leder pak HONIG's VERMICELLI GRATIS 6 ZATERDAG 25 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN NIEUWVEEN Men zou bijna van zyn eigen vaderen vervreemden, als er, zooals ditmaal, twee maanden verloopen voor men weer bij el kaar is. In het licht der electriciteitskwestie hebben er wel eenige zittingen plaats ge had, doch ze waren streng geheim. Op de eerste openbare bijeenkomst in het juist aangevangen jaar, welke Donder dagavond te half acht door burgemeester Geesink geopend werd, waren allen pre sent. Na de gebruikelijke opening leest de heer J. Roovers zijn notulen, die de zware agenda der vorige zitting nog eens ver tolkten. De heer Spring in 't Veld plaatst enkele opmerkingen en ongewijzigd volgt de goedkeuring. Licht en donker. De negende nieuwjaarsrede van den voorzitter vangt aan met een hartelijk welkom aan de vroedschap. Spr. dankt God, dat de leden persoonlijk en de ge meenten van rampen gevrijwaard bleven in 1935. Somber spreken de cijfers over werkloosheid e.d., die het land betreffen. Gunstiger luiden zij voor het plaatselijke beeld. De opcenten van de personeel be lasting zijn zelfs met tien verlaagd. Door goede samenwerking met de stands- en vakorganisaties en de kerkelijke armbestu ren vermocht de gemeente haar taak ra kende werkloosheid en armenzorg beter doen slagen. De methode van werkverschaf fing door loontoeslag aan de land- en tuin bouwbedrijven werkte bevredigend. De toestand der tuinderij noemt spr. de solaat. Blijkbaar willen de tuinders niet inzien, aldus weidt hij uit, dat zij naast de producten hunner voorvaderen zich op nieuwe cultures moeten toeleggen, willen zij niet hopeloos ten gronde gaan. De ex port naar Duitschland wordt nimmer meer als voorheen. (Gaarne hadden wij vernomen hoe spr. zich een k ->erswending denkt). Een gedetailleerd overzicht van de werk zaamheden over het voorbije jaar en de objecten in het huidige, zegt spr. niet te zullen geven. Uit de Raad wacht hy voor stellen af. Schoon de gemeente vel dege lijk ook een cultureele taak te vervullen heeft, heeft spr. droevige ervaringen daar omtrent met zijn pogingen opgedaan en noemt de huishoudcursus en die voor de landbouw, welke mislukkten. (Zijn de kook- en E. H. B. O.-cursus spr. ontgaan?). Ten slotte meent spr. tevens namens de leden te spreken, als hij dank brengt aan de gemeente-ambtenaren en de politie On der Gods zegen wenscht hij de Raad moed en kracht voor de taak, welke wacht. Nieuwveen begeert geen „electrische" N.V. Onder de ingekomen stukken berust o.m. goedkeuring op de gemeentebegrooting, of schoon de voorz. en de secr. een vernieti gend vonnis uit den Haag verwacht had den wegens de verlaging der pers. belas ting. De eerste feliciteert de leden met hun doortastendheid, hetgeen vooral de heer Plomp zijn werk is geweest. Het resultaat van de geheime besprekin gen inzake het stichten van een N.V. voor de gemeentelijke electriciteitsbedrijven van Nieuwkoop, Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwveen in samenwerking met de Leid- sche Lichtfabrieken, is door onze gemeente vastgelegd in een schrijven aan de be- heers-commissie, waarin onomwonden ver klaard wordt, dat zij voor dit plan geens zins te vinden is. De voorz. leest een door slag voor van dezen brief. Wij weten dat deze houding door de Nieuwveners op hoogen prijs gesteld zal worden. Practisch had een N.V. uitgeloopen op een belang rijke financieele strop voor Nieuwveen en een verlichting voor Ter Aar en Zevenho ven. De G. E. B.-begrooting 1936 krijgt ver volgens ruim haar tijd uitgemeten. B. en W. meenen, dat pl.m. 2.700 totaal voor sa larissen, loonen, onderhoud en diverse on kosten voor een net van ongeveer 51/2 K.M. naar verhouding erg hoog is. De ver tegenwoordigers van Nieuwveen in de be- heers-commissie zullen daarom trachten of enkele posten niet eenigszins te drukken zijn. De heer Plomp zegt, dat de aanslag der gemeente juister gezien wordt in het aan tal aansluitingen, zijnde rond 300. j 9. per aansluiting is echter nog rijkelijk hoog en hij sluit zich bij B. en W. aan, evenals de andere leden. Spr. vraagt zich tevens af of de salaris sen aangepast zijn. De voorz. kan dit niet uitdrukkelijk bevestigen. Wel weet hij, dat het uurloon der losse arbeiders 25 cent bedraagt. De heer Spring in 't Veld sluit zich bij den heer Plomp aan en meent, dat een druk op de uitgaven niet gevonden moet worden door maar eventjes 15 cent op het uurloon der grondwerkers te plukken, die bij uitzondering te werk gesteld worden. Hij voelt meer voor een salarisherziening. De heer Plomp informeerend of het gra ven en teren niet door het vaste personeel kan geschieden, krijgt van den voorzitter 't bescheid: Dat zal wel; 't is vrij stom werk. De vraag blijft echter of ze er tijd voor hebben. Besloten wordt, dat B. en W. nader om trent de bezoldigingen zullen informeeren. Een gunstig rapport. De heeren weth. Ran, Spring in 't Veld en Plomp, die de commissie vormen belast met de werkverschaffing door middel van loontoeslag aan land- en tuinbouwbedrij ven, rapporteeren. dat zij de toepassing gunstig achten, al valt het voordeel voor de gemeente niet nauwkeurig te bepalen van 15 Oct.15 Jan. zijn 15 werkloozen aan emplooi geholpen, 623 en 96 zijn resp. door de gemeente als toeslag betaald voor land- en tuinarbeid. In deze geval len kon de gemeente met hoogstens ƒ7. steun volstaan, terwijl de voordeelen ver der waren: behoorlijk loon voor den te werkgestelde, dus ruimer middelen en de boer liet werk verrichten, dat anders wel licht achterwege bleef, bv. slootschieten. De heer Spring in 't Veld noemt verder het later trekken uit de werkloozenkas, waardoor de uitgetrokkenen dus later om gemeentesteun komen. De commissie ontvangt de dank der leden en wordt niet ontbonden. De besturen der R.-K. en Chr. school zullen een voorschot ontvangen, resp. 1.500 en ƒ1.000, zijnde aangevraagd. Hondenrevue. Aan de orde is de vaststelling van het hondenkohier, dat altijd vroolijkheid geeft gelijk de voorzitter constateert. De 69 blaf fende viervoeters zijn een aardige bijver dienste voor den gemeente-ontvanger. Het suppletoire kohier brengt 25.in 't laadje en 1936 werpt 188 af, ijs en weder dienende. Burgemeester, secretaris, ontij vanger, weth. Joha, zij allen hebben een luxe gedierte ad 4. Ook nog om andere redenen betreurt de voorz., dat weth. Ran zijn Nero ontvallen is. Hij, Nero, was het schoonste voorbeeld van een tweede klas- ser, een geketende waakhond ad ƒ1. Het classificeeren brengt namelijk nog wel eens moeilijkheden mee, welke reclames uitlokken. Enfin, die hooren we de volgen de maal wel. De minister van justitie uit België brengt ter kennis van ons college, dat door de devaluatie der franc de levensduurte om gekeerd evenredig gestegen is, weshalve 't kostgeld van een in Gheel verpleegde krankzinnige wordt verhoogd met ƒ30 en thans ƒ260 beloopt. (Zal ministec Oud daar rekening mee houden als de gulden valt?). Een koffiepraatje. De heer Spring in 't Veld komt bij de rondvraag met een verzoek om het water peil van de sloot vóór het raadhuis te ver lagen, wat de huizen vochtvrijer zal ma ken. Toegezegd. Weth. Joha wil heelemaal geen water meer zien, althans op de raadstafel. Hij vraagt of er geen edeler drank geschonken kan worden, bijv. koffie of thee. Persoon lijk geven wij hem groot gelijk. Je grie zelt er van als je de heeren alsmaar wa ter ziet drinken, de eene karaf na de an dere. En dat met dat waterige weer. De heer Plomp voelt zich goed bij water. In ieder geval wil hy niet de gemeente op kosten jagen. Spr. noemt een naburig hoogheemraadschap, dat zegge ƒ2.400 voor vertering uittrekt. Moet er iets anders ko men, dan wil hy 't zelf betalen. De heer Vreeken rqept over thermosfles- schen. De heer Spring in 't Veld zegt, dat het secretarie-personeel op de eerste plaats voor een verversching anders dan water in aanmerking komen. De heele linie valt hem bij. De voorzitter vindt koffie eveneens bo ven gemeentepils te prefereeren, was het alleen maar voor de gezelligheid. Hij zal stappen doen, die weer tot de oude privi leges terugvoeren. Dat verdient adhaesie, al prijzen wij de zelfverloochening der hee ren. Water is, behalve de tallooze uitzonde ringen, nog altijd voor de kikkers. Als nu de „Elf Gemeenten" maar niet de tarieven verhoogen! De vroedschap gaat na sluiting in 't ge heim verder. LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Het gebouw geopend vanaf 7 uur. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag Ledenvergadering Fabrieksar beiders 8 uur. Dinsdag Esperantocursus. Woensdag. Bestuursvergadering Trans portarbeiders, 8 uur. Woensdag Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Woensdag. Cursus Bakers. Donderdag Jaarvergadering Bakkersge zellen, 8 uur. Ledenvergadering St. Paulus, 8 uur. Donderdag Tuinbouw Teekencursus groo- te zaal. Donderdag Kleermakerscursus. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. CNTERPAROCHIEELE SINT JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGLNG. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaar, lederen 3den Maandag van den maand des avonds te half negen in de Pre sidentskamer van het Gezellenhuis. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet- bevat ter kennismaking een HONIG's BOUILLONBLOKJE GEMEENTERAAD VAN NOORDWIJK De Raad dezer gemeente kwam Vrijdag middag te twee uur in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van bur gemeester J. B. V. M. J. van de Mortel. Af wezig wegens ongesteldheid de heer C. van der Wiel. De voorzitter opent de vergadering met gebed en wenscht de gewoonte getrouw op deze eerste vergadering van het nieu we jaar den leden alle goeds toe. Spr. hoopt, dat alle leden wederom actief deel zullen nemen ter behartiging van de ge meentebelangen en wenscht ten slotte den leden individueel in alle opzichten, zoowel voor hunne gezinnen als in zaken, een ge lukkig jaar. De heer Liefferink brengt ramens den Raad den voorzitter dank voor deze woor den en richt wederkeerige geluk wenschen tot den voorzitter. Spr. hoopt, dat de voor zitter de belangen der gemeente nog tal van jaren moge behartigen en besluit met den wensch dat door een algeheel ople ving de gemeente ook eens uit de depres sie moge geraken. Hierna doet de voorz. mededeeling van de door Ged. Staten goedgekeurde raads besluiten, alsmede mededeeling van enkele ingekomen stukken, welke B. en W. voor stellen in hunne handen te stellen om ad vies. Aldus wordt besloten. Besloten werd aan de Chr. Besturenbond een subsidie te verleenen voor een door dezen bond te organiseeren ontwikkelings cursus voor werkloozen, onder voorwaarde, dat het Rijk een bijdrage in deze subsidie zal verleenen. De voorz. zegt, dt B. en W. momenteel nog niet volledig kunnen zeg gen, hoeveel deze subsidie zal bedragen, aangezien het verzoek van den Chr. Be sturenbond slechts kort geleden werd inge zonden en daardoor nog niet is te zeggen of het Rijk een bijdrage zal verleenen en zoo ja, hoe groot deze zal zijn. De heer van der Niet had bezwaar tegen de gestel de voorwaarde. Spr. vindt het beter deze maar te laten vervallen. De voorzitter zei- de, dat het Rijk naar alle waarschijnlijk heid wel een bijdrage zal verleenen, in dien een en ander voldoet .aan de door den Minister hiervoor gestelde eischen, terwijl naar de meening van den voorz. de aanvrage aan deze eischen voldeed. Overgegaan wordt tot het benoemen van een nieuw lid van de commissie voor het nazien der begrooting 1936, zulks in ver band met het feit,- dat de heer van der Wiel wegens ziekte niet aan de werk zaamheden van deze commisie kan deelne men. Benoemt wordt de heer Vogelaar, met 11 van de 14 stemmen, terwijl op de hee ren Vink, de Vreede en Caspers elk één stem werd uitgebracht. Een verklaring. De heer Schelvis zegt, dat hy de eenige is geweest, die bezwaar heeft gemaakt te gen den door de voorzitter gedane schrif telijke mededeeling aan den Raad om den heer Vogelaar aan te wyzen als de plaats vervanger van den heer van der Wiel in deze commissie, mits daartegen vóór een bepaalden termijn geen bezwaar werd ge maakt. Spr. verklaart niets tegen den per soon van den heer Vogelaar te hebben, in tegendeel, hij heeft alle respect voor hem. Spr. vond het evenwel beter, dat deze be noeming in de vergadering zelf geschiedde, temeer daar nog in den loop van dezelfde week een vergadering was belegd. De voorzitter merkt hieromtrent op, dat intusschen toch weer een week nutteloos is verloren gegaan. Vervolgens werden, met algemeene stem men benoemd tot weeshuismeester de heer C. G. J. Alkemade Sr., aftredend, en wel voor den tijd van vier jaar, alsmede tot gasthuismeester van het gasthuis te Noord- wijk-Binnen, de heer J. Kloos, aftredend eveneens voor den tijd van vier jaar. Tot leden der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs werden met nagenoeg algemeene stemmen herbenoemd de heeren A. C. Meijer en K. Sanders. Besloten werd met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten een rekening- courant-overeenkomst te sluiten, waarbij voor de buitengewone uitgaven een crediet wordt toegestaan van ten hoogste ƒ50.000 en voor de gewone uitgaven een crediet van ten hoogste f 114.700, zulks wegens be ëindiging van de in het vorige jaar aan gegane rekening-courant-overeenkomst. Aan den heer J. W. F. Duijnstee, alhier werd op grond van de lager-onderwijswet een tegemoetkoming verleend van 15. voor de kosten van vervoer naar Leiden van zijn zoontje wegens het bezoeken van de R.-K. u.l.o.-school, aldaar. Deze tege moetkoming eindigt op 30 Juni 1936, den datum waarop de leerplichtige leeftijd is verstreken. In verband met een bij B. en W. inge diende bouwaanvrage van de N.V. Grond exploitatie Mij. „Ruysdaellaan" te Bever wijk, om vergunning voor het bouwen van 70 woningen aan de Quarles van Ufford- straat, werd besloten van de N.V. Bevea, alhier, aan te koopen den voor straat be stemden grond voor ƒ1.in totaal. Deze grond moest eerst aan de gemeente wor den overgedragen alvorens bouwvergun ning kan worden verleend. Ijlierdoor komt dus straks heel wat werk aan den winkel, al zullen de 70 woningen wel niet allen te gelijk worden gebouwd. Weer een werkverschaffings object. Hierna besloot de Raad in werkverschaf fing te doen uitvoeren het aanleggen van eenige nieuwe en het verbeteren van eeni ge bestaande wandelpaden in de duinen, gelegen tusschen het bebouwde gedeelte der zuiddiuinen en de gemeente Katwijk een en ander onder enkele door de staatsdomei nen te stellen voorwaarden. De totale kos ten van dit werk zullen ongeveer ƒ2205 bedragen. De kosten bestaan voor het groot ste gedeelte uit loonen. Gedurende 10 we ken kunnen aan dit werk ongeveer 12 ar beiders te werk gesteld worden. Zeer waar schijnlijk zal de gemeente in deze kosten de gebruikelijke subsidie van het Rijk ont vangen. De heer Schelvis vraagt of het ook in de bedoeling ligt dat dr arbeiders door de commissie voor de werkverschaffing zul len worden aangewezen en dat het rouleer systeem wordt toegepast. De voorzitter ant woordt bevestigend. De heer Liefferink dringt aan op spoedige uitvoering van dit werk. Er is gedurende het laatste halfjaar al besloten tot het aanleggen van het par keerterrein aan den Noord-Boulevard, tot den afbraak van woningen, tot het verbe teren van het plein bij de voormalige open bare lagere school, alles in werkverschaf fing. Tot dusver is er nog niets van de uit voering van deze werkzaamheden te zien. Nu besluit de Raad weer tot een nieuw object. Wanneer wordt met een en ander begonnen? Het doet den voorz. pleizier, dat de heer Liefferink degene is, die een lans breekt voor de werkloozen. (Algemeene hilari teit). Spr. zet uiteen hoe moeilijk het is en over hoeveel schijven het moet loopen, alvorens een werk in werkverschaffing te kunnen doen uitvoeren. Dit komt hoofdza kelijk omdat de gemeente zelf arm is aan eigendommen. In een gemeente als Zand- voort b.v. die veel eigendommen bezit, gaat dat allemaal veel gemakkelijker. Spr. maakt er den heer Liefferink er overigens op attent, dat de afbraak van woningen niet in werkverschaffing wordt uitgevoerd en dat de uitvoering van de verbetering sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: C. Otten en C. v. d. Meel, Maandag: G. Cambier en Th. v. Schaik. Dinsdag: F. v. Hal en N. Breedeveld. Donderdag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Zaterdag: H. Klein en J. de Groot. Heden Zaterdag van 89 uur bibliotheek Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.3010.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaal gesloten. Geen zittig St. Joseph Spaarkas. Van 12 uur Bibliotheek. 4 uur Tooneelmiddag voor het District Leiden. 8.30 uur Bestuursvergadering Propa- gandaclub „Dr. Nolens." 8.30 uur Tafeltennissen om prijzen. 8.30 uur Prijsbiljarten, wederom als hoofdprijs een polshorloge. Maandag van 8.00—10.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Op de bovenzaal Vraagavond „Studieclub St. Petrus Canisius". van het plein bij de openbare school ge wacht heeft op de bekende boomen-kwes- tie. Terloops zij hierbij opgemerkt, dat de boomen blijven staan. De heer van der Niet is blij, dat er wederom een werkver schaffingsobject is, al is het dan geen groot object, doch betreurt het eveneens, dat de uitvoering er van zoo traineert. Ook de heer de Vreede toont zich zeer ontstemd over het feit, dat met een en ander nog niet begonnen is. Spr. vraagt of er nog wat van komt. De voorzitter heeft wel gezegd, dat een en ander over zooveel schijven moet loopen, maar als er een doodgewone kwes tie is, die over heelemaal geen schijven loopt, duurt het ook een week, alvorens de zaak in orde is. Spr. dringt aan op meer spoed. De voorzitter vraagt of de heer de Vree de met een voorbeeld wil toelichten wat hij bedoelt. De heer de Vreede zegt, dat B. en W. op 17 Januari een bouwvergunning hebben verleend voor enkele huizen van de N.V. Srica. Op 24 Jan. kreeg men evenwel pas bericht, dat de vergunning verleend was. Spr. vindt dezen toestand ongewenscht. De voorzitter antwoordt, dat de heer de Vree de denzelfden avond nog van den secreta ris telefonisch bericht- heeft gekregen, dat de vergunning verleend was. De heer de Vreede repliceert. Spr. zegt, dat hy niet als officieel opvat wat een ambtenaar hem zoo terloops zegt. De gemeente-secretaris zegt, dat hy dien ambtenaar daar zelf de opdracht toe had gegeven den heer de Vree de zulks mede te deelen, Na een „warme" discussie zegt de voorzitter, dat hij de cri- tiek van den heer de Vreede niet accep teert. Rondvraag. De heer de Monije geeft in overweging de wyzers van de klok van den grooten to ren wat te verduidelijken. Speciaal wan neer de zon er op schijnt is niet te zien, hoe laat het is. De heer Liefferink geeft den heer de Monije in overweging dan even om te loopen naar den anderen kant van .den toren (gelach). De heer Alke made vraagt of de raadsleden eens een de monstratie mogen zien me' de nieuwe brandspuit. De voorzitter zegt, dat de le den spoedig een uitnoodiging hiertoe krij gen, zoodra evenwel alles compleet is. Een der leden vraagt den voorzitter deze de monstratie op Zaterdagavond te willen doen houden, dan kunnen zijn kinderen te vens gewasschen worden. Na deze „koude douche" sluit de voorz. de vergadering en gaat de Raad over in een zitting met gesloten deuren. 8.30 Repetitie Tooneelclub Afd. Jon geren. Dinsdag Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Woensdag: 8.15 uur Aspirantencursus. Woensdag 8.30 uur Liedertafel „Sebas- Schaeffer". Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Vrijdag 8.15 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". 8.15 uur Biljartclub „A. B. C." 8.30 uur op de bovenzaal Boekhoudcur- sus. Zaterdag Bijeenkomst voor de leden van 810.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Zondag 2 Fe bruari beginnen de 7 Zondagen die het feest van St. Joseph (14 Maart) vooraf gaan. Des avonds te half negen toegangs bewijzen afhalen voor het vastenavondfeest Dit geldt alleen Voor de gezellen van 17 tot 21 jaren. Zondag: 9 Februari Viering Vastenavondfeest. Te 7.15 uur in de kapel van het St. Elisabeth-Gesticht Gezongen H. Mis waaronder plechtige Algemeene H. Communie. Na de H. Mis wordt gezongen „Knielt Christenschaar"; waarna in het gezellenhuis gemeenschappelijk ontbijt. ST PANCRAS-KRUIS VAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. tlemelv. en St. Joseph) Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis voor Kruisvaarders en Verkenners. Dinsdag 7 uur Adspi^antenbans I, II, III en IV. Donderdag 7.30 uur St. Lode wij ks vendel Vrijdag 7.30 uur St. Jorisvendel. Zaterdag: 4.455.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zondag 7.30 uur H. Mis waaronder Alg. H. Communie voor Welpen en Verkenners, Kruistochters en Maria-C«ingreganasten. 4 uur Ontspanning. 4.15 Aspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Franciscus, Hu- bertus en Arnoldustan. Dinsdag 7 uur Postzegelclub. 8 uur Esperantoclub. Woensdag 7.30 uur Trommelen. Donderdag 7 uur Martinus- en Serva- tiusban. Zaterdag 7 uur Bibliotheek ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur Morgengebed, waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst voor de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Aloysiusban. 6 uur Adspirantenban II. 7.30 Zaagclub B. Vrijdag: 6.30 uur Sloydclub II. 8 uur Adspirantenban I. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 Biechthooren. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL." Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 3.305 uur Operetteclub. 7.008.30 uur Cadettenclub. 8.3010 uur contributie betalen. Gelegenheid om te sparen. Zondag 121 uur contributie betalen. Gelegenheid om te sparen. 3.00 Inwijdingscursus leden. 3.30 uur Leidstersinwijdingscursus. 4.30 uur Zangclub. Dinsdag: 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.30 uur huisvlijt, alg. ontwikke ling en Engelsch voor beginntnden. Woensdag 23 uur kruiskinderen. In het clubhuis. 56 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 8.009.30 uur reidansen I en II, naaien, charitatief naaien en huisvlijt. 9 uur dadenclub. Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8.15 uur naaicursus op de Vakschool en vioolclub. 7.30 uur Alg. Ontwikkeling. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Actief" afd. meisjes. 8.309.30 uur turnclub „Actief" afdeeling dames IL 7.15 uur Leidstersinwijdingscursus. 8.15 uur E. H. B. O. cursus. 8 uur tooneelclub. Vreeselyk, die sleepery met m'n contra bas!!! Maar Gijs, ik moet toch óók mijn in strument dragen!!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7