2 MAANDAG 20 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD. Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de Raad der gemeente Leiden onder voorzit terschap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Nieuwjaarswcnschen. De voorzitter spreekt zijn beste wenschen uit voor den raad in deze eerste vergadering van het jaar 1936. Er wacht ons een zware taak in dit jaar, aldus spr., veel beleid en wijsheid zal ge vraagd worden. Deze wijsheid zal ge schraagd moeten worden door een groote mate van wederzijdsch begrijpen en door aller samenwerking. Spr. roept Gods zegen in voor het werk, dat ons bij het bestuur van Leiden in het komende jaar wachten zal. Spr. memoreert de verandering in het gemeentebestuur, en dringt onder deze om standigheden aan op aller medewerking. De heer W i 1 m e r (R.K.) als oudste raadslid, dankt namens den raad en biedt wederkeerig de beste wenschen van den raad aan den voorzitter aan. Het moge den burgemeester en zijn gezin goed gaan in het jaar 1936. Aan den raad worden zware eischen ge steld; deze eischen worden ook gesteld aan u, meneer de voorzitter. Moge God u kracht schenken om de gemeente te besturen in deze moeilijke tijdsomstandigheden. Moge de waardeering van heel den raad voor uw onpartijdige leiding uw deel zijn. Daarna werd overgegaan tot behandeling van de Ingek. Stukken. Een adres van de Leidsche Middenstandscentrale om niet over te gaan tot de instelling van een gemeen telijke groenten-distributie wordt verwe zen naar de behandeling van een voorstel, dat nog deze vergadering den raad zal worden voorgelegd. Daarna wordt overge gaan tot behandeling der Agenda. lo. Benoeming van een lid van de Com missie van Beheer over de gestichten „En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest" (va cature: de heer J. G. van Es). (Aanbevolen worden: 1. T. Eiker bout, 2. mr. C. Beeken kamp). Benoemde wordt de heer F. Eikerbout. 2o. Aanwijzing van een candidaat voor de benoeming van een Commissaris van de N.V. Leidsche Duinwater Maatschappij. (Aan de beurt van aftreding is de heer Th. M. W. Bergers). Aangewezen wordt opnieuw de heer Th. M. W. Bergers. 3o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burger school met 5-jarigen cursus. Benoemd wordt de heer ir. A. A. Lagaay. 4o. Voorstel tot het verleenen van ont slag aan Dr. J. D. A. Boks als tijdelijk leeraar in de Wiskunde aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Goedgekeurd. 5o. Voorstel in zake overneming en rui ling van eenige strookjes grond. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met A. Schipper, te Leiden en de Woningbouwvereeniging „de Tuin- stadwijk". in verband met het bezigen van den Noordwestelijken zijgevel van het aan eerstgenoemde toebehoorende perceel, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M No. 5120, als bouwmuur van de aangrenzende woning van „de Tuinstadwijk". De heer S c h 1 1 e r(S.D.A.P.) vraagt of de raad niet voor een fait accompli wordt geplaatst. Wethouder Splinter (C.-H.) zet het ver loop van deze zaak uiteen. De transactie komt inderdaad wat achteraf, doch het be treft hier een kleinigheid. Daarna goed gekeurd. 7o. Voorstel tot het verleenen van ver gunning, overeenkomstig het bepaalde bij art. 17, eerste alinea, van de verordening op het bouwen en slaopen, ten aanzien van den bouw van een twaalftal woningen c.a. door Regenten van het Barend van Namen hofje op een terrein tusschen de Witte Ro zenstraat en den Trekviiet. Goedgekeurd. 8o. Voorstellen tot herziening van het raadsbesluit van 6 November 1933 vastge stelde plan van uitbreiding voor de ge meente Leiden, laatstelijk herzien bij raadsbesluit van 2 December 1935. Goedgekeurd. Voorstel tot vaststelling van bijzondere voorschriften ter bepaling van een voorge velrooilijn voor woningen en andere ge- bouwen met betrekking tot de noordoost zijde van den Rijnsburgerweg nabij den spoorwegovergang. Goedgekeurd. Ket gymnasium. 9o. Voorstel tot den bouw van een nieuw Gymnasium c.a. aan de Fruinlaan en tot beschikbaarstelling van de voor dien bouw benoodigde gelden. De heer Sc hul Ier (S. D. A. P.) her innert er aan, dat hij indertijd het verbou wen van het bestaande gymnasium heeft afgeraden en de bouw van een nieuw gym nasium heeft voorgesteld. B. en W. waren toen daartegen, omdat het te veel zou kos ten; evenzoo de raadsmeerderheid, want spr.'s voorstel werd verworpen met 2112 stemmen. Thans komen B. en W. met spr.'s verworpen voorstel aandragen; nu kan het wel en blijkt het niet te duur. Spr. dringt er op aan, dat er Leidsche arbei ders bij dezen bouw te werk worden ge steld. De heer M a n d e r s (R.K.) had gemeend, dat de heer Schüller dankbaar zou zijn. Overigens wijst spr. erop, dat de bouw prijs indertijd vrij juist geschat is. Men moet niet vergeten, dat de prijzen in den tusschenitijd sterk gedaald zijn. De heer Beekenkamp (A.R.) sluit zich bij den heer Manders aan. De heer Schüller heeft vergeten, dat het Rijk het oude gymnasium heeft aangekocht, wat ons ten ton scheelt. De heer Wilbrink (C.H.) wijst er op, dat de eenige reden, waarom de verbou wing van het oude gymnasium niet door gaat, het feit is, dat het rijk niet bereid was om den benoodigden grond af te staan. De raming van de kosten acht spr. in zeker opzicht niet aan den lagen kant. De heer R o m ij n (V.B.) meent even eens, dat de kosten feitelijk hooger komen, dan becijferd is. Spr. betwist voorts, dat het bouwplan zoo sober mogelijk is gehouden. De ster-vorm is gekozen, wat heel wat grond vordert; grond, welke later veel meer waard zal worden als villa-bouwteirein. Beter was het geweest, een ander terrein te kiezen dat minder waard is, nJ. bij het Joodsche Weeshuis. Wethouder Tepe (R.K.) meent, dat het na-kaarten van den heer Schüller alleen ten doel heeft den spreker zelf een pluim op de hoed te zetten. Het is een illusie van den heer Schüller, als hij meent, dat zijn voorstel van 1934 ook maar eenige invloed heeft uitgeoefend op het huidige voorstel. Wij waren genoodzaakt om naar een andere oplossing te zoeken, omdat de minister den benoodigden rijksgi-ond weigerde. Dat het plan opkwam voor een nieuw gebouw, was het gevolg van het aanbod van het rijk om het oude gebouw over te nemen tegen een prijs, welke niemand anders ervoor gege ven zou hebben. Spr. heeft indertijd de bouwsom van 4 ton genoemd en dat was voor dien tijd zeer zeker gerechtvaardigd. Spr. gunt iedereen graag, dat hij zich zelf een pluim op den hoed steekt, maar het is een beetje kleinlijk. Wethouder Splinter (C.H.) kan niet meegaan met den heer Romijn, als hij meent, dat het grondplan te royaal van op zet zou zijn, hetgeen spr. nader uiteenzet. Het terrein aan de Cronesteinkade zou te klein geweest zijn. De heer Schüller (S.D.A.P.) meent, dat wethouder Splinter rare sprongen maakt, evenals de kat, die in het nauw zit. De fout van het college is, dat het heel goed wist, dat het Rijk niet genegen zou zijn om den grond te verkoopen. Wethouder Tepe (R.K.): Pure fantasie. U weet beter, wat ik weet, dan ikzelf. De heer Schüller (S.D.A.P.) vindt de beantwoording van den wethouder allesbe halve zooals het hoort tegenover een frac tie, die wil medewerken. De rede van den wethouder stond z.i. op minderwaardig peil (Geroep: Nou, nou!). Het voorstel wordt daarna z. h. st. aange nomen. (Wordt vervolgd). ELISABETH BERGNER. „Ga nooit van me weg!" Binnenkort zal in hèt Trfanon-theater al hier de première van deze nieuwste film van de beroemde tragedienne Elisabeth Bergner werden vertoond. Deze rolprent, die van 24 JanuJri af wordt vertoond, is nu haar achtste film, en hiervoor trad zij op in „Catharina de Groote"; waarin zij de Russische keizerin sterk en gevoelvol uitbeeldde. Het eerste verscheen Elisabeth Bergner, die men thans beschouwt als een der grootste actrices door Europa voortgebracht, als karak terspeelster op het doek, n.l. in 1932, maar ze was niets over haar arbeid het was de film „Ariadne" tevreden en ze zei zooveel als: dat is nu eens, maar nooit meer! Toch speel de zij later weer met Jannings en „Veith" in „Nju", maar toen de eerste slierten celluloid klaara waren, schrok ze zoo hevig van haar prestaties, dat ze haar verklaring maar nu veel krachtiger herhaalde Het kostte den beiden acteurs plus den regisseur Paul Czin- ner dan ook heel wat moeite om haar naar het studio terug te krijgen ten einde de film af te maken. Ze is tenslotte met Czinner getrouwd, en hij was haar regisseur in de Korda-productie „Ca tharina de Groote", terwijl hij tevens de Uni- ted'Artists film „Ga nooit van me weg!" (Es cape me never) heeft geregisseerd en in deze aangrijpende rolprent bevestigt Bergner haar roem als buitengewoon begenadigd actrice. „Ga ooit van me weg!" werd door Margaret Kennedy speciaal voor haar geschreven, en in de verfilming van het stuk vergezellen haai dezelfde spelers, die haar op het tooneel ter zijde stonden en toen met haar deelden in een enorm succes. Zaterdagavond te 8 uur'is een begin van brand ontstaan in het perceel Oude Rijn 31, waarin is gevestigd de lampepit- en breiga- renfabriek der N.V. v. 't Hoofd. De brand was ontstaan in een kist met afval van katoen, asch, enz. Door twee burgers werd het vuur met eenige emmers water ge- bluscht. Er werd "geringe schade aange richt. Gistermorgen te half tien is de carbura teur van den auto van den 37-jarigen M. J. D., wonende aan den Hooge Rijndijk, bij het aanslaan van den motor in brand ge vlogen. De heer D. slaagde erin het vuur met zand te blusschen. bij het Reservefonds van deze organisatie. In deze circulaire werd mededeeüng ge daan van het feit, dat de verbouwingskos- ten der drukkerij „Lumax", waar de „Volkskrant" wordt gedrukt, de begrooting met een aanzienlijk bedrag hadden over schreden, weshalve genoemd Reserve fonds borg zou moeten blijven voor een leening. Als getuigen zullen worden gedagvaard de heeren De Bruyn en Schutte. Als verdediger van mr. van Lunteren zal optreden mr. van Vessem. KANTONGERECHT ALPHEN AAN DEN RIJN. Straatmaker sloeg met hamer op een passeerende auto. P. Sch., straatmaker te Leiden was ten laste gelegd, dat hij met een voorwerp had gegooid of geslagen naar of op een pas- seerende auto. Deze situatie bleek als volgt: zeker L. D., schrijfmachinehandelaar te Leiden, wondende te Voorschoten, kwam op 29 Nov. jd. met zijn auto van de rich ting Leiden gaande in de richting Wou- brugge. De Kerkweg in die gemeente bleek opgebroken en men was aldaar volgens den heer D. aan het straten. Daar een gedeelte van den weg \yas opengebroken, had hij, zooals gebruikelijk even gewacht. Toen men echter nog geen gelegenheid gaf tot pas- seeren en hij verdachte had gevraagd of hij nog lang moest wachten, daar zijn tijd ge passeerd was. deelde verdachte mede: kunnen U 20 minuten laten wachten. Ver dachte was toen daarop doorgereden, wal verdachte aanleiding had gegeven naar de auto te gooien of te slaan. Verdachte deelde mede, dat hij met een hamer had geslagen omdat verdachte was gaan passeeren en het nieuw gelegde ge deelte straat had vernield, doordat hij niet had gewacht tot men hierover, als gebrui kelijk, ijzeren platen had gelegd. Wat den kantonrechter deed opmerken: dat hij dan tegen getuige rapport of proces-verbaal op j had moeten laten maken, maar hij had voor eigen rechtertje gespeeld. I Getuige wilde 8.vorderen voor schade aan zijn auto, wat verdachte te hoog vond, terwijl getuige hiervan geen bewijs bij zich had. Eisch 7.subs. 7 dagen, veroor deeling conform. J. v. C. uit Nieuwkoop had het hem toebehoorend water niet tijdig schoonge- houden en zich schuldig gemaakt aan over treding- der betrekkelijke verordening van den polder te Nieuwkoop. Bij de gedreven schouw was zulks geconstateerd en had men verdachte schriftelijk gewaarschuwd. Ver dachte beweerde echter van de schouw niet af te weten en geen enkele waarschuwing te hebben ontvangen, waarop de zaak werd aangehouden tot het doen hooren van de desbetreffende poldermeesters. M. P. den H. te Koudekerk stond terecht wegens baldadigheid. Deze verdach te zou iemand met houtwol op zijn pet heb ben gegooid en dit toen daarna in brand hebben gestoken. De ambtenaar vond dit feit buitengewoon ergerlijk en baldadig, daar de persoon in kwestie wel in brand had kunnen vliegen. Eisch 12.subs. 12 eg Veroordeeling 10.subs. 10 dg., waar bij verdachte tevens een ernstige repriman de bekwam, deze roekeloosheid voortaan achterwege te laten. Wegens overtreding der ijk wet werd P. v. D. te Te r-A a r veroordeeld tot 4.subs. 4 dg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kunt u mij ook het adres opge- ven van de Hollandschv filmactrice Susie Klein en ook den naam van haar man. Antwoord: Susie Klein is eigenlijk j voordrachtkunstenares en cabaretière. Haar adres is Uiterwaardenstraat 3, Amsterdam (Zuid). Of zij gehuwd is, is ons niet be kend. LAATSTE BERICHTEN RECHTZAKEN EEN KLACHT TEGEN „VOLK EN VADERLAND". Dinsdag 21 Januari te kwart over elf zal voor de meervoudige kamer der arrondis sementsrechtbank te Utrecht worden be handeld een strafzaak tegen den hoofdre dacteur van „Volk en Vaderland" mr. S. A. van Lunteren, verdacht van schending van auteursrecht. De zaak is aanhangig ge maakt op aanklacht van den voorzitter en den secretaris-penningmeester van het R.K. Werkliedenverbond in Nederland, de hee ren A. C. de Bruyn, lid der Eerste Kamer, en J. Schutte. Het betreft de publicatie in het nummer van Volk en Vaderland van 2 Maart 1935 van een vertrouwelijke circulaire van het R.-K. W. V. aan de vakbonden, aangesloten ONTPLOFFING BIJ SCHEIKUNDIGE PROEVEN. Man in angst uit het venster gesprongen. Hedenmorgen, terwijl de heer Hoogen- dorp te Groningen bezig was met het nemen van scheikundige proeven op zijn kamer, ontstond door onbekende oorzaak een ontploffing. De heer H. snelde naar de deur, doch de knop brak af. In zijn angst vloog hij naar het raam en sprong van een hoogte van 5 Meter op straat. Zwaar ge wond werd hij opgenomen en in zorgwek- kenden toestand naar het Acad. Zieken huis overgebracht. DE OVERVAL OP DEN GELDAUTO TE ADAM. Nieuw verhoor levert geen resultaat op. Hoofdinspecteur A. Luteyn van het bu reau Adelaarsweg te Amsterdam heeft he denmorgen den haringventer N., die ira den Vrijdag 1.1. gepleegden oveiwal op den auto met 30.000 van de Ned. Scheepsbouw Mij. werd gearresteerd, opnieuw aan een verhoor onderwoi*pen. Ook deze ondervra ging heeft de politie niet verder gebracht; ofschoon de man toegeeft, dat hij in de voorbereiding van den overval betrokken is geweest, houdt hij vol, dat hij de namen van zijn mededaders niet kent. Morgen wordt hij ter beschikking van de justitie ge steld. Alle gegevens, waarover de met het on derzoek belaste politieambtenaren beschik ken, worden met de grootste zorgvuldigheid nagegaan; geen enkele aanwijzing, hoe ge ring en onbeduidend deze oogenschijnlijk lijkt, wordt over het hoofd gezien, teneinde de indentiteit en de verblijfplaats van de ontsnapte bandieten te ontdekken. DE INBRAAK TE NUNSPEET. Drie Amsterdamsche inbrekers op transport gesteld naar Zwolle. De drie Amsteixiamsche inbrekers, o.w. de beruchte „Witte Nelis", die in de hoofd stad gearresteerd zijn op vermoeden, dat zij debet zijn aan de voor eenige dagen in een melkfabriek te Nunspeet gepleegde inbraak, zijn hedenmorgen op transport gesteld naar Zwolle, waar de justitie in samenwerking met de Rijksrecherche het verdere onder zoek ter hand zal nemen. De aanwijzingen tegen de twee vrouwen, van wie er één te Amsterdam en één te Die- men woont en die vermoedelijk aan het misdrijf medeplichtig zijn, zijn niet sterk genoeg gebleken om hun langer in arrest te houden. INBRAKEN. Gisteren hebben inbrekers weer op een drietal plaatsen in de stad geopereerd. De eerste aangifte kwam bij de politie binnen van den winkelier P. H., Doeza- straat 24. De bewoners waren van half vier tot 9 uur afwezig geweest en in dien tijd hebben ongenoode gasten zich toegang verschaft tot den winkel. Eenige sieraden en eenig klein geld werd ontvreemd. Vooris is ingebroken in perceel Aal markt 30 ten huize van W. P. S. Hier werd 16.aan klein geld, enkele postzegels en eenige andere voorwerpen ontvreemd. Ten slotte heeft een inbraak plaats ge had ten huize van den winkelier L. J. K., Heerenstraat 35. Hier hébben de inbre kers geopereerd tusschen 8 en half twaalf uur. De inbrekers hebben zich vermoede lijk door opensluiting toegang tot het huis verschaft. Het geheele huis beneden en bo ven werd doorzocht. In de bovenvoorkamer bevonden zich In een linnenkast drie geld kistjes. De inhoud daarvan 900 in to taal werd buitgemaakt. Ook hier waren, zooals begrijpelijk, de bewoners afwezig. De politie stelt een onderhoek in. BOERDERIJ AFGEBRAND. Uit Oldemark wordt gemeld: In den nacht van Zaterdag op Zondag is het woonhuis, café en boerderij van den heer A. Vaartjes aan den Hoogeweg alhier tot den grond toe afgebrand. Eenig vee kwam in de vlammen om. Niets kon worden gered. CARNAVAL IN DEN BOSCH. In de morgenavond aanvangende zitting van den gemeenteraad van den Bosch zal een voorstel van B. en W. worden behan deld tot herziening van de maatregelen, die de raad destijds heeft genomen tot beper king van de caraavals-viering. Toen heeft de raad den burgemeester het recht ont nomen verlenging van het sluitingsuur voor café's het houden van optochten en het ma ken van muziek gedurende de carnavals dagen toe te staan. B. en W. stellen nu voor, deze beperkende bepalingen op te'heffen. In dat geval zal de burgemeester het sluitings uur op Zondag en Maandag bepalen op 1 uur 's nachts (op Dinsdag blijft het slui tingsuur bepaald op half 1), toestemming geven tot het inhalen van muziek van prins Carnaval op Zondag en tot het hou den van een optocht op Maandag. Aan deze voorstellen is de voorwaarde verbonden, dat de sociëteiten hun localèn op die dagen tegelijkertijd met de café's zullen sluiten. Dit is door de sociëteitsbesturen reeds toe gezegd. Provinciale aanbestedingen. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben hedenochtend aanbesteed het onderhouden van de wegen HillegersbergKruisweg en 's-Gravenwegnieuwen Rijksweg Rotter damBodegraven gedurende de dienstja ren 1936 en '37. Laagste inschrijver was de heer C. de Ronde te Rotterdam voor 8925.—. Voorts hebben Ged. Staten hedenoch tend aanbesteed het onderhouden van het Aarkanaal tusschen Rijn en Di-echt, met de daai-bij behoorende werken, gedurende de jaren 1936 en 1937. Laagste inschrijver was de heer P. de Pater te Waddinxveen voor 49.744. Het Abessijnsche conflict Het 101ste Italiaansche legerbericht. ROME, 20 Januari. (A. N. P.). Het 101ste' Italiaansche legerbericht luidt als volgt: Het leger van Ras Desta, dat bij de Garnale Doria werd verslagen, wordt zon der ophouden door onze troepen vervolgt. De afdeelingen van generaal Graziani zijn het gebied der Galla Borana binnengedron gen waarbij zij vijandelijke troepen ver spreidden. Langs de karavaanwegen troffen onze troepen, troepen vluchtende Abessij- nen aan, die in ellendigen toestand ver- keeren, daar de proviandeerings-dienst der Abessijnsche achterhoede totaal ganiseerd is. TELEGRAMMEN HET ONDERZOEK NAAR DEN WAPENHANDEL. Het werk der senaatscommissie gestaakt. WASHINGTON, 20 Jan. (A.N.P.). Nader wordt gemeld, dal de senaatscommissie tot het instellen van een onderzoek naar den particulieren wapenhandel haar arbeid heeft gestaakt. De president, senator Nye, heeft verklaard, dat de commissie niet be schikt over de nocdige fondsen voor voort zetting van het onderzoek, hetgeen onge veer 10.000 dollar zou kosten. Naar verluidt zijn gedurende de laatste dagen talrijke meeningsverschillen in de commissie gere- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen Lido: Toejaatbaar voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelia d. van P. B. La- brujère en C. v. Tongeren. Ondertrouwd: C. P. Selier jm. 26 j. en A. v. Duijl jd. 26 j. T. M. Budding jm. 25 j. en T. v. Rossen jd. 26 j. W. C. v. Heijningen jm. 27 j. en J. Nieuwenburg jd. 27 j. Overleden: A. C. van Valderen ongeh. m. 64 j. STORM EN KOUDE IN DE VEREENIGDE STATEN. Vele slachtoffers. NEW-YORK, 20 Jan. (A.N.P.). Hevige sneeuwstonnen hebben in de Vereenigde Staten gewoed. De zuidelijke staten Flo rida, Alabama en Georgië hebben boven dien te lijden gehad van tornado's, die an ders in dezen tijd van het jaar niet voor komen en in atmosferisch verband met de sneeuwstormen schijnen te staan. Gedurende het weekeinde zijn 17 perso nen tengevolge van de felle koude bezwe ken. Veertig personen zijn min of meer zwaai- gewond bij stormongevallen. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn alleen in het Noorden van Florida al 13 mertschen om het leven gekomen, onder wie een negergezin van zes leden. De schade wordt geschat op verscheidene honderdduizenden dollars. Het centrum van den storm schijnt zich van de Golf van Mexico langs de kust van den Atlantischen Oceaan zeewaarts te bewegen. In verschillende steden hagelde het zóó fel, dat ettelijke personen bloedend in het gezicht werden gewond. In Nieuw-Enge- land zijn zes menschen gedood. Te Boston ligt de sneeuw een voet hoog, te New-York een halven voet. Te Scranton in Pennsy- lanië zijn alle scholen gesloten. Het verkeer van Maine naar het Noorden van Maryland ligt stü. Verwacht wordt, <Jat de temperatuur nog verder zal dalen. MARKTBERICHTEN Utrecht, 18 Jan. Vee. Aanvoer 2140 stuks. Sieren 18—20 cent, slachtkoeien 2e soort 20—22 cent, 3de soort 17—19 cent. per pond. Vaarzen f 80150, pinken 70 100, melkkoeien 110—180, kalfkoeien 120—210, varekoeien 80—140, magere kalveren 35—65, nuchtere kalveren 4—8 magere varkens f 18—26, schrammen f 12 —18, biggen 8—12, magere schapen 9—19 Boter. Prijzen 85—90 cents; kaas 20— 30 cent per pond. Eieren f 3.304.00 per 100 stuks. ROTTERDAM, 20 Jan. Vee. Totaal aan voer 2279 stuks. 621 vette runderen, 261 vette kalveren, 701 schapen en lammeren, 692 varkens, 4 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 46, 42 en 2834 cent, vette ossen 44, 40 en 3034 cent, vette kal veren 92, 82 en 6570 cent, varkens (lev. gewicht) 37, 36 en 35 cent, schapen 40, 36 en 29 cent, lammeren 41, 37 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen f 18.501410, lammeren 15.50126. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen onveranderd, prima koe 54, os 46. Vette kalveren aanvoer iets ruimer, handel matig, prijzen dalende, prima kalf f 1.05, schapen en lammeren aanvoer korter, handel wülig, prijzen iets stijver. Varkens aanvoer korter, handel tamelijk, prijzen iets lager, eenige prima 1 cent liooger. Enkele partijen schapen voor export verkocht. AMSTERDAM, 20 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 513 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4851. 4046 en 3238 cent per kg. slachtge- wicht; 98 melk- en kalfkoeien 165200 per stuk; 72 vette kalveren: 2e kwal. 46 52 cent en 3e kwal. 4044 cent per kg. le vend gewicht. 52 nuchtere kalveren 4.00 7.50 en 31 schapen f 1216 per stuk, 521 varkens: vleeschvarkens wegende van 90110 kg. 4647, zware 4546 en vette 4344 cent per kg. slachtgewicht. 4 paar den geen noteering. Overzicht: Runderen behoorlijke aanvoer, handel kalm, prijzen iets lager; vette kalveren weinig aanvoer, met het oog op de groote voorraad onver kocht vleesch aan het abattoir slachten de grossier heden zeer weinig, daarom zeer weinig handel op de kalverenmarkt; prij zen lager. Varkens matige aanvoer, handel redelijk, prijzen vette varkens iets lager. mSSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn -59.27 Londen 7.281/., New York1 471 Parijs 9-71 Brussel 24.881/., Zwitserland 47.971/2 Milaan Madrid 20.20 Oslo36.60 Kopenhagen32 521/., Stockholm37.55 Praag 6 10 Weenen Boedapest Prolongatie 2 1/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3