Het zilveren feest van „St. Lambertus" e AGENDA Ruwe huid MAANDAG 20 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 PLECHTIGE KERKELIJKE HERDENKING. FEESTVIERING IN „ZOMERLUST. HULDIGING DER JUBILARISSEN HOE WORDT HET WEER? IETS ZACHTER. DE BILT SEINT: Krachtige tot matige Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk zachter, later weinig veran dering in temperatuur in het Zuiden en in het Noorden iets zachter. Hoogste barometerst.: 766.8 te Isafjord. Laagste barometerst.: 727.0 te Holyhead. Sinds Zaterdag handhaafde zich de de pressie bij Scandinavië, waarvan de kern thans voor de Noorsche kust is gelegen. Gistermorgen verscheen een nieuwe lage drukgebied in het Zuid-Westen, dat met vrij groote snelheid Noord-Oostwaarts trok en waarvan de kern zich hedenmor gen boven Wales bevindt. Over een groot gedeelte van de Britsche Eilanden is de barometer nog sterk dalende, hetgeen een aangroeien en ruimen van den wind ten onzent tengevolge zal hebben. De Zuide lijke luchtstrooming over ons land doet bovendien de temperatuur sterk stijgen. Rond de geheele depressiekern val neer slag, uit Midden-Duitschland, Noord-Wales en Midden-Ierland wordt nog sneeuw ge meld. Ook in IJsland, waar het nog vrij koud is, valt sneeuw. De hooge druk over Groenland houdt stand. Het hoogedrukge- bied in het Oosten van Duitschland en Polen heeft weinig meer te beteekenen. Behhalvs over ons land steeg de tempera tuur ook over de Britsche Eilanden, Frankrijk en het grootste gedeelte van Scandinavië Strenge vorst komt alleen nog in Lapland voor, matige tot lichte vorst in Polen. Storm waarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 7.50 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede." LÜCHTTEMPERATUUJ 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 16.50 uur tot Dinsdagmorgen 7.32 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Dinsdag 21 Jan. voorm. 12.28 uur. verwachten. Zijn goede inborst, zijn liefde voor de taak, die uiteindelijk zijn levens doel werd, hebben de school en al dege nen, die ermee verbonden zijn, zeer aan hem verplicht. Met Verwijs is een directeur heenge gaan, die bij het bestuur, het leerarencorps oudleerlingen en leerlingen in dankbare herinnering zal blijven. De crematie van het stoffelijk over schot zal a.s. Donderdag plaats hebben op Westerveld, na aankomst van trein 11.41 WERKINRICHTING VOOR BLINDEN WORDT GESLOTEN. Naar wij vernemen zal de werkinrichting voor blinden, gevestigd aan de Pieterskerk- gracht, met ingang van 1 Februari a.s. ge sloten worden. Deze inrichting, welke door de gemeente gesubsidieerd wordt en voorts moet be staan van den verkoop van de vervaardig de artikelen, kan zichzelf niet meer be druipen. De afzet der artikelen is de laatste jaren steeds meer teruggeloopen en de leveran ciers van grondstoffen willen alleen tegen contante betaling leveren. Toen de afzet nog goed was leverde de exploitatie nog verlies op, doch den laatsten tijd was de toestand zoo ernstig geworden, dat reeds eenige malen een aanvullende subsidie aan de gemeente gevraagd moest worden, wel ke 2400 en 1700 hebben bedragen boven de subsidie van ƒ6000. Wanneer echter niet voortdurend op 'n dergelijk bedrag gerekend kan worden, is voortzetting der inrichting onmogelijk. De best uurderen, die belangeloos hun taak vervullen, hebben den toestand aan B. en W. uiteengezet en de voorgenomen stopzetting meegedeeld. GOUDEN DOCTORAAT. Op Donderdag 23 Januari as. zal het vijftig jaar geleden zijn, dat mr. J. Pau- Jus te Nice, oud-minister-resident bij het Gezantschap te Constantinopel, aan de Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de rechtsgeeleerdheid. Handelsregister K. van K. W ij z i g i n g: 469. 5581. P. IJsselmuiden, Sassenheim, Hoofdstraat 204, lood- en zinkwerkersbedrijf, huish. artikelen, gas- en electr. artikelen enz. De zaken P. IJs selmuiden te Sassenheim en P. J. IJssel muiden te Voorhout, zijn vereenigd en worden beiden gedreven onder den naam: Firma IJsselmuiden en Zonen (B. P.) Venn.: P. IJsselmuiden en J. C. IJssel muiden, Sassenheim en P. J. IJsselmuiden, Voorhout. Dat er eenkwarteeuw geleden in en door de vakbeweging hard gewerkt is, dat mogen we veilig aannemen als we zien, hoe verschillende R. K. vakorganisaties thans haar zilveren bestaansfeest mogen vieren. Na de oprichting nu ruim 40 jaar ge leden was de noodzakelijkheid tot vak organisatie in den bond ongetwijfeld nog niet zoo sterk naar voren gekomen, doch nauwelijks tien jaar later veranderde zulks en successievelijk had de oprichting van de diverse vakbonden plaats. Het afgeloopen jaar vierden reeds en kele het 25-jarig bestaan en nauwelijks is het nieuwe jaar begonnen, of thans is de Leidsche afdeeling van den R.K. Textiel- arbeidersbond „St. Lambertus" met het zilver getooid. „St. Lambertus" heeft steeds een bijzon dere plaats in het Katholiek Leidsche ver- eenigingsleven ingenomen, wellicht juist daarom omdat de nijvere wevers een tra ditie in de Sleutelstad hadden hoog te hou den. Maar daarnaast heeft welilcht geen enkele organisatie zulk 'n bijzondere plaats ingenomen, wijl „St. Lambertus" wellicht wel het meest den druk der tijden heeft ondervonden. Dat er desondanks thans feest gevierd mocht worden, stemt tot blijdschap. Ja, we mogen misschien wel zeggen, dat juist die zoo moeilijke levensomstandigheden temeer reden tot feestvreugde gaven, wijl een herdenking van het vóór 25 jaar be gonnen werk alleszins gemotiveerd was. In de plechtige viering van dit jubileum toch mogen we 'n loftuiting zien voor het pionierswerk, dat vóór 25 jaar door en kelen werd begonnen en dat. vooral ten zegen is geweest voor het nageslacht. Was het wonder, dat het huidige „St. Lambertus" dit 25-jarig bestaan op feeste lijke wijze wilde herdenken? Maar dan lag het ook in de lijn, dat deze feestviering eerst kerkelijk zou plaats hebben, zooals katholieken plegen te doen. En zoo werd Vrijdagavond de kerkelijke herdenking ingezet met een plechtig Lof in de kapel van het R.K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht, welk Lof werd gecele breerd door den afdeelingsadviseur, den weleerw. heer W. J. Hessing. Het stemde tot vreugde, dat zoovele le den aan den Woensdag in onze courant door het feestcomité geplaatsten oproep hadden gehoor gegeven en daarin vond kapelaan Hessing aanleiding zijn vreugde te uiten. Op de eerste plaats wilde spr. echter dank brengen aan God, die de af deeling in de afgeloopen vijf en twintig jaar zoo zichtbaar had gezegend en waar door het nietig begonnen werk uitgroeide tot vollen wasdom. Het Katholiek beginsel heeft den pio niers ook in de Textielbeweging den weg getoond en gevolg gevend aan het verma nend woord des Pausen, hebben ook de Textielarbeiders den weg naar de R. K. Vereeniging gevonden, evenwel niet alleen ter behartiging der stoffelijke belangen, doch om Christus de plaats in de maat schappij te hergeven, welke hem toekomt. Na dezen kerkelijken inzet van het St. Lambertus-feest werd de kerkelijke her denking gisteren voortgezet met een Plechtige H. Mis. Wederom was de liefelijke kapel van het R.K. Weeshuis aan de St. Jacobsgracht er gistermorgen getuige van, dat de leden van St. Lambertus vóór alles goede ka tholieken wenschen te zijn. Talrijk velen waren dan ook aanwezig in de plechtig gezongen H. Mis, opgedra gen door den 2>»ereerw. pater H. van Rooyen, van het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude. Onder de H. Mis, waarbij de liturgische gezangen vertolkt werden door het meisjeszangkoor van het huis, nader den de leden ter H. Tafel en tijdens deze algemeene H. Communie zong de heer Jan Gordijn het „Ecce Panis" van Joh. v. Leeuwen. Na de H. Mis vereenigd en allen zich aan een gemeenschappelijk ontbijt in het ge bouw van den R. K. Volksbond, waar de feestvierenden een welvoorziene disch be reid vonden, welke men natuurlijk alle eer aandeed. De voorz. der feestcommissie, de heer Verhoog, nam hier de gelegenheid te baat om 'n hartelijk woordje tot de feestvie renden te spreken. Na opening met gebed sprak de heer Verhoog allereerst zijn dank uit tot de le den voor de prachtige opkomst van Vrij dagavond en dezen morgen in de H. Mis en bij de Alg. H. Communie. Dank bracht spr. ook aan God voor de vele gaven, van Hem in dezen tijd van geestelijke en maatschappelijke crisis ontvangen, om het H. Geloof te bewaren. Spr. uitte vervolgens zeker aller vurig verlangen als hij van God wilde bidden, dat hij de zoo talrijke werkloozen weer in de gelegenheid moge stellen hun dage- lijksch brood te gaan verdienen. Spr. vroeg tenslotte ook, dat God de organisatie, welke thans zulke droeve tij den doormaakt, zijn zegen zou willen schenken, opdat er nog veel voor de ar beiders tot stand moge gebracht worden. Tenslotte sprak de heer Verhoog woor den van dank tot den geest, adviseur, ka pelaan Hessing voor zijn schoone woorden van Vrijdagavond, welke voor allen in dierbare herinnering zullen blijven. Aan het einde van het ontbijt sprak de afdeelingsvoorzitter, de heer J. Gordijn, enkele woorden, waarin hij er op wees, dat de afdeeling met trots op den arbeid in het verleden moge terugzien, waarvoor hij hulde en dank bracht aan degenen, die mede gearbeid heben, om het thans 'ver kregen resultaat te bereiken. Na met gebed voor de overleden leden in 't bijzonder voor den overleden dis trictsleider v. d. Linden deze bijeen komst gesloten te hebben, ging elk zijns weegs, doch velen in de eerste plaats natuurlijk bestuur en feestcommissie waren des middags te 1 uur weer terug in het Bondsgebouw voor de receptie. Hoezeer ,St. Lambertus" in het middel punt der belangstelling staat van Katholiek Leiden is op deze receptie wel duidelijk gebleken. De feestvierende afdèeling werd in de eerste plaats gecomplimenteerd door den hoogeerw. heer deken A. J. Homulle, die de beste wenschen uitsprak voor de jubi- leerende vereeniging en haar een vrucht bare toekomst toewenschte. Verder kwamen nog hun gelukwenschen aanbieden de heer Th. B. J. Wilmer, hoofd redacteur van de Leidsche Courant en voorz. der R. K. Raadsfractie en de heer H. L. J. Tobé namens de R. K. Raadsfractie, de heer J. H. Nijhuis namens de Leidsche afdeeling van den R. K. Volksbond, terwijl er verder een afgevaardigde kwam van het hoofdbestuur van „St. Lambertus", van de afdeelingen Leiden van „St. Raphaël", H. K. W:, Fabrieksarbeidersbond, Bouw vakarbeidersbond, Houtbewerkersbond, Metaalbewerkersbond, Transportarbeiders bond, Werkmeestersbond en Slagershond. St. Joris. Verder waren er vertegenwoordigers van de R. K. Prop. Club „St. Petrus", de R. K. Coöp. „De Eendracht", St.. Barbaravereeni- ging, Vondel, de Ziekenkas en Perosi. Bloemen waren gezonden door de afdee lingen der Transportarbeiders, Werkmees ters en Bakkersbonden, benevens door „Vondel", terwijl het Volksbondsbestuur een bedrag in geld aan de jubileerende af deeling had geschonken. Voorts waren nog schriftelijke geluk wenschen ingekomen van pastoor Th. Blom, pastoor te Nieuwkoop en oud-advi seur der afdeeling, benevens van den R.K. Bakkersbond. De heer Verhoog sprak als voorzitter van het feestcomité nog een hartelijk slot woord, waarin hij hulde en dank bracht voor den arbeid voor de Vereeniging ver richt, waarbij de voorz. zich tenslotte van harte aansloot. Het wachten was nu op het slot der fees telijke herdenking: de feestavond in „Zomerlust". Voor een, tot het laatste hoekje bezette zaal, sprak de heer Verhoog het openings woord en heette allé aanwezigen en in 't bijzonder den geestelijken adviseur Kap. W. Hessing, den hoofdbestuur, den heer v. d. Meijs. alsmede de afgevaardigden van andere vakorganisaties hartelijk welkom. Na allen een prettigen avond te hebben toegewenscht gaf hij het woord aan den heer v. d. Meijs. Deze memoreerde de ge beurtenissen in de textielindustrie in de afgeloopen 25 jaar en de ups en downs in deze branche en wenschte de zes jubi larissen geluk met hun feest, dat, mede door hun steun, welke zij sedert de op richting spontaan gegeven hebben, op zulk 'n grootsche wijze gevierd kon worden Vooral in de moeilijke oogenblikken, welke er in deze tijdsomstandigheden niet weinig geweest zijn, was hun steun onmisbaar en hebben zij steeds weer enthousiast gehol pen deze moeilijkheden te boven te ko men. Ook voor de echtgenooten van de jubilarissen had spreker een waardeerend woord, daar zij toch hen geholpen heb ben den druk van den economischen toe stand te doorstaan en te boven te komen. Zooals bfj ieder jubileum werd ook nu een zeer fraai diploma plus een enveloppe met inhoud aangeboden. Onder een toe passelijk woord werd dit overhandigd aan de heer J. Gordijn, B. Goddijn, J. Ver- plancke, Th. Dickhoff. De twee andere ju bilarissen de heeren B. Esderts en H. v. d. Linden waren door ziekte verhinderd te genwoordig te zijn. Nog werd aan den heer Gordijn namens de R. K. Coöp. „De Eendracht" een enve loppe met inhoud en namens de directie van „Zomerlust" een voorzittershamer aangeboden. De heer v. d. Meijs vuurde vervolgens alle leden en aanwezigen aan, ook hun kinderen op te wekken zich als lid te la ten inschrijven van „St. Lambertus", op dat zij in de toekomst niet voor de katho lieke organisatie verloren zullen gaan. Hierna dankte de heer Gordijn den heer v. d'. Meijs voor de sympathieke woorden en spoorde alle leden aan, trouw de ver gaderingen, welke voor ieder zoo belangrijk zijn, bij te wonen, en hij wenschte dat dc vereeniging „St. Lambertus" zou groeien en bloeien tot een vereeniging, welke als een steunpilaar het werk en het streven van de textielarbeiders zal verlichten en steunen. Na het vaandellied, dat door allen werd meegezongen, werd overgegaan tot het humoristisch gedeelte van den avond. Dat dit in goede handen was bij het duo Busch behoeven wij niet te onderschrijven want het langdurig en daverend applaus na ieder stuk bewees wel, dat het spel in den smaak van het publiek viel. „The Melody Boys" verzorgden eveneens op uitmuntende wijze, het muzikale ge deelte. De collecte onder de pauze gehouden ten bate van de werkloozen bracht 12.07 op. Een gezellig samenzijn besloot deze schitterend geslaagde feestviering, waar op bestuur en leden met voldoening zullen terug kunnen zien. ST. AUGUSTINUSVEREENIGING D. V. VAN R.K. ONDERWIJZERS. In de consecraliezaal van „den Burcht" ver gaderde Zaterdagavond de Dioc. Vereeniging van R.K. Onderwijzers. Na opening met gebed door den geestel. adviseur, prof, P, Heskes, spreekt de voor zitter, de heer H. G. de Boer, een woord van welkom, waaraan hij een overzicht van de verslechtering van den toestand van het on derwijs vastknoopt. Ondanks al deze onaangename dingen in het afgeloopen jaar wenscht spr. allen voor spoed in het nieuwe jaar. Wel is voor velen de toestand nog zeer donker, vooral voor jonge onderwijzers, en zijn er vele andere moeilijkheden, er zijn toch ook lichtpunten. Er zijn toch ook verschillende successen ge boekt, o.a. betreffende den kindertoeslag, de verandering van het wetsontwerp van open bare uitgaven, zoover betreft, het lager on derwijs, wat te danken is aan de katholieke Kamerfractie en ten slotte de afgeslagen aan val op de vrijheid van het bijzonder onder wijs, waarvoor het Kamerlid, de heer Suring en de heele katholieke Kamerfractie dank toe komt. Spr. hoopt, dat in dit jaar alle jonge collega's, die reeds 3 a 4 jaar van de school zijn buitengesloten, eindelijk hun plaats in de school zullen kunnen innemen. Hierna leest de secretaris, de heer N. Vree burg, de notulen der vorige vergadering, wel ke. onveranderd onder dank worden goedge keurd. De heer Burcksen memoreert vervol gens, dat de heer H. de Boer op 1 Januari zijn 12K-jarige jubilé als lid van het hoofd bestuur heeft herdacht. De heer Burcksen brengt den heer de Boer hulde en dank voor het ontzaglijk werk, dat hij in dien tijd als voorz. van het hoofdbestuur heeft verricht. Spr. acht dit jubilé van groote waarde en het bestuur heeft den heer de Boer een ge- lukwensch en een aandenken in bloemen doen toekomen. Spr. hoopt, dat de heer de Boer nog zeer vele jaren in die functie werkzaam moge zijn. De heer de Boer dankte voor die hartelijke woorden en zeide verheugd te zijn veel te hebben kunnen arbeiden voor de rechtspositie der katholieke onderwijzers. Medegedeeld wordt, dat de volgende ver gadering is vastgesteld op 18 Maart en het patroonsgeest op 3 Mei. Aan het einde van het jaar zal het 35-jarig bestaan worden ge vierd. De geestel. adviseur geeft hierna nog een toelichting op de bisschoppelijke bepalin gen betreffende het vieren van het patroons feest. Volgt het jaarverslag van den secretaris, dat wat het vereenigingsleven betreft een op gewekte toon liet hooren, waarbij vooral de geslaagde onderwijzersdag te Leiden werd ge memoreerd. De penningmeesteresse, mej. Doove, bracht het financieele verslag uit, dat een batig saldo aangaf van ƒ744.63. De heer Burcksen brengt vervolgens verslag uit namens de commissie tot steun aan werk loozen en wachtgelders, welke verslag aan in komsten-vermeldt 1174.54. Verzonden werd 1185, terwijl er steun werd verleend aan 2 werkloozen. Spr. wekte alle scholen op hun steun hieraan te verkenen. De voorz. brengt den heer Burcksen dank voor zijn activiteit en allen, die hieraan hebben bijgedragen. De heer H. G. de Boer, die periodiek af treedt, wordt met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij punt 5: voorstellen voor de Algem. Ver gadering en voor het K.O.V. dient de voorz. het volgende voorstel in: De algemeene vergadering draagt het hoofd bestuur op met alle ten dienste staande middelen ernaar te streven, dat de R.K. on derwijzers, die niet kunnen söllicteeren naar een R.K. Bijz. School, omdat zij noch wacht gelders zijn, noch voor rijksvergoeding in aan merking komen, zoo spoedig mogelijk met de beide laatst genoemde categorieën worden gelijkgesteld. Dit voorstel wordt met algem. stemmen aanvaard. De heer Paardekooper stelt vooruit te spreken in het H.O.V., dat de huidige, nieu we spelling-Marchant op de scholen zeer goed voldoet en dient te worden gehandhaafd en ook buiten het onderwijs worde ingevoerd. De heer de Boer verklaart zich tegen dit voorstel, omdat deze kwestie nog niet geheel is op gelost b.v, wat betreft de derde naamval, pro nominale aanduidingen en de bastaardwoor den. Verschillende leden verklaren zich vóór dit voorstel. Het voorstel wordt aangenomen. De heer S. Nietjes vraagt inlichtingen in zake de benoembaarheid van hoofdacte-bezit- ters tot hoofd der school in verband met het bestaan der hoofden-wachtgelders1. De voorz. meent, dat dit voorstel moet blij ven rusten gezien de ervaring van verleden jaar. Wel is de heer de Boer bereid in zijn voorstel op te nemen het uitspreken der wen- schelijkheid om de belemmering, die er be staat bij het benoemen van hoofden van scho len weg te nemen. De heer Nietjes vraagt hog om gelijkstel ling in de dienstjaren onder de 21 jaar; spr. maakt hiervan echter geen voorstel. Na ampele discussie hierover verklaarde de commissie tot nazien der rekeningen, dat alles volmaakt in orde was bevonden, waarop mej. Doove werd gedéchargeerd. Na behandeling der vragenlijst van het hoofdbestuur houdt de voorz. een korte inlei ding over het tuchlvraagstuk. Spr, wijst al lereerst op de belangrijkheid dezer materie en op het hieromtrent uitgebrachte rapport. De grondgedachte van dit rapport was het handhaven der tucht, daar waar krachtig op treden noodzakelijk was. De eenige negatieve uitspraak is die van den minister, die zeide het schoolhouden niet in strijd met de tucht te achten. Spr. wijst op de omstandigheden des tijds, die ook hierin een nerveuze stemming veroorzaken, Spr. stelt de vraag: kan er in dezen tijd niet iets ge daan worden om het gezag der onderwijzers te versterken. Genoemd rapport geeft hier voor een buitengewoon eenvoudige oplossing, n.l. de instelling van z.g. tuchtcommissies, als hoedanig de bestaande commissies van toe zicht zouden kunnen fungeeren. Men geve die commissie het recht om kinderen en ouders op te roepen en strafmaatregelen te treffen. Welke straffen zouden dit moeten zijn. Voor eerst is het reeds een straf voor vele ouders voor deze commissie te moeten verschijnen. Voorts zou deze commissie de leerlingen moe- GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. AFSLUITING PLANTSOEN. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, het gedeelte van het Plantsoen, gelegen tusschen de Korevaarstraat en de Kraaier- straat, met ingang van Dinsdag 21 Januari a.s., tijdelijk voor alle rijverkeer zal zijn afgesloten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 20 Januari 1936. LEIDEN. Dinsdag. Maatschappij voor Toonkunst, tweede gewoon concert, Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. Woensdag. St. Raphaël. Ledenvergadering (alleen Spoorwegpers.) Bonds gebouw, 8 uur Donderdag. „Geloof en Wetenschap". Le zing met lichtbeelden over „Leo nardo da Vinei" door Prof. Huib Luns, „Vergulden Turk", te 8.15 u. Vrijdag. R. K. Handelsreizigersver. „St. Christoffel", jaarvergadering, Har monie, 8.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 20 tot en met Zondag 26 Januari a.s. waar genomen door de apotheken: P. de Croix, Rapenburg, telef. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, telef. 3553 en C. Doos 30-60ct. Bij Ipothn Drogisten ten kunnen verplichten een extra schooltijd mee te maken. Spr. meent, dat volgens dit rapport het met een betrekkelijk simpele wets wijziging mogelijk is deze ernstige kwestie op te lossen. Na deze uiteenzetting volgden enkele be sprekingen en beschouwingen, waaraan ver schillende leden deelnamen. Geconcludeerd werd, dat men met het rapport accoord ging en dat aan het hoofdbestuur zou worden ken baar gemaakt, dat dit zoo noodig door wets wijziging zou geschieden. Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. LEIDSCH CRISISCOMITé. Giro Na. 188690. Verantwoording van ontvangen giften over het jaar 1935: Lunchtafel Rotaryclub 53.29, 78.26, ƒ27.53. A. K. ƒ5, Uitv. M.T.G.S. 37.50. X. 2. L. S. C. Opv. Fledermaus 668, X. ƒ2. B. ƒ25, Ir. A. M. O. 1.20, R. v. W. 2.50, Dr. W. 2.50, Prof. K. 5, rest cadeau dr. B. 2.50, N. N. 25, Ver. Zangers ƒ66.61, R. v. W. 2.50, Masc. coll, ƒ664.16, Prof. A. 25, Oud Militair St. 2 x 1, L. S. C ƒ618. Prof. K. ƒ5, Gymn. ƒ3.18, L. D. M. ƒ2.65, Vrg. ƒ2.13, L. S. C. ƒ970.50, Apr. t.m. Aug. Sportverg. Arva ƒ5, de B. 3.30, F. S.. ƒ12, v. W. 1.28, B. A. ƒ400, v. O. 25, R. v. W. 2.50, Prof. K. 10. Periodieke bijdra gen: 119de en 120e coll. ƒ645, 121e en 122e coll. 631.26. 123e en 124e coll. 645.25, 125e en 126e coll. ƒ603.91, 127e en 128e coll- ƒ638.50, 129e en 130e coll. 562.03, 131e en 132e coll. ƒ621.95, 133e en 134e coll. 531.05. 135e en 136e coll. 525.04. 137e en 138e coll. ƒ558.33, 139e en 140e coll. 523.96, 141e en 142e coll. 508.38, 143e en 144e coll. 636.52. Verg. v. Huisvr. 255.50, ƒ119.85, ƒ70.90, ƒ85.55, 108.05. 140.70. ƒ241.20. Mevr. R. —F. ƒ12, in totaal. J. B. ƒ4.50, I. f 60 in tot. Prof. P. C. H. 30 in totaal. Prof. J. D. 30 in totaal. Mr. J. S. 12 in totaal. M. H. N. 12 in totaal, Personeel C. en A. Br. 16.30, ƒ14.10, ƒ12.60, ƒ13.30, ƒ12.60, ƒ12.60, 13.30, 12.60, 13.30. 12.80, 12.20 11.70 Kon. Mil. Inv. Huis 5 80, 5.90, 7.30, 5.70, 7, 5.50, 4.40, 2, Mej. N. N. te O. 14.50 in totaal. De penningmeester verzoekt de nog in omloop zijnde groene collecte-busjes te willen terugbrengen aana zijn adres: De Twent- sche Bank, Breestraat 81 of telefonisch te be richten wanneer deze busjes kunnen worden teruggehaald, telef. 3200. Door den architect F. Th. v. d. Wage is voor rekening van de woningbouwvereeniging „De Eendracht", den heer J. v. Ommering te Leiderdorp en de N V. Scheepswerf „De Hoop" v.h. Gebrs. Boot, alhier aanbesteed: het maken van een brandgang, betonscheiding en het vernieuwen van de buitenrioleering van 62 woningen aan den Lage Rijndijk, waarvoor als volgt was ingeschreven: A. en J. H. Schouls te Leiderdorp voor 8571; M. Ebbing, Haarlem, 9450; C. Godshalk, ƒ9663.45; J. H. Alberts. Den Haag. 10.150; A. van Hillen en D. Door- nix, 10.200; G. A. Koning, Voorschoten, 10.300; Heemskerk, 10.447; Bunschoten, 10.863; Osnabrugge, Leiderdorp, 10.950; De Geer en Stuifzand, 11.000; Burgy, Leiden ƒ11.100; Gebr. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn 11.225; Kantebeen, 11.800; E. v. d. Berg, 12.148; W. Vollebrechts, Oegstgeest 12.580: D. v. d. Zijde en W. Plawo, Zoeterwoude 12.778; W. Visser, Wassenaar, 12.800; A. v. d. Berg en Co., 12.880; W. S. Marcelis. 13.500; P. Visser en H. Visser, Rijswijk, 13.990; C. F. Schouten, Scheveningen, 14.000; Kopper, Alphen a. d. Rijn, 14.546. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2