MAANDAG 20 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COLRANT VIERDE BLAD - PAG. 12 UIT DE OMGEVING LISSE. Jubileum Retraitefonds. Vanwege het Retraite-spaarfonds „St. Ignatius" werd gisteravond in het Bondsgebouw een fees telijke vergadering gehouden ter viering van haar 25-jarig bestaan, toegankelijk voor alle katholieke mannen en vrouwen. Dit feest werd begonnen met des morgens een H. Mis met Algemeene H. Communie in de kerk van de H. Agatha. Een koortje van katholieke jonge dames luisterde, onder leiding van den heer W. Mizee te Leiden, de bijeenkomst op, terwijl als spreker optrad de Zeereerw. Pater Phillippona C.ss.R. uit Roosendaal. De opkomst, alhoewel deze grooter had kunnen zijn, viel niet tegen. Onder de aanwezigen merkten we ook op Kapelaan Scholten, de Geestelijke Adviseur, Kapelaan Tabink, de Pater uit Huize „Pius". De voorzitter, de heer S. Lange- laan heette allen welkom. Hij hernnierde er aan, dat op 10 September 1910 onder lei ding van Kapelaan Burwinkel het fonds werd opgericht. In 1911 gingen de eerste drie Lissers voor 't eerst op Retraite en door hun propaganda kon het resutlaat worden geboekt, dat in 1920 er ruim dui zend Lissers een Retraite hadden gehouden. Een jaar hebben we zelfs gekend, dat Lisse vier volle Retraiten kan aanvragen en hou den. Helaas heeft de crisis in dit mooie werk stagnatie gebracht. God alleen echter is het bekend, welk een heil er is bereikt voor de H. Kerk. Van Rector Huf was bericht van ver hindering binnengekomen. Nadat de voor zitter meer in 't bijzonder den Zeereerw. Pa ter Philippona had welkom geheeten, bracht het koortje „St. Cecilia" allereerst enkele nummertjes ten gehoore. Intussohen was de Pater-Directeur van het Retraitehuis „St. Clemens" ter vergade ring gekomen, die door den voorzitter werd verwelkomd, waarna Pater Philippona het woord verkreeg om zijn onderwerp „Naar de hooge Zee" te behandelen. Met vreug de mocht spreker getuigen, dat het kind dat hij destijds had gedoopt, thans een flin ke jongeling van 25 jaar was geworden. Zeer zeker is dit een nuttig werk geweest voor de Katholieke Kerk te Lisse. Voorts herinnerde spreker aan het Evangelie van den rijken vischvangst. Toen immers zei Christus tegen Petrus: vaart uit naar de hooge zee en werp uwen netten uit ter vangst. Dit zelfde is gezegd aan de drie eerste retraitanten uit Lisse en met vreug de kunnen deze drie menschen getuigen, dat in die 25 jaren ruim 2400 katholieken van Lisse een retraite hebben gehouden. Iedere retraitant werd propagandist voor dit mooie werk. Onze groote Paus heeft voortdurend de gesloten retraite aanbevo len. Zelfs deed Z. H. dit nog in zijn Ency cliek „Quadragesimo Anno", waar hij spreekt, dat ook het sociale leven in de re traite moet worden verstevigd. Voorts schetste spreker dat Lisse een voorbeeld is geweest voor meerdere parochies, welke op dit voorbeeld eveneens retraitevereenigin- gen werden opgericht. Hierna werd gepau zeerd onder welke een collecte werd gehou den tot delging der kosten, welke collecte 15.93 opbracht. Nadat het dameskoortje wederom enkele nummertjes had ten beste gegeven verkreeg de Geestelijke Adviseur het woord. Z.eerw. feliciteerde de retraite club met haar 25-jarig bestaan en hij dank te mede namens den Zeereerw. heer Pastoor de retraiteclub voor het vele goede, hetwelk door dit retraite werk is gesticht. Wijzende op het feit, dat de laatste jaren de deelname niet zoo groot is geweest, zeide spr., dat in den tijd van werkloosheid in den Volksbond elke winter een retraite werd gehouden. Hierna verkreeg de voorzitter van den R.K. Volksbond, den heer J. P. de Koning, het woord, die mede eenige welgemeende woorden van felicitatie tot de club sprak, waarbij hij vooral deed uitkomen de groote verdiensten van hen, die het retraitewerk in organisatorische banen hebben geleid, waardoor de deelname zulke mooie afme tingen heeft aangenomen. Vervolgens verkreeg de heer P. Warmer dam het woord, die onder de eerste drie personen uit Lisse kas, welke een gesloten retraite hebben gehouden. Spr. herdacht met dankbaarheid de steun welke vooral in de eerste jaren door de katholieke pa troons werd gegeven. Spreker feliciteerde de club en hoopte, dat „St. Ignatius" nog veel goed mag stichten in het belang der Kerk, maar ook in 't belang van maat- schappelij leven. Hierna zette Pater Philippona zijn rede voort. In dit tweede gedeelte wees spreker er op, dat we niet alleen moeten spreken over hetgeen achter ons ligt, doch dat we moeten denken aan de toekomst. Vaart dus uit naar de hooge zee, dat wil zeggen: be geef u midden in Lisse en werf leden aan voor de retraiteclub „St. Ignatius". De on dervinding van den tegen woordigen tijd leert, dat het nu juist de tijd is om een ge sloten retraite te houden. Het lid zijn van zoo'n spaarfonds is reeds een bewijs van goed voornemen. Spreker hoopte, dat vele aanwezigen over vijf jaar kunnen zeggen, dat zij vele leden voor het spaarfonds heb ben gewonnen. Laat u niet ontmoedigen door de omstandigheden, maar hou vast. Veel, machtig veel kunnen wij doen door ons retraitewerk voor de Katholieke Kerk. Dan zal men in ons land niet zien gebeuren ten opzichte van de Katholieke Kerk het geen we in landen rondom ons zien. Het is een werk dat door God rijk wordt geze gend. Een dankbaar applaus volgde na deze moéie rede. Met een dankwoord van den voorzitter werd de f eestbij eenkomst geslo ten Electriciteitstarieven. Door de N. V. Electriciteitsbedrijf Hillegom—LisseSas- senheim zijn de electriciteitstarieven ver laagd met ingang van 1 Januari j.l. De tarieven zijn thans gebracht op: Licht en kel tarief van 25 op 23 cent per K.W.U.; buiten spertijd van 15 op 13 cent, in sper tijd van 25 op 23 cent per K.W.U. Vast rechttarief van 5 op 4 cent per K.W.U.; penningmeter tarief van 28 op 26 cent per K.W.U. Kracht-dubbeltarief buiten sper tijd van 15 op 10 cent voor de eerste 1000 K.W.U. per jaar; 9 cent voor de tweede 1000 K.W.U. per jaar; 8 cent voor de ver dere K.W.L. Voorts werden de contracttarieven ver laagd, waarvan afzonderlijk kennis zal worden gegeven. Nieuw ingevoerd is het vastrecht-dub- beltarief: buiten spertijd 2 ys ct. per K.W.U. met een gegarandeerde afname van 600 K.W.L. per kalenderjaar, in spertijd 4 ct. per K.W.U. een en ander benevens het be staande vast bedrag per maand. Vanaf heden (Maandag) namiddag 4 uur zijn de electriciteitspenningen ver krijgbaar a 26 cent per stuk. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemd bedrijf, Vuursteeg 14, Lisse. STOMP WIJK. De begTooting. Naar aanleiding van het rapport der commissie tot onderzoek der begrooting antwoorden B. en W. dat om trent de voorgenomen plannen tot vereeni- ging van Stompwijk en Veur nog niets na ders bekend is geworden. B. en W. ontra den de verhouding tot verdeeling der sa larissen over de gemeenten Stompwijk en Veur te wijzigen. Inzake kosten ambtswo ningen van de veldwachters achten B. en W. de bestaande toestand allerminst ideaal; zy hebben geen bezwaar wegen te zoeken, die naar een bevredigende oplossing lei den. Ook wat de jaarwedde gem.-opzichter over beide gemeenten betreft, zijn B. en W. tegen wijziging. B. en W. vragen positieve gegevens inzake het verrichten van werk zaamheden buiten diensttijd door gemeen tewerklieden. Voor uitvoering in werkverschaffing ver- keeren bij B. en W. in vergevorderd stadium van voorbereiding de navolgende objecten: 1. Demping Smitsloot, 2. Verbetering Ach terweg. 3. Verbetering laatste gedeelte stompwijkscheweg. 4. Verbetering wegen park Leeuwenbergh. 5. Verbreeding Oost- vlietweg. Plannen voor den bouw van een nieuw raadhuis meenen zij voorshands nog niet ter hand te nemen, evenmin als plan nen voor den aanleg van een algemeene begraafplaats. VEUR. De begrooting. Naar aanleiding van bet rapport der commissie tot onderzoek der begrooting deelen B. en W. den Raad van Veur mede, dat zij voornemens zijn een voorstel te doen den kindertoeslag van 2 1/2 pet. op 3 pet. te brengen. De kosten wa gens waterverbruik voor de helft ten las te van den huurder te brengen kunnen B. en W. niet goedkeuren, terwijl zij een ver laging voor de vergoeding medegebruik se cretarie Stompwijk ontralen. VOORSCHOTEN. Benoeming. Z. D. Exc. Mgr. J. P. Hui- bers, Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot Kerkmeester (vac. C. Grundeken) de heer Th. Bergman. VOORHOUT. Kruisvaart K. J. C. Zondagavond even over half acht opende de directeur der Voorhoutsche K. J. C., kapelaan J. W. Kragtwijk, voor 'n overvolle zaal met staanplaatsen, met een woord van harte lijk welkom tot den zeereerw. heer pas toor, H. F. Heytveldt, den burgemeester G. Bulten, vele eerw. heeren kapelaans uit Loosduinen, Sasenheim, Beekbrug en Aga tha Lisse, Bennebroek, de eerw. Overste en Broeders van O. L. Vr. van VII Sm. te Voorhout, ouders en medespelende jon gens en andere genoodigden. Het leeken- spel: „Stal van Bethlehem" van Wim Snit- ker, was naar spreker zeide een gewaagde onderneming, omdat gevreesd werd of de jongens wel bij machte waren dit Kerst spel op te voeren. In ieder geval wenschte spr. alle aanwezigen een genotvollen avond toe. De avond werd geopend door de zang- vereeniging „St. Agnes" van de Maria- congregatie, onder de bekwame leiding van den heer Van Niekerk, Sr. uit Leiden met twee meerstemmige liederen: „Slaap zacht" en „Stille Nacht" hetgeen een stem mingsvolle inleiding was op het Kerstspel. In het voorspel speelden een groep ver kenners en bouwden daar een tent, die straks dienst zou doen om daarin te ont vangen Sint Jozef en Maria met het God delijk Kindje Neen, nimmer heeft men in Voorhout zoo'n indrukwekkend, en in sommige mo menten ook ontroerend spel ten tooneele opgevoerd. De echt kinderlijke eenvoud waa. mede dit spel door de Voorhoutsche K J. C.'ers werd opgevoerd heeft ongetwij feld indruk gemaakt op de zoo talrijke aan wezigen. 't Was juist de eenvoud en naievi- teit, waardoor dit spel zulk een natuurlij ken inslag verkreeg; geen gedwongen mi miek maar begrijpelijk en mooi. 't Was evenwel te betreuren, dat niet alle aanwe zigen blijk gaven het spel te begrijpen. De mooiste tafereelen werden vaak bedorven of verloren in waarde, wanneer men uiting gaf aan de lachspieren, alsof men de voor stelling bespottelijk vond. Zeker is het dat die lachlustigen blijk hebben afgelegd van domheid, maar bovendien 'n ander erger den en stoorden, 't Ware beter dat derge lijke personen 'n volgende gelegenheid maar thuis bleven. Vooral bij het laatste tafereel, maakte het engelengezang 'n dieper indruk; een kinderkoortje van 10 meisjes onder leiding van mej. E. Meyer, heeft zich schitterend van haar taak gekweten, hetgeen het spel zeker is ten goede gekomen. In één woord was spel, décor en leiding voortreffelijk. Na dit laatste bedrijf zong nog het da- meskoos onder leiding van den heer Van Niekerk S. „Er is een roos ontsprongen", „Jesu dulci en „Adore te" alle meerstem mig, hetgeen een waarig slot was aan dezen prachtvollen avond. Nadat het dameskoor de avond ten too neele had besloten, was het woord weder om aan kapelaan Kragtwijk die op de eer ste piaats dank bracht aan den leider van dit Kerstspel, de heer P. L. J. Prins, van wien hij zoo 'n enorme medewerking had gehad, en voor diens voortreffelijke lei ding aan dit spel gegeven; de heer Prins die met een handgebaar de eer van zich af schoof op den heer Anton Sweers, die mede aanwezig was, deed kapelaan Kragtwijk dank brengen aan den heer Sweers voor de sympathieke medewerking bij de instu deering onuervonden. Ook de spelers van de rollen Jozef en Maria bracht spreker dank, waaruit bleek, dat spr. trots ging op het onderwijzend personeel der school. De heer Dericks uit Warmond kreeg dank in ontvangst te nemen voor de vervulling van de Jozef-rol, terwijl mej. E. Meijer werd dank gebracht voor de zorgen voor het En gelenkoor dat zoo schitterend diensten had bewezen. Kapelaan Kuiper van Lisse dank te spr. voor de goede zorgen van het dé cor, dat eigendom is van de Voorhoutsche en Lisser K. J. C. Vervolgens dankte spr. de Kath. Verkenners uit Bergen (N.-H.) die zich de moeite hadden getroost om he denmorgen per motor naar huis te komen om eenige costuums in bruikleen af te staan. Verder dankte spr. de dameszang- vereeniging „St. Agnes" met den directeur de heer Van Niekerk voor alle moeite aan de studie van deze bang speciaal gegeven. Spr. hoopte nog langen tijd met dit -ia- meskocr te mogen blijven samenwerken. Het deed spr. goed den heer Em. van Nie kerk Jr., de eigenlijke directeur en op richter der zangvereeniging te kunnen ge luk wenschen met het herstel van zijn ge zondheid, en met des te meer vreugde zei spr. dit aangezien hij thuis voor het eerst na vele maanden weer aanwezig is. Tot slot dankte spreker de ouders voor hun sympatheike medewerking welke on ontbeerlijk is voor een goed vereenigings- leven vooral onder de jongeren. Moge die medewerking, dank zij de avond van he den met nog meer enthousiasme gegeven worden, en de K.J.C.'ers zullen met even veel meer toewijding hun ambt als Ko ningsdienaar vervullen en de K. J. C. zoo wel als de parochie zal er wèl bij varen. Een hartelijk applaus na ieder dankwoord v/as de belooning voor deze schitterend ge slaagde p: l paganda-avond van de Voor houtsche K. J. C., die hiermede zeker een zegenrijke toekomst zal kunnen tegemoet gaan. Volgde nog een woord van dank aan ka pelaan G. P. Bakker, van Loosduienen. oud- kapelaan van hier, voor zijn aanwezigheid niet alleen maar vooral voor het hechte en sterke fundament dat door hem is ge legd, waarop het zooveel gemakkelijker was voor spreker om daarop voort te bou wen. ZILK. Prijsjassen. In café „Bloemlust" van den heer H. van Straaten werd Zaterdag avond voor het laatst in dit seizoen een kaartwedstrijd gehouden om carbonade. De prijzen werden gewonnen door: le prijs R. Bakker en P. Okkerse, 2e prijs mej. L. Ruigrok en Jac. van Straelen. UIT D17 RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Nieuw voetbalterrein van „Alphen". Naar wij vernemen zal de A. V. V. „Al phen", die ruim 20 jaar op het terrein ge legen aan de van Boetselaerstraat speelde bij het begin van het volgende seizoen een ander terrein en inrichting betrekken. Reeds geruimen tijd was het de wensch van het huidige gemeentebestuur, dat de vereeniging hare tenten zou opslaan buiten het centrum der gemeente, hetgeen even wel op vele moeilijkheden stuitte. Thans is men er echter in geslaagd de hand te leggen op een gunstig gelegen terrein bui ten het centrum der plaats, uitnemend voor sportveld geschikt. Precies achter het in aanleg zijnde boschpark heeft „Alphen" beslag gelegd op ruim 2 H.A. grond, tot dusver eigendom van den heer L. de Wit, waarop men behalve een groot sportveld en een wat kleiner oefenterrein, ook een groote tribune, kleedkamers en verdere accomodatie zal aanbrengen en bouwen. ZEVENHOVEN. Ziekenhuisfonds. Donderdagavond hield het Ziekenhuisfonds in café Smit zijn jaarvergadering. Om 8 uur opende de voorzitter, de heer G. van Trigt, de verga dering met een hartelijk welkom tot de aanwezigen, 30 in getal. De secr., de heer A. Lucardie, kreeg gelegenheid om de no tulen te lezen, welke met een opmerking werden goedgekeurd. Tevens volgde in het zelfde tempo het jaarverslag van den secr., waarin werd vermeld, dat in het af- geloopen jaar 14 personen ziekenhuisver- pleging hebben gehad, in totaal 242 dagen. De voorz. sprak woorden van dank aan den secr. voor zijn juiste weergave. Het volgende punt was rekening en verant woording van den penningm., waaruit wij aanstippen, dat de kas met 65.is ach teruitgegaan en dat het kasgeld bedroeg op 1 Jan. '36 1257.35. Tot verificateurs werden aangewezen de heeren Th. Visser en A. J. de Groot HPzn. Bij punt 3 voorstel reglementswijziging stelt het bestuur voor een artikel in te las- schen, dat het stemrecht op de vergade ringen geld voor personen van 21 jaar af. Dit wordt met algemeene stemmen aange nomen. Punt 4 bestuursverkiezing. Aftre dend zijn de heeren G. v. Trigt en C. van Baren, beiden werden met groote meer derheid herkozen en namen hun benoe ming met dank aan. Punt 5 rondvraag. Bij de rondvraag besprak de heer M. v. d. Hoort of de foto's die gemaakt worden, vergoed worden, waarop dr. Lucardie ant woordde, dat deze aangelegenheid in be spreking was. Spr. stelde voor 2.50 te vergoeden, als de photo's in het Academisch Ziekenhuis gemaakt worden. De vergade ring stelde er prijs op, dat dit voor elk zie kenhuis zou gelden. Na lange discussie werd besloten deze regeling voor een jaar te doen gelden voor alle ziekenhuizen. Dr. Lucardie besprak nu het streekbelang, waarin ieder lid kan worden (vrijwillig) voor 2 cent per week, maar het moet een kas vormen en daarom wordt gevraagd 25.in de kas te storten. Als het zaakje marcheert, komen die f 25.weer terug, maar het verzoek kon geen genade vin den. Besloten werd nog te wachten. Ook werd besloten reglementen te laten druk ken en elk huisgezin er een te geven, één maal en de andere tegen kostende prijs. Na nog eenige besprekingen, soms nog al heftig, ging de voorz. over tot sluiting met dank voor de opkomst en bespreking. Het was reeds 10.30 uur geworden. ZOETERWOUDE (H. R.). Staatspartij. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de paro chiale afdeeling der R. K. Staatspartij in het patronaatsgebouw. De voorzitter, de heer v. Mil, opende deze vergadering en wilde ook de goede gewoonte getrouw de leden met hunne ge zinnen op deze 1ste vergadering in het jaar een Zalig Nieuwjaar toewenschen. Spr. memoreerde de politieke zorgen en moei lijkheden van het afgeloopen jaar en ver heugde zich over de velen, die, bezield met Godsvertrouwen, blijven voort wer ken; onverklaarbaar is het hoe brave Ka tholieken onverschillig blijven voor het werk van de R. K. Staatspartij. Laten wij hopen, dat de tijd niet komt waarop de zulken spijt zullen hebben over hun on bedachtzaamheid. Als parochiale afdeeling kunnen wij tevreden zijn. Voor het eerst sinds 12 ja ren is de raadsverkiezing weer rustig ver- loopen. Twee onzer jonge leden zijn afge vaardigd naar den Gemeenteraad; wij vertrouwen, dat zij zullen trachten die moeilijke taak naar behooren te vervullen. Dank bracht spr. vervolgens aan de jongelui, die onder leiding van den heer Kluiters als propagandisten bij de verkie zingen nuttig werk hebben verricht; jam mer dat nog geen vaste propaganda-club gevormd kon worden. Door den secretaris, den heer F. Klein, werden de notulen gelezen welke onver anderd werden goedgekeurd. Ook het keu rig verzorgde jaarverslag gaf ons een beeld over het afgeloopen jaar, waarbij een bij zonder woord van dank werd gebracht aan den heer G. P. de Gunst; die door vertrek moest bedanken, voor het vele werk als secretaris door hem verricht. De penningmeester, den heer N. A. Zwet sloot, gaf het finantieel verslag. Inkomsten 100.30, uitgaven 139.03, alzoo een na- deelig saldo van f 38.73, saldo vorig jaar 92.01, gaat af het nadeelig saldo, blijft over een saldo in kas van 53.28. Door de heeren v. d. Hulst en Owel werden boe ken en bescheiden nagezien en in orde be vonden. De heer Chr. Kluiters gaf als afgevaar digde naar de Kamer-Centrale een zake lijk verslag van de vergadering van 4 Januari te Gouda. De voorzitter dankte voor de uitgebrachte verslagen en sprak den wensch uit, dat zij met dezelfde ijver hun werk zouden blijven voortzetten. Door de vaststelling en goedkeuring van het reglement moest het bestuur in zijn geheel aftreden, terwijl in twee vaca tures moest worden voorzien. Herkozen werden de heeren Chr. Kluiters, F. Klein, H. J. van Mil, H. Zandbergen en N. A. Zwetsloot, terwijl gekozen werden de hee ren H. v. d. Poel en A. Owel. De voorz. feliciteerde allen met hun functie en ver trouwde op dezelfde aangename samen werking als voorheen. Door den voorzitter werden mededee- lingen gedaan over de te houden landdag op 2 Februari te Amsterdam. Het bestuur vertrouwde, dat ook uit onze afdeeling verschillenden zullen optrekken, waarvoor gratis kaarten zullen worden verstrekt. Ook was ingekomen de agenda voor de algemeene vergadering der R. K. Staten- Centrale „Leiden" te houden op 4 Maart. Besloten werd deze te behandelen. Bij punt 5 bestuursverkiezing werd op voor stel van den heer v. d. Poel besloten de aftredenden wederom candidaat te stellen en voor de vacature Bulten te stellen de heer v. Mil. Tenslotte werd door het bestuur mede gedeeld, dat er plannen in voorbereiding zijn tot het organiseeren van een propa- gandavergadering waar vermoedelijk als spreker zal optreden pater Borromaeus de Greeve O.F.M. De voorz. vertrouwt, dat dit plan de volle instemming zal hebben der leden en dat allen, propagandist zul len zijn voor dien avond. Bij de rondvraag klaagde de heer Kla ver over de houding der Katholieke raads fractie bij de behandeling der begrooting, tegenover de ambtenaren, en ook over de thans geldende regeling voor de werkloo- zen van twee maal stempelen. De voorz. kon op die eerste klacht niet ingaan. Door de organisatie wordt deze zaak op voldoen de wijze behandeld. Wat betreft het twee maal stempelen door de werkloozen, dit is vermoedelijk een controlemaatregel welke door de omstandigheden noodig is gewor den. De heer P. Tijssen dankte de leden voor het vertrouwen in hem gesteld door zijn verkiezing tot raadslid en hoopte met Gods zegen die taak zoo goed mogelijk te vervullen. De voorz. dankte allen voor hun aan wezigheid en de aangename toon en sloot op de gebruikelijke wijze de vergadering. ZOETERWOUDE. Groot kinderfeest. De R. K. Midden- standsvereeniging had, als eerste nummer op het program van actie in het jaar 1936, een kinderfeest voor alle kinderen ge plaatst. De leden hadden in geld en natura vrij willige bijdragen gegeven, waardoor dit feest buiten bezwaar van de kas werd ge organiseerd. In een circulaire aan alle ouders, aan welke circulaire een aanvraagbiljet was gehecht, was medegedeeld, dat bij de ge organiseerde bakkers en winkeliers d« aanvragen konden worden gegeven voor de toegangsbewijzen. Voor 350 kinderen kwamen deze binnen, die klokslag drie uur gistermiddag de groote zaal van het Patronaat geheel vul den. De band van The Melody Makers zette het program met velerlei lustige wijsjes in en op het tooneel verschenen een aantal belangstellende kinderen, die aller lei menschen potsierlijk voorstelden en bij wiens binnentreden de kinderen, in vroo- lijke schaterlach, toepasselijke liedjes gin gen zingen. Toen begon de tractatie van chocolademelk en een uitdeeling van een onoverzienbare stapel koekjes en snoep jes, met royale hand door een zestiental meisjes van de leden uitgedeeld. Onder een luid hoera zakte het bioscoop doek en tot groote vreugde van de kinde ren draaide de K.F.O. een zevental echte kinderfilms. Drie uur lang was er de grootste pret, waaraan vooral de vroolijke muziek mede werkte. De Hanze kan de voldoening hebben het jaar ingezet te hebben met een goede daad: in deze tijd van triestigheid, in zoovele gezinnen, tenminste aan de kinderen eenige uren van groote kindervreugde ge schonken te hebben. Moge het jaarprogram hiervoor zegen rijk. Morgenavond, wordt de jaarvergade ring van de Hanze gehouden. Collecte blinden Evenals andere ja ren wordt ook dit jaar wederom gecollec teerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende inrichting, Plantagee Mid denlaan 64 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stel den zich zooveel mogelijk in het maat schappelijk leven te kunnen handhaven, opdat zij hun gemis zoo weinig mogelijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken, wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden loon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zorgen. De Vereeniging beschikt tevens over een Internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoelde loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op u wordt gedaan. De Vereeniging hoopt, dat de inwoners van Zoeterwoude met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. De col lecte wordt gehouden op Woensdag 22 Ja nuari en de volgende dagen. 470ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 1ste lijst Trekking van Maandag ZO Januari 1936 Hooge Prijzen f 1000.— 2754 6002 8473 f 400.- 2897 i 20011821 14361 17951 1 100.1- 3837 10667 11069 17312 2088» Prijzen van f 70.— 168 384 464 733 740 798 870 961 1013 1170 1463 1606 1704 1773 1787 1820 1951 2045 2084 2096 2125 2187 2280 2292 2377 2861 2864 2908 2996 3113 3165 3396 3800 3828 3931 4184 4590 4757 5190 5229 5360 5376 5449 5936 6032 6086 6365 6744 6873 6977 7011 7129 7207 7300 7401 7580 7597 7681 7713 7732 7787 7788 7969 8116 8297 8645 8663 8740 8829 8910 9039 9251 9263 9322 9340 9380 9388 9399 9416 9433 9586 9607 9767 9998 10223 10334 10409 10588 10665 10738 10750 10781 10813 10822 10932 10989 11014 11259 11485 11520 11763 11809 11911 11950 12276 12306 12323 12425 12531 12605 12625 12689 12830 12928 13009 13041 13193 13309 13378 13411 13446 13650 13859 13868 14069 14196 14216 14538 14576 14784 15722 15757 15840 16067 16082 16204 16376 16555 16581 16719 16890 16913 17180 17444 17550 17610 17782 17875 17915 18079 18332 18438 18542 18560 18593 18692 18743 18803 18929 19168 19330 19576 19761 19795 19889 19943 20173 20270 20329 20548 20640 20709 20713 Mpfpp 11 18 49 145 248 302 324 338 346 376 509 556 724 755 768 805 866 883 888 927 935 940 963 1002 1008 1032 1081 1083 1163 1175 1284 1332 1401 1440 1464 1490 1492 1566 1583 1619 1625 1685 1690 1767 1768 1812 1817 1829 1874 1963 1973 2089 2111 2162 2244 2376 2394 2395 2402 2405 2513 2515 2599 2606 2617 2618 2625 2673 2688 2729 2730 2745 2760 2771 2820 2856 2940 2975 2933 3034 3278 3296 3401 3410 3431 3468 3471 3565 3646 3756 3785 4072 4120 4123 4132 4176 4182 4189 4197 4254 4290 4310 4439 4518 4525 4528 4583 4679 4694 4718 4724 4833 4886 5007 5049 5084 5094 5112 5195 5225 5287 5302 5310 5395 5415 5416 5433 5514 5530 5612 5653 5661 5671 5680 5838 5906 5922 6004 6050 6105 6114 6181 6199 6229 6251 6290 6294 6304 6317 6346 6423 6450 6467 6497 6514 6534 6588 6592 6599 6742 6767 6836 6859 6912 6938 6987 6999 7028 7051 7063 7203 7212 7281 7328 7363 7471 7503 7525 7739 7774 7797 7817 7833 7850 7880 7887 7934 8040 8120 8140 8165 8188 8195 8207 8251 8255 8271 8301 8323 8400 8453 8456 8543 8557 8586 8689 8753 8781 8789 8908 8932 8933 9015 9022 9083 9084 9113 9274 9280 9311 9347 9472 9488 9519 9656 9687 9705 9709 9757 9768 9789 9839 9950 9981 10014 10028 10044 10059 10058 10105 10106 10131 10154 10158 10307 10362 10367 10390 10394 10397 10504 10542 10605 10669 10723 10741 10748 10759 10824 10853 10856 10894 10897 10914 10954 11041 11133 11'71 11197 11219 11269 11289 11300 11323 11334 11407 11461 11516 11569 11575 11605 11643 11653 11667 11739 11760 11806 11813 11815 11836 11962 12026 12032 12055 12103 12144 12175 12223 12278 12281 12295 12298 12301 12353 12398 12417 12439 12550 12626 12633 12655 12669 12693 12700 12726 12738 12862 12873 12875 13038 13240 13273 13347 13431 13447 13491 13501 13508 13556 13564 13582 13621 13663 13770 13776 13794 13828 13830 13838 13846 13892 13926 13962 14060 14132 14191 14257 14368 14423 14451 14459 14484 14726 14727 14789 14804 14861 14867 14876 14912 14918 14948 15070 15090 15098 15115 15206 15216 15290 15411 15427 15541 15542 15573 15657 15663 15688 15703 15916 15924 15946 16034 16051 16110 16120 16142 16182 16224 16238 16255 1626? 16269 16303 16309 16322 16342 16370 16372 16389 16401 16426 16441 16485 16492 16535 16623 16716 16720 16734 16746 16749 16771 16810 16864 16880 16893 16931 16973 16978 17017 17041 17055 17076 17136 17152 17218 17275 17322 17110 17474 17488 17544 17643 17711 )7721 17722 17731 17768 1"795 17850 17860 17880 17884 17908 17942 17980 18000 18023 18053 18117 18216 18280 18283 18295 18335 18340 18371 18418 18470 18473 18557 18648 18674 18696 18737 18775 18813 18911 18973 18982 18984 19130 19154 19239 19276 19279 19280 19370 19399 19414 19430 19499 19537 19542 19563 19591 19611 19647 19651 19706 19739 19902 19927 20045 20188 20305 20365 20429 20481 20497 20594 2.1628 20737 20745 20748 20768 20786 20797 20932 20f"9 20957 20960 20964 20993 20995

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12