Dampo EATERDAG 25 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERS—BOER KNOTTNERÜS, Mej. M. R. J. NIEMER, Mej. M. L. J. VAN ES. DE H. AGNES. Feestdag 21 Januari. Tijdens de tiende en laatste vervolging, die te Rome tegen de Christenen woedde, maar die ook de bloedigste was, stierf de H. Agnes den marteldood. Zij had pas den leeftijd van 13 jaar bereikt. Agnes was het eenige kind van zeer rijke ouders. Waarschijnlijk behoorde zij tot het aloude en beroemde Romeinsche geslacht Claudius. Reeds in den eersten bloei van haar jeugd daagden er veel hu welijkspretendenten op. Onder deze be vond zich ook den zoon van den stadspre fect. Alvorens hij den stap waagde, zond hij haar juweelen en edelgesteenten. Hij beloofde haar rijkdom en alles, wat zij maar wenschte. Agnes antwoordde hierop, dat zij zich reeds een anderen bruidegom gekozen had, die koningen en keizers overtrof. De jongeman, die hiervan niets be grijpt, vertelt alles aan zijn vader. Deze laatste krijgt argwaan en doet een onder zoek naar de redenen. Een spion bericht hem, dat Agnes tot de gehate Christenen behoort. Nu kent zijn woede geen grenzen. Onmiddellijk laat hij het kind voor zijn rechterstoel brengen. Een groote menigte is inmiddels samengestroomd en nu tracht hij haar beurtelings door vleitaal en be dreiging tot afval te bewegen. Hij stelt haar voor de keuze: offeren aan de godin Vesta of overgeleverd worden aan de wil lekeur van een aantal heidensche jonge lingen. De H. Agnes vertrouwt echter op de hulp van Jezus en zij antwoordt: „Een Engel des Heeren zal mijn lichaam bewa ren". De prefect liet haar nu geheel ontklee- den en Agnes werd gebracht naar een vertrek, waar de heidensche jongelingen haar mochten bespotten en mishandelen. Zij had echter niet vergeefs op de hulp van haar Engelbewaarder gerekend. Aan stonds toen zij het verblijf binnentrad, stond de Engel aan haar zijde en over straalde haar met zooveel licht, dat het de oogen verblindde van degenen, die naar haar wilden zien. En van boven daalde een schitterend wit kleed, dat haar geheel omhulde. Allen werden met eerbied ver vuld en niemand durfde haar te naderen. De zoon van den stadsorefect waagde het, doch viel geheel verblind neer. Op het gebed van Agnes kreeg de gestrafte weer het gezicht en de gezondheid terug. De rechter was door dit alles echter niet getroffen. Hii schreef het slechts aan too- verij toe. Hij gaf bevel Agnes op den brandstapel te werpen. Ook nu geschiedde er een wonder. Het vuur scheidde zich in tweeën en dé Maagd bleef ongedeerd. Nu steeg de woede van den prefect ten top. Hij riep een beulsknecht en liet Agnes onthoofden. Zoo werd zij voor eeuwig met haar hemelschen Bruidegom vereenigd. JAARVERSLAG 1935. Stonden wij bij den aanvang van 1935 voor een zeer moeilijke tijd, daar wegens de crisis in vele afdeelingen een dalende lijn was te constateeren. en onze Bond daarop geen gunstige uitzondering maak te, toch werd het nieuwe vereeni gings- jaar begonnen met moed en vertrouwen. Met moed om de komende moeilijkheden het hoofd te bieden, met vertrouwen op God en oo de medewerking van allen, die met den R. K. Vrouwenbond en haar mooie onderafdeelingen sympathiseeren. Ledental. De tijdsomstandigheden wa ren mede oorzaak dat vele leden bedank ten. Wel konden we nog eenige nieuwe leden boeken, maar dit overschreed niet het aantal leden, dat werd afgevoerd. Bestuur. In de ledenvergadering van Januari traden de volgende bestuursleden af: Mevr. Chr. CreyghtonLeautaud, Mej. S. v. Deene, Mej. G. Peperzak, terwijl er een vacature was ontstaan door het bedan ken van Mej. Wery. De aftredende be stuursleden werden met algem. stemmen herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid Mej. M. Niemer toetrad. Het bestuur was dus als volgt samengesteld: Geestelijk Ad viseur Prof. Cleophas. Presidente Mevr. J. MandersVermeulen. Vice-Presidente Mevr. M. Kluytman3Berger. Ie Secreta resse Mej. S. v. Deene. 2e Secret. Mevr. Chr. CreyghtonLeautaud. Ie Penning- meesteresse Mevr. J. Witte—Hessels. 2e Penninemeesteresse Mej. L. v. Es. Verder: Mevr. B. SimonisKortekaas, Mevr. Me- lief—Tersmette, Mej. Zr. G. Peperzak. Mej. M. Niemer. In deze samenstelling zal eenige verandering komen, daar Mevr. WitteHessels thans aan de beurt van af treden is en niet meer herkiesbaar is. Vergaderingen. Dit jaar zijn gehouden 10 Bestuursvergaderingen, 2 Algem. Be stuursvergaderingen, 4 ledenvergaderingen en 1 feestavond. De Diocesane Voorjaarsvergadering werd wederom te' Leiden gehouden, waar zeer vele leden en het geheele bestuur aanwe zig waren. Op de Najaarsvergadering in Rotterdam was ons bestuur vertegenwoordigd door Mevr. J. Manders, Zr. Peperzak en de secretaresse. In Januari had de jaarvergadering plaats. De leden genoten van 't kopje koffie, en menigeen ging nog met 'n aardig prijsje naar huis. Mej. Schmidt hield een lezing over „de Moderne Jeugd". In Februari had de feestavond plaats in de Schouwburg. De R. K. Studententoo- neelclub A.G.A.B. verzorgde dezen avond. Onze nieuwe vlag werd in deze vergade ring ingewijd, terwijl de onderafdeelingen een miniatuurvlag ontvingen, omdat de groote vlaggen nog niet gereed waren. In April werd het seizoen gesloten met een zangavond, verzorgd door Ruim Baan. Te vens werden de vlaggen der onderafdee lingen uitgedeeld en ingewijd. In September werd het seizoen geopend met een Lof in de kapel van het St. Elisa beth Gasthuis, waaronder Prof. Cleophas een bezielende toespraak hield. Er werd hierna geen ledenvergadering gehouden. In October sprak Mevr. Ellen Russe over Thomas Moore en John Fischer, de mo derne Engelsche heiligen. In November hield Mej. Suze Proot een lezing met muzikale illustratie over Haydn. Het bezoek op de ledenvergaderingen was tamelijk goed, hoewel ons bestuur toch gaarne zou zien, dat er meer gebruik werd gemaakt van de vaak zoo nuttige lezingen. In Mei werd een uitstapje gemaakt naar de Bremberg, via Breda. Liesbosch. Als altijd was hiervoor veel belangstelling, en ontbrak ook de goede stemming niet. Op verzoek van het Centraal Bureau zorgde onze presidente, dat ook in onze kerken op den Vredes-Zondag onder 't Lof 't gebed voor de vrede werd gebeden. Dank aan de zeereerw. heeren Pastoors voor de medewerking. Ook werden we derom in alle parochiekerken, ook in Oegstgeest, de H. Missen gelezen van de leden van onzen Bond. Onze onderafdeelingen, vooral de Hulp in de Huishouding en de Baby, Sancta Veronica, en ook de Missienaaikrans, voel den den druk der tijden in hun kas. en daar zij juist zooveel geld noodig hebben, ook door de crisis, waren ze volijverig, om deze kas weer te versterken. Wanneer we de werkzaamheden van dit vereenigingsjaar aldus hebben overzien, dan is er voorzeker veel, dat tot bevredi ging stemt. Maar 't kan nog beter, er zijn nog zoo vele dames, die 't lidmaatschap van een neutrale vereeniging boven de onze verkiezen. Mochten toch allen inzien, dat hoe grooter onze bond in ledental is, hoemeer hij kan doen. en den leden aan bieden. Daarom hopen we in dit nieuwe jaar op den steun en de medewerking van allen, opdat onze bond. ondanks de crisis, toch moge groeien en bloeien. DIOCESANE VERGADERING. (Vervolg). VOORSTELLEN. 1. Dagel. Bestuur. a. Propaganda. Mej. Post deelt mede, dat de propagandarede door de Radio, ge houden zal worden door Mej. Dr. Hillen op Zondag 12 Januari a.s. van 12 tot 12.15 uur. dat de gevraagde Zaterdag niet kon worden verkregen en dat een wedstrijd er niet aan verbonden kan worden. Hierdoor moest het plan voor de ver koop der brochures in verband met de radio vervallen. Uit deze vergadering wor den nieuwe plannen verwacht. Mevrouw Schrama, Voorschoten, merkt op. dat de vrouwenbond in den Midden stand zeer weinig aanhang heeft. Mej. Post wijst op het voorstel van den Mid denstand in de afgeloopen winter waar door we wederzijds sprekers en spreek sters zouden uitwisselen. Zij raadt Voor schoten aan de middenstandsvrouwen tot den aankoop van onze brochures te bren gen en haar reclame voor onze zaak te doen maken gelijk zij het voor den Middenstand doen. Verschillende voorstellen werden naar voren gebracht, alle uitgaande van het uit loven van prijzen aan degenen die het grootst aantal brochures zullen verkoopen. Naar voren wordt gebracht door Amster dam, dat om niet in conflict te komen met de loterijwet. elke tiende of vijf en twin tigste bestelling beloond worden: den Haag de brochures te nummeren tot 99 en dan weer aan te vangen met la, lb; ver volger^ 2a, 2b, enz. Mej. Post opent een bespreking over: de beslissing: met welk aantal brochures men een prijs wint? Zijn het de afdeelin gen die winnen of ook de leden die de pro paganda verzorgden? Zal het een prijs in geld zijn? Hierbij wordt de vraag geopperd: op welke wijze dan een regeling kan tot stand komen voor de afdeelingen die nog bro chures in voorraad hebben. Deze zullen in de te nummeren exemplaren worden opgenomen doordat het dioc. bestuur num mers toezendt. Het plaatselijk bestuur nummert dan zelf de brochures reeds in bezit. Van gedachte werd nog gewisseld over de beslissing de winst alleen toe te kennen aan de afdeelingen of ook aan de leden? Besluit: de genummerde brochures zul len in pakjes van 25 worden afgegeven. Elk pakket krijgt een nummer welke in aanmerking voor een prijs kan komen. Het zal een geldprijs zijn door het be stuur na overleg met de Penningmeeste res, Mevrouw Koenen, vast te stellen en te verdeelen onder de winnende afdeelin gen; dezen zullen zelve ieder voor zich be palen hoe zij het met de ijverige verkoop sters regelen, en of zij de propaganda ook tot de reeds bestaande leden uitstrek ken, dan wel alleen onder niet-leden. Daar zij voor de Radio-lezing moeten zijn geplaatst, kunnen de brochures tot en met 31 Dec. bij Mevr. Lommen besteld worden. Mejufrouw Annie Meyer verlaat de ver gadering en vraagt het woord. De oud- voorzitster dankt voor de welkomstwoor den tot haar gericht, en vormt de beste wenschen voor den bloei en uitbloei van den bond. b. Kernvorming. Mej. Post deelt mede, dat zij in Jan. J.l. op wensch van Mgr. Aengenent z.g. voor het Dagel. Bestuur een buitengewone be stuursvergadering belegd heeft om deze zaak voor te bereiden. Zij wijst er op, dat de Vrouwenbond een geheele andere inrichting heeft dan de andere groote sociale bonden. Van de op richting af hebben wij naast de specifiek vrouwelijke belangen ook de ideële ver zorgd. Toch gaat ook thans de Vrouwen bond mee doen aan kernvorming. De op richting der kernen en de vorming er van is door de Geestelijke Overheid opgedra gen aan de Dioc. Geestelijk Adviseurs dei- Bonden. In onzen bond zal deze geleid worden door Pater Fennell O.P. Twee zaken zijn hierbij te onderscheiden. a. de ideele zijde: verdieping van het godsdienstig leven, b. de finantieele zijde. De voorzitster verzoekt Pater Fennell nader uitlegging te willen geven. Hieraan voldoende licht Pater Fennell toe: De Diocesane Adviseurs hebben onder voorzitterschap van den G. Adv. der Fe deratie gezamenlijk overwogen wat in deze de Vrouwenbonden te doen staat. De diocesane Adviseurs zullen overleg plegen met de plaatselijke Adviseurs. Er zullen lessen gegeven worden, overaleenslui dend; op de eerste plaats zullen de Geest. Adviseurs hiertoe aangezocht worden. Het plan is te beginnen in eenige groote steden en eenige districten. De cursussen zullen niet grooter zijn dan 10 a 12 leer lingen, en aansturen op de verdieping van het godsdienstig leven. Overeenkomstig haar natuur is de vrouw niet zoo zelf be wust van de waarde van haar godsdienst en moet een diepe overtuiging van dit rijke bezit haar geschikt maken voor de propaganda voor de Kath. Actie. Deze zou grootendeels mislukken als de vrouw niet werd ingeschakeld. Voor deze cursussen wordt men uitgenoodigd. Die opgeroepen worden, moeten zoo mogelijk daaraan vol doen, die niet in aanmerking komen, laten zich niet door jalousie verstoren, en die later om goede reden uitgeschakeld moch ten worden trekken zich terug zonder op standigheid. Het volgen der cursussen zal eenige on kosten met zich brengen als zaalhuur en honorarium, dit zal plaatselijk moeten worden opgelost. Ook de districten zullen voor zich zelf te zorgen hebben. Na deze besprekingen kwam de vergadering tot eenige vragen die als volgt werden beant woord. Een cursus valt geheel onder plaat selijke regeling. De leden moeten de on kosten zelf dragen. De reiskosten zouden hoofdelijk kunnen worden omgeslagen. Er zou een contributie kunnen worden gehe ven tot bestrijding van de onkosten (hono rarium, drukwerken enz.). De zaalhuur zou nog kunnen worden omzeild door bij de leden aan huis te vergaderen of een poging te doen een onderkomen te vinden bij de eerw. zusters, die thans ook bij den Vrouwenbond zijn aangesloten. Dit laatste verdient vooral overweging met het oog op het beginnen der lessen in een kapel by gebed of (en) zang. Bodegraven en Dordrecht hebben bui ten dezen opzet om. reeds een begin van kernvorming. Den Haag vraagt, onderling overleg te kunnen plegen daar de Adviseur geen tijd beschikbaar heeft. Op deze laat ste drie moeielijkheden antwoordt de Geestel. Adviseur met de toezegging, de kernvorming in overleg met het bestuur te zullen beginnen. De finantieele zijde overleggen de kernleden met het afd.be- stuur. 2. De Afdeelingen Voorburg, Loosdui nen, Poeldijk, Wassenaar en den Haag stellen voor: a. De Dioc. Vergadering dusdanig in te richten, dat er ruimschoots tijd over blijft voor de Rondvraag. Mej. Post opent de aangekondigde be spreking, doch niemand wenscht het woord, waarop de voorzitster verklaart, dat het Dagel. Bestuur zich voelt als de uitvoerende macht van de besluiten en wenschen dezer vergadering. Hier worden besluiten genomen die het Dagel. Bestuur uitvoert. Dit kon in deze geen praedvies geven, daar de inzichten van de afdeelin gen omtrent bovengenoemde kwestie niet voldoende bekend waren. Van eenigen staat als reden van afwezig heid in deze vergadering aangeschreven: „Nu de agenda onbelangrijk is, achten wij overkomst naar de vergadering niet noodig; dat waren dan agenda's waarop geen spreekbeurt stond vermeld. Wanneer de Rondvraag dan zoo belangrijk wordt beschouwd, waarom komt men dan niet daarvoor? De Rondvraag heeft steeds op de agenda gestaan. Voorzitster heeft de notulen sedert 1930 opgeslagen, en daaruit gesorteerd die, waarbij van geen spreker of spreekster sprake is. Ze heeft niet kun nen constateeren, dat dan de Rondvraag belangrijker is geweest. Men moet niet vergeten dat ee>c JUir.dvraag niet is om voorstellen te bwerde te brengen, doch het doel er van is enkel en alleen van inform a- erkoudJieid drijft men door in ving en inademing van torischen aard. Beschikbare tijd voor de rondvraag ligt niet alleen aan de sprekers doch ook aan de agenda zelf. Aansturen op een bepaald uur voor de rondvraag en de vergadering dus binden is ook niet wenschelijk; dit zou ook rantsoeneering van spreektijd noodig maken. De vergade ring beslisse zelve. De vergadering blijkt afwijzend te staan tegenover het voorstel nooit meer spre kers op de agenda te plaatsen. Hierbij doet de voorzitster van den Haag het voor stel bij de rondvraag lijn te geven door een interessant vraagstuk eerst in studie te laten nemen, b.v. Vrouwenarbeid. De voorstellen te berde te brengen, doch het zuivere rondvraag behoort en bovendien kan de kwestie Vrouwenarbeid als zooda nig juist al eens op de agenda prijken. Den Haag hevelt dit plan omtrent deze studie over van de rondvraag naar de gewone agenda's om de vergaderingen belangrij ker te maken. Het voorstel van Amsterdam om de re geling van de geuite wenschen aan het Bestuur over te laten wordt met applaus begroet. Het bestuur op zijn beurt ver klaart met de aangehoorde besprekingen in zoover mogelijk rekening te zullen hou den. b. de Dioc. Vergadering op tijd te doen beginnen. Mej. Post zegt, dat het aanvangsuur af hankelijk is van de aanwezigheid der af deelingen en dat ook in aanmerking ge nomen moet worden dat verschillende af deelingen voor de vergadering noodzake lijk contact zoeken met het bestuur. Voorschoten stelt voor de vergaderzaal een uur voor aanvang disponibel te heb ben. Mej. Post zegt hiervoor te zorgen. Naar aanleiding van het verzoek op de agenda informeert de voorzitster thans naar het aantal nieuwe leden in de afdee lineen voor het Rustfonds gewonnen in 1935. De aanwinst blijkt zeer teleurstel lend. Dordrecht, Leiden, Voorburg geven slechts enkelen op. Rondvraag. Amsterdam betreurt, dat in de Kath. Vrouw op de sprekerslijst namen voorko men van dames die geen lid van den Vrou wenbond zijn. Het Dagel. Bestuur zal dit bezwaar overbrengen aan de Federatie en de Kath. Vrouw. Voorburg vraagt of het Bestuur het niet noodig vindt, dat alle afdeelingen in het bezit zijn van de Dioc. Statuten. Ant woord: de afdeelingen hebben alle de ge wijzigde Statuten toegezonden gekregen. Zij, die er behoefte aan hebben kunnen ze aanvragen. Het is zeker gewenscht die te bezitten. Voorburg vraagt ook of een afdeeling niet in de gelegenheid kan gesteld worden met het Dagel. Bestuur mondeling van gedachten te wisselen. Mej. Post zegt dat het bezwaarlijk is hierin toe te stemmen, daar alle afdeelingen dan hiertoe in de ge legenheid gesteld moeten worden en waar blijft dan het doel der vergadering? Wan neer iets afzonderlijk te bespreken is, ge- bruike men de ingestelde regeling van aan te vragen bezoek in de afdeeling door het Dagel. Bestuur. Ook wordt gevraagd naar de Statuten van het Weduwefonds. De voorzitster ver wijst voor deze plaatselijk aangelegenheid naar de afd. Alkmaar, die het eerst tot deze oprichting overging. Verder vraagt den Haag de speldjes voor Koning Christus Fonds toch zoo goed koop mogelijk in te slaan. De voorzitster meent dat het al niet goedkooper kan, doch houdt zich voor adressen aanbevo len. Rotterdam informeert met het oog op eventueel te plaatsen leerling naar de op leiding voor vroedvrouw. Voor het oogen- blik kunnen geen nieuwe leerlingen aan genomen worden. Mej. Heeren wijst op de bestaande ge legenheid tot verkrijging van subsidie voor de bakerstudie. De vergadering wordt na een dankwoord met gebed gesloten. L. HEEREN, secretaresse. MEDEDEELING. De eerstvolgende rubriek verschijnt Za terdag 1 Februari a.s. INTERPAROCHIEELE Ijdeltuit! Denkt U, dat deze das my zal flattee- ren, juffrouw? IETS OVER EENVOUD. I. Wanneer men spreekt over iets dat een voudig is uitgevoerd, dan krijgt men meestal den indruk, dat het mooie en schoo- ne van dat iets enkele trappen van vervol making hooger ligt of zelfs dat het leelijk is. Men kan zich byna niet voorstellen dat een eenvoudig ding mooi kan zijn en zelfs veel mooier dan het opgesmukte en ver sierde. Zeker, wanneer we iets gaan ver sieren, dan kan het er mooier door worden, wanneer we tenminste de versiering in goede mate en verhoudingen toepassen. Maar dat is iets, wat men tegenwoordig schijnbaar heel moeilijk kan. Vandaar dat we op het oogenblik stroomingen onder de menschen bemerken om alle dingen een voudig te maken of om alles in eenvoudige dingen uit te drukken. Laten we hier on der enkele concrete voorbeelden geven. In de bouwkunde treft men dit al heel bijzonder aan. By het maken van de tegen woordige woning is men er op uit om deze zoo eenvoudig mogelijk uit te voeren en af te werken, ofschoon het m.i. hier niet al leen en kwestie van schoonheid is, maar geld wel de hoofdrol speelt. Ramen worden in de gevel geplaatst daar waar noodig is waarzij het geheel niet storen, een eiken of teaken ongeverfde deur, eenvoudige figuren in glas in lood, zoodat men prettig maar ook een eenvoudig geheel verkrijgt. Daar entegen worden er natuurlijk ook een groot aantal woningen gebouwd, die men pro beert „mooi" te maken. K. Z. MEDEDEELINGEN. De Propagandaclub „Dr. Nolens" houdt Donderdag 6 Febr. vergadering. Alle jaarboekjes zijn natuurlijk verkocht en worden dan afgerekend. Present lui! De secretaris verzoekt adres-wijzi ging steeds te melden. Vooral nu het Vas tenavondfeest aanstaande is. Even een be richt naar 't Gezellenhuis. De Studie- en Debatingsclub heeft haar zesde bijeenkomst as. Maandag avond. Komen allen nu eens? Wat meer spi rit is hard noodig. Kolpings Lijfwacht groeit lang zaam maar zeker. Over een paar maanden hoopen wy eenige nieuwe leden te kunnen installeeren. De aspiranten wordenZondag 9 Febr. geïnstalleerd. KAARTVERKOOP VASTENAVOND FEEST. Voor de uitvoeringen op Zondag 9 en Maandag 10 Febr. zijn kaarten verkrijgbaar a 40 cent aan de volgende adressen: Haar- lemmerstr. 122a; Rapenburg 52; van 't Hoff- straat 23a; Oude Singel 154; Rijnziohtstr. 26; P. K. Koorsteeg 17. De Liedertafel zingt mooi nummer, ons bekende muziekge zelschap zal zorgen voor een vroolijken golf en de tooneelclub speelt de groote klucht „Detective Piet Potjes". Een echt vasten avondfeest. Voorziet u van kaarten! Ook aan huis zullen ze gepresenteerd worden. DISTRICTS-TOONEEL-MIDDAG. Morgenmiddag 4 uur is de aanvang. Zorgt op tijd te zyn. Sprekers Joh. Sluyter, se cretaris van ons Centraal-Bureau, en Lou van Santen, regisseur van de Tooneelclub W.I.K. (A'daim IV). Onderwerpen: Tooneel- middel, geen doel Ons tooneel. Alleen houders van programma heb ben toegang. Verdere medewerking van onze onderaf deelingen „Ad. Kolping" en „Fr. Schweit zer". Aan de zaal zullen nog toegangsbewijzen verkrijgbaar zijn. UIT ONS DISTRICT. Sassenheim. Zondag 2 en Maandag 3 Fe bruari geeft de tooneelclub een uitvoering in de zaal van het K.S.A.-Gebouw te Sas senheim des avonds te 8 uur, opening der zaal half acht. Opgevoerd wordt „De Groote Waanzin", een oorlogs-drama in drie be drijven. Kaarten verkrijgbaar bij de con- gierge van het K.S.A.-gebouw en 's avonds aan de zaal 40 en 25 ct. DE GEESTELIJKE WERKKAMPEN. In „De Liebaard" organiseert ons Cen- traal-Verband retraiten voor werklooze Ge zellen. De eerste is j.l. Zondag gesloten en goed geslaagd. Deelnemers waren uit Lisse en Leiden. Voor het tweede geestelijk werk kamp van 912 Febr. zijn aangewezen Wassenaar (6), R.a.veen (2), Voorschoten (3), Warmond (5) en Sassenheim (4). STUDIE- EN DEBATINGCLUB „ST. PETRUS CANISIUS". Het bestuur vestigd nogmaals de aan dacht op de Vraagavond „E1 c k wat Wils", op Maandag 27 Januari a.s. des avonds te half negen, op de bovenzaal. Aller opkomst gewenscht, gezien het aan tal interessante vragen; en dus.... een flink debat. Tevens zijn niet-leden zéér welkom.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14