MAANDAG 20 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANi TWEEDE BLAD - PAG. 8 DE EUROPEESCHE KAMPIOEN SCHAPPEN DRIE BANDEN. De Europeesche kampioenschappen drie- bandspel zijn Zaterdag te Marseille aan- gevaigen. Naar bekend is door de U. I. F. A. B. aan Amerika verzocht of men er in dat land prijs op stelde de wereldkam pioenschappen te organiseeren. De Ver- eenigde Staten hebben geantwoord, dat in principe de wereldkampioenschappen in April van dit jaar te New York kunnen worden gehouden. Dientengevolge is het tournooi te Marseille veranderd in een wedstrijdenreeks om den titel van Euro- peesch kampioen. Bovendien zullen Laga- che (Frankrijk) houder van den titel en de drie hoogst geklasseerden van verschil lende landen naar Amerika kunnen gaan om in gezelschap van den Egyptenaar Soussa en drie Amerikanen de wedstrijden om het wereldkampioenschap te spelen. Onze langenoot Sengers heeft twee over winningen kunnen behalen, Een verras sing was wel de nederlaag van Puigvert tégen den Belg Zaman. Prather is een te Parijs woonachtige Amerikaan. De resultaten tot op heden luiden: Puigvert (Spanje) 50 102 0.490 3 Prather (V. S.) 47 102 0.460 6 Zaman (België) 50 74 0.675 5 Engl (Oostenrijk) 29 74 0.391 3 Tiedtke (Duitschl.) 50 68 0.735 5 Sengers 44 68 0.647 5 Lagache (Frankr.) 50 58 0.861 4 De Gasparin (id.) 40 58 0.689 4 Lagache 5075 0.666 4 Engl 37 75 0.493 4 Tiedtke 50 60 0 833 4 Prather 30 60 0.500 3 Sengers 50 78 0.641 4 Zaman 33 78 0A34 6 Puigvert 50 70 0.714 cx De Gasparin 27 70 0.385 2 Sengers 50 85 0.588 5 De Gasparin 49 85 0.578 5 Lagache 5J 79 0.632 5 Prather 32 799 0.405 4 Zaman 50 92 0.543 4 Puigvert 49 92 0.532 3 Tiedtke 50 69 0.724 4 Engl 27 69 0.391 5 Puigvert 55 88 0.568 4 Engl 33 88 0.375 5 Sengers 50 70 0.714 4 Prather z 23 70 0.328 3 De Caspar in Tiedtke Lagache Zaman De Caspar in Prather Sengers Engl Tiedtke Zaman Puigvert Lagache Zesde ronde: Puigvert Tiedtke Sengers Lagache Zaman Prather 50 94 0.531 4 42 94 0.446 3 50 60 0.833 5 38 60 0.633 3 62 0.806 62 0.403 67 0.746 67 0.447 49 1.020 49 0.551 85 0.588 85 0.505 60 69 0.724 47 69 0.681 50 69 0.724 39 69 0.565 50 111 0.450 47 111 0.423 COMPETITIE L. B. B. De uitslagen der wedstrijden gespeeld voor de cadre afd. der comp. L. B. B. lui den: A. Verstraaten 195 44 24 4.43 G. M. Teegelaar 200 44 21 4.54 J. Bruinninckx 336 52 28 6.46 I. Masurel 170 52 19 3.26 B. de Roo 265 32 73 8.28 B. Teegelaar 439 32 47 13.71 De wedstrijd F. O. G. 2aF. O. G. 2b voor de 2e kl. comp. L. B. B. is door F. O. G. a gewonnen met 3 gewonnen partijen. De uitslag luidt: N. N. (F. O. G. a) 75 33 11 2.27 J. Wassink (F. O. G. b.) 78 33 7 2.36 H. Regeer 75 25 12 3.— G. Wassing 31 25 5 1.24 W. Korswagen 55 28 11 1.96 Redegeld 34 28 6 1.21 De wedstrijd P. v. Cleef 2b-—P. v. Cleef 2a voor de 2e kl. comp. L. B. B. is door P. van Cleef b. gewonnen met 3 gewonnen partijen. De uitslag luidt: L. Verhoeven (P.v.Cl. a) 4230 8 1.40 A. Sladek (P.v.Cl. b) 50 30 7 1.66 I. Nieuwenburg 36 24 11 1.50 W. Nieuwenburg, res. 45 24 7 1.89 W. Dool 36 22 8 1.63 W. Nieuwenburg 45 22 9 2.04 De oorlog in Oost Afrika DE ABESSIJNEN ZIJN BARBAREN. ItalLaansch bewijsmateriaal. Stefani deelt mede, dat de woordvoer der van het ministerie van pers en propa ganda te Rome de buitenlandsche journa listen heeft ontvangen en hen een copie van de foto's heeft verstrekt, welke als be wijsmateriaal naar Genève zijn gezonden, waaruit de staat van barbaarschheid blijkt, waarin Abessynië nog verkeert en de nood zakelijkheid van de beschavende arbeid van de Italianen. Ten aanzien van de bombardementen van het Roode Kruis werd nog medegedeeld, dat hiervan de Abessijnen schuld zijn, want, indien zij zich gehouden hadden aan de oorlogsgebruiken om hospitalen ver van de troepen te plaatsen, dan zouden deze in cidenten niet hebben plaatsgehad. Hetzelf de kan gezegd worden van het dooden van vrouwen en kinderen. Men moet zich afvra gen, hoe kan men non-combattanten spa ren, indien zij de troepen volgen en zich tijdens den strijd tusschen hen mengen? Verder moet erop worden gewezen, dat dikwijls zoogenaamde zendingen voor hos pitalen in werkelijkheid wapenzendingen zijn; zoo bevatte een kist, welke aan de Nederlandsche sanitaire missie was gezonden 16 geweren en 9 pistolen met mu nitie. (Deze geweren en pistolen behooren in derdaad aan de Nederlandsche ambulance, ter bewapening van de leden der missie. Hierin steekt niets bijzonders en een der gelijke wapenzending onder het teeken van het Roode Kruis is absoluut geoorloofd. Red.). ABESSYNIE DEMENTEERT ERNSTIGE NEDERLAAG. In een officieele verklaring van de Abes- sijnsche regeering wordt gezegd, dat de mededeelingen in het Italiaansche leger be richt aangaande een Italiaansche overwin ning aan het Zuidelijk front, waarbij 4000 Abessijnen zouden zijn gedood, van ierie- ren grond ontbloot zijn. De mededeelingen zouden slechts ten doel hebben de positie van Italië bij de a.s. Vol kenbondsbesprekingen te versterken. Volgens berichten van bet Zuidelijk front heeft een groot aantal Italiaansche bom menwerpers gasbommen uitgeworpen bo ven Abessijnsche troepen. Hierdoor zijn de Abessijnen gedwongen geweest beter be schermde stellingen te bezetten. De Abes sijnsche regeering bestrijdt voorts het be richt, dat de Italianen een groot aantal krijgsgevangenen zouden hebben gemaakt. Ten aanzien van het misbruiken van het Roode Kruisteeken wordt verklaard, dat het onzinnig is te beweren, dat zulks het geval is, aangezien de veldhospitalen en ambulances overal onder leiding staan van Europeesche artsen. In het gebied van Dan aki! is het volko men rustig. ABESSYNISCHE SUCCESSEN IN HET NOORDEN. Volgens te Addis Abeba ontvangen be richten van het Abessynische Noordelijke front hebben* de troepen in de streek van Aksoem verdere vorderingen gemaakt. Vol gens geruchten, die nog geheel zonder eeni- ge bevestiging zijn, zou zelfs de heilige stad bij een nachtelijken aanval in handen der Abessyniërs zijn gevallen. BUITENLAND HET SPORTPALEIS TE AMSTERDAM KOMT. Naar het „Hbld." uit betrouwbare bron verneemt, zullen de plannen om te komen tot het overkappen der kunstijsbaan te Am sterdam en het bouwen van een wieler baan met tribunes rondom de baan, vrij wel zeker worden uitgevoerd. Bij navraag deelde een der directeuren mede, dat de touw tenminste voor 90 pet. zeker is. Hij verwachtte de aanbesteding binnen niet al te langen tijd. De teekeningen van hetgeen er gaat verrijzen langs de kunstijsbaan zijn gereed gekomen en berusten thans bij de Schoonheidscommissie. De contracten met een Nederlandsche combinatie, die de wielerbaan zal exploi- teeeren zijn reeds get eekend. Gelijk men weet, zal de sporthal een ver schuifbaar dak krijgen en plaats bieden aan meer dan 10.000 bezoekers. VOLKENBOND. HEDEN KOMT DE RAAD BIJEEN. Weinig doortastende daden verwacht. Vandaag komt te Genève de .Raad van den Volkenbond bijeen en wel onder moei lijke omstandigheden, te weten de ziekte van koning George en de dreiging van een kabinetscrisis in Frankrijk. Men vreest dan ook, dat de Raadszitting hiervan den te rugslag zal ondervinden. Noch Laval noch Eden zullen aan de zitting en de overige besprekingen zooveel tijd kunnen wijden, als zij hadden gewenscht. Uit een en ander volgt, dat de Raad er naar zal moeten streven, in den korten tijd dien Eden te Genève zal vertoeven, althans in principe een oplossing te vinden voor de voornaamste politieke vraagstukken, welke op de agenda voorkomen, namelijk het Ita- liaansch-Abessynische conflict en Ruslands klacht tegen Uruguay wegens de verbreking der diplomatieke betrekkingen. Naar het schijnt, zal de Raad ziah met geen van beide vraagstukken lang bezig houden. Op diplomatiek gebied immers is, sinds men het plan LavalHoare heeft la ten vallen, niets gebeurd, wat de verwach ting zou kunnen rechtvaardigen, dat een vriendschappelijke regeling van het Ita- liaansch-Abessynische conflict voor de deur staat. Wat de sancties aangaat, denkt op het oogenblik niemand aan diepgaande discus sies. Weliswaar bestaat de mogelijkheid, dat de Vasconcellos de commissie van 18 bij eenroept, doch deze zal in dat geval slechts nagaan, hoe de situatie zich heeft ontwik keld, nu gedurende twee maanden sancties tegen Italië zijn toegepast. Ten aanzien van een eventueele uitbrei ding dezer sancties tot petroleum, kan de commissie van 18 niet verder gaan dan in stelling van een sub-commissie van des kundigen, ter bestudeering van het onder havige probleem. Wat het Russisch-Uruguayaansche ge schil aangaat, schijnt men reeds zeer ver te zijn gevorderd met de voorbereiding van een vriendschappelijke oplossing. DUITSCHLAND. BEROERING IN DANZIG. Rapport van den Hoogen Commissaris. De hooge commissaris van den volken bond in Danzig, Lester, heeft aan Genève een rapport gezonden, dat in nationaal-so- cialistische kringen van de vrije stad groo- te beroering heeft gewekt. Uit het résumé, dat de Danzigsche bla-, den van het rapport publiceeren, blijkt, dat Lester den poktieken toestand in Danzig onrustbarend acht. Hij verzoekt daarom den Volkenbond om uitbreiding van de bevoegd heden van den hoogen commissaris. De senaat, zoo zegt hij, heeft zekere grondwettelijke bepalingen, die door den volkenbond gegarandeerd zijn, overtreden. Bijgevolg verzoekt hij den volkenbond om instelling van een internationale commis sie, die de plaats gehad hebbende overtre dingen zou moeten vaststellen en naar de middelen zou moeten zoeken, om deze in de toekomst te verhinderen. De Danzigsche politie, zoo gaat Lester voort, streeft politieke doeleinden na, in plaats van te waken voor de handhaving der openbare orde. Verder levert hij critiek op de werkzaam heden van den nationaal-socialistischen lei der, Forster, lid van den Pruisisch en staats raad, die de militante nationaal-socialisten in Danzig verplicht, den eed van trouw aan Hitier af te leggen. FRANKRIJK. DREIGENDE MINISTERCRISIS. Minister Bertrand volgt Herriot. Toen William Bertrand, de minister van koopvaardij, Zaterdagochtend zijn kabinet verliet om zich naar de Kamer te begeven, zeide hij tot de aanwezige journalisten: „Ge kunt aankondigen dat ik tezelfdertijd als Herriot, op het door hem gekozen moment, zal aftreden. In verbind mijn lot met het zijne. Ik werd door mijn partij afgevaar digd in het kabinet van den godsvrede zit ting te nemen. Van het oogenblik dat mijn partij moeilijkheden met de regeering heeft, kan ik mijn medewerking aan deze laatste niet verder voortzetten. Om mijn ontslag te sanctionneeren, misschien ook dat mijner collega's, zou het noodig zijn, dat het Uit voerend Bestuur het mandaat der ministers hernieuwt, maar op deze wijze, zoodat er geen twijfel mogelijk is". De radicalen tegen Laval. Het hoofdbestuur der radicaal-socialisti sche' partij heeft in zijn gisteren gehouden bijeenkomst met op vijf na algemeene stem men Daladier als opvolger van Herriot tot partijleider gekozen. Ten slotte werd met op één na algemeene stemmen een motie aangenomen, waarin wordt geconstateerd, dat de ideeën en de methode van den premier in absolute tegen stelling zijn met de door het laatste Parij- sche congres der radicaal-socialistische par tij vastgestelde doctrine. De meeste bladen zijn van oordeel, dat thans een kabinetscrisis onvermijdelijk is. OOSTENRIJK. HET VADERLANDSCHE FRONT DEMONSTREERT. Gisteren had te Weenen een groot appèl- generaal plaats van de leiders van het Va- derlandsche front waaraan 1800 geweste lijke leiders gehoor hadden gegeven. Een der hoogtepunten van deze uitbar sting van Oostenrijksch patriottisme was het oogenblik, waarop bondskanselier dr. Schuschnigg in zijn rede verklaarde, dat de in 1934 vermoorde bondskanselier dr. Doll- fuss het symbool was van het nieuwe Oos tenrijk. Een nieuw hoogtepunt was de aanvaar ding door de aanwezigen van de verklarin gen van den vice-kanselier prins Starhem berg, waarbij op plechtige wijze de „Anschluss" wordt verworpen, evenals „een annexatie van Oostenrijk door het verpruis- te Duitschland". Een nationaal-socialistisch pamflet. Door geheel Oostenrijk is in honderddui zenden exemplaren een nationaal-socialis- tisch pamflet verspreid, waarin o.a. gezegd wordt: „Wij eischen een vrije, algemeene en ge heime stemming om den echten wil van het volk te leeien kennen. Hierdoor moet een regeering, gedragen door het vertrouwen van de bevolking aan de macht worden ge bracht, welker taak zal zijn in het binnen land werk en brood te verschaffen aan alle volksgenooten en de ware Duitsche volks gemeenschap te scheppen en naar buiten een politiek van Duitsche solidariteit te voe ren, welke uit den huidigen haard van on rust Oostenrijk een element van veiligheid en vrede schept in Europa, hierbij iedere afhankelijkheid van de hand wijzend". R.K. Ver. v. Kraamverzorging voor alie gezindten te Leiden en Omstreken Plaatsing-Bureau Boerhaavestr. 30 verleent hulp door gediplomeerde krachten Geopend eiken DINSDAG- en DONDER DAGMIDDAG van 2—4 UUR tot het ver strekken van de gewenschte inlichtingen, aanmelden van contribueerende leden en aanvragen voor kraamhulp - Telef. 3420. Aanvragen (schriftelijk) adres Boerhaave- straat 30. Het telegram is behalve door prins Te Wang geteekend door den commandant van de door het Japansche hoofdkwartier in Mandsjoekwo georganiseerde Mandjoerij- sche troepen, Tso Sjihae. 2000 cavaleristen van het leger van Tso Sjihae zijn reeds in de Mongoolsche stad Pinditsoejan aangekomen, welke op 40 K.M. van de provinsie Tsjahar is gelegen. Het spoorwegverkeer op het door de Chinee- sche Noordelijke provinciën Sjansi en Tsja har loopende baanvak PeipingSoei Yoean is bijna geheel gestaakt. Het Chineesche militaire commando der provincies Sjansi en Soei Yoean concen treert zoo veel mogelijk troepen. De troepen van generaal Li Sjoe Hsin hebben ten Noorden van de grensstad Kal- gan het uit een oogpunt van strategie be langrijke punt Datsin Myn bezet, dat in de provincie Tsjhar is gelegen. De troepen der provinciale regeering van Tsjahar trekken op Kalgan terug. Zij bie den nergens tegenstand. UIT DE OMGEVING •UITENLANDSCHE BERICHTEN. CHINA. DE CHINEESCHE CHAOS. Binnen-Mongolië verklaart zich onafhankelijk. In Noord-Chine is plotseling een nieuwe situatie intstaan. De plaatsvervangend voor zitter vcan den „Politieken Raad van Bin- nen-Mongolië prins Te Wang, heeft in een telegram aan de verschillende autoriteiten de proclamatie bekend gemaakt van den nieuwen Mongoolschen Sstaat, Mengoeo. WERVELSTORM EISCHT VIER DOODEN Naar uit Fyffe in Alabama wordt gemeld, is aldaar een berghelling, waarop zich vele farms bevonden, door een plotseling opstekenden wervelstorm geteisterd. De kracht van den storm was zoo groot, dat de boerderijen werden vernield en ont zaglijke schade werd aangericht. Volgens de tot dusverre ontvangen be richten, zijn op zijn minst vier personen gedood, terwijl talrijke anderen min of meer ernstige verwondingen opliepen. HEVIGE SNEEUWSTORMEN BOVEN N O ORD - AMERIKA. Boven de Vereenigde Staten woeden bui tengewone sneeuwstormen. Het verkeer ligt veelal geheel stil. Het luchtvaartverkeer is onderbroken. Het spoorwegverkeer is over groote gebieden stop gezet. Men spreekt over een stormfront, dat zich uit strekt van Maine tot Florida. Te New-York heeft Zondag een ernstig noodweer gewoed, dat met buitengewoon hevig onweer gepaard ging. Het verkeer op straat was geheel in de war. 20.000 sneeuw ruimers probeerden vergeefs de straten van de sneeuw te ontdoen. Er hebben zich ver schillende verkeersongelukken voorge daan. Tot nu toe zijn ten gevolge van de vorst tien personen om het leven gekomen. Uit Pittsburg wordt gemeld, dat het ge- heele verkeer aldaar moest worden stop gezet. Te Philadelphia staat de sneeuw 30 c.M. hoog. BEZORGDHEID OVER DRIE VRACHT SCHEPEN. Uit Dairen wordt gemeld: Er heerscht groote bezorgdheid over het lot van de drie vrachtschepen Otaroe Maroe (1464 ton), Toei Maroe (2275 ton) en Kenzan Ma- roe (3100 ton), welke Vrijdagavond nood seinen hebben uitgezonden, waarbij zij me dedeelden in drijf ijs, dat zich in Westelijke richting beweegt, vast te zitten. Een ijs- breker is ter assistentie uitgezonden. DE ZAAK-LINDBERGK Gouverneur Hoffmann voor nieuw onderzoek. De gouverneur van den staat New Jersey, hoffmann, is vastbesloten de staatspolitie te verzoeken een nieuw onderzoek in te stellen in de zaak-Hauptmann. Men veron derstelt, dat Hoffmann daardoor moeilijk heden zal krijgen met den attorney-gene ral David Wilentz en den leider der staats politie, Kolonel Schwarzkopf. LUCHTVAART EEN NIEUWE VLIEGRAMP? Dertien dooden gemeld in Bolivia. Iemand zou, naar Associted Press ver neemt, de Boliviaansche autoriteiten te La Paz hebben meegedeeld, dat hij een driemotorig vliegtuig, op weg van Cocha- bamba naar La Paz, bij Challavinto heeft zien neerstorten. Er zouden dertien dooden zijn. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee dooden. Een vliegtuig van de civiele luchtvaart- school is in de nabijheid van Bologne (Italië) neergestort. Het toestel sloeg tegen een vrouw aan, die op slag gedood werd. De piloot kwam eveneens jm het leven. Een inzittend luitenant werd ernstig ge wond. ROELOFARENDSVEEN. Ziekenhuisfonds. Vrijdagavond had alhier een zeer druk bezochte ledenverga dering plaats van het R. K. Ziekenhuis fonds St. Vincentius a Paulo. 114 leden wfiren in de Pancratiuszaal aanwezig, toen de voorzitter, de heer G. Hölscher, de ver gadering opende. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek in welke finantieele moeilijkheden de vereeniging is gekomen door de zeer vele patiënten, welke in het jaar 1935 moesten worden uitgezonden. Er waren n.l. 84 patiënten in ziekenhuizen verpleegd geworden met een totaal aantal verpleegdagen van 1605. De kas was dan ook op 23 December zoo goed als leeg en vanaf dien datum tot heden zijn 10 patiën ten ter verpleging opgenomen. Wegens het ontbreken van de noodige geldmiddelen heeft het bestuur, hoezeer dan ook tot zijn spijt, zich genoodzaakt gezien geen garan tiebewijzen af te geven. De vergadering zal dan ook thans moeten uitmaken wat verder met de vereeniging moet gebeu ren. Bij punt 7 van de agenda zal hiervoor voldoende gelegenheid zijn. Wegens on gesteldheid van den penningmeester, brengt de voorzitter het finantieel verslag uit. De ontvangsten hadden bedragen 5165.72 en de uitgaven 5011.12, zoodat het saldo op 23 Dec. 1935 bedroeg 154.60. Betaald moet worden ongeveer 200. zoodat het jaar 1935 sluit met. een nadeelig saldo. De heer Boeker bracht namens de controlecommissie verslag uit en deelde de vergadering mede boeken en bescheiden in volkomen orde te hebben gevonden. Hij bracht dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer. Volgde verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren G. Hölscher en W. Rietbroek. Aangezien geen candidaten waren ingekomen waren beide heeren weder herkozen. Zij namen de benoeming aan. In bespreking kwam het bestuursvoor stel: Nieuwe verhoogde contributierege ling met invoering van een weekpremie. De voorzitter leidde dit onderwerp in. Spr. toonde aan dat het ziekenhuisfonds in de afgeloopen 13 jaar heeft bewezen een on misbaar element te zijn, zoodat dit fonds niet opgeheven kan worden en gaf hierna het woord aan den secretaris, die de nieu we contributieregeling nader uiteenzette. De voorgestelde regeling luidt: 20 cent per week voor gezinnen met kinderen onder den leeftijd van 16 jaar. Voor kinderen bo ven de 16 jaar wordt de contributie van 20 cent verhoogd met 5 cent per gezins lid. Inwonend personeel 10 cent per week. Deze contributieverhooging achtte het be stuur noodzakelijk om te zorgen dat de vereeniging aan hare verplichtingen kan blijven voldoen. De heer de Koning, die ernstige studie van het bestuursvoorstel had gemaakt, kwam met een nieuw idee ter vergadering. Spr. had informaties in gewonnen bij de onderlinge nat. R. K. ver zekering tegen kosten van ziekenhuisver- pleging en operaties te Utrecht, welke ver zekering is opgericht door de R. K. Nat. Fed. het Wit Gele Kruis, waaruit bleek dat deze verzekering gaarne bereid was de leden van deze vereeniging in haar orga nisatie onder te brengen. Uit de contribu tieregeling bleek voorts dat de contributie voordeeliger is dan hetgeen door het be stuur thans wordt voorgesteld. Bovendien had deze verzekering nog dit groote voor deel, dat niet langer een beroep behoefde te worden gedaan op de particuliere mild dadigheid en het heffen van een hoofd, omslag. Spr. gaf het bestuur in overwe ging met deze verzekering nader in over leg te treden, omdat naar de meening van den heer de Koning bij een toetreding en bloc, zeer zeker finantieele voordeelen zou den te behalen zijn. De voorzitter was de heer de Koning weliswaar zeer dankbaar voor de wijze waarop hij gemeend had voor de belangen van de leden te moeten opkomen, doch het bestuur voelde er wei nig voor haar voorstel terug te nemen. De heer de Koning kreeg niettemin van velen uit de vergadering steun, zoodat de voor zitter nadat hierover lang was gediscus sieerd, het bestuursvoorstel in stemming bracht, hetwelk werd aangenomen met 62 voor en 48 tegen. De rondvraag die hier op volgde leidde nog tot een geanimeerd debat over het loopende vereenigingsjaar. De eindbeslissing was dat degenen, die vanaf 1 Februari geen contributie meer menschen te betalen geen recht meer heb ben op eenige aanspraak van uitkeering. Binnen enkele dagen zal een nieuw aan vraagformulier de leden thuis worden be zorgd, en vanaf de onderteekening van het formulier is een ieder wederom lid van de vereeniging. Na dankwoord aan de vergadering voor de zakelijke discussies en een aansporing van den voorzitter om het fonds te blijven steunen, zij het soms met opofferingen, sloot de voorzitter de vergadering. STOMPWIJK Gemeenteraad. Woensdag 22 januari des avonds te 7.30 uur, komt de Raad de zer gemeente in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning. 3. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Destructie bedrijf Gekro. 4. Wijziging gemeentebe- grooting 1934 en 1935. 5. Behandeling ge- meentebegrooting 1936. 6. Verder voorko mende zaken. VEUR Gemeenteraad. Donderdag 23 Jan., des avonds te 7.30 uur komt de Raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot het aangaan van een geldlee- ning. 3. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met de N.V. Destructiebe drijf Gekro. 4. Wijziging gemeentebegroo- ting 1934 en 1935. 5. Behandeling ge- meentebegrooting 1936. 6. Verder voor komende zaken.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8