gebleven, is nog niet bekend. De politie stelt een onderzoek hier naar is. H. was thans werkloos en steun trekkend- HET WESTEN GEZIEN VAN HET OOSTEN UIT. Voordracht van Mr. W. J. R. Thorbecke. Gisteravond heeft mr. W. J. R. Thor becke, oud-buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Nederland te Pe king, in het universiteitsgebouw alhier een interessante voordracht gehouden over de vraag: „Hoe het verre Oosten het Wes ten ziet". Mr. Thorbecke begon zijn voordracht met een uitvoerig overzicht van de ont wikkeling der beschaving in China en Japan tegenover die in het Westen, waarbij hij er op wees, dat er inderdaad een wet van wisselwerking tusschen opgang en nedergang in het Oosten en het Westen schijnt te bestaan. Spr. schetste de zeer bewogen ontwikkeling van Europa gedu rende de middeleeuwen, de renaissance, toen men de reactie zocht en vond in le vensvreugde en schoonheidszin. De ont dekking van Amerika, de nieuwe handels wegen naar Afrika en Indië verbreedden den gezichtseinder van het ontwakende Europa. De godsdienststrijd wikkelde het Westen in vele oorlogen, waaruit het ver zet werd geboren tegen het keizer- en ko ningschap bij Gods genade. Spr. deed uit komen, dat met de Fransche revolutie het moderne nationalisme en het sociale pro bleem naar voren kwamen. In de 19e eeuw voegde zich daarbij een geheel nieuw, on verwacht en onrustbarend element, de machine, die haar rhytmus in het bestaan der arbeiders inhakte. Terwijl Europa deze bewogen ontwikke ling doormaakte verkeerde het Oosten in zijn diepe slaap van afzondering. Japan was tot voor 80 jaar een geïsoleerd, aris tocratisch conventioneel volk, dat zijn be schaving, zijn kunst enz. aan China heeft ontleend. In 1845 dwong commodore Perry met tien oorlogsbodems de verbaasde Ja panners een handelsverdrag te sluiten. Niet bij machte om de indringers te kee- ren zetten zij zich met bewonderenswaar dige energie aan de taak om de aanmati gende westerlingen op cultureel gebied in te halen. In 1866 waren de Japanners nog een achterlijk volk, in 1900 een groote mo gendheid en 25 jaar later een industrieel wereldrijk. Zijn innerlijk leven, zijn gods dienst, keizercultus en sociale structuur wist het echter voor vreemJen invloed af te sluiten. China heeft deze ontwikkelingsgang niet meegemaakt. Haar reacties zijn veel lang zamer dan die< van Japan. China laat zijn tegenstander op zich toekomen en vat hem dan in een omarming, dat de indringer zich zelf niet meer terugvindt en Chinees wordt. Spr. noemde enkele gevolgen van de revolutie van 1911. Zij heeft echter den Chineezen het geheele traditioneele sys teem ontnomen, dat zijn hoogtepunt vond in den keizercultus en het is niet gelukt aan 500 millioen Chineezen daarvoor een nieuw geloof terug te geven. Honderden millioenen Chineezen leven nog in mid- deleeuwsche afzondering en hetzelfde ge voel leeft ook nog in de onwikkelde en verlichte Chineezen en Japanners onder een pantser van aangeleerde Westersche opvattingen. Hoe ziet nu de oude en wijze Chinees ons westerlingen. Hij heeft ons familiele ven gadegeslagen, hij weet. dat het bij ons onmogelijk zou zijn de kinderen naar den wensch der ouders uit te huwelijken en hen en ook hunne kinderen onder het eigen dak te houden, opdat zij eenmaal voor hun bejaarde ouders kunnen zorgen. De Chinees meent, dat een sterkere fami liezin een grootere sociale waarborg is voor den zwakken of nog niet rijpen mensch. Stellen wij tegenover den sterken familiezin van den Aziaat onze burgerzin, dan kan de Chinees dat niet vatten. Het groote komt toch uit het kleine voort en niet omgekeerd en bij het streven naar de vorming van groote gemeenschappen mo gen wij de wortel van alle menschelijke banden, de familie, niet veronachtzamen. In China bestond geen liefdesprobleem in onzen zin, daarom ziet de Chineesche be schouwer van het Westen de Eros als het moeilijkste vraagstuk in ons geestelijk en materieele leven. Hij ziet in de betrekkin gen der geslachten een mate van vrijheid, die hem zoo gevaarlijk schijnt, dat hij niet begrijpt, dat ze geduld wordt. Ook de emancipatie van de vrouw kan hij niet begrijpen en hij vraagt of het onze ont wikkeling niet ten goede zou komen haar tot meer ouderwetsche zeden en omgangs vormen terug te brengen. Ons volk leeft in bittere armoede, onze vrouwen zijn onwetend, maar, aldus meent de-Chinees, wij bezitten iets, dat al uw Westersche verfijning u niet kan bieden: onze onbedwingbare levenslust, onze uit gesproken zin voor humor en voor de kleine vreugden van het dagelijksch leven. Wij Westerlingen kunnen de Aziatische mentaliteit van niet-handelen niet aan- leeren. China vindt dat onze slaafsche af hankelijkheid van onze eigen tijdsindee- ling onze levensvreugde tot een minimum heeft doen slinken. Wanneer wij de aan geen tijd gebonden rust van den Ooster ling beschouwen, vragen wij ons af of wij niet te ver gaan door naast ons dagelijksch werk nog zoo veel verstrooiing te zoeken. De Chinees gelooft, dat pretenties de rus teloosheid hebben veroorzaakt, die den Europeaan van de diepere vreugde van het leven berooft. Uitvoerig besprak mr. Thorbecke daarna het verschil in de Oostersche en Westersche begrippen over beleefdheid. Het gevoel van takt van de Chineezen gaat zoo ver, dat het voor een Europeaan bijkans on mogelijk is in een zakelijke discussie te tre den. De welopgevoede Chinees van den ouden stempel heeft geenerlei begrip van redetwisten, waarvan de strekking zou zijn de ongehoorde beleefdheid van elkaar te genspreken. De Chinees vindt alle directe uitingen onbeleefd en beschouwt die als een bewijs van gebrek aan cultuur. Schel den of zich opwinden is uiterst onmanier- lijk en over gevoelens te spreken of die te toonen is barbaarsch. De Chinees regelt alle vragen van den uiterlijken omgang, voor zoo ver zij niet conventioneel be paald zijn, door den categorischen eisch: het gezicht niet te verliezen. In iedere si tuatie tracht hij dat te zijn waarvoor hij wil doorgaan. Om zijn medemensch het gezicht niet te laten verliezen heeft hij zich, ook onder de laagste klassen, uiterst verfijnde en voorzichtige omgangsvormen eigen gemaakt, maar om zijn gezicht te redden neemt hij ook zijn toevlucht tot leugen en bedrog. Spr. betoogt vervolgens, dat voor de 500 millioen Chineezen heden ten dage een ethische godsdienstleer niet meer bestaat, hetgeen hij een gevaar acht voor het oude en wijze Oosten. Maar, zal de Chinees vragen, hebt gij Westerlingen dan een godsdienst in dien zin, waarin gij die bij ons mist? Is uw leven, uw maatschappe lijke opbouw in overeenstemming met uw leer! Heeft de christelijke liefde u ver- eenigd en geadeld? hebt gij waarlijk uw naasten lief en beschermt gij de zwakken? Was het Christelijk ons met kanonnen te dwingen opium te verbouwen, om u zelf rijk te maken? De Chinees zal natuurlijk nooit zoo spreken, maar hij denkt het en wij lezen het in de hoffelijke reserve, waarmede hij ons vreemdelingen behan delt. Spr. besluit zijn voordracht met de op merking, dat het de scheppende kracht van het Westen is, die ons tot nu toe en ook nog voor langen tijd boven het ontwaakte en vruchtbare Azië verheft en dat die kracht ons het recht en de hoop geeft ook deze tijden van verwarring te boven te komen. LEIDSCHE UNIVERSITEIT. Benoeming privaatdocenten. Bij beschikking van den Minister van Onderwijs, K. en W., zijn dr. W. R. Juyn- boll, te Wassenaar, en dr. J. G. van Gel der, te Rotterdam, tot wederopzeggens toegelaten als privaatdocent in de facul teit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven respectievelijk in de geschiedenis van de Italiaansche kunst en de kunstge schiedenis, in het bijzonder in de geschie denis van de grafische kunst. ALG. R. K. PROP. CLUB „DR. SCHAEPMAN". In de Jacobazaal van „Den Burcht" hield „Dr. Schaepman" een algemeene vergade ring onder voorzitterschap van den heer mr. H. F. A. Donders, die de weinige aan wezigen hartelijk welkom heette. De notulen der vorige vergadering, door den secretaris, den heer H. Lombert, ge lezen, werden onveranderd vastgesteld. De secretaris deed vervolgens eenige mededeeling over de K.R.O.-jubileum-actie, in het vorig jaar gevoerd. De opbrengst van de gehouden collecte bedroeg 1180.10. Van eiken propagandist werd het door hem bereikte reusltaat afzonderlijk opgesomd. De voorzitter bracht hulde aan de pro pagandisten, die het mooie resultaat heb ben bereikt. Immers, van het totale bedrag ad 120.000 is ongeveer 1% door Leiden opgebracht, hetgeen ver boven het gemid delde is van hetgeen door andere steden en dorpen werd bijeen gebracht. Spr. noemt dit een lichtpunt in het leven van „Dr. Schaepman", wijl het bewijst, dat de propagandisten uitstekend werk weten te verrichten, wanneer zulks van hen ge vraagd wordt. Nadat vervolgens eenigen tijd gediscu- sieerd was over e.v. voorstellen voor de a.s. jaarvergadering van „Katholiek Leiden" kwam het punt „bespreking actueele vra gen" aan de orde. De heer v. Dijk besprak hierbij de hou ding van de drie Katholieke ministers bij een verklaring van den minister-president, in Juli van het vorig jaar, waarbij de Ka tholieken als het ware op één lijn gesteld werden met communisten e.a. Spr. vroeg of het stilzwijgen der ministers instemming hiermede beteekende en zoo ja, of daar voor een redelijke verklaring te geven was. De voorzitter antwoordde hierop, dat het hier een regeeringsverklaring betrof over het al of niet aanblijven der regeering, waarbij de Katholieke ministers tevoren deze verklaring hadden onderschreven. Het betrof hier echter een op één lijn stellen van Katholieken met Communisten e.a. al leen of hoogstens ten aanzien van het ééne punt: het voeren van een ondermijnende critiek. De heer v. Dijk voerde vervolgens nog de concentratie-paragraaf van het onderwijs aan, waarbij de regeering ten slotte bak zeil haalde toen een kabinetscrisis dreigde. Spr. betoogde, dat de drie katholieke mi nisters toch mede wisten, dat de met zoo veel moeite verkregen pacificatie overboord dreigde gegooid te worden. De voorzitter antwoordde hierop, dat de ministers dit zeker niet geweten hebben, dat ook de ministers van onderwijs eerst mr. Marchant en daarna dr. Slotemaker de Bruïne zeker niet de vooropgezette bedoe ling hebben gehad de pacificatie opzij te zetten. Nadat ook de heer Lombert en kapelaan Dorbeck hierover nog hun meening hadden uiteengezet, ging men over tot het volgen de punt. De heer Mank bracht vervolgens de ge meentepolitiek ter sprake en de houding der socialisten. De voorzitter betoogde ten aanzien van het geven van twee wethouders aan socia listen, dat dit naar zijn meening een zeer verkeerd besluit is geweest. Vanzelfspre- AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Huize „Maria", Pieterskerkkoor- steeg 15, 8.15 uur. Vrijdag. Ledenvergadering R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag. Drie Octobervereeniging. Jaarl. Algem. Vergadering 8.30 uur in de „Harmonie". Zondag. Revue „Dat doet je weer goed". Matinée 2.30 uur. Avondvoorstel ling 8 uur. Stadsgehoorzaal. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Jan tot en met Zondag 2 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en C van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 274. kend heeft spr. niets tegen de personen, die deze zetels bezetten, doch tegen de partij zelf, hetgeen hij nader motiveert. Liever had spr. een minderheidsregeering in het stadsbestuur gezien. De heer Lombert zette hierna de houding van de Katholieke raadsfractie nader uit een, waarop nog een verdere gedachtenwis- seling werd gehouden. Hierna werd de geanimeerde vergadering onder dank door den voorzitter gesloten. L.E.M.V.O.G. In de in December j.l. gehouden verga dering van obligatiehouders der Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen, is, zooals destijds gemeld, het voorstel om de rentebetaling der coupons voor drie jaar op te schorten, verworpen. Maandag a.s. zal er een nieuwe vergade ring te Amsterdam worden gehouden, waar andermaal een voorstel ter tafel zal komen, om de rentebetaling op te schor ten, doch thans voor een termijn, door obligatiehouders vast te stellen. In deze vergadering zal de rechtsgeldig heid van het in December genomen besluit worden betwist, op grond van het feit, dat een gemeente, houdster van 25 obligaties, door het zenden van verscheidene perso nen 25 stemmen heeft uitgebracht, terwijl volgens de trustacte zij slechts recht zou hebben op 6 stemmen. De 25 stemmen der gemeente in kwestie werden tegen het voorstel tot uitstel van rentebetaling uitgebracht, omdat de ge meente van oordeel is, dat voordat obliga tiehouders offers brengen, de hypotheek banken het rentepercentage dienen te ver lagen, daar h.i. de thans door de L.E.M. V.O.G. aan die banken te bepalen rente in dezen tijd te hoog moet worden geacht. In de Maandag te Amsterdam te houden vergadering zal de gemeente in kwestie zich beperken tot het uitbrengen van 6 stemmen. LEIDSCHE REDDINGS BRIGADE. De Jaarvergadering. In „Oud Hortuszicht" hield gisterenavond de Leidsche Reddings Brigade haar jaarver gadering. De heer W. F. van Ingen-Schenau sprak als voorzitter een welkomstwoord tot de aanwezigen. Spr. betreurde de slechte opkomst. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Daarna was het woord aan den se cretaris, den heer Kramer, voor het voor lezen van het jaarverslag. Uit dit jaarver slag het volgende. Het ledental liep iets te rug, hetgeen wel het gevolg zal zijn van de beperkte zwemgelegenheid. De L.R.B. heeft in 1935 4 medailles uitgereikt voor het red den van drenkelingen. Groote dank wordt gebracht aan den heer M. van Lieshout voor het gratis nazien, controleeren en grooten- deels vervaardigen van het omvangrijke materiaal der brigade. Jammer is het, dat er nog steeds personen zijn, die het nut van zulk materiaal niet inzien en het op mis dadige wijze weghalen. De L.R.B. hoopt dan ook, dat een ieder er van doordrongen zal zijn, dat het zoek maken van het reddingsmatieraal de meest ernstige gevolgen kan hebben. Het jaarverslag eindigde met de woorden, dat 1936 zal brengen de zwemgelegenheid, waarin zomer en winter gezwommen zal kunnen worden en waarnaar reikhalzend wordt uitgeziende overdekte. Bij afwezigheid van den penningmeester werd ook het financieel verslag door den secretaris behandeld, waaruit bleek, dat er een saldo aanwezig is van ƒ249.19. Beide verslagen werden onder woorden van dank goedgekeurd. Na behandeling van de begrooting was de bestuursverkiezing aan de orde. Als voorzitter werd by acclamatie herko zen de heer W. F. van Ingen-Schenau. Inplaats van mevr. Zindel werd gekozen dc heer J. Tee gel aar. De heeren Kramer, Rol en Moonen wer den bij acclamatie herkozen. Evenzoo de heer v. d. Reyden, terwijl als nieuwe pen ningmeester op zal treden de heer Treur. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heer H. C. Kosto en mevr. Zin del, plaatsvervangster mejuffr. R. Eiker bout. De ballotagecommissie zal dit jaar be staan uit de heeren Kosto, J. Leget, en Rol. Bij de rondvraag werd voorgesteld om de contributie voor de adspirant-leden, die nu 0.25 bedraagt, te verhoogen tot 0.50, welk voorstel werd aangenomen. Bij de behande ling van het materiaal deed de secretaris nog aan de vergadering weten, dat er on derhandelingen zijn aangeknoopt om ook by de vijvers in de Leidsche Hout reddings haken te plaatsen, wat gezien het drukke bezoek zeer wenschelijk geacht wordt. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter de vergadering, na woorden van dank en waardeering voor het vele goede, gedaan aan de L.R.B. te hebben gesproken tot mevrouw Zindel.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2