WOENSDAG 29 jANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE NIEUWE ST. PETKUSKERK De nieuwe St. Petruskerk zal op Dins dag 10 Maart door den Bisschop van Haar lem worden geconsacreerd. Dit zal de eerste kerk-consecratie zijn, die verricht wordt door Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers. LEIDEN, HET VEECENTRUM DER RIJNSTREEK. Gisteren vergaderde de Vereeniging van Varkensfokkers en -Mesters in Hotel „Rijn land" alhier, onder voorzitterschap van den heer C. Bakker te Oegstgeest. Na afwikkeling der huishoudelijke werk zaamheden, waarbij o.m. de heer Bakker tot voorzitter werd herkozen, besloot men met het Varkenstamboek in overleg te treden tot het aanstellen van een kringinspecteur. De heeren W. T. Lekkerkerker te Voor schoten en C. Wassenaar te Noord wijk werden resp. als afgevaardigde en plaats- vervangend-afgevaardigde naar de Alge- meene vergadering van het Varkensstam boek gekozen. Een uitgebeelde discussie ontspon zich naar aanleiding van het agendapunt „plan nen voor een e.v. te houden demonstratie- en fokveedag 1936", voor welk punt veel belangstelling bestond. Unaniem erkende men het groote nut en de opvoedende wer king van de varkensfokdagen in 1933, 1934 en 1935 (onderdeel van de Groote Vee- en Zuiveltentoonstelling) alhier gehouden. Het bonte varken heeft hierdoor geheel plaats gemaakt voor het Yorkshire type. Aange zien Leiden met zijn tegenwoordige vee markt zich bij uitstek eigent oon als het veecentrum der Rijnstreek te worden aan gemerkt, was men algemeen van oordeel, dat getracht moest worden een veetentoon stelling of iets dergelijks wederom te dezer stede tot stand te brengen. Het bestuur werd gemachtigd zich in verbinding te stellen met den Bond van Fokveevereeni- gingen in de Rijnstreek, alsmede met het bestuur van het Schapenstamboek, teneinde de gewenschte samenwerking te bewerk stelligen. Wij constateerden met genoegen, dat het den Varkensfokkers en -Mesters niet aan moed ontbreekt om dezen moeilijken tijd het hoofd te bieden. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN Dr. W. C. Braat over: Syrië en de grenzen van het Romeinsche rijk in het Oosten Dr. Braat opende gisterenavond de eer ste van de serie winterlezingen in het Rijksmuseum van Oudheden, met een voor dracht over benstaand onderwerp. Spr. had dit onderwerp voornamelijk gekozen om het groote belang van de luchtfotogra fie voor het oudheidkundig onderzoek in het licht te stellen. Daarmede zijn in de laatste jaren vaak verwonderlijke resul taten bereikt. Dikwijls teekenen zich de omtrekken van fundamenten of de grond sporen van grachten of paalgaten, die vol komen onder den grond verborgen lig gen, vanuit de lucht gezien met groote duidelijkheid of door de meerdere of min dere dichtheid van de vegetatie daar ter plaatse, of wel door de schaduw van een schier opmerkbare verhevenheid, die op den beganen grond aan ons oog ontsnapt. Zoo was tot voor eenige jaren het ver loop van de limes, de versterkte grens van het Romeinsche rijk, in Syrië nog heel slecht bekend, totdat pater Poidebard, een Fransch archeoloog, in samenwerking met vliegeniers van de Fransche militaire luchtvaart in Syrië, in den loop van eenige jaren het geheele tracé vanuit de lucht opnam. Na een bespreking van de economische en politieke beteekenis van Syrië in de oudheid, behandelde spr. de geschiedenis van deze versterkte grens, zooals wij die vooral door Poidebards werk hebben lee- ren kennen. Met een groot aantal lichtbeelden, voor het meerendeel reproducties van lucht foto's die vaak verrassende resultaten te zien gaven, illustreerde spr. zijn belang wekkende voordracht, Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 2920. A. Hillen's Siga- rei en Tabaksfabriek, N.V. (f.), Leiden, Stationsweg 49. Het filiaal: Beestenmarkt 22. te Leiden, is opgeheven. 551. J. E. H. Hotze. Leiden, Morschweg 104a. Oven- en schoorsteenbouw en ketel- bemetseling. De zaak is omgezet in een vennootschap onder firma onder den naam: J. E. H. Hotze en Zoon. Venn.: J. E. H. Hotze en J. M. H. Hotze, Leiden. R.K. Gemengd Zangkoor „Pulchri Studio" Gisteravond vond in het Centrale Ont spanningslokaal van Endegeest, voor de patiënten der Gestichten een uitvoering plaats, welke gegeven werd door het R.K. Gemengd Zangkoor „Pulchri Studio" on der leiding van den heer Th. v. Niekerk. Hieraan werkten mede de soliste mej. Truus de Haas en aan de piano mej. v. d. Boogaard. Opgevoerd werd „Cartouche", operette door het Mannenkoor. Na de pauze voerde het koor uit: „Mi riams Siegesgesang", van Fr. Schubert, Het geheel oogstte veel bijval door her haald applaus. Aan de soliste en pianiste werd een bloemstuk overhandigd. Het Residentie-orkest In het programma van het vijfde Leid- sche abonnementsconcert te dezer stede van het Residentie-orkest op Donderdag 6 Februari a.s. is een wijziging noodzake lijk geworden, zoodat het thans luidt: Ouverture Leonore III van Beethoven, Italiaansche liederen geïnstrumenteerd door Anthon van der Horst (te zingen door mevrouw Jo Vincent), Poëme de l'ex- tase van Skrjabin en de Vijfde Symphonie .van Tschaikowsky. De werkinrichting voor blinden. Volgend adres is aan den Gemeenteraad verzonden: „Onder verwijzing naar bijgaande Me morie van toelichting, hebben, ondergetee- kenden, namens de afdeeling Leiden van den Nederlandsche Blindenbond, de eer, uwe geachten Raad eerbiedig te verzoe ken, het daarheen te willen leiden, dat de hier ter stede bestaande particuliere werk inrichting voor blinden zoo spoedig moge lijk door de gemeente wordt overgenomen en onder eigen beheer voortgezet. Mocht deze, o.i. meest practische oplos sing echter, onverhoopt, niet aanvaardbaar blijken te zijn, dan nemen ondergeteeken- den beleefd de vrijheid, u te verzoeken, aan de Vereeniging tot Verbetering van het Lot der Blinden, afdeeling Leiden, een zoodanige subsidie toe te kennen, dat het haar mogelijk wordt gemaakt, de door ge brek aan financiën onderbroken taak op nieuw voort te zetten, echter onder voor behoud, dat door uw raad zal worden in gesteld en benoemd een permanente com missie, bestaande uit vertegenwoordigers van den Raad, van het bestuur der voor noemde vereeniging, van de afdeeling Lei den der Nederlandsche Blindenbond en eventueel van belangstellenden uit de burgerij, ten einde bij de vrijwillig aan vaarde taak der werkverschaffing advi- seerend en stimuleerend behulpzaam te zijn. Aldus doende, teekenen wij met ver- schuldigden eerbied, Voorzitter L. ROMBAUT, Javastraat 64a. Secretaris C. T. ROMBAUT, Alexanderstraat 60". De Memorie van Toelichting, gevoegd bij dit adres, luidt als volgt: „Het mag als een bekend feit worden verondersteld, dat de werkinrichting voor Leidsche blinden indertijd op initiatief van het gemeentebestuur gesticht door de af deeling Leiden van de Vereeniging tot Ver betering van het Lot der Blinden in Ne derland en Koloniën, nagenoeg uitsluitend werd gefinancieerd door middel van j aar lij ksche en tusschentijdsch aanvullende ge meentelijke subsidies. Eveneens zal het u bekend zijn, dat, hoewel het totaal dezer toegekende bedragen nagenoeg overeen kwam met het totaal der uitgekeerde loo- nen, men toch begin Januari genoodzaakt was, door volledige uitputting der geldmid delen, de inrichting te sluiten. Hoe fataal deze stopzetting voor de naar huis gezonden blinden en hun gezinnen is, behoeft hier geen nader betoog, doch zij is des te meer te betreuren, waar deze toe stand, om redenen, die wij reeds vroeger aan den betreffenden heer Wethouder mochten mededeelen, vermeden had kun nen worden en dan ook o.i. in meerdere opzichten onaanvaardbaar is. Wij meen en dan ook, dat, zonder zwaar dere geldelijke offers, van gemeentewege een betere, en voor allen .aanvaardbare op lossing verkregen zou kunnen worden, in dien deze inrichting geheel door de gemeen te werd overgenomen, onder de directe lei ding eener commissie, zooals reeds in enkele andere steden bestaat.. Bij behoorlijke lei ding zou het gemakkelijk vallen, verreweg het grootste deel der productie dezer, ge lukkig slechts kleine, groep werkers, aan de gemeenteinstellingen te leveren, terwijl ook het afzetgebied daarbuiten op veel doeltref fender wijze ter hand genomen kan worden. Het spreekt wel van zelf, dat hiernaast ook het geschikt maken van de werkers voor allerlei soort van arbeid en het vervaar digen van een grootere verscheidenheid van producten een voorname rol speelt, die tot heden volledig verwaarloosd is. Mocht eventueel uw Raad tot deze vol ledige overname niet bereid zijn, dan ver trouwen wij toch, dat de zoo ruim geble ken sympathie van het gemeentebestuur voor de arbeidskrachtige, Leidsche blin den niet door het huidige slechte financieele resultaat dezer werkinrichting te niet zal worden gedaan. Willen deze blinden niet terugvallen tot den jammerlijken toestand van werkeloos thuiszittende bedeelden, dan zal slechts spoedige geldelijke hulp van ge meentewege de deuren der werkinrichting opnieuw kunnen openen. Doch met alle waardeering voor den goeden wil en vol ledige belangloosheid van het bestuur der Vereeniging tot Verbetering van het Lot der Blinden meen en wij toch, dat aan haar niet deze moeilijke en veel tijd en deskun digheid eischende taak der werkverschaf fing kan worden opgedragen zonder de steun en het initiatief van een commissie, als in het adres genoemd. Slechts daardoor zal het mogelijk worden, een blindenbedrijf te organiseeren, dat aan zijn werkers eeni ge levenszekerheid biedt en financieel voor de gemeente Leiden aanvaardbaar en vol komen verantwoord genoemd worden mag". UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Mariacongrègatie. Voor alle leden van de Mariacongregatie en voor alle jongens en meisjes vanaf 14 jaar wordt het vol gende in herinnering gebracht. Zondag na de H. Mis van 7 uur is er algemeene H. Communie. Zondagavond 7.30 gemeen schappelijke congregatie waar weer alle bovenaangegeven jongens en meisjes ver wacht worden. Na de congregatie in het St. Willibror- dusgebouw film. Toegang tot deze film hebben weer alle jongens en meisjes van onze parochie vanaf 14 jaar, tegen vergoeding van 25 cent. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij de bestuursleden van de beide afdee- lingen, ook Zondag ha de Hoogmis aan de zaal en Zondagavond. Er is geen plaatsbe spreken. We hopen, dat ook allen, die nog geen lid zijn zich op deze Mariadag zullen aan sluiten bij deze parochiale Congregatie- dag. De beide Besturen. SPORT AUTOMOBILISME RALLY MONTE CARLO De eerste Nederlandsche équipes te Monte Carlo. Door bemiddeling van de Koninklijke Ne derlandsche Automobiel Club zijn heden bij het A.N.P. te- Amsterdam de volgende be richten binnengekomen inzake de verrich tingen van de Nederlandsche deelnemers aan de Rallye Monte Carlo: Het laatste stuk van de route naar Monte Carlo is z^r moeilijk geweest. Er viel een krachtige regen, waardoor de afstand Brig- nollesMonte Carlo bijna niet te berijden was. De heer en mevrouw Cornelius met D.K.W. zijn helaas te laat aan de controle te Monte Carlo aangekomen. De Fordéquipe van Beeck CalkoenBeylaard, die te Sta- vanger was gestart, kwam tijdig aan de finish, hetgeen eveneens het geval was met de Ford-equipes Bakker Schut-De Beaufort en Sprenger van Eyk-Paulen, die te Tallinn zijn vertrokken. Ten slotte kan nog worden medegedeeld, dat ook de Nederlandsche équipe Testers-Diepen met Ford, te Valen- ca in Portugal gestart, precies op tijd de finish te Monte Carlo hebben bereikt. INGEZONDEN STUKKEN Het versche cadetje. Met verwondering las ik in Uw blad van Vrijdag 1.1. een Ingezonden stuk onder den titel: „'t Lang verwachte versche cadetje komt niet". Ik weet niet wie schrijver van bovenge noemd stukje is, maar dat weet ik wel, dat Uw abonnee de voordeelen van het versche cadetje niet kent, of bang is, dat zijn „nu nog rustig leventje met een zacht lijntje" afgeloopen zal zijn. Ik kan niet begrijpen, in deze tijd van werkloosheid, dat er nog menschen zijn, die hun werk niet ten volle waardeeren en er grootsch opgaan zoo'n lijntje te hebben. Neen, geachte inzender, het ontbreekt U wel aan werklust en U vergeet, dat er hon derden klaar staan, om Uw werk over te nemen, maar dan met een anderen geest als U, met meer ijver en'hart voor de zaak, waar men werkt. Dat er om vier of vijf uur begonnen wordt is waar, maar dat er veel patroons zijn, die 's morgens pas om negen uur foe terend in de bakkerij komen, is niet waar, dat is een uitzondering. De meeste patroons, ook in de grootere bedrijven, staan steeds tegelijk met de knechts in de bakkerij, maar dan wordt er ook gewerkt en behoeft men ook niet vroeger te beginnen, om 's mor gens aoht uur versch brood voorhanden te hebben- Inzender heeft het.ook over smakeloos heid, welnu proeft U dan zelf geen verschil tusschen een oud en een versch cadetje. Van oudbakken cadetjes hebt U aan één genoeg maar van versche eet U er wel drie, ziet U, geachte inzender, daar zit 'm de kneep, vermeerdering van omzet en ver mindering van werkloosheid. Het gaat niet alleen voor een paar hotel- heeren, zooals U schrijft, neen, het publiek vraagt om versch brood en hiermede zijn de'bakkers, de knechts, de graanhandelaren, de boeren en vele anderen gebaat. Met vriendelijke dank voor Uw plaats ruimtes Ook een abonnee. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: doctoraal examen Wis- en Natuurkun de, hoofdvak Wiskunde de heer H. P. Heshusius, Den Haag; candidaatsexamen Wis- en Natuurkunde letter I. de heer F. van Rhee, Den Haag. candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter K. de heeren A. D. J. Meeuse, Den Haag en R. J. v. d. Linde, Leersum; candidaatsex. Rechtsgeleerdheid mevr. mr. W. M. van Meursv. d. Berg, Lei den. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. In hooger beroep hebben terecht ge staan de transportarbeider W. J. van A. uit L e i d e r d o r p en de bloemist. J. G. P. uit Leid en, die bij vonnis van de Haagsche Rechtbank zijn veroordeeld, on derscheidenlijk van A. wegens beschadi ging van een auto en bedreiging met groo te mishandeling en P. wegens beschadi ging in vereeniging gepleegd, tot vijf en drie maanden gevangenisstraf. Verdachten waren in den avond van 21 Juni jl. na café-bezoek te Voorscho ten met zekeren C. per taxi naar Den Haag gereden om een auto op de auto markt te koopen. Men trof de verkoopers niet aan, doch na eenig zoeken vond men het in Wijk VU. Gezamenlijk reed men daarna terug naar Voorschoten, waar ge stopt werd om over den koopprijs te on derhandelen. Op een gegeven oogenblik waren de beide verdachten verdwenen. Deze hadden zich in het kreupelhout ver scholen en toen zij gevonden werden, ble ken zjj niet bereid den koopprijs te vol doen. Op de vraag van den verkooper C. „betaal je me?" haalde de eerste verdach te een geopend mes te voorschijn waarme de hij den chaqffeur M. bedreigde. Verdachten beweerden beangst te zijn geweest, dat zij beroofd zouden worden. Daar zij zoowel te Voorschoten als in Den Haag eenige café's hadden bezocht, waren zij beiden onder drankinvloed. Volgens van A. heeft M. hem in een sloot geduwd. Deze verklaarde o. m., dat de bedreiging met het mes niet speciaal hem, maar meer het achtervolgend gezelschap gold. Beide verdachten zouden zich vervol gens naar de stilstaande taxi-auto hebben begeven waarvan zij twee ruiten insloe gen en deuken in de carrosserie en het spatbord trapten. Nadat nog enkele getuigen waren ge hoord, betoogde de advocaat-generaal mr. L. J. B. Vermeulen, dat de verkooper van de auto C. veronderstelde met een reëelen kooper te doen te hebben, want na het proefrijden bleken de verdachten tot den koop bereid. Toen het evenwel te Voor schoten op betalen aankwam, hebben bei den zich onder voorwendsel uit de voeten gemaakt. Spr. releveerde het® hierboven weergegeven relaas van de getuigen oharge betreffende de bedreiging en de ver nieling, welke feiten spr. bewezen achtte. Met het oog op een gunstig reclasseerings- rapport vroeg spr. echter verandering van de opgelegde straffen en wel voor beide verdachten drie maanden waarvan één maand voorwaardelijk met drie jaar proef tijd. Mr. L. Weijl uit Leiden die de ver dachten ook in eerste instantie verdedigde, begon een relaas van beroovingen, die in het café „De Gouden Leeuw" te Voorscho ten zouden hebben plaats gehad. President Mr. Lodder: „Wat heeft dat alles met deze zaak te maken?" Mr. Weijl voortgaande zeide, dat zijn clienten gerechtvaardigde vrees koesterden, dat ook zij de slachtoffers van berooving zouden worden, vandaar hun plotseling verdwijnen. De gehoorde getuigen hebben volgens pleiter de verdachten willen pressen tot betaling. Niet dezen, doch de getuigen waren aanvallers, die bovendien de verdachten eerst onder drankinvloed hebben gebracht. Pleiter constateerde, dat zijn cliënten uit noodweer hebben gehan deld en hij concludeerde tot vrijspraak subs, uiterste clementie. Uitspraak 12 Febr. a.s. LAATSTE BERICHTEN VRACHTAUTO DOOR BRUG GEZAKT. Een vrachtauto van de firma Wartenburg uit Nijmegen, beladen met koolrapen en op weg naar Leiden is onder de gemeente Reeuwijk door de Middelburg- sche brug gezakt. De lading moest oip an dere auto's worden overgeladen en naar Leiden worden vervoerd. De weg van Bos koop naar Reeuwijk was door dit ongeval gestremd. TELEGRAMMEN NIETS BIJZONDERS UIT ABESSYNIë. ROME, 29 Januari (A.N.P.)Maarschalk Badoglio seint het volgende 109de legerbe- richt: „Niets bijzonders te melden van het Eri- trea-front of Somali-front". NIEUWE ONLUSTEN TE DAMASCUS. DAMASCUS, 29 Januari (A.N.P.). Dins- dgavond is het opnieuw tot hevige botsin gen tusschen demonstranten en de politie gekomen. De onlusten duurden verschei dene uren. Een politie-agent werd gedood, terwijl tientallen betoogers verwondingen opliepen. VERLATEN BELGISCHE OFFICIEREN. Uit Abessijnsche leger! DJIBOETI, 29 Januari (A.N.P.). Stefani bericht, dat de Belgische officieren sedert vele maanden geen soldij meer hebben ge had en derhalve het Abessijnsche leger heb ben verlaten. Zij worden dezer dagen te Djiboeti verwacht om naar België terug te keeren. Deze geste van de Belgische offi cieren heeft groot en indruk gemaakt in po litieke kringen. Men besluit hieruit, dat de binnen'landsche toestand in Abessynië niet beter is dan de militaire en dat de Belgi sche officieren uit vrees voor de kwade ge volgen hiervan nu het uitblijven van de soldij als voorwendsel hebben genomen om zich tijdig in veiligheid te stellen. Dit ver moeden is zeer gegrond; aangezien deze zelfde officieren bijzonderheden hebben ver strekt over de opstanden, welke zich iedere dag uitbreiden in Abessynië. STUDENTENONLUSTEN TE CAIRO. CAIRO, 29 Januari (A.N.P.). Hedenoch tend hebben opnieuw ernstige ongeregeld heden plaats gehad tusschen studenten en de politie. De studenten poogden in de ge sloten universiteitsgebouwen door te drin gen, waartegen de politie met de vuurwa pens optrad. Naar wordt vernomen is een 60-tal studenten gewond, waarvan 10 erns tig. Alle universiteitsgebouwen te Caïro zijn gesloten en de bruggen over de Nijl naar Gizek waar de universiteitsgebouwen liggen, zijn versperd. Overal in de stad is het onrustig. Geregeld patrouilleeren politie en .cavalerie door de straten. Ook elders komen ongeregeldheden voor en de gou verneur van 6 provincies verzochten het mi nisterie van binnenlandsche zaken alle uni versiteitsgebouwen te sluiten. STREICHER UIT DE GRATIE? LONDEN, 30 Januari (A.NP.). De „Daily Telegraph" meldt uit Berlijn, dat daar ge ruchten in omloop zijn volgens welke de gouwleider van Frankenland, Streicher, uit de gunst zou zijn. Zelfs nazi's zijn, vol gens het blad, van meening, dat zijn anti- Semietische campagne te vér ging. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Ondertrouwd: L. Buis jm. 27 j. en L. H. E. Burzlaff jd. 22 j. C. v. Herwaar den jm. en M. C. v. d. Pompe jd. Gehuwd: G. W. Zandvoort jm. en C. L. v. d. Zande jd. Overleden: M. C. HannoDupon vr. 66 j. S. Zwarts m. 67 j. A. M. Ro- zierKoehorst wede. 84 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. PROF. JEZE HERVAT ZATERDAG ZIJN COLLEGES. PARIJS, 29 Januari (A.N.P.). Prof. Jèze zal eerst Zaterdag a.s. zijn colleges aan de rechtsgeleerde faculteit der universiteit her vatten. Naar verluidt zijn uiterst strenge maatregelen aangekondigd, die de hand having van orde en rust op dien dag moeten waarborgen. Slechts een kleine minderheid der studenten heeft zich nog uitgesproken tegen de hervatting der colleges van prof. Jèze. Voor het geval, dat het tot nieuwe inci denten zal komen, is nieuwe sluiting der faculteit en uitstel der examens aangekon digd. De heropening d^r colleges zou dan niet meer zoo spoedig plaats hebben. Stren ge disciplinaire maatregelen zullen worden getroffen tegen degenen, die deel hebben aan verstoring der orde. RICHARD LOEB VERMOORD. NEW YORK, 29 Januari (A.N.P.). Richard Loeb, de jonge man van welgestelde fami lie te Chicago, die tot levenslange gevan genisstraf werd verordeeld omdat hij, zoo als men zich zal herinneren, twee jongens heeft vermoord, alleen om de sensatie van de misdaad mee te maken, is thans op zijn beurt vermoord door een medegevangene met een scheermes, dat ontstolen was aan den gevangenis-barbier. DE VROEGERE CHAPERONNE VAN ONZE KONINGIN OVERLEDEN. LONDEN, 29 Jan. (A. N. P.). Miss Eli sabeth Winter, de vroegere chaperonne van H. M. Koningin Wilhelmina is heden in haar woning Saffron walden in Essex overleden, na een week bewusteloos te hebben gelegen. Haar zuster is verleden week Woensdag overleden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM 29 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 223 vette kalveren 5864, 4857 en 4247 cent per kg. levend gewicht, 54 nuchtere kal veren 4.007.50 per stuk, 205 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 4445 cent, zware 4243 en vette 4041 cent per kg. Overzicht: Vette kalveren, redelijke aanvoer, handel willig, prijzen minder dan vorige week. Nuchtere kal veren tamelijke aanvoer, handel vlug, prij zen constant. Varkens korte aanvoer, han del zeer stil, prijzen lager dan Maandag jl. Enkele vleeschvarkens iets boven no- teeering. WOERDEN, 29 Jan. Kaas. Aanvoer 51 partijen kaas. Met rijksmerk le kwal. 21 —22, met rijksmerk 2e kwal. 19—20. Handel traag". KOUDEKERK-RIJNDIJK, 28 Jan. Eierenveiling. Aanvoer 3340 stuks. Prij zen: kippeneieren 3.10—3.60, eendeneie ren 2.80—2.90 per 100 stuks; boter 66—72 cent, en kaas 1522 cent per pond, kippen 6070 cent per stuk, hanen 0.801.00, konijnen 0.30—1.00 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 28 Jan. Groen- tenveiling. Sla 0.50—2.30 per 100 krop. slavellen 1015 cent per kist. ZOETERWOUDE, 29 Jan. Veiling „Ik Leer Nog". Aanvoer 2430 eieren. Prijzen: kippeneieren 3.504.00, kuikeneieren 3.303.80, eendeneieren f 3.30 per 100 stuks, kaas 1224 cent per pond, kippen 0.351.20, hanen 1.001.30, konijnen 0.702.15 per stuk.. VEUR, 28 Jan. Eierenveiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 27416 stuks 26824 kippeneieren 3.10—3.75, 592 een deneieren 2.90—3.10 per 100 stuks, 53 kippen 0.40—1.25, 6 eenden 70 cent, 104 konijnen f 0.502.25, 11 duiven 11—26 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.27 Londen 7.287/g New York1.46"»/16 Parijs 9.721/., Brussel 24.84 Zwitserland 47.98 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.65 Kopenhagen82 55 Stockholm37.60 Praag 6.11 Ween en Boedapest Prolongatie 2 pof.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3