STADS NIEUWS VRIJDAG 24 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER 7 REGENKANS DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk wellicht toenemende wind uit Zuidelijke richtingen, zwaarbe wolkt tot betrokken, kans op eenige regen, aanvankelijk*weinig verandering in tem peratuur, later mogelijk zachter. Hoogste barometerst.: 762.8 te Boedapest. Laagste barometerst.: 743.5 te Hernosand De depressie over Scandinavië vulde verder op, haar centrum verplaatste zich Oostwaarts en de hoofdkern ligt thans bo ven de Botnische Golf, een tweede kern bevindt zich nog voor de kust van mid- den-Noorwegen. terwijl over de Oostzee nog een secundaire aanwezig is. Hier en daar sneeuwt het over Zweden en Noor wegen, doch de afgetapte hoeveelheden neerslag zijn minder groot dan gisteren; de matige vorst houdt er nog stand. Het hoogedruk gebied, dat gisteren over Zuid- Frankrijk was gelegen, bewoog zich Oost waarts en bevindt zich thans over Zwit serland, Zuid-Duitschland, Oostenrijk, Hon garije en Noord-Italië. Over Zwitserland en Zuid-Duitschland keerde de lichte vorst weer terug, terwijl de temperaturen in Noord-Duitschland stegen. In het Wes ten en Zuid-Westen van ons waarnemings gebied, wint de nieuwe Oceaandepressie snel terrein. Vooral in de Golf ven Bis- caje dalen de barometers flink, over Zuid- Frankrijk zijn bij Zuidenwind en foehn over de Pyreneeën de temperaturen sterk gestegen. De nieuwe depressie brengt reeds regen over Bretagne, het Zuiden van Engeland en Schotland. Over IJsland hand haaft zich de hooge drukking met vrije lage temperaturen. Het is te voorzien, dat de invloed van de Oceaan-depressie zich ook ten onzent zal doen gevoelen. De wind blij't uit Zuidelijke of Zuid-Oostelij ke richting waaien en voert aanvankelijk nog wat koude lucht uit het Zuid-Oosten aan. De regenkansen nemen toe, later zal de temperatuur wellicht iets stijgen. LUCHTTEMPERATUUR. 5.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS a. Van Vrijdagnamiddag 4.58 uur tot Zaterdagmorgen 7.25 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 25 Jan voorm. 3.15 en nam. 3.36 uur. SPORT SCHAKEN KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. De tweede ronde. Gisteravond werd in „In den Vergulden Turk" de tweede ronde om het kampioen schap gespeeld. De volgende spelers moes ten tegen elkaar uitkomen: le groep: A. BlonkG. Bosscha, A. Geyer M. M. Segaar en L SamkaldenE. v. d. Valk. 2e groep: D. v. GelderW. Demmendal, J. SlagmolkenMr. C. J. Goudsmit en Johs. v. VeenJ. Koet. 3e groep: W. v. d. BroekW. H. v. d. Nat, J LipsF. de Bruyn, Mr. A. G. de Blé- courtTh. Admiraal. 4e groep: K. RazenbergIr. J. J. G. v. Hoek, H J. NeuteboomM. Bloem en L. J. Rutten—-S. Zitman. Allen waren present, behalve de heer K. Razenberg van Lisse, die door familie-om standigheden plotseling verhinderd was te spelen. De uitslag dezer 2e ronde volgt hieron der: le groep: BlonkBosscha 01, Geyer Segaar 01, SamkaldenVan der Valk 1—0. 2e groep: v. GelderDemmendal 01, Van VeenKoet 10 en SlagmolenGoud smit afgebroken in ongeveer gelijke stelling 3e groep: Alle partijen afgebroken, De Blécourt, De Bruyn en Van den Broek staan beter respectievelijk tegen Admiraal, Lips en Van der Nat. 4e groep: RazenbergVan Hoek uitge steld, Bloem wint van Neuteboom en Rut tenZitman remise. De kortste partij op dezen avond was die tusschen Samkalden en Van der Valk. Het gelukte Samkalden zijn tegenstander in 13 zetten mat te zetten. In de le groep hebben Samkalden en Se gaar, in de 2e groep Demmendal en Van Veen alle met 2 uit 2 de leiding, in de derde groep zijn nog te veel afgebroken partijen, in de 4e groep staan Rutten, Zitman en Bloem elk met 1 1/2 uit 2 het beste. A.s. Donderdag zal de derde ronde ge speeld worden. WIELRENNEN. DE ZESDAAGSCHE TE BRUSSEL. Bij de neutralisatie van hedenochtend was de stand aan den kop als volgt: 1. BuysseBilliet 171 pnt., 2. Charlier Deneef 163 pnt., 3. AertsSchön 74 pnt., 4. Depaauwvan Nevele 48 pnt., 5. Van KempenBTOccardo 42 pnt. Op 3 ronden: 6. Van Vlockhovenvan Buggenhout 51 pnt. Op 4 ronden: 7. SmetsHaegelsteens 36 pnt. Op 5 ronden: 8. Loncke-Matin 98 pnt., 9. CarpriauxVerhaegen 78 pnt. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. Voor de cadre afd. zijn bij D.O.S. de vol gende partijen gespeeld, waarbij B. Teege- laar en J. Bruinninckx zeer hooge gemidd. hebben gehaald. B. de Roo (265) 260 28 39 9.28 I. Masurel (179) 170 28 20 6.07 B. Teegelaar (465) 465 18 95 25.83 A. Verstraaten (195) 99 19 16 5.50 G. M. Teegelaar (215) 123 22 14 5.59 J. Bruinninckx (465) 465 22 50 21.13 2e kl. comp. L.B.B. de Poedelaars 2P. v. Cleef 2 B. A. Sladek P.v.Cl. (50) 41 40 6 1.02 A. Dusée de P. (100) 100 40 12 2.50 P. Verhoeg (45) 45 37 6 1.21 v. Woerkom (70) 60 37 11 1.60 W. Nieuwenburg (45) 45 20 13 2.25 Collee (70) 33 20 10 1.65 P. v. Cleef 2 partijen gewonnen, 1 partij verloren. RALLY MONTE CARLO. Mr. P. H. L. Lamberts Hurrelbrinck schrijft ons: „Thans zijn alle deelnemers vertrokken naar hun verre startplaatsen aan de uit hoeken van Europa. Vol goeden moed zijn zij op rei6 gegaan, de dagetappen nauw keurig opgemaakt en alles komt zoo heel anders uit dan zij zich voorgesteld hebben. Zoolang zij nog in Centraal Euro pa zijn, gaat alles vrijwel volgens vooraf vastgesteld program, al zijn de oponthou den gewoonlijk langer dan waarop gere kend was. Men heeft den tijd en wanneer men zoo vele uren achter elkaar in Ja- nuari-weer over troostelooze winterwegen heeft gereden, dan oefent de warme gezel ligheid van een restaurant een groote be koring uit. Maar eenmaal over de grens van Duitschland of van Oostenrijk, dan opent zich een andere wereld, vooral daar in het Zuiden van den Balkan. De weg van Wee- nen naar Budapest is nog een prachtige autostrade, maar daarna voelt men zich opgeslokt in de onmetelijke poesta, waar alles grillig en onberekenbaar is, de we gen, die mooi en afschuwelijk zijn, zonder aanwijsbare oorzaak voor die plotselinge overgangen, de dorpen, waar in dezelfde straat de kapitale boerenhofsteden naast de armelijke krotten staan. De grensover schrijdingen worden expedities, waar men een uur of anderhalf met allerhande for maliteiten verliest, waarna men onder ge wapend geleide, een soldaat met een griezelig scherpen bajonet op het geweer een 15 K.M. verder naar een volgend blokhuis rijdt om wederom door een amb tenaar die vijf woorden Fransch of Duitsch spreekt ondervraagd te worden. Op de groote heerwegen van Centraal Europa zwerven de deelnemers op weg naar hun startplaatsen rond, zonder iets van elkaar te merken, maar zoodra zij. verder doorgedrongen zijn beginnen zij met elkaar in contact te komen. Op de zelfde plaatsen overnachten zij, in dezelfde hotels omdat er geen andere op vele tien tallen kilometers afstand van elkaar ver wijderd zijn. Daar lezen zij in hotelregis- ters wie hun voorgangers van de vorige dagen waren en van de douanes hooren zij wie reeds zijn gepasseerd. Maar zelfs het landschap verhaalt de Rally kroniek in al zijn bijzonderheden. Op de sneeuw der Bulgaarsche wegen ligt het spoor .van een wagen; dat moet een Rally rijder zijn, want andere automobielen rij den er in den winter niet behalve in den omtrek van Sofia. Nu gaat men lezen hier is de wagen geslipt, een paar kilome ter verder is hij van den weg afgegaan; daar heeft hij zelfs vastgezeten en heb ben de inzittenden met hunne sneeuw schoppen moeten werken om hem los te krijgen. Dit alles vertellen de onmisken bare sporen in de sneeuw, die onberoerd blijven liggen totdat een versche sneeuw bui ze aan het oog onttrekt. En in de vol gende pleisterplaats vindt men des avonds den voorganger met wien men zich den geheelen dag heeft bezig gehouden, of wel men hoort, dat hij den vorigen nacht er heeft doorgebracht, de sporen dus een dag oud zijn. In ieder geval men weet zijn naam en blijft nu verder op een afstand in voort durend contact met hem door hetgeen men u van hem vertelt in alle preister plaatsen waar ook hij gepasseerd is en stilgehouden heeft. Er wordt wel eens gesmaald op dit soort toerisme, dat van den morgen tot den avond rijdt, zonder oponthoud om bijzon derheden te bezichtigen, maar ik geloof, dat de Balkanreiziger juist op deze wijze de troostelooze eenzaamheid, die de ka rakteristiek van het landschap is, het beste in zich opneemt. De vreemdeling die Hol land bezoekt, behoort eigenlijk in iedere plaats op te houden, omdat de karakteris tiek van ons land schuilt in het eigen ca chet dat iedere stad en iedere provincie bezit. Maar wat geeft dieper indruk van de verlatenheid van het Bulgaarsche land, dan een geheelen dag te rijden langs een spoorbaan, die het land doorkruist en dan in al die lange uren slechts één enkelen spoortrein te zien. Hoe verder men in die onbewoonde stre ken doordringt, des te hooger stijgt de be wondering voor den modernen automo biel. Wat die verdragen kan, daar geeft men zich in onze landen geen rekenschap van. Onvermoeid rolt zij verder over we gen, die niet voor haar gebouwd zijn. De bestuurders wisselen elkaar af, maar de wagen krijgt geen rust. Dagen lang moet OVER UITZENDING VAN KINDEREN NAAR VACANTIE-KOLONIES. Nu het nieuwe jaar zijn intrede heeft ge daan en de jaarverslagen van de vereeni- gingen die werken ter bevordering van de volksgezondheid, binnenkomen, blijkt eerst goed voor welke groote moeilijkheden de besturen in 1935 hebben gestaan. Aan de eene zijde vermindering der subsidies, ver mindering van contributies en giften; aan de andere zijde toename der bemoeiingen als gevolg van de toenemende verarming der bevolking. Ook voor de vereenigingen die kinderen naar vacantie-kolonies zenden geldt dit, en bovendien missen deze vereenigingen ook nog de gelden die vroeger door de ouders werden bijgedragen, gelden die de zen thans niet meer kunnen missen. Het verwondert mij altijd dat er nog lie den zijn, die aan het nuttig effect van de uitzending in hun eigen milieur terugkee- ren, in gewicht achteruit gaan, maar dit is niets bijzonders, dat komt zou ik haast zeggen in de beste families voor. Hoe- vele ouders die het goed betalen kunnen, zien hun kinderen niet opbloeien gedu rende de zomervacantie buiten doorge bracht; maar als de school weder een tijd aan den gang is verdwijnen de blosjes, de gebruinde huidkleur verbleekt, de stem ming wordt minder goed, de eetlust wordt minder enz. enz. en tegen de groote va- cantie is ieder het er over eens dat het hoog tijd wordt voor de kinderen om we der eens naar buiten te gaan. Heeft dan dat verblijf buiten geen invloed gehad? Integendeel, het heeft het kinder lichaam weder geschikt gemaakt den stijd tegen infectie-ziekten en andere nadeelige invloeden met succes te voeren. Vroeger zeide men, als de kinderen naar buiten gingen: „rij doen weder voor het geheele jaar gezondheid op", zonder te kunnen aan geven waarop dit voordeel berustte. Thans is men in deze richting verder gekomen en zijn reeds feiten bekend geworden die er op wijzen, dat het menschelijk lichaam in staat is door zonlichtbestraling en goede voeding in den zomer reserves te vormen die in den winter weder worden verbruikt. Daarom is een verblijf buiten, aan het strand of in de bosschen voor alle kin deren goed, niet echter voor allen nood- z a k e 1 (j k. Noodzakelijk is zulk een verblijf bui- teh voor kinderen, die veel sukkelen, of nog lijden aan de gevolgen van doorstane ziekten of operatie; voor kinderen met on voldoende voedingstoestand, onvoldoende lichamelijke ontwikkeling, met bloedar moede, met asthma, met Engelsche ziekte enz. enz. Ook voor zeer zenuwachtige kinderen kan een verblijf buiten heilzaam zijn, als mede voor kinderen uit tuberculeuze ge zinnen, om hun meer weerstandsvermogen te geven tegen de genoemde ziekten. De kinderen die gedeeltelijk op kosten der gemeente worden uitgezonden, onder zoek ik zelve, nu reeds meer dan 10 jaren, en mijn ervaring is dat in tal van geval len de uitzending groot succes oplevert, en in nagenoeg alle gevallen nuttig resultaat heeft. Spijtig is het dan ook ieder jaar te moeten ervaren dat er geen geld genoeg is om alle kinderen die het noodig hebben uit te zenden. Moge dit schrijven er toe bijdragen dat zich een behoorlijk aantal leden voor het lidmaatschap der betrokken vereenigingen aanmelde. De contributie is minimaal 1. doch ook meer is welkom, ook giften. De namen der vereenigingen zijn: Centraal Genootschap voor Kinderher- stsllings- en Vacantiekolonies afd. Leiden, penningmeester: mr. A. v. d. Eist, Huize „Hoeksteen", Noordwijk aan Zee. Ned. R.-K. Huisvestingscomité afd. Lei den, Pennimneesteresse: mevr. E. H. L. WilmerKoelman, Breestraat 32a. Vereeniging voor Chr. Gezondheids- en Vacantiekolonies afd. Leiden, Penningmees ter: de weledele heer D. M. van Nes, Vree wijkstraat 8. De Vrijzinnige Vacantiekolonie „Naar Buiten", Penningmeesteresse: mej. D. C. Meerburg, Breestraat 72. Zegt het voort. Dr. M. D. HORST. Aan bovenstaand sympathiek artikel wil len wij nog gaarne toevoegen, dat men zelfs al minder dan voor 1 gld. donateur kan worden van het Ned. R. K. Huisvestings comité. Red. L.Crt. hij arbeiden onder omstandigheden, waar voor hij niet gebouwd is en hij doet het en houdt het uit. Welk ander vervoermiddel zou dat verdragen? Hoe ver komt een trein waaraan de rails ontnomen is? Welk een enorme safety-grens de automobiel in het dagelijksche gebruik op onze moderne we- l gen geeft, dat leert de Rally Monte Carlo. HET CONFLICT BIJ DEN STADHUISBOUW. Nadat de voorbereidende werkzaam heden voor de gedeeltelijke slooping van de door den stadhuisbouw bedreigde per- ceelen van de heeren Feld aan de Visch- markt en Zand voort in de Maarsmanssteeg beëindigd waren, is thans met het eigen lijke sloopingswerk een aanvang gemaakt. De bedreigde huizen gedeelten zullen wor den afgebroken en de overige gedeelten worden gestut. De winkel van den heer Feld alsmede de bovenwoning staat reeds met kruisbalken. Hedenmorgen heeft de arbitrage-commis sie, bestaande uit de heeren ir. J. Lely (voor de Gemeente), ir. Polano (voor den aannemer) en mr. M. A. van Boven (voor beide partijen) tezamen met den architect voor den stadhuisbouw ir. Blaauw en den aannemer den heer Hillen een onderzoek ter plaatse ingesteld. ZUID-AFRIKAAN SC HE STUDENTEN IN ONZE STAD. Hedenmorgen zijn hier ter stede aange komen in verband met een rondreis door Europa, gelijk vrijwel ieder jaar het ge val is geweest, ongeveer 35 Zuid-Afri- kaansche studenten onder wie 21 vrouwe lijke. Hun verblijf in Nederland staat onder leiding van het Nederlandsch Bureau voor Buitenlandsche Studentenbetrekkingen. De vrouwelijke studenten zijn de gasten van de V. V. S. Lde mannelijke van het L. S. C. Hedenmiddag vond de officieele ont vangst van deze studenten plaats, van de vrouwelijke in het clubgebouw van de V. V. S. C., van de mannelijke door het col legium van het L. S. C. In de Senaats kamer zijn zij voorts door het Universi teitsbestuur ontvangen. Morgen zullen zij nog den geheelen dag in de stad verblij ven. HET NIEUWE GASTARIEF. Nu door den gemeenteraad de reeds vroeger genoemde wijzigingen in de leve ring van gas zijn goedgekeurd, is de reeds lang voorbereide campagne om de nieuwe regeling onder de aandacht van het pu bliek te brengen, bereids aangevangen. De Lichtfabrieken hebben een groote campagne op touw gezet en middels ad vertenties in de bladen, affiches, propa- ganda-stukjes, demonstraties enz. hoopt men algemeene bekendheid te geven aan wat de vastgestelde wijzigingen nu eigen lijk bedoelen. Zooals bekend heeft het nieuwe gasta- rief in de voornaamste plaats ten doel meerder gasverbruik te verkrijgen, waar door de mkomsten der gasfabriek niet verder zullen behoeven te dalen. Het nieu we tarief beteekent dus geenszins, dat het gasverbruik duurder zal worden. Bij een gelijk aantal verbruikte M3. gas, zullen de huismoeders zelfs voordeeliger uit zijn, maar als de Lichtfabrieken hopen, dat de rekeningen hooger zullen worden, dan sluit dit vanzelfsprekend in, dat een meer der gasverbruik de huismoeder in staat heeft gesteld op het gas meer te doen dan zij tot nu toe gewend was. Gas is rein en gemakkelijk te gebruiken, wat kan men in den tegenwoordigen tijd meer verlan gen? Binnen enkele weken zal elke verbrui ker een populaire verhandeling thuis ge stuurd krijgen met de gewijzigde tarieven en zal hij opgave verkrijgen van het be drag, dat hij aan vast-recht tarief zal heb ben te betalen. Niet alleen de Lichtfabrieken, doch de gas-installateurs zullen gaarne aan ieder, die zulks wenscht of noodig acht alle ge- wenschte inlichtingen inzake de nieuwe regeling verstrekken. Bovendien hoopt men door meerder gasverbruik nieuwe toe stellen te gunnen plaatsen en oudere toe stellen te kunnen verbeteren, waardoor voor de installateurs wellicht een welko me werkverruiming mogelijk is. Bij de toepassing der nieuwe tarieven zal, zoo zulks noodig mocht blijken, de meest mogelijke soepelheid worden be tracht, omdat tevoren is vastgesteld, dat niemand voor eenzelfde aantal verbruik te M3. gas in de toekomst meer zal behoe ven te betalen dan vroeger. Door aldus te handelen, hopen de Licht fabrieken het gas weer meer populair te maken dan het in de laatste jaren was en een mooi middel daartoe bevelen wij bij deze belangstellenden tevens aan door nader kennis te maken met de gasfabrika- tie door het organiseeren van excursies naar de gasfabrieken, zooals in de laatste jaren de electrlsche centrale meermalen in het middelpunt der weetgierigen heeft gestaan. Voor alles echter: men lette in de eerst volgende weken terdege op de adverten ties in ons blad, waarin men veel wetens waardigs zal kunnen opdoen. MILITARIA. Bij Koninklijk besluit is mr. J. D. Sche pers. le luitenant bij het 6e regiment veld artillerie alhier, benoemd en aangesteld als kapitein. Tot reserve-kapitein bij het 6e reg. veldartillerie zijn benoemd de heeren G. E. Kiers, J. van Well en H. van O verha gen. Tot reserve le luitenant bij het wa pen der artillerie zijn benoemd de res. 2e luitenants W. Lagers en C. H. F. Polak, beiden van het 6e regiment veldartillerie. By Kon. besluit van 14 Januari is met ingang van 15 Februari in zijn rang en ouderdom van rang overgeplaatst bij den generalen staf de majoor V. E. Wil- mar van het 6e regiment veldartillerie. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. R. K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", jaarvergadering, Har monie, 8.30 uur. Maandag, Afd. Leiden R.K. Staatspartij. In den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag. R. K. Bakkerspatroonsver. ,*,St. Clemens", ledenvergadering, Ho tel „Central", 7 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Januari a.s. waar genomen door de apotheken: P. de Croix, Rapenburg, telef. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. TENTOONSTELLING IN DE LAKENHAL. Chris Lanooy exposeert ceramiek. Hedenmiddag is in het Stedelijk Museum de Lakenhal een tentoonstelling geopend van ceramiek van Chris Lanooy. Mr. J. Slagter, voorzitter der Leidsche Kunstvereeniging heeft deze tentoonstel ling geopend met een korte rede, waarin hij als volgt sprak: Lanooy was, naar ik meen, de eerste pottenbakker in ons land, die, gelijk Ja- pansche pottenbakkers al lang geleden ge daan hadden, de figuratieve versiering van ceramiek vaarwel zei en het effect uitsluitend zocht in de kleuren en tinten en de eigenaardige gevolgen van het bloot stellen van glazuren aan het vuur van den oven. In de figuratieve versiering van het aardewerk heeft in ons land Colenbrander baanbi^kend werk verricht, maar Lanooy is de meester geworden en gebleven van de ceramiek, waaruit de figuratie is ver bannen. Wij vinden dat nu heel gewoon, omdat wij alle kunsthandels vol zien staan van dergelijk aardewerk, maar de op merkzame beschouwer zal daarin groot verschil in kwaliteit zien en zal steeds weer in het goede werkstuk het wonder beleven van de materialisatie der ontroe ring van een kunstenaar. Hij zal ook ont waren, hoe zeer dergelijke ceramiek vol maakter kan zijn dan die met een figura tieve versiering. Wij kennen ze allen, die vazen b.v. met een versiering van natura listische of gestyleerde bloemen. Altijd vloekt die tweedimensionale versiering met het drie-dimensionale voorwerp. Maar ook kan ceramiek als deze van La nooy volmaakter zijn, omdat elke versie- ringsvorm, elk ornament den pottenbak ker hindert in het weergeven van zijn droomen. Men kan deze kunst wellicht het beste vergelijken met de muziek. Ook de muziek geeft geen werkelijkheid weer; zij om schrijft niets, maar roept op, richt zich niet tot het verstand maar tot den geest, blijft ongrijpbaar en tot op zekere hoogte onverklaarbaar. Ook de kleuren en tinten en overvlogiingen van substanties in deze ceramiek zijn ongrijpbaar; ook zij om schrijven niets en roepen alleen maar droomen op of herinneringen aan natuur beelden. Maar daarvan geven zij dan oolc de diepste essentie. Er zijn potten of scho tels, die men „herfst" zou kunnen noe men, of „zomer", „lente" of „winter", stukken die herinneren aan den bodem van een bosch, aan het water van een beek, een besneeuwd land, aan mist of ij zei. Vaak zijn deze beelden en stemmin gen uit de natuur vollediger geuit in deze ceramiek dan in de schilderijen van be roemde meesters. Wie zoo ceramiek maakt als Lanooy stort er zijn heele ziel in met al zijn ont roeringen, al zijn droomen, al zijn verlan gens en met de oneindig groote schat van alles, wat een kunstenaar in de natuur er vaart. Daarom zijn wij zoo gelukkig, u deze kunst, die even onstoffelijk is als de muziek, te toonen; deze kunst, die ons weer leert, hoe betrekkelijk slechts de waarde is van het weegbare en het meet bare. Instituut Pont. Deze maand slaagden te Den Haag voor het examen Machineschryven: de dames Herta Goldscheider, Dany Raphaël en de heer Pluym Mentz, allen uit Oegstgeest; mej. Selis uit Noordwijk en mej. d. Hoe ve, alhier. Voor Stenografie (130 lettergr.) slaag den: de dames Gr. Bauman uit Oegstgeest en C. Velthorst, uit Voorschoten. Het diploma Boekhouden, afgenomen door „De Ver. van Leeraren" behaalde de heer S. Anes, alhier. Allen zijn leerlingen van het Instituut Pont, Breestraat 89a. Verkeersbeveiligingen op den Rijksweg LeldenUtrecht. In antwoord op een betreffend verzoek ontving de K.N.A.C. van den Hoofdinge nieur-Directeur van den Rijkswaterstaat bericht, dat bij de daarvoor in aanmerking komende bochten en opritten van bruggen in den Rijksweg LeidenUtrechtsche grens asverkeersstrepen zullen worden aangebracht. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6717. Fa. Langkamp (B.P.) Noordwijk, Molenstraat 20. Handel en reparatie-inrichting van mo tor- en andere rijwielen enz. Venn.: J. Camphuis en J. W. de Lange, Noordwijk. W ij z i g i n g e n: 6692. N.V. Kalkfabriek „Rijnland", Katwijk aan Zee, Homerpolder, Noordwij'kscheweg. De procuratie van H. Schaap is ingetrokken.. Procuratie verleend aan: A. Ouwehand, Katwijk aan Zee (B.P.) 1847. Naamlooze Vennootschap A. Dors- man's Boekhandel en Stoomdrukkerij, Noordwijk, Voorstraat 51-53. Uittr. Dir.: A. Dorsman, Noordwijk. Uittr. Comm.: L. Graaf van Limburg Stirum van Noordwijk, W. L. Benschop en J. N. Dorsman. N. Dir.: J. Chr. Schmidt, Noord wij k-Binnen. N. Comm.: A. Dorsman, Noordwijk.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2