ZATERDAG 25 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 bet werk nu de opdracht van 12 c.M. kreeg. O deze verandering in het heien voor het nieuwe Stadhuis zei1 later gevaarlijk kan worden, doet hier nu eigenlijk niet ter zake, maar wij mogen er toch wel op wij zen, dat ook het gevaar voor het nieuwe Stadhuis, dat hierdoor op een heiwerk komt te rusten, waarin een onderling verschil van 9 c.M., niet denkbeeldig is. Wel heeft men dat gevaar willen onder vangen door in het lichtere heiwerk hon derd palen meer te slaan dan men aan vankelijk van plan was en het is hel goed mogelijk, dat het gevaar voor scheuring of verzakking hiermede volkomen onder vangen wordt. Wij hopen het van harte. In verband met al deze moeilijkheden en dreigende schade ook aan andere per- ceelen, zouden wij willen aanbevelen om na afloop van het onderzoek, dat nu gaan de is, een bouwcommissie, speciaal voor den Stadhuisbouw in te stellen. Misschien kan dan nog veel narigheid in de toe komst worden voorkomen. MARKEERING VAN DEN LAGE RIJNDIJK LEIDEN—LEIDERDORP. De weg over den Lage Rijndijk, tus- echen de Spanjaardsbrug te Leiden en de Hoofdstraat te Leiderdorp, is vlag langs het water gelegen, terwijl hij sterk afhelt naar den waterkant, waardoor voor auto's, vooral bij gladheid van het wegdek, ge vaar bestaat in het water te rijden. In verband hiermede heeft de A.N.W.B. aan het Gemeentebestuur van Leiden ver zocht, afdoende verbetering te wülen doen aanbrengen en, zoolang deze niet geschiedt, aan het bezwaar zooveel mogelijk tegemoet te komen, door het aanbrengen van een wegmarkeering langs den waterkant. Hieraan is thans voldaan door plaatsing van rood-wit geverfde palen, in de kosten waarvan de A.N.W.B. een bijdrage heeft verleend. A. KELLENAERS. t Naar wij vernemen, is te Brussel in den ouderdom van 54 jaar overleden de heer A. Kellenaers, redacteur van „Het Laatste Nieuws". De heer Kellenaers is vroeger verbonden geweest aan de Uitgeversmij. „Futura" te Leiden, als hoofdredacteur van verschillen de uitgaven, o.a. „De Voorhoede". Bestuurder van onverlichten handwagen aangereden. Gisteravond te 5.20 uur is op den Haag- weg de 63-jarige J. H. uit V o o r s c h o t e n, die een handwagen zonder rood achterlicht voortduwde, aangereden door een luxe auto, bestuurd door den 46-jarigen E. H. v. d. H. uit Scheveningen. De autobestuurder moest op 'n gegeven oogenblik uitwijken voor 'n tegenligger en werd door de verlichting verblind, waardoor hij den handwagen met den bestuurder niet bemerkte. De aange red ene bekwam verschillende hoofdwon den en ene gebroken linkeronderbeen. Door den en een gebroken linkeronderbeen. Door huis vervoerd. Fietser tegen een boom. Gistermorgen is de 21-jarige los werk man A. G. uit Haarlemmermeer op den Rijnsburgerweg over een voor hem vallen den fietsrijder tegen een boom terecht ge komen. De man liep o.m. een lichte hersen schudding op en werd door den E.HJD. naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Gouden doctoraat. Op Woensdag 29 Januari a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat dr. H. Pinkhof te Amsterdam aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de geneeskunde. Liefdadigheidscollecte. Morgen zal in de St. Petrus-parochie on der alle H.H. Missen een liefdadigheidscol lecte gehouden worden ten bate van het Liefdewerk voor Kinderbescherming. De Commissie rekent er op, dat de parochia nen eens extra hunne milddadigheid zullen toonen om zoodoende haar moeilijke taak eenigszins te helpen verlichten. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 183. Rijnlandsche Delicatessenhandel Firma Grobbe, Al phen aan den Rijn, van Mandersloostraat 13, Comestibles enz. Bovengenoemde zaak is omgezet in een vennootschap onder fir ma onder den naam: Wed. J. Hazebroek en Zoon. Venn.: Wed. T. Hazebroek- Spruyt en C. Hazebroek, Alphen a. d. Rijn. 3184. Van der Helm's Goedkoope Ba zar, Katwijk aan Zee, Sluisweg 3, galan terieën, ijzerwaren enz. Overl. E.: C. A. van der Helm dd. 12 Jan. 1936. Wijz. han- delsn. in: City Magazijn. De zaak te Oegstgeest, Geversstraat 47a is thans hoofdzaak. Het filiaal te Leiden, Haarlem merstraat 79 is opgeheven. De zaak te Katwijk aan Zee, Sluisweg 3 is thans fi liaal. N.E.: G. H. van der Helm, Oegst geest. Hedenmorgen omstreeks kwart voor twaalf heeft op het Levendaal een ongeval plaats gehad, waarvan een zesjarig meis je het slachtoffer werd. Het meisje zat terzijde op een orgel, dat voortreed en tegelijk gedraaid werd. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak kwam zij te vallen en kwam terecht onder het or gel, waarvan de wielen over haar heen gin gen. Zij werd per ziekenauto naar het Acad, Ziekenhuis vervoerd. De tot majoor bevorderde kapitein van den staf der artillerie J. P. Brasser is in zijn nieuwen rang bestemd tot hoofdinstruc teur van het 6e regiment veldartillerie en komt van 's-Gravenhage alhier in garni zoen. VAN ONZE ADVERTEERDERS. MAISON DE BLANC. Het bekende lingerietujis „Maison de Blanc" is met ingang van heden overge plaatst van de Maarsmanssteeg naar Nieu we Rijn 36. Een grondige restauratie van dit winkelpand, uitgevoerd door den heer L. Menken, heeft deze zaak 'n nieuw frisch en gezéllig interieur gegeven, ter wijl tevens de verkoopruimte aanmerke lijk grooter is geworden. De collectie artikelen is tevens uitge breid met linnengoed en diverse wolsoor ten. De dames kunnen nu voor de ver schillende artikelen de wol in den winkel uitzoeken en zelf vervaardigen. Het geheel ziet er keurig-uit. Het schil derwerk werd uitgevoerd door den heer F. v. Kleef, de electrische verlichting door de N.V. „Iemco" en het stoffeerwerk door den heer B. L. v. d. Klugt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Ifoxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BIOSCOPEN. Trianon.. Nog maar zelden hebben wij zulk spel gezien als dat van Elisabeth Bergner in de film „Ga nooit van mij weg". Elisabeth Bergner werd reeds lang als de grootste tragedienne van onzen tijd geprezen, in deze film moet zij zich zelve hebben over troffen. Zóó diep dat het bijna verbijstert, heeft zij hier het leven uitgebeeld van dat jonge meisje, dat de harde slagen van het noodlot alleen kwam te staan op de we reld en nu maar moet zien, hoe zij door het leven komt. Men zou een vergelijking kunnen ma ken met andere grootheden als Mariene Dietrich en Greta Garbo. Wij overdrijven niet, als wij zeggen, dat Elisabeth Bergner daar verre bovenuit steekt. Juist door haar natuurlijke gevoeligheid en haar levende warmte steekt zij daarboven uit. Bij haar ontroerend spel komt men bij nadenken eerste goed tot de overtuiging, dat Garbo en Dietrich, hoe groot zij ook mogen zijn, dat heele apparaat van hulpmiddelen ge bruiken, dat men met den verzamelnaam „sex-appeal zou kunnen aanduiden. Bij Elisabeth Bergner ontbreekt dit alles, zij weet zonder dit zulk een gloed, zulk een geweldige overtuiging in haar spel te leg gen, dat iedereen erdoor getroffen wordt. Bezie bijvoorbeeld dat prachtige spel bij den dood van haar kind in het ziekenhuis, haar gelaat, haar gang, haar stem en zoo vele andere prachtige en ontroerende ge deelten. Het was by de vertooning van deze film dan ook doodstil in het theater en het moet wel, dat alle aanwezigen dit spel, dit uit beelden met onbegrijpelijke verbazing heb ben gevolgd. Neem hierbij het waarlijk zeer goede spel van Sinclair en Quatermaine, de prachtige opnamen in Venetië, de Dolomieten in Londen en men heeft een film, die niet al leen een schoenen avond schenkt, maar welks herinnering een blijvend geschenk moet zijn. Voor de pauze zijn er journaals en een dwaze Amerikaansche klucht „Het verliefde reisbureau", waarom hartelijk gelachen is. Om het gegeven van „Ga nooit van mij weg", moeten wij onze aanbeveling echter beperken voor volwassenen. Luxor. De directie van het Luxor Theater heeft deze week weer een bijzondere film ge bracht met „Blonde Carmen", een Lumina- film van de beste soort, een film, waarvan men zou kunnen zeggen, dat het een schlager is! Martha Eggerth is de Blonde Carmen, doch daarvoor is zij Maria Barkas, de be roemde opertte-ster uit Boedapest, die na haar honderdste voorstelling van „Het Bloemenmeisje van Parijs" tezamen met haar vriendin (Ida Wüst) haar vacantie gaat doorbrengen, in een idyllisch hotel letje in de Beiersche Alpen, ver van het groote-stads-gewoel. Als zij daar zijn hoo- ren zij onbemerkt het gesprek aan van twee vrienden, een jongen en een ouderen man. De jongste verklaart daarbij onom wonden, dat hij niets moet hebben van de geschminkte en gepoetste tooneelspeelsters, die slechts valsche wezens zijnZij voelt zich beleedigt en zal hem op zijn nummer zetten. Zij verkleedt zich als bloemenmeisje en gaat als een „echt na- turkind" bloemen verkoopen. Dan komt zij echter tot de ontdekking, dat de twee mannen niemand minder zijn dan de too- neelschrijver Joseph Lechner en de com ponist Bachmeyer, die hier in deze rustige omgeving samen aan him nieuwste ope rette ,De blonde" Carmen" werken. Maria Barkas belet dit echter niet haar voorne men door te voeren, met het gewenschte gevolg: Lechner wordt verliefd, maar zij niet minder. Moeilijkheden ontstaan er als Bachmeyer naar Berlijn wil om de operette te doen uitvoeren, als Lechner niet mee wil om het meisje, hoe hij wil gaan, als Maria Barkas een rolletje krijgt, welke tenslotte tot de hoofdrol voert.... Een amusante, kostelijke film, met eenig spel en heerlijke muziek, waarin het „echte natuurkind" tenslotte de overwinning be haalt. Voor de pauze een meer tragische levens film van een speler, die vader is van een aardig meisje, doch door noodlottigen sa menloop van omstandigheden in de ge vangenis komt en daaruit weet te ont vluchten, als hy verneemt, dat zijn kind zijn hulp noodig heeft. Voor volwassenen. In het vóórprogramma o.m. eenige le vensbijzonderheden van den overleden En- gelschen koning, George V. Casino. In ,Quo Vadis?", de film, die gemaakt ii naar den wereldberoemden roman van Sienkiewicz, wordt op realistische wijze uitgebeeld, hoe de zeden en gewoonten waren in het oude Romeinsche keizerrijk, alsmede hoe de christenen vervolgd wer den onder de regeering van den wreeden keizer Nero. In deze film zien we verder den ver- schrikkelijken brand, die een groot deel van Rome verwoestte en die door Nero aan de christenen toegeschreven werd; een oproer van 't volk, dat roept om brood en spelen; wagenrennen -n arena; het circus, waarin de christenen den dood vonden, enz. De hoofdrol, die van Nero, wordt ver vuld door Emil Jannings en deze naam zegt reeds genoeg. En dan heeft Casino ook nog op 't pro gramma „Het nachtleven der goden", een allerzonderlingst filmwerk met Allen Mowbray als de excentrieke geteerde Hun- ter Hawk in de hoofdrol. Door een door hem gedane uitvinding kan hij menschen in steenen beelden en steenen beelden in menschen veranderen. Hij past die uit vinding toe op een serie lyrieksche goden, die hij als beelden in 'n museum ziet en die nu allerlei zotte streken gaan uithalen. Met oog hierop en op 't slot van de film het programma uitsluitend, ook wat „Quo Vadis" betreft, voor volwassenen. Roxy. De aankondiging van een film met Greta Garbo als hoofdpersoon, zegt reeds genoeg en vol bewondering waren wij over het spel van deze befaamde actrice in „Ko ningin Christina". Hoe fijn weet zij uit te beelden, dat de nood van haar volk geen oplossing alléén kan vinden in het geweld en ondanks alle tegenstand van adel en grootheid, welke de oorlog willen, drijft zij naar een alge- heelen vrede. Prachtig zijn de verschil lende tafereelen aan het hof en in de win- tersche natuur. De intriges, welke aan het hof bestonden om de koningin met allen drang te brengen tot een huwelijk met prins Karei, worden hardnekkig door haar afgewezen en hierin toonde zij zich weer het schitterende filmtalent. Deze prachtige film zal zeker veel belangstelling trekken. De tweede hoofdfilm „Pechvogels" met in de hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy, als zonen des Woestijn, zijn voor ieder een waarborg van geestigheid en vroolijkheid. Hun voorgeschreven reis naar Honoloeloe, door een z.g. dokter, werd omgezet in een tripje naar Chicago, waarvan de gevolgen wel wat al te knal waren. Het geheelb rengt menig lachsalvo voort. Met een nog een aardig teeken filmpje en een uitgebreidt journaal geeft Roxy deze week een program om door zeer velen gezien te worden. Lido. Lido brengt deze week een programma van spanning. De beide groote films heb ben tot onderwerp: een race; bij de „Die selexpress" os een menschenleven de inzet, bij het „Weggeloopen Bruidje" is het 't geluk van twee jonge menschen. De wereld gaat vooruit, onafwendbaar en niet tegen te houden door het conservatisme van een Raad van Commissarissen. De C. B. en D.- Spoorweg Mij zweert bij stoomtractie en wil niets weten van het ontwerp van één harer jongere ingenieurs, die een moder ne stroomgelijnde Diesel op papier heeft gezet, maar geen gelegenheid krijgt zijn werk uit te voeren. Hij wendt zich tot een concurreerende.maatschappij, die een proef ermee neemt. Deze proef wordt ech ter een groote teleurstelling want de fraaie glanzende en ranke trein kan geen groo- tere snelheid bereiken, dan circa 70 K.M. per uur. Een doodgewoon goederentreintje wint het nog. De jonge ingenieur weet echter de fout te vinden en krijgt een nieuwe kans om zijn trein te demonstree- ren, als de zoon van den directeur der Spoorweg Mij., die werkzaam is bij de groote Boulderdam, ziek wordt en slechts gered kan worden door een zwaar zuur stof-apparaat, dat slechts per trein ver voerd kan worden. Dan wordt de Diesel express nogmaals in werking gesteld en een opwindende race met den dood volgt. De trein ontsnapt telkens op een haar aan allerlei gevaren wissels worden geen se conde te vroeg omgeworpen, bruggen draaien net op tijd diicht! en deze doo- denrit brengt succes op elk gebied. De lot gevallen van den trein zijn hier en daar wel erg toevallig, maar spannend is de film in elk geval. Voor de pauze gaat een komischer film, die tevens gelegenheid biedt aan de beide hoofdpersonen Robert Young en Evelyn Venable om hun uitstekende speelkwali- teiten te toonen. Tot vlak vóór 'het einde verkeert men in het onzekere, wie de hand zal krijgen van het lieve meisje, dat zelf ook niet weet, of zij de serieuzen jongen man of dienst wat losbolligen broer zal nemen. Natuurlijk wint het tenslotte de jonge, knappe en geestige Young, die ech ter heel wat avonturen beleeft voordat het zoover is. Met een leuke teekenfilm vormt dit een programma, dat alleszins geslaagd mag heeten. ACAnr^'CMiriiws LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Economische voor lichting in Nederland", de heer A. Roete- rink, geboren te Amsterdam; idem tot doctor in de Wis- en Natuurkun de, op proefschrift getiteld: „Notes on Me tabolic Changes in the Germination of seeds", mejuffrouw E. Reuhl, geboren te Morjolerto (Java). candidaatsexamen Indisch Recht de heer A. Veenstra, Zuidhorn; candidaatsexamen Klassieke Letteren de heer J. de Josselin de Jong, Oegstgeest en mej. W. A. Flinterman, Den Haag; candidaatsexamen Nederlandsche Lette ren mej. T. van Beusekom, Leiden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes Jacobus, zoon van J. J. Marck en H. J. Schürer Jo hannes Hendrikus, zoon van H. Schellin gerhout en H. A. Splinter Johan Hein- rich, zoon van J. H. de Boer en Chr. A. Bohnen Jacobus Engelbertus Wilhel mus, zoon van J. W. J. ten Have en H. Th. Hazebroek Antonius Hendrikus, zoon van G. C. v. d. Zwet en A. W. Zo mer Christiaan Hendrikus, zoon van N. v. d. Pluijm en J. Beij. Overleden: G. Lamboo—Godijn wede. 84 jaar - J. J. Gijp, zoon 50 jaar. LAATSTE BERICHTEN DE TE DUSSELDORF AANGEHOUDEN NEDERLANDER WEER VRIJ. Gisteren is de te Dusseldorf aangehouden Nederlander M. uit Eefde, bij zyn familie teruggekeerd. Gistermorgen werd hem plotseling mede- gedeedld, dat hy vrij was. Zijn auto stond voor de gevangenis en hij kon naar huis gaan. Hij moest verschillende verklaringen tee kenen, o.m. dat hy goed behandeld was en kon daarop vertrekken. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Eén doode. Op den rijksweg te Rheden bij het land goed Valkenburg is gisteravond een ern stig ongeluk gebeurd. De heer Lepper, di recteur van de Lepper's Rijwielzadelfabriek, is met zijn auto, kamende uit Dieren, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in volle vaart tegen een hem tegemoet rijdende autobus van de Geldersche tram gereden. De heer Lepper, <üe aan het stuur zat, was terstond dood. Van de overige 4 inzittenden bekwam de heer Harmsen uit Doesburg verwondingen aan het hoofd. Hy moest in het Velpsche ziekenhuis worden opgeno men. De echtgenoote van den heer Lep per en twee Duitsche heeren, gasten van den heer Lepper, bekwamen lichtere ver wondingen. De auto werd aan de voorzijde in elkaar gedrukt. De autobus werd even eens ernstig beschadigd. Door het breken van de voorruit kreeg de conductrice ver wondingen door glasscherven. Beide voer tuigen zijn door de politie in beslaag geno men. TELEGRAMMEN Het Abessijnsche conflict De slag aan het Noordelijk front. LONDEN, 25 Jan. (A. N. P.) De „Daily Telegraph" meldt dat vele door de Abes sijnsche troepen gemaakte krijgsgevange nen van Oostenrijksche origine zijn. Uit Nairobi wordt gemeld dat de regee ring van Kenya 380 man Italiaansche in- heemsche troepen heeft laten interneeren, die over de grens waren gekomen. Uit Djibouti wordt gemeld, dat de ge mechaniseerde strijdkrachten van Grabia- ni zich 30 mijlen hebben teruggetrokken om veiliger stellingen te betrekken, waar door de voordeelen welke de troepen zou den hebben behaald, zoo goed als geheel zouden zijn te niet gegaan. DE KOUDEGOLF IN NOORD-AMERIKA. Vele dooden. NEW YORK, 25 Januari. (A.N.P.) In de Noordelijke staten duurt de grimmige kou de nog steeds voort. Verschillende streken zijn opnieuw door een koudegolf geteisterd Blijkens de jongste opgave zyn de laatste drie dagen in 16 staten alleen reeds 129 menschen tengevolge van de koude om gekomen. In deze koude hebben ook talrijke bran den gewoed, waarvan de blussching in ver band met de vorst groote moeilijkheden op leverde. In totaal zyn bij deze branden 18 personen om het leven gekomen. In het Noorden van den staat New York zijn gis teren niet minder dan 3 dorpen afgebrand. WOLKBREUKEN IN ARGENTINIË. Twintig dooden. BUENOS AIRES, 25 Jan. (AJN.P.) In de provincie Corrientes hebben wolkbreuken gedurende de laatste dagen zeer groote schade aangericht. Steden en dorpen staan onder water. In het district Esquina zijn twintig personen, voor het meerendeel kin deren, verdronken. De lichtgebouwde huisjes der armere be volking zijn door den aanzwellenden vloed volkomen vernield en mede gesleurd. De bewoners hebben op de hoogten hun toe vlucht gezocht. In de stad Corrientes heeft de watermassa de in aanbouw zynde pro menade geheel vernield. De autoriteiten verleenen krachtige hulp. TWEE BOMMENWERPERS NEERGESTORT. NEW YORK, 25 Januari. (A.N.P.) Bij het Amerikaansche vlootsteunpunt Bearl Har bour voor Honoloeloe zyn twee bommen werpers, die van een nachtelijke oefening terugkeerden, met elkaar in botsing geko men. De beide toestellen stortten van een hoogte van 800 M. boven het vliegveld brandend neer. Twee piloten kwamen daar bij om het leven, terwijl vier anderen zwaar gewond werden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Jan. Groenten veiling. Roode kool 2.3016.90, Savoye kool 1.70 —9.60, Groene kool ƒ0.803.90 Peterselie 1.403.50, Prei 0.302.20, Kropsalade 3.10—3.50, Selderie ƒ0.40—1.70, Knol- selderie ƒ1.4.50, Wortelen ƒ7.10. p. 100. st. Kroten 1.60-4.60, id. gekookt 5. 7.Witloof ƒ1.12.Boerenkool 7 13.Spinazie 49.Uien 1.—2.40, Wor telen 1.20—13.—, Spruiten I 6—11.—,2id. II 29, Andijvie 918.Nero 18. Boter. FabriekSboter prima 1.58 per K.G. Aanvoer 530 K.G. Handel goed. Boerenboter prima ƒ1.461.60 per K.G. Turf. In de week van 20 tot en met 25 Januari: Lange turf geen aanvier. Prijs: Laagste 1.7.Hoogste 9.per 1000 stuks. ALPHEN a.d. RIJN. 24 Jan. Groentenl veiling. Spruitkool I f611.70, Kroten 4.50—4.70, Uien 2.50—2.70 per 100 K.G. Selrey 1.101.80, Andyvie 1.2.30 per 100 bos. Kropsla 1.602.40 per 100 stuks. Eieren: Aanvoer 2550 stuks. Kippeneieren 3.304.eendeneieren 3.per 100 stuks. TER AAR, 24 Jan. Centrale Veiling. Uien 2.40, Peen 1.603.70, Andyvie 32 —53 cent., Seldery f 1.20, Prey 1.80—2.40, Sla ƒ0.50—1.90, Vellen 5—12 ct„ Bloem kool 25 ct., Spruiten 6.1012.Witlof per 100 pond 5.206.60, Boerenkool 23 —30 ct. KATWIJK a.d. RIJN, 24 Jan. Groenten- veiling. Roode kool ƒ8.3013.60, Gele kool ƒ7.1015.80, Groene kool ƒ2.105. Andijvie 1.902.70 per 100 stuks. Uien 1.80—2.50, Peen 7.75—10.50, Kroten 4.25—5.—. ROELOFARENDSVEEN, 24 Jan. Groen- tenveiling. Spruitkool 7 cent per K.G., Andijvie 50 cent. Sla ƒ0.503.per 100 krop. Sla-vellen 1017 cent per kist. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.27 Londen 7.29i/2 New York 1 453/4 Parys 9.71l/2 Brussel 24.89 Zwitserland 47.90 Milaan Madrid 20.13 Oslo36.67U2 Kopenhagen82 57l/2 Stockholm37.621/2 Praag 6.10 Weenen Den 12den Februari i hopen mijn geliefde Ouders PETRUS MARTINUS KLEIN JOHANNA MARIA HOGERVORST den dag van hun 25-ja- rige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbaar Kind, ANNIE Noordwijkerhout, 25 Januari 1936. Heden overleed ge heel onverwachts onze geliefde Broeder, Be- huwdbroeder en Oom JOHANNES JACOBUS PIJPERS in den ouderdom van 69 jaar. De Familie: W. M. ROZIER PIJPERS T. DE HAAS- PIJPERS J. PIJPERS— GROBBE G. PIJPERS- HOOGKAMER Leiden, 24 Jan. 1936. Morschstraat 37. Eenige kennisgeving. De H. Uitvaartdienst zal gehouden worden Maandag 27 Jan., in de Paroch. Kerk O. L. Vr. Onbevl. Ontv., te 8.30, waarna de begrafenis te 10 uur op het R. K. Kerkhof, Zijlpoort. 574 Met dezen betuigen wij on zen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstel ling bij ons Huwelijk onder vonden. 555 H. C. NOUWENS C. E. H. NOUWENS— ZWETSLOOT Voorschoten, Schoolstraat 41. 0A MKBETUIGING. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank aan al len die tijdens het overlijden van onzen Geliefden Zoon en Broeder HENDRICUS CORNELIUS VAN NOORT blijken van belangstelling gaven. 542 P. VAN NOORT. Zoeterwoude, 25 Jan. 1936.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3