ZAÏERDAG 25 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COUXauT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag om twee uur is het vijfja rig dochter je van den heer H., gemeente architect te Ridderkerk, voor de ouderlijke woning aan den Rijksstraatweg door een tram van de Rotterdamsche Traweg-Maat- schappij overreden en onrmddg],liik-ge dood. OUDE MAN DOODGEREDEN. Gistermiddag ongeveer te half drie Is op den burgemeester A. Colijnweg bij de Kleine Noorddijk te Amstelveen de 74-ja- rige F. Hijstee uit Aalsmeer Oost met zijn rijwiel pardoes tegen een passeerende per sonenauto, bestuurd door den heer S. uit Ouder-Amstel, gereden. De oude man smakte met het hoofd tegen den asfalt weg en was terstond dood. Den chauffeur treft geen schuld. KNAAPJE VERDRONKEN. Gistermiddag te half één is het 5-jarig zoontje van de familie Vos, wonende Bre de Haven te Den Bosch, bij het spelen van den walkant gevallen en in de rivier de Dommel terechtgekomen. Toegeschoten hulp slaagde er niet in den kleine te red den. Het ventje is jammerlijk verdronken. Het lijkje is per politiebrancard naar het Groot ziekenhuis vervoerd. DE MOORD TE GEYSTEREN. Daitsche verdachte weer vrijgelaten. De marechaussee, die dezer dagen een Duitscher had gearresteerd, verdacht van den moord op Pastoor Litjens te Geysteren heeft den man weder moeten vrijlaten, daar nergens uit bleek, dat de verdachte met den moord in verband stond. 1 PENNINGMEESTER VERDWENEN. Naar w« vernemen heeft de penning meester van een begrafenisvereeniging 'e Amsterdam, die sedert 14 dagen zonder achterlating van adres is verdwenen, het in hem gestelde vertrouwen op grove wijze misbruikt. Hoewel nog niet precies vast is te stel len, hoe groot de door hem veroorzaakte schade is, vreest men, dat de thans voort vluchtige een bedrag van eenige duizenden guldens heeft ontvreemd uit de kas der vereeniging. Sedert bijna 30 jaren heeft de man van het bestuur der vereeniging deel uitgemaakt. Men heeft in hem het volle vertrouwen gesteld. HET COLPORTAGE-VERBOD. Eenige overtreders bekeurd. De politie over het IJ te Amsterdam heeft gisteravond krachtige maatregelen genomen tegen het verspreiden van kran ten in verband met het kortgeleden uitge vaardigde verbod, waardoor het versprei den en colporteeren na 12 uur 's middags niet meer toegestaan is. Een speciale ver- spreidmgsploeg ventte gisteravond in Imndorp Blauwe Zand met het dagblad „De Tribune". Men bood het blad te koop aan, waarom de politie zich genoodzaakt zag een belangrijk aantal exemplaren in beslag te nemen. Tegen de colporteerenden werd proces-verbaal opgemaakt. Eenzelf de lot viel ten deel aan de bezorgera van een gratis Christelijk weekblad. „HET GEBED EENER JONKVROUW". Zij leegde de offerblokken. In de vredige stilte van het Godshuis te Nuland zat argeloos en in gebed verzonken een jonge vrouw. De tijd vlood en het ge- bed duurde. Toevalliger wijze, aldus de „Bossche rt. betrad ook de burgemeester van Nu land het bedehuis, ongetwijfeld om voor de zijnen en zijn volk te bidden. Doch zijn aan- dacht werd afgeleid door de oogenschijn- lijk biddende jonkvrouw. Wij zeggen „oogenschynlijk biddende", omdat de bur gemeester de jongedame verdachte mani pulaties zag maken. Het verhaal kan kort zijn. Op het ge meentehuis aan een streng verhoor onder worpen, bekende de wreedelijk in haar ge bed gestoorde schoone, zioh te hebben schuldig gemaakt aan het lichten van offer blokken, waarbij de burgemeester haar ver raste. Zij had ook op 6 Januari jJ. het Gods huis te Nuland bezocht en by die gelegen heid zoowat de halve Kerstkribbe weten weg te voeren. Ook stond de juffrouw in het politieblad gesignaleerd voor diefstal len in Den Haag. Het 21-jarige jonge da metje. Johanna R. uit Den Bosch, is door de politie van hare vrijheid beroofd en zal aan den heer Officier van Justitie jrden voorgeleid. DE INBRAAK TE NUNS PIET. De politie en justitie blijken een goeden slag geslagen te hebben met de arrestatie van „Witte Nelis" en twee andere mannen, die zooals bekend, thans te Zwolle in ar rest zitten. Een van de drie heeft bekend deelgenoot te zijn aan den inbraak te Nun- speet in de melkfabriek van den heer Schaap. Op het fabrieksterrein heeft hij verschillende aanwijzingen gedaan. De beide andere verdachten blijven ontkennen ofschoon de derde, die bekend heeft, reeds tal van bijzonderheden van zijn beide me deplichtigen heeft meegedeeld. Het onder zoek door de Rijksrecherche duurt nog steeds voort. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Mishandeling. Voor den waarnemend-politierechter prof. mr. van Bemmelen verschenen gisteroch tend J. P. N-, bloembollenkweeker te Lim- men, C. J. N., bloembollenkweeker te Heilo en C. J. O., aannemer te Haarlem, die zeke ren A. Berg, bloembollenkweeker te S a fr ee n h e i m, mishandeld zouden hebben. Verdachten hadden van A. Berg geld te vorderen. B. mocht echter geen geld uit betalen, omdat surséance van betaling was aangevraagd. B. verklaarde als getuige, dat, toen de drie verdachten bij hem kwamen en een dreigende houding aannamen, hij een ge laden revolver heeft getrokken en gescho ten heeft. Niemand werd geraakt, maar de dTie bezoekers zouden zich toen op B. ge worpen hebben en hem tot bloedens toe ge slagen en geschopt hebben. Verdachten gaven een andere lezing van het geval. B zou zijn drie bezoekers eerst in de keuken hebben laten wachten. Zij hoorden, dat hij de politie opbelde. Daarna heeft hij een revolver getrokken en toen is verd. O. op hem toegesneld. Er ontstond een worsteling en het schot ging af. De broeder van A. Berg, zekere N. Berg, verklaarde dat verdachten wel degelijk be dreigingen ten opzichte van zyn broer, den schuldenaar hebben geuit. Toen O. of gei.'s broer toesnelde, heeft N. Berg een stoel gegrepen en „er op los getimmerd", zooals de politierechter zeide, om zijn broer te steunen. Verdachten verklaarden, in geen enkel opzicht een dreigende houding te hebben aangenomen of bedreiging te hebben ge uit. Daar was huns inziens ook geen reden voor, want de broer van den schuldenaar heeft verdachten voorgespiegeld (daar zijn partijen het over eens), dat zij hun geld, al thans een geceelte daarvan, zouden krijgen. Voor den subsistuut-officier van justitie, mr. Rouffaer, stond vast, dat er dreigemen ten geuit zijn. De mishandeling achtte hij bewezen. Tegen ieder der verdachten werd 50 subs. 25 dagen geëischt. De politierechter zal over een week schrif telijk vonnis wijzen. Een student te Rotterdam had zijn motor fiets aan zekeren K. V„ bakker te Wasse- naar, verkocht, d.w.z. de motor was op afbetaling geleverd. Met de betaling vlotte het niet erg: het totale verschuldigde be drag was 80 en na 5 maanden zou nog slechts 22.50 zijn afbetaald, vertelde de student. Intusschen had de student een an deren kooper voor zijn motorfiets gevonden en eischte van den bakker teruggave van den motor (waarop hij volgens een contract betreffende de betaling van den motor het volste recht had), terwijl hij hem toezegde 22.50 terug te betalen. Er ontstond een vechtpartij tusschen den bakker, die wei gerde den motor af te staan, en den student. Ook de vader van den bakker mengde zich er in en er vielen klappen, waarvoor vader en zoon zich gisteren hadden te verant woorden. De vechtpartij heeft zich afge speeld op den Leidschen Straatweg, waar de heer B.f die zich als kooper had aan gemeld, den motor probeerde, terwijl V. jr. achterop zat. De student-eigenaar en twee zijner vrienden, die bij de vechtpartij wa ren, verklaarden, dat de heeren V. senior en V. junior bedreigingen geuit en met ijzeren voorwerpen geslagen hebben. „Heeft uw zoon den eersten slag gege ven?" vroeg de politierechter aan V. senior. „Neen, edelachtbare, zijn vader is een bruut, maar hij is van zijn geboorte af al tijd zoo zacht als een lammetje geweest", luidde het antwoord. Beide verdachten ontkenden de vecht partij op eenigerlei wijze te hebben uitge lokt. Naar de meening van verdachten is de heele zaak van den verkoop van den motor aan den heer B. een doorgestoken kaart. De student wilde van V. jr. den motor afpak ken, meenden zij. Het O.M. meende, dat niet was komen vast te staar., dat verdachten geslagen had den en vroeg vrijspraak voor de beide ver dachten. De politierechter sloot zich hierby aan en sprak vader en zoon vrij. UIT DE OMGEVING LISSE De hyacinthen beginnen te neuzen. Meerdere bloembollenkweekers zijn in den loop dezer week al begonnen met het ver dunnen van de deklaag der hyacinthen. Wegens den zachten winter is dit noodig, alhoewel er bij nog mogelijk te verwach ten vorst gevaar aan verbonden is, zoo als te begrijpen valt! Eindelijk succes. Het is de politie al hier gelukt een der belhamels te pakken te krijgen, die reeds herhaalde malen de ruiten van het pas gebouwde kerkgebouw van de Gerereformeerde Gemeente in gooide. Dit euvel, hetwelk reeds verschil lende keeren had plaats gehad, zal hier mede wel zijn einde hebben bereikt. De schade welke reeds is toegebracht, be draagt ongeveer 2.50 per ruit, zoodat een en ander een flinke schadepost was voor den betrokken bouwer. NIEUWVEEN. Autobusdienst naar Uithoorn. Ged. Sta ten van Zuid-Holland hebben aan G. Kop pend te Nieuwveen voorzoover Zuid-Hol land betreft, voor het tijdvak van 1 Janu ari 1936 tot 1 Januari 1939 vergunning ver leend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Nieuwkoop via Zeven hoven-station. Zevenhoven-dorp, de Lie- meerbrug en Blokland en Uithoorn en om gekeerd. HILLEGOM Comité voor Huish. Voorlichting. Gls- teravond werd in een der lokalen van de ULO-sehool de eerste avond gegeven van de naaicursus. Tegenwoordig waren alle dames van het comité, 34 cursisten, de leerares, mej. Liebrechs, uit Heemstede, alsmede de burgemeester en mevrouw Pont. Wegens een feestavond van den Ned. R.K. Vrouwenbond waren enkele cur sisten met kennisgeving afwezig. De burgemeester opende den avond. Hij bracht dank aan de dames, die het groote en moeilijke voorbereidingswerk hebben verricht en spoorde de cursisten aan, yve- rig de lessen te volgen. Dan zullen deze ze ker vruchten afwerpen en den nood der gezinnen helpen verlichten. Ook tot mej. Liebrechs richtte de burgemeester enkele hartelijke woorden, waarna de lessen een aanvang namen. Motorongeluk van de politie. Gister avond heeft de heer Hensums, inspecteur van politie, een ongeluk gehad. De heer Hensums, die zich op het motorvoertuig der gemeentepolitie bevond en in het rij den nog geen voldoende routine heeft, reed met een groote snelheid. Bij de bocht over villa Remine aan de Hoofdstraat ge raakte de inspecteur zijn stuur kwijt en reed het trottoir op en het lage hek tus schen Hoofdstraat en Sixlaan stuk, waar na de motor te vallen kwam en waarbij de heer Hensums een enkel brak; de mo tor werd vanzelfsprekend beschadigd. Ho pen we dat het bij dit eene ongeluk met het gemeentelijk voertuig mag blijven. Raadsvacature. Als eerste opvolger van den heer J. D. Jansen, die eervol ont slag genomen heeft als raadslid komt de heer J. de Jong, groenten- en fruithande laar. alhier. De vacature behoort aan de C. H. Unie. KATWIJK. Geboren: Pieter z. van P. Spaander man en J. de Mol Antje d. van A van Duyn en G. van der Wiel Pietje d. van D. van Duyn en M. Guyt Maria d. van P. H. Admiraal en E. de Jong Jacoba Cornelia d. van J. van Duyn en W. van Duyn Gerritje d. van J. van den Oever en A. van Ryn. Ondertrouwd: J. Groen en J. van Duyn. Getrouwd: G. Meijer en G. Bonsel B. de Best en M. Voois A. van Duy- venvoorde en G. W. Zuiderduin. Overleden: Martinus Bergman 77 j., echtg. van C. de Groot Catharina van der Brugge 63 j., ongeh. KATWIJK AAN DEN RIJN Dat ging niet. De keurmeester bij den Vleeschkeuringsdienst H., alhier, heeft in samenwerking met den agent van politie J., van een zekere J. v. D. een kalf in be slag genomen dat frauduleus geslacht was. Dat worden dure kalfslappen! KATWIJK AAN ZEE Een kind ontvoerd! Die tijding ging rond als een loopend vuurtje. Ja, 't zal je gebeuren, niet in Amerika, maar in het toch vrij vredige Katwyk aan Zee. Een kind ontvoerd. Een jongetje van 9 jaar. In het Zuiderkwartier liep alles uit, want het moest in de nabijheid van het Zeehos pitium gebeurd zijn. „Men" had het arme schaap van een kind hooren schreeuwen. Men trok er direct op uit, met lichtbak ken, en andere verlichtingsapparaten, de duinen in om den snoodaard te pakken te krijgen. Reeds des avonds om 7 uur liep het gerucht en te 10 uur was men nog steeds in actie zonder ontvoerder of ont voerde gezien te hebben. Een geruststel ling was het voor enkelen, dat in 't geheel geen aangifte gedaan was bij de politie. Deze geloofde van het sensationeele geval dan ook zeer weinig. En toen men te on geveer half elf nog steeds niets wyzer was geworden is men maar huistoe getogen, velen in het besef dat ze er wel eens tus schen genomen konden zijn. Intusschen hadden vele moeders angstige oogenblik- ken door gemaakt. Ja, ja. 't zou je kind toch maar eens moeten zijn!! LEID SCHEND AM. Politieberichten. Bij de politie te Leid- sch end am werd aangifte gedaan door W. H. M. uit Delft wegens oneerlijke concurrentie van A. I., eveneens te Delft voor het aan bieden van een product „Rookdood" aan W. V. te Veur. Door A. W., Westvlietweg te Stompwijk werd aangifte gedaan van diefstal, gepleegd door de dienstbode T. R. uit Den Haag. St. Josephgezellen. Zondag 26 Jan. te 11.30 uur kaart- biljartwedstrijd; te 7.30 uur alleen kaartwedstrijden. Dinsdag 28 Januari te 7.30 uur Maria-Congregatie, waarna ont spanning. Donderdag 30 Januari: verplichte vergadering des avonds te 8 uur. Behandeld wordt „Het gezin terug aan Christus" door den Vice-Praeses. Zaterdag 1 Febr. ontspan ningsavond. K. J. M. V. Zondag 26 Januari te 7.30 uur het Jaarfeest. Maandag 27 Jan. te 8.30 uur '„Politieke ordening naar Pauselijke richtlijnen", inleider Frans Beeren, Rotter dam. Dinsdagavond Maria-Congregatie. Woensdagavond te 7.30 uur Cursus Jonge Bakkers. Vrijdagavond Sociëteit. NOORD WIJKERHOUT Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdag a.s., des namid dags te 2 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot wijziging en aanvul ling der bouwverordening. 3a Voorstel van B. en W. tot wijziging van de per 17 April 1919 met de Land-exploitatie Mij. „Noord- wijkerhout" gesloten overeenkomst. 4 Voorstel van B. en W. terzake van de vast stelling van de voorschotten aan de besturen der bijzondere scholen op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig artikel 101 der L.O.-wet 1920 ten behoeve van het jaar 1936. 5. Verzoek van het bestuur der R.K. bijzondere school in de Zilk om een ver goeding te mogen ontvangen voor het be schikbaar stellen van een lokaal in het parochiehuis voor onderwijsdoeleinden. 6. Wijziging der begrooting, dienst 1935 van ret Grondbedrijf. 7. Wijziging der begroo ting, dienst 1935 en 1936. 8. Voorstel van B. en W. om met die gemeenten Hillegom, Lisse, Sassenheim en Noordwijk aan te gaan een regeling tot het gemeenschappe lijk instellen van een geneeskundig school toezicht. 9. Voorstel van B. en W. tot rui ling en verkoop van gronden langs den Leeweg met en aan de Land-exploitalie Mij. „Noordwijkerhout". 10. Reclames te gen belastingaanslagen. ZILK Uitvoering. Dinsdagavond a.s. zal de R.K. Harmonie St. Jeanne d'Arc uit Noord wijkerhout haar eerste uitvoering voor do nateurs en kunstlievende leden geven, des avonds 8 uur, in de bovenzaal van het Parochiehuis alhier. Een keurig program ma is inmiddels vastgesteld. Onder meer zullen medewerking verleenen de alom bekende prof. Ben. Ali Libi. met mede werking van het komische duo, Marion en Hamilton, van Amsterdam. Voor met leden kaarten verkrijgbaar aan de zaal; beneden 14 jaar g^en toegang. Het is raad zaam dezen avond vrij te houden, want het belooft een prachtige avond te worden OUDEWETERING. Tooneelvereeniging. Naar wy verne men zijn de repetities voor de Vasten avond-uitvoering, welke onze wakkere tooneelvereeniging in de eerste helft van Februari denkt te geven reeds weer in vollen gang. Op het programma komen voor een tweetal zeer geestige stukken van bekende schrijvers. I V I ROELOFARENDSVEEN. Feestavond Maria-Congregatie. Nadat op Dinsdag 21 Januari j.l. (Feestdag van St. Agnes) onze Meisjes-Congregatie haar feest van de Plechtige Opdracht op zoo luisterrijke wijze kerkelijk heeft gevierd, heeft zij gisteravond voor hare leden we derom hare traditioneele feestavond ge houden in de St. Pancratiuszaal, waarop behalve de Geestelijkheid der parochie ook tegenwoordig was, haar beminde oud- directeur de weleerw. heer C. P. Meere- boer. Nadat door den Directeur der Con gregatie, den weleerw. heer Hofstede, het welkomstwoord was uitgesproken en hij allen een genoeglijken avond had toege- wenscht, werd door het zingen van een paar schoone liederen door het Dameskoor de feestavond ingezet. Hierna volgde een mooi welkomstlied door een tweetal da mes gezongen, waarin op leuke wijze de geheele geestelijkheid, alsmede alle be stuursleden welkom werden geheeten. Dit lied bracht al direct onder de aanwezigen de vereischte feeststemming er in. Thans was de beurt aan de afdeeling Damestooneel, welke op schitterende wijze heeft vertolkt het schoone en boeiende tooneelstuk in 4 bedrijven „Opstanding". Wij kunnen over de opvoering \^an dit stuk niets dan lof spreken, daar allen zon der uitzondering zich schitterend van hun taak hebben gekweten, zoowel het spel als tooneeldecor was uitstekend verzorgd en na elk bedrijf steeg dan ook een daverend applaus op, wel een bewijs, dat met het spel werd meegeleefd en dat het een die pen indruk op de aanwezigen maakte. Gedurende de pauze had nog een verlo ting plaats, wat nog een aardige attractie was en wat ook tevens voor de Congregatie nog een aardig centje opleverde als tege moetkoming in de kosten, welke dezen feestavond medebracht. Ook de Eerw. oud directeur, kapelaan Meereboer vergastte de Congregatie-leden door hun met een hartelijk woord toe te spreken, wat zeker op hoogen prijs werd gesteld. Z.Eerw. zeide. dat het hem goed deed nog weer eens een keer temidden van zijn beminde Congreganisten te mogen vertoeven en dat hij zich weer zoo echt thuis gevoelde in het gezin, waar hij zijn eerste Priester- jaren heeft doorgebracht. Vervolgens sprak hij nog zijn vreugde uit over het mooie begeesterende tooneelspel, wat hier in Roelofarendsveen nog altijd wordt ge geven en spoorde de meisjes aan toch al tijd trouwe kinderen van de Maria-Con gregatie te blijven en wenschte tenslotte de Congreganisten alle goeds en Gods rijk sten zegen toe. Het laat zich begrijpen, dat deze hartelijke woorden door een over weldigend applaus werden begroet. Na het tooneelspel werd door het Da meskoor nog een mooi afscheidslied gezon gen. waarna de Eerw. heer Directeur, zeer voldaan over hetgeen dezen avond was geboden en dank te hebben gebracht aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt en daarbij de hoop uitsürekende dat hij nog menigmaal aan zijn Congreganisten een dergelijke ge notvollen avond zou kunnen geven, dezen heerlijken feestavond sloot. Vermelden wij nog, dat op Zondag 26 Januari a.s. des avonds acht uur in het café van den heer Van den Bosch door hetzelfde Damestooneel een liefdadigheids uitvoering zal worden gegeven, alwaar hetzelfde tooneelstuk zal worden opge voerd. Een gang naar genoemd café dien avond is dus ten sterkste aan te bevelen, en om het schoone doel en om het genot, wat het u zal bezorgen. Feestavond R.K. Volksbond. Vrijdag avond had in hotel de Vier Heemskinderen de traditioneele feestavond plaats voor de leden van den R.K. Volksbond. De voorz., de heer W. van Ruiten, heette in welgeko zen woorden de aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder de heer en mevrouw v. d. Bijl, die door him aanwezigheid van hun belangstelling deden blijken. Spr. dankte de heer v. d. Bijl voor hetgeen hy voor de arbeiders doet en na allen een recht genoegelijken avond te hebben toe- gewenscht trad de tooneelclub voor het voetlicht. Opgevoerd werd een klucht in drie bedrijven, getiteldi: „Gebroeders van Deursen en Co." Dit kluchtspel, vol van geestige zetten, viel zeer in den smaak van het pubiek en de zaal daverde vele malen van de lachsalvo's. Na elk bedryf moch ten de spelers een warm applaus oogsten. De pauzen werden aangevuld door een band, die vroplijke jazzmuziek te genieten gaf. Na het derde bedrijf bracht de voorz. op de eerste plaats dan aan den heer Ken nis, die niettegenstaande hij reeds naar Leiden vertrokken was, toch zijn mede werking is blijven verleenen, en daarbij het wêer meermalen trotseerende trouw op de repetities aanwezig was. Ook aan de andere spelers werd dank gebracht, waar bij wij vooral niet willen vergeten de hee ren van Ruiten en Hoogenboom, die de hoofdrollen vervulden. Ook de jazzband komt een woord van lof toe. De grimee ring, die goed verzorgd was, was in han den van de firma Pijl uit Leiden. Met een gezellig samenzijn werd deze succesvolle avond besloten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. In den handel is er de laatste dagen niet veel wijziging geko men. De aanvoer wordt met den dag groo- ter, doch de prijzen blijven bijna op het zelfde niveau. Er is eigenlijk onvoldoende afzet naar het buitenland. De noteeringen waren, voor tulpen per dozijn: Ferd. Moo re 1418 ct., La Reine 1216 ct., Prins van Oostenrijk 1420 ct., William Cop land 1520 ct., Allard Pierson 1521 ct., Gele Prins 16—21 ct„ Cramoisie Brillant 1013 ct., Grand due 2025 ct., Rose la Reine 14—17 ct., El Toreador 1521 ct., Couronne d'or 1622 ct., Narcissen per bos 1014 ct., Hyacinthen per 100 ƒ2.90 tot 4.80. VOORSCHOTEN. De autobusdienst naar Wassenaar. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gunstig beschikt op een verzoek van H. Bolhuis, te Noordwijk aan Zee, om wijziging der aan hem verleende vergunning tot het in wer king brengen van 'n autobusdienst van Was senaar (Wassenaarsche Slag) naar Voor schoten (begin Papelaan) en omgekeerd, zulks in dier voege dat in plaats van Voor schoten (oegin Papelaan) wordt gelezen: Voorschoten (Gemeentehuisplein). „St. Deus Dedit". Bovengenoemde af deeling hield gisteravond haar jaarverga dering in het R. K. Vereenigingsgebouw on der leiding van den heer L. B. Hoogweg, voqrzitter van „St. Deus Dedit", die deze bijeenkomst opende met den Chr. groet en een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den heer Loerakker, lid van het hoofdbestuur, die voor de eerste maal als zoodanig in deze afdeeling tegen woordig was. De secretaris, P. van Hemert, las de no tulen der vorige vergadering, die onver anderd werden vastgesteld en tevens een jaarverslag uitbracht, memoreerende de verschillende feiten, de vereeniging be treffende, uit het afgeloopen jaar. De penningmeester, de heer N. J van Os, bracht het financieel verslag uit. De reke ning sloot met een batig saldo van 25 91. De commissie van controle had de reke ning en verantwoording nagezien en in orde bevonden. De voorzitter dankte den secre taris en den penningmeester; de rekening werd aldus vastgesteld. Tot leden der con trole-commissie voor 1936 werden benoemd de heeren J. van Leeuwen, C. Kaneman en C. P. van der Eng. Vervolgens kwam de bestuursverkiezing aan de orde Aan de beurt van aftreding waren de heer L. Hoogweg, voorzitter, N. J. van Os, pennigmeester en P. J. van der Krogt. De voorzitter was niet herkiesbaar, wegens vertrek naar elders. Herkozen wer den de heeren N. J. van Os en P. v.d Krogt en gekozen werd de heer J. Langeveld. Tot voorzitter werd benoemd de heer P. J. van Hemert. Hierna werd het woord verleend aan den heer Loerakker, die een rede hield over contract en steunregeling. Met groote aan dacht werd deze rede gevolgd en het ap plaus bewees aan het einde van zijn rede, dat de heer Loerakker zym mannen had we ten te boeien. De voorzitter sprak een woord van dank tot den redenaar voor zijn leerzame rede, waarna werd overgegaan tot een verloting zonder nieten, bestaande uit vleesch, car- bonade en worst, wat voor ieder van harte welkom was. Ter toelichting. Voor de lezers, die zich het verslag herinneren van de Haar- lemsche Rechtbank in de krant van vorige week Woensdag, zy ter verduidelijking medegedeeld, dat met den 54-jarigen agent van een distilleerderij, wonende te Voor schoten, die tot hechtenis werd veroordeeld wegens het in beschonken toestand bestu ren van een auto, niet is bedoeld de heer W. F. Keuls, eveneens reiziger voor een distilleerderij, eveneens wonende alhier. Deze heeft met de zaak niets uitstaande. Het ontbreken van initialen in genoemd verslag zou echter tot misverstand aanlei ding kunnen geven. WARMOND Bonte avond. Op 9 Februari a.s. zal de R.K. Muziek-, Zang- en Tooneelvereeni ging „St. Mathias" alhier een bonte avond geven. Tot dit doel is een commissie in gesteld, die het programma voor dezen avond zal voorbereiden. Deze zal ten bate dezer vereeniging een groote verloting op touw zetten. Door B. en W. is bereids toe stemming tot deze verloting verleend.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6